Osalege liiklusteemalises uuringus

Vaba teema
erika66
Huviline
Postitusi: 3
Liitunud: 24.01.2008 09:30 29

Osalege liiklusteemalises uuringus

Postitus Postitas erika66 »

Osalege liiklusteemalises küsitluses ning võitke
Alcoscan 2500 LUX alkomeeter (0,0-4,0 ‰). Auhind (1 komplekt) loositakse välja kõigi küsimustikule korrektselt vastanute vahel. Küsitluse täitmine võtab teie ajast 5 minutit.

Uuring on anonüümne, üheski tööetapis ei viida vastuseid kokku isiku andmetega. Küsitluse tulemused laekuvad turu-uuringute firmasse SAAR POLL.

Küsimustikule saab vastata kuni 04.03.2008 kuupäevani ning täita saate selle siit:

Eesti keeles
http://www.surveymonkey.com/s.aspx?sm=m ... 2bYg_3d_3d

Vene keeles
http://www.surveymonkey.com/s.aspx?sm=X ... i5Mw_3d_3d

Infot küsitluse kohta saab meiliaadressilt kysitlus[ätt]saarpoll.ee
Kasutaja avatar
Fred
Huviline
Postitusi: 4689
Liitunud: 10.04.2006 20:40 57
Peamine sõiduk: F34
Asukoht: Norge

Postitus Postitas Fred »

Ja põhimõtteliselt kui lõpus ei nõustu uute pollide saamisega e-mailile või telefonile, siis auhinnaloosimises ei saa osaleda? :lol:
Enne: 7xE36, 2xE46, E39, E61, E32. Nüüd: F34 320dxDrive GT, E36 M3 cabrio
erika66
Huviline
Postitusi: 3
Liitunud: 24.01.2008 09:30 29

Postitus Postitas erika66 »

Fred22 kirjutas:Ja põhimõtteliselt kui lõpus ei nõustu uute pollide saamisega e-mailile või telefonile, siis auhinnaloosimises ei saa osaleda? :lol:
Sugugi mitte. Osalevad ikka kõik, kes on liiklus- ja demograafiaküsimustele korralikult vastanud. Nõusoleku andmine või mitteandmine ei sõltu loosimisel osalemisest. Osaleda ei saa ainult need, kes täitmise pooleli jätnud või ei ole raatsinud mõnd kontakti jätta.
V2ike_Suur
Huviline
Postitusi: 910
Liitunud: 25.07.2006 15:08 37
Kontakt:

Postitus Postitas V2ike_Suur »

diislijoodik kirjutas:pange sinna, et pisikeste kiiruseületamiste fikseerimine tuleks lõpetada, liiklusseaduse eelnõu 179SE, milles plaanitakse trahve tunduvalt suurendada, menetlusest välja jätta.
Äkki igaüks kirjutab ikka ise, mida tahab? Mina näiteks leian, et mõnes valdkonnas on meie trahvimäärad liiga väikesed.
730iA e32 138kW 12/1992
Kasutaja avatar
Uunas
Huviline
Postitusi: 288
Liitunud: 03.09.2007 21:49 41
Asukoht: Tallinn

Postitus Postitas Uunas »

"Milliste automarkide juhid Eestis rikuvad Teie arvates liiklusreegleid kõige sagedamini?"

Seniilsed inimesed panevad: BMW :|
Kidd
Huviline
Postitusi: 81
Liitunud: 22.05.2006 08:11 51
Asukoht: Keila

Postitus Postitas Kidd »

diislijoodik kirjutas:pange sinna, et pisikeste kiiruseületamiste fikseerimine tuleks lõpetada, liiklusseaduse eelnõu 179SE, milles plaanitakse trahve tunduvalt suurendada, menetlusest välja jätta.
Aga miks see lõpetada tuleks, mina isiklikult ei tunne, et see mind puudutaks.

