Tänamine ohutuledega

Vaba teema
Bailando
Huviline
Postitusi: 61
Liitunud: 07.03.2008 20:01 55

Postitus Postitas Bailando »

To: ananass

kellele ema, kellele tütar :D
jackpuuk
Huviline
Postitusi: 300
Liitunud: 27.02.2007 00:00 08

Postitus Postitas jackpuuk »

ananass kirjutas:kõik ilus tahetakse siit maailmast võtta, minu arust on kohe kõmaki aru saada kui näidatakse ohukatega, siis see ju tänamine johhaidii, ega sa seda minutiks sisse ei jäta ju....
hakkad seda paremale plõksima siis rekkamees või kes iganes vaatab et hakkad ju paremale keerama...

To:Tiit525 kui sulle ohukaid näidatakse, mida siis mõtled? On debiil, või lihtsalt et auto läks sekundiks kaheks tal katki? :)
Tundub, et sa pole küla vahelt kaugemale saanud, väljaspool Eestit on ohutuled tõesti selle jaoks, kui midagi juhtub ja kui sa nendega lampi vilgutad, võid inimesed päris ära ehmatada, annaks kõrgemad, et tänu sinule ei juhtu midagi peale sinu vilgutamist.
3 takti: imeb, surub ja kohe läheb!
Kasutaja avatar
toivoku
Huviline
Postitusi: 12043
Liitunud: 04.02.2003 23:56 20
Peamine sõiduk: 524td
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Postitus Postitas toivoku »

Kulla inimene meil ei ole siin miski välismaa, see on minu arust tavaks saanud,et ohutulesid näidata 2 korda, paned suuna sisse siis vbla tahab keegi ära keerataja kui minu ees keegi vilgutab suunatuledega siis üldiseltkas hakkan mööda sõitma või võtan igaksjuhuks hoogu maha. Milleks hakata jalgratast leiutama? Juba mitmeid aastaid kasutatud ohutule teemat ja nüüd mõeldakse,et oleme ägedad nagu mujal maailmas ja muudame seda süsteemi.
jackpuuk
Huviline
Postitusi: 300
Liitunud: 27.02.2007 00:00 08

Postitus Postitas jackpuuk »

seix kirjutas:riias küll vilgutavad ohukaid ja seal on see vahele laskmine tava asi, kohalikd elanikud nagu teavad liiklus eeskirju väga ästi, seal pead lihtsalt vahele laskma, muidu käib mats ära ja sina oled süüdu, kuna reastuvale autole tuleb teed anda, mitte mängida sellist troppi, nagu meie liikluses on ,et teed vapsee ei anta!!! ja mis puutub nende ohukatega tänamise kohta, siis seda peaks nagu igaüks teadma, et niimoodi tänatakse, korraks sisse lülitamisega, mitte ei jäeta mingi minutiks sisse... ja keegi siin oli rääkinud et uute autodega võimatu see vasak parem vasak sunna näitamine raskendatud, kuna korra suunatule kangi puudutades vilgub see 3x. aga tuleb kang lõpuni lükata siis toimib asi samamoodi nagu vanakooli autol, vähemalt 2008 a vw crafteril küll !
Seix, linnas on see normaalne, maanteel pole. Linnas suunaga tänada pole ju võimalik, ilma et inimesi paanikasse oma vilgutamisega ajaks :D
3 takti: imeb, surub ja kohe läheb!
jackpuuk
Huviline
Postitusi: 300
Liitunud: 27.02.2007 00:00 08

