Kalender 2008

Vaba teema

Kas soovid BMW teemalist 2008 aasta kalendrit?

Hääletus lõppes 30.12.2007 22:47 09

Jah
75
71%
Ei
30
29%
 
Hääli kokku: 105
Kasutaja avatar
woosh
Huviline
Postitusi: 413
Liitunud: 24.02.2006 19:16 35
Asukoht: Kuressaare
Kontakt:

Kalender 2008

Postitus Postitas woosh »

Inspiratsiooni teema alustamiseks sain siit.

Et siis võtaks kätte ja teeks 2008 aasta kalendi ka või mis arvavad klubiliikmed ja teised foorumi kasutajad?
Viimati muutis woosh, 20.12.2007 22:47 09, muudetud 1 kord kokku.
Kasutaja avatar
tagor
Huviline
Postitusi: 96
Liitunud: 02.09.2007 14:24 21
Peamine sõiduk: bmw 523i e60
Asukoht: loo

Postitus Postitas tagor »

mõte hea ju -aasta uus ka kohe kohe ukse ees ja ma usun et kalender kuluks paljudele ära
eesti-rootsi
Kasutaja avatar
siim_s
Huviline
Postitusi: 523
Liitunud: 13.07.2005 12:37 30
Asukoht: Tallinn, Männiku

Postitus Postitas siim_s »

Kõik tore aga nagu selle aasta kalendri tegijad ütlesid. Kalender kujuneb liiga kalliks kuna huvilisi on liiga vähe. Selle pärast tehakse kalendrit üle aasta. Kas sa oled aga nõus riskima?
Hinnaklass ei peaks olema minu meelest üle 200.- tk. Kümmet kalendrit ei hakka aga ükski trükikoda sellise hinna eest tegema.
Kas Sul on pildistamiseks stuudio olemas ja aparatuur?

--------
Eelmine aasta kirjutas kimmo kalendri trükikuludest:
Kuna ühikuhinnad sõltuvad suuresti lõplikust tellitavast kogusest, siis allpool on toodud kalendri valmistamise näidishinnad:

50 tk ühikuhind 370.-
75 tk ühikuhind 255.-
100 tk ühikuhind 200.-
150 tk ühikuhind 145.-
--------

Kohe kindlasti ei ole hinnad see aasta alla läinud :roll:
Selline on minu kriitiline arvamus.
E39 525 iA Sedaan
http://www.templiryytel.eu
Kasutaja avatar
Tauri
Klubiliige
Postitusi: 2672
Liitunud: 22.04.2004 12:37 25
Peamine sõiduk: BMW
Telefon: 56220022
Asukoht: Harku vald
Kontakt:

Postitus Postitas Tauri »

antud teema kokkuvõtteks huvilistele infoks, et kui soovite EBK tegemistega rohkem kursis olla siis peaks kaaluma liikmeks astumist!

http://foorum.bmw-club.ee/viewtopic.php?t=1023
E70 X5 3.0d 173kw ; E83 X3 160kw
UPS
Huviline
Postitusi: 2121
Liitunud: 24.03.2006 11:50 56
Asukoht: Tln

Postitus Postitas UPS »

Mille järgi võetakse, et huvilisi liiga vähe oleks olnud? Kas on mingi küsitlus tehtud selle kohta? Ise lootsin küll, et õnnestub ka järgmine aasta BMW piltidega kalender üles riputada. Kahju. Kas tõesti pole siin siis isegi sadat inimest, kes oleks nõus ostma selle kalendri 200 krooniga? Minu meelest on juba klubiliikmeid päris korralik arv :roll: Teine asi on aga see, et natuke hiljapeale on jäänud see organiseerimine ja õigeks ajaks seda nagunii enam valmis ei tee.
Ning mina küll isiklikult ei arva, et sellise avaliku küsimuse arutamiseks nagu seda on EBK kalender, peaks klubiliige olema. Või mis Sa Tauri arvad?
Indrek_M
Huviline
Postitusi: 3449
Liitunud: 31.08.2004 12:58 12
Asukoht: Tallinn

Postitus Postitas Indrek_M »

