pardatelefon ja twin-sim

Vaba teema
Vasta

Kas kasutate TWIN-sim'i ?

on pardatelefon ja kasutan!
13
15%
ei tea, mis see üldse on!
19
23%
on pardatelefon, aga ei kasuta!
6
7%
on pardatelefon, aga kasutan muud kaarti!
19
23%
Tean mis see on aga tehnilistel põhjustel ei kasuta
27
32%
 
Hääli kokku: 84
Kasutaja avatar
h6bekuul
Huviline
Postitusi: 36
Liitunud: 20.11.2006 16:30 38
Asukoht: tln

pardatelefon ja twin-sim

Postitus Postitas h6bekuul »

Tekkis huvi, kuna näen pidevalt liikluses gsm-antenniga autosid, kus juhid hoiavad oma taskutelefoni kõrva juures ja uimavad.
Ise kasutan seda juba pea 4a ja võin kinnitada, et väga mugav asi!
Lühidalt: teenusepakkuja teeb ühe sim-kaardi, mis seotakse sinu taskumobla simmiga. nüüd kui see twin-kaart on autos sees, siis alati auto käivitamisel lähevad kõik kõned pardatelefonile. Pole vaja kanda mingit junni kõrvas...pole vaja teha täiendavaid suunamisi...pole vaja BT jne...kõik toimib automaatselt. Seiskate mootori ja võti pesast välja, on jälle kõik endine..ehk siis teie taskutelefon on valmis kõnesid vastu võtma.
BMW325i e46 + golf V GTI t-fsi
Kasutaja avatar
aise
Huviline
Postitusi: 2296
Liitunud: 28.02.2006 11:15 25
Asukoht: Tallinn

Postitus Postitas aise »

telefoni pole hetkel, ostes juba polnud, muidu kasutaks. samas on sellega veits tüli ka, kuna mulle istub sinna mobla siis varastele meeldiks seda kindlasti varastada :|

plaan on see telefon siiski sinna osta ja ma usun, et on mugav ja turvalisem sõites.
jjanno
Huviline
Postitusi: 2320
Liitunud: 01.10.2002 12:07 07
Peamine sõiduk: VW
Asukoht: Ravila

Postitus Postitas jjanno »

Tere

Kas keegi oskab lahendust pakkuda ka sellisele süsteemile:
On SIM, millel on 2 numbrit (era+töö). Tahaks, et vaid 1 neist numbritest oleks TwinSim oma. Kj see ei ole mitte kaardi põhinumber vaid lisanumber ;)
Peaks vist teenusepakkuja poole pöörduma selle küsimusega.

Nimelt Su küsimustikus puudub variant: "Tean mis see on aga tehnilistel põhjustel ei kasuta".

jJanno
Kasutaja avatar
h6bekuul
Huviline
Postitusi: 36
Liitunud: 20.11.2006 16:30 38
Asukoht: tln

Postitus Postitas h6bekuul »

selle küsitluse tekitamisega tuli, nagu "esimene vasikas aia taha" :) ei vajutanud vastavat nuppu õigel ajal ja paar vastuse varianti jäi välja :(
BMW325i e46 + golf V GTI t-fsi
Veiken
Huviline
Postitusi: 179
Liitunud: 21.02.2006 13:27 38
Peamine sõiduk: BWM 745i
Telefon: 3725091997
Asukoht: Viljandi

Postitus Postitas Veiken »

ma kasutan Bluetooth`i ning kui autosse istun ühendab automaatselt telefoniga ära. Muidu on hea, kuid kui ei soovi, et teised autosviibijad kuuleksid, pean ikkagi telefoni võtma.
Marko_J
Huviline
Postitusi: 510
Liitunud: 30.09.2002 22:04 59
Asukoht: Tln

Postitus Postitas Marko_J »

on autotelefon aga seal praegu teine kaart sees..ple viicinud twin sim-i lihtsalt veel teha
Väga lahe on lugeda SMS-e ekraanil, palju parem kui telefonis.
Pille
Klubiliige
Postitusi: 1383
Liitunud: 11.12.2003 13:59 31

Postitus Postitas Pille »

Ma ilmselt pole nii popp ja noortepärane - mul polegi sellist asja autol :P
Kasutaja avatar
reino
Huviline
Postitusi: 1733
Liitunud: 16.05.2005 13:34 41
Asukoht: Harjumaa/Hiiumaa

Postitus Postitas reino »