Postitus Postitas jackpuuk »

bmw_msn_ee kirjutas:Tagasõitja näeb ju et ohutuledega vilgutatakse 1-2 korda. Juhul kui on reaalne oht, siis ju jätadki ohutuled vilkuma.
Sada kilomeetrit tunnis, mitu meetrit sa läbid selle kahe vilkumise jooksul, krt. teil on viga midagi või? Tulge oma konnalombist välja ja vaadake maailma natuke. OHUTULED, nimigi ütleb ju asja ära.
3 takti: imeb, surub ja kohe läheb!
Kasutaja avatar
toivoku
Huviline
Postitusi: 12043
Liitunud: 04.02.2003 23:56 20
Peamine sõiduk: 524td
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Postitus Postitas toivoku »

jackpuuk kirjutas:
bmw_msn_ee kirjutas:Tagasõitja näeb ju et ohutuledega vilgutatakse 1-2 korda. Juhul kui on reaalne oht, siis ju jätadki ohutuled vilkuma.
Sada kilomeetrit tunnis, mitu meetrit sa läbid selle kahe vilkumise jooksul, krt. teil on viga midagi või? Tulge oma konnalombist välja ja vaadake maailma natuke. OHUTULED, nimigi ütleb ju asja ära.
Ma arvan, et ka SUUNATULED peaksid asja ära ütlema , ma arvan,et sa järgmine kord kui tänada tahad siis lehvita katuseluugist või aknast käe jala või mõne muu jäsemega.

Peaks aretama siis tagatuledesse kuskile ka "tänamis" tuled. Mu arust mõttetu teema see ja varsti niikuinii lukku.
Viimati muutis toivoku, 01.05.2008 15:21 18, muudetud 1 kord kokku.
Bailando
Huviline
Postitusi: 61
Liitunud: 07.03.2008 20:01 55

Postitus Postitas Bailando »

ma olen kusjuures mõeld õllekõrvale vahest-oleks hea kui tagaaknal toonklaasi taga oleks elektrooniline tekstitabloo :D kirjutad teksti ja kiri jookseb tagant läbi.
siis oleks lihtne, kirjutaks aitähh :D
seda oleks teises reas venijate peal vahel kasutada, või kena blondiin taga autos :D
jackpuuk
Huviline
Postitusi: 300
Liitunud: 27.02.2007 00:00 08

Postitus Postitas jackpuuk »

toivoku kirjutas:Kulla inimene meil ei ole siin miski välismaa, see on minu arust tavaks saanud,et ohutulesid näidata 2 korda, paned suuna sisse siis vbla tahab keegi ära keerataja kui minu ees keegi vilgutab suunatuledega siis üldiseltkas hakkan mööda sõitma või võtan igaksjuhuks hoogu maha. Milleks hakata jalgratast leiutama? Juba mitmeid aastaid kasutatud ohutule teemat ja nüüd mõeldakse,et oleme ägedad nagu mujal maailmas ja muudame seda süsteemi.
Kulla mees, see et sa oled endisest kuradima NL-ist pärit, ei anna sulle õigust muu maailma kogemusi maha laita, vilgutage jah välismaal ohukatega, kui keegi sellepärast matsu paneb ja sina plekid terve elu tema invaliidsust, siis oled vast pointist aru saanud.
3 takti: imeb, surub ja kohe läheb!
Kasutaja avatar
toivoku
Huviline
Postitusi: 12043
Liitunud: 04.02.2003 23:56 20
Peamine sõiduk: 524td
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Postitus Postitas toivoku »

jackpuuk aga kas suunatuled ei või seda põhjustada? Mina ehmatan ennem ära suunatuledest kui ohutuledest, kui inimene paneb suuna lampi sisse siis järelikult tahab ta reastuda ja krt mõtle siis kummale poole kui ta vilgutab edasi ja tagasi. Siin paar juhust olnud suunatuledega kui kellelgi käru taga,et suuand vilguvad valesti ja siis ole inimene ja nuputa,et parem suund on sees ja auto keerab vasakule, ei tee vähekenegi ettevaatlikuks? Ikkagi teeme "tänamis" tule või ei täna üldse siis on asi ohutu. Pealegi kus on rohkem tänamist kas linnas või maanteel? Üldiselt ikka linnas, ja kui olen kellegi enda ette lasknud ja pannakse ohuakd peale siis tean ju et tänatakse mind, pannakse suund linnas sisse siis mõtlen,et miks **** sa üldse minu ette ronisid kui tahadk ohe edasi või tagasi reastuda.
Viimati muutis toivoku, 01.05.2008 15:27 20, muudetud 1 kord kokku.
Kasutaja avatar
Genne
Huviline
Postitusi: 767
Liitunud: 10.06.2007 02:27 33
Asukoht: Järvamaa

Postitus Postitas Genne »

Kulla "euroopa" moodi käitujad, tehke Eesti maakale üks vastuolu nüüd selgeks.

