Kas foorumikasutajad on liikluses kukupaid?

Vaba teema

Kas vilistad kummi, sõidad külg ees, ületad kiirust.

Sageli
50
15%
Vahetevahel
143
43%
Väga harva
115
35%
Ei, mitte kunagi
24
7%
 
Hääli kokku: 332
jackpuuk
Huviline
Postitusi: 300
Liitunud: 27.02.2007 00:00 08

Kas foorumikasutajad on liikluses kukupaid?

Postitus Postitas jackpuuk »

See küsimus hakkas mind huvitama peale mõningaid mürgiseid kommentaare teemas ajuinvaliidide kohta. Lisan ka küsitluse ja paluks siia AUSAID vastuseid. Kommentaarid kah oodatud :D . Vastuse variandid siis põhimõttelised, vastake mis tundub enda kohta käivat(üksikud juhused ei loe)! Ja palun mitte näägutada teiste kommentaaride kallal, vaid panna lihtsalt oma seisukoht!
Viimati muutis jackpuuk, 09.04.2008 21:23 24, muudetud 2 korda kokku.
3 takti: imeb, surub ja kohe läheb!
Aaro
Huviline
Postitusi: 1599
Liitunud: 24.08.2004 10:13 04
Peamine sõiduk: E30
Asukoht: Siin ja seal maakera

Postitus Postitas Aaro »

Ütlen ausalt, liiklen ilusti, kui aga situatsioon nõuab, siis ka rikun. Situatsioon ei ole minu puhul - tuju vajutada :) vaid minuti pealt vajadus kuhugi jõuda - kahjuks töö selline.
Aga alati on peale seda häbi :oops:
Kasutaja avatar
Margus_
Huviline
Postitusi: 767
Liitunud: 02.12.2005 14:06 11
Peamine sõiduk: Babyracer

Postitus Postitas Margus_ »

Kummi saab apteegist. Talvel sõidan sageli külgees. Kui teeolud seda lubavad, siis ületan ka kiirust, päris lendur ei ole aga harva kui sõidan lubatud piirides. Inimesed lasen alati üle tee ja punase tulega ristmike ületamist ei harrasta. Suunda näitan ja turvavöö on ka alati peal.
Ei kõvata siin praegu, vaid lihtsalt julgen tunnistada :roll:
Viimati muutis Margus_, 10.04.2008 12:12 22, muudetud 1 kord kokku.
Kasutaja avatar
Leho
Huviline
Postitusi: 4557
Liitunud: 29.03.2005 21:41 31
Peamine sõiduk: BMW E60 550I
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Postitus Postitas Leho »

Koguaeg.

Viimaste bmw-dega pole küll üle 130 lasknud kuid paar päeva tagasi sai sõbra uue audi s6+-iga küll üle 200 km/h cruisitud. Ei tunne ei häbi ega süümekaid.
BMW E60 550i MY05 270KW. Telefoni number : +372 56 206 746
Iga foorum on täpselt tema omanike ja modede andekat nägu.
Raivo
Huviline
Postitusi: 3609
Liitunud: 01.10.2002 10:58 38
Peamine sõiduk: BMW 530D
Asukoht: Tallinn

Postitus Postitas Raivo »

Oehh, palun, ärge laskuge päris Delfi jms foorumite tasemele kah, oma eriti vaenu/fleimi/leimi kiskuvate teemadega. Selliste teemade tulemus on 2 päeva pärast 5lk mõttetut nääklemist ning vaidlust, kes kellest parem/targem/tublim on!
:mad:
530d
jackpuuk
Huviline
Postitusi: 300
Liitunud: 27.02.2007 00:00 08

Postitus Postitas jackpuuk »

Mind huvitavad just küsitluse lõpptulemused, see et suurem jagu meist kiirust ületab on avalik saladus, palju seda tunnistada julgevad, on iseasi. Ise olen kah suht raske jalaga, aga hullu ei pane. Jalakäijad lasen üle, punane tuli on minu jaoks punane, aga mitte roosa. Mnjahh, enda postitust lugedes tundub endale kah, et valin eeskirju, mida täita :oops: :evil:. Aga pakun välja, et vähemalt 75% inimestest on selliseid, eks hiljem selgub :cool:
3 takti: imeb, surub ja kohe läheb!
Kasutaja avatar
Viljar
Huviline
Postitusi: 5047
Liitunud: 02.01.2004 21:25 37
Asukoht: Tallinn-Harjumaa

