Rasvane esiklaasi välispind ja klaasipesuvedelikest

Vaba teema
estex
Huviline
Postitusi: 627
Liitunud: 05.02.2006 23:39 22
Asukoht: Tallinn

Postitus Postitas estex »

Mul ilmnes juba eelmine aasta rasvane esiklaas, asi on tõesti vedelikus, proovisin klaasi ja kojamehed puhtaks saada ning peagi oli rasv tagasi. Igatahes kohe paak tühi ja saab proovitud midagi muud sinna asemele.
Raivo
Huviline
Postitusi: 3610
Liitunud: 01.10.2002 10:58 38
Peamine sõiduk: BMW 530D
Asukoht: Tallinn

Postitus Postitas Raivo »

Juss kirjutas:
PS! Raivo, mida seal testis siis soovitati. Heameelega paneks ka midagi paremat, kui teaks mida. Statoili oma mingi teab mis hea vedelik jah ei ole aga ta vähemalt ei tee asja hullemaks :)
Huuh, peab kammima kas AL neti arhiivis, või siis oma ajakirjade hunnikus. Kahjuks ei turgata kohe pähe, millist marki soovitati.

Otsisin natuke, ja kui keegi suudaks oma 6.dets Autolehe välja kaevata, saaks vist kõik natuke targemaks. Infoks siis.
V2ike_Suur
Huviline
Postitusi: 910
Liitunud: 25.07.2006 15:08 37
Kontakt:

Postitus Postitas V2ike_Suur »

Autolehe test:

1. koht: Lõhnatu tuuleklaasivedelik
5liitrit
APChemicals
Koostis: metanool, pesuained, destill. vesi
Müüja: Selver, 29,90(5,98kr/l)

Hind*****
Lõhn*****
Külmakindlus*****
kokku*****

2. koht: Olerexi klaasipesuvedelik
3l
Fleoxil
K: metanool,, pesuained, lisandid
Müüja: Olerex, 35kr(11,66kr/l)

hind****
lõhn*****
külmakindlus*****
kokku****Ŋ

3. koht
klaasipesuvedelik lõhnatu
5l
Kiviõli KG
K: metanool, pesuained, destill. vesi
Müüja: Prisma 28,90kr(5,78kr/l)

hind*****
lõhn****
külmakindlus****
kokku****

4.koht
Polar Sidrunilõhnaline
5l
Aspokem
K: etanool, pesu- ja lõhnaained, vesi
Müüja: Hyper rimi 57kr(11,40kr/l)

hind****
lõhn**
külmakindlus*****
kokku***Ŋ

5.koht
Alaska vaniljelõhnaline
4l
Aspokem
K:etanool, pesuained, vesi
Müüja: Prisma 39kr(9,75kr/l)

hind*****
lõhn***
Külmakindlus*
kokku***

6.koht
Aknapesuvedelik tsitruse lõhnaga
4l
Kemetyl AB
K: etanool, isopropanool, pesuaine
Müüja: Statoil 94,90kr (23,72kr/l)

hind*
lõhn*
Külmakindlus****
kokku**
730iA e32 138kW 12/1992
Kasutaja avatar
reino
Huviline
Postitusi: 1733
Liitunud: 16.05.2005 13:34 41
Asukoht: Harjumaa/Hiiumaa

Postitus Postitas reino »

Fairy'ga pesta akent ja üldse autot :shock: tegin selle lolluse ükskord, just nimelt Ükskord! Pesin siis klaasi ära ja mõtlesin, et lahe, nüüd on särav värk. Sõitma minnes oli tunne nagu vaataks vanaema prillidest välja. No nii udune ja laiguline, et jube.
Hiljuti tegin akna puhtaks Ajaxiga(mingi roheline floral fiesta oli) Aitas, aknapesu vesi on sama, mis rekkadel, olevat mingi kangem :P aitab ideaalselt ja ei lõhna ka :)
E82
Kustas
Huviline
Postitusi: 3407
Liitunud: 11.02.2004 02:31 21

