Lubadeta sõit

Vaba teema
kaupo_s
Huviline
Postitusi: 423
Liitunud: 01.08.2007 23:06 57
Peamine sõiduk: 320D
Telefon: 5011217
Asukoht: Pirita

Lubadeta sõit

Postitus Postitas kaupo_s »

Tere,

Mul endal load olemas, aga õde praegu teeb veel, (arki sõidueksam tegemata), ma lasen tal vahepeal linnas harjutada, et eksamil kindlam oleks.

Keegi oskab öelda mis trahv sellise asja eest on (politsei peab kinni) ?
Kas sellega kaasneb trahv+lubasi ei saa edasi teha ?

ette tänades.
hanno
Huviline
Postitusi: 4711
Liitunud: 01.10.2002 11:41 05
Peamine sõiduk: BMW 520d
Asukoht: Tallinn

Re: lubadeta sõit

Postitus Postitas hanno »

kaupo123 kirjutas:Tere,

Mul endal load olemas, aga õde praegu teeb veel, (arki sõidueksam tegemata), ma lasen tal vahepeal linnas harjutada, et eksamil kindlam oleks.

Keegi oskab öelda mis trahv sellise asja eest on (politsei peab kinni) ?
Kas sellega kaasneb trahv+lubasi ei saa edasi teha ?

ette tänades.
Jah, selle eest kaasneb trahv.
Mille üle siin enam rääkida.
bmw_msn_ee
Huviline
Postitusi: 247
Liitunud: 10.02.2006 00:15 43
Asukoht: Tartu - 56305508
Kontakt:

Postitus Postitas bmw_msn_ee »

Lisaks sellele saad ka Sina trahvi. Lubadeta inimese rooli lubamise eest või midagi sellist. Selle jaoks, et eksamil ennast õde kindlamalt tunneks võtku autokoolis lisa tunde.

Või on Sinu masinal topelt pedaalid ja oled ise piisavalt kogenud juht?

Esimene punkt käib õe ja teine Sinu kohta!

1. Mootorsõiduki või trammi juhtimine juhtimisõiguseta isiku poolt
Mootorsõiduki või trammi juhtimise eest vastava kategooria mootorsõiduki või trammi juhtimise õiguseta isiku poolt - karistatakse rahatrahviga kuni 100 trahviühikut või arestiga

2. Mootorsõiduki või trammi juhtimise õiguseta isiku mootorsõidukit või trammi juhtima lubamine
Omaniku, valdaja või tehnoseisundi või käitamise eest vastutava isiku poolt vastava kategooria mootorsõiduki või trammi juhtimise õiguseta isiku mootorsõidukit või trammi juhtima lubamise eest - karistatakse rahatrahviga kuni 100 trahviühikut
BMW E36 ja E39 kasutatud varuosad - Nimekiri ja pildid: http://bmw.planet.ee/lopp
Kasutaja avatar
toivoku
Huviline
Postitusi: 12043
Liitunud: 04.02.2003 23:56 20
Peamine sõiduk: 524td
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Postitus Postitas toivoku »

sina saad suht nagu väikese tõenäosusega trahvi aga õde saab kuni 6k või noh viimasel ajal saab aresti :S. soovitaksin sul minna tabasalu kardirajale sõitma sest seda saatustmis mul on ei taha keegi :)
tabasalus saab rahulikult harjutama ilma,et peaks pabistama :) ise õpetasin oma õde seal.
Aaro
Huviline
Postitusi: 1599
Liitunud: 24.08.2004 10:13 04
Peamine sõiduk: E30
Asukoht: Siin ja seal maakera

Postitus Postitas Aaro »

Istu ise kõrvale ja ei ole kellelgi kobisemist, minu mäletamist mõõda võib täislubadega juht kõrval istudes õpetada lubadeta juhti. ;)
Kasutaja avatar
toivoku
Huviline
Postitusi: 12043
Liitunud: 04.02.2003 23:56 20
Peamine sõiduk: 524td
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Postitus Postitas toivoku »

Aaro kirjutas:Istu ise kõrvale ja ei ole kellelgi kobisemist, minu mäletamist mõõda võib täislubadega juht kõrval istudes õpetada lubadeta juhti. ;)
ei nii see ei käi, sul peaks olema õpetaja tunnistus vms :) 100% mäletad sa valesti endale oleks mitu mitu trahvi saamata jäänud.
bmw_msn_ee
Huviline
Postitusi: 247
Liitunud: 10.02.2006 00:15 43
Asukoht: Tartu - 56305508
Kontakt:

Postitus Postitas bmw_msn_ee »

Aaro kirjutas:Istu ise kõrvale ja ei ole kellelgi kobisemist, minu mäletamist mõõda võib täislubadega juht kõrval istudes õpetada lubadeta juhti. ;)
Selle kohta peaks see käima!