Postitus Postitas Viljar »

Lisatud uus vastusevariant!
Mercedes EQS 450+ 2022
jackpuuk
Huviline
Postitusi: 300
Liitunud: 27.02.2007 00:00 08

Postitus Postitas jackpuuk »

Viljar kirjutas:Lisatud uus vastusevariant!
Tänud VIljar
3 takti: imeb, surub ja kohe läheb!
Kasutaja avatar
Viljar
Huviline
Postitusi: 5047
Liitunud: 02.01.2004 21:25 37
Asukoht: Tallinn-Harjumaa

Postitus Postitas Viljar »

Et kõigile oleks võrdne, siis nullisin küsitluse!
Mercedes EQS 450+ 2022
Kasutaja avatar
aise
Huviline
Postitusi: 2296
Liitunud: 28.02.2006 11:15 25
Asukoht: Tallinn

Postitus Postitas aise »

kipun kiirust ületama, üldiselt munejate pärast, lähen leili lihtsalt (viimasel ajal veits vähem). kummi ei vilista ja külg ees ka ei sõida va. talvel natsa (auto kipub meeletult lagunema selliste asjade harrastamisel)
Rakvererax22
Huviline
Postitusi: 1011
Liitunud: 10.03.2007 12:30 31

Postitus Postitas Rakvererax22 »

külg ees sõidan talvel :D. Vahel isegi paar lisaringi ringteel vms, aga aint juhul kui kedagi teist pole teel :oops: (st et kas hommiku ästi vara, kui tööle minna, või õhta päris hilja). Ei taha et teised mind teel kartma peaks. Ei taha autot ka liigselt lõhkuda, siis ongi talv see parim aeg. Aga noh mis seal parata, suvel läheb vahel ikka kiirus ka lubatust veidi suuremaks. Aga see on vist kaasasündind viga( nagu paljudel :D )
bmw_msn_ee
Huviline
Postitusi: 247
Liitunud: 10.02.2006 00:15 43
Asukoht: Tartu - 56305508
Kontakt:

Postitus Postitas bmw_msn_ee »

Külg ees ei sõida, kummi ei vilista. Väga valesti ei pargi.

Kiiruse ületamine juhtub enamasti maanteel. Seda siis sõltuvalt - heast tujust, ilusast ilmast ja ajanappusest tingituna. Hea ilma ja heade teeoludege 10-30km/h üle lubatu.

Ahjaa - vastutulijale vilgutan, ku miilits ees. Ja sky+ informeerin ka :)
Kasutaja avatar
Meelis
Huviline
Postitusi: 2698
Liitunud: 05.08.2004 00:27 18
Asukoht: Tartu

Postitus Postitas Meelis »

Kui mul BMW oli, siis ikka sai üritatud midagi. Nüüd kui sõidan esiveolise diisliga on sõidumaneer ka rahulikumaks muutunud (Või on vanust juurde tulnud :) ).

Õnneks on minul siiani maksimaalselt 103kw tagumiku all olnud, seega ei ole päris mitut ringi ringteel külg ees kunagi driftinud (nagu linnapildis korduvalt näinud olen :) )

Talvel tundsin küll tagaveost puudust (nii vähe, kui seda talve üldse oli). Järgmiseks talveks peab midagi ette võtma :D

Vastutulijatele vilgutan tulede pärast väga tihti. Olgu see siis politsei või inimene :)
528iA E28 1984
Uued autod on saadanast ...
Ergo750
Huviline
Postitusi: 1103
Liitunud: 04.09.2005 16:14 50
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Postitus Postitas Ergo750 »

Kiirust ületan vast iga päev,õigem oleks öelda vist iga kord,kui liikuma hakkan :roll: . Jube raske on seierit 50 peal hoida ja tunnistan ausalt,ei pinguta ka eriti.
Igapäevane tööle-koju sõit on loonud harjumuse,et teatud foorist-foorini on vaja kiirust ületada, kuna sellega võidan aega (kontrollitud mitmeid kordi).
Vahel on tuju ka pisut külge libistada,aga seda siiski suht harva ;)(linnaliikluses ei teki eriti selliseid võimalusigi).
Ärge materdama hakake,siisn sooviti vaid ausat vastust :!:
MuiduMees
Huviline
Postitusi: 1444
Liitunud: 13.01.2006 19:11 29
Asukoht: tartu-jõgeva