Sõidan nimelt 2007 aasta Ford Focusega. Suunatulel on selline funktsioon, et korraks kangi liigutades, vilgub alati vähemalt 3x. Seega vasak-parem-vasak tehes ( nagu Andrez nt.), paistab tagasõitjale, et ma oleksin justkui eufooriasse sattunud :D :D

Selline suunatulede funktsioon on paljudel uutel autodel...

Seega küsin- kuidas Euroopas siis selliste autode juhid tänavad? Kindlasti on mõnel kogemusi... ;)
Räägi tõtt või vähemalt ära valeta.;
E34 94a. 2,5 TDSA Touring
Kasutaja avatar
toivoku
Huviline
Postitusi: 12043
Liitunud: 04.02.2003 23:56 20
Peamine sõiduk: 524td
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Postitus Postitas toivoku »

Genne kirjutas:Kulla "euroopa" moodi käitujad, tehke Eesti maakale üks vastuolu nüüd selgeks.

Sõidan nimelt 2007 aasta Ford Focusega. Suunatulel on selline funktsioon, et korraks kangi liigutades, vilgub alati vähemalt 3x. Seega vasak-parem-vasak tehes ( nagu Andrez nt.), paistab tagasõitjale, et ma oleksin justkui eufooriasse sattunud :D :D

Selline suunatulede funktsioon on paljudel uutel autodel...

Seega küsin- kuidas Euroopas siis selliste autode juhid tänavad? Kindlasti on mõnel kogemusi... ;)
Vabandage minu sarkasmi aga ma arvan, et selliste autode juhid panevad küljeaknast suure sildi välja " Thank´s" kirjaga.
jackpuuk
Huviline
Postitusi: 300
Liitunud: 27.02.2007 00:00 08

Postitus Postitas jackpuuk »

Eks ta selline harjumuse asi ole, aga euroopas ei soovita kasutada ohukate varianti, tean oma algusaegade kogemusest, et see ajab inimesed paanikasse, linnas tänamiseks polegi ju muud varianti, suunaga vilgutama hakates tekitad ju veel rohkem segadust, aga mujal linnavahel tavaliselt keegi ei vilguta kah, see on ikkagi tühja maantee teema rohkem
3 takti: imeb, surub ja kohe läheb!
Kasutaja avatar
toivoku
Huviline
Postitusi: 12043
Liitunud: 04.02.2003 23:56 20
Peamine sõiduk: 524td
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Postitus Postitas toivoku »

jackpuuk kirjutas:Eks ta selline harjumuse asi ole, aga euroopas ei soovita kasutada ohukate varianti, tean oma algusaegade kogemusest, et see ajab inimesed paanikasse, linnas tänamiseks polegi ju muud varianti, suunaga vilgutama hakates tekitad ju veel rohkem segadust, aga mujal linnavahel tavaliselt keegi ei vilguta kah, see on ikkagi tühja maantee teema rohkem
Okei arusaadav, aga eestis jätkan ohutuledega kesklinnas vilgutamist ja ka maanteel kui rekka näitab,et võin tuimalt mööda kupatada.
MuiduMees
Huviline
Postitusi: 1444
Liitunud: 13.01.2006 19:11 29
Asukoht: tartu-jõgeva

