Üks kojamees ja selle seaduslikkus

Vaba teema
Vasta
Margus_H
Huviline
Postitusi: 288
Liitunud: 30.09.2002 15:39 28
Asukoht: Tallinn

Üks kojamees ja selle seaduslikkus

Postitus Postitas Margus_H »

Kuna endal autol jätan alles ainult ühe kojamehe, siis tekkis mul huvi, kuidas ma pärast sellega probleemideta sõidan ja ülevaatustel käin. Alati saab ju niisama, aga huvitas, kas saab ka kuidagi legaalselt...Vestlesin sel teemal ARK inimestega, kes alguses kategooriliselt antud asja võimalikkust eitasid ja igasuguseid trahve lubasid, kui selle 1 kojamehega ringi sõitma hakkan. Mõningase tuhnimise järel leidsin nõuded klaasipuhastile:

1) klaasipuhasti peab töötama, tehes suuremal kiirusel vähemalt 55 ja vähimal 10 edasi-tagasikäiku minutis. Kiirusastmete kiiruste vahe peab olema vähemalt 15 edasi-tagasikäiku minutis;
2) ühel kiirusel töötav klaasipuhasti peab tegema vähemalt 45 edasi-tagasikäiku minutis;
3) 1990. a või hiljem valmistatud sõidukil peab klaasipuhasti vastama direktiivi 78/318/EMÜ nõuetele.
Alus:TSM-i määrus nr 50 2001 a

Seejärel sai uuesti ARK-ga suheldud ja lõpuks selgus, et ikkagi on täiesti seaduslik autole 1 kojamees panna, kui ta vastab antud nõuetele. Üle 90a autodele on muidugi tunduvalt raskem, nõuded karmiMadis K.

Nii et kõik kojamehi maha kitkuma:P Iseasi saab muidugi olema sellise nõuetele vastava süsteemi tegemine.

Lihtsalt jälle üks näide, mismoodi ARK-s asjad käivad, enne kui ise punkt punktilt neile ette ei näita, ei saa midagi.
Nuhik
Huviline
Postitusi: 43
Liitunud: 06.02.2003 12:51 24
Asukoht: Pärnu

Postitus Postitas Nuhik »

Tegelikult on päris raske kõiki asju peast tada, aga ARK-i mehed oleks võinud ju asja natuke uurida ennem kui trahvidega ähvardama hakkasid. Mul oli ka üks kojamees ja ei mingeid probleeme ülevaatusel. Kui ma ei eksi siis on mingil mersu mudelil juba tehasest üks kojamees peal.
Margus_H
Huviline
Postitusi: 288
Liitunud: 30.09.2002 15:39 28
Asukoht: Tallinn

Postitus Postitas Margus_H »

Kui juba tehase poolt üks kojamees, siis pole jah probleemi. Minu autol(e30) aga tehase poolt 2. Ma mõtlen ka, et vaevalt keegi viitsib ülevaatusel neid edasi-tagasikäike lugema hakata, aga huvi pärast lihtsalt uurisin, mismoodi need asjad käivad, kujutan ette juba, mismoodi Liikluspolitsei mind peedistama üritab hakata:(, kordusülevaatused ja asjad. Hea oleks siis mingi paber näppu lükata.
Anti
Huviline
Postitusi: 737
Liitunud: 02.10.2002 13:25 52
Peamine sõiduk: Sarvedeta troll
Asukoht: Tallinn

Postitus Postitas Anti »

Kas keegi viitsib mulle seletada, miks see sinlge-wiper üldse hea peaks olema???
Annab auto lõppkiirusele 0,000000001kmh juurde? IMHO näeb see üks keset klaasi püsti seisev kojamees ka jube välja. Pluss veel vähenev klaaside puhas ala sellise lägailmaga, nagu näit. praegu.
Sorry, kui kellelegi vastumeelt kiri sai, aga minu arvates on see ühe kojamehe installimine ...:Madis K:
Kasutaja avatar
Martti
Huviline
Postitusi: 327
Liitunud: 07.01.2003 18:24 25
Asukoht: Tallinna oblast
Kontakt:

Postitus Postitas Martti »

E30-le minuarust jällegi väga sobib kui tuninguelement. samas 5- ja 7- seeriale muidugi seda ei pane
Kasutaja avatar
Cardo
Huviline
Postitusi: 4221
Liitunud: 27.12.2002 00:08 12
Asukoht: Jüri

Postitus Postitas Cardo »

Anti !! sinu masinale see ei sobix jah ! OMadis Kest kogemustest tean et ainult kojamees pole see mis klaasi puhtana hoiab ! Margus juba teab saladust !
Margus_H
Huviline
Postitusi: 288
Liitunud: 30.09.2002 15:39 28
Asukoht: Tallinn

Postitus Postitas Margus_H »

Seda ta mõtleb.
Anti
Huviline
Postitusi: 737
Liitunud: 02.10.2002 13:25 52
Peamine sõiduk: Sarvedeta troll
Asukoht: Tallinn

Postitus Postitas Anti »

[quote][i]Algselt postitas marko[/i]
Sa Cardo mõtled seda ainet, mida klaasile määrida, et veepiisad ära valguks? [/quote]
No veepiisad võib see ju ära juhtida, aga kõige hullem on see p..sk, mis praeguse ilmaga aknale lendab. See on nii tihke ja kleepuv, et tuleb maha ainult rohke veega uhades. :Madis K:
Kasutaja avatar
Aare
Huviline
Postitusi: 2907
Liitunud: 24.12.2002 11:18 44
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Postitus Postitas Aare »

[quote][i]Algselt postitas Anti[/i]
Kas keegi viitsib mulle seletada, miks see sinlge-wiper üldse hea peaks olema???
Annab auto lõppkiirusele 0,000000001kmh juurde? IMHO näeb see üks keset klaasi püsti seisev kojamees ka jube välja. Pluss veel vähenev klaaside puhas ala sellise lägailmaga, nagu näit. praegu.
Sorry, kui kellelegi vastumeelt kiri sai, aga minu arvates on see ühe kojamehe installimine ...:Madis K: [/quote]

Hmm, kui see ühe kojameehe panekule, spoilerite lisamisele ning
muule auto oMadis Kusi mittemõjutavale crap'ile (srry, ei midagi
isiklikku) paigutatav raha pandaks magama auto kiiremaks muutmisele,
siis oleks vist Speedesti klassivõidud juba ette teada;)
Omale mingit välimist jura lisama ei hakka, sest tehase
asjad on tehase asjad (vt avatar), mis on kvaliteetsed,
ilusad ning ka praktilist kasu andvad (interneti andmetel
annab tehase spoilersatz tippkiiruse vahe tavalisega
kuskil 6-8 kmh. Vaatasin streetstyle lehekülge, igatahes
E28 "tuuningu" nägemisel pidin naerukrambid saama:D
Kasutaja avatar
Aare
Huviline
Postitusi: 2907
Liitunud: 24.12.2002 11:18 44
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Postitus Postitas Aare »

Kurja tooni leevenduseks selline mõte oli
peas :) et tuunimisteema legaalsus tuleb
päris hästi selgeks teha, et siis igaüks
teab, mis seaduslik ja mis oma riskil.
Eestis valitseb sellel alal anarhia, aga
enne 100K investeerimist 10ks aastakst
tasuks selgeks teha, kas seda kolme aasta
pärast ülevaatuselt läbi ka lastakse. Varem
või hiljem tuleb legaalsele teele minna:)
Vasta