UPS kirjutas:Kas tõesti pole siin siis isegi sadat inimest, kes oleks nõus ostma selle kalendri 200 krooniga? Minu meelest on juba klubiliikmeid päris korralik arv :roll:
Klubiliikmeid on umbes 50. Eelmisel aastal minu meelest neid kalendreid tellitigi umbes nii palju ja neist osad jäid veel kätte. 100 kalendrit on suhteliselt ulmeline kogus. Soovijaid oli eelmisel aastal ka kõvasti ... ainult, et kui lõpuks hind teada oli, siis miskipärast kadusid umbes pooled soovijad vaikselt ära.
UPS kirjutas:Ning mina küll isiklikult ei arva, et sellise avaliku küsimuse arutamiseks nagu seda on EBK kalender, peaks klubiliige olema.
EBK on Eesti BMW Klubi ... EBK kalender ei ole väga avalik küsimus - see on klubi kalender :)
Indrek
UPS
Huviline
Postitusi: 2121
Liitunud: 24.03.2006 11:50 56
Asukoht: Tln

Postitus Postitas UPS »

Kui inimene annab oma nõusoleku, siis tõenäoliselt pole ka probleem raha ette ära maksta. See tagab, et kui osadel huvi kalendri vastu kaob, ei jääks ettevõtmine omadega kahjumisse.
Samas tuleb ju huvilisi ja äkki ka klubiliikmeid iga aasta ju juurde. Miks te juba algselt nii pessimistlikud olete? Uurida oleks ju ikka võinud palju tahtjaid oleks olnud.
Härrased klubiliikmed- olge natuke vabameelsemad. Ma ei näe mingit põhjust, miks ka huvilised ei võiks seda omale osta. Nii tekitataksegi Klubi vastu huvi ja tekib tunne et äkki tahaks ka kunagi selle klubiga liituda. Ma loodan, et vähemalt mõningatel kodanikel. Kui te algusest peale juba joone vahele veate iga asjaga, siis on natuke nõme küll. Eelmine aasta ei olnud see probleem, mille poolest siis käesolev aasta eelmisest erineb? Rohkem vabameelsemat mõtlemist :)
Indrek_M
Huviline
Postitusi: 3449
Liitunud: 31.08.2004 12:58 12
Asukoht: Tallinn

Postitus Postitas Indrek_M »

UPS kirjutas:Kui inimene annab oma nõusoleku, siis tõenäoliselt pole ka probleem raha ette ära maksta. See tagab, et kui osadel huvi kalendri vastu kaob, ei jääks ettevõtmine omadega kahjumisse.
No seda ma räägingi, et algul on kõik hurraaga nõus, et ok 200 eek/kalender. Siis selgub, et reaalselt neid tellijaid ikka ei tule kokku 100 ja kalendri hind tuleb veidi kõrgem. Seejärel reaalselt raha maksjaid on veel vähem ja kalendri kogused veel väiksemad ning kalendri hind veel kõrgem, kaob omakorda huvilisi ... surnud ring :)
Oleme ausad ... huvi näitajaid on siiski alati oluliselt rohkem kui reaalselt raha maksjaid :) Ette maksta ka ei saa kui ei tea täpset kalendri hinda enne kui kõik maksnud on :)
Eelmise aasta kogemus on klubil selgelt meeles - selline kalendrite tellimine on kahjumiga ettevõtmine ... kahjuks.
Indrek
UPS
Huviline
Postitusi: 2121
Liitunud: 24.03.2006 11:50 56
Asukoht: Tln

Postitus Postitas UPS »

Indrek, selles suhtes olen ma sinuga küll nõus, et huvilisi on alati alguses rohkem ja kui tegudeks läheb, siis vaatad, et read hõredad kuidagi. Aga UPS@ on harjunud, et kui mees midagi lubad, siis see sõna peaks ka midagi väärt olema...
Aga ma ei tea, ehkki ma küll pole klubiliige, küsiks ikkagi- kas on keegi kes viitsib seda asja ajada veel ja kui palju siis on huvilisi kes kalendrit tahaksid? Kes tunneb, et kakssada eeku liig on selle asja eest, sel muidugi pole mõtet, "jah" öelda. Kui nimekiri kasin tuleb- jätame asja katki. Aga kui meid tuleb rohkem kui sada, siis seda parem ju on. Maksame siis osa tagasi kasvõi kui raha üle jääb :lol: Mis vahet seal on kui saabki veebruariks valmis... Enne panen Eesti Iseseisvuspäevaks Klubi kalendri seinale kui poest mingit mõtetut 25 eegust "mokulatuuri" ostma lähen.
Viimati muutis UPS, 20.09.2008 21:34 34, muudetud 1 kord kokku.
hanno
Huviline
Postitusi: 4711
Liitunud: 01.10.2002 11:41 05
Peamine sõiduk: BMW 520d
Asukoht: Tallinn

