Jonnipunnid liikluses e. reguleerime liiklust jõuga

Vaba teema
Kasutaja avatar
darklight
Huviline
Postitusi: 1427
Liitunud: 08.07.2007 23:27 55

Postitus Postitas darklight »

need jonnipunnid ja muu veits mööda liikluspoliitika pole SELLEGA: http://www.epl.ee/artikkel/428387 võrreldes veel midagi :roll:
Toly
Huviline
Postitusi: 79
Liitunud: 17.10.2003 12:52 41
Asukoht: Tln

Postitus Postitas Toly »

Rock94 kirjutas:
eile õhtul sõitsin pärnu mnt ja viljandi mnt ristist mööda ja jonnipunnidest on alles ainult mõned koos oma kaaslaste alumiste osadega
:!:
Sry, et vaid lõigu su jutust kasutan aga see, et neid sealt sellises koguses ära sõidetakse näitabki ju, et meil on päris tõsine suhtumise probleem liikluses, kui juht ei näe seda jonnipunni seal, ei vaata ta seda teemärgistust ju ammugi. See on tunde järgi sõitmine, paratamatult tuleb liikluses muudatusi teha, selle tingib juba meie autode arvu kasv ja über-ehitustegevus.
Liiklemine käib siiski liikluskorraldusvahendite ja liikluseeskirja järgi, mitte kaela jämeduse ega auto hinna järgi.

Minu seisukoht on ka see, et pange või betoonist, ma ise sõidan tööle mööda seda teed ja mina sain liikluskorraldusest esimesel päeval aru kui see oli püsti pandud. Märkamatuks on minu jaoks jäänud ka liiklusvoolu oluline aeglustumine.
M3; Ajalugu- 323-320-320-318-320-318-323-320-320-635
Toly
Huviline
Postitusi: 79
Liitunud: 17.10.2003 12:52 41
Asukoht: Tln

Postitus Postitas Toly »

Ma ple ka kohanud sellist olukorda kus ühistransport oleks omal rajal katki läinud, küll olen ma näinud sel samal lõigul (estonia pst.) kus sõiduauto ja veoauto said külgepidi kokku, muidugi otsustasid nad keset teed seisma jääda ja olukorda hinnata.
Sellises olukorras oleks lihtne olnud kui teekattemärgistus, mis sealt ahvikiirusel minema sõideti, oleks alles olnud.
Töökaaslane kes pool tundi hiljem tuli teatas, et need taadid ikka veel seisid seal, ilmseltei saadud üksmeelel, kes tegelikult süüdi oli.
M3; Ajalugu- 323-320-320-318-320-318-323-320-320-635
Lauri_R

Postitus Postitas Lauri_R »

darklight kirjutas:need jonnipunnid ja muu veits mööda liikluspoliitika pole SELLEGA: http://www.epl.ee/artikkel/428387 võrreldes veel midagi :roll:
Ma ei usu, et selline asi veel lähiajal teoks saab...aga kui peaks siis.... :evil:
Kasutaja avatar
raunz
Klubiliige EKBK
Postitusi: 1429
Liitunud: 08.02.2006 17:07 18
Peamine sõiduk: 135i E88
Asukoht: Saku

Postitus Postitas raunz »

Pärnu Mnt-l järvel on jonnipunnid omal kohal ja täiesti õigustatud aga mujal(eriti Estioni pst-l) on tegu tüüpilise idiootsusega. Võitlus autojuhtide ja uute jonnipunnide vahel on igatahes vinge, pea iga kord, kui mööda sõita nendest, on torbikute arv erinev, täiskoosseisu pole õnnestunud veel näha :P
BMW E21 323i M50B25 1981 + BMW E88 135i Cabrio 2008 + BMW E21 320i M20B25 1980
Kasutaja avatar
Martin_S
Huviline
Postitusi: 1421
Liitunud: 17.11.2004 14:15 06
Asukoht: Kakumäe

Postitus Postitas Martin_S »

selle jaoks on eraldi teema kus saab seda kw maksu arutada!

ehh minu arust on nees jonnipunni read kuidagi väga hõredaks jäänud. :D Eks see nali vajab harjumist. Neid jonnipunne võiks võrrelda sääse hammustusega mis mingi ajapärast mööda läheb.
varsti ongi alles vaid need metallist alused kood nende jonnipunni kinnitusega.




vägev!
Arne_P
Huviline
Postitusi: 119
Liitunud: 01.02.2007 09:53 11
Asukoht: Tallinn/Pärnu/Saku

Postitus Postitas Arne_P »

Keegi võiks autole kerge lisavarustuse ehitada .... mingi torbikuniitija või midagi sellist :P
Real cars don't spin the front tires, they lift them!
Lauri_R

Postitus Postitas Lauri_R »

Arne_P kirjutas:Keegi võiks autole kerge lisavarustuse ehitada .... mingi torbikuniitija või midagi sellist :P
On sul ideid? :lol:
Viimati muutis Lauri_R, 10.05.2008 21:13 15, muudetud 1 kord kokku.
V2ike_Suur
Huviline
Postitusi: 910
Liitunud: 25.07.2006 15:08 37
Kontakt:

Postitus Postitas V2ike_Suur »

Viimased 2 postitust ei sobi minu arvates selle foorumi üldise suunitlusega vähimalgi määral kokku... Äkki läheks siis veel rellakaga liiklusmärgiposte läbi nüsima?

Ja nendele, kes parastavad mahasõidetud jonnipunne - kas parem on sõita ümber selgelt nähtava posti või sõita rehv puruks vastu selle posti alust?

Eile, märgates üht puruks sõidetud rehviga autot jonnipunnirea kõrval tekkis korraks küsimus - kes on süüdi?
Seaduse järgi ilmselt autojuht ise, sest ületas pidevat joont.

Ühe subjektiivse arvamuse kohaselt võiks kahju nõuda välja eelnevalt seal jonnipunni puruks sõitnud juhilt. (väide pole minu, vaielge vastu või nõustuge, annan arvamused edasi).
730iA e32 138kW 12/1992
Kasutaja avatar
vaikeboa
Huviline
Postitusi: 2371
Liitunud: 18.08.2006 11:41 26
Asukoht: Pärnumaa 5213266
Kontakt:

Postitus Postitas vaikeboa »

Minu arust on asi selles,et kogu liikluse regull on läinud üle politseilt omavalitsustele.Ainus jutt mida olen viimased aastad kuulnud on see,et politseil ei ole ressurssi ja nad ei jõua igale poole.Politsei on viimasel ajal spetsialiseerunud ainult "kõik puhuvad","traksid peale" reididele ja eraautodega kiiruse mõõtmisele.Olen nõus sellega,et need on ka tänuväärt toimingud aga tänavatel ei ole politseid viimasel ajal üldse näha.Ei tea aga asi on vist jälle rahas.Ühe purjutaja,kes jääb promillidega vahele trahv on 18000EEK aga selle kes näiteks ületab pidevat joont trahv on ainult 600EEK.Ja põhjus lihtne miks peab tegema 30 protokolli kui saab ühega hakkama.Nii jääbki liikluse reguleerimine omavalitsuste kanda ja kuidas nad seda teevad on nende otsustada.Saan aru,et nemad paremini ei oska-ei taha.Aga eks ole ju see täitsa tavaline,et kellel võim sellel vägi ja teen mis tahan panen kas või betoonist müürid vahele.Muide EU linnades kasutatakse ka väga palju neid "jonnipunne" ühissõidukite ja muude spetstranspordiks ette nähtud radade tähistamiseks.
Rahulikku närvi!
Ära osta omale kunagi esimest BMW-d, sest see ei jää viimaseks...!
E34 524td ATM, E39 525tds ATM, E53 3,0td ATM
Relk
Huviline
Postitusi: 1665
Liitunud: 21.08.2004 00:06 09
Asukoht: Tallinn

Postitus Postitas Relk »

Mina sõitsin ka eile õhtul nendest jonnipunnidest üle. Õnneks nendest milledel need sinised kaikad juba ära olid lennanud. Ratta alt käis läbi see must kuppel. Kõige hullem ei olnudki, jättis väiksema löökaugu mulje kuid üle sõitsin sest neid lihtsalt pole pimedas näha.
Kasutaja avatar
Kairi
Klubiliige
Postitusi: 1680
Liitunud: 08.04.2006 19:24 21
Peamine sõiduk: BMW 320I
Asukoht: Tallinn

Postitus Postitas Kairi »

minu arust ei ole see asi jonnipunnides vaid suhtumises. Siiamaani ületasid kõik pidevjoont ja midagi ei juhtunud. Nüüd pandi asjad, millest ülesõites võib midagi juhtuda. Ja nüüd eksamiküsimus- mida näitab pidevjoon? Minu arust ei ole see virin siin põhjendatud...
Kõike mida sa ütled, kasutatakse kindlasti sinu vastu :D
Kasutaja avatar
Tauri
Klubiliige
Postitusi: 2672
Liitunud: 22.04.2004 12:37 25
Peamine sõiduk: BMW
Telefon: 56220022
Asukoht: Harku vald
Kontakt:

Postitus Postitas Tauri »

Kairi kirjutas:minu arust ei ole see asi jonnipunnides vaid suhtumises. Siiamaani ületasid kõik pidevjoont ja midagi ei juhtunud. Nüüd pandi asjad, millest ülesõites võib midagi juhtuda. Ja nüüd eksamiküsimus- mida näitab pidevjoon? Minu arust ei ole see virin siin põhjendatud...
su märkus on küll õige ja asjakohane aga liiklus on loogiline süsteem ja seda tuleb ka loogiliselt reguleerida. Need kohad kus ületatakse pidevalt tahtmatult pidevjoont tuleks liikluskorralduslikult ülevaadata- miks seda tehakse?

PS! pidevalt on mahasõidetud need jonnipunnid kristiinekeskuse vastas, sealt kus suubub endla tänavasse madara tn. Kui tehti sinna vahele eraldatud "bus" rada siis jooniti rajad teele nii, et äärmine rida tegi suubumiskohas suht järsu reavahetuse. Ilmselt tekitas see pahameelt madara tänavalt tuljatele, kes ei saanud enam muretult esimesse ritta keerata. Siit tulenevalt otsustati jooned nihutada edasi ja tekitada jonnipunnidest barjäär. Antud mitmekordne liiklusmuudatus on tekitanud seal paraja segaduse! Tänu jonnipunnidele on uus probleem selles, et esimene rida ei soovi teha seda jõnksu ja suubub sujuvalt teise ritta. Teine rida aga satub "bus" reale ja kuna meil mitte alati ei lasta autosid vahele siis paratamatult jõuad ümberreastuda tihti alles pidevajoone alguses. Samas ei ole sul ka mingit võimalust enam, sest viibides bussi rajal rikud sa juba LE-d! Lahkudes "bus" realt ületad pidevjoont ja rikud taas LE-d. Kõike eelnevat vältides pead lihtsalt keset tänavat seisma jääma ja liiklusabi nr. kiirvaliku klahvi alla panema sest sellisel juhul nädala jooksul satud sa kindlasti avariisse!

well done! tehtud! aplause!
E70 X5 3.0d 173kw ; E83 X3 160kw
Kasutaja avatar
Kairi
Klubiliige
Postitusi: 1680
Liitunud: 08.04.2006 19:24 21
Peamine sõiduk: BMW 320I
Asukoht: Tallinn

Postitus Postitas Kairi »

Tauri kirjutas:
Kairi kirjutas:minu arust ei ole see asi jonnipunnides vaid suhtumises. Siiamaani ületasid kõik pidevjoont ja midagi ei juhtunud. Nüüd pandi asjad, millest ülesõites võib midagi juhtuda. Ja nüüd eksamiküsimus- mida näitab pidevjoon? Minu arust ei ole see virin siin põhjendatud...
su märkus on küll õige ja asjakohane aga liiklus on loogiline süsteem ja seda tuleb ka loogiliselt reguleerida. Need kohad kus ületatakse pidevalt tahtmatult pidevjoont tuleks liikluskorralduslikult ülevaadata- miks seda tehakse?

PS! pidevalt on mahasõidetud need jonnipunnid kristiinekeskuse vastas, sealt kus suubub endla tänavasse madara tn. Kui tehti sinna vahele eraldatud "bus" rada siis jooniti rajad teele nii, et äärmine rida tegi suubumiskohas suht järsu reavahetuse. Ilmselt tekitas see pahameelt madara tänavalt tuljatele, kes ei saanud enam muretult esimesse ritta keerata. Siit tulenevalt otsustati jooned nihutada edasi ja tekitada jonnipunnidest barjäär. Antud mitmekordne liiklusmuudatus on tekitanud seal paraja segaduse! Tänu jonnipunnidele on uus probleem selles, et esimene rida ei soovi teha seda jõnksu ja suubub sujuvalt teise ritta. Teine rida aga satub "bus" reale ja kuna meil mitte alati ei lasta autosid vahele siis paratamatult jõuad ümberreastuda tihti alles pidevajoone alguses. Samas ei ole sul ka mingit võimalust enam, sest viibides bussi rajal rikud sa juba LE-d! Lahkudes "bus" realt ületad pidevjoont ja rikud taas LE-d. Kõike eelnevat vältides pead lihtsalt keset tänavat seisma jääma ja liiklusabi nr. kiirvaliku klahvi alla panema sest sellisel juhul nädala jooksul satud sa kindlasti avariisse!

well done! tehtud! aplause!
Kui ei ole võimalust lahkuda BUS rajalt, ei saa ka keegi sulle trahvi teha :roll:
Kõike mida sa ütled, kasutatakse kindlasti sinu vastu :D
Kasutaja avatar
Tauri
Klubiliige
Postitusi: 2672
Liitunud: 22.04.2004 12:37 25
Peamine sõiduk: BMW
Telefon: 56220022
Asukoht: Harku vald
Kontakt:

Postitus Postitas Tauri »

:cool: ma ei soovitaks järgiproovida ;)
E70 X5 3.0d 173kw ; E83 X3 160kw
Kasutaja avatar
umptsik
Huviline
Postitusi: 258
Liitunud: 19.03.2007 10:09 17
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Postitus Postitas umptsik »

Kristiine näide:

liikluskorraldus seal tehtud sedasi selleks, et autod ei teeks enam risti üleminekut ummikutega tekitades segadust. Nende loogika on, et liigutakse edasi Õismäe poole ja esimesel võimalusel vasakule Tondi poole. See juhtub siis pea et Mustamäe tee ja Paldiski mnt. ristil *-)

Sedasi peaks liiklus sujuvam olema :) Natuke tobe.

Hetkel on see vist 5-6rea ületamine veel eriti rakseks tehtud.. Loogika tõesti puudub..
Kasutaja avatar
AARE540
Huviline - moderaator
Postitusi: 11703
Liitunud: 31.01.2004 21:43 11
Peamine sõiduk: Scania 500R '24 Mercedes-Benz E350 '15 BMW 540i'94
Telefon: 53311120
Asukoht: Pärnu
Kontakt:

Postitus Postitas AARE540 »

Nagu eelpool Kairi ütles- on pidev joon? On! Kas seda ka austatakse? Ei!
Mujal on jonnipunnid juba ammu kasutusel, kuigi seda polekski vbl vaja.
Siin ju muudmoodi ei õpeta igast tatirulle ja niisama hoolimatuid, kui ninapidi sita sisse pistes nagu kassi :D
Kasutaja avatar
umptsik
Huviline
Postitusi: 258
Liitunud: 19.03.2007 10:09 17
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Postitus Postitas umptsik »

Eelnevalt oli ka pidev joon ja mina näiteks kasutasin seda :) Nüüd on see pikemaks venitatud :p

-edit-
tegelikult ma ei virise, aga nagu ütles Tauri:... "..liiklus on loogiline süsteem ja seda tuleb ka loogiliselt reguleerida"
Kasutaja avatar
Henri.
Klubiliige - admin
Postitusi: 12078
Liitunud: 03.03.2008 18:24 02
Peamine sõiduk: 328 kuut
Asukoht: Tln/kesklinn
Kontakt:

Postitus Postitas Henri. »

umptsik kirjutas:tegelikult ma ei virise, aga nagu ütles Tauri:... "..liiklus on loogiline süsteem ja seda tuleb ka loogiliselt reguleerida"
Kristiine juures on kusjuures veel see probleem, et need jonnipunnid pole kõnnitee äärega ühel joonel, vaid rohkem nagu esimese rea peal, kui linna poolt tulla. Sedaviisi võivad nad mõne suurema sõiduki, nt. trolli, taga sõites hõlpsalt märkamatuks jääda. Ise olen 2-3 korda hommikul unise peaga viimasel hetkel rooli vasakule löönud, et neist mööduda, kuna trolli tagant neid tõepoolest ei ole võimalik näha.. Siis ongi täpselt nii, et tuleb harjuda ja jätta meelde - aga see nõuab ju ka ohvreid - vabakal, kentmanni ristis nõuavad need jonnipunnid päevast-päeva oma harjumuste ohvreid...

*ise olen puhas poiss ja austan pidevaid jooni, aga lihtsalt kohati on olukord absurdseks muutunud*
no_name
Huviline
Postitusi: 544
Liitunud: 17.02.2008 15:49 18
Asukoht: igalpool

Postitus Postitas no_name »

ega siin muud ei olegi..tuleb odav ja tugevam auto võtta ja neid jonnipunne niitma hakata kuni trollide jumalal lugu selge..need asjad nii ei käi :D

to lauri: Sa siis ära kõiki jonnipunne endale ahnitse.. ;) mina saan juba järgmine nädal ühe sõiduvahendi nende langetamiseks :lol:
Viimati muutis no_name, 13.05.2008 19:39 21, muudetud 1 kord kokku.
Kasutaja avatar
tr22nsmees
Huviline
Postitusi: 328
Liitunud: 02.07.2003 15:59 10
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Postitus Postitas tr22nsmees »

Selles mõttes, et mina ootan juba huviga suve keskpaika, millal uue tööauto saan - sedakorda maasturi. Annan sellest lähtuvalt ka sõna, et maksimaalselt nädalaga sõidan KÕIK need torbikud tükkideks :cool:
W12
Kasutaja avatar
AARE540
Huviline - moderaator
Postitusi: 11703
Liitunud: 31.01.2004 21:43 11
Peamine sõiduk: Scania 500R '24 Mercedes-Benz E350 '15 BMW 540i'94
Telefon: 53311120
Asukoht: Pärnu
Kontakt:

Postitus Postitas AARE540 »

tr22ns, seda ma sinust usun ka :D Kuigi mis seal salata, varsti, õigemini juba praegu oleks ma ka ise vist juba selleks valmis :D
ArgoV
Huviline
Postitusi: 296
Liitunud: 25.11.2004 20:17 08
Asukoht: Harjumaa

Postitus Postitas ArgoV »

Jah, ja Songissepa kassile anname ka kere peale ;)
E83 X3 2,0dA 2010.a.
Kasutaja avatar
Martin_S
Huviline
Postitusi: 1421
Liitunud: 17.11.2004 14:15 06
Asukoht: Kakumäe

Postitus Postitas Martin_S »

umptsik kirjutas:Kristiine näide:
Nende loogika on, et liigutakse edasi Õismäe poole ja esimesel võimalusel vasakule Tondi poole. See juhtub siis pea et Mustamäe tee ja Paldiski mnt. ristil *-)

Sedasi peaks liiklus sujuvam olema :) Natuke tobe.

Hetkel on see vist 5-6rea ületamine veel eriti rakseks tehtud.. Loogika tõesti puudub..

täpselt minu mõte ma sõidan sealt madarast alatihti läbi ja krdi krt vahest ma näen kurja vaeva et tondi poole saada.... Kirun ja vannun! vahele ei lasta, Ja tõesti ma seisan lihtsalt keset rada risti kõigil jalus ja ei liigu mitte üks gramm kuni mind vahele lastakse. üksinda mõte juba sellest kohast ajab raevu :evil: Siis pole nagu hullu kui oodata foori punaseks muutumist siis saab suht lihtsalt tondi poole reastuda, samas su selja taga seisvad autojuhid pole üldse sellega rahul, et sa seal reas seisad ja neid näit õismäe poole rahulikult liigelda ei lase... nii et signaalid ja värgid appi ja tuututama.
Anti
Huviline
Postitusi: 737
Liitunud: 02.10.2002 13:25 52
Peamine sõiduk: Sarvedeta troll
Asukoht: Tallinn

Postitus Postitas Anti »

Martin_S kirjutas:täpselt minu mõte ma sõidan sealt madarast alatihti läbi ja krdi krt vahest ma näen kurja vaeva et tondi poole saada.... Kirun ja vannun! vahele ei lasta, Ja tõesti ma seisan lihtsalt keset rada risti kõigil jalus ja ei liigu mitte üks gramm kuni mind vahele lastakse. üksinda mõte juba sellest kohast ajab raevu :evil:
Ehk siis tasuks minna Madarast hoopis Sinika tänavale ja sealt vasakpööre Tulikasse? Hoiaks ehk mõned närviraku kokku... :roll:
Kasutaja avatar
AARE540
Huviline - moderaator
Postitusi: 11703
Liitunud: 31.01.2004 21:43 11
Peamine sõiduk: Scania 500R '24 Mercedes-Benz E350 '15 BMW 540i'94
Telefon: 53311120
Asukoht: Pärnu
Kontakt:

Postitus Postitas AARE540 »

See vahelelaskmine on tõesti üks SUUUUUUR probleem Tallinnas, krdi snoobid ***** :evil:
Olen ise sellisel juhul kasutanud lihtsalt trügimise taktikat, ettevaatlikult küll, kuid siiski. Suurega oli ses suhtes Tallinnas hea, suund sisse ja lihtsalt tuima näoga litsud vahele. Siit ka järeldus- Tallinnas loeb ainult suurus :idea:
Kasutaja avatar
Kairi
Klubiliige
Postitusi: 1680
Liitunud: 08.04.2006 19:24 21
Peamine sõiduk: BMW 320I
Asukoht: Tallinn

Postitus Postitas Kairi »

tr22nsmees kirjutas:Selles mõttes, et mina ootan juba huviga suve keskpaika, millal uue tööauto saan - sedakorda maasturi. Annan sellest lähtuvalt ka sõna, et maksimaalselt nädalaga sõidan KÕIK need torbikud tükkideks :cool:
Sellise suhtumisega sa retsepti ja feimi ei saa. Sõidame aga äkki üheskoos kõik muud liiklusmärgid ja valgusfoorid ribadeks, segavad ju :roll: Ja kui politsei ootamatult ette hüppab ja kinni peab, siis sõidame ka üle. Sest miks ta siis ei teata ette, et hakkab põõsast välja tulema.
Kõike mida sa ütled, kasutatakse kindlasti sinu vastu :D
Kasutaja avatar
tr22nsmees
Huviline
Postitusi: 328
Liitunud: 02.07.2003 15:59 10
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Postitus Postitas tr22nsmees »

Retsept ning feim ei olegi minu eesmärgiks - need junnid keset tänavat on täpselt sama hea viimase aja leiutis kui lamav politseinik keset Pärnu mnt'd & Pirita tee 50km/h ala. Transpordiamet on üks loogiline loom. Songissepp isiklikult on muidugi selline persoon, keda müksaks autoga meeleldi kui ta valel ajal & vales kohas sõiduteele peaks sattuma.

Sinu südamerahuks pean ütlema, et olen viimased 2a olnud ''eeskujulik'' liikleja - ei ole saanud ühtegi trahvi, kõik varasemad on makstud, kehtivaid pole ning isegi juhtimisõigus anti märtsis tagasi. :D
W12
kaupo_s
Huviline
Postitusi: 423
Liitunud: 01.08.2007 23:06 57
Peamine sõiduk: 320D
Telefon: 5011217
Asukoht: Pirita

Postitus Postitas kaupo_s »

ühistrantsport tuleks ära kaotada, siis pole jamasi :lol:
Kasutaja avatar
umptsik
Huviline
Postitusi: 258
Liitunud: 19.03.2007 10:09 17
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Postitus Postitas umptsik »

/OT/
tr22nsmees, millega Sa hakkama said, et juhtimisõigus peatati?
Vasta