Liikluskaebused

Vaba teema
Vasta
vull
Huviline
Postitusi: 2660
Liitunud: 08.07.2006 05:31 32

Re: Liikluskaebused

Postitus Postitas vull »

täna nägin pärnus kuidas üks sinine skooda superb passis ühe maja nurgal parklas päris tükk aega (mootor muidugi käis ja imo üle kahe mindi). algul polnd kindel et kas on ment või mitte, aga 2 antenni katusel andsid kerge vihje (nr. 223MKZ).

algul mõtlesin et ootab mind kuni auto juurde jõuan :D aga siis järsku sööstis minema...
ise märkasin sellepeale kohe ühte valget toyota bussikest, millel käru järgi. veidi maad eemal jäigi see seisma ja skooda kenasti selle taga.

bussi numbrit ei näinud, aga kui lkf leht andmeid õigesti näitab, siis kärul oli kindlustus olemas ja imo kõik tuled ka põlesid.
1 variant on see, et seal oli mingi ajutine või siis alaline stop märk mida juht ilmselt "eiras". millalgi saan ehk üle kontrollida...
kui seal ongi märk, siis on need tegelased peast veidi haiged

p.s. kas nende võrevaheliste vilkurite peale peab üldse seisma jääma? või liikluseeskirjadega nõus olema kui teistele kahju ei tekita? eriti siis kui mingit videotõendit pole?
Kasutaja avatar
andres393
Huviline
Postitusi: 531
Liitunud: 09.12.2007 11:35 54
Peamine sõiduk: E38
Asukoht: Pärnu
Kontakt:

Re: Liikluskaebused

Postitus Postitas andres393 »

vull kirjutas:täna nägin pärnus kuidas üks sinine skooda superb passis ühe maja nurgal parklas päris tükk aega (mootor muidugi käis ja imo üle kahe mindi). algul polnd kindel et kas on ment või mitte, aga 2 antenni katusel andsid kerge vihje (nr. 223MKZ).

algul mõtlesin et ootab mind kuni auto juurde jõuan :D aga siis järsku sööstis minema...
ise märkasin sellepeale kohe ühte valget toyota bussikest, millel käru järgi. veidi maad eemal jäigi see seisma ja skooda kenasti selle taga.

bussi numbrit ei näinud, aga kui lkf leht andmeid õigesti näitab, siis kärul oli kindlustus olemas ja imo kõik tuled ka põlesid.
1 variant on see, et seal oli mingi ajutine või siis alaline stop märk mida juht ilmselt "eiras". millalgi saan ehk üle kontrollida...
kui seal ongi märk, siis on need tegelased peast veidi haiged

p.s. kas nende võrevaheliste vilkurite peale peab üldse seisma jääma? või liikluseeskirjadega nõus olema kui teistele kahju ei tekita? eriti siis kui mingit videotõendit pole?


Päikese sirmis on ka punane ´´strobo´´ Tean, sest kihutasin üks aasta 130´ga neile vastu. Neil kurjamitel pidevalt radar töötab :evil:
___--- BlowJob Is Better Than No Job ---___
aamdnil
Huviline
Postitusi: 229
Liitunud: 02.01.2008 16:31 04
Asukoht: Tallinn

Re: Liikluskaebused

Postitus Postitas aamdnil »

Võrevahelised "vilkurid" ja sirmi strobod ei kvalifitseeru vilkurite alla, vaid ametlikult on need valgustusseadmed, millede põlemasüttimisel ei ole kohustust peatuda. Sel teemal on minu arvates varemgi arutletud ja politseiametist isegi vastavasisuline vastus saadud.


terv,
aamdnil
If a key opens lots of locks, then it's a master key. But if a lock is opened by lots of keys, then it's a shitty lock.
vull
Huviline
Postitusi: 2660
Liitunud: 08.07.2006 05:31 32