Postitus Postitas hanno »

UPS, eelmine aasta tehti - kõik said tellida - http://foorum.bmw-club.ee/viewtopic.php ... t=kalender
Nendest 9000-st kasutajast, mis siin foorumis on ennast reganud, ei leidunud piisavalt palju inimesi, kes oleks endale soetanud selle.
Klubi jäi kahjumisse.

Samas julgen öelda, et kalender oli kõvasti üle keskmise - kiideti seda erinevates foorumites ning võeti eeskujuks. Olen näinud ka selle aastaseid teiste automarkide ametlikke kalendreid ja klubi oma oli ikkagi parem :)
Kuid kui kalender on hea ning ostjaid vähe, siis klubi enam seda riski ei võta.
See aasta ei ole ka mõtet enam teha - sina paneksid küll veebruaris kalendri seinale, kuid osad ostjad kaovad jälle selle tõttu ära, et ei saa jõuludeks kätte.
MuiduMees
Huviline
Postitusi: 1444
Liitunud: 13.01.2006 19:11 29
Asukoht: tartu-jõgeva

Postitus Postitas MuiduMees »

nagu sa UPS ütlesid, et tänapäeval see "jah" sõna ei maksa enam suht midagi!!
kuna jõuludeks seda kalendrit niikuinii kätte ei saa, ei tohiks olla ka probleem oodata paar kuud veel- kes seda kalendrit ikkagi tõeliselt tahavad.
tuleks lihtsalt panna paika mingi kuupäev, millal oleks teada tegelik tahtjate arv.
seda saaks kindlustada kõige paremini nii, et alguses tehakse pakkumine 200 eeku näkku mingiks kuupäevaks. Kes selleks kuupäevaks on raha üle kandnud, ongi tegelikud tahjtjad. Ja kui soovijaid on vähem kui 100, tehakse kõigile uus hinnapakkumine. Kes nõus ei ole, kantakse raha tagasi.
Ja teades uut ja tegelikku hinda, saaks hakata ajama kalendri tegemist.
See oli siis minu kui ühe lihtinimese arvamus kuda saaks seda asja ajada :)
2000 a. 320d, e46
Kasutaja avatar
Thom
Huviline
Postitusi: 60
Liitunud: 15.09.2007 19:52 15
Asukoht: Tallinn

Postitus Postitas Thom »

Kui fotograafi otsimisel probleeme tekib, siis võin aidata.. Tehnika ja asjad olemas, aga stuudiot kuhu auto sisse mahkus kahjuks mitte.
Kasutaja avatar
siim_s
Huviline
Postitusi: 523
Liitunud: 13.07.2005 12:37 30
Asukoht: Tallinn, Männiku

Re: kalender 2008

Postitus Postitas siim_s »

woosh kirjutas:Inspiratsiooni teema alustamiseks sain siit.

Et siis võtaks kätte ja teeks 2008 aasta kalendi ka või mis arvavad klubiliikmed ja teised foorumi kasutajad?
Aga hr Woosh. Kas te oleksite antud projekti valmis siis korraldama nagu idee pakkusid?
BMW teemaline kalender on tore asi ikka. Kui ma tean et on olemas võimalused, tehnika ja tegija. Siis olen ma nõus projekti toetama endapoolse ostuga.
Millised on Sinu ideed ja lahendused?
Võibolla tuleb Sul paremini välja. Edu!
E39 525 iA Sedaan
http://www.templiryytel.eu
UPS
Huviline
Postitusi: 2121
Liitunud: 24.03.2006 11:50 56
Asukoht: Tln

