Liikluskaebused

Vaba teema
Vasta
Lauri
Klubiliige
Postitusi: 679
Liitunud: 08.12.2002 10:55 42
Peamine sõiduk: 325TDSA
Asukoht: Tartu lähiümbrus

Re: Liikluskaebused

Postitus Postitas Lauri »

diislijoodik kirjutas:Hakkaks nüüd teemas püsima. Indrek võiks vaidluse 110 vs 90 siit üldse välja võtta. "tanki polügon"- no mida kuradit? Vanasti kirjutati see: "tankipolügoon". Mis puudutab riigikassa toetamist, siis sel teemal oli M. Raski suust eile palju plära Riigikogus ja meedias. Materjal on siin: http://www.riigikohus.ee/?id=63 Kogu jutu mõte oleks kokkuvõttes see, et sinine omasooiharus võiks tunduvalt tuure maha võtta. Riigikassat saab toetada ilma süüteomenetluseta. Pealegi on meditsiinil väga vaja elundidoonoreid http://www.postimees.ee/?id=265558, nendeks võivad hakata nii rullnokad, kellel mõistus ei küündinud füüsikaseadusteni kui ka eelmainitud sinised mehikesed, kelle aju verevarustus on olnud liiga väikse numbriga vormimütiga pärsitud ja ajukahjustus pöördumatu http://www.postimees.ee/?id=265794
Copy-paste viimase lingi aluse artikli komekarubriigist:

"Nii üritatakse välistada võimalust, et rikkuja vassima hakkab: ta ei saanud aru, kes teda peatada üritab"

KUNI 01.01.2010 OLIGI SEADUSTE JA MÄÄRUSTE KOHASELT selliselt antud märguanne tühine!!!

Ning tegelikult on seda ka praegu, sest kaks määrust lähevad omavahel vastuollu.
Vaadake LE joonist millised on peatumismärguanded ja vaadake VV määrust märgistuse kohta.

Seega küsimus-MIKS RIKKUS POLITSEI TEADVALT KUNI 01.01.2010 SEADUSI JA MÄÄRUSI?

Minul tekis küsimus, et kas on vahepeal salamahti reguleeritud politseiautodega seotud seaduaandlust ?
Olen nüüdsest hea ja ei traumeeri siinse foorumi lapsi
coley
Huviline
Postitusi: 3880
Liitunud: 07.06.2009 15:58 34
Peamine sõiduk: BMW
Asukoht: Tallinn

Re: Liikluskaebused

Postitus Postitas coley »

BMW 330 iX must 583 THA JuPo
BMW 330 iX must 279 MKX JuPo
Hyundai Sonata hall 982 ASL
Hyundai Sonata tumesinine 983 ASL Ida PP
Hyundai Sonata hall 984 ASL
Hyundai Sonata hall 986 ASL
Hyundai Sonata tumesinine 183 ASL
Nissan Primera hall 936 MKS http://keegimarten.planet.ee/primera_eravarvides.jpg
Opel Vectra valge 878 YVV
Peugeot 607 tumesinine 283 AVP
Subaru Impreza WRX 465 ASH (järvevana teel pidevalt toimetamas)
Subaru Legacy tumeroheline 076 AAK
Škoda Superb tumesinine 236 MKZ http://motoclub.pri.ee/upload/pildid/sko.jpg
Samuti 21x - 23x MKZ Skoda Superbid. Octaviad on uurijate kasutuses, superbid liikluses enamasti.
Toyota Corolla tumehall(?) 701 AVP
Toyota Corolla 703 AVP
VW Sharan tumesinine(?) 692 AVB
VW Transporter tumehall 044 MKY
VW Transporter tumehall 045 MKY
VW Transporter hall 450 MGS
VW Transporter hall 470 MGS http://motoclub.pri.ee/upload/pildid/_S097448.jpg
Nissan Primera 984 PPP (Järvamaal)
Subaru Impreza (must) 137 ARY (Tallinnas)
Ford Mondeo 145 ARN (Hall)
Ford Mondeo 475 ARL (hall)
beež mazda 019 ESM
Mazda 6 MPS (Tallinnas, nr ei tea, musta värvi)


Eravärvides masinatest siis mõned. leitud Delfi kommentaariumist.
vull
Huviline
Postitusi: 2660
Liitunud: 08.07.2006 05:31 32

Re: Liikluskaebused

Postitus Postitas vull »

