Liikluskaebused

Vaba teema
Vasta
Rock94
Huviline
Postitusi: 842
Liitunud: 18.11.2007 20:45 39
Asukoht: Tallinn

Postitus Postitas Rock94 »

Täna kohtus tsiteerisin lõbusalt põhiseaduse preambulas sisalduvat mõtet ja tegin kohtule ja võmmidele selgeks, et öösel tühjal tänaval punase fooritulega parempöörde sooritamine pole karistusväärne ja kohtuotsusega kohtuvälise menetleja otsus muudeti- rahatrahv tühistatati ning väärteomenetlus lõpetati otstarbekuse kaalutlusel. Proovige järgi teha
VEDAS :cool:


Minul oli halenaljakas juhus talvel kohe peale auto ostu.Aku oli tühi ning ei saanud autot käima,siis tulid sõbrad ning aitasid käima lükata.Mina olin roolis ja nemad lükaksid,kohe kui auto käima sain hüppasid nad autosse ning jõudsime paar meetrit sõita kui politsei kinni pidas.Konstaabel tuli akna juure ja lausus: Straastvuite,dokumentõ pasaalusta...ANdsin siis dokid ja tüüp kadus oma autosse ja oma 15 minti midagi toimetas seal,vahepeale tekkis juab mõtet,et huvitav,kas kirjutab auto tehnilist passi ümber(kuna ta patrullib minu elu rajoonis siis äkki tahtis mind personaalselt jälgima hakata).Lõpuks tuli mu auto juurde ja ulatas dokid.Küsisin siis: "Kas midagi on valesti"?,sellepeale öeldi:"niet,vse horosho",ja siis väga tugeva vene aktsendiga eesti keeles ütles mulle,"teinekord kui autot lükata lased jää seisma auto käima saades ja siis võta sõbrad peale". :lol:

Üle-eelmine laupäev jäin reidis mendile ette ome nimesildiga
Pilt
Tüüp ütles mulle selges eesti keeles:"korja see plönn ära".ma siis küsisin,et see pole ju number vaid nimesilt.selle peale korrati:"Korja ära!!!".võtsin siis selle ära kuna ei tahtnud liiklust takistada ning tüübiga vaielda kuna kiire oli.Küsisin talt,et kas tagaaknalt tuleb kleepsud ka eemaldada kuna need propageerivad streetrace-i......sellepeale öeldi:"liiguta,sa takistad liiklust". Kui minuga suhtutakse niimoodi,võin ka mina oma suhtumist muuta ning hakata nende tüüpidega kohtuid käima :mad: Ma oleksin jumala rahul olnud kui ta oleks kasvõi 1 põhjuse andnud,et miks ma pean selle nimesildi ära võtama,siis nii ma oleksin ka koheselt teinud aga kui "korja ära" on ainus seletus,siis no andge andeks....selline seletus on küll alla igasugust arvestust. Aga mis seal ikka järgmine kord olen targem ning hakkama toreda politseinikuga koos neid paragraafe ja standardeid taga ajama ;)
V2ike_Suur
Huviline
Postitusi: 910
Liitunud: 25.07.2006 15:08 37
Kontakt:

Postitus Postitas V2ike_Suur »

diislijoodik kirjutas:Täna kohtus tsiteerisin lõbusalt põhiseaduse preambulas sisalduvat mõtet ja tegin kohtule ja võmmidele selgeks, et öösel tühjal tänaval punase fooritulega parempöörde sooritamine pole karistusväärne ja kohtuotsusega kohtuvälise menetleja otsus muudeti- rahatrahv tühistatati ning väärteomenetlus lõpetati otstarbekuse kaalutlusel. Proovige järgi teha :cool:
Sa oled hale!

Juriidiliselt võib sul õigus olla, aga kui Sa oma tegude eest vastutada ei suuda, siis on midagi minu arvates viltu. ****, punane tuli on punane tuli isegi öösel ja tühjal tänaval, on siis sellest raske aru saada?

