Parkimine Võsa moodi

Vaba teema
Vasta
Kidd
Huviline
Postitusi: 81
Liitunud: 22.05.2006 08:11 51
Asukoht: Keila

Parkimine Võsa moodi

Postitus Postitas Kidd »

TALLINN, 10. aprill, BNS - Parkimiskontrolöridel pole õigust kirjutada parkimistasu maksmata jätnud numbrimärkideta sõidukite omanikele välja viivistasuotsuseid, Tallinna linnavõimud lubavad sellise parkimisviisi kasutajad kindlasti välja selgitada.

Seega on võimalik parkimistasu maksmisest kõrvalehiilimiseks võtta sõidukilt parkimise ajaks numbrimärgid ära. Mutli sõnul võivad parkimiskontrolörid sõiduki omaniku kindlakstegemiseks oodata ära, kuni omanik sõiduki juurde ilmub.

Abilinnapea kinnitusel ei kavatse linnavõimud sellise parkimisviisi kasutamist sallida ja teevad kõik selleks, et niisuguste sõidukite omanikud välja selgitada.
Ta tõdes, et numbrimärgita sõiduki parkimine ei ole seadustega vastuolus, küll aga on keelatud numbrimärkideta autoga sõitmine.

Huvitav lahendus või mis? Juriidiline vaakum.
So, where's the Cannes Film Festival being held this year?
Kasutaja avatar
hollow
Huviline
Postitusi: 1913
Liitunud: 02.08.2004 13:54 58
Peamine sõiduk: 520d xDrive

Postitus Postitas hollow »

lähed auto juurde... paned suvalise numbri nii kauaks peale kuni esimesse bensukasse jõuad nurgataha ja siis paned oma numbrid kylge :D
Kidd
Huviline
Postitusi: 81
Liitunud: 22.05.2006 08:11 51
Asukoht: Keila

Postitus Postitas Kidd »

hollow kirjutas:lähed auto juurde... paned suvalise numbri nii kauaks peale kuni esimesse bensukasse jõuad nurgataha ja siis paned oma numbrid kylge :D
Nii või teisiti pole Falckil õigust sind või sinu autot kontrollida. Ainus asi, mida nad teha saavad on politsi kutsuda. Mitte, et ma kutsuksin rahvast seaduserikkumisele.
So, where's the Cannes Film Festival being held this year?
Kasutaja avatar
Muhv
Klubiliige EKBK
Postitusi: 2206
Liitunud: 18.11.2002 22:35 02
Peamine sõiduk: i12, i01s, G05

Postitus Postitas Muhv »

Tegelikult võiks teha mingid kergelt külge-ära käivad numbrikatted. Nende peale trükkida mingis juriidiliselt korrektses keeles tekst sisuga, et igal ühel kes julgeb pista käe võõra vara külge, et seda katet eemaldada, võetakse munad maha. Posu paragrahve... :cool:
Indrek_M
Huviline
Postitusi: 3449
Liitunud: 31.08.2004 12:58 12
Asukoht: Tallinn

Postitus Postitas Indrek_M »

Muhv kirjutas:Tegelikult võiks teha mingid kergelt külge-ära käivad numbrikatted. Nende peale trükkida mingis juriidiliselt korrektses keeles tekst sisuga, et igal ühel kes julgeb pista käe võõra vara külge, et seda katet eemaldada, võetakse munad maha. Posu paragrahve... :cool:
Ja asja mõte oleks milline?
See, et Falck ei saa numbriteta/varjatud numbritega autole trahvi kirjutada, ei tähenda, et rikkumine sellest olemata oleks.
Indrek
Kasutaja avatar
Muhv
Klubiliige EKBK
Postitusi: 2206
Liitunud: 18.11.2002 22:35 02
Peamine sõiduk: i12, i01s, G05

Postitus Postitas Muhv »

Indrek_M kirjutas:
Ja asja mõte oleks milline?
See, et Falck ei saa numbriteta/varjatud numbritega autole trahvi kirjutada, ei tähenda, et rikkumine sellest olemata oleks.
Nõus. Seadust rikkuda ei ole ilus. Samas ei pea rahvas kõikidele lollidele mõtetele alluma, vaid, on enam kui õigustatud sellistel puhkudel oma meelsuse välja ütlemine. Seega - kutsun üles panema oma auto kenasti mobiiliga parkima ja seejärel katta number kinni sõnumi edastamiseks.
Kasutaja avatar
hollow
Huviline
Postitusi: 1913
Liitunud: 02.08.2004 13:54 58
Peamine sõiduk: 520d xDrive

Postitus Postitas hollow »

mul mõni tuttav koinib neid veel sellega, et terve klaasi serv on pandud täis neid M parkimis kleepse.... siis peavad need kontrollijad kõigepeale kõik operaatorid läbi helistama/sõnumineerima... aga kui autol numbrit ka peal ei ole... palju õnne
Kasutaja avatar
aise
Huviline
Postitusi: 2296
Liitunud: 28.02.2006 11:15 25
Asukoht: Tallinn