Mul ka pole sellist asja autos, aga väga tahaks :) Turvalisuse mõttes oleks see parim :) Kas E34 on see üldse võimalik? Pole kodus selle twinsimiga.
E82
Kasutaja avatar
Toomas
Huviline
Postitusi: 642
Liitunud: 12.04.2004 12:53 22
Asukoht: Võru
Kontakt:

Postitus Postitas Toomas »

reino kirjutas:Mul ka pole sellist asja autos, aga väga tahaks :) Turvalisuse mõttes oleks see parim :) Kas E34 on see üldse võimalik? Pole kodus selle twinsimiga.
twinsim kui selline on mobiilsideoperaatori poolt pakutav teenus. see pole seotud automargiga, twinsim-i saad kasutada mis iganes teises ehk lisatelefonis (nt autotelefon).
näiteks lugemist EMT TwinSim teenuse kohta ...
Kasutaja avatar
reino
Huviline
Postitusi: 1733
Liitunud: 16.05.2005 13:34 41
Asukoht: Harjumaa/Hiiumaa

Postitus Postitas reino »

Nii et kui saan kuskilt terve komplekti autotelefoni jaoks, siis saan selle kasutusele võtta? Tore! Kuid kas E34 autotelefon on ka Bluetoothi võimalusega? Minu mõistus ütleb, et see bluetooth on selline süsteem, mis läheb automaatselt üle nö autotelefoniga ühele lainele
E82
visla
Huviline
Postitusi: 171
Liitunud: 19.08.2004 09:10 34
Asukoht: Tln

Postitus Postitas visla »

Kuidas te nende autotelefonidega räägite, kas kuidagi halvasti pole kuulda teisel poolel teid? Endal küll nii et kui autosse kõne sisse tuleb siis helistajal kuidagi pahasti kuulda, peab kõvasti rääkima et mind kuulda oleks.
X5 E70 3,5D, X5E70, F11
Kasutaja avatar
Tarmo
Huviline
Postitusi: 8453
Liitunud: 02.10.2002 16:52 21
Peamine sõiduk: BMW G11 740XD
Asukoht: Tallinn

Postitus Postitas Tarmo »

reino kirjutas:Nii et kui saan kuskilt terve komplekti autotelefoni jaoks, siis saan selle kasutusele võtta? Tore! Kuid kas E34 autotelefon on ka Bluetoothi võimalusega? Minu mõistus ütleb, et see bluetooth on selline süsteem, mis läheb automaatselt üle nö autotelefoniga ühele lainele
Sa võid ju kohe lihtsalt osta auto BT HF komplekti.
http://pood.elion.ee/epood.asp?t=1365&t ... menyy=1349
või
http://pood.elion.ee/epood.asp?t=1365&t ... menyy=1349

Reeglina peaksid need BT komplektid enamuse BT telefonidega töötama, aga samas oskab Tarvo seda äkki kommenteerida.

Ise reeglina kasutan sõiduajal BT handsfreed mis kõrva käib.
Mugav ja saab rahulikult teed jälgida ja õiged hoobi liigutada kui vaja.
Omatud BMW tüüpi sõidukid : E30 318, E30 325i, E30 325i, E34 530i, E34 524td, E39 530dT, E46 328Ci, E30 324td, e34 525tds, e36 316i, E39 530dT, E38 730d, E65 730d, G11 740XD, E36 328i cabrio, E46 316ti, E82 120d coupe, E88 120d cabrio
Kasutaja avatar
eero
Huviline
Postitusi: 5625
Liitunud: 05.06.2003 13:50 21
Peamine sõiduk: F07 535i GT
Telefon: 5256627
Asukoht: Kadaka tee 187C Tallinn. Tel. 5256627, eero@autoint.ee
Kontakt:

Postitus Postitas eero »

Marko_J kirjutas:on autotelefon aga seal praegu teine kaart sees..ple viicinud twin sim-i lihtsalt veel teha
Väga lahe on lugeda SMS-e ekraanil, palju parem kui telefonis.
TwinSimiga ei tule SMSid autotelefonile kui on taskunumbrile saadetud. Kuigi võiks. Tulevad autosse ainult siis kui konkreetselt TwinSimi numbrile on saadetud.

Mina kasutan nii et vähe pole. Eriti vastuvõtmiseks. Kuuldavus on hea mõlemat pidi.