Postitus Postitas Kustas »

reino kirjutas:Fairy'ga pesta akent ja üldse autot :shock: tegin selle lolluse ükskord, just nimelt Ükskord! Pesin siis klaasi ära ja mõtlesin, et lahe, nüüd on särav värk. Sõitma minnes oli tunne nagu vaataks vanaema prillidest välja.
Tähtis on ka auto loputamine ja kuivatamine. Olen oma autosid alati Fairy'ga (nii naljakas, kui see ka ei tundu) pesnud ja olen alati tulemusega väga rahul.
E90 330i 190 kW, 6MT / Yamaha XS650 Cafe 1979
Kasutaja avatar
h6bekuul
Huviline
Postitusi: 36
Liitunud: 20.11.2006 16:30 38
Asukoht: tln

Postitus Postitas h6bekuul »

Äkki intensiivpesu abx?
Ise olen kah kasutanud(eelmiste autodega) tilk fairit paaki. Huvitav, kas sinna väiksesse paaki võib äkki selle fairi pudeli tühjaks kallata? Samas tundub, et see seal ei saa kunagi otsa?
Segane wärk.
BMW325i e46 + golf V GTI t-fsi
wax
Huviline
Postitusi: 278
Liitunud: 07.08.2003 14:55 39
Asukoht: Loo-Tallinn-Võru
Kontakt:

Postitus Postitas wax »

h6bekuul kirjutas:Äkki intensiivpesu abx?
Ise olen kah kasutanud(eelmiste autodega) tilk fairit paaki. Huvitav, kas sinna väiksesse paaki võib äkki selle fairi pudeli tühjaks kallata? Samas tundub, et see seal ei saa kunagi otsa?
Segane wärk.
See Fairy jookseb sul esklaasilt katusele, külgedele... mis ei ole auto värvile sugugi hea.
Kustas
Huviline
Postitusi: 3407
Liitunud: 11.02.2004 02:31 21

Postitus Postitas Kustas »

wax kirjutas:See Fairy jookseb sul esklaasilt katusele, külgedele... mis ei ole auto värvile sugugi hea.
Äkki oskad lahti seletada, et miks ta siis hea ei ole?
E90 330i 190 kW, 6MT / Yamaha XS650 Cafe 1979
Ceed
Huviline
Postitusi: 819
Liitunud: 14.05.2005 00:34 14
Asukoht: Tallinn

Postitus Postitas Ceed »

pesuaine on ju ikka pesuaine. Ise olen ka oma autot palju palju kordi fairyga pest ja pole siiamaani veel mingeid kõrvalmõjusid märganud... :roll:
Kasutaja avatar
reino
Huviline
Postitusi: 1733
Liitunud: 16.05.2005 13:34 41
Asukoht: Harjumaa/Hiiumaa

Postitus Postitas reino »

h6bekuul kirjutas: Huvitav, kas sinna väiksesse paaki võib äkki selle fairi pudeli tühjaks kallata?
Segane wärk.
Ooo ei...proovisin ka seda. Vaevalt keegi sõitvat mullitajat tahab. Võib olla on Fairy'd erinevad, aga enam ei kasuta neid auto läheduses.

Olen ka kuulnud, et kahjustavad värvi, aga rohkem ei tea midagi.
E82
Kasutaja avatar
Cardo
Huviline
Postitusi: 4223
Liitunud: 27.12.2002 00:08 12
Asukoht: Jüri

Postitus Postitas Cardo »

Muideks talvel ei tohi kallata klaasipesu paaki vahtu minevaid aineid, autošampoon ja muud kuna vahutavad ained jäätuvad ära.
E28:2,0, E28:2,5, E28:3,0; F21
nisu_uno
Huviline
Postitusi: 44
Liitunud: 26.11.2006 14:01 10

Postitus Postitas nisu_uno »

Teate, ma pesen kodus nõusid autoshampooniga, vahaga ka veel...krt kus talrekud läigivad. Ise olen väga rahul.