Postitus Postitas aise »

kas ilma selle kleepsuta M parkimist kasutada ei saa? mulle ei meeldi, et see kleeps seal akna peal on :?
jjanno
Huviline
Postitusi: 2320
Liitunud: 01.10.2002 12:07 07
Peamine sõiduk: VW
Asukoht: Ravila

Postitus Postitas jjanno »

Tere
aise kirjutas:kas ilma selle kleepsuta M parkimist kasutada ei saa? mulle ei meeldi, et see kleeps seal akna peal on :?
Mina olen pannud aknalauale paberi, kuhu on kirjutatud "EMT mobiilne parkimine". Kas see ka JOKK on ma ei tea, kuid trahvi pole saanud.

jJanno
Raivo
Huviline
Postitusi: 3610
Liitunud: 01.10.2002 10:58 38
Peamine sõiduk: BMW 530D
Asukoht: Tallinn

Postitus Postitas Raivo »

jjanno kirjutas:Tere
aise kirjutas:kas ilma selle kleepsuta M parkimist kasutada ei saa? mulle ei meeldi, et see kleeps seal akna peal on :?
Mina olen pannud aknalauale paberi, kuhu on kirjutatud "EMT mobiilne parkimine". Kas see ka JOKK on ma ei tea, kuid trahvi pole saanud.

jJanno
Minu teada nad kontrollivad isegi siis, kui parkimiskella üldse pole..
Kidd
Huviline
Postitusi: 81
Liitunud: 22.05.2006 08:11 51
Asukoht: Keila

Postitus Postitas Kidd »

Muhv kirjutas:Nõus. Seadust rikkuda ei ole ilus. Samas ei pea rahvas kõikidele lollidele mõtetele alluma, vaid, on enam kui õigustatud sellistel puhkudel oma meelsuse välja ütlemine. Seega - kutsun üles panema oma auto kenasti mobiiliga parkima ja seejärel katta number kinni sõnumi edastamiseks.
Võsa idee oli protestida parkimisala laienemise vastu. Kusjuures on see väga geniaalne mõte, kas just tema idee, ei tea, aga siiski.... Selles asja võlu olekski, et maksad mob. parkimise eest ära ja siis võtad numbrid kaasa. Sellisel viisil oled enda poolt seadust täitnud. Kontrollimine on Falcki ja LV probleem.
So, where's the Cannes Film Festival being held this year?
V2ike_Suur
Huviline
Postitusi: 910
Liitunud: 25.07.2006 15:08 37
Kontakt:

Postitus Postitas V2ike_Suur »

jjanno kirjutas:Tere
aise kirjutas:kas ilma selle kleepsuta M parkimist kasutada ei saa? mulle ei meeldi, et see kleeps seal akna peal on :?
Mina olen pannud aknalauale paberi, kuhu on kirjutatud "EMT mobiilne parkimine". Kas see ka JOKK on ma ei tea, kuid trahvi pole saanud.

jJanno
Sama siin. Kord oli vaja parkida, sodisin mingi tšeki vms paberitüki peale "M-parkimine Elisa" ja viskasin armatuurile. Hiljem panin selle kassetikarpi nn klaasi taha, siis hea lihtne armatuurile visata. Kümmekond korda olen kasutanud ja pole trahvi saanud veel.
730iA e32 138kW 12/1992
Kasutaja avatar
Andres523
Huviline
Postitusi: 153
Liitunud: 29.08.2005 21:46 04

Postitus Postitas Andres523 »

täna nägin isegi kuidas Liivalaia tänaval büroomaailma juures ühisteenused käisid ja kontrollisid ükshaaval masinaid, vaatavad igast aknast kui midagi näha pole, ja kui kleeps oli et m parkimine siis tädike võttis taskust 3310 välja ja hakkas klõbistama
Kalle_K
Huviline
Postitusi: 59
Liitunud: 25.08.2006 20:40 45
Asukoht: Tallinn

Postitus Postitas Kalle_K »

hollow kirjutas:mul mõni tuttav koinib neid veel sellega, et terve klaasi serv on pandud täis neid M parkimis kleepse.... siis peavad need kontrollijad kõigepeale kõik operaatorid läbi helistama/sõnumineerima... aga kui autol numbrit ka peal ei ole... palju õnne
Koinib ennast pigem oma pedereeritud esiklaasiga.
Nimelt nädal tagasi uurisin Falckist, kas oleks probleem kui mul näiteks klaasil EMT kleeps ja pargin läbi Tele2 (kasutan vahest ka teisi autosid peale enda oma), vastati, et neil ühtne süsteem, pea-asi, et mingi kleeps oleks, siis kõik ok.
Kasutaja avatar
Tauri
Klubiliige
Postitusi: 2672
Liitunud: 22.04.2004 12:37 25
Peamine sõiduk: BMW
Telefon: 56220022
Asukoht: Harku vald
Kontakt:

Postitus Postitas Tauri »

Kalle_K kirjutas:
hollow kirjutas:mul mõni tuttav koinib neid veel sellega, et terve klaasi serv on pandud täis neid M parkimis kleepse.... siis peavad need kontrollijad kõigepeale kõik operaatorid läbi helistama/sõnumineerima... aga kui autol numbrit ka peal ei ole... palju õnne
Koinib ennast pigem oma pedereeritud esiklaasiga.
Nimelt nädal tagasi uurisin Falckist, kas oleks probleem kui mul näiteks klaasil EMT kleeps ja pargin läbi Tele2 (kasutan vahest ka teisi autosid peale enda oma), vastati, et neil ühtne süsteem, pea-asi, et mingi kleeps oleks, siis kõik ok.
sellist ametlikku tähist nagu M-Parkimine ei sätesta minuteada ükski seadus. Mina pole algusest peale oma ühelegile autole mingeid teise firma reklaamkleepse nõus olnud panema (Elisa, EMT, Tele2) ja ei kavatse seda ka tulevikus teha.

Samuti ei ole veel mulle ka selle eest trahvi kirjutatud (kuigi lootus on, sest Falck meelitab nüüd ju omale tööle inimesi vahendeid valimata- varasemalt võttis lihtsalt igaühe kes uksetaha tuli)

Aga toetan Muhvi mõtet ja et neid veelgi "pedereerida" siis pange aknalauale veel üleskeeramata äratuskell!
E70 X5 3.0d 173kw ; E83 X3 160kw
Kasutaja avatar
Fred
Huviline
Postitusi: 4692
Liitunud: 10.04.2006 20:40 57
Peamine sõiduk: F34
Asukoht: Norge

Postitus Postitas Fred »

Tauri kirjutas:Aga toetan Muhvi mõtet ja et neid veelgi "pedereerida" siis pange aknalauale veel üleskeeramata äratuskell!
Või siis modida parkimiskella väikese mootoriga, mis ajaga kaasas käib ;)
Enne: 7xE36, 2xE46, E39, E61, E32. Nüüd: F34 320dxDrive GT, E36 M3 cabrio
Kasutaja avatar
Arux
Huviline
Postitusi: 185
Liitunud: 05.11.2005 13:01 58
Asukoht: Tallinn

Postitus Postitas Arux »

Fred22 kirjutas:
Tauri kirjutas:Aga toetan Muhvi mõtet ja et neid veelgi "pedereerida" siis pange aknalauale veel üleskeeramata äratuskell!
Või siis modida parkimiskella väikese mootoriga, mis ajaga kaasas käib ;)
Seda viimast ideed on suudetud minu teada seadusega ikkagi ennetada. Seal on parkimiskella kohta nõuded ära toodud.
"The sun shines and the iglu melts"
V2ike_Suur
Huviline
Postitusi: 910
Liitunud: 25.07.2006 15:08 37
Kontakt:

Postitus Postitas V2ike_Suur »

"Iseliikuvad" parkimiskellad on juba vana leiutis. Aga kui ma ei eksi, siis sinna taha peideti mingi päris raske konks, pole kindel, aga vist kriminaalasi isegi. Aastake tagasi oli uudistes juttu mingist taolisest juhtumist.
730iA e32 138kW 12/1992
Kasutaja avatar
--overdose--
Huviline
Postitusi: 462
Liitunud: 25.06.2006 15:44 48
Asukoht: võru

Postitus Postitas --overdose-- »

kriminaal asi tuleb jah... ;)
Kasutaja avatar
ryan
Huviline
Postitusi: 1021
Liitunud: 05.04.2004 00:33 45

Postitus Postitas ryan »

kui raha niipalju pole siis võib iga 15 min järel kella keerata :lol:
Best-Machine-World
BMW 530i 2003 Individual-M-packet
Kasutaja avatar
kait
Huviline
Postitusi: 864
Liitunud: 08.02.2006 10:56 23

Postitus Postitas kait »

või hoopis nii

Ceed
Huviline
Postitusi: 819
Liitunud: 14.05.2005 00:34 14
Asukoht: Tallinn

Postitus Postitas Ceed »

päris asjalik asi :)
Kasutaja avatar
aise
Huviline
Postitusi: 2296
Liitunud: 28.02.2006 11:15 25
Asukoht: Tallinn

Postitus Postitas aise »

sealt samast veel:


peab uurima veits seda asja :cool:

http://www.hideaplate.com/h/hideaplate/pic.cfm :lol:
Vasta