Liikluskindlustus

Vaba teema
Kasutaja avatar
hollow
Huviline
Postitusi: 1913
Liitunud: 02.08.2004 13:54 58
Peamine sõiduk: 520d xDrive

Postitus Postitas hollow »

Jaanus_P kirjutas:Kõks kõksuks, aga liiklus seaduses peaks ikka olema, et sõidu dokumendid peavad olema juhiga kaasas. Ära vea siis üldse dokumente kaasa... seleta politseile, et vaata arvutist... mul kõik korras jne. Kui hästi läheb ehk vaatab, aga kui ei taha siis väänab dokumentideta sõidu eest.
alates 02.11.2007 ei pea enam kaasas kandma liikluskindlustus poliisi paberkujul... kuni sinnamaani pidi... tean seda täpselt kuna naise õde töötab If kindlustuses ja hoiab mind alati igasugu kindlustus asjadega kursis.

seda et e kindlustus pakub kallimalt ifi kindlustus kui if see on loll jutt...
e kindlustus on küll maakler aga nendel on nö. hulgileping ja nad saavad parema pakkumise kui if teeb tavakliendile... e kindlustus paneb küll oma protsendi otsa aga see lõppsumma on minul siiani jäänud väiksemaks kui kindlustusseltsid mulle pakkunud on.. praegu on mul aastaks tehtud novembri algusest ja maksin 906eeki (praegu ei mäleta mis seltsis) läbi e kindlustuse parim pakkumine mis ma sain samalt kindlustuselt otse kysides oli 3 krooni odavam... aga kuna e kindlustuses on asi mugavamaks tehtud, siis otsustasin e-kindlustuse kasuks
Bailando
Huviline
Postitusi: 61
Liitunud: 07.03.2008 20:01 55

Postitus Postitas Bailando »

ühesõnaga kui seadus on et ei pea kaasas kandma siis ma arvan et pole mõtet heietada et peab lootma Komandöride heale tahtele. seadus on igaljuhul pagunitelt kõrgem kui LE.
Salucom
Huviline
Postitusi: 110
Liitunud: 10.09.2007 21:53 24
Asukoht: TARTU + Cargo/ELS

Postitus Postitas Salucom »

kollerimees kirjutas:Liikluses osalev auto peab omama kindlustust. Olgu ta järel veetav või osaliselt toedatud pukkhaagisele. Kui see on treileril siis loetakse seda koormaks ja tal ei ole vaja kindlustust. Selle jah lepinguga on see kala, et kui sa ei maksa korduva poliisi eest siis esitatakse sulle ikkagai arve ja seda on neil õigus sissenõuda. Nii, et olge nende jah lepingutega ettevaatlikud.
Pull on veel see, et kui arvet pole maksud siis kindlustuskatet masinal pole. Aga võlgu oled kindlustusele ikkagi :)
Kasutaja avatar
skyline
Huviline
Postitusi: 319
Liitunud: 15.05.2007 15:49 20
Asukoht: Tartu

Postitus Postitas skyline »

Arvutasin just välja, et sel aastal on kindlustuse tariifidele 25% otsa väänatud.
Kui oktoobris tegin 43 kw mootoriga masinale (mõistetavalt pole tegu BMW-ga :) ) 6 kuuks kindlustuse 315 EEK eest siis nüüd on odavaim 6 kuu pakkumine 394 EEK.
Ei tea kas tõus on piisav või peab aasta lõppedes taas seltside hala kuulama et nad jäävad kahjumisse. Eriti muidugi ei imesta kui kahjumisse jäävad, sest remonditöökodade pakkumiste hinnad on ikka jubedad, hinnad võib jämedalt jagada kahega ja siis jääks neile ka veel korralik kate peale (väike vihje, vaadake mis luksusautodega sõidavad keretöökodade omanikud). Kuna seltsid on taastamise eest nõus kõrget hinda maksma siis makstaksegi ja kaudselt maksame selle kinni meie, kes ei pruugi isegi avariisid põhjustada...
Vajadusel aitan Tartus veakoodide lugemisel (OP-com, Delphi,Autel Maxiscan, ELM327 seadmed)
MuiduMees
Huviline
Postitusi: 1444
Liitunud: 13.01.2006 19:11 29
Asukoht: tartu-jõgeva