:lol:
Wille
Huviline
Postitusi: 197
Liitunud: 01.04.2004 16:32 46
Asukoht: tallinn

Postitus Postitas Wille »

Postitatud: 16.01.2007 21:09 50 Teema:

--------------------------------------------------------------------------------

Teate, ma pesen kodus nõusid autoshampooniga, vahaga ka veel...krt kus talrekud läigivad. Ise olen väga rahul.

__ ____ _____ _____ __ ____ ___ __ _

Siis sa oled küll üks Vinge Vend!!!

Sorry aga ei saanud ütlemata jätta!
nisu_uno
Huviline
Postitusi: 44
Liitunud: 26.11.2006 14:01 10

Postitus Postitas nisu_uno »

Wille kirjutas:Postitatud: 16.01.2007 21:09 50 Teema:

--------------------------------------------------------------------------------

Teate, ma pesen kodus nõusid autoshampooniga, vahaga ka veel...krt kus talrekud läigivad. Ise olen väga rahul.

__ ____ _____ _____ __ ____ ___ __ _

Siis sa oled küll üks Vinge Vend!!!

Sorry aga ei saanud ütlemata jätta!
Vinge ikka!

Ma lihtsalt ei mõista, miks on vaja autot pesta fairyga :shock: See hävitab ja matistab ju lakikihti. Kahju on siis osta oma autole hea shampoon?? Kasutage ikka asju seal, kus nad ette on nähtud.
Kustas
Huviline
Postitusi: 3407
Liitunud: 11.02.2004 02:31 21

Postitus Postitas Kustas »

hihi, ma olen üle kahe aasta sama autot pesnud fairy'ga. Ja värv on ikka sama hea ja paremgi veel.
E90 330i 190 kW, 6MT / Yamaha XS650 Cafe 1979
nisu_uno
Huviline
Postitusi: 44
Liitunud: 26.11.2006 14:01 10

Postitus Postitas nisu_uno »

Kustas kirjutas:hihi, ma olen üle kahe aasta sama autot pesnud fairy'ga. Ja värv on ikka sama hea ja paremgi veel.
Ei peaasi, et ise rahul...muu polegi tähtis. ;)
Kasutaja avatar
iisak
Huviline
Postitusi: 1702
Liitunud: 31.08.2006 19:04 49
Asukoht: Kadaka tee 187c, Tallinn
Kontakt:

Postitus Postitas iisak »

Ise panen samamoodi igal pesukorral sortsu fairyt šampooni hulka.Just igasuguse rasva eemaldamiseks(kust see tuleb meie teedel,seda mina ei oska aimata,aga sõna otseses mõttes rasvane on auto).Eelnevalt tuleb muidugi leotusainega üle käia. Parim on Polari Engine Cleaner. Ainuke häda on see,et kauaks ei tohi auto peale jätta-igatahes BMW kummitihendid ei kannata seda eriti.Aga selle tõrva,mis siin teedel lendub,võtab ülitõhusalt lahti :D
See,et Fairy,millega te oma laste taldrikuid pesete,autolt lakki ja värvi eemaldab,tundub küll veidi rumal jutt...
......................Ja mulda kukkus suust, kui 1000-aastane tüdruk naeris.....................
Kasutaja avatar
AARE540
Huviline - moderaator
Postitusi: 11703
Liitunud: 31.01.2004 21:43 11
Peamine sõiduk: Scania 500R '24 Mercedes-Benz E350 '15 BMW 540i'94
Telefon: 53311120
Asukoht: Pärnu
Kontakt:

Postitus Postitas AARE540 »

Minu meelest on eriti hull asi suvel, kui esiklaas kärbseid täis on- kui pikemalt peaks laskma klaas kärbsene olla, siis esimese vihmaga on asi ikka päris jama- algul nühib selle kihi klaasi peal laiali, ja päris jupp aega on nähtavus siuke jama... Õnneks saab autot piisavalt tihedalt pesta...
nisu_uno
Huviline
Postitusi: 44
Liitunud: 26.11.2006 14:01 10

