Jonnipunnid liikluses e. reguleerime liiklust jõuga

Vaba teema
Kasutaja avatar
umptsik
Huviline
Postitusi: 258
Liitunud: 19.03.2007 10:09 17
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Jonnipunnid liikluses e. reguleerime liiklust jõuga

Postitus Postitas umptsik »

Vaatasin ja lugesin täna seda video uudist ning hakkasin mõtlema sellele, et viimasel ajal Tallinnas tehakse igast jama.

Pilt

Ise olen paaril korral üsna napilt pääsenud nendest, kuna takistid on liialt madalal ja ummikutes raske tihti märgata.

On teist keegi nendega kontaktis juba olnud? Mis üldiselt arvate.

Minu arvamust mööda on inimesed küll harjumuse ohvrid, kuid ega midagi lahedat pole seni ma nendes jonnijunnides näinud :)

Sel teemal veel:
Postimees: Uued bussirajad löövad liikluse segi
Liiklus.ee: Mutli kinnitusel on ühissõidukiraja tähistus seaduslik
Liiklus.ee:Tomusk ootab ühissõidukiraja märgistuse kohta lisainfot
Kasutaja avatar
Zipp
Huviline
Postitusi: 4148
Liitunud: 08.09.2006 11:56 42
Peamine sõiduk: E36>E46>E93>F30>Audi>G20

Postitus Postitas Zipp »

minu arvates ajuvaba see, et vabakalt estonia juurde läheb nüüd 1 rida kurvis :shock: (isegi 2 rea korral oli see kurv umbes) seal oleks küll nendele jonnipunnidele otsa sõitnud kuna märkasin viimasel hetkel rida vahetades, kuna sõitsin omast arust esimeses reas aga muidugi ka esimest korda... samas ära vingu, sõida bussiga! :roll:
On the 8th day, God created boost.
Arne_P
Huviline
Postitusi: 119
Liitunud: 01.02.2007 09:53 11
Asukoht: Tallinn/Pärnu/Saku

Postitus Postitas Arne_P »

Hmmm ..... selliste asjade peale hakkavad endalgi ideed lendama .... näiteks lõikudele kus ületatakse tihti kiirust võiks hakata paigaldama auke ..... auke saab tuua Männiku tee lõpust ja Kadaka tee "parimatelt" lõikudelt. Või siis veel parem on teha ühissõiduki rajad nii auklikud, et tavaline sõiduauto jääb põhjapidi kinni, aga bus saab läbi. Üldiselt näen mina nendes sinivalgetes postides kõike muud kui mõistlikku.
Real cars don't spin the front tires, they lift them!
Kasutaja avatar
Martin_S
Huviline
Postitusi: 1421
Liitunud: 17.11.2004 14:15 06
Asukoht: Kakumäe

Postitus Postitas Martin_S »

Ah ega eesti liiklus pole ka mõistuspärane ega ka autojuhid, seega võtetakse kasutusele igasugused muud abinõud. Need jonnipunnid estonia pstil on isegi head nüüd enam ei saa bussid ka külge vajuda nagu enne kurvi lõigates, muidugi ristmikud lööb see umbe. aga sellega ongi nii et propageeritakse ühistransporti! Kiirem kui autod mis ummikus istuvad :roll: Kristiines on veits jamad kui tahad madarast kõige äärmisesse ritta saada aga siiski! Raske neid on märgata jah ja seda ma ei eita. isegi oleks paarile äärepealt ummikus sissesõitnud, reavahetuse käigus. Harjumuse järgi muidugi :?

Virisege siin palju tahate midagi ei muutu. need jonnipunnid pidid jääma!


Harjuge sellega, et need meie liikluses on. Hetkel on igal pool suured krdi skeemid üleval ümberkorralduses nii et oma viga kui märke ei suuda lugeda :roll:
Kasutaja avatar
Hans
Huviline
Postitusi: 2193
Liitunud: 17.11.2003 00:42 10
Asukoht: Tallinn

Postitus Postitas Hans »

Neid punne pannakse ikka sinna kus pidev joon on maha märgitud ja autojuhid eiravad liiklusseadust. Nii et omad vitsad peksavad.

Ja näiteks Viljandi maanteelt Pärnu mnt sõitmine on tänu nendele punnidele sujuvamaks muutunud. Pärnu mnt ei keera kohe buss esimesse ritta ning samas Viljandi mnt tulev pereemake ei jää totakalt seisma, et ümberreastumist oodata samas enda taha ummikut koguda.
E30 316i ´90, E34 518i ´95
Kasutaja avatar
toivoku
Huviline
Postitusi: 12044
Liitunud: 04.02.2003 23:56 20
Peamine sõiduk: 524td
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Postitus Postitas toivoku »

Hmm mitmes kohas on need juba maha sõidetud ja minu arust see on suht hullumaja mis tehtud on.
Kasutaja avatar
Kristian330
Huviline
Postitusi: 298
Liitunud: 24.11.2003 12:42 32
Asukoht: Helsingi-Merivälja