Postitus Postitas MuiduMees »

kas ma olen ainuke kellel viskab sellise veateate( Andmebaasi või rakenduse viga! ) kui tahan kindlustuspakkumisi oma autole näha ?
2000 a. 320d, e46
Indrek_M
Huviline
Postitusi: 3449
Liitunud: 31.08.2004 12:58 12
Asukoht: Tallinn

Postitus Postitas Indrek_M »

MuiduMees kirjutas:
kas ma olen ainuke kellel viskab sellise veateate( Andmebaasi või rakenduse viga! ) kui tahan kindlustuspakkumisi oma autole näha ?
Mul ei viska.
Indrek
Kasutaja avatar
Jaanus_P
Huviline
Postitusi: 3102
Liitunud: 05.08.2004 18:42 53
Asukoht: Tallinn/Mustvee
Kontakt:

Postitus Postitas Jaanus_P »

Indrek_M kirjutas:
MuiduMees kirjutas:
kas ma olen ainuke kellel viskab sellise veateate( Andmebaasi või rakenduse viga! ) kui tahan kindlustuspakkumisi oma autole näha ?
Mul ei viska.
Vahest viskab. Samas võrdlesin IF kindlustuse lehelt http://www.if.ee/web/ee/private.nsf/nof ... 46004BA227 (liiklus/maksekalkulaator) ja www.iizi.net kaudu kindlustusmakseid ja need olid täpselt samad :shock: . Kas kohapeal saab soodsamalt kui netist?
E34 520iT 09.06a.- 09.09a. E38 740 09.09a. - 08.10a. E36 323 08.10a. - 11.10a. E39 523 11.10a. - 03.11a. 2 korda a***, E34 520iT 08.11a. - 04.12a. Seat Toledo 04.12a. - 12.14a. Seat Leon 12.14a.
Kasutaja avatar
Karol
Huviline
Postitusi: 806
Liitunud: 14.04.2006 07:58 01
Asukoht: Põlvamaa
Kontakt:

Postitus Postitas Karol »

Minumeelest oli neti teel odavam aga see sellisel juhul kui pole vaja rohelist kaarti. If-il tõusis sõiduautol 7% aga väiksemad tõstsid hulga rohkem. Muidu nad ei elaks ära. Siin on seotud ka LKF, millele omakorda pakuvad teenust kindlustusseltsid. Remondi hinnad on tõesti kosmilised ja selle eest ka õigetes firmades garantiiga. Mingid kube kindlustused aga kipuvad endakaelast äraveeretama süüd.
E 39 535 1997.a.
Indrek_M
Huviline
Postitusi: 3449
Liitunud: 31.08.2004 12:58 12
Asukoht: Tallinn

Postitus Postitas Indrek_M »

kollerimees kirjutas:Minumeelest oli neti teel odavam aga see sellisel juhul kui pole vaja rohelist kaarti.
Roheline kaart on ju tasuta. Hind sisaldub praeguses kindlustuses - kaardi saamiseks pole muud kui kas e-kindlustusse kohale minna või lasta koju saata.
Indrek
Kasutaja avatar
Karol
Huviline
Postitusi: 806
Liitunud: 14.04.2006 07:58 01
Asukoht: Põlvamaa
Kontakt:

Postitus Postitas Karol »