Postitus Postitas nisu_uno »

See,et Fairy,millega te oma laste taldrikuid pesete,autolt lakki ja värvi eemaldab,tundub küll veidi rumal jutt...
Egas nüüd kohe siis lakitükke kukkuma ei hakka. :P

Kõrgkvaliteetshampoonid (4l maksab umbes 1000krooni) on väga tugeva vaha sisaldusega ja lisaks muud osakesed, mis on lakile meeltmööda ning soodustavad läike tekkimist ning püsimist, sealsamas jääb päevadeks autole tuntav kaitsekiht(vahakiht), mis ei lase autol nii kiiresti määrduda...klaasid oleks näiteks nagu tilgaeemaldajaga määritud. Eriti soovitav on pärast vahapesu üle käia auto veel pritsitava "märja" vahaga, mis omakorda kinnistab veelgi shampoonis olevaid vahaosakesi ja annab väga hea lõpptulemuse. Ise kasutan läbi aegade Presta ja Malco tooteid.


Fairy siiski, uskuge või mitte, tuhmistab aja jooksul lakki, temas puuduvad komponendid, mis on autolakile soodsad. Ta võib küll eemaldada selle rasvaolluse...a see on ka kõik.
Muidugi, sõltub kui suured nõudmised kellelgi on, mõned taksistid näiteks küürivad autot lihtsalt harja ja muuseas, samuti fairy-veega Statoili õhu/vee putka juures ....olen täheldanud :D

Ahjaa, ei soovita veel kasutada white spiritil(lahusti) baseeruvaid leotusained...need samuti hävitavad tasapisi lakki ning kummitihendid saavad päris kiirelt otsa. Parim leotusaine on Nestel, aga jaemüügis peaks olema see mingi teise märgi all(ei tule meelde praegu) Neste automaattanklate R-kioskites. Hulgi saab seda Muuga terminalist.Kui ilusti küsida, saab ehk ka 20liitrise kanku täita.

Läks küll nüüd tibakese teemast mööda, aga ehk abiks ikka ;)
Viimati muutis nisu_uno, 17.01.2007 20:54 44, muudetud 1 kord kokku.
Wille
Huviline
Postitusi: 197
Liitunud: 01.04.2004 16:32 46
Asukoht: tallinn

Postitus Postitas Wille »

Mul tekkis sinu jutu peale idee, et sa võiksid omast kogemusest siin välja tuua ühe õpetuse kuidas peaks autot pesema, vahatama jne. Ning juurde võiksid lisada ka vahendite tüpsed nimetused mida kasutada. See on pelgalt minu arvamus, kui teised seda lugeda ei soovi kas sa viitsiksid sellise jutukese mulle ps-i saata.

Siis ei tekiks või vähemalt saaks eemaldada õlised klaasid jne;)

Tervitades, Wille
V2ike_Suur
Huviline
Postitusi: 910
Liitunud: 25.07.2006 15:08 37
Kontakt:

Postitus Postitas V2ike_Suur »

Wille kirjutas:Mul tekkis sinu jutu peale idee, et sa võiksid omast kogemusest siin välja tuua ühe õpetuse kuidas peaks autot pesema, vahatama jne. Ning juurde võiksid lisada ka vahendite tüpsed nimetused mida kasutada. See on pelgalt minu arvamus, kui teised seda lugeda ei soovi kas sa viitsiksid sellise jutukese mulle ps-i saata.