Mootorsõidukijuhi juhendaja

Juhendamise eesmärgiks on anda autokoolis õppivale või autokooli lõpetanud isikule sõidupraktikat.

Juhi juhendaja tunnistuse (edaspidi juhendaja tunnistus) taotlejal tuleb esitada ARK büroole:
1) avaldus;
2) pass või muu isikut ja elamisluba tõendav dokument;
3) juhiluba;
4) kehtiv mootorsõidukijuhi tervisetõend;
5) riigilõivu tasumist tõendav dokument;
6) kaks identset värvifotot, millel isik on vanusele vastav, otsevaates ja peakatteta, suurusega 35x45 mm.

Isikule, kes vastab Liiklusseaduse § 32 lõike 2 punktides 1 ja 2 nimetatud tingimustele, annab ARK büroo juhendaja tunnistuse.

Tingimused juhendajale:

1) juhendajal peab olema vastava kategooria mootorsõiduki juhiluba vähemalt viis aastat;
2) juhendajat ei ole karistatud viimase viie aasta jooksul mootorsõiduki joobes juhtimise eest ega viimase kolme aasta jooksul liiklusalaste õigusaktide nõuete sellise rikkumise eest, mille eest on ette nähtud mootorsõiduki juhtimise õiguse äravõtmine;

ARK büroo annab juhendaja tunnistuse või teatab taotleja mittevastavusest nõuetele 20 tööpäeva jooksul arvates avalduse esitamise päevast.
ARK büroo tunnistab juhendaja tunnistuse kehtetuks, kui selle andmise (omamise) alus on ära langenud, tunnistus on alusetult antud, tunnistus või selles sisalduv kanne või andmed on võltsitud.

Juhendaja tunnistus on kehtiv üks aasta.

Juhendaja ei oma õigust teha märkmeid õpingukaardile.

Juhendaja loetakse sõidupraktika ajal juhiks.
BMW E36 ja E39 kasutatud varuosad - Nimekiri ja pildid: http://bmw.planet.ee/lopp
kaupo_s
Huviline
Postitusi: 423
Liitunud: 01.08.2007 23:06 57
Peamine sõiduk: 320D
Telefon: 5011217
Asukoht: Pirita

Postitus Postitas kaupo_s »

tänud vastamast foorumlased :)

aga üks asi jäi segaseks, kas arki eksamile enam ei saa kui vahele jääd (ilma lubatetta sõidul) ?
nagu ei lasta, alles teatud aja pärast ?

seda oleks huvitav teada.
tapu92
Huviline
Postitusi: 210
Liitunud: 25.01.2006 20:20 21
Asukoht: Läänemaa

Postitus Postitas tapu92 »

kaupo123 kirjutas:tänud vastamast foorumlased :)

aga üks asi jäi segaseks, kas arki eksamile enam ei saa kui vahele jääd (ilma lubatetta sõidul) ?
nagu ei lasta, alles teatud aja pärast ?

seda oleks huvitav teada.
vanasti oli sedasi aga nüüd saab teha edasi kui vahele jääd
bmw_msn_ee
Huviline
Postitusi: 247
Liitunud: 10.02.2006 00:15 43
Asukoht: Tartu - 56305508
Kontakt:

Postitus Postitas bmw_msn_ee »

kaupo123 kirjutas:tänud vastamast foorumlased :)

aga üks asi jäi segaseks, kas arki eksamile enam ei saa kui vahele jääd (ilma lubatetta sõidul) ?
nagu ei lasta, alles teatud aja pärast ?
Pole küll ise kogenud, aga arvan, et enne kui 6K trahvi ära makstud saab, siis vast mitte.
wunderbaum
Huviline
Postitusi: 493
Liitunud: 20.06.2007 21:59 27

Postitus Postitas wunderbaum »

Ega niisama vahele jäägi...:)

aga kui avarii teeb siis on jama,isegi siis kui keegi sulle otsa sõidab,jääb Su õde selles süüdi..