Postitus Postitas MuiduMees »

inimesi lasen alati üle tee, punasega üle ristmiku ei sõida, kummi vilistan väga harva, külg ees sõidan ainult talvel( kui teisi läheduses pole), kiirus jääb tavaliselt 10-15 km üle lubatu- möödasõite tehes ka rohkem. :roll:
2000 a. 320d, e46
randos
Klubiliige
Postitusi: 1627
Liitunud: 29.09.2004 17:40 32
Asukoht: Järvamaa

Postitus Postitas randos »

Kiirust ületan igapäev ja korduvalt, mis siin salata...Majaette viiv tee on õueala ja tõesti ei liikle seal 20km/h või jalakäija kiirusel :P . Üsna tülikas...
Mujal liikluses jään ikka lubatud piiresse, kuna olen aastaid tagasi selle eest piisavalt suure summa välja käinud, et enam mitte kiirust ületada.
Iseenesest see nüüd õige küll ei ole, et suured tasutud trahvid alles mõtlema panid. Seda peaks ikka ennem tegema, kui jalg pedaali puudutab, et kui kaugele seda nüüd vajutada.
Samas, ei lase ka minu positsioon kohalikus omavalitsuses liikluses huligaanitseda ja kindlasti seab omad piirid ka staatus EBK`s :!:
Indrek_M
Huviline
Postitusi: 3449
Liitunud: 31.08.2004 12:58 12
Asukoht: Tallinn

Postitus Postitas Indrek_M »

Ma kummi ei vilista, külg ees ei sõida, suunda näitan, jalakäijaid üle tee lasen, valesti ei pargi.
Maanteel üldiselt sõidan lubatud kiirusega püsikiirushoidjaga - möödasõidul kipub küll kiirus üle lubatu minema. Seega ... vahel juhtub.
Indrek
Kasutaja avatar
Marko S
Huviline
Postitusi: 3549
Liitunud: 11.10.2005 19:02 22
Peamine sõiduk: E39 530d
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Postitus Postitas Marko S »

Minu poolt ka aus vastus,et kiirust ületan peaaegu igapäev,aga see jääb piiridesse kuni +20km/h.Külgees sõidan talvel,kuid enam ei paku see ka väga lõbu :P Aga tunnistan veel ülesse,et täna lasin korraks külgees linnas :oops: Kuna kruus oli rataste all ja oli vahele vaja jõuda,siis paraku nii juhtus.
Kummi vilistan väga harva,aga mitte sõiduteel,vaid kuskil platsil (mul kodujuures selleks piisav,kus kedagi ei sega ega häiri)


Aus ülestunnistus pidi pool võitu olema :)
fox666
Huviline
Postitusi: 993
Liitunud: 01.04.2003 21:31 54
Asukoht: Harjumaa/Muuga

Postitus Postitas fox666 »

Kipun kiirust ületama,munejate pärast,lähen pöörtesse lihtsalt viimasel ajal veits vähem kuna sain politeilt väikese noomituse (Tartu maantel 90 alas 122km/h.Nüüd tuleb aastake rahulikult võtta.Inimesi lasen alati üle tee (ette nähtud kohas), punasega üle ristmiku ei sõida, kummi vilistan väga harva.Külg ees sõitmist ei harrasta. :?
Minul BMW E46 320i sedaan 2000a.Naisel BMW E46 318i sedaan 1998a.
Tel. 55635375 Mail: fox666@hot.ee
V2ike_Suur
Huviline
Postitusi: 910
Liitunud: 25.07.2006 15:08 37
Kontakt:

Postitus Postitas V2ike_Suur »

Vahest ületan kiirust (üle 20km/h võrra väga harva), talvel vahest tühja tee peal lasen natuke külge ette, mõnikord kui nägijaid pole, jätan suunatule näitamata.
Tööga seoses peatun mõnikord keelatud kohtades, Ühisteenustega pole probleemi olnud (v.a. üks erakordne juhtum, mille lahtirääkimine veniks pikale).

Punane foorituli on püha (isegi öösel tühjade tänavatega), ristmikke kinni ei sõida (ka väikseid tänavaotsi võimaluse korral mitte), jalakäijad lasen üle (v.a. üksikud juhud kui see selgelt põhjustaks ohtu mulle või jalakäijale, see omaette pikem teema).