Siis ei tekiks või vähemalt saaks eemaldada õlised klaasid jne;)

Tervitades, Wille
Mina oleks ka sellest jutust huvitatud.
730iA e32 138kW 12/1992
nisu_uno
Huviline
Postitusi: 44
Liitunud: 26.11.2006 14:01 10

Postitus Postitas nisu_uno »

PS läheb mõne suunanäitamise ja vihjetega teele neile, kes asjast huvitet. ;)
Kasutaja avatar
reino
Huviline
Postitusi: 1733
Liitunud: 16.05.2005 13:34 41
Asukoht: Harjumaa/Hiiumaa

Postitus Postitas reino »

lase siis mulle ka PS. nädalavahetusel tuleb autopesu päevakorda ;) mõni uus vihje abiks alati.
E82
Kasutaja avatar
elm
Huviline
Postitusi: 550
Liitunud: 03.01.2007 11:57 26
Asukoht: tln/bl.mount

Postitus Postitas elm »

nisu_uno kirjutas:PS läheb mõne suunanäitamise ja vihjetega teele neile, kes asjast huvitet. ;)
Ära tekita saladust, anna kõigile(mulle ka) teada!
regaja1
Huviline
Postitusi: 30
Liitunud: 29.08.2005 21:40 10
Asukoht: Ah?ja!

Postitus Postitas regaja1 »

Hämmastavalt palju on neid kes veel ei teagi nn. tilgaeemaldajatest-klaasivahadest(Motip rain-away,TurtleWax rain reppellent)Kasutan juba 4 aastat ja plusse on rohkem kui miinuseid.+++Esimene kõige parem mõju on pimedas sõites- vahendiga töödeldud märg klaas ei murra vastutuleva auto tulede valgusvihku veepiiskadel ega kivitäketel lisaks viib õhuvool vee klaasilt üle katuse niiet kojameeste vajadus on ainult asulasõidul,ka putukasodi ei kinnitu klaasile nii kõvasti et kojam. sellega toime ei tule, kui siiski siis väikepesu Fairy või analoogse vahendiga ja toimib jälle,ainuke asi mis vahendi klaasilt võtab on päike-suvel peaks töötlema kord kahe kuu jooksul.Vesi hakkab klaasilt minema kui sõidukiirus on +50kmh sõltub muidugi erinevate autode aerodünaamikast. See vesi mis praeguste ilmadega pidevalt alla sajab lausa nõuab klaasi eritöötlust
- - - - Jahedamate hommikutega ei taha udu klaasilt kojameestega ära minna vaid justkui venib kummiga edasi-tagasi, selle vastu aitab toast toodud leige veega klaasi üle kallamine:udu kadund ja vesi jookseb maha niiet mõned piisad jäävad.- - - -Asulas häirib vihmase ilma korral tänavalaternate valgus mis murdub märjal esiklaasil sel momendil kui oled laternaga kõrvuti või just möödunud.Samuti kipuvad kojamehed `hüppama` kui klaas on kuivapoolne

Natuke pikk jutt tuli aga ehk saab keegi kasu--
hillarr
Huviline
Postitusi: 350
Liitunud: 18.06.2004 17:05 26

Postitus Postitas hillarr »

Mina kasutan auto tuuleklaasi pesuks ämmaemanda liidu poolt soovitatud nõudepesuvahendit. On mingi läbipaistev pudel ja värvitu vedelik. Seda siis paar sirtsu kaussi, vesi peale ja lapiga ilusti aken ja kojamehed puhtaks küürida. Ja 50 senti läheb vist sündivate laste toetuseks kah :)

Klaasipesuvedeliku paaki kalllan aga seda odavat -21C lõhnatut valmissegu, (Rimis müügil) mida lahjendan praeguste ilmade puhul 1:1 tavalise veega.

Igal juhul püsib klaas kenasti puhas kui kord kuus või natuke tihedamini lapiga nimetatud meetodil pesta kah.

Kui rohkem viitsimist jamada ja parajasti just kuiv ilm väljas, siis olen kasutanud ka mõnda vihmaeemaldus toodet. Minu meelest oli motipi oma hea. Mõne tootega on küll kasu 0 ja klaas topeltrasvane kui enne.
Vasta