Ise jäin paar kuud tagasi lubadeta sõidu eest politseile vahele,ema oli kõrval ja trahvi sain ainult 600 krooni..
Arvestades seda,et selle autoga ei oleks ma mingil juhul tohtinud sõita,laps tagaistmel ja autokoolis ei käinud,oli trahv ikka väga vähe :)

aga selle arki keelu kohapealt jah..ei tohiks enam sellist asja olla,load peaks ikka õigel ajal kätte saama.. :)
alpinist
Huviline
Postitusi: 17
Liitunud: 30.05.2007 10:55 58

Postitus Postitas alpinist »

wunderbaum kirjutas:Ega niisama vahele jäägi...:)

aga kui avarii teeb siis on jama,isegi siis kui keegi sulle otsa sõidab,jääb Su õde selles süüdi..
Ei jää ta midagi süüdi, kui keegi otsa sõidab. Su õde võib ka maani täis olla, kui tema ikka liiklusõnnetust ei põhjusta, jääb teine süüdi.
Kasutaja avatar
Mulk
Huviline
Postitusi: 1166
Liitunud: 16.12.2003 19:28 23
Peamine sõiduk: A6 4G QUATTRO
Asukoht: Vantaa-Viljandi

Postitus Postitas Mulk »

ma kunagi tegin need juhendaja load ja vaga hea oli naisele lisatunde anda, koik seaduslik ja soit asjaette.
wunderbaum
Huviline
Postitusi: 493
Liitunud: 20.06.2007 21:59 27

Postitus Postitas wunderbaum »

hmm...
ma olen ikka targematelt kuulnud,et kui süüdi oleva auto rooli keeras lubadeta juht,siis on süü temal,kuna ta ei tohi üldse rooli istuda..
Aga on muidugi ka erandeid,kui teine juht mingi aine mõju all oli,või polnd ka temal lube... :roll: :D
Viimati muutis wunderbaum, 14.08.2007 21:33 55, muudetud 1 kord kokku.
Kasutaja avatar
toivoku
Huviline
Postitusi: 12043
Liitunud: 04.02.2003 23:56 20
Peamine sõiduk: 524td
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Postitus Postitas toivoku »

lube saad ka vabalt edasi teha kui sul on kõik trahvid maksmata.
Kasutaja avatar
Kaido325i
Huviline
Postitusi: 350
Liitunud: 21.07.2007 13:17 27
Asukoht: tartu

Postitus Postitas Kaido325i »

alpinist kirjutas:
wunderbaum kirjutas:Ega niisama vahele jäägi...:)

aga kui avarii teeb siis on jama,isegi siis kui keegi sulle otsa sõidab,jääb Su õde selles süüdi..
Ei jää ta midagi süüdi, kui keegi otsa sõidab. Su õde võib ka maani täis olla, kui tema ikka liiklusõnnetust ei põhjusta, jääb teine süüdi.
uuri seadusi: alkohooli joobes või sündmuspaigast lahkuv juht on ALATI süüdi

kinnise platsi peal võib muidu sõita ilma lubadeta... ;)
...:::hardstyle Is The Music That I Can't Explain. hardstyle Is The Music Running Through My Veins:::...
...:::hardstyle Is The Music That I Can't Explain hardstyle Is The Music Makes Me Insane:::...
hanno
Huviline
Postitusi: 4711
Liitunud: 01.10.2002 11:41 05
Peamine sõiduk: BMW 520d
Asukoht: Tallinn

Postitus Postitas hanno »

Püsime teemas.
kaupo_s
Huviline
Postitusi: 423
Liitunud: 01.08.2007 23:06 57
Peamine sõiduk: 320D
Telefon: 5011217
Asukoht: Pirita

Postitus Postitas kaupo_s »

mulk2 kirjutas:ma kunagi tegin need juhendaja load ja vaga hea oli naisele lisatunde anda, koik seaduslik ja soit asjaette.
eks ta ole jah hea, ise teeks ka aga ei saa veel
Kasutaja avatar
sexyer
Huviline
Postitusi: 149
Liitunud: 15.02.2007 16:40 24
Asukoht: Tallinn

Postitus Postitas sexyer »

Mina olen saanud see aasta 4 lubadeta trahvi. Esimene trahv on üldjuhul väike, eriti kui kahetsuskirja ka kirjutad. Tavaliselt summas 1500-3000.
Minule pole mingeid piiranguid peale pandud lubade saamiseks. Aresti panevad küll ja mind lubati ka järgmine kord panna, kuid järgmist korda ei tule ;)
Kasutaja avatar
IvoM
Huviline
Postitusi: 47
Liitunud: 05.04.2006 21:05 27
Peamine sõiduk: BMW G20 320d Xdrive M sport 2019a.