Re: Liikluskaebused

Postitus Postitas vull »

crashi käigus kustus ära vist ja see videotõendi teema on veel lahtine :roll:
Kasutaja avatar
TiitR
Huviline
Postitusi: 6439
Liitunud: 24.05.2006 19:16 00
Peamine sõiduk: E70 xDrive30d
Asukoht: Tartumaa + Ida-Viru

Re: Liikluskaebused

Postitus Postitas TiitR »

Eile juuksuris käies kurtis õbluke juuksuritirts oma muret, et olla eelmine päev pol. patrulli käest 600.- trahvi saanud sellega, et ei põlenud 1 esituledest. Rääkinud küll viisakalt, et sõidan esimesel võimalusel tanklasse, ostan pirni ja vahetan ära, kuid patrull hakanud nina all seaduseraamatuga vehkima ja näpuga järge ajama ja ütelnud, et: "Enne sõidu alustamist tuleb veenduda sõiduki korrasolekus, ka tuled kuuluvad sinna alla!" No krt. esitule pirn võib läbipõleda ka sõidu ajal! :shock: Pealegi, kas pole liiklusseaduses kirjas, et sellise "katkise" autoga tohib esimese remondikohani sõita?
P.S kõige pullim on seik, et juuksu väitis, et tema juures käivad juuksuris pea pool prefektuuri ja ka prefekt iskiklikult. Ja kui juuksur neile teistele ametimeestele oli seiga ära rääkinud ja protokolli näidanud, siis arvan pollarid, et ju siis oli tegu just koolist saabunud "üliaktiivse" ametivennaga :roll:
Enne: E30-1,8i/2,5i/2,4d, E34-2,4tda/2,5tds, E36-2,5td, E39-3,0d/3,0da, 2xE60-3,0da, E70 3.0sd M-pakett
Nüüd: ´12a. VW Passat 2.0 tdi DSG;´09 E70 3.0d M-pakett, ´85a. VAZ 21063, ´05a. Škoda Octavia 2.0 tdi DSG
milo
Huviline
Postitusi: 684
Liitunud: 05.07.2007 01:06 17
Asukoht: Viimsi/Tartu

Re: Liikluskaebused

Postitus Postitas milo »

Sõber sai miinimumi selle eest, et sõitis üle raudtee kui rong oli läbi sõitnud aga tuled veel vilkusid. Hinge teeb täis see, et kui nüüd aasta aja jooksul jälle mingi lambiviga tuleb või eelpool nimetatud pirn sõidu ajal läbi läheb ja aktiivne ametivend ligi astub, võid jalameheks jääda.
V2ike_Suur
Huviline
Postitusi: 910
Liitunud: 25.07.2006 15:08 37
Kontakt:

Re: Liikluskaebused

Postitus Postitas V2ike_Suur »

Jalameheks minumeelest jätta ei saa, juhul kui ta uuesti kuskil "punast" ei võta. Selleks, et korduva rikkumise alusel lubade kallale minna peavad rikkumised olema samaliigilised. Vähemalt niimoodi seletasid mulle nii Harju kui Ida-Viru inspektorid, viimaste tsekkide kirjutamise ajal. Mõlemad ekipaazhid olid veendunud, et "korduvuse" alusel juhtimisõigusest ilmajäämiseks pean ma veel korra 20+ radarisse paugutama, muud rikkumised seda ei mõjuta (kui rikkumiste eest ei ole ette nähtud juhtimisõiguse peatamine).
Ühesõnaga päris keeruline värk on meil nende seadustega, aga seda pole mõtet karta, et TÜV-ta sõidu või mittepõleva pirni pärast keegi juhtimisõigusest ilma jääks. Kiirus, joove ja foorituled on rikkumised, mis toovad halbu tulemusi.
730iA e32 138kW 12/1992
Relk
Huviline
Postitusi: 1665
Liitunud: 21.08.2004 00:06 09
Asukoht: Tallinn