Pane nüüd veel asi kella külge ka ja uhkusta igal pool, et igasugused liiklusvärdjad ka oma tegudele rohkem õigustusi leiaks.
730iA e32 138kW 12/1992
aamdnil
Huviline
Postitusi: 229
Liitunud: 02.01.2008 16:31 04
Asukoht: Tallinn

Postitus Postitas aamdnil »

Mina imestan kuidas Sa trahvist pääsesid?
Otsi mulle välja selline paragrahv, mis lubab liikluseeskirju öösel mitte täita...
Ja siis me kõik mõtleme ja imestame, et mis liikluses toimub. Aga ****, kui moraalitunnetust absoluutselt pole, siis polegi midagi imestada. Seadus on seadus ja seda tuleb täita. Jah, ma mõistan - on tobedaid reegleid küllaga, kuid ka need on täitmiseks. Vaikselt liigubki see kogu meie ühiskond selles suunas, et savi, teen parempöörde punasega, ületan pidevaid jooni, sõidan 160 km/h - kohtus vaidlustan enivei.

Haige.
If a key opens lots of locks, then it's a master key. But if a lock is opened by lots of keys, then it's a shitty lock.
V2ike_Suur
Huviline
Postitusi: 910
Liitunud: 25.07.2006 15:08 37
Kontakt:

Postitus Postitas V2ike_Suur »

Diislijoodiku viimase postituse jutuga olen üldjoontes nõus, aga seni kui meil on selline manööver keelatud, on ta keelatud. Kui reegleid targalt rikkuda, siis pole ju midagi katki, aga kui vahele jääd, siis pole ju mõtet halama hakata.

See meelevaldne LE rikkumine kui enda arust kellelegi ohtu ei põhjustata ei ole üldse väike probleem minu arust. Sest alati ei saa kõiki ohte märgata.

Edit: Lisamata jäi veel see, et intelligentse inimese kohta, mida Diislijoodik kahtlemata on, tundub selline foorumis kelkimine vägagi labane. Jutus ja olukorras endas võib tera olemas olla, aga sõnniku seest seda otsima ei kipu. Eriti hea muidugi "tehke järgi!".

Nii nagu politseil peaks olema paremat teha kui põõsas passida (kuigi mõnel pool on ka see mõnevõrra tänuväärt tegevus), võiks ka kohtutel olla paremat teha kui roolijoodikuid ja punase tule eirajaid õigeks mõista.
730iA e32 138kW 12/1992
Kasutaja avatar
max55
Huviline
Postitusi: 206
Liitunud: 29.12.2005 12:59 24
Asukoht: Eesti

Postitus Postitas max55 »

Kui liiklus peab olema võimalikult kiire, siis selle loogika alusel võin sõita tühjal maanteel nii kiiresti kui auto võimaldab või? Alustame fooritulede eiramisest, siis kiirusepiirangutele vilistamisest jne. Või on kiirusepiirangu eiramine ohtlik, aga fooritule eiramine mitte? Ma õigustaks kiirust ületades kohtus ennast sellega, et siis ma jõuan punktis A punkti B kiiremini ja viibin vähem aega liikluses ehk kujutan kaasliiklejatele ka ajaliselt ju vähem ohtu. Loogiline?? Minu arust mitte.
Hea tsensuur on foorumis :lol: Ma ei tadnudki, et sarvedega isikut ei saa enam kirjutada :shock:
Kasutaja avatar
wirx
Huviline
Postitusi: 793
Liitunud: 08.05.2003 10:14 54
Peamine sõiduk: M5
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Postitus Postitas wirx »

(b) tubli töö Diislijoodik!
Kui kohus tunnistab juba Diislijoodiku õigeks, siis miks peab foorumis ajama, et ikka oli süüdi...olete kohtust targemad?
Ja ma soovitaks tõesti asi suure kella külge panna, hakkab rohkem kohtu vaidlusi tulema ja ehk mendid saavad aru, et läbi trahvide ja hirmutamise on vale tee statistika parandamiseks.
BMW M5 V10
Kasutaja avatar
Luuk
Huviline
Postitusi: 275
Liitunud: 19.12.2007 20:36 19
Peamine sõiduk: BMW 320i
Asukoht: Tallinn, Mustamäe
Kontakt:

Postitus Postitas Luuk »