Postitus Postitas IvoM »

ma nagu ei saa üldse aru, mis ajab inimest lubadeta rooli või mis veelgi hullem, purjuspeaga!
G20 320d xdrive MSport '19
E38 725tds '96
E30 318i '88
Kidd
Huviline
Postitusi: 81
Liitunud: 22.05.2006 08:11 51
Asukoht: Keila

Postitus Postitas Kidd »

Kaido325i kirjutas:uuri seadusi: alkohooli joobes või sündmuspaigast lahkuv juht on ALATI süüdi

kinnise platsi peal võib muidu sõita ilma lubadeta... ;)
Ära lahmi tühja, iga juht on ikka süüdi selles, millise teo toime pani, joove või juhiload ei puutu asjasse.
ma nagu ei saa üldse aru, mis ajab inimest lubadeta rooli või mis veelgi hullem, purjuspeaga!
See on siis kui kõigest ümbritsevast on savi... vist.
So, where's the Cannes Film Festival being held this year?
Kasutaja avatar
IvoM
Huviline
Postitusi: 47
Liitunud: 05.04.2006 21:05 27
Peamine sõiduk: BMW G20 320d Xdrive M sport 2019a.

Postitus Postitas IvoM »

Kidd kirjutas:
Kaido325i kirjutas:uuri seadusi: alkohooli joobes või sündmuspaigast lahkuv juht on ALATI süüdi

kinnise platsi peal võib muidu sõita ilma lubadeta... ;)
Ära lahmi tühja, iga juht on ikka süüdi selles, millise teo toime pani, joove või juhiload ei puutu asjasse.

kidd kui 1 masin sõidab teisele masinale tagant sisse ja peaks olema süüdi ja kui esimese masina juht on alkolijoobes, on ta automaatselt süüdi!
G20 320d xdrive MSport '19
E38 725tds '96
E30 318i '88
Kidd
Huviline
Postitusi: 81
Liitunud: 22.05.2006 08:11 51
Asukoht: Keila

Postitus Postitas Kidd »

IvoM kirjutas:kidd kui 1 masin sõidab teisele masinale tagant sisse ja peaks olema süüdi ja kui esimese masina juht on alkolijoobes, on ta automaatselt süüdi!
Tore et sa nii arvad, aga tegelikkus on teine.
So, where's the Cannes Film Festival being held this year?
hanno
Huviline
Postitusi: 4711
Liitunud: 01.10.2002 11:41 05
Peamine sõiduk: BMW 520d
Asukoht: Tallinn

Postitus Postitas hanno »

Tegelikkus on nii, et kui tagant sisse sõidad, oled süüdi. Esimese autojuht saab karistada alkoholijoobes sõiduki juhtimise eest, mitte avarii põhjustamise eest.

Ja JÄLLE:
PÜSIME TEEMAS
DemiGod
Huviline
Postitusi: 68
Liitunud: 10.09.2006 18:59 41
Asukoht: Tallinn

Postitus Postitas DemiGod »

poisid poisid :D kle see on juba OT kui j22te vaidlema kumb syydi j22b.spekuleerida v6ib l6pmatuseni.hea soovitus, et kui tahate teada kumb syydi j22b siis las 1 teist joob ennast t2is ja teine s6idab tagant sisse :lol: :lol: siis siis mui mendid hakkavad lube kysima selle k2est kes tagant sisse s6itis siis ytled et pole :D andke siis teada kes syydi j2i

aga samas mind huvitaks see: ytleme et ma j2rgin ilusti reegleid aga ikkagi s6idetakse mulle kyljepealt sisse.endal load puuduvad.huvitab just seep2rast et hiljuti TTÜ ringi peal olles(tulin mustam2e poolt ringile,esimeses reas) ja tahtsin keerata n6mme poole.k6rval oli mingi auto (teisel real)kus mingi nolk sees istus(vahtralehega) ja hakkab otse edasi s6itma.palju puudu ei olnud kui ta oleks mulle kyljepealt sisse lennanud. aga oletame et ta s6itis mulle kyljepealt sisse ja tal olid load (minul puuduvad). kuigi ma tean t2pselt et ta rikkus reegleid ringipeal .... aga kui oleks ....