Postitus Postitas UPS »

Hanno, seda ma mõtlengi, et kui hingekirjas on üle 9000 inimese ja kui ei saa 150 inimest kokku, siis see on ka tegelikult näitaja. Ehk siis mitte just posittivne näitaja kuigi ma üritan kõigest hingest mitte kedagi kohustada ostma kõnealust kalendrit seepärast, et mina näiteks oleksin huvitatud. Ja ei tohi ka öelda, et kui inimesel pole huvi EBK kalendri vastu, siis tal pole ka järelikult huvi Klubi ja BMW enda vastu. See oleks kah nagu väär üldistamine.
2007 aasta kalender oli väga hea lausa. Jagan täiesti seisukohta.
MuiduMees- minu nägemus asjast oli umbes samalaadne.
Kuidas stuudioga eelmine aasta oli? Kas see aasta ei saa sama kasutada? Pildimaterjalist ei tohiks küll puudu tulla. Ja minu meelest võiks teha pilte ka huviliste autodest, mitte ainult klubiliikmete neljarattalistest.
Mehed- kõik on tahtmise küsimus. Kui on piisavalt tahtjaid, siis on asi täiesti teostatav. Algmääraks, millest lähtuda, võibki võtta 200 eeku. Aga muidugi, kui meid vähe on, siis vägisi pole mõtet punnima hakata.
hansu
Huviline
Postitusi: 1384
Liitunud: 02.10.2005 23:06 07
Peamine sõiduk: BMW F11 535D ´13

Postitus Postitas hansu »

hanno kirjutas: Kuid kui kalender on hea ning ostjaid vähe, siis klubi enam seda riski ei võta.
See aasta ei ole ka mõtet enam teha - sina paneksid küll veebruaris kalendri seinale, kuid osad ostjad kaovad jälle selle tõttu ära, et ei saa jõuludeks kätte.
Järelikult oleks see aasta tulnud kalender varem teha, mitte teha järeldus, et eelmine aasta veebruaris tahtjaid polnud siis enam ei tee.
See oleks ju piisavalt hea jõulukink BMW huvilisele.
Kasutaja avatar
Seigo
Huviline
Postitusi: 1748
Liitunud: 07.11.2003 11:49 24
Peamine sõiduk: E46
Asukoht: Tartu

Postitus Postitas Seigo »

kas siis tuleb kalender või mitte ma tahaks küll kohe 2 tk kui tuleb ;)
hanno
Huviline
Postitusi: 4711
Liitunud: 01.10.2002 11:41 05
Peamine sõiduk: BMW 520d
Asukoht: Tallinn

Postitus Postitas hanno »

hansu kirjutas:
hanno kirjutas: Kuid kui kalender on hea ning ostjaid vähe, siis klubi enam seda riski ei võta.
See aasta ei ole ka mõtet enam teha - sina paneksid küll veebruaris kalendri seinale, kuid osad ostjad kaovad jälle selle tõttu ära, et ei saa jõuludeks kätte.
Järelikult oleks see aasta tulnud kalender varem teha, mitte teha järeldus, et eelmine aasta veebruaris tahtjaid polnud siis enam ei tee.
See oleks ju piisavalt hea jõulukink BMW huvilisele.
Eelmine aasta oli kalender kõikidel soovijatel ilusti jõulukuuse all.
Kasutaja avatar
Hans
Huviline
Postitusi: 2193
Liitunud: 17.11.2003 00:42 10
Asukoht: Tallinn

Postitus Postitas Hans »

Mina tegin oma ja sõprade touringutest kalendri juba ära ;)

Pilt Pilt Pilt Pilt Pilt Pilt Pilt Pilt Pilt Pilt Pilt Pilt
Viimati muutis Hans, 20.12.2007 17:46 06, muudetud 1 kord kokku.
E30 316i ´90, E34 518i ´95
Kasutaja avatar
woosh
Huviline
Postitusi: 413
Liitunud: 24.02.2006 19:16 35
Asukoht: Kuressaare
Kontakt:

Postitus Postitas woosh »

siim_s: Kui foorumlastel on huvi kalendri vastu siis miks ka mitte.

