Uued liiklusmärgid !!

Vaba teema
Kasutaja avatar
Cardo
Huviline
Postitusi: 4221
Liitunud: 27.12.2002 00:08 12
Asukoht: Jüri

Uued liiklusmärgid !!

Postitus Postitas Cardo »

Ühel ilusal päeval valmis uuesti Ülemiste ristmik Tallinnas ja läksin kohe katsetama Suur-Sõjamäe tn-lt väljasõitu ja avastasin uue popi märgi mis viitas sõiduraja suuna vasakule lennujaama poole. Mingi liigenduv märk oli, mõtlesin, et las ta olla. Lennujaama poole on ju vaja pöörata, väha hea tundus, kuni tänaseni.
Päevasel ajal ilutses siis seal selline sümbol !! Märgin ka siis juurde kuhu mingi rada viib.

Pilt


Niiet sõidad rahumeeli ristmikule välja ja jääd lolli näoga märki vahtima. Seega tuleb sõita üle 2km ring, et tagasi saada lennujaama suunda. Nagu näha pildilt on üks veokijuht tobedas olukorras. Kas tuleb oodata kuni märk muudab oma pilti ?
Muideks täna ka foorid seal ei töötanud ja oli liiklusreguleerija.
Olete Teie ka miskit imekspandavat märganud ?
E28:2,0, E28:2,5, E28:3,0; F21
Kasutaja avatar
Leho
Huviline
Postitusi: 4557
Liitunud: 29.03.2005 21:41 31
Peamine sõiduk: BMW E60 550I
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Postitus Postitas Leho »

päeval oli küll kõik jumala norm. Sai ilusti läbi mõlemas suunas. Foorid olid ka ok.
BMW E60 550i MY05 270KW. Telefoni number : +372 56 206 746
Iga foorum on täpselt tema omanike ja modede andekat nägu.
Kasutaja avatar
Lepard
Huviline
Postitusi: 428
Liitunud: 10.05.2006 09:13 23
Asukoht: Tallinn

Postitus Postitas Lepard »

nii palju kui mina olen aru saanud, siis see märk muudabki oma tähendust ja seda muudab olenevalt kellaajast (tipptunnid vms)..
V2ike_Suur
Huviline
Postitusi: 910
Liitunud: 25.07.2006 15:08 37
Kontakt:

Postitus Postitas V2ike_Suur »

Minu jaoks on anomaaliaks Kristiine ristmiku uus korraldus.
Nimelt varem sai Sõpruse pst-lt mõlemast reast kesklinna, vasakult ka Tulika tänavale (kopli poole). Nüüd on siis vasak täielikult Kopli rida, parem (tegelt keskmine, aga kõige parempoolsem on ühissõidukirida) nii kesklinna kui Koplisse. Sõpruse pst-l loomulikult mingit märki liikluskorralduse muudatuse kohta või suunaviitu ridade kohal pole.

Teine koht, millele pole veel täpselt pihta saanud on seesama Peterburi-Tartu mnt ristmik. Varem läks Peterburi tee parempoolne rida Järvevanasse, keskmine Järvevanasse ja Tartu mnt-le, vasak Tartu mnt-le ja sõjamäe teele. Nüüd ma polegi aru saanud, kas hargneb keskmine kaheks või parempoolne, igatahes viadukti all on ootamatult 4 rida ja kui Peterburi teelt keskmist rida mööda joonte järgi sõita, siis satub Tartu mnt. otse minevale reale. Ja loomulikult pole kuskil ühtki viidet liikluskorralduse muudatuse kohta.

Suht samamoodi on uued ilusad read maalitud Liivalaia tänavale, ka seal jooksevad read varasemast erinevalt, kuid õnneks vähemalt eksimisvõimalust pole.

Pole tähele pannud, kas Haabersti ringil on eksitavad märgid vahetatud, varem oli Ehitajate teel märk, mis näitas Rannamõisa teele väljasõitu vaid parempoolsest reast (samast reast ka vasakule Paldiski mnt-le), kuid ristmikul tegelikule olukorrale vastav märk, s.t. mõlemad read Rannamõisa teele.
730iA e32 138kW 12/1992
Pille
Klubiliige
Postitusi: 1383
Liitunud: 11.12.2003 13:59 31

Postitus Postitas Pille »

ootoot, ma ei saa aru sellest pilti muutvast märgist seal Suur-Sõjamäe ja Tartu maantee ristis. Mis tähendab, et ma ei saa sealt vasakule pöörata? Kas ma pean siis tipptunni ajal hakkama tegema ümbersõitu läbi Järvevana ja selle veel rohkem umbe ajama? Millal see märk oma pilti vahetab ja millest see siis konkreetselt sõltub? Kas ma teise pildiga võin vasakule keerata? Ma ei saa midagi aru, pole sellist imelikku märki kunagi näinud...
Kasutaja avatar
Riivo
Huviline
Postitusi: 8162
Liitunud: 27.02.2003 10:13 41
Peamine sõiduk: Ateca 4Drive
Asukoht: Edgarlandia
Kontakt:

Postitus Postitas Riivo »

vasakule saab minna ka teiselt poolt ehk siis parkla ja Ülemiste hotelli vahelt
´17 4Drive
Kasutaja avatar
Cardo
Huviline
Postitusi: 4221
Liitunud: 27.12.2002 00:08 12
Asukoht: Jüri

Postitus Postitas Cardo »

Riivo kirjutas:vasakule saab minna ka teiselt poolt ehk siis parkla ja Ülemiste hotelli vahelt
Probleem nagu selles ongi, et siis kui oled jõudnud ristmikuni on hilja , et läbi parkla minna. Seega jääb see nagu juhte lollitama, vot nüüd luban ja hiljem mitte !!
E28:2,0, E28:2,5, E28:3,0; F21
Pille
Klubiliige
Postitusi: 1383
Liitunud: 11.12.2003 13:59 31

Postitus Postitas Pille »

Aga kui ma ei tule Ülemiste kaubanduskeskusest, vaid tõesti Suur-Sõjamäelt, kas mul on siis valida kas lähen läbi kaubanduskeskuse parkla või läbi Järvevana?
Kasutaja avatar
Riivo
Huviline
Postitusi: 8162
Liitunud: 27.02.2003 10:13 41
Peamine sõiduk: Ateca 4Drive
Asukoht: Edgarlandia
Kontakt:

Postitus Postitas Riivo »

Pille kirjutas:Aga kui ma ei tule Ülemiste kaubanduskeskusest, vaid tõesti Suur-Sõjamäelt, kas mul on siis valida kas lähen läbi kaubanduskeskuse parkla või läbi Järvevana?
Sõjamäe poolt tulles saad veel keerata peale Jazzi vasakule ja minna kaubanduskeskuse tagant..see on kolmas variant :lol: ...seal on "lõikamise" võimalusi rohkem kui minna Sõjamäe ja Tartu mnt ristist :D
Cardo kirjutas:
Riivo kirjutas:vasakule saab minna ka teiselt poolt ehk siis parkla ja Ülemiste hotelli vahelt
Probleem nagu selles ongi, et siis kui oled jõudnud ristmikuni on hilja , et läbi parkla minna. Seega jääb see nagu juhte lollitama, vot nüüd luban ja hiljem mitte !!
Vähemalt nüüd on siis teada ja ebameeldivuste ära hoidmiseks võib ju alati edaspidi sealt vasakpööret vältida
´17 4Drive
Kasutaja avatar
Reili
Huviline
Postitusi: 397
Liitunud: 08.10.2004 22:14 15

Postitus Postitas Reili »

Pille kirjutas:Aga kui ma ei tule Ülemiste kaubanduskeskusest, vaid tõesti Suur-Sõjamäelt, kas mul on siis valida kas lähen läbi kaubanduskeskuse parkla või läbi Järvevana?
Pille, kui lähed mööda Suur-Sõjamäed tipptunnil ning soovid Tartu mnt-le pääseda siis pole mõtet sinna ristmikuni ja parklasse ronidagi, keera Mainori kõrvalt väiksesse kõrvaltänavasse ning sealt saad rahulikult lennujaama juurde ilma ummikutes toppamata ning lennujaama juurest Tartu mnt-le. Ausaltöeldes saab tipptunnil sealtkaudu Järvevanale ka tihtipeale kiiremini kui otse mööda Suur-Sõjamäed sealt ristmiku ületades. :roll:
X3 3,0D E83 & 123c E82
Pille
Klubiliige
Postitusi: 1383
Liitunud: 11.12.2003 13:59 31

Postitus Postitas Pille »

Aga mida sellega nüüd võideti?
Kasutaja avatar
Riivo
Huviline
Postitusi: 8162
Liitunud: 27.02.2003 10:13 41
Peamine sõiduk: Ateca 4Drive
Asukoht: Edgarlandia
Kontakt:

Postitus Postitas Riivo »

Reilil täitsa õigus...Sõjamäelt üle Tartu mnt Järvevanasse suundujatel on max 4-5 sekundit(koos vilkuva rohelisega) aega ristmikku ületada...pahatihti ei saa mõni selle ajaga käikugi sisse :evil: ..kultuur või asi...ise väldin seda risti kui vähegi võimalik...vähemalt sedapidi suunda
´17 4Drive
Kasutaja avatar
Tauri
Klubiliige
Postitusi: 2672
Liitunud: 22.04.2004 12:37 25
Peamine sõiduk: BMW
Telefon: 56220022
Asukoht: Harku vald
Kontakt:

Postitus Postitas Tauri »

Pille kirjutas:Aga mida sellega nüüd võideti?
seda võideti, et enam ei julge keegi sinna ristmikule sõita ja nüüd on seal igal ajal lahe liigelda- ummikuid pole :lol:
E70 X5 3.0d 173kw ; E83 X3 160kw
Andrus_V
Huviline
Postitusi: 1271
Liitunud: 13.08.2003 17:13 20
Asukoht: Tallinn

Postitus Postitas Andrus_V »

Peamine ummikut tekitav probleem on sellel suunal see, et lennujaama poolt tulevad autod sõidavad ristmiku kinni. Olen seal 30 minutit ummikus passinud, mõne foori tsükkliga sai paar autot üle, päris palju muutusid foori tuled nii, et ühtegi autot ei pääsenud üle. Seisin ka seal foori taga nii, et roheline oli ees, aga sõita ei saanud, kuna ristmik oli kinni sõidetud. Kaks tsükklit ootasin ära, kolmandal ei pidanud närvid enam vastu ja lõikasin vastasuunast mööda nendest ristmiku kinnisõitnud autodest, muidu olekski vist sinna seisma jäänud.
Kasutaja avatar
dellu
Huviline
Postitusi: 132
Liitunud: 10.11.2003 15:18 39
Kontakt:

Postitus Postitas dellu »

V2ike_Suur kirjutas:Minu jaoks on anomaaliaks Kristiine ristmiku uus korraldus.
Nimelt varem sai Sõpruse pst-lt mõlemast reast kesklinna, vasakult ka Tulika tänavale (kopli poole). Nüüd on siis vasak täielikult Kopli rida, parem (tegelt keskmine, aga kõige parempoolsem on ühissõidukirida) nii kesklinna kui Koplisse. Sõpruse pst-l loomulikult mingit märki liikluskorralduse muudatuse kohta või suunaviitu ridade kohal pole.

...
See ristmik on tegelikult ikka päris päris pikalt juba uue korraldusega. Kuigi ei saa ka mina aru, miks seda vaja oli. Arvatavasti vinguvad trollijuhid, keda ei lastud üle 2 rea peatusest välja sõites. Muud loogilist lahendust seal nagu küll pole. Praegu on igatahes linna suunast vasakpoolne pea tühi, keskmine on siis pikalt üle koormatud ja ühistranspordi rada on ka tühi. Seega peab põhimõtteliselt üks rida kogu selle koormuse ära kandma.
V2ike_Suur
Huviline
Postitusi: 910
Liitunud: 25.07.2006 15:08 37
Kontakt:

Postitus Postitas V2ike_Suur »

dellu kirjutas:
V2ike_Suur kirjutas:Minu jaoks on anomaaliaks Kristiine ristmiku uus korraldus.
Nimelt varem sai Sõpruse pst-lt mõlemast reast kesklinna, vasakult ka Tulika tänavale (kopli poole). Nüüd on siis vasak täielikult Kopli rida, parem (tegelt keskmine, aga kõige parempoolsem on ühissõidukirida) nii kesklinna kui Koplisse. Sõpruse pst-l loomulikult mingit märki liikluskorralduse muudatuse kohta või suunaviitu ridade kohal pole.

...
See ristmik on tegelikult ikka päris päris pikalt juba uue korraldusega. Kuigi ei saa ka mina aru, miks seda vaja oli. Arvatavasti vinguvad trollijuhid, keda ei lastud üle 2 rea peatusest välja sõites. Muud loogilist lahendust seal nagu küll pole. Praegu on igatahes linna suunast vasakpoolne pea tühi, keskmine on siis pikalt üle koormatud ja ühistranspordi rada on ka tühi. Seega peab põhimõtteliselt üks rida kogu selle koormuse ära kandma.
See ongi minu jaoks müstika, et kesklinna läheb üks rida (mida peab jagama Kopli ja Balti jaama trollidega), aga koplisse sisuliselt 2 rida.
Lisaks samalt ristmikult veel üks anomaalia. Nimelt - Sõpruse pst-Endla ristis on parempoolsele reale joonistatud A-tähed, liiklusmärkides need aga ei kajastu. Märgid näitavad endiselt 3 otsesõidu rida nagu seal varem oli. Selliseid vasturääkivusi on veel mitmel pool, näiteks Narva mnt-l Russalkast linna poole (vähemalt juuli lõpus oli veel, hiljem pole sinna sattunud).

Selline tunne, et nende A-tähtedega tähistatakse meie liikluskorralduses valitsevat anarhiat.

P.S. Ega mul ühissõidukiradade vastu midagi pole, väga tervitatav nähtus, kuid olgu nad siis tehtud nagu kord ja kohus, mitte poole p****ga.
730iA e32 138kW 12/1992
hanno
Huviline
Postitusi: 4711
Liitunud: 01.10.2002 11:41 05
Peamine sõiduk: BMW 520d
Asukoht: Tallinn

Postitus Postitas hanno »

Kas keegi äkki pöördub selle märgi küsimusega vastavasse institutsiooni ja küsib üle, mis see tähendab ning mis tingimustel see oma tähendust muudab.
Kasutaja avatar
Raitz
Huviline
Postitusi: 366
Liitunud: 06.06.2006 14:53 39
Asukoht: Tallinn + Rakvere

Postitus Postitas Raitz »

V2ike_Suur kirjutas:Teine koht, millele pole veel täpselt pihta saanud on seesama Peterburi-Tartu mnt ristmik. Varem läks Peterburi tee parempoolne rida Järvevanasse, keskmine Järvevanasse ja Tartu mnt-le, vasak Tartu mnt-le ja sõjamäe teele. Nüüd ma polegi aru saanud, kas hargneb keskmine kaheks või parempoolne, igatahes viadukti all on ootamatult 4 rida ja kui Peterburi teelt keskmist rida mööda joonte järgi sõita, siis satub Tartu mnt. otse minevale reale. Ja loomulikult pole kuskil ühtki viidet liikluskorralduse muudatuse kohta.
Läheb neljaks reaks tõepoolest ja mitte eriti keeruliselt. Esimene (ehk parempoolne rida) läheb puhtalt järvevanale, teine nii lennujaama kui järvevanale, kolmas puhtalt lennujaama ning neljas ülemistesse või sõjamäele. Mina pole hommikul linna poolt tulles enam kordagi pidanud seal ristil üle kahe foori ootama. Kas läbitavus paranes märgatavalt või kasutab seda palju vähem transporti? Selles suunas on kõik väga ok. Ka õhtul vastupidiselt Tartu poolt tulles ei ole pidanud ummikus seisma.
Kasutaja avatar
Tauri
Klubiliige
Postitusi: 2672
Liitunud: 22.04.2004 12:37 25
Peamine sõiduk: BMW
Telefon: 56220022
Asukoht: Harku vald
Kontakt:

Postitus Postitas Tauri »

liiklusmärkidest veel.

teema kuuluks küll pigem huumori alla.

Nimelt suvi läbi remonditi tabasalust edasi viivat teed. suvelõpuks ilmusid sinna ka uued liiklusmärgid, millest 1 oli uus. Nimelt hoiatus, et teel liiguvad ka JALRATTURID :lol:

on täiesti andestatav kui inimene kiiruga kirjutades jätab mõne tähe vahelt ära aga liiklusmärgil tundub see enam kui naljakas- arusaamatu. Muidugi ca 3 nädalat hiljem pandi viga tähele
E70 X5 3.0d 173kw ; E83 X3 160kw
Pille
Klubiliige
Postitusi: 1383
Liitunud: 11.12.2003 13:59 31

Postitus Postitas Pille »

Tauri, need olid ilmselt mingid uue loomad, kes ajutiselt sealkandis liikusid :lol:
Kasutaja avatar
KRANTS
Huviline
Postitusi: 99
Liitunud: 14.04.2007 20:14 29
Asukoht: Tallinn

Postitus Postitas KRANTS »

V2ike_Suur kirjutas:Minu jaoks on anomaaliaks Kristiine ristmiku uus korraldus.
Nimelt varem sai Sõpruse pst-lt mõlemast reast kesklinna, vasakult ka Tulika tänavale (kopli poole). Nüüd on siis vasak täielikult Kopli rida, parem (tegelt keskmine, aga kõige parempoolsem on ühissõidukirida) nii kesklinna kui Koplisse. Sõpruse pst-l loomulikult mingit märki liikluskorralduse muudatuse kohta või suunaviitu ridade kohal pole.
Mis märki sa sinna tahad, kui see juba PIKALT nii olnud... :roll:
V2ike_Suur kirjutas:Varem läks Peterburi tee parempoolne rida Järvevanasse, keskmine Järvevanasse ja Tartu mnt-le, vasak Tartu mnt-le ja sõjamäe teele. Nüüd ma polegi aru saanud, kas hargneb keskmine kaheks või parempoolne, igatahes viadukti all on ootamatult 4 rida ja kui Peterburi teelt keskmist rida mööda joonte järgi sõita, siis satub Tartu mnt. otse minevale reale. Ja loomulikult pole kuskil ühtki viidet liikluskorralduse muudatuse kohta.
parempoolne läheb kaheks- üks järvevanasse, teine järvevana/tartu mnt.
:idea:
V2ike_Suur kirjutas:Pole tähele pannud, kas Haabersti ringil on eksitavad märgid vahetatud, varem oli Ehitajate teel märk, mis näitas Rannamõisa teele väljasõitu vaid parempoolsest reast (samast reast ka vasakule Paldiski mnt-le), kuid ristmikul tegelikule olukorrale vastav märk, s.t. mõlemad read Rannamõisa teele.
Mis suhtes see eksitav on?? Järelikult ongi ehitajate teelt tulijatel tabasalu poole 1 väljumine, kuskilt mujalt tulles (näiteks loomaaia poolt) kaks väljumist!!! Selle pärast ongi enne ringi ka märgid püsti :idea:
Cardo kirjutas:Probleem nagu selles ongi, et siis kui oled jõudnud ristmikuni on hilja , et läbi parkla minna. Seega jääb see nagu juhte lollitama, vot nüüd luban ja hiljem mitte !!
Vaevalt, et asi juhtide lollitamises on :!: Pigem ikka asi selles, et parkla on ikkagi PARKLA, mitte maantee!! Kujuta ette, kui pool linna tipptunnil läbi parkla suunatakse... :?
Andrus_V kirjutas:Olen seal 30 minutit ummikus passinud, mõne foori tsükkliga sai paar autot üle, päris palju muutusid foori tuled nii, et ühtegi autot ei pääsenud üle.
BIG deal ;) Ma olen seal 1H ja 45min passinud :evil:

muutuvatest märgidest niipalju, et minu meelest peaks paljud märgid panemagi digitaalseks. st. mingi kella aja pealt (näiteks tipptunnid) muutuvad kiirusepiirangud, pöörded ja mis iganes veel.... Nagu saksa kiirteedel on need kiirusepiirangud ja libeda/stau hoiatused :idea: asi oleks palju sujuvam.
V2ike_Suur
Huviline
Postitusi: 910
Liitunud: 25.07.2006 15:08 37
Kontakt:

Postitus Postitas V2ike_Suur »

KRANTS kirjutas:
V2ike_Suur kirjutas:Minu jaoks on anomaaliaks Kristiine ristmiku uus korraldus.
Nimelt varem sai Sõpruse pst-lt mõlemast reast kesklinna, vasakult ka Tulika tänavale (kopli poole). Nüüd on siis vasak täielikult Kopli rida, parem (tegelt keskmine, aga kõige parempoolsem on ühissõidukirida) nii kesklinna kui Koplisse. Sõpruse pst-l loomulikult mingit märki liikluskorralduse muudatuse kohta või suunaviitu ridade kohal pole.
Mis märki sa sinna tahad, kui see juba PIKALT nii olnud... :roll:
Ei ole pikalt olnud, sel suvel maaliti ümber need read. Võiks olla kasvõi Koskla ristmikul viidad, et vasak rida Koplisse, Parem (keskmine) kesklinna.

KRANTS kirjutas:
V2ike_Suur kirjutas:Varem läks Peterburi tee parempoolne rida Järvevanasse, keskmine Järvevanasse ja Tartu mnt-le, vasak Tartu mnt-le ja sõjamäe teele. Nüüd ma polegi aru saanud, kas hargneb keskmine kaheks või parempoolne, igatahes viadukti all on ootamatult 4 rida ja kui Peterburi teelt keskmist rida mööda joonte järgi sõita, siis satub Tartu mnt. otse minevale reale. Ja loomulikult pole kuskil ühtki viidet liikluskorralduse muudatuse kohta.
parempoolne läheb kaheks- üks järvevanasse, teine järvevana/tartu mnt.
:idea:
Varem oli teistmoodi, peale ümberjoonimist võinuks panna mingi viite liikluskorralduse muutuse kohta. Seal on õnneks vähemalt suunaviidad ristmikul olemas, kuigi natuke liiga hilja.
KRANTS kirjutas:
V2ike_Suur kirjutas:Pole tähele pannud, kas Haabersti ringil on eksitavad märgid vahetatud, varem oli Ehitajate teel märk, mis näitas Rannamõisa teele väljasõitu vaid parempoolsest reast (samast reast ka vasakule Paldiski mnt-le), kuid ristmikul tegelikule olukorrale vastav märk, s.t. mõlemad read Rannamõisa teele.
Mis suhtes see eksitav on?? Järelikult ongi ehitajate teelt tulijatel tabasalu poole 1 väljumine, kuskilt mujalt tulles (näiteks loomaaia poolt) kaks väljumist!!! Selle pärast ongi enne ringi ka märgid püsti :idea:
Tegelikult on seal Ehitajate teelt Tabasalu poole väljumine mõlemast reast, sama näitab ka ristmiku juures olev märk. Varem oli ca 100m enne ristmikku eksitav märk, mis ei vastanud tegelikule liikluskorraldusele. Seda enam, et parempoolne rada suundub Rannamõisa tee alguses bussipeatusse ja lõpeb seal.

KRANTS kirjutas:
Cardo kirjutas:Probleem nagu selles ongi, et siis kui oled jõudnud ristmikuni on hilja , et läbi parkla minna. Seega jääb see nagu juhte lollitama, vot nüüd luban ja hiljem mitte !!
Vaevalt, et asi juhtide lollitamises on :!: Pigem ikka asi selles, et parkla on ikkagi PARKLA, mitte maantee!! Kujuta ette, kui pool linna tipptunnil läbi parkla suunatakse... :?
No kui juht sõidab ristmikuni ja saab seal teada, et tema poolt soovitud pööre, mis tavaliselt on lubatud, on sel hetkel keelatud ja tal pole muud teha kui sõita mitu kilomeetrit vales suunas, siis on paratamatult tegu liikluskorralduse apsuga. Ja parklat peab seal maanteena kasutama just selleks, et mitte taolisse sundolukorda sattuda. Ära vaidle, kui sa pole suutnud vastavat olukordagi endale selgeks teha.
KRANTS kirjutas:
Andrus_V kirjutas:Olen seal 30 minutit ummikus passinud, mõne foori tsükkliga sai paar autot üle, päris palju muutusid foori tuled nii, et ühtegi autot ei pääsenud üle.
BIG deal ;) Ma olen seal 1H ja 45min passinud :evil:
Hakkame nüüd kõvatama, palju keegi kuskil ummikus on istunud? Vahet pole, kas pool tundi või 2 tundi, olukord ei ole normaalne, kui fooritsükli jooksul pääseb max. paar autot üle ristmiku
KRANTS kirjutas: muutuvatest märgidest niipalju, et minu meelest peaks paljud märgid panemagi digitaalseks. st. mingi kella aja pealt (näiteks tipptunnid) muutuvad kiirusepiirangud, pöörded ja mis iganes veel.... Nagu saksa kiirteedel on need kiirusepiirangud ja libeda/stau hoiatused :idea: asi oleks palju sujuvam.
Kiirusepiirangud ja hoiatused loomulikult, aga liikluskorraldust ei saa ju oma suva järgi mitu korda päevas muuta. Muutsuunaga rajad välja arvatud. Täpselt sama jama seal Ülemiste juures ju ongi.
730iA e32 138kW 12/1992
Kasutaja avatar
Jaanus_P
Huviline
Postitusi: 3102
Liitunud: 05.08.2004 18:42 53
Asukoht: Tallinn/Mustvee
Kontakt:

Postitus Postitas Jaanus_P »

KRANTS kirjutas:
V2ike_Suur kirjutas:Varem läks Peterburi tee parempoolne rida Järvevanasse, keskmine Järvevanasse ja Tartu mnt-le, vasak Tartu mnt-le ja sõjamäe teele. Nüüd ma polegi aru saanud, kas hargneb keskmine kaheks või parempoolne, igatahes viadukti all on ootamatult 4 rida ja kui Peterburi teelt keskmist rida mööda joonte järgi sõita, siis satub Tartu mnt. otse minevale reale. Ja loomulikult pole kuskil ühtki viidet liikluskorralduse muudatuse kohta.
parempoolne läheb kaheks- üks järvevanasse, teine järvevana/tartu mnt.
:idea:
Aga samas võiks see olla hoopis nii, et teine rida jaguneb kaheks! Järvevanale soovijaid on rohkem kui Tartu mnt.le.
Esimene rida jääks esimeseks
Teine rida kaheks (Järvevana/Tartu mnt.)
E34 520iT 09.06a.- 09.09a. E38 740 09.09a. - 08.10a. E36 323 08.10a. - 11.10a. E39 523 11.10a. - 03.11a. 2 korda a***, E34 520iT 08.11a. - 04.12a. Seat Toledo 04.12a. - 12.14a. Seat Leon 12.14a.
V2ike_Suur
Huviline
Postitusi: 910
Liitunud: 25.07.2006 15:08 37
Kontakt:

Postitus Postitas V2ike_Suur »

Jaanus_P kirjutas:
KRANTS kirjutas:
V2ike_Suur kirjutas:Varem läks Peterburi tee parempoolne rida Järvevanasse, keskmine Järvevanasse ja Tartu mnt-le, vasak Tartu mnt-le ja sõjamäe teele. Nüüd ma polegi aru saanud, kas hargneb keskmine kaheks või parempoolne, igatahes viadukti all on ootamatult 4 rida ja kui Peterburi teelt keskmist rida mööda joonte järgi sõita, siis satub Tartu mnt. otse minevale reale. Ja loomulikult pole kuskil ühtki viidet liikluskorralduse muudatuse kohta.
parempoolne läheb kaheks- üks järvevanasse, teine järvevana/tartu mnt.
:idea:
Aga samas võiks see olla hoopis nii, et teine rida jaguneb kaheks! Järvevanale soovijaid on rohkem kui Tartu mnt.le.
Esimene rida jääks esimeseks
Teine rida kaheks (Järvevana/Tartu mnt.)
Varem niimoodi oligi, see seal segadust tekitabki. Sama asi ka Kristiine ristmikul, kesklinna sõitjaid on kordades rohkem kui Koplisse, sellegipoolest saab koplisse mõlemalt rajalt (vaadatuna Koskla ristmikult), kesklinna vaid parempoolselt (ja ühissõidukirajalt).

Õigupoolest võiks keegi ka ajakirjanduse tähelepanu neile probleemidele juhtida, huvitaks Songisseppade selgitused.
730iA e32 138kW 12/1992
Kasutaja avatar
KRANTS
Huviline
Postitusi: 99
Liitunud: 14.04.2007 20:14 29
Asukoht: Tallinn

Postitus Postitas KRANTS »

Jaanus_P kirjutas:Aga samas võiks see olla hoopis nii, et teine rida jaguneb kaheks! Järvevanale soovijaid on rohkem kui Tartu mnt.le.
Esimene rida jääks esimeseks
Teine rida kaheks (Järvevana/Tartu mnt.)

Aga samas võiks... No mina ju ei lähe sinna liiklust reguleerima :lol: :lol:
Helista liikluskorraldusse ;)
V2ike_Suur
Huviline
Postitusi: 910
Liitunud: 25.07.2006 15:08 37
Kontakt:

Postitus Postitas V2ike_Suur »

KRANTS kirjutas:
Jaanus_P kirjutas:Aga samas võiks see olla hoopis nii, et teine rida jaguneb kaheks! Järvevanale soovijaid on rohkem kui Tartu mnt.le.
Esimene rida jääks esimeseks
Teine rida kaheks (Järvevana/Tartu mnt.)

Aga samas võiks... No mina ju ei lähe sinna liiklust reguleerima :lol: :lol:
Helista liikluskorraldusse ;)
Kas keegi on palunud just SUL sinna minna reguleerijaks?
KRANTS kirjutas:muutuvatest märgidest niipalju, et minu meelest peaks paljud märgid panemagi digitaalseks. st. mingi kella aja pealt (näiteks tipptunnid) muutuvad kiirusepiirangud, pöörded ja mis iganes veel.... Nagu saksa kiirteedel on need kiirusepiirangud ja libeda/stau hoiatused Idea asi oleks palju sujuvam.
Peaks, Oleks ja Võiks on ju vennad.
Kas sa oma viimase postitusega midagi öelda ka tahtsid?
730iA e32 138kW 12/1992
hanno
Huviline
Postitusi: 4711
Liitunud: 01.10.2002 11:41 05
Peamine sõiduk: BMW 520d
Asukoht: Tallinn

Postitus Postitas hanno »

KRANTS kirjutas: Aga samas võiks... No mina ju ei lähe sinna liiklust reguleerima :lol: :lol:
Helista liikluskorraldusse ;)
V2ike_Suur kirjutas:Peaks, Oleks ja Võiks on ju vennad.
Kas sa oma viimase postitusega midagi öelda ka tahtsid?
Ma saadan teid nurka, kui te kaklemist ei lõpeta.
Sõnasõda selleks korraks läbi.
Kasutaja avatar
wirx
Huviline
Postitusi: 793
Liitunud: 08.05.2003 10:14 54
Peamine sõiduk: M5
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Postitus Postitas wirx »

mul üks selline küss (no saage aru, ma tegin 10 aastat tagasi LE eksami :P) et, kui on linnas ajutine 30ala märk, kas siis selle märgi lõpetab ära ühesuunaline tee(ehk siis sinna saab keerata, kuid mitte sealt tulla)
Lasnamäe kanalis suunaga maardu poole Mustakivi keskuse juures täpselt selline seis....seal mingid teetööd ja ala lõpu märki polegi, kuigi teetööd sillaga lõppevad...töömeeste laiskus või seaduste väänamine?
BMW M5 V10
Kasutaja avatar
KRANTS
Huviline
Postitusi: 99
Liitunud: 14.04.2007 20:14 29
Asukoht: Tallinn

Postitus Postitas KRANTS »

Mina tean selle kohta niipalju, et kiirusepiirajngu (no tavakiirusest ajutiselt väiksemaks muudetud kiiruse) ala lõppeb siis, kui on piirangu lõppu tähistav märk, või ristmik :!: Kui peale ristmikut seal enam 30km/h märki pole, siis anna nii kiiresti minna, kui üldine kiirus on kehtestatud (st viimane kiirusepiirang ENNE 30km/h-d)
Hindrek
Huviline
Postitusi: 53
Liitunud: 23.07.2006 23:45 04
Asukoht: Tartu

Postitus Postitas Hindrek »

Linnas peaks olem niimoodi üldse, et kiirusepiirangu lõpetab kas ristmik või järgmine tänav. Maanteel lõpetab kiirusepiirangu märk.
Suletud