Kogu need politsei aastatetagused prioriteedid (et keskendume muudkui suurtele kiiruseületajatele jne.) ongi viinud sellisesse liikluskaosesse. Leian, et oleks tulnud alustada just väikestest kiiruseületamistest. Mitte et passitakse põõsas ja tabatakse 2 suurt kiiruse ületajat, aga hoopis teha selle asemel rohkem tööd ja tabada 20 väiksemat kiiruseületajat. Usun, et tulemus oleks mõjusam olnud.
So, where's the Cannes Film Festival being held this year?
Madis.
Klubiliige - admin
Postitusi: 4591
Liitunud: 08.09.2005 23:35 57

Postitus Postitas Madis. »

diislijoodik kirjutas:Täpsemalt paluks, millises valdkonnas, kuna karistusõigus on täpselt koodeksis sätestatud õigus?
Karistusõiguse üldosale lisanduvad eriosa seadused, mis nüüd küll ei kvalifitseeru karitusõiguse koodeksiks.
Kidd
Huviline
Postitusi: 81
Liitunud: 22.05.2006 08:11 51
Asukoht: Keila

Postitus Postitas Kidd »

Sõltuvalt tingimustest võib see olla ka täiesti normaalne kontroll. Liiklusjärelevalvet ei saa teha samal ajal kõiki LE nõudeid järgides, sellest lähtuvalt käib asi ikka tähtsuse järjekorras. Tingimuseks on - Sõiduk tuleb üldjuhul peatada parempoolsel teepeenral, selle puudumisel sõidutee parempoolse ääre lähedal nii, et see ei ohustaks ega takistaks liiklust. Liiklusmärgid siin ei loe.

Pealegi tundub minule see täiesti tavalise LE rikkuja vingumisena, et mina küll rikkusin, aga näe mis nemad veel teevad......lasteaed.
So, where's the Cannes Film Festival being held this year?
Indrek_M
Huviline
Postitusi: 3449
Liitunud: 31.08.2004 12:58 12
Asukoht: Tallinn

Postitus Postitas Indrek_M »

diislijoodik kirjutas:Kaebuses on ka muid värvikaid nüansse, kuid aitab vist sellestki.
Mõttetu hala stiilis "rikkusin aga teised rikuvad ka". Selline tüüpiline väikese lapse hala, kes ei taha oma teo eest vastutust võtta vaid õigustab seda teiste rikkumistega.
Umbes, et "sõitsin ristmikule punasega ... aga jalgrattur sõitis ka kõnniteel, koguni 2 ratturit, ja neil polnud jalgrattakella ega helkureid".
Lapsik.
Politseijärelvalve puhul minu meelest küll veidi eesmärk pühendab abinõu niikaua kuni liikluses lokkab lollus ja hoolimatus.
Indrek
kaupo.k
Huviline
Postitusi: 449
Liitunud: 08.12.2007 17:40 41

Postitus Postitas kaupo.k »

Aga mina sain trahvi vasakpööret sooritades vilkuva rohelisega :evil:
TD
Huviline
Postitusi: 408
Liitunud: 07.04.2007 20:57 47
Peamine sõiduk: Bmw

Postitus Postitas TD »

Mida karmimad ja räigemad trahvid seda rohkem hakkavad inimesed mõtlema. Ja kui on ikka järjepidev rikkuja suurte kiiruseületuste, joobesjuhtimise-ga siis tuleks autod konfiskeerida, load ära võtta. Ning kui see ei aita tuleks määrata vangla karistus.

Testis oli jällegi üks ebameeldiv küsimus, et (missuguse automargi omanikud rikuvad sedadusi kõige rohkem| Vist oli nii)

Siiski on asi kinni Inimeses mitte autos. Tundub et rõhu asetus jääb järjekordselt BMW-le
Kidd
Huviline
Postitusi: 81
Liitunud: 22.05.2006 08:11 51
Asukoht: Keila

Postitus Postitas Kidd »

diislijoodik kirjutas:Sa noormees ära lahmi, kuigi sinu käes on power siin midagi kustutada või kinni keerata. Järelevalve ei saa olla ise kontrollija rollis sätteid ise rikkudes. Lõpetame järelevalve sellise õigustamise. Muidu ei saa me kunagi välja süsteemist puid raiudes las laastud lendavad.
See pole mingi õigustamine, vaid lubatud tegevus liiklusjärelevalvet teostades LE nõudeid rikkuda.