Lauri kirjutas:
Copy-paste viimase lingi aluse artikli komekarubriigist:
...
tood ehk paragrahvid välja?
vaevalt tulukeste eredeus midagi muudab
Kasutaja avatar
Henri.
Klubiliige - admin
Postitusi: 12078
Liitunud: 03.03.2008 18:24 02
Peamine sõiduk: 328 kuut
Asukoht: Tln/kesklinn
Kontakt:

Re: Liikluskaebused

Postitus Postitas Henri. »

Ülalt listist on puudu nt. 2 musta Audi A4-a (2001-2003a toodang / neil teadaolevalt kahepeale 10 erinevat võimalikku nr.märki registreeritud).
coleybwoy kirjutas:Mazda 6 MPS (Tallinnas, nr ei tea, musta värvi)
MPS 6-te küll ei tea aga tavaline 6 (655MDK) on neil küll kirsipunast värvi (peaaegu must):
Pilt
http://www.postimees.ee/?id=265794 kirjutas:Ent see, et maanteedel ja tänavatel liigub ka politsei Toyotasid, Chryslereid, Škodasid, Nissaneid ja Fiatte
Ok, Fiatide all peetakse tõenäoliselt neid (tumesiniseid?) Ducatosid silmas aga ma ei suuda kuskilt otsast meelde tuletada kas üldse ja mis Chryslereid Eesti Politseil on? Chrysleril pole justkui politseitöö jaoks sobilikke mudeleidki ju :roll:
milo
Huviline
Postitusi: 684
Liitunud: 05.07.2007 01:06 17
Asukoht: Viimsi/Tartu

Re: Liikluskaebused

Postitus Postitas milo »

Mingi aastaid tagasi on mind ennast tüüdanud Pärnu kandis Chrysler Sebring.
porku
Huviline
Postitusi: 1099
Liitunud: 27.04.2010 23:17 32
Asukoht: Harjumaa
Kontakt:

Re: Liikluskaebused

Postitus Postitas porku »

coleybwoy kirjutas:BMW 330 iX must 583 THA JuPo
BMW 330 iX must 279 MKX JuPo
Hyundai Sonata hall 982 ASL
Hyundai Sonata tumesinine 983 ASL Ida PP
Hyundai Sonata hall 984 ASL
Hyundai Sonata hall 986 ASL
Hyundai Sonata tumesinine 183 ASL
Nissan Primera hall 936 MKS http://keegimarten.planet.ee/primera_eravarvides.jpg
Opel Vectra valge 878 YVV
Peugeot 607 tumesinine 283 AVP
Subaru Impreza WRX 465 ASH (järvevana teel pidevalt toimetamas)
Subaru Legacy tumeroheline 076 AAK
Škoda Superb tumesinine 236 MKZ http://motoclub.pri.ee/upload/pildid/sko.jpg
Samuti 21x - 23x MKZ Skoda Superbid. Octaviad on uurijate kasutuses, superbid liikluses enamasti.
Toyota Corolla tumehall(?) 701 AVP
Toyota Corolla 703 AVP
VW Sharan tumesinine(?) 692 AVB
VW Transporter tumehall 044 MKY
VW Transporter tumehall 045 MKY
VW Transporter hall 450 MGS
VW Transporter hall 470 MGS http://motoclub.pri.ee/upload/pildid/_S097448.jpg
Nissan Primera 984 PPP (Järvamaal)
Subaru Impreza (must) 137 ARY (Tallinnas)
Ford Mondeo 145 ARN (Hall)
Ford Mondeo 475 ARL (hall)
beež mazda 019 ESM
Mazda 6 MPS (Tallinnas, nr ei tea, musta värvi)


Eravärvides masinatest siis mõned. leitud Delfi kommentaariumist.
Paides Mazda 626, Tumehall, valuvelje ja toonklaasiga ;D. ( Üks hall ka veel, aga see on uurijate oma, seega seda ei ole väga vaja karta :D. )
Kui ei eksi siis nr märk oli 840 PPP ( Tähed kindlasti õiged. )
Pilt

Lisaks paides veel üks sinine škoda
Pilt ( Veel rõvedam sinine aint. )

Lisaks veel üks hõbedane ja üks kuldsemat värvi Nissan Primera.
Pilt

Ja kõige lollikindlam VolksWagen Caravelle (kui ei eksi ), ees on rauad, kõrval astmelauad, all valuvelg ja taga toonitud klaasid jälle. ees veel Hella lisa kaugtuled :D.
Pilt


KÕIK PILDID ON NÄIDISEKS, ÜKSKI NEIST SAMADEST PILTIDEL OLEVATEST EI KUULU PAIDELE ! ;D.
Kasutaja avatar
rrramon
Huviline
Postitusi: 20
Liitunud: 15.10.2005 21:59 49
Asukoht: Tartu

Re: Liikluskaebused

Postitus Postitas rrramon »

Tulles tagasi esialgse teemapüstituse juurde...