Liikluspolitsei eest kaasliiklejaid ei hoiata (võibolla kui Pirita teel näeks, siis), liiklusliini teatan "erakorralistest" (nt. avariist põhjustatud) ummikutest, tuledeta (või parktuledega) vastutulijatele vilgutan vastavalt võimalusele.

Liikluses lähen tihti närvi, karjun ja ropendan omaette päris kõvasti, aga käitumist hoian tagasi ("ärapanemist" ei praktiseeri).

Üldiselt annan endast parima, et minul ja teistel oleks võimalikult muretu jõuda oma sihtkohta.
730iA e32 138kW 12/1992
Kasutaja avatar
Kalev
Huviline
Postitusi: 1666
Liitunud: 10.09.2005 21:37 46
Asukoht: Viljandimaa

Postitus Postitas Kalev »

Maanteel 90 - 100km/h, paar nädalat tagasi Tallinnas käisin siis oli ühtlane 130 oli vaja sõber lennuki pealt ära tuua ja pärast kursusetöö kaitsmine.

Linnas- 0 -60km/h oleneb palju naisi teeääres on ja palju teed lubavad ja kui kiire parasjagu on.

Talvel- külg ees sageli.

Suvel- kummi ei vilista, pole kungi põhimõtteliselt proovind ka. (No kui oli nädal aega sõbra 3.5 siis oli ka sageli, külglibisemine siis)

Autoga pole kunagi trahvi veel saanud. Üks hoiatus aint, kohustusliku sõidusuuna märgi eiramine. Ei näinud seda (Võru pealt keerasin Õnne tänavasse, vasakpööre)Joppas et trahvi ei saanud, see MENT ei seedinud riigieelarvel õppivaid tudengeid:D spets küsis kas ma riigi või oma raha eest ja ütles et nii ebaus, et mõned peavad maksma ja mõned mitte. Ei julgenud mina oma arvamust selle kohta öeldagi. Õnneks teine POLITSEINIK kauples mulle hoiatuse. ;)

Inimesi lasen ka tihti üle, igal pool. :D Sõidu õpetaja juba ütles et kui näed et tahab üle minna jää seisma naerata ja viipa sõbralikult käega.
F11
Kasutaja avatar
toivoku
Huviline
Postitusi: 12044
Liitunud: 04.02.2003 23:56 20
Peamine sõiduk: 524td
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Postitus Postitas toivoku »

kummi vilistan harva ja külgees kah harva, dislaga ületan pidevalt kiirust+10-20kmh , 7mesega magasin põhimõtteliselt roolis.
Jan_K
Huviline
Postitusi: 288
Liitunud: 28.06.2006 21:41 43
Peamine sõiduk: BMW 530i E60
Asukoht: Jälgimäe
Kontakt:

Postitus Postitas Jan_K »

Sõidan tihti öösel ja üksinda töölt koju aga ei riku ikkagi kiirust. Päeval niigi suhteliselt võimatu ületada. 0-60km/h. Muidugi mõnes kohas ajab kiirusepiirang natuke närvi ka. Öösiti võiks olla pirita teel nt. ikka 70km/h. Maanteel üritan ka püsidakuni +9 üle. Harva vahest ikka läheb rohkem. Aga ainuüksi see meenutus, et kui palju ma juba LP toetanud olen siis enam küll ei soovi. Ja pealegi 7-ga on ka hea rahulik krusida ja oma uut woofrit kuulata :cool: Vahest olen isegi liiga agar kõrvalteelt teisi autosid vahele laskma aga mulle meeldib. Muidugi eelisjärjekorras on BMW. Jalakäijad saavad tänu minu viisakusele ilusasti üle tee. Kummi ei vilista ja külg ees ei sõida sest 7-ka sildasid remontida iga aasta on tiba kulukas.
53 036 056 Jan
Kasutaja avatar
Martin_S
Huviline
Postitusi: 1421
Liitunud: 17.11.2004 14:15 06
Asukoht: Kakumäe

Postitus Postitas Martin_S »

Eks ikka tuleb sellist +10km/h +20km/h kiiruse ületamist vahest ette, see on pigem seotud sellega et kohapealt startides on 1 hetk ja on juba 70 ... muidugi meeldetuletus kiirusest on 62km/h peal ja siis käib kong mis tuletab meelde et sutsu on üle juba. Ketsi vä? nuh nii kui vihma sadama hakkab siis muutub see elu 210kw ja asfvaldi vahel suhteliselt libedaks.
Üks kord Viljar ütles kickdown sellele järgnes ....
Aga inimesi lasen üle tee ja autosid vahele jne elementaarne viisakus noh.
Eks alati saaks olla viisakam ja korralikum :roll:
ReinoT
Huviline
Postitusi: 505
Liitunud: 31.10.2007 09:26 54
Peamine sõiduk: BMW e39 530d
Asukoht: Tartu