Re: Liikluskaebused

Postitus Postitas Relk »

Sain ka mina lõpuks oma puhta lehe ära rikutud. Eelmine rikkumine aastast 2006. Nädalavahetusel Haapsalu maanteed mööda linna poole tulles on mõni kilomeeter enne pärnu maanteed pikem alla mäge sirge lõik. Möödusin sellel lõigul kahest autost ja täpselt radarisse 115km/h. Olin nendega suht tige ja norisin nendega usinasti. Küsis kas tahan kiirmenetlust või läheb pikka teed mööda. Küsisin kui palju on kiirmenetluse "hind" ja kui palju pikem tee. Ei tahtnud mitte öelda ja lõpuks siis vaidlesimegi oma 5 minutit tulevase hinna üle ja leppisime kiirmenetluse korras 900 krooni peale kokku, kuid vastutasuks tahtis, et ma kindlasti protokolli kahetseva lause kirjutaksin.
Kasutaja avatar
erikred
Huviline
Postitusi: 1636
Liitunud: 04.11.2005 22:07 33
Peamine sõiduk: E38 740D
Asukoht: põhja läti metsad

Re: Liikluskaebused

Postitus Postitas erikred »

mis sa kirjutasid sinna, kahetsen et teostasin möödasõidumanöövri võimalikult kiiresti. luban et järgmine kord asun möödasõidule asulaväliselt teel lubatud maksimum sõidukiirusega ja istun vastassuunavööndis 2 minutit tekitades 10 liiklusohtlikku olukorda. :lol:

terv
erich
Relk
Huviline
Postitusi: 1665
Liitunud: 21.08.2004 00:06 09
Asukoht: Tallinn

Re: Liikluskaebused

Postitus Postitas Relk »

Kusjuures huvitav oli see et ta näitas mulle ka kiirusemõõtja näitu kus oli näha, et autod millest ma möödusin sõitsid 87 km/h. Aga ega virisemine ei aidanud, vähemalt elasin end nende peal korralikult välja. :lol: +25 km/h ja 900 on ju suht ok tulemus.
vull
Huviline
Postitusi: 2660
Liitunud: 08.07.2006 05:31 32

Re: Liikluskaebused

Postitus Postitas vull »

põmst võib vist kirjutada, et pole mingeid tõendeid et see on sinu näit ja etem oleks nagunii pikk menetlus teha? siis vaatab mingi onkel selle jaoskonnas üle, kes pole ehk nii ähmi täis. või siis on just paremal palgal ja peab rohkem keerama :p
vull
Huviline
Postitusi: 2660
Liitunud: 08.07.2006 05:31 32

Re: Liikluskaebused

Postitus Postitas vull »

a kui tahad kirjutada, et videotõendit pole, siis seda saab ainult pika menetlusega teha
Relk
Huviline
Postitusi: 1665
Liitunud: 21.08.2004 00:06 09
Asukoht: Tallinn

Re: Liikluskaebused

Postitus Postitas Relk »

No kuna ma tõesti ületasin kiirust siis 900 on täitsa ok. Lihtsalt häiris veidi kus ja kuidas nad seda tegid aga no mis seal ikka. +25 eest võiks ka load 1 kuuks ära võtta nii et tulemus ok ju.
caribba
Huviline
Postitusi: 51
Liitunud: 09.11.2009 16:58 33

Re: Liikluskaebused

Postitus Postitas caribba »

Diislijoodik,

http://www.nc.ee/?id=11&tekst=RK/3-1-1-12-10

Üks ilusamaid court cases ever. Lausa lust oli lugeda - seadus võib olla seaduse suurim vaenlane.
Kasutaja avatar
ttlauri
Huviline
Postitusi: 138
Liitunud: 18.05.2009 16:37 29