Täna siis juhtus mul selline lugu, et elus esimest korda üldse pidas politsei mind seoses liikluseeskirjade rikkumisega kinni. Küsimus ei ole selles, et ma midagi valesti teinud poleks, kuna sain sellest ise ka aru viimasel hetkel, kui tegu enam vältida võimalik polnud.
Nüüd kodus rahulikult maha istudes ja sedasammust kiirmenetluse otsust lugedes näen, et frau politseinik pole suutnud mu perekonnanime paberile õigesti kirjutada ja lisaks on isikut tõendavaks dokumendiks märgitud "juhiluba". Kas Eesti Vabariigis pole mitte "isikut tõendavaks dokumendiks" ainult ID-kaart ja pass?
Ühesõnaga tekkis mul küsimus, et kas need kaks asja on n.ö. menetlusnormide rikkumine, mille alusel saaks lasta kohtus (vist?) kiirmenetluse otsuse tühistada. Trahvisumma iseenesest pole just väga suur, aga midagi siiski... ja siis seda ka, et kas esmakordse rikkumise korral ei peaks mitte mingisuguse õigusliku põhimõtte alusel piirduma ainult hoiatusega?

Kui keegi vastata viitsib, siis tänud ette.

R.
Volum
Huviline
Postitusi: 3947
Liitunud: 26.02.2010 20:59 57
Asukoht: BMW Diagnostika Tartus

Re: Liikluskaebused

Postitus Postitas Volum »

Juhiluba on ka isikut tõendav dokument
Buumer Auto / 53302262
Kasutaja avatar
birgit123
Klubiliige EKBK
Postitusi: 2817
Liitunud: 26.12.2005 20:10 36
Peamine sõiduk: BMW 530d xDrive 09/2018, BMW 318iS 09/1993
Asukoht: Tallinn/Mähe

Re: Liikluskaebused

Postitus Postitas birgit123 »

Sellega seoses meenub see, kuidas mul 1x auto minema viidi seoses valesti parkimisega.
Lähen mina siis autole järgi ja vaatan, et reg. nr valesti kirjutanud.
Nemad siis rääkisid, et väljas oli pime ja ei näinud hästi lugeda.
Leppisime siis kokku, et minema viimise eest raha ei maksa. Ainult parklas seisnud tunde eest.

Selline seik mul siis valesti kirjutatud andmetega.
Kasutaja avatar
Jaan_S
Huviline
Postitusi: 742
Liitunud: 17.09.2008 15:15 20

Re: Liikluskaebused

Postitus Postitas Jaan_S »

Au ja kiitus EV politseile.

Sõitis paar tundi tagasi hoovi peale mingi auto. Väga kahtlaste sõidumanöövritega, kuni lõpuks ragistas hoovi peal käike ja ei liikunud kuskile. Asja uurima minnes selgus et roolis sigalakkutäis vanamees. Kiskusin ta sealt välja ja valisin 110. Ekipaas saabus täpselt 42 minutit. Kohale jõudnud, panid vanamehe puhuma ja mina kui tunnistaja pidin siis tunnistuse kirjutama, et ta ikka sõitis selle autoga. Samal ajal hakkas politseiniku onu lällar karjuma, et kuskil on mingi sissemurdmine. Korjas tühjad paberid tagasi kokku ja astus toast välja, autosse ning midagi ütlemata sõitsid paarimehega minema. Vanamehele anti võtmed tagasi ja oligi vsjo :idea:

Tahaks küll arvata, et politsei on kodanike kaitseks ja abiks loodud organisatsioon, aga sellist jama on raske kommenteerida. Ma vana tainas, ei märganud kohe konstaablite nimesid ka meelde jätta, et hiljem pretensioone esitada. Veel vähem usun ma seda et 110-sse helistades mulle need nimed üteldakse...
e36 316i 1995a; e34 525tdsa 1994; e39 530d 09/2000; e39 530d 2002; e61 525d 2008; e65 730d 2004; e61 530xd 2008
Kasutaja avatar
puristajae38
Huviline
Postitusi: 15
Liitunud: 21.03.2010 23:05 19