Postitus Postitas Kristian330 »

Kristiine keskuse ees on samuti harjutud rida vahetama ülekäigurajal- suunaga linnast välja siis.. Järgmine päev peale paigaldust oli keegi sealt mõnusalt juba läbi sõitnud.
Idiootseks tehti ka koht estonia pst.-l peale söögiplatsi- esimese hooga tekitas suht hämmingut- ka sealt oli keegi juba läbi põrutanud.
Suht kahtlased jullad on aga eks tuleb ära harjuda. :)
E36 328i cabrio ex - 330d touring M ex - F07
kiire kaherattaline.
Kasutaja avatar
ermicas
Huviline
Postitusi: 704
Liitunud: 06.09.2006 16:18 20
Asukoht: Tallinn

Postitus Postitas ermicas »

tüüpiline Eesti Vabariigi suhtumine...alguses teeme ära, siis las lambad sõidavad oma esistangesid puruks ja alles siis pannakse uudistesse väike uudiselõik ja intervjuu, et "mõni aeg tagasi ilmusid tänavale vot sellised asjad..." :?
krt, võiks ju enne teavitada ja hoiatada, et vot nüüd pannakse need jonnipunnid tänavatele...kindlasti on nendest kasu liikluses kuid teavitamistöö oleks pidanud olema pikaajalisem ja suurem ettevõtmine :!:
ma oleks peaaegu ise ka oma esistangest ilma jäänud kuid õnneks kiired refleksid päästsid...

aga noh, elades Banaani-Vabariigis...kus teede remonti tehakse peamiselt killustiku ja pigiga siis ei oskagi midagi muud oodata...naerma ajab lihtsalt :lol:
Kasutaja avatar
Tauri
Klubiliige
Postitusi: 2672
Liitunud: 22.04.2004 12:37 25
Peamine sõiduk: BMW
Telefon: 56220022
Asukoht: Harku vald
Kontakt:

Postitus Postitas Tauri »

no kui Pärnus on K poolt pukis oma kloun siis vaadati, et Pärnu saab Tallinnast pressis rohkem tähelepanu. Seal kus häda kõige suurem- abi kõige lähemal. Võeti kätte ja pandi abilinnapeaks hr. Mutli. Ja ongi olemas- eelmisel aastal kui mäletate siis muutis Mutli prooviks Pirita teel ja narva mnt-l read ära (meenub pärnu klouni fooritulede teema) Nüüd siis uus teema- ja nimi ka vastav "jonnipunnid"

Võibolla tõesti on leitud mõni koht kus selline tõkend ennast äratasub aga mina pole veel sellist kohta näinud! Liiklust peab reguleerima märkide ja joontega. Liikluskasvatus peab hakkama koolist. Samamoodi peaksid ka liikluskorraldajad alustama oma karjääri koolist! Siinkohal tunduvad enamus hr. Songisepa saavutused vägagi OK-d!

Peale selle- mitte, et need vidinad ei lõhu autot, vaid ka kalli raha eest (loe sinu ja minu raha eest) remonditud tänavaid!

Mina 101% vastu probleemide lahendamisele jõumeetmetega. kui on probleem siis tuleks vaadata, et millest on probleem tingitud ja likvideerima põhjuse!

..lihtsalt vaatad ja imestad
E70 X5 3.0d 173kw ; E83 X3 160kw
Rock94
Huviline
Postitusi: 842
Liitunud: 18.11.2007 20:45 39
Asukoht: Tallinn

Postitus Postitas Rock94 »

Minuarust suht raha raiskamine,selle raha eest oleks saanud mõned augud kinni katta. Endalgi juhtus nii,et Estonia puiesteel olin sattunud kõige parempoolsemasse ritta ning siis tahtsin saada estoonia teatri poole viivasse ritta aga minu ehmatus oli suur kui nägin,et mingid jurakad teepeale ees ,et nagu vata fu*k:? ei tahtnud stanget puruks sõita ning nii ei jäänudgi muud üle kui sõita mööda bussirida kuni estonia teatrini............õnneks ma jõudsin kiirelt reageerida ning vältida neid jurakaid kuid ma ei taha teada mis siis juhtuma hakkab kui mõni väga väga rahuliku sõidustiiliga juht satub sinna juraka taha topama,siis suured ummikud ja liiklusohtlikud olukorrad tulemuseks :(
samas nägin kuidas kristiine keskuse juures üks opel frontera tuli järsult ühe peugeot tuules välja ning sõitis lihtsalt üle kahest torbikust(vedas,et see torbik ei lennanud kõnniteele ja inimest ei vigastanud)
järeldus: Kui tahad sõita vanaviisi tuleb osta dziip,kui oskad ümber harjuda,siis kõik OK :cool: ;)
V2ike_Suur
Huviline
Postitusi: 910
Liitunud: 25.07.2006 15:08 37
Kontakt:

Postitus Postitas V2ike_Suur »

Ei õigusta neid torbikuid, aga sõita tuleb siiski märkide ja liikluskorraldusvahendite järgi, mitte "nii nagu kunagi oli". Seda enam, et need torbikud on pidevjoonte peal.