Minu teada e-kindlustus (nüüd siis IIZI)postiteenusega ei tegele. Pealegi on roheline kaart tasuta, mitte ei sisaldu tavapoliisi makses. Tihtipeale on aga e-kindlustusega see mure, et nad saadavad inimesele järgarve selle seltsi oma, kus oleks kõige odavam. Kahju korral aga pole kuhugi pöörduda- on seltse, mis figureerivad vaid internetis ja kahju korral on vaid Tallinna infotelefoni number. Sealt aga saadetakse mingil üle-järgmisel pühapäeval kahjukäsitleja sulle koju katkisest autost pilte tegema...
Lisaks liikluskindlustusseaduse kohaselt pole vaja enam poliise kaasas kanda, alates novembrist 2007. Euroopas kahju korral aga pääseb õnnetuse kohalt kohe minema, võetakse roheliselt kaardilt vaid duplikaat küljest ära(valge osa).Seltsid klativad omavahel ise.
E 39 535 1997.a.
Kasutaja avatar
Annely
Klubiliige - admin
Postitusi: 1828
Liitunud: 24.10.2007 16:32 01
Peamine sõiduk: BMW
Asukoht: Tallinn

Postitus Postitas Annely »

weeee! Ma maksin oktoobris 2007 aastase liikluskindlustuse eest 4200,- kopikatega :D Ja kui nüüd loen, et vahepeal on hindu tõstetud, siis ausalt öeldes ei taha mõeldagi, palju ma selle aasta oktoobris välja käima pean :D JULM!
(ja ärme nüüd küsi, miks ma nii palju maksan :) esiteks muidugi bemm ja teiseks muud asjaolud (võtsin bemmi arvele enne, kui vana auto maha müüsin ja enne kui koefitsient langes jne jne))
Rock94
Huviline
Postitusi: 842
Liitunud: 18.11.2007 20:45 39
Asukoht: Tallinn

Postitus Postitas Rock94 »

Kuulsin kusagilt(ei olnud naised saunas),et kindlustust hakatakse maksma tulevikus vastavalt auto margile ja kuna Bmw-dega on väga palju avariisid,siis just neile saab olema eriti suur kindlustus makse :(
Ei ole 100% kindel info kvaliteedis :!: :!: :!:
Kasutaja avatar
Henri.
Klubiliige - admin
Postitusi: 12078
Liitunud: 03.03.2008 18:24 02
Peamine sõiduk: 328 kuut
Asukoht: Tln/kesklinn
Kontakt:

Postitus Postitas Henri. »

Pigem hakatakse töömahu või saaste järgi neid makse kehtestama, aga margi järgi maksmine on küll lauslollus!
fisher
Huviline
Postitusi: 81
Liitunud: 07.06.2006 14:40 59

Postitus Postitas fisher »

KindlustusEst kinndlustusmaakler võttis vahendustasu 99.66 eek ... :mad: Kindlustusmakse oli 906 eek. Ehk siis see oli viimane kord selle firma teenust kasutada. Hiljuti oli veel se makse mingi 40 eek umbes samalt summalt.
rynno300
Huviline
Postitusi: 910
Liitunud: 14.02.2006 13:01 50
Asukoht: Tartu

Postitus Postitas rynno300 »

fisher kirjutas:KindlustusEst kinndlustusmaakler võttis vahendustasu 99.66 eek ... :mad: Kindlustusmakse oli 906 eek. Ehk siis see oli viimane kord selle firma teenust kasutada. Hiljuti oli veel se makse mingi 40 eek umbes samalt summalt.
See sota minimaalselt 3 kuu peale tapab ära? :lol:
Salucom
Huviline
Postitusi: 110
Liitunud: 10.09.2007 21:53 24
Asukoht: TARTU + Cargo/ELS

Postitus Postitas Salucom »

fisher kirjutas:KindlustusEst kinndlustusmaakler võttis vahendustasu 99.66 eek ... :mad: Kindlustusmakse oli 906 eek. Ehk siis see oli viimane kord selle firma teenust kasutada. Hiljuti oli veel se makse mingi 40 eek umbes samalt summalt.
10% vahendustasu ju kogusaeg KindlustusESTis olnud. Viimase kindlustamise juures oli kindlustusmakse 4600.-/aasta ja vahendustasu sellest 450.-.