Postitus Postitas MuiduMees »

jackpuuk kirjutas:
toivoku kirjutas:Kulla inimene meil ei ole siin miski välismaa, see on minu arust tavaks saanud,et ohutulesid näidata 2 korda, paned suuna sisse siis vbla tahab keegi ära keerataja kui minu ees keegi vilgutab suunatuledega siis üldiseltkas hakkan mööda sõitma või võtan igaksjuhuks hoogu maha. Milleks hakata jalgratast leiutama? Juba mitmeid aastaid kasutatud ohutule teemat ja nüüd mõeldakse,et oleme ägedad nagu mujal maailmas ja muudame seda süsteemi.
Kulla mees, see et sa oled endisest kuradima NL-ist pärit, ei anna sulle õigust muu maailma kogemusi maha laita, vilgutage jah välismaal ohukatega, kui keegi sellepärast matsu paneb ja sina plekid terve elu tema invaliidsust, siis oled vast pointist aru saanud.
mina kuulen ka sellest suundadega näitamisest igatahes esimest korda- ning ajaks see arvatavasti ka rohkem segadusse, kui nt ohutuledega vilgutamine.
kui suundadega näidataks siis ma arvaks ka esialgu et keegi tahab ära pöörata vms.
ja nagu sa väidad et taga paneb keegi matsu ja sa plekid tema invaliidsust- selle peale seda ütlen vb liiga rängalt, aga siis järelikult selliste juhtide asi polegi liikluses. mõtlen selle all seda, et maailm on igast idioote täis, kes lihtsalt sõita ei mõista ja ei hakkagi mõistma- taoliste poolt ongi põhjustatud enamus õnnetusi. ongi potentsiaalseid ohtusid vähem.
ja kes näitab paremat suunda, et mine mööda- mõistab järelikult ka neid nö kirjutamata reegleid ja ei hakka rooli taga rapsima kui keegi ohukatega tänamiseks vilgutab.
Viimati muutis MuiduMees, 01.05.2008 16:15 40, muudetud 1 kord kokku.
2000 a. 320d, e46
KnX
Huviline
Postitusi: 695
Liitunud: 03.10.2007 00:52 25

Postitus Postitas KnX »

On siis kellelgi selline negatiivne kogemus ka näiteks tuua, kus üks osapooltest tänu ohukate vilgutamisele segadusse sattus?
Kasutaja avatar
joxs
Huviline
Postitusi: 158
Liitunud: 24.09.2003 19:56 40
Asukoht: tallinn

Postitus Postitas joxs »

MuiduMees kirjutas:kes näitab vasakut suunda, et mine mööda
Paremat, ikka paremat.
MuiduMees
Huviline
Postitusi: 1444
Liitunud: 13.01.2006 19:11 29
Asukoht: tartu-jõgeva

Postitus Postitas MuiduMees »

sorry jah, minu viga :oops:
2000 a. 320d, e46
Kasutaja avatar
Jaanus_P
Huviline
Postitusi: 3102
Liitunud: 05.08.2004 18:42 53
Asukoht: Tallinn/Mustvee
Kontakt:

Postitus Postitas Jaanus_P »

E34 520iT 09.06a.- 09.09a. E38 740 09.09a. - 08.10a. E36 323 08.10a. - 11.10a. E39 523 11.10a. - 03.11a. 2 korda a***, E34 520iT 08.11a. - 04.12a. Seat Toledo 04.12a. - 12.14a. Seat Leon 12.14a.
Kasutaja avatar
Andrez
Huviline
Postitusi: 820
Liitunud: 18.02.2007 23:22 17
Asukoht: Tallinna lähiümbrus

Postitus Postitas Andrez »

Kuulge ohutulede pooldajad, keda te maanteel tänate ja mille eest?
Once you buy a BMW you will notice that over the years you will slowly become a certified mechanic, your trunk will be filled with coolant, rags and ATF fluid but your life will feel PERFECT
Kasutaja avatar
Margus_
Huviline
Postitusi: 767
Liitunud: 02.12.2005 14:06 11
Peamine sõiduk: Babyracer

Postitus Postitas Margus_ »