Re: Liikluskaebused

Postitus Postitas puristajae38 »

Mis linnas toimuv aset leidis?
JannP
Huviline
Postitusi: 930
Liitunud: 19.04.2005 20:58 41

Re: Liikluskaebused

Postitus Postitas JannP »

Kui auto reaalselt ei liigu ja mootor töötab, siis pole õigust ka koledate silmade eest trahvi teha, veel vähem joobeseisundis sõitmise eest, nii väitis mulle uue liiklusseaduse (jõust. 01.01.2010) üks autoritest..
Kasutaja avatar
Jaan_S
Huviline
Postitusi: 742
Liitunud: 17.09.2008 15:15 20

Re: Liikluskaebused

Postitus Postitas Jaan_S »

Kilingi-Nõmmes toimus tegevus.

Ega autoga mängult siia hoovi ei sõidetud. Reaalselt ikka. Ja tunnistajateks ei olnud ainult mina.

Täna käisid inspektorid ukse taga arutelu loomas ja lubasid siinkandis tihedamini kontrollida. (Antud vanamees olevat neile juba ammu teada tuntud roolijoodik)

Minu poolt kõik, loodan et mul ei tule enam sellega tegeleda ega ka ühegi politseinikuga
e36 316i 1995a; e34 525tdsa 1994; e39 530d 09/2000; e39 530d 2002; e61 525d 2008; e65 730d 2004; e61 530xd 2008
coley
Huviline
Postitusi: 3880
Liitunud: 07.06.2009 15:58 34
Peamine sõiduk: BMW
Asukoht: Tallinn

Re: Liikluskaebused

Postitus Postitas coley »

naljakas on vaadata seda tsirkust mis toimub... need Kuno poolt mainitud asjad ja siis lisaks kogu SM Lõugasega seonduv :lol: :lol: :lol:
V2ike_Suur
Huviline
Postitusi: 910
Liitunud: 25.07.2006 15:08 37
Kontakt:

Re: Liikluskaebused

Postitus Postitas V2ike_Suur »

JannP kirjutas:Kui auto reaalselt ei liigu ja mootor töötab, siis pole õigust ka koledate silmade eest trahvi teha, veel vähem joobeseisundis sõitmise eest, nii väitis mulle uue liiklusseaduse (jõust. 01.01.2010) üks autoritest..
Minule jäi antud eelnõu mingist kokkuvõttest silma just lause, et kui võtmed on ees (mootor ei pea isegi töötama), siis vaadeldakse seda kui auto juhtimist. Tundub küll kahtlane.
Ka praegu kehtiva seaduse järgi peaks olema lakku täis peaga töötava mootoriga auto juhiistmel viibimine karistatav.
730iA e32 138kW 12/1992
Kasutaja avatar
Kaivo
Huviline
Postitusi: 1113
Liitunud: 22.12.2008 14:24 18
Peamine sõiduk: bmw 530D
Asukoht: Kilingi-Nõmme & kerava soome
Kontakt:

Re: Liikluskaebused

Postitus Postitas Kaivo »

V2ike_Suur kirjutas:
JannP kirjutas:Kui auto reaalselt ei liigu ja mootor töötab, siis pole õigust ka koledate silmade eest trahvi teha, veel vähem joobeseisundis sõitmise eest, nii väitis mulle uue liiklusseaduse (jõust. 01.01.2010) üks autoritest..
Minule jäi antud eelnõu mingist kokkuvõttest silma just lause, et kui võtmed on ees (mootor ei pea isegi töötama), siis vaadeldakse seda kui auto juhtimist. Tundub küll kahtlane.
Ka praegu kehtiva seaduse järgi peaks olema lakku täis peaga töötava mootoriga auto juhiistmel viibimine karistatav.
olen ka kuulnud, et isegi kui su auto on slepis või lükatakse ja joobes isik on roolis, siis on se karistatav, kuna oled juht... uue LE järgselt näiteks ka jalgratta lükkaja on juht, seega tasub joobes peaga autoroolist mõtlemine koheselt maha suht matta
BMW-l pole kuri pilk, see on uhkus ja ülbus mis on tema olemuses kui ta mööda teid kulgeb...
JannP
Huviline
Postitusi: 930
Liitunud: 19.04.2005 20:58 41