Re: Liikluskaebused

Postitus Postitas ttlauri »

caribba kirjutas:Diislijoodik,

http://www.nc.ee/?id=11&tekst=RK/3-1-1-12-10

Üks ilusamaid court cases ever. Lausa lust oli lugeda - seadus võib olla seaduse suurim vaenlane.
Mitte, et ma õigustaks kiiruse ületamist aga no paras. Ise keedavad supi siis söögu seda :)
Mr.Black
Huviline
Postitusi: 380
Liitunud: 08.12.2007 14:02 39
Asukoht: Harjumaa

Re: Liikluskaebused

Postitus Postitas Mr.Black »

Lugesin ja naersin südamest, kuidas seadus endale ära tegi.
Kogenud fordimees võtab poodi vana jupi kaasa!
Mess with the best and u die like the rest...:)
Kasutaja avatar
Jaan_S
Huviline
Postitusi: 742
Liitunud: 17.09.2008 15:15 20

Re: Liikluskaebused

Postitus Postitas Jaan_S »

Enamus kordadest tõmmatakse ikka tavakodanikul nahk üle kõrvade
e36 316i 1995a; e34 525tdsa 1994; e39 530d 09/2000; e39 530d 2002; e61 525d 2008; e65 730d 2004; e61 530xd 2008
Kasutaja avatar
McPeet
Huviline
Postitusi: 193
Liitunud: 15.11.2009 20:32 32
Asukoht: Vantaa

Re: Liikluskaebused

Postitus Postitas McPeet »

Minuga tuldi ka norima, siis kui ma tulin Haapsalust Tallinna poole. Seal kus on juba neljarealine tee. Minu ees ja taga oli veel mõni auto, kiiruseks tean täpselt, oli 110 km/h. Tee ääres mõõdeti kiirust. Mõned km edasi pidas mind kinni tee ääres seisnud patrull, kes teatas, et nad teevad mulle trahvi, kiiruse ületamise eest. Küsisin siis tõestust, et paluks mulle mingisugune tõend, et ma seal kiirust ületasin, kas siis foto või video või miskit. Öeldi, et ei ole. Vastasin siis, et aga palun, ma võin ka öelda, et te mõõtsite selle radariga vb enda kiirust ja nüüd proovite mulle pähe määrda. Pealegi minu ees ja taga oli veel masinaid. Siis nad küll urisesid, aga õnneks ei teinud miskit.

Samas lugesin siin, et möödasõidul 115 km/h. Tegelikult jah seaduse järgi on see liiga suur kiirus, maanteel on lubatud 90 kui just pole vastava märgiga reguleeritud. Pealegi möödasõit pole kohustuslik manööver, seega selles suhtes nendega eriti uriseda ei saa, seal on neil õigus täielikult.
Tahmik
vull
Huviline
Postitusi: 2660
Liitunud: 08.07.2006 05:31 32

Re: Liikluskaebused

Postitus Postitas vull »

nu siis on mendid ikka nagu mustlased. kui ise nõus oled, siis teevad ükskõik mille eest ära :p
Kasutaja avatar
eivoe
Huviline
Postitusi: 1312
Liitunud: 08.05.2007 17:19 20
Peamine sõiduk: BMW 525D
Asukoht: Tallinn, Mustamäe

Re: Liikluskaebused

Postitus Postitas eivoe »

McPeet kirjutas:...kas siis foto või video või miskit. Öeldi, et ei ole...
Videosalvestus või fototegemine liiklusjärelvalves ei ole selle teostajal kohustus vaid õigus.

Lihtsalt suusoojaks mainin :D
530dT(DE-kat, Chip, shortsift)
vull
Huviline
Postitusi: 2660
Liitunud: 08.07.2006 05:31 32

Re: Liikluskaebused

Postitus Postitas vull »

normaalne...
mingi x tüüp kargab politsei värvides autost välja, hakkab sind taga ajama, peksab muru peale pikali ja paneb veel käed ka raudu :o :shock:


mitme paragrahviga seda tüüpi karistada saaks?