Minu arvates võiks teha pildivaliku kõigi foorumi kasutajate autode seast. On ju küll ja küll ilusaid pildiseeriaid teemades.
Kalendrisse võiks lisaks riigipühadele märkida ka klubisündmused mis on juba kindlad. Ning miks mitte ka olulisi fakte BMW enda ajaloost?

Kui minu idee on vastuvõetav EBK liikmetele/teistele foorumi kasutajatele siis võiks teha uue teema kuhu iga kasutaja paneb näiteks 2 endameelest parimat pilti. Pildid peaks olema pärit "Lugejate autod" foorumist (koos lingiga omaniku teemale). Teemat hoiaks avatuna näiteks 1 nädal. Seejärel paneks pildid hääletusele(1 nädal) ja top20nest valiks komisjon välja 12 autot mis pääsevad kalendrisse.

Hans äkki viitsid panna natuke suurema pildi aga lingina ;)

Tauri: Ma oleks ammu klubiliige kui ei oleks teiepoolsed nõudmised sellised nagu need on. See on aga teine teema ja ma arvan et ei puutu kalendrisse kuidagi.
UPS
Huviline
Postitusi: 2121
Liitunud: 24.03.2006 11:50 56
Asukoht: Tln

Postitus Postitas UPS »

Ütleme nii, et wooshi pakutud varinadi puhul pääseb isegi kergemalt.
Samuti võiks kalendris olla kõik erinevad mudelid, mitte nii et kolm kobedat E36, kaks vinget E34 jne. Siis oleks kalender mitmekesisem.
Kuna enda kärust pole mõtet pilte üles panna, siis tegin väikese nimekirja juba enne lõunat huviliste ja klubiliikmete autodest, mida võiks kaaluda. Muidugi nende nõusolekul. Järjekord ei pea olema sama. Kedagi pole eelistatud isiklikel põhjustel, lihtsalt minu meelest silmapaistvad autod klubis.
1. KristjanS E36 325i sedaan.
2. Trionicu BMW 850i V12; Iisaku oma eelmine aasta vist oli.
3. AARE530 BMW 530i E34;
4. Eero BMW X5;
5. Martini BMW 750i E32;
6. PriitV8 BMW 540i V8 E39;
7. Siimu BMW 325iX E30 (valge);
8. Valdeku BMW E23 Hartge;
9. Zipp`i BMW 330Ci E46;
10. Silweri BMW 635 E24 sisevaates;
11. E21 kas sysi või nuga oma;
12. Eero motikas;

Aga reaalne on pildid ka nii valida nagu woosh ülalpool mainis.
Viimati muutis UPS, 20.12.2007 17:59 29, muudetud 1 kord kokku.
Kustas
Huviline
Postitusi: 3407
Liitunud: 11.02.2004 02:31 21

Postitus Postitas Kustas »

Valdeku Hartge on E23 745. Ja Hans'u kalender mulle meeldib :D.
E90 330i 190 kW, 6MT / Yamaha XS650 Cafe 1979
UPS
Huviline
Postitusi: 2121
Liitunud: 24.03.2006 11:50 56
Asukoht: Tln

Postitus Postitas UPS »

Läks sassi jah kogemata, sry :oops: Ikka E23 mõtlesin :)
Hansu kalender on vinge igatahes, läheb hästi Touringu-meestel teemasse :D
ArgoV
Huviline
Postitusi: 296
Liitunud: 25.11.2004 20:17 08
Asukoht: Harjumaa

Postitus Postitas ArgoV »

Olles eelmisel aastal sama teema algataja ja hilisem korralduskomitee liige, siis ütlen järgmist:

1. 2007. a. kalender oli detsembri alguses valmis, seega ei saanud keegi pugeda hilise tähtaja taha.
2. Soovijaid oli oluliselt vähem, kui eeldada võis. Võiks arvesse võtta, et mitmed klubiliikmed ostsid rohkem kui 1 kalendri (mina näiteks kokku 6 tk.) Tegijad võiks arvestada ka sellega, et eelmisel aastal sai tehtud BMW KLUBI kalender, mis eeldab teatud kohtadesse kas siis viisakuse pärast või lihtsalt reklaami mõttes ka tasuta kalendrite jagamist.
3. Kui hakata koguma kasutajate tehtud pilte, siis alustuseks ei ole need ühes formaadis, ligilähedaseltki sama kvaliteediga ning on kõik erinevate fotograafiliste lähenemistega jne. jne. Ehk siis panna nendest kokku enam-vähem "söödav" kogumik kuulub pigem ulme valdkonda.
4. Kes ja mille alusel teeb valiku, millised autod satuvad kalendrisse ja millised mitte? Kui isegi valik imekombel kõigile vastuvõetav on, siis kas kõigist soovitud autodest on korralikud (ja ma mõtlen tõesti korralikud, mitte seebikate klõpsutatud) fotod olemas? Arvestage, et näiteks A3 formaadis loeb foto puhul mitte ainult fotograafi osavus/tehnika vaid ka auto seisukord/ettevalmistus

Selliseid nüansse võiks tuua välja veel mitmeid. Lühidalt öeldes olid need teemad kõik arutlusel ka eelmise aasta kalendri puhul ja oli tükk tegemist, et saada enam-vähem mõistlik lahendus kõikidele probleemidele.
Seega on klubi sel aastal ennast teemast taandanud. Kõigile huvilistele, kes asja oma käe peal ette tahavad võtta, soovin jõudu ja jaksu ning projekti õnnestumise korral olen heameelega nõus vähemalt 1 eksemplari ka endale soetama (korraliku toote puhul ka üle 200 EEK hinnaga). Küll aga ei ole minu arust korrektne hetkel teha etteheiteid klubi suunal kalendri puudumise pärast ega seostada võimalikku uut projekti klubiga.

parimate soovidega

EDIT: Ja veel üks asi - minu arvates ei tohiks ükskõik kelle poolt tehtav kalender olla vaid piltide kogum vaid sel peaks olema mingi läbiv mõte ja stiil. Siis moodustub ka kokkuvõttes silmarõõmu pakkuv tervik.
E83 X3 2,0dA 2010.a.
UPS
Huviline
Postitusi: 2121
Liitunud: 24.03.2006 11:50 56
Asukoht: Tln

Postitus Postitas UPS »

Mis 2007 aasta kalendri läbiv mõte ja stiil oli? Lihtsalt huvi pärast küsin :)
Et seal ainult klubiliikmete autod olid, ma panin tähele küll. Ja see ei olnud etteheide.
Mis siis on EBK? Defineerime selle koos lahti. Millega ma ennast kui huvilist, siis seostama peaksin kui mitte Klubiga? :roll: Või kuhu või millega huvilised siis liigituvad või seostuvad? Ning nende tehtud kalender? Kui see suvaline tükk pappi on, siis võin selle ju ka poest osta. Sel pole siis minu jaoks mitte mingit tähendust, milleks siis seda üldse organiseerida? Kui EBK koosneks ainult klubiliikmetest, siis kaotaks see Klubi küll päris kõvasti. Ma arvan, et me moodustame ikka kõik ühtsena ühe toreda kollektiivi mitte ei pane käsi puusa ega hakka üksteisest eraldi seisma. Vastasel juhul muutuvad minu tõekspidamised küll kardinaalselt, aga see on ilmselt vaid minu probleem.
Tehnilised nüansid on kahtlemata olemas. Kuna ma ise väga selle alane inimene pole, siis üritan ma vähemalt seda asja käima vedada. Seegi suur asi, sest tegelikult pole ma kuigi suur aktivist ega organisaator. Äkki keegi toetab ja aitab siis mõnel muul moel.
Rallymees
Huviline
Postitusi: 550
Liitunud: 02.07.2003 23:45 51
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Postitus Postitas Rallymees »

Noh, kui ära teete siis võtan ka ühe :)

Muidu panen Audiclubi kalendri seinale :)
Signatuuris on reklaam keelatud.
Kasutaja avatar
arnie
Huviline
Postitusi: 437
Liitunud: 20.01.2005 20:35 07
Asukoht: Pärnu

Postitus Postitas arnie »