Täna sõitis üks papi mulle peaaegu et esiosta maha, napilt sain pidama.
Sõitsin mööda Sõpruse puiesteed kesklinna poole, ootasime eesoleva kahe autoga Tammsaare ristmikul rohelist tuld, selle süttides hakkasid eesolevad autod liikuma, mina nende järel. Absoluutselt mitte midagi erilist siiani, eksole. Eesolevad autod jõudsid üle, mina olin keset ristmikku, kui linna poolt tuli mööda Sõpakat vanaätt mingi punase Skodaga ja sooritas minu nina eest suurel kiirusel vasakpööret Tammsaare teele. Isegi Markko Märtin ei võtnud rallirajal sellise kiirusega kurve. Müstika! Huvitav, kas foorid on rikkis või vanapapil lihtsalt silmanägemine korrast ära? Fooris põles mulle endiselt roheline tuli, selles veendusin koheselt. Selle pidurdamise-laveerimise käigus ei suutnud aga trikitava auto numbrit ka meelde jätta. Enivei, tänu enda paranoilisusele teiste liiklejate suhtes ja kiirele reaktsioonile pääsesin.


________________________________
Juba minu sõiduõpetaja ütles, et liigelda tuleb mõttega, et teised ei oska liigelda!
Naine roolis, auto kraavis!
BMW 320i e30 90.a.
Relk
Huviline
Postitusi: 1665
Liitunud: 21.08.2004 00:06 09
Asukoht: Tallinn

Postitus Postitas Relk »

Ülla eesmärgi nimel süsteemile vastu astumine on loomulikult tervitatav, kuid siin tundub tegu olevat rohekm oma p**** kaitsmisega ning ego upitamisega. Vastasel juhul poleks siin lehekülgede viisi juttu.
Kasutaja avatar
Hendrik
Huviline
Postitusi: 166
Liitunud: 02.04.2003 17:53 09
Asukoht: Tallinn

Postitus Postitas Hendrik »

diislijoodik käitus enda isiklikke huvisid silmas pidades igati õigesti, kuid liiklusseaduse ning -järelvalvega pole sel mitte midagi pistmist.
Kohus ei andnud ju diislijoodikule mingit õigust!? Tegu oli ja on endiselt rikkumisega ning see oli ja on endiselt karistatav.
Ainuke, mis muutus, oli karistuse suurus.

PS. wirx, milles kohus diislijoodiku õigeks mõistis?
Kasutaja avatar
Hendrik
Huviline
Postitusi: 166
Liitunud: 02.04.2003 17:53 09
Asukoht: Tallinn

Postitus Postitas Hendrik »

diislijoodik kirjutas:Ei ajanud ma kohtus mingit nutulaulu
Ei tahtnudki väita, et Sina nutulaulu ajasid. Vabandan kui mu jutust selline mulje jäi. Lihtsalt, olen sääraseid taotlusi lugenud ja tavaliselt on lähenemine väga emotsionaalne. Sinu oma oli seevastu ratsionaalne.

Üldiselt on nii, et trahvi suuruse vaidlustamisel pole kaotada midagi (va aega ja vb närve), seega peaks igaüks läbi mõtlema, kui head šansid on trahvi vähendamiseks, kui suur oleks rahaline võit, kuidas on lood aja ja närvidega ning kui soovitav/soovimatu on saadav kogemus.
V2ike_Suur
Huviline
Postitusi: 910
Liitunud: 25.07.2006 15:08 37
Kontakt:

Postitus Postitas V2ike_Suur »

Hendrik kirjutas:
diislijoodik kirjutas:Ei ajanud ma kohtus mingit nutulaulu
Üldiselt on nii, et trahvi suuruse vaidlustamisel pole kaotada midagi (va aega ja vb närve), seega peaks igaüks läbi mõtlema, kui head šansid on trahvi vähendamiseks, kui suur oleks rahaline võit, kuidas on lood aja ja närvidega ning kui soovitav/soovimatu on saadav kogemus.
No trahvi vaidlustamise eelduseks peaks olema ikka ebaproportsionaalselt suur trahv kõigepealt. Näiteks kui on 50alas mõõdetud 77+/-3 ja karistuseks määratakse 1500tugrikut, kas seal on siis midagi vaidlustada?
730iA e32 138kW 12/1992
Kasutaja avatar
Tauri
Klubiliige
Postitusi: 2672
Liitunud: 22.04.2004 12:37 25
Peamine sõiduk: BMW
Telefon: 56220022
Asukoht: Harku vald
Kontakt:

Postitus Postitas Tauri »

õiguslikult huvitav juhtum igaljuhul- tubli töö. Eks anna teada ka kas pol. selle RK edasi kaebab või ei. Kuna tegemist on kohtulahendiga siis edaspidine õigusemõistmine peaks siis käima selle lahendi alusel ja ehk jõuab meile ka arusaam, et punasega parempööret sooritades ei ohusta sa liiklust!
E70 X5 3.0d 173kw ; E83 X3 160kw
Kasutaja avatar
Cardo
Huviline
Postitusi: 4221
Liitunud: 27.12.2002 00:08 12
Asukoht: Jüri

Postitus Postitas Cardo »

Täna sain parkimistrahvi.

Autol oli parkimiskell, algusajaga 16.55 ja trahv kirjutati välja 16.56

Panin kella armatuurlauale keskele , kontrolörid möllasid just 10m tagapool teise autoga.

17.05 leidsin kojamege vahelt paberi.

Helistasin sinna ametisse, seal lõpeb tööpäev 17.00
Mingi infonumber soovitas vaid homme kohale minna ja vaidlustada,

200m eemal püüdsin autoga trahvijad kinni, küsisin viidates armatuurlauale, et kas nad on lollid, et kella ei näe, olin maruvihane ja nõudsin, et nad näitaks autost tehtud pilte, pilte nad teevad ju 10 tükki, nägin mis eelneva autoga tehti.

Pilte mulle ei näidatud, helistasin politseisse, sealt üteldi, et neil on poogen, pole nende asi, pöörduge kohtusse,

Olin nõus hakkama neid tädisid üles pooma, ma ei saanud aru mis toimub.

MILLEEEST TEHTI TRAHVI ??

Tädid olid lollakama näoga inimesed üle pikema aja keda kohanud olin, lausa tohmakad ja ohmakad, jalutasid minema, politsei ei aita .... uskumatu.

Homme pean raiskama tunde ja arvatavalt kirjutama pabereid täis , et keegi mind mõistaks, vaevalt.
Kindlasti tuleb trahv tasuda.

Pilt

Pilt

Pilt

Kas ei ole näha kella ???
E28:2,0, E28:2,5, E28:3,0; F21
V2ike_Suur
Huviline
Postitusi: 910
Liitunud: 25.07.2006 15:08 37
Kontakt:

Postitus Postitas V2ike_Suur »

Ära tegemine ära tegemiseks, aga punase tule eiramise eest karistamine ei ole ära tegemine.

Oma õiguste eest peab seisma loomulikult, aga punane tuli jääb punaseks tuleks. Kui ma oleks mundrimees ja mingi töll hakkaks mulle seletama, et see punane tuli on pohh, siis ma väänaks ka ära tõenäoliselt.
See selleks, ma ei viitsi sel teemal rohkem jahuda.

Aga see parkimiskella teema... tõenäoliselt said laksu ära selle pärast, et tunniseier nelja peal. Arvasid ilmselt, et parkisid "5 pärast 4". Ehk saad vaidlustades õiguse.

Ma ise panen kella alati nii nagu seierikell käima peab, s.t tunniseier vastavalt minutiseierile kuskile keskele.

Edit: Diislijoodikule tuli veel üks küsimus meelde. Kas see fooritule eiramine oligi taotluslik, et sinu arust on see ohutu ja teed kogu aeg nii?