üks oleks KarS §58 p. 11 ?:D
§ 58. Karistust raskendavad asjaolud
11) süüteo toimepanemise hõlbustamiseks ametliku vormiriietuse või ametitunnuste kasutamine.
Viimati muutis vull, 21.04.2010 09:19 29, muudetud 2 korda kokku.
Kasutaja avatar
McPeet
Huviline
Postitusi: 193
Liitunud: 15.11.2009 20:32 32
Asukoht: Vantaa

Re: Liikluskaebused

Postitus Postitas McPeet »

Küsimus selline, mis ajast on tulnud politseil see komme, et kontrollitakse velgi? Peeti mind kinni, sõitsin oma venna Xedosega. Mõõdeti veljed üle mõõdulindiga ja öeldi, et need ei tohi all olla, need on 15 tolli, teil peavad olema 14 tolli. Küsisin, et kas te teate ka ikka, et need on tegelikult Xedose originaalveljed? Need ju tehasest alla pandud, mis ma nüüd siis tegema pean, plekid ostma või? Siis urisesid midagi veel, aga läksid minema. Tekkis silme ette vaid kolm tähte: WTF?
Tahmik
vull
Huviline
Postitusi: 2660
Liitunud: 08.07.2006 05:31 32

Re: Liikluskaebused

Postitus Postitas vull »

mendil endal oli 14 tolli ja siis tuli kontrollis ega sul juhuslikult suurem pole :)
ilmselt solvus ja läks minema kui sai aru et tal omal võiks ka vabalt 15 olla
Kasutaja avatar
Alfonze
Huviline
Postitusi: 1496
Liitunud: 12.06.2005 12:57 24

Re: Liikluskaebused

Postitus Postitas Alfonze »

Oot wtf, bemmidel näiteks on tehasest 15" kuni 21" välja, kas siis kõikide mudelite lõikes neil täpsed suurused peas? Imelik teema, pakun, et vendadel polnud midagi teha lihtsalt.
Kasutaja avatar
McPeet
Huviline
Postitusi: 193
Liitunud: 15.11.2009 20:32 32
Asukoht: Vantaa

Re: Liikluskaebused

Postitus Postitas McPeet »

Või siis lihtsalt oli õlleraha vaha või miskit...
Tahmik
Kasutaja avatar
Jaan_S
Huviline
Postitusi: 742
Liitunud: 17.09.2008 15:15 20

Re: Liikluskaebused

Postitus Postitas Jaan_S »

No mida veel. Kui ikka päris nii kottima hakatakse, annaks ma küll asjale ametliku käigu.
e36 316i 1995a; e34 525tdsa 1994; e39 530d 09/2000; e39 530d 2002; e61 525d 2008; e65 730d 2004; e61 530xd 2008
Kasutaja avatar
soots05
Huviline
Postitusi: 257
Liitunud: 10.12.2009 18:03 35
Asukoht: Viljandimaa

Re: Liikluskaebused

Postitus Postitas soots05 »

No politseinike on igasuguseid. Kunagi sõitsin siin viljndimaa teede peal ja üks mendi universaal uimas tee peal ees, ei julgenud mööda ka panna (sõitis 90km/h alas mingi 35-40km/h), sest öösel oli kindlustus läbi saanud. Lõpuks näitas ise suunda, et mine mööda, mõtlesin, et siis tuleb järgi ka aga ei, panin oma seatiga (pütt lärmas all nagu kolmas maailmasõda) mööda ja siis edasi, järgi ei tulnud, kadusin siis kiiretl eest ära ja õnneks oli koht kohe ligi kuhu minema pidin, pääsesin seega.