Üks ikaldus on ainult see, et telefoniraamatusse sisestatud uued kontaktid võiksid automaatselt sünkroniseeruda või võiks see olla manuaalseltki võimalik :) Praegu ma muud võimalust ei tea kui kahte kohta sisestada. Vahel teen pesulasabas aega parajaks sellega.
E34 540 - X5 E53 4,4 - E30 316i - R28 R1150R - E32 740 - E34 540 touring - E36 325i - E30 325ixa - Z3 1,9 M44 - F07 535i GT
Kasutaja avatar
priitv8
Huviline
Postitusi: 8275
Liitunud: 04.02.2004 10:59 34
Asukoht: city

Postitus Postitas priitv8 »

eero kirjutas:Üks ikaldus on ainult see, et telefoniraamatusse sisestatud uued kontaktid võiksid automaatselt sünkroniseeruda või võiks see olla manuaalseltki võimalik :) Praegu ma muud võimalust ei tea kui kahte kohta sisestada. Vahel teen pesulasabas aega parajaks sellega.
Operaatori teeninduskeskuse töötaja teeb selle töö PC peal mõne minutiga ära. Aga jah, mõlema SIM-iga tuleb ikkagi kuskile arvuti juurde roomata.
Priit
540iX 240kW/450Nm, aga ikka pooled silindrid puudu!
Kasutaja avatar
h6bekuul
Huviline
Postitusi: 36
Liitunud: 20.11.2006 16:30 38
Asukoht: tln

Postitus Postitas h6bekuul »

see oleks ju jama, kui tuleksid sms-d pardale. Siis su silmad loeksid mingit ekraani ja tähelepanu jälle hajutatud. See on taotluslikult nii, et ei tuleks. Küll aga tulevad twinsim numbrile saadetud sms-d....palju spämmi...eriti, kui sõidad ühest riigist teise :)
BMW325i e46 + golf V GTI t-fsi
Tarvo
Huviline
Postitusi: 1998
Liitunud: 20.10.2003 23:53 19
Asukoht: Harjumaa

Postitus Postitas Tarvo »

priitv8 kirjutas:
eero kirjutas:Üks ikaldus on ainult see, et telefoniraamatusse sisestatud uued kontaktid võiksid automaatselt sünkroniseeruda või võiks see olla manuaalseltki võimalik :) Praegu ma muud võimalust ei tea kui kahte kohta sisestada. Vahel teen pesulasabas aega parajaks sellega.
Operaatori teeninduskeskuse töötaja teeb selle töö PC peal mõne minutiga ära. Aga jah, mõlema SIM-iga tuleb ikkagi kuskile arvuti juurde roomata.
Ideepoolest saab seda kõike ka ise teha, aga siis peab endal olema mingi smartcard reader ja SIM soft.

Teine võimalus oleks veel nt autotelefoni SIM-le kopeerida taskutelefonimälus olevad kontaktid. Probleem on aga SIM mälumahu piiratusega. Igatepidi on asjaga pusimist ja probleem kui selline vahel üsna segav.

Ja Tarmo viidatud BT HF-d töötavad valdava enamuse BT toega telefonidega probleemideta (osade Siemensi pillidega võib siiski probleeme olla aga need juustud pole nagunii eriti levinud)
Kasutaja avatar
priitv8
Huviline
Postitusi: 8275
Liitunud: 04.02.2004 10:59 34
Asukoht: city

Postitus Postitas priitv8 »

Tarvo kirjutas:Ideepoolest saab seda kõike ka ise teha, aga siis peab endal olema mingi smartcard reader ja SIM soft.

Teine võimalus oleks veel nt autotelefoni SIM-le kopeerida taskutelefonimälus olevad kontaktid. Probleem on aga SIM mälumahu piiratusega. Igatepidi on asjaga pusimist ja probleem kui selline vahel üsna segav.
Tegelt pisab ju telefonist ja telefoni softist (Nokia PC Suite vms.). Ja mulle uue SIM-i 250 numbrit siiani ka piisanud on. Aga pusimist on küll.
PS mul on selline tunne jäänud ka, et (orig) telefoni interfeis kammib kogu SIM-i phonebook-i omale sisse!
Priit
540iX 240kW/450Nm, aga ikka pooled silindrid puudu!
Kasutaja avatar
h6bekuul
Huviline
Postitusi: 36
Liitunud: 20.11.2006 16:30 38
Asukoht: tln

Postitus Postitas h6bekuul »

ärge ajage asja keerulisex...suvalises emt/elioni esinduses ulatad mõlemad kaardid ja ytled, et palun teha copy! paar minti võtab aega ja voila...Tasuta...vähemalt endla tänaval mulle kunagi tehti nii!
BMW325i e46 + golf V GTI t-fsi
Tarvo
Huviline
Postitusi: 1998
Liitunud: 20.10.2003 23:53 19
Asukoht: Harjumaa

Postitus Postitas Tarvo »