Aga mõnes mõttes arvan ma, et kui kõik lisasektsioonid fooridel asendada mingi märgiga, mis lubab punase alt parempööret teha, andes kõikidele liiklejatele teed oleks õige küll. Sest meie liiklejatele ju ei mahu pähe, et kui lisasektsioonis on roheline nool aga põhifoor on punane, siis tohibki pööret sooritada, takistamata teisi liiklejaid. Üks sellekohane konfliktikoht on Toompuiestee-Tehnika rist, kus linna poolt tulijatele on nooltulega foor, mis lubab sooritada peatumata pöörde, kuid Balti Jaama poolt tulijatele lisasektsioon, mis kohustab teed andma. Ma pole kindel, kas need tsüklid seal enam kattuvad, aga varem oli konflikte küll. Ja teine asi see, et kui seal Balta poolt tulles suur foor roheliseks läheb (nool jääb pimedaks), hakkab kohe ka paremale pööramine pihti kuigi LE järgi on see keelatud.

Teinekord pimedas tõesti pole näha, kas see lisasektsioon seal on või ei ole ja kui roheline põleb, pole näha, kas seal üleval punane ja kollane ka on.
Viimati muutis V2ike_Suur, 22.05.2008 22:53 39, muudetud 1 kord kokku.
730iA e32 138kW 12/1992
Kasutaja avatar
Cardo
Huviline
Postitusi: 4221
Liitunud: 27.12.2002 00:08 12
Asukoht: Jüri

Postitus Postitas Cardo »

Tädid ei osand millegagi põhjendada, miks trahv tehti, seisid nagu töllmokad ja üks kobises veel, et kui kella näha ei ole siis tehaksegi trahvi...

Kui kella seierit vaadata, asub väike seier 4 ja 5 vahel, võibolla on mm 4 poole, aga ta ei ole ju ennem nelja, ta on ikkagi peale nelja.

Muideks, kui juhtubgi homme nii, et minupoolt vaidlustatud trahv määratakse minu kasuks, siis teen neile omaltpoolt visiidiarve oma raisatud aja eest, tahaks nende nägusid näha. Puht uudishimust.
E28:2,0, E28:2,5, E28:3,0; F21
Kasutaja avatar
Tauri
Klubiliige
Postitusi: 2672
Liitunud: 22.04.2004 12:37 25
Peamine sõiduk: BMW
Telefon: 56220022
Asukoht: Harku vald
Kontakt:

Postitus Postitas Tauri »

Cardo kirjutas: Muideks, kui juhtubgi homme nii, et minupoolt vaidlustatud trahv määratakse minu kasuks, siis teen neile omaltpoolt visiidiarve oma raisatud aja eest, tahaks nende nägusid näha. Puht uudishimust.
selleks sul hetkel õigus puudub! Peaksid esitama neile nõude ja selle mitte täitmisel pöörduma halduskohtusse!

Oma õiguste eest peab seisma loomulikult, aga punane tuli jääb punaseks tuleks. Kui ma oleks mundrimees ja mingi töll hakkaks mulle seletama, et see punane tuli on pohh, siis ma väänaks ka ära tõenäoliselt.
mundrimehed tegid kõik õieti. Kuigi LE ei ole üheselt mõistetav õigusruumis on see nende tööjuhend ja politsei ei mõista õigust- selleks ongi kohus!
E70 X5 3.0d 173kw ; E83 X3 160kw
Kasutaja avatar
M.
Huviline
Postitusi: 47
Liitunud: 12.03.2007 00:35 54

Postitus Postitas M. »

Enda poolt oskaksin soovitada paari pisikest nippi, mis on mõned tuttavad trahvist vabastanud. Kaubamaja juures on neil keskus, kus nad peavad väljastama teile pildid valesti parkimisest. Näide nr. 1 pildil oli kuupäev vale. (ühele sõbrale polnud neil millegipärast enam üldse pilte näidata) Teiseks kontrollida kõik andmed, mis on paberile kirjutatud, korduvalt on olnud trahve, kus suure entusiasmiga on kirjutatud välja trahv paragrafi alusel, mis ütleb, et sõiduk on pargitud selleks mitte ettenähtud kohas. Parkimisaja lõppemine ei tee sellest kohast veel sellist kohta, kus pole ettenähtud parkida. Lõpetuseks ütleksin, et kui nad saavad aru, et jäme ots pole nende käes, siis loobuvad nad ise trahvinõudest ja piisab vaid kirjavahetusest nendega. Selline paberimäärimine ja jooksmine võib küll ajaliselt kalliks maksma minna.
Jan_K
Huviline
Postitusi: 288
Liitunud: 28.06.2006 21:41 43
Peamine sõiduk: BMW 530i E60
Asukoht: Jälgimäe
Kontakt:

Postitus Postitas Jan_K »

Mul oli selline mõnes mõttes positiivne case. Panin Europarklasse auto ja marssisin minema ja panin nagu ikka mobiiliga parkima. Tsooniks valisin aga kesklinn mitte Europarkla. No sain oma trahi ära 450.- ja siis kirjutasin tagasiside sinna Europagi kodulehel olevale blanketile. Mõne päeva pärast tuli ka vastus et saame teie murest aru ja alandame teile tehtud summat 230.--ni. oleks ka saanud nii teha et kirjutad EMT-sse avalduse et nad kannaks selle kesklinna parkimistsooni raha europargi arvele ja ei mingit trahvi. lihtsalt laiskusest ei viitsinud seda teed minna. Aga positiivne ikka et nad mu trahvisummat alandasid
53 036 056 Jan
Kasutaja avatar
Henri.
Klubiliige - admin
Postitusi: 12078
Liitunud: 03.03.2008 18:24 02
Peamine sõiduk: 328 kuut
Asukoht: Tln/kesklinn
Kontakt:

Postitus Postitas Henri. »

V2ike_Suur kirjutas:Aga see parkimiskella teema... tõenäoliselt said laksu ära selle pärast, et tunniseier nelja peal. Arvasid ilmselt, et parkisid "5 pärast 4".
Ma vahtisin pikemat aega seda kella, et aru saada mida sa silmas pead. Ilmselgelt on ju 5 enne 5 märgitud. Ise märgin täpselt samamoodi kui Cardo ja kui kontrolörimutid pimedad on siis on see nende probleem.

Aga Cardo, pean tunnistama, et päris odavalt üritatakse sulle lihtsalt ära panna. Ma olen ise täpselt samasugust juhtumit möödajalutades pealt näinud, kuidas ühele nooremale naisterahvale ära pandi ja siis tekkis küll selline tunne, et läheks ja sõimaks neid natuke sellise tegevuse eest. "Meie eesmärk pole karistada vaid kontrollida" - h** nad ise ka usuvad seda juttu ju..

Ega kui seekord trahv jääbki jõusse, siis muu ei aita, kui teed oma parkimiskellale lisatahvli, kuhu kirjutad, et "Kui kontrolöritädi on pime, siis kell näitab parasjagu 16:55" või midagi sarnast.
Kasutaja avatar
Cardo
Huviline
Postitusi: 4221
Liitunud: 27.12.2002 00:08 12
Asukoht: Jüri

Postitus Postitas Cardo »

Nii kiirreportaaz.
Käisin Viru keskuse all yhisteenuste putkas ja lahkusin veel vihasemana kui sinna läksin. Teadmiseks ka teistele, et seal ei tehta midagi, saadavad vaid aadressile www.parkimine.ee ja kirjuta kaebus sinna, hullumaja.

Põhjus ka selga, tädid ei näinud kella, asi ei ole mitte kellaajas, kudas nad seda ei näinud ma ei tea, teie ju näete.

Kõik pildid autost on tehtud nii, et esiklaasilt on näha taeva ja puude peegeldust, üks küljepilt on tehtud nii hägune, et sealt eristab vaevalt rooli ja ühel pildil siis on näha küljepealt armatuurlaud, millelt on eristatav parkimiskell, see on ainuke tõend, et kell ka oli.

Parim pilt oli tehtud autost tagantvaates, pane või seinale !!

Ülejäänuga tegeleb edasi ülemus, sest auto on firma nimel.

Eks hoian teid kursis.
E28:2,0, E28:2,5, E28:3,0; F21
Kasutaja avatar
Cardo
Huviline
Postitusi: 4221
Liitunud: 27.12.2002 00:08 12
Asukoht: Jüri

Postitus Postitas Cardo »

Nüüdseks on seis selline:

Staatus Kehtetuks tunnistatud

Kisamisest piisas, tuleb karjuda tigedat nägu teha, ähvardada Võsapetsidega jne..


Pildid siis yhisteenuste moblast, mis arvata ?