sai suht segane txt kirja pandud aga loodame et saite aru :D
Viimati muutis DemiGod, 15.08.2007 11:40 00, muudetud 1 kord kokku.
alpinist
Huviline
Postitusi: 17
Liitunud: 30.05.2007 10:55 58

Postitus Postitas alpinist »

http://www.auto24.ee/foorum/foorum.php?tid=35502#0

Joobes avarii tegemise kohta. Sorry OT, mina lõpetan.
MuiduMees
Huviline
Postitusi: 1444
Liitunud: 13.01.2006 19:11 29
Asukoht: tartu-jõgeva

Postitus Postitas MuiduMees »

DemiGod kirjutas:
aga samas mind huvitaks see: ytleme et ma j2rgin ilusti reegleid aga ikkagi s6idetakse mulle kyljepealt sisse.endal load puuduvad.huvitab just seep2rast et hiljuti TTÜ ringi peal olles(tulin mustam2e poolt ringile,esimeses reas) ja tahtsin keerata n6mme poole.k6rval oli mingi auto (teisel real)kus mingi nolk sees istus(vahtralehega) ja hakkab otse edasi s6itma.palju puudu ei olnud kui ta oleks mulle kyljepealt sisse lennanud. aga oletame et ta s6itis mulle kyljepealt sisse ja tal olid load (minul puuduvad). kuigi ma tean t2pselt et ta rikkus reegleid ringipeal .... aga kui oleks ....


sai suht segane txt kirja pandud aga loodame et saite aru :D
mul sõbral antud hetkel sarnane probleem ja palus siia postitada sellise küsimuse. Et sõber laenas teisele tuttavale oma autot( tema teadis et tuttaval load alles) aga hiljem kuulis, et tüüp oli hiljuti lubadest kiiruse pärast ilma jäänud, ning nüüd siis too tuttav sõidab ilma lubadeta ringi.
Et kui keegi talle matsu teeb, ükskõik kumma süül, et kuda siis kindlustusega saab, kuigi kõik dokid absoluutselt korras? peale tüübi lubade mudugi :)
ärge palun hakake heietama ja moraali lugema et miks ta siis andis kui ei veendunud et load olemas jne jne :)
tahaks teada lihtsalt fakte, et mis saab siis kui see tüüp teeb matsu.
juhul kui tema pole süüdi või siis on süüdi.- et mõlemat varianti :)
et kas peab siis sõber niivõinaa kõik kinni plekkima või kuidas?
sõbra tänud siis vastanutele!! :D
2000 a. 320d, e46
Kasutaja avatar
AARE540
Huviline - moderaator
Postitusi: 11701
Liitunud: 31.01.2004 21:43 11
Peamine sõiduk: Scania R500 '18 Mercedes-Benz E350 '15 BMW 540i'94
Telefon: 53311120
Asukoht: Pärnu
Kontakt:

Postitus Postitas AARE540 »

Minu teada peaks süüdi jääma ikkagi auto omanik, õnnetusse sattunud auto puhul läheb registrisse ju auto number, mitte juhi jalanumber vms :P
Moraali jõuavad kindustusagendid selle omaniku hala peale öelda küll ja veel :P
Loogiline on ka see, et süüdlane maksab ju - kui peab omanik kindlustusele taguma, siis see sõber, kes sõita ei oska, peaks nagu minu loogika järgi omanikule maksma... A pahatihti kipuvad sõbrad sellisel puhul hoopis tülli vist minema :roll:
MuiduMees
Huviline
Postitusi: 1444
Liitunud: 13.01.2006 19:11 29
Asukoht: tartu-jõgeva

Postitus Postitas MuiduMees »

kas siis jääb ka omanik süüdi automaatselt ( kuna tuttaval pole lube), kui tolle sõbra tuttavale keeratakse nt kõrvalteelt peateele ette ?
2000 a. 320d, e46
Indrek_M
Huviline
Postitusi: 3449
Liitunud: 31.08.2004 12:58 12
Asukoht: Tallinn

Postitus Postitas Indrek_M »

MuiduMees kirjutas:kas siis jääb ka omanik süüdi automaatselt ( kuna tuttaval pole lube), kui tolle sõbra tuttavale keeratakse nt kõrvalteelt peateele ette ?
Auto omaniku riskikoefitsent tõuseb, auto omanik saab trahvi lubadeta isiku rooli lubamise eest, liikluskindlustus ei hüvita kahjusid, LKF hüvitab tõenäoliselt aga nõuab kulud kohtu kaudu koos kohtukuludega kenasti sisse.
Indrek
Suletud