Ja mis puutub sellesse, et millises seltsis kindlustada, siis kas vahet pole. Sest kui keegi Sulle sisse sõidab, siis hakkad ikka ju kahjutekitaja seltsiga suhtlema, mitte selle seltsiga, kus sinu auto kindlustatud on?
Kasutaja avatar
iiv6l
Huviline
Postitusi: 325
Liitunud: 24.08.2007 16:38 01
Kontakt:

Postitus Postitas iiv6l »

Suvel enda autole võtsin Hansa varakindlustusest siis 5400eek aasta :lol: Tuli meelde kuidas sõbra isal oli 124 mersul 500eek aasta.
maestro
Huviline
Postitusi: 66
Liitunud: 30.01.2007 18:58 27
Asukoht: Tallinn/Tartu

Postitus Postitas maestro »

Minu auto on If-is kindlustatud ja aastane maks on 29** kr ja seda JAH lepinguga. Auto on arvel Võrus.
BMW E39 528i Shadowline 98' -˃ Volvo V70 Move 05' -˃ Toyota LC120 05' -˃
Honda CR-V 16'
veljoj
Huviline
Postitusi: 4
Liitunud: 28.01.2008 17:24 25
Asukoht: Tallinn

Postitus Postitas veljoj »

hollow kirjutas: seda et e kindlustus pakub kallimalt ifi kindlustus kui if see on loll jutt...
e kindlustus on küll maakler aga nendel on nö. hulgileping ja nad saavad parema pakkumise kui if teeb tavakliendile... e kindlustus paneb küll oma protsendi otsa aga see lõppsumma on minul siiani jäänud väiksemaks kui kindlustusseltsid mulle pakkunud on.. praegu on mul aastaks tehtud novembri algusest ja maksin 906eeki (praegu ei mäleta mis seltsis) läbi e kindlustuse parim pakkumine mis ma sain samalt kindlustuselt otse kysides oli 3 krooni odavam... aga kuna e kindlustuses on asi mugavamaks tehtud, siis otsustasin e-kindlustuse kasuks
Ei ole see loll jutt midagi. Oli minul tehtud Salvas jah-leping: 3 kuud 837eek-i. Umbes 2 nädalat enne, kui see 3 kuud läbi sai, saadeti mulle e-kindlustusest meeldetuletus, et kindlustus varsti läbi ja ka pakkumise erinevate maaklerite poolt. Vaatan siis pakkumisest et minu Salva pakkumine kolmeks kuuks on kõige kallim -1668eeki ja odavaim Inges - 1117eeki. Valisin siis parima pakkumise 6ks kuuks (Inges - 1994eek) ja loll maksin ära ka.
Õhtul postkastist aga leidsin Salva arve (mul oli seal ju jah-leping) 3-ks kuuks 837 eeki!!!!!
Ühesõnaga oli pannud e-kindlustus konkreetselt 100% otsa pannud oma pakkumises. Ei ole vist vaja lisada, kui närvi see mind ajas.
Ei ole veel aega leidnud e-kindlustuse peale oma viha välja elama minna, aga teen seda kindlasti.
Soovitan kõigil, kes e-kindlustuse kaudu asja ajavad, kindlasti ka otse kindlustus firmast pakkumine küsida.
Kasutaja avatar
trummar
Huviline
Postitusi: 248
Liitunud: 27.05.2006 10:50 44
Asukoht: Päälinn, vahel ka Mulgimaal
Kontakt:

Postitus Postitas trummar »

Mul oli kindlustusmakse samaks jäänud, mis pool aastat tagasi.
Võtsin E-kindlustusest Ergo pakkumise 771.-
Nüüd tuli uus pakkumine, aga otse Ergost ja summa oli samaks jäänud: 771.-
See siis 6 kuuks ja auto registreeritud Viljandimaale. koefitsient 0,62.
Kasutaja avatar
crissus
Huviline
Postitusi: 2
Liitunud: 10.12.2004 12:57 32

Postitus Postitas crissus »

KindlustusEst Kindlustusmaakler tahab anda pisut infot vahendustasude kohta. Nimelt vahendustasu on see summa, mille Kindlustusselts (Ergo, Salva, IF jne.) maksab meile nende poliiside vahendamise eest. See tähendab, et poliisi maksumus on sama kui ostaksite poliisi otse Kindlustusseltsist. Kui ostate kindlustuse läbi maakleri, siis vahendustasu Teie jaoks poliisi maksumust ei suurenda.
Vahendustasude avalikustamine tuleneb seadusest ja on kahju, et see sellist segadust klientide seas tekitab.