Pilt

Pilt

Pilt

Pilt

Pilt
E28:2,0, E28:2,5, E28:3,0; F21
Kasutaja avatar
Henri.
Klubiliige - admin
Postitusi: 12078
Liitunud: 03.03.2008 18:24 02
Peamine sõiduk: 328 kuut
Asukoht: Tln/kesklinn
Kontakt:

Postitus Postitas Henri. »

Ma ei saa aru, seaduses on ette nähtud, et parkimiskell peab olema nähtaval kohal, mida ta ka oli. Samas teevad ise eestvaates foto mitme meetri kauguselt. Kas see kell peaks siis olema vastu esiklaasi liimitud, et igale möödujale 10 meetri pealt näha oleks? Eriti haige värk ikka. Parkimiskontrolör ei ole inimene.
Kasutaja avatar
Ransom
Huviline
Postitusi: 261
Liitunud: 12.09.2006 09:35 11
Peamine sõiduk: E34 540i
Asukoht: Melbourne

Postitus Postitas Ransom »

Täna siis umbes kella 19:00 sõitsime BMW-ga Tallinn-Tartu mnt-l suunaga Tallinna poole. Väljas olid 110 km/h märgid, ning arvestades seda, et spidomeeter valetab veidi, aktiveerisime autopiloodi natuke üle 110 km/h. Kuna meist eespool sõitis politsei auto, siis vaatasime veel kompuutrist hetke kiirust- 112 km/h. Sõitisime siis politsei autost mööda, ning naasesime oma sõiduritta. Hetk hiljem sõitis politsei meile kõrvale, ning vehkis midagi kätega. Vähendasime siis kiirust ja hakkasime tee äärde seisma jääma, kui pollar oma vilkurid ka tööle pani. Seisma jäädes otsisime välja auto dokumentid ja lasime akna alla. Kõrvale astunud politseinik kukkus kohe sõnaotseses mõttes kisama (ilma ennast tutvustamata), et me sõitsime liiga kiiresti, nende väitel 120 km/h. Seletasime siis viisakalt, et me ei sõitnud nii kiiresti, et meil oli autopiloot peal, ning me sõitsime 110 km/h. Selle peale vastas selle peale, et meie autol on spidomeeter metsas ja see valetab, et nendel on ainuõige täpne tehnika. Vabandasime siis viisakalt, kuid see pritsis ainult õli tulle ja pollar läks eriti pöördesse. Siis käsis ta akent üles poole tõsta, millele järgnes küsimus, et kas esiakendel on toon kile peal. Vastasime, et on küll jah, kuid see on täiesti lubatud piirides, seda on ülevaatusel kontrollitud, ning meil on selle kohta isegi paber autos olemas. Selle peale jäi pollar hetkeks vait ja käratas siis, et sõidaks 10 km/h aeglasemalt.

Vihale ajab see, et pollar oleks võinud ka viisakamalt suhtelda, mitte näidata oma võimu, kui me ei olnud mitte midagi valesti teinud. See tõestab ka seda, et osadel politseinikel on kohe tahtmine BMW-le käru keerata.
e28 520i Müüdud / Chevrolet Camaro / e39 525i Müüdud / Falcon XR6
foxy007
Huviline
Postitusi: 1321
Liitunud: 31.01.2005 22:28 34
Asukoht: Tallinn, Kose

Postitus Postitas foxy007 »

Kui kinni ka peetaksegi ja hr politseinik on endast väljas ja teeb kurja häält, siis tulebki rahulikult küsida,milleks vaja karjuda, pigem on mõne korravalvuri arusaam selline, et kui temast mööda sõidetakse järelikult ei austata :lol: vms ( näe kardab, järelikult austab ). Kuigi jah eks ta vahest mõneti kole on kui politseiautost, mis sõidab enam vähem õige kiirusega ja sina lendad kiiremini mööda.Teistele liiklejatele võib jääda loll tunne, et näe politsei ei tee midagi, kihutab mingi bemmimees :lol: Nii, et vahest kaheotsaga asi!
Mercedes- Benz V250 - 2016
Relk
Huviline
Postitusi: 1665
Liitunud: 21.08.2004 00:06 09
Asukoht: Tallinn