Et siis kui on peatumise keeld, siis las roolijoodik sõidab, nii või?
So, where's the Cannes Film Festival being held this year?
Indrek_M
Huviline
Postitusi: 3449
Liitunud: 31.08.2004 12:58 12
Asukoht: Tallinn

Postitus Postitas Indrek_M »

TD kirjutas:Mida karmimad ja räigemad trahvid seda rohkem hakkavad inimesed mõtlema.
Ei ole nii. Trahvid on niigi karmid hetkel. Ainult, et nende saamise tõenäosus on väiksem kui lotovõidul.
Mida rohkem järelvalvet ja kuklasse hingamist, seda vähem rikkumisi. Kui ikka rikkumise puhul karistus ka kohe ära tuleb, siis see paneb mõtlema.
Indrek
Indrek_M
Huviline
Postitusi: 3449
Liitunud: 31.08.2004 12:58 12
Asukoht: Tallinn

Postitus Postitas Indrek_M »

diislijoodik kirjutas:Sa noormees ära lahmi.
Sa vanamees püüa pilti veidi suuremana näha ja isiklik solvumine järelvalveorganite suunal alla neelata. Sul kipub miskipärast see "moraal" olema selline kuidagi ühekülgne - kõik on pahad, kes sind seaduserikkumiselt tabavad või su seaduserikkumist takistavad :lol:
Ma hindan su pealehakkamist ja aktiivsust aga minu meelest lahmid sa vales suunas ilma tervikut nägemata.
Indrek
TD
Huviline
Postitusi: 408
Liitunud: 07.04.2007 20:57 47
Peamine sõiduk: Bmw

Postitus Postitas TD »

Seda kindlasti, et järelvalve on kerv kuid Trahvi määrad on lahjad just neil kellel on raha vabalt võtta ja tema seadust ka reeglina rikub.
Ja on ka lihtsalt pohhuiste ja rullnokkasi.

Naabrivalve laadset asja oleks vaja
Kasutaja avatar
AARE540
Huviline - moderaator
Postitusi: 11703
Liitunud: 31.01.2004 21:43 11
Peamine sõiduk: Scania 500R '24 Mercedes-Benz E350 '15 BMW 540i'94
Telefon: 53311120
Asukoht: Pärnu
Kontakt:

Postitus Postitas AARE540 »

Oli selles uuringus ka üks lahter, kus küsiti, mida peaks tegema, et liiklust paremaks muuta. Olen seda meelt, et seda aitaks vast järelvalve tõhustamine, ja seda mitte ainult kiiruseületajate suhtes- just nagu TD ütles, pohhuiste ja tattnokkasid tuleks rohkem püüda. Minu meelest oleks oluline ka linnas sees, et politsei rohkem silmi lahti hoiaks- seda nnäiteks punase tulega ristmike ületajate suhtes, samuti ka näiteks suunatulede mittenäitajate ja samamoodi ka teiste märguannete eirajate suhtes (ümberreastumise takistamine). Ka autokoolides peaks siiski rohkem rõhuma liiklusviisakusele üldises mastaabis.

Kes ise väljamaal on sõitnud, need vast saavad aru, millest räägin- see, kui inimene on liikluses mats ja hooletu, ei ole mingi näitaja, samuti ei tohiks näiteks suunatulede näitamine kellelgi tükki küljest võtta, samuti ei kulu ka auto selle võrra rohkem.