Veel foorumis mainitud teemast poliisi kaasas kandmise kohta:
Liikluseeskiri
§ 70. Mootorsõidukijuhil ja trammijuhil peavad olema kaasas ning ta peab esitama politseiametniku või muu selleks seadustega volitatud isiku nõudel seadustest tulenevalt:
2) kohustusliku liikluskindlustuse poliisi või tõendi kindlustuslepingu sõlmimisest vabastamise kohta;

Politseil on võimalik kehtiva poliisi olemasolu kontrollida, küll aga seadusest lähtuvalt on tal õigus küsida paberkandjal poliisi. Lähiajal peaks see muudatus loodetavasti toimuma.
Kasutaja avatar
Henri.
Klubiliige - admin
Postitusi: 12078
Liitunud: 03.03.2008 18:24 02
Peamine sõiduk: 328 kuut
Asukoht: Tln/kesklinn
Kontakt:

Postitus Postitas Henri. »

Respect, crissus, et selle pärast registreerisid / oma esimese postituse siin tegid :cool:
Kasutaja avatar
kimmo
Klubiliige - admin
Postitusi: 2998
Liitunud: 30.09.2002 15:51 18
Peamine sõiduk: BMW 530d xDrive
Asukoht: Harjumaa

Postitus Postitas kimmo »

akibo kirjutas:Respect, crissus, et selle pärast registreerisid / oma esimese postituse siin tegid :cool:
OT:
crissus
Huviline
Liitunud: 10 Dets 2004
Kasutaja avatar
hollow
Huviline
Postitusi: 1913
Liitunud: 02.08.2004 13:54 58
Peamine sõiduk: 520d xDrive

Postitus Postitas hollow »

crissus kirjutas:KindlustusEst Kindlustusmaakler tahab anda pisut infot vahendustasude kohta. Nimelt vahendustasu on see summa, mille Kindlustusselts (Ergo, Salva, IF jne.) maksab meile nende poliiside vahendamise eest. See tähendab, et poliisi maksumus on sama kui ostaksite poliisi otse Kindlustusseltsist. Kui ostate kindlustuse läbi maakleri, siis vahendustasu Teie jaoks poliisi maksumust ei suurenda.
Vahendustasude avalikustamine tuleneb seadusest ja on kahju, et see sellist segadust klientide seas tekitab.

Veel foorumis mainitud teemast poliisi kaasas kandmise kohta:
Liikluseeskiri
§ 70. Mootorsõidukijuhil ja trammijuhil peavad olema kaasas ning ta peab esitama politseiametniku või muu selleks seadustega volitatud isiku nõudel seadustest tulenevalt:
2) kohustusliku liikluskindlustuse poliisi või tõendi kindlustuslepingu sõlmimisest vabastamise kohta;

Politseil on võimalik kehtiva poliisi olemasolu kontrollida, küll aga seadusest lähtuvalt on tal õigus küsida paberkandjal poliisi. Lähiajal peaks see muudatus loodetavasti toimuma.
Kuna liikluskindlustus seadus on seadus ja liikluseeskiri on määrus, siis kas ei ole mitte nii, et seadus muudab määruse kehtetuks? kui Liikluskindlustus seadus ei näe ette, et peab poliisi kaasas kandma, siis liiklus eeskiri võib seda ju ette näha aga see ei kehti kuna liikluskindlustus seadus tühistab liikluseeskirja (määrus)

ja veel... politseil on määrusest tulenevalt õigus seda kontrollida aga kuna seadus seda kaasas kandma ei kohusta, siis ei pea sul seda olema... seadus näeb ette, et sa pead olema veendunud enne sõidu alustamist, et sul on olemas liikluskindlustus leping ja kehtiv poliis... kui sul paberit pole see ei muuda poliisi kehtetuks
Bailando
Huviline
Postitusi: 61
Liitunud: 07.03.2008 20:01 55