OK ja kui nüüd veel leidub keegi selline kasutaja, kes tahaks oma autotelefoni kasutada, aga ei leia sinna vajaminevat vanatüübi 5V EMT SIM kaarti, siis võib mulle PS saata.
Kasutaja avatar
cera
Huviline
Postitusi: 72
Liitunud: 16.06.2006 15:19 29
Asukoht: Tallinn

Postitus Postitas cera »

Olemas autos telefon, kasutan teist kõnekaarti, kuigi viimasel ajal pole eriti kasutanud, kuna ei sõida eriti palju ja kõnesid ei tule ka palju sisse. Muidu on küll hea ja mugav asi...
power
England
Huviline
Postitusi: 101
Liitunud: 29.11.2003 12:10 20
Asukoht: Jevropa

Postitus Postitas England »

h6bekuul kirjutas:ärge ajage asja keerulisex...suvalises emt/elioni esinduses ulatad mõlemad kaardid ja ytled, et palun teha copy! paar minti võtab aega ja voila...Tasuta...vähemalt endla tänaval mulle kunagi tehti nii!
ära aja asja keerulisex...suvalisel nokia telefonil vali sync ja ytled, et palun teha telefoninumbrid! paar minti võtab aega ja voila...Tasuta...kasvõi endla tänaval tee nii!
FCUK Deutschland
Tarvo
Huviline
Postitusi: 1998
Liitunud: 20.10.2003 23:53 19
Asukoht: Harjumaa

Postitus Postitas Tarvo »

Enamus kasutajatest pole muidugi kunagi kuulnud sellisest asjast nagu Nokia PC Suite, veel vähem oskavad nad seda kasutada.

Tegelikult on asi muidugi väga lihtne ja soovitan kõigil Nokia kasutajatel kasvõi teha oma telefoni sisust aegajalt back up.
Kasutaja avatar
central
Huviline
Postitusi: 20
Liitunud: 13.02.2006 13:47 06
Asukoht: Tallinn

Postitus Postitas central »

mu arvates on mõttetu see auto mobla
sest BT handsfree on ju parem - kui autost välja - siis ikkagi sul handsfree peal :)
auto oma HF ju ei võta kaasa :) aga 2 HF - autos ja kõrva peal - on juba liiga vist :) mõttetu imho ;)
Kasutaja avatar
priitv8
Huviline
Postitusi: 8275
Liitunud: 04.02.2004 10:59 34
Asukoht: city

Postitus Postitas priitv8 »

central kirjutas:mu arvates on mõttetu see auto mobla
sest BT handsfree on ju parem - kui autost välja - siis ikkagi sul handsfree peal :)
No vaata, auto telefon aitab ka siis, kui taskus aku tühi. Lisaks tema levi eelistest taskutelefoniga ei maksa rääkidagi. Autotelefoni saatja on u. 10x võimsam.
Lisaks ei salli ma autos nööp kõrvas istumist. Aga see on mu isiklik probleem.
Priit
540iX 240kW/450Nm, aga ikka pooled silindrid puudu!
Kasutaja avatar
h6bekuul
Huviline
Postitusi: 36
Liitunud: 20.11.2006 16:30 38
Asukoht: tln

Postitus Postitas h6bekuul »

Nööp kõrvas peab ka balanssi vastavalt timmima
:D
BMW325i e46 + golf V GTI t-fsi
Kasutaja avatar
aise
Huviline
Postitusi: 2296
Liitunud: 28.02.2006 11:15 25
Asukoht: Tallinn

Postitus Postitas aise »

aise kirjutas:telefoni pole hetkel, ostes juba polnud, muidu kasutaks. samas on sellega veits tüli ka, kuna mulle istub sinna mobla siis varastele meeldiks seda kindlasti varastada :|

plaan on see telefon siiski sinna osta ja ma usun, et on mugav ja turvalisem sõites.
eilsest olen twin-sim kasutaja, väga mugav ja tänuväärne asi. bluetooth oleks parem aga seda ei ole auto varustuses ja paigaldus maksaks ~14 000 eeku.
Kasutaja avatar
Riddick
Huviline
Postitusi: 107
Liitunud: 04.12.2005 21:56 14
Asukoht: Järvamaa

Postitus Postitas Riddick »

Olen kasutanud pardatelefoni, nimelt oli see mu eelmisel E36-l ja kõik toimis nagu peab. Kurta võis muidugi vahest linna vahel, kui oli kohati palju segajaid. Muidu igati ok lahendus. Twin-sim süsteemiga siiani veel kokkupuuteid pole olnud.

Terv,

Jannar
BMW on auto ja teised kõigest masinad
Vasta