UPS kirjutas:Mis 2007 aasta kalendri läbiv mõte ja stiil oli? Lihtsalt huvi pärast küsin :)
Et seal ainult klubiliikmete autod olid, ....................................................l.
Tegelikult ma sinuga päris päri.
Ei hakka ka midagi halvustavat ütlema eelmise kalendri kohta kuna asi ikkagi sai tehtud jne. ise ei ole klubiliige aga ostsin ikkagi 3 tk. ja oleks rohkemgi ostnud kuna on inimesi kellele kinkida. Lisaost jäi aga ära kalendri (e. siis kalendri mitte piltide) puudumise pärsat.
Aga uue kalndri kohta oskan ma sind niipalju aidata, et ei ole mõtet kuna hilja juba, trükikodad ei suuda paari päevaga kalendrit trükkida, tööd ennem jõule on palju. Ja kui sa arvad, et võib ju ka hiljem teha (BMW patrioodid ja puha) siis see ei ole enam 2008 a. kalender vaid midagi muud, ja kui sa muidugi viitsid sellega tegeleda siis küll minagi ostan aga.................

Ühesõnaga rahuneme nüüd maha ja ootame järgmist aastat ja uut kalendrit siis EBK poolt!
E32 750i 220kW :)
Kasutaja avatar
woosh
Huviline
Postitusi: 413
Liitunud: 24.02.2006 19:16 35
Asukoht: Kuressaare
Kontakt:

Postitus Postitas woosh »

Soovijaid oli kindlasti palju... tellijaid oli vähe. Viisakus viisakuseks, kõigepealt tuleks asi niikaugele saada, et neid tegema võiks hakata :roll:

Oma valikud võivad ju kõik teha. Pildid mis oma kvaliteedi poolest ei kannata kriitikat praagiks enne hääletust välja "komisjon". UPS välja käidud BMWdest enamusel on korralikud pildiseeriad olemas.

Väga vabalt leiab ka vastava aastaaja pilte mida X kuule sobitada.
Näiteks KristjanS sügisene "pargiseeriast" midagi sept. kuu pildiks.



ArgoV kirjutas:Olles eelmisel aastal sama teema algataja ja hilisem korralduskomitee liige, siis ütlen järgmist:

1. 2007. a. kalender oli detsembri alguses valmis, seega ei saanud keegi pugeda hilise tähtaja taha.
2. Soovijaid oli oluliselt vähem, kui eeldada võis. Võiks arvesse võtta, et mitmed klubiliikmed ostsid rohkem kui 1 kalendri (mina näiteks kokku 6 tk.) Tegijad võiks arvestada ka sellega, et eelmisel aastal sai tehtud BMW KLUBI kalender, mis eeldab teatud kohtadesse kas siis viisakuse pärast või lihtsalt reklaami mõttes ka tasuta kalendrite jagamist.
3. Kui hakata koguma kasutajate tehtud pilte, siis alustuseks ei ole need ühes formaadis, ligilähedaseltki sama kvaliteediga ning on kõik erinevate fotograafiliste lähenemistega jne. jne. Ehk siis panna nendest kokku enam-vähem "söödav" kogumik kuulub pigem ulme valdkonda.
4. Kes ja mille alusel teeb valiku, millised autod satuvad kalendrisse ja millised mitte? Kui isegi valik imekombel kõigile vastuvõetav on, siis kas kõigist soovitud autodest on korralikud (ja ma mõtlen tõesti korralikud, mitte seebikate klõpsutatud) fotod olemas? Arvestage, et näiteks A3 formaadis loeb foto puhul mitte ainult fotograafi osavus/tehnika vaid ka auto seisukord/ettevalmistus

Selliseid nüansse võiks tuua välja veel mitmeid. Lühidalt öeldes olid need teemad kõik arutlusel ka eelmise aasta kalendri puhul ja oli tükk tegemist, et saada enam-vähem mõistlik lahendus kõikidele probleemidele.
Seega on klubi sel aastal ennast teemast taandanud. Kõigile huvilistele, kes asja oma käe peal ette tahavad võtta, soovin jõudu ja jaksu ning projekti õnnestumise korral olen heameelega nõus vähemalt 1 eksemplari ka endale soetama (korraliku toote puhul ka üle 200 EEK hinnaga). Küll aga ei ole minu arust korrektne hetkel teha etteheiteid klubi suunal kalendri puudumise pärast ega seostada võimalikku uut projekti klubiga.