Ennast pole need torbikud kordagi seganud, Viljandi maantee ja Pärnu maantee ristis on neist pigem selget kasu.
730iA e32 138kW 12/1992
Kasutaja avatar
Karl_L
Huviline
Postitusi: 488
Liitunud: 07.10.2007 19:37 20
Asukoht: Pärnu
Kontakt:

Postitus Postitas Karl_L »

V2ike_Suur kirjutas:Ei õigusta neid torbikuid, aga sõita tuleb siiski märkide ja liikluskorraldusvahendite järgi, mitte "nii nagu kunagi oli". Seda enam, et need torbikud on pidevjoonte peal.

Ennast pole need torbikud kordagi seganud, Viljandi maantee ja Pärnu maantee ristis on neist pigem selget kasu.
Täiesti nõus!
E34 525TDS 1994
E39 530D 2002
patrik
Huviline
Postitusi: 4587
Liitunud: 19.01.2003 20:29 39
Asukoht: BMW diagnstika, Kuma tee 8, Peetri
Kontakt:

Postitus Postitas patrik »

minupärast võiks kohe betooni täis valada. sõitke siis kogu põhi puruks kui liikluseeskirjadest kinni ei oska pidada. ma paneks veel ristmikele ülestõusvad metallpostid, mis punase tulega üles sõidavad ja venna rellakaga seisma, et kui ristmiku kinni sõidad, siis lõikab kohe väljaulatuva osa küljest ära. surmani ära tüüdanud see, mis tänaval toimub
Ära saada mulle sõnumit, helista! Tel:5028520
Kasutaja avatar
Henri.
Klubiliige - admin
Postitusi: 12078
Liitunud: 03.03.2008 18:24 02
Peamine sõiduk: 328 kuut
Asukoht: Tln/kesklinn
Kontakt:

Postitus Postitas Henri. »

Kristian330 kirjutas:Idiootseks tehti ka koht estonia pst.-l peale söögiplatsi- esimese hooga tekitas suht hämmingut- ka sealt oli keegi juba läbi põrutanud.
Suht kahtlased jullad on aga eks tuleb ära harjuda. :)
Täna kella 16 paiku oli seal vaid 2 posti veel püsti.. kella 14 paiku möödudes oli neid poste seal 3.

Minu meelest võiks need postid olla kui rajad oleks ühelaiuselt joonitud. Vaadake seda teist rida, mis nüüd postidega piiratud on. Postidega tähistatud osa lõpu poole läheb rida selgelt kitsamaks - täielik arusaamatus - kas auto peab siis ka kurvi lõppedes n.ö. kõhu sisse tõmbama juhuks kui 2 ühissõidukit peaksid kõrvuti vastassuunast tulema?
--kala--
Huviline
Postitusi: 677
Liitunud: 20.02.2007 14:27 31
Asukoht: Läänemaa

Postitus Postitas --kala-- »

patrik kirjutas: surmani ära tüüdanud see, mis tänaval toimub
5+
<powered by 330xd 09>
Toyota LC HJ61
VW b5 tdi
käsi
Huviline
Postitusi: 12
Liitunud: 21.11.2006 21:08 47

Postitus Postitas käsi »

tuleb olla tähelepanelik, siis ei ole hullu midagi
Andrus_V
Huviline
Postitusi: 1271
Liitunud: 13.08.2003 17:13 20
Asukoht: Tallinn

Postitus Postitas Andrus_V »

Ristmikel võiks kasutada selliseid poste, nii kui punaseks läheb, tõuseb post tee seest välja: http://youtube.com/watch?v=X34Pg9kI8lw. Samas võiks ka ühisõidukirajad nende "jonnipunnidega" ääristada ja peale ja maha sõitude ette paigaldada samasugused postid, mis maa seest üles tõusevad.
--kala--
Huviline
Postitusi: 677
Liitunud: 20.02.2007 14:27 31
Asukoht: Läänemaa

Postitus Postitas --kala-- »

maasturi vend on ikka eriline "tolgus" aga paras, mitte küll lapsele aga juhile
ära trygi sinna kus sinu koht ei ole
sama ka eelnevale
<powered by 330xd 09>
Toyota LC HJ61
VW b5 tdi
Kasutaja avatar
Cardo
Huviline
Postitusi: 4221
Liitunud: 27.12.2002 00:08 12
Asukoht: Jüri

Postitus Postitas Cardo »

Ei ole Tallinna liiklusel häda midagit, nagu beebikari, sõitke mõnes teises riigis ja näete, et hullemaks saab alati minna.
E28:2,0, E28:2,5, E28:3,0; F21
Kasutaja avatar
umptsik
Huviline
Postitusi: 