Postitus Postitas ReinoT »

Sõidan ikka suht rahulikult. Vastuseks panin vahetevahel, sest vastustest tuleb ette kiiruse ületamist ikka vahetevahel. Aga oma vana 1.8 mootoriga on need asjad mootorile piinavad. Maanteel tundub 140km/h juba imelik just mootori pöörete koha pealt.
Kasutaja avatar
Kairi
Klubiliige
Postitusi: 1680
Liitunud: 08.04.2006 19:24 21
Peamine sõiduk: BMW 320I
Asukoht: Tallinn

Postitus Postitas Kairi »

Ma ka vist maha rahunenud kiiruse koha pealt. Enam ei ole sellist meeletutu kimamisvajadust nagu paar aastat tagasi. Aha kui nüüd aus olla, siis maanteel sõidan ~10 km / h rohkem kui lubatud. Aus ülestunnistus.
Muidu kummi ei vilista (ei oska :D), külg ees ei sõida, turvavöö on ALATI peal, jalakäiad lsen üle, va jalgratta seljas jalgratturid ( õppigu liikluseeskirja), kõrvaltänavalt lasen autosid välja, kui võimalik, samuti ka vahele lasen, kui just mingi eriline nahhaal ei ole.
Lähen ka vahel närvi, omaette siis pobisen ja sõiman, aga õnnek skeegi ei kuule :)
Kõike mida sa ütled, kasutatakse kindlasti sinu vastu :D
Kasutaja avatar
Janar_R
Huviline
Postitusi: 389
Liitunud: 04.08.2007 10:51 06
Asukoht: Tartu/Võru

Postitus Postitas Janar_R »

Eks ta ole. Tegelikult ongi sellest rullnoka teemast hirmsat moodi siiber- niiet üritan liikluses võimalikult viisakaks jääda.
Kasutaja avatar
Joosep325i
Huviline
Postitusi: 172
Liitunud: 12.03.2007 23:28 28
Asukoht: Pirita

Postitus Postitas Joosep325i »

Vanus ja "aeg kaua load on mul olnud" mängib kõvasti rolli. Ütlen ausalt, et kihutan suht tihti. :oops:
Kasutaja avatar
Marko S
Huviline
Postitusi: 3549
Liitunud: 11.10.2005 19:02 22
Peamine sõiduk: E39 530d
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Postitus Postitas Marko S »

Mul jäi enist mainimata,et autosid vahele lasen,jalakäijaid üle tee ka praktiliselt igakord.Suunatuli on kätte sisse sööbinud,ilma ei tee ühtegi manöövrit ja parklas ei laia.Ikka triipude keskele.Tuledega üldiselt teeäärsest politseinikust ei teata,kuid kui tuled ei põle,siis vilgutan küll.

Ennist lugedest Martin S'i juttu siis tõesti, neli null ja niiske asfalt ei ole hea kooslus.
hanno
Huviline
Postitusi: 4711
Liitunud: 01.10.2002 11:41 05
Peamine sõiduk: BMW 520d
Asukoht: Tallinn

Postitus Postitas hanno »

Mul väga raske vastata.
Linnas sõidan kus vähegi võimalik püsikiirusehoidjaga - spidomeetri näit on 55, mis kiirusemõõtjate järgi tähendavad 48km/h. Võta nüüd siis kinni, kas ülean teadlikult kiirust või püsin normi piires.
Loomulikult linnas jään paljudele tropiks, kuid ei põe selle pärast.
Iga päev reaalselt saab kogeda, kuidas selline sõidustiil rahustab ka teisi maha - paljud sõidavad rahulikult minu sabas ja mööda ei tuhise.
Külg ees ei sõida, kummi ei vilista, invakohale ei pargi, punasega üle ristmiku ei sõida, kollasega on mõni kord ette tulnud.
Ristmikule välja ei sõida, kui näen et jään ristmikule pidama, kui foor punaseks juba on läinud. Igahommikustel geeniustel, kes ristmikul ummikut tekitavad, konfiskeeriks aga auto üldse ära.
Suletud