Elementaarsed asjad on need, mis liikluse sujuvamaks teevad- selleks, et meil kõigil parem oleks, ei ole vaja üliinimlikke pingutusi.
Indrek_M
Huviline
Postitusi: 3449
Liitunud: 31.08.2004 12:58 12
Asukoht: Tallinn

Postitus Postitas Indrek_M »

diislijoodik kirjutas:Sa noormees oled vist nii kõva peaga, et sulle peab elementaarseid mõisteid 3 korda seletama? Loe siis uuesti ja uuesti ja uuesti. Ära võta isiklikult, tundub, et meil toimuv ajuloputus on lihtsalt "head" mõju avaldanud.
Ära võta isiklikult aga minu meelest on sinusuguseid pehme ajuga vendi tänavad täis, kes viisakalt liigeldud ei saa aga kui keegi tähelepanu juhib, siis jääb õigust veel ülegi. Küll pole vilkur piisavalt sinine, küll sau piisavalt triibuline.
Ma ei oska muud öelda kui, et liikle nii, et sul ei oleks probleeme järelvalve sinu jaoks "liigse" suutlikusega.
Rohkem ma siin teemas sõna ei võta - tahad jaurata, siis PS abiks.
Indrek
Kasutaja avatar
kimmo
Klubiliige - admin
Postitusi: 2998
Liitunud: 30.09.2002 15:51 18
Peamine sõiduk: BMW 530d xDrive
Asukoht: Harjumaa

Postitus Postitas kimmo »

Selles suhtes nõustun diislijoodikuga, et lisaks liikluspolitsei järelvalvekohustusele on neil ka eeskujukohustus. Ja seda mitte ainult liikluspolitseil.

Diislijoodikule soovitus - leia instants, kellele esitada konkreetsetest rikkumistest kaebus. Arvan, et foorumis selle ümber tolmu keerutamine ei anna tulemust. Või seada eesmärgiks saada politseiametis (või kõrgemal) sellisele ametikohale, kus sinu tegemised soovitud vilja kannaksid.
kaupo.k
Huviline
Postitusi: 449
Liitunud: 08.12.2007 17:40 41

Postitus Postitas kaupo.k »

diislijoodik kirjutas:
kaupo.k kirjutas:Aga mina sain trahvi vasakpööret sooritades vilkuva rohelisega :evil:
Ja lasid nagu lammas kõrvad lonti, ei esitanud vastulauset ega midagi?
ei last ma midagi lonti -vaidlesin pool tundi ning lihtmenetlus tundus lihtsam kuna tehti miinimum trahv.
jjanno
Huviline
Postitusi: 2320
Liitunud: 01.10.2002 12:07 07
Peamine sõiduk: VW
Asukoht: Ravila

Re: Osalege liiklusteemalises uuringus

Postitus Postitas jjanno »

Tere
Miks peaks keegi üldse vastama mingile anonüümsele inimese postitatud küsitlusele, mis asub mingis suvalises välismaa serveris (monkey juba iseenesest on võrgunduses huvitav termin ;) )?
Kui tegemist tõesti Saar-Poll küsitlusega, siis soovitaks Teil ikka enese veebilehele see asi ülesse pista.

jJanno
exTouring
Kasutaja avatar
shift528
Huviline
Postitusi: 32
Liitunud: 31.12.2007 17:31 42
Asukoht: Tallinn - Tabasalu

Postitus Postitas shift528 »

Hea küsimus oli : Millist MARKI autojuhid rikuvad teiearust kõigerohkem liiklust?