Postitus Postitas Relk »

Tulin neljapäeval autoga Riiast ning enne pärnut sõitis ees Superb umbes 85 km/h. Tegin ka spidost telefoniga pilti enne kui mööduma hakkasin, et oleks mille üle vaielda, kui peaks vaja minema (PILT SIIN). Sõitsin siis umbes 100 km/h mööda ja jätkasin samas vaimus edasi. Ei teinud nad minust välja.
Kasutaja avatar
Henri.
Klubiliige - admin
Postitusi: 12078
Liitunud: 03.03.2008 18:24 02
Peamine sõiduk: 328 kuut
Asukoht: Tln/kesklinn
Kontakt:

Postitus Postitas Henri. »

Hakage varem minema, siis pole hiljem vaja foorumis politseid süüdistada kiiruse ületamise eest saadud trahvi pärast.
Relk
Huviline
Postitusi: 1665
Liitunud: 21.08.2004 00:06 09
Asukoht: Tallinn

Postitus Postitas Relk »

Üks trahviühik on 60 krooni.

§ 7422. Mootorsõidukijuhi poolt lubatud sõidukiiruse ületamine

(1) Mootorsõidukijuhi poolt lubatud suurima sõidukiiruse ületamise eest kuni 20 kilomeetrit tunnis - karistatakse rahatrahviga kuni 10 trahviühikut - ehk kuni 600 krooni.

(2) Mootorsõiduki juhi poolt lubatud suurima sõidukiiruse ületamise eest 21 kuni 40 kilomeetrit tunnis - karistatakse rahatrahviga kuni 50 trahviühikut. - ehk kuni 3000 krooni.

(3) Mootorsõiduki juhi poolt lubatud suurima sõidukiiruse ületamise eest üle 40 kilomeetri tunnis - karistatakse rahatrahviga kuni 200 trahviühikut või arestiga. - ehk kuni 12 000 krooni.
Kasutaja avatar
Reili
Huviline
Postitusi: 397
Liitunud: 08.10.2004 22:14 15

Postitus Postitas Reili »

Veel mingi aeg tagasi saadeti minuteada need kes vahtralehega +20km ületasid uuesti eksamit tegema, ja kuna see pole ka just odav lõbu läks ju isegi hästi kui trahviga piirduti.
X3 3,0D E83 & 123c E82
Kasutaja avatar
erikred
Huviline
Postitusi: 1636
Liitunud: 04.11.2005 22:07 33
Peamine sõiduk: E38 740D
Asukoht: põhja läti metsad

Postitus Postitas erikred »

karistused aeguvad kui viimasest saadud karistusest on möödas aasta(trahvi maksmisest siis), vähemalt mulle niimoodi viimane kord seletati.
Samas on kõik vanad patud ikka POLISest näha, mis teeb olukorra eriti nõmedaks, ametnik vaatab et oi 3 aastat tagasi ületasite kah kiirust, ikka üldse pole õppinud, teeme siis see kord natukene rohkem trahvi...

Asjakohast siis kah, täna lõppes üks tore kohtukeiss kus vilkuva rohelisega ristmiku ületamine väänati punase kraesse. Nagu arvata oli oli kaotajaks pooleks politseiamet. Kohtu mitteametlik soovitus oli esitada ka kaebus konkreetse politseiametniku suhtes, kelle samal ristmikul samade asjaolude tõttu vaidlusi tekitavad otsuseid on tekkinud juba päris mitmeid mis kohtusse jõuavad.

terv
erich
Kasutaja avatar
erikred
Huviline
Postitusi: 1636
Liitunud: 04.11.2005 22:07 33
Peamine sõiduk: E38 740D
Asukoht: põhja läti metsad

Postitus Postitas erikred »

Kunol päris hea nina ja palju vaba aega ma vaatan, ristmik on vähemalt õige. Täpsemalt ei kommenteerinud ega ka kommenteeri kuna ise pole asjaosaline.

Varsti on endal lootust Tallinna Kommunaalameti vastu kohtusse minna, eks annab teada kuidas sellega läheb kui asi kunagi liikuma hakkab

terv
erich
Vasta