Aga kunagi oli selline kurb kogemus, et pimedas peeti kinni udukate pärast, vaadati, et vahtraleht olemas ja kõik ok, lasti minema, järgmine päev võtsid uuesti rajalt maha, öeldi, et vahtraleht pole näha, sain trahvi, ise ma ei liigutanudki seda seal taga aknal. Kummalised inimesed ikka.
Kasutaja avatar
Jaanus_P
Huviline
Postitusi: 3102
Liitunud: 05.08.2004 18:42 53
Asukoht: Tallinn/Mustvee
Kontakt:

Re: Liikluskaebused

Postitus Postitas Jaanus_P »

20.04. hommikul sõitsin Tartu poole ja vanast harjumusest lasin maanteel 100km/h 90 alas :oops: . Käis sähvatus ja tõmbasin kiirust natuke maha. Tänaseks tuli juba e-mail rikkumise kohta ja seal kirjas, et sõitsite 100km/h +-4 ehk siis vähemalt 6km ületust. Seal oli kirjas, et tulevikus saab selle ees 50.- x iga ületatud km kohta (300.-). Mul ei ole midagi sellevastu, aga kui lasin navi järgi kiiruseks 96km/h siis enam sähvatusi ei järgnenud. Kas see 4km/h on siis niisuur rikkumine? siis võiks ju piiri seada täpselt 90peale!

Hetkel mõtlen, et ehk esitaks taotluse ka kaamera pildi kohta... saaks uue avatari :lol:
E34 520iT 09.06a.- 09.09a. E38 740 09.09a. - 08.10a. E36 323 08.10a. - 11.10a. E39 523 11.10a. - 03.11a. 2 korda a***, E34 520iT 08.11a. - 04.12a. Seat Toledo 04.12a. - 12.14a. Seat Leon 12.14a.
KirillD
Huviline
Postitusi: 2194
Liitunud: 13.02.2009 17:59 13
Peamine sõiduk: Mercedes-Benz C220 CDI T
Telefon: 58804578
Asukoht: Võru
Kontakt:

Re: Liikluskaebused

Postitus Postitas KirillD »

Hetkel oli igav ja uurisin veidi Riigiteatajat vanal tuntud teemal US style pargid ja punased suunatuled taga ning imelik oli see, et ma ei leidnud sealt lõiget ega täpsustust selle kohta ,et punased suunad võivad olla taga autodel, mis on arvele võetud enne 1993 a vms.

Siit ka küsimus, et kas ma mäletasin valesti või on RT uuendamata ? Sest uurides RT'st kood 215 osa numbritulede laternate kohta, jäin ma mõtlema, et hetkel peedistatakse inimesi illegaalselt.
Riigiteataja kirjutas: 3) numbritule värvus peab olema valge ja see peab lülituma koos lähi-, kaug- ja ääretuledega.
Lähtudes sellest on hõõgpirnid numbritulede ebaseaduslikud, sest nende valgus ei ole ju ometi valge ... samuti ei ole seal märgitud midagi MD tähistuste kohta ega ka selle kohta mis pirnid peavad seal sees olema.

Oskaks keegi täpsemalt seda asja kommenteerida ?
Kasutaja avatar
kimmo
Klubiliige - admin
Postitusi: 2998
Liitunud: 30.09.2002 15:51 18
Peamine sõiduk: BMW 530d xDrive
Asukoht: Harjumaa

Re: Liikluskaebused

Postitus Postitas kimmo »

KirillD kirjutas:Lähtudes sellest on hõõgpirnid numbritulede ebaseaduslikud, sest nende valgus ei ole ju ometi valge ... samuti ei ole seal märgitud midagi MD tähistuste kohta ega ka selle kohta mis pirnid peavad seal sees olema.
:D
alustad juttu gabariitidest ja suunatuledest ning jõuad numbrituledeni? Samas eks valgus ja selle toon on vaieldav... on sinakasvalge, kollakasvalge, punakasoranzh jne :P

Küll aga peaks olema RT auto tehnilistes tingimustes lõik tulede omavolilise ümberehituse/lakkimise/kinnikatmise osas mis peaks kõik isetegevuse tulede kallal keelama.
Vasta