Re: Liikluskaebused

Postitus Postitas JannP »

V2ike_Suur kirjutas:
JannP kirjutas:Kui auto reaalselt ei liigu ja mootor töötab, siis pole õigust ka koledate silmade eest trahvi teha, veel vähem joobeseisundis sõitmise eest, nii väitis mulle uue liiklusseaduse (jõust. 01.01.2010) üks autoritest..
Minule jäi antud eelnõu mingist kokkuvõttest silma just lause, et kui võtmed on ees (mootor ei pea isegi töötama), siis vaadeldakse seda kui auto juhtimist. Tundub küll kahtlane.
Ka praegu kehtiva seaduse järgi peaks olema lakku täis peaga töötava mootoriga auto juhiistmel viibimine karistatav.
Millisest kokkuvõttest? Kas kellegi kokkuvõtet saab üldse materiaalõigusena kohaldada? Politseinikel on jah hirmus soov sellist tegevust karistada (mitte, et ma seda õigeks pean), aga kui sõiduk ei liigu, siis ta ei osale liikluses.

Veel näiteks. Kuigi see on auto teemaline foorum, siis uues seaduses on mootorratturitel kohustus hoida mõlemad rattad maas, ning selle mitte täitmise eest on ette nähtud sanktsioon :) Samuti on uues seaduses kiiruse ületamise eest rohkem kui 60km/h nähtud 300 (18 000 EEK) trahviühikut (hetkel maksimum 200).

Ühesõnaga trahvid suurenevad.

Kes mõistab lugeda siis palun - https://www.riigiteataja.ee/ert/act.jsp?id=13335732
vull
Huviline
Postitusi: 2660
Liitunud: 08.07.2006 05:31 32

Re: Liikluskaebused

Postitus Postitas vull »

sealt võib siis välja lugeda, et tulemuspalkade süsteem kehtestati, mitte ei tahetud kehtestada?
Kasutaja avatar
Raul_A
Huviline
Postitusi: 927
Liitunud: 02.12.2007 22:26 37
Peamine sõiduk: BMW 735iA
Telefon: 358406813770
Asukoht: Tartu - Elva - Helsinki - Espoo

Re: Liikluskaebused

Postitus Postitas Raul_A »

OT aga Kuno_T - kas oled jurist?
jaaHah
vull
Huviline
Postitusi: 2660
Liitunud: 08.07.2006 05:31 32

Re: Liikluskaebused

Postitus Postitas vull »

millegipärast pakun et meie esiisad selliste vänkerite nimel küll oma elusid joonele ei pannud :|
kui ma võimule saan, saadan sellised tondid 20ks aastaks siberi metsadesse elu üle järele mõtlema :lol:
Xloaded
Huviline
Postitusi: 221
Liitunud: 28.01.2008 15:57 05
Asukoht: Tallinn/Kiili

Re: Liikluskaebused

Postitus Postitas Xloaded »

Xloaded kirjutas:
V2ike_Suur kirjutas:Xloaded kirjeldas vist natuke teist kohta. Nimelt siis Tartu mnt-ga paralleelselt kulgevat teed, mis vahetult enne Tartu maanteele jõudmist ristub Raeküla teega. Raeküla teelt (seal on ETK keskladu ja vist Schenkeri logistikakeskus) tulevad küll alatasa suured ja väiksed kaubaautod suht süüdimatult välja.

Tol teel on 1+1 rida, seega pole nagu eriti kuhugi kõrvale ka põigata.
Täpselt nii ma mõtlesin, vabandust kui halvasti selgitasin. Just seda paraleel teed kus on 1 rida mõlemas suunas. Ja sealt paremalt kus on ka mingi Smarten ladu tullakse ikka jumalt ette. Olen seal pidanud isaselt iga teine kord pidurite peal elama. Neil kes sealt välja keeravad on selgelt ANNA teed märk kuid ei keeratakse julmalt ette ja siis tõmmatakse kohe 130 rauda ja lennatakse eest ära. Kõige hullemad juhused on need kui SMARTEN logiga masinad ei keera mitte tartu mnt. poole vaid vastu sinule ja siis siuke tunne, et kohe kohe olen selle reka kõhuall. Ma ei tea kas võib sinna ise suuremalt panna märgi; "Ära ole Türi! anna TEED!" Hetkel ka paljud lapsevanemad lasteaias kurdavad, et neil ka seal pea mitu korda õnnetusi juhtunud, kuna seal lihtsalt eiratakse märke alati. Üks lapsevanem vandus, et varsti läheb sinna aeda ja hakkab neil masinatel kumme läbi torkima.. muidugi rahustasime teda samas oleme kõik seal hädas.. teavitasime ka SMARTEN-it et kutsugu oma töötajad korrale ja teavitagu ka klinte. Emamus sealsed liiklejaid on lastevanemad koos oma tittedega!