Huvitav mis mõte sellel küsimusel on... minumeelest on igal margil omad jobud. Crazy... :roll:
528i E39
bmw_msn_ee
Huviline
Postitusi: 247
Liitunud: 10.02.2006 00:15 43
Asukoht: Tartu - 56305508
Kontakt:

Re: Osalege liiklusteemalises uuringus

Postitus Postitas bmw_msn_ee »

jjanno kirjutas:Tere
Miks peaks keegi üldse vastama mingile anonüümsele inimese postitatud küsitlusele, mis asub mingis suvalises välismaa serveris (monkey juba iseenesest on võrgunduses huvitav termin ;) )?
Kui tegemist tõesti Saar-Poll küsitlusega, siis soovitaks Teil ikka enese veebilehele see asi ülesse pista.

jJanno
Isegi just mõtlesin sama asja, et ei näe lingis ühtegi viidet mis seostaks seda küsitlust Saar Poll'iga. Seega jääb minu poolt sellel lingil ka klikkimata.
BMW E36 ja E39 kasutatud varuosad - Nimekiri ja pildid: http://bmw.planet.ee/lopp
erika66
Huviline
Postitusi: 3
Liitunud: 24.01.2008 09:30 29

Re: Osalege liiklusteemalises uuringus

Postitus Postitas erika66 »

bmw_msn_ee kirjutas:
jjanno kirjutas:Tere
Miks peaks keegi üldse vastama mingile anonüümsele inimese postitatud küsitlusele, mis asub mingis suvalises välismaa serveris (monkey juba iseenesest on võrgunduses huvitav termin ;) )?
Kui tegemist tõesti Saar-Poll küsitlusega, siis soovitaks Teil ikka enese veebilehele see asi ülesse pista.

jJanno
Isegi just mõtlesin sama asja, et ei näe lingis ühtegi viidet mis seostaks seda küsitlust Saar Poll'iga. Seega jääb minu poolt sellel lingil ka klikkimata.
Panin teie südame rahutuseks ka viite kodulehe avalehele :)
Kasutaja avatar
Tiit525
Klubiliige
Postitusi: 433
Liitunud: 07.11.2006 00:10 11
Peamine sõiduk: BMW X5 3,0D
Telefon: 358401771916
Asukoht: Rakke, Alajärvi
Kontakt:

Postitus Postitas Tiit525 »

Lugesin selle teema läbi ja ei saa üldse aru, enamus arvab, et liikluspolitsei poolsed liikluseeskirjade rikkumised on õigustatud, kui nad teostavad kontrolli??? Liikluseeskirjad on siiski liiklusohutuse tagamiseks, nende täitmise jälgimisel ei tohiks põhjustada liiklusohtlikke olukordi. Näiteks Rakvere-Jõgeva maanteel, mis on kaherealine ja mitte väga lai tee, kaalus politsei metsaveoautot. Selleks on vaja kõva siledat pinda, niisiis tehti seda ühel sõidurajal, s.t. üks sõidusuund oli blokeeritud. Kuna paar auto tuli vastu, peatusin metsaveoki taga. Andnud teed vastutulijaile, alustasin möödumist metsaveokist, kuid samal hetkel kargas veoki haagise alt välja politseinik, kes oli paigutanud kaalu ratta alla. Väga järsu roolikeeramisega pääsesin temast mööda. Enda arvates ei teinud ma midagi valesti, kuid arvestades Eesti riiki ja minu sõna kolme politseiniku sõna vastu, oleks ma talle otsa sõitnud, kes oleks olnud süüdlane? Kusjuures 3-4 km edasi on Assamalla parkla, kus selliseid operatsioone väga turvaline toimetada.

Veel eeskirjade rikkumisest liikluskontrollil. Ei ole küll viimasel ajal seadusega tegemist olnud, võib-olla on asi muutunud, kuid minu teada võib politsei (ja ka teised alarmsõidukid) rikkuda eeskirju vaid pakiliste ametiülesannete täitmisel, tagades teiste liiklejate ohutuse ja kasutades vilkureid ja helisignaali. Samuti peaks iga alarmsõit olema registreeritud. Fooride kasutamist ja kiirust kontrollides võiks leida siiski koha, kus peatumine-parkimine lubatud, järelikult turvaline.