Andrez kirjutas:Kuulge ohutulede pooldajad, keda te maanteel tänate ja mille eest?
Rekkameest, kellest mööda vaja sõita. Tema sealt kõrgelt näeb pikalt künka taha, et tee vaba, mina paraku ei näe sealt karbi tagant suurt midagi peale tema tulede. Minuarust igati tänuväärne, kui keegi viitsib vaevaks võtta märku anda, et tee vaba.
Viimati muutis Margus_, 01.05.2008 16:58 50, muudetud 1 kord kokku.
Kasutaja avatar
Wilson
Huviline
Postitusi: 654
Liitunud: 19.07.2006 18:03 46
Asukoht: läänemaa
Kontakt:

Postitus Postitas Wilson »

Andrez kirjutas:Kuulge ohutulede pooldajad, keda te maanteel tänate ja mille eest?
:shock:
Kasutaja avatar
-Tauno-
Huviline
Postitusi: 298
Liitunud: 30.11.2006 11:31 00
Asukoht: Soome

Postitus Postitas -Tauno- »

Helllõuu rahvas... Eestis juba ammuilma see " ohututledega tänamine " traditsiooniks saanud ju.
Kõik kes on käinud euroopas ja teevad teisiti , siis minge sinna kus nii tehakse või siis tehke seda edasi ja olge õnnelikud. NB! isegi välismaa rekkajuhid saavad aru ohutuledega tänamisest ;)
Seega jääme ikka vana hea süsteemi juurde. :)
Ise pooldan ohutuledega tänamist ning kasutan ise ka seda :)
2 - " Andrez "
Näiteks, kui rekkajuht annab paremasuunaga märku et tee vaba saad mööda minna, siis avaldan tänu 2-3 seki ohukatega, siiani on enamus kaugtulesid vastu vilgutanud " äitähh " või " võtaheaks " või " palun ".
Seal hulgas ka välismaa rekkad ;)

Teema iseenesest hea, aga vaatan et inimesed muutuvad kurjaks ja vaenulikuks , kuid milleks? ...
-=Team Kaunitar=-
bmw_msn_ee
Huviline
Postitusi: 247
Liitunud: 10.02.2006 00:15 43
Asukoht: Tartu - 56305508
Kontakt:

Postitus Postitas bmw_msn_ee »

Andrez kirjutas:Maantepeal tänan üldjoontes ainult veokeid ja neile näitan vasak-parem-vasak.
Andrez kirjutas:Kuulge ohutulede pooldajad, keda te maanteel tänate ja mille eest?
:lol:
canony
Huviline
Postitusi: 54
Liitunud: 08.02.2006 16:12 32
Asukoht: Tartu

Postitus Postitas canony »

Olen mitmeid kordi sõitnud autoga Eestist Saksamaale ja pole kordagi näinud, et autod tänaksid suunatuledega, vaid ikka ohutuledega. Ohutuledega tänavad nii Poola, Leedu kui ka Läti rekkajuhid. Olen korra Eestis näinud suunatuledega tänamist ja tõesti ajas segadusse, et kummale poole see auto nüüd kavatseb pöörata.
Kasutaja avatar
Genne
Huviline
Postitusi: 767
Liitunud: 10.06.2007 02:27 33
Asukoht: Järvamaa

Postitus Postitas Genne »

Uhh, paistab et päeva lõpuks keerab maailm end ikka õigetpidi :) Aga eks vahest on päris huvitav vaadata ja kaasa lüüa, kui veeklaasis tõuseb torm.

Tänan tähelepanu eest!
:)
terv.
Genne
Räägi tõtt või vähemalt ära valeta.;
E34 94a. 2,5 TDSA Touring
Kasutaja avatar
Hannes
Huviline
Postitusi: 3573
Liitunud: 21.08.2005 20:28 38
Peamine sõiduk: E91 325d
Asukoht: Haapsalu

Postitus Postitas Hannes »

Ei hakka uut teemat tegema ja küsin siin sellist asja, et kas õigem on vastutulevaid vilgutada täistuledega või klõpsutada(tuled kustu ja uuesti põlema).Tekkis kord vaidlus sõbraga lihtsalt.Minu arust ikka vilgutatakse täistuledega korra. :P
(OO==[][]==OO)
Kasutaja avatar
toivoku
Huviline
Postitusi: 12043
Liitunud: 04.02.2003 23:56 20
Peamine sõiduk: 524td
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Postitus Postitas toivoku »

Hannes525 kirjutas:Ei hakka uut teemat tegema ja küsin siin sellist asja, et kas õigem on vastutulevaid vilgutada täistuledega või klõpsutada(tuled kustu ja uuesti põlema).Tekkis kord vaidlus sõbraga lihtsalt.Minu arust ikka vilgutatakse täistuledega korra. :P
MInak orra või 2 vilgutanud.
Kasutaja avatar
Andrez
Huviline
Postitusi: 820
Liitunud: 18.02.2007 23:22 17
Asukoht: Tallinna lähiümbrus

Postitus Postitas Andrez »

Margus_ kirjutas:
Andrez kirjutas:Kuulge ohutulede pooldajad, keda te maanteel tänate ja mille eest?
Rekkameest, kellest mööda vaja sõita. Tema sealt kõrgelt näeb pikalt künka taha, et tee vaba, mina paraku ei näe sealt karbi tagant suurt midagi peale tema tulede. Minuarust igati tänuväärne, kui keegi viitsib vaevaks võtta märku anda, et tee vaba.
Täpselt, tänada on maantepeal ainult veokijuhte kellest möödumine võib olla tunduvalt ebameeldivam kui sõiduautost. Sellest said nüüd kõik ju aru? Nüüd mõtleme edasi. Veokijuht - 50/50 et tegemist on mitteestlasega kes on harjunud euroopa tavade järgi tänusignaale saama. Ja isegi kui on tegu kohaliku juhiga siis veedab ta 90% oma ajast kusagil lääneeuroopas ja on ikkagi nende tavadega harjunud. Kui ohutuled tähendavad nende jaoks ohtu siis meie ajame neil oma tänamisega närvid läbi. Lihtsalt minu point on, et linnas ohutuled ja maanteel vaheldumisi suunad. Aga olgu, I rest my case.
Once you buy a BMW you will notice that over the years you will slowly become a certified mechanic, your trunk will be filled with coolant, rags and ATF fluid but your life will feel PERFECT
MuiduMees
Huviline
Postitusi: 1444
Liitunud: 13.01.2006 19:11 29
Asukoht: tartu-jõgeva

Postitus Postitas MuiduMees »

kui vastutuleval autol tuled ei põle, siis korra tuled endal välja siis sisse tagasi. kui politsei või mõni muu põhjus, siis vilgutan täistuledega.
linnas tavaliselt tänan sellega kui viskan käppa vms.
Viimati muutis MuiduMees, 01.05.2008 19:48 00, muudetud 1 kord kokku.
2000 a. 320d, e46
Kasutaja avatar
Jaanus_P
Huviline
Postitusi: 3102
Liitunud: 05.08.2004 18:42 53
Asukoht: Tallinn/Mustvee
Kontakt:

Postitus Postitas Jaanus_P »

Hannes525 kirjutas:Ei hakka uut teemat tegema ja küsin siin sellist asja, et kas õigem on vastutulevaid vilgutada täistuledega või klõpsutada(tuled kustu ja uuesti põlema).Tekkis kord vaidlus sõbraga lihtsalt.Minu arust ikka vilgutatakse täistuledega korra. :P
Ma ei saa aru... sulle tuleb auto vastu ja sinna kukud talle tuledega vilgutama jne.? Mis tal siis viga on, et sa tõmbled? Unustas tuled põlema panna? Selleks on politsei kes kontrollib miks tuled ei põle ja kui ei põlenud selle pärast, et juht on joobes nt. siis saab trahvi.
E34 520iT 09.06a.- 09.09a. E38 740 09.09a. - 08.10a. E36 323 08.10a. - 11.10a. E39 523 11.10a. - 03.11a. 2 korda a***, E34 520iT 08.11a. - 04.12a. Seat Toledo 04.12a. - 12.14a. Seat Leon 12.14a.
Suletud