JÕudu
Sama teema, sama koht ja mureks ei ole mitte rekad vaid pea kõik kes sealt tulevad, 70% keerab julmalt ette! Inimesed kes sealt ette keeravad on idioodid!
coley
Huviline
Postitusi: 3880
Liitunud: 07.06.2009 15:58 34
Peamine sõiduk: BMW
Asukoht: Tallinn

Re: Liikluskaebused

Postitus Postitas coley »

See ristmik?

Pilt

Ma olen korduvalt seal pidanud pidurid põhja lööma sest paremalt on mingi geenius välja hüpanud. Anna teed märk on küll kaugelt näha seal igast suunast :roll:
Kasutaja avatar
Heigo_K
Huviline
Postitusi: 1127
Liitunud: 14.09.2004 20:18 45
Peamine sõiduk: IL
Asukoht: Tallinn

Re: Liikluskaebused

Postitus Postitas Heigo_K »

Teema väljasurnud :roll:

Pagan, kas RT otsingu mootor feilib, või ma lihtsalt ei oska otsida...

Sooviks leida seadusepunkti kus on välja toodud kuidas politsei peab peatumismärguannet andma. Sau, valguspulk või piisab ka "lehvitamisest"

Samuti ei suuda leida kohta kus oleks selgelt välja toodud punktid kas, kus ja mille alusel politseinik võib mõõta kiirust. (Kuuseheki taga eramaal ennast peites pole vast eriti seaduspärane ?)
foxy007
Huviline
Postitusi: 1321
Liitunud: 31.01.2005 22:28 34
Asukoht: Tallinn, Kose

Re: Liikluskaebused

Postitus Postitas foxy007 »

Liiklusseads § 200 räägib kuidas tuleb anda peatumismärguanne!
Mercedes- Benz V250 - 2016
Kasutaja avatar
Heigo_K
Huviline
Postitusi: 1127
Liitunud: 14.09.2004 20:18 45
Peamine sõiduk: IL
Asukoht: Tallinn

Re: Liikluskaebused

Postitus Postitas Heigo_K »

Edit: Leitud :)

Kuidas mõista § 200. lõige 1, mis ütleb: 1) käega (sauaga, helkurkettaga, punase märgutulega).
Kas tõesti palja käega märguanne piisab ?

Edit2: Kui ametiriietuses ja politsei värvides autoga teostatakse liiklusjärelvalvet, siis on tegu avaliku liiklusjärelvalvega. Onju nii ??
See siis omakorda tähendab, et kui ametiriietuses ja värvides ametnik/auto on põõsas peidus siis sellisel juhul on eksitud § 199. vastu ?
Viimati muutis Heigo_K, 09.08.2012 19:28 37, muudetud 1 kord kokku.
foxy007
Huviline
Postitusi: 1321
Liitunud: 31.01.2005 22:28 34
Asukoht: Tallinn, Kose

Re: Liikluskaebused

Postitus Postitas foxy007 »

Ls § 200 lg 2 räägib kuidas tuleb käega peatumismärguanne anda! Lehvitamise peale ei pea seisma jääma.
Mercedes- Benz V250 - 2016
Kasutaja avatar
Heigo_K
Huviline
Postitusi: 1127
Liitunud: 14.09.2004 20:18 45
Peamine sõiduk: IL
Asukoht: Tallinn

Re: Liikluskaebused

Postitus Postitas Heigo_K »

Edit: eelmist posti muudetud.
See peatumis märguanne käega on kuidagi väga kahemõtteline....

Paragrahv 200 l2 ütleb taas
(2) Kui liiklusjärelevalve teostaja on tõstnud käe üles ja osutab peatumiskohta, peab juht kohe peatuma osutatud kohal. Kui liiklusjärelevalve teostaja pole kohta näidanud, tuleb peatuda parempoolsel teepeenral, selle puudumisel sõidutee parempoolse ääre lähedal.