See minu arvamus, aitäh, kes viitsis läbi lugeda.
ei taha teist autot
gsm +358401771916
bmw_msn_ee
Huviline
Postitusi: 247
Liitunud: 10.02.2006 00:15 43
Asukoht: Tartu - 56305508
Kontakt:

Postitus Postitas bmw_msn_ee »

Natuke OT: Aga tänases Reporteris lõik, kuidas miilitsa masin järjekindlat poole masinaga vastassuunas sõidab (mingi internetis leviv klipp).
BMW E36 ja E39 kasutatud varuosad - Nimekiri ja pildid: http://bmw.planet.ee/lopp
Kasutaja avatar
kimmo
Klubiliige - admin
Postitusi: 2998
Liitunud: 30.09.2002 15:51 18
Peamine sõiduk: BMW 530d xDrive
Asukoht: Harjumaa

Postitus Postitas kimmo »

Tiit525 kirjutas:Lugesin selle teema läbi ja ei saa üldse aru, enamus arvab, et liikluspolitsei poolsed liikluseeskirjade rikkumised on õigustatud, kui nad teostavad kontrolli???
Palun mitte üldistada, eriti kui kiire statistika "enamuse"-väidet ei toeta :)
Kasutaja avatar
AARE540
Huviline - moderaator
Postitusi: 11703
Liitunud: 31.01.2004 21:43 11
Peamine sõiduk: Scania 500R '24 Mercedes-Benz E350 '15 BMW 540i'94
Telefon: 53311120
Asukoht: Pärnu
Kontakt:

Postitus Postitas AARE540 »

Tiit525- olen sinuga 100% nõus- politseinikud vist kipuvad kohati arvama, et nad on kõikvõimsad, ebainimlike võimetega, purunemiskindlad ja mis kõik veel. Aga kui juhtub, et ikkagi nemad ''eksivad'', seda siis inimlikus mõistes, siis lõpuks jääb ikka meiesugune rott süüdi, ükskõik mis vahendeid ja kanaleid kasutades.

PS.Kaalumine suvalises kohas ei ole ka õigustatud tegelikult, selleks peab olema tasane ja sile pind, mitte kaldus sõidutee.
jjanno
Huviline
Postitusi: 2320
Liitunud: 01.10.2002 12:07 07
Peamine sõiduk: VW
Asukoht: Ravila

Re: Osalege liiklusteemalises uuringus

Postitus Postitas jjanno »

Tere
erika66 kirjutas:Panin teie südame rahutuseks ka viite kodulehe avalehele :)
Tänud. Vastatud.

jJanno
exTouring
Kasutaja avatar
Genne
Huviline
Postitusi: 767
Liitunud: 10.06.2007 02:27 33
Asukoht: Järvamaa

Postitus Postitas Genne »

Tere kaaskannatajad!

Kas pole jutt teemast ära nihkunud?
OT siis.

Kõigile siin teemas end esitlenud "ideaalsetele inimestele" soovitan mõelda oma lapsepõlve peale, korraks.
Kas pissisite kunagi maja nurga taha?
Ja olete siiamaani süüdi ning tunnete ühiskonna kriitikat?....
:lol: :lol: :lol:

Seega pole musta ilma valgeta, härrased!
Politsei teeb oma tööd ja teie teete oma. Elu on selline. Kui ei meeldi... :shock:
Räägi tõtt või vähemalt ära valeta.;
E34 94a. 2,5 TDSA Touring
Kasutaja avatar
Genne
Huviline
Postitusi: 767
Liitunud: 10.06.2007 02:27 33
Asukoht: Järvamaa

Postitus Postitas Genne »

Kust sa loed välja, et ma hõiskan :D Tuju hea küll muidu...

Lihtsalt juhin tähelepanu tõsiasjale, et igaüks on meist inimene, kes on elus (tööl olles) eksinud, ja ega sellepärast ei pea nüüd ülejäänud elu kõrvad lidus ja süütundega elama!!! Või sa polegi kunagi oma töökohustusi täites eksinud?
Ja teemast on see post niikuinii mööda.
Vot tak. :?
Räägi tõtt või vähemalt ära valeta.;
E34 94a. 2,5 TDSA Touring
Vasta