Postitus Postitas Bailando »

Kui on liisinguauto tehakse vastutav kasutaja ja tema maksab liikluskindlustust. Tavakasutaja ei saa kindlustust teha? Kui vastutaval kasutajal ei ole juhilube, kas tema saab teha liikluskindlustust ja kui saab siis mis tema koef tuleb?
V2ike_Suur
Huviline
Postitusi: 910
Liitunud: 25.07.2006 15:08 37
Kontakt:

Postitus Postitas V2ike_Suur »

Bailando kirjutas:Kui on liisinguauto tehakse vastutav kasutaja ja tema maksab liikluskindlustust. Tavakasutaja ei saa kindlustust teha? Kui vastutaval kasutajal ei ole juhilube, kas tema saab teha liikluskindlustust ja kui saab siis mis tema koef tuleb?
Kindlustus tehakse vastutava kasutaja nimel (nii nagu eraautol omaniku nimel). Tavakasutaja ei saa kindlustust teha (poliisi osta peaks saama, aga mitte enda nimel). Juhilubade olemasolu ei oma tähtsust. Juhul kui vastutaval kasutajal pole eelneva 5a (oli vist selline tähtaeg?) autot olnud, siis kindlustuse koefitsendiks määratakse 1,20. Kui on olnud autosid selle aja jooksul, siis arvutatakse nende koefitsentide järgi.
730iA e32 138kW 12/1992
Kasutaja avatar
hollow
Huviline
Postitusi: 1913
Liitunud: 02.08.2004 13:54 58
Peamine sõiduk: 520d xDrive

Postitus Postitas hollow »

see aeg oli minumeelest 7aastat kui see koefitsient ära kaob ja läheb uuesti 1,2 peale
Kasutaja avatar
kimmo
Klubiliige - admin
Postitusi: 2998
Liitunud: 30.09.2002 15:51 18
Peamine sõiduk: BMW 530d xDrive
Asukoht: Harjumaa

Postitus Postitas kimmo »

Kindlustusest ja koefitsentidest juttu ka siin: http://foorum.bmw-club.ee/viewtopic.php?t=12452
leed90
Huviline
Postitusi: 477
Liitunud: 18.09.2005 16:11 04
Asukoht: Tartu

Postitus Postitas leed90 »

Nüüd siis veel ka selline küsimus, et pole autot veel enda nimele teinud. Ise elan tartumaal, aga kas oleks ka muidu selline võimalus vormistamisel, et elukohaks panen mingi muu maakonna, sest see pidavat ka kindlustuse makse suurust mõjutama, kus piirkonnas ta arvel on? kas on nii oleks võimalik, et ma panen enda elukohaks vormistamisel näiteks valgamaa(sest mul vanaisa elab seal)? valgamaal peaks ikka veidi odavam olema kui tartumaal?
Kasutaja avatar
birgit123
Klubiliige EKBK
Postitusi: 2815
Liitunud: 26.12.2005 20:10 36
Peamine sõiduk: BMW 530d xDrive 09/2018, BMW 318iS 09/1993
Asukoht: Tallinn/Mähe

Postitus Postitas birgit123 »

leed90 kirjutas:Nüüd siis veel ka selline küsimus, et pole autot veel enda nimele teinud. Ise elan tartumaal, aga kas oleks ka muidu selline võimalus vormistamisel, et elukohaks panen mingi muu maakonna, sest see pidavat ka kindlustuse makse suurust mõjutama, kus piirkonnas ta arvel on? kas on nii oleks võimalik, et ma panen enda elukohaks vormistamisel näiteks valgamaa(sest mul vanaisa elab seal)? valgamaal peaks ikka veidi odavam olema kui tartumaal?
Seda on ju korduvalt arutatud. Sa võid enda auto sisse kirjutada kuhu iganes sa soovid. Peaasi, et aadress õige oleks.

Kus odavam on, saad sa vaadata www.ekindlustus.ee
Vasta