Leidsin ka sellise huvitava punkti üles.
(7) Sõidukit ei tohi, välja arvatud erakorralistel asjaoludel, peatada:
1) piiratud nähtavusega teelõigul;
2) kurvis;


Mind peatati kurvis.
Minu auto seisis siis välis kurvis niikaua kuniks protokolli tehti. (ca tund- poolteist nendega jahumist)


Ei tea kas pilte siia mõtet on panna ??
Volum
Huviline
Postitusi: 3947
Liitunud: 26.02.2010 20:59 57
Asukoht: BMW Diagnostika Tartus

Re: Liikluskaebused

Postitus Postitas Volum »

Aga sind peatati ju erakorralisel asjaolul kinni? :roll: Või millepärast sind kinni peeti?
Buumer Auto / 53302262
Kasutaja avatar
reino
Huviline
Postitusi: 1733
Liitunud: 16.05.2005 13:34 41
Asukoht: Harjumaa/Hiiumaa

Re: Liikluskaebused

Postitus Postitas reino »

Ei tea, kas see just see sama õige teema on, aga kuidagi ei suuda enam vait olla. Olen suhteliselt rahulik ja ennast kontrolliv inimene, kuid mida aeg edasi, seda enam tahan vahel minna autost välja ning mõnele tüübile sõita lihtsalt lõgemetesse nii, et peale tati ka muud lendaks.

Viimane juhus oli eile, kui sõitsin mööda Tallinna ringteed Jürist. Plaanisin keerata ringteelt maha Rapla peale. (Luige ristmik) Kes seal tihedamalt sõidab, siis teab mis viadukt sinna ehitatud on ning milline ringtee nüüd jutuks tuleb.
Niisiis - mina, ford ja rekka tuleme Jüri poolt. Mingisugune Honda pann Tallinna poolt ja suht lampi teed andmata pressis kuskilt teemärkide vahelt minu ja fordi vahele. Nii et rekka pidi tegema äkkpidurduse ning rooliga end korrigeerima veits. No hüva - loll, mis loll. Keeran siis Viljandi mnt-lt nõndanimetatult uuele ringteele, see sama tõll mul kannis kinni, ford samuti meie järgi. Hakkab siis see honda pann minust mööda pressima seal ehitustööde tsoonis. Paremalt - vasakult, mõlemil pool märgid. Viskas ka mul üle ja lõin korra pidureid - ei midagi. Saime siis 90km/h alasse, kui hakkas see asi, ma arvan, et kiirendama. Jõudis kuidagi tossates ja venides mu kõrvale, siis leidis seal autos kaasreisija, et õige aeg mulle sõrme näidata. Kahjuks mu masin üle 90km/h ei sõida :P Kuid silme eest lõi mustaks ja oleks tahtnud selle näpunäitaja näpu talle sisse istutada ja õelda, et edaspidi on see ainuke turvaline koht selle näpu jaoks...

Lisaks on siin Tallinnas veel hulgaliselt "tegijaid", kes sõidavad tuimalt teises reas ja tunduvamalt aeglasemalt kui seda lubab piirkiirus. Mõni wonderman suudab trügida igast praost läbi kõige ette ja siis hakkab Järvevanal 70 alas venima 60-ga teises reas - milline hiilgav ajutöö!

Suunatuled - pikkivahed - elementaarne viisakus - kaasliiklejatega arvestamine; see lihtsalt on nii keeruline , et igaühe kõrvade vahele see kohe kuidagi ei mahu.
E82
Kasutaja avatar
j6x19
Huviline
Postitusi: 1088
Liitunud: 12.11.2007 21:56 22
Asukoht: kose

Re: Liikluskaebused

Postitus Postitas j6x19 »

need näpu viibutajad pole kll nd vaid mingiste vanade honda pannidega,mingi aeg siin ilusamate ilmadega sõitis tallinn tartu mntl 1 hõbedane sedaan kerega e39 mööda ning katuseluugist käis käsi samuti keskmise sõrmega välja,kuhu oli selle sõrme omanikul 70 alas nii kiire jäi kll mõistmatuks.
history E21 3X316,1X318.E28 3X520I 2X525I 2X528I.E32 3X730I, 2X735I,1X750I.
E34 8X520I,2X525I,2X530iand e39 535ia ,e38 735ia, e30 kupee 335i projekt.
Vasta