parimate soovidega

EDIT: Ja veel üks asi - minu arvates ei tohiks ükskõik kelle poolt tehtav kalender olla vaid piltide kogum vaid sel peaks olema mingi läbiv mõte ja stiil. Siis moodustub ka kokkuvõttes silmarõõmu pakkuv tervik.
ArgoV
Huviline
Postitusi: 296
Liitunud: 25.11.2004 20:17 08
Asukoht: Harjumaa

Postitus Postitas ArgoV »

UPS kirjutas:Mis 2007 aasta kalendri läbiv mõte ja stiil oli? Lihtsalt huvi pärast küsin :)
Läbiv mõte oli ainult klubiliikmete autod ja niipalju kui võimalik, siis erinevad mudelid. Valik oleks saanud olla veel parem, kuid asi jäi just selle taha, et kellelgi polnud autol uut värvi seljas, kellelgi küljel mingi mõlk jne. Ma ei tee nalja, et kalendris ja suure pildina jäävad kõik pisivead karjuvalt silma.

Läbiv teema ehk stiil oli küll arusaadavalt see, et fotod on kõik topelt - s.t. taustaks on sama auto mõni detail. Ka on kõik autod spetsiaalselt selle tarvis üles võetud, samas kohas, sama valguse ja tehnikaga. Kuna stuudiot kusagilt selliseks ürituseks võtta pole, siis antud juhul oli tegemist huntkülma vana laohoonega, kus mõned entusiastid veetsid miinuskraadidega terve nädalavahetuse.
E83 X3 2,0dA 2010.a.
UPS
Huviline
Postitusi: 2121
Liitunud: 24.03.2006 11:50 56
Asukoht: Tln

Postitus Postitas UPS »

Teeme nüüd ühe asja päris selgeks- 2007a kalendril ei olnud mitte midagi viga! Ja müts maha nende meeste ees, kel oli au selle valmimisele ja organiseerimisele kaasa aidata! Ma mõtlen seda täiesti tõsiselt :)
Arnie, ega keegi polegi närvis. Meil käib siin vahepeal vaid informatiivne arutelu.
Aga kel kalendri soov olemas, võiks märku anda. Vaatame, palju meid üldse kokku tuleb. Siis arendame mõtet edasi. Võtame siis praegu aluseks 200 eeku tk.
Kasutaja avatar
eero
Huviline
Postitusi: 5624
Liitunud: 05.06.2003 13:50 21
Peamine sõiduk: F07 535i GT
Telefon: 5256627
Asukoht: Kadaka tee 187C Tallinn. Tel. 5256627, eero@autoint.ee
Kontakt:

Postitus Postitas eero »

Noh, kas keegi mäletab 2006 kalendrit?

2007.a. oma on vaieldamatult piltide poolest meistriteos ja kunstiline.
Kuigi pildid on pimedad. Aga see selleks.

Aga 2006 oma oli ikkagi etem, sest oli paremini kasutatav kalendrina ja et polnud mingit stiili olidki pildid mitmekesised.

Pealegi sul on korraga seinal lahti üks pilt. Seda sa vaatad kuu aega ja kedagi ei koti mis oli eelmine ja mis on järgmine. Peaasi, et käesolev on ilus.

Ei ole vaja nii kõvaks ajada. Kindlasti annab suvalisest materjalist ka pandava produkti teha niiet bemmimehel nägu naerul oleks ka 2008.a. 2006 oma tehti nii :!: Või?

Mul on jube kahju et pole bemmikalendrit järgmiseks aastaks. :? Mis ma pean mingi selveri retseptikalendri seinale panema või :shock: :lol:
Surmkindlalt ostaks ja kasvõi 5-sotiga kui odavamalt ei saa. Asi on põhimõttes mitte hinnas.
Viimati muutis eero, 20.12.2007 22:50 05, muudetud 1 kord kokku.
E34 540 - X5 E53 4,4 - E30 316i - R28 R1150R - E32 740 - E34 540 touring - E36 325i - E30 325ixa - Z3 1,9 M44 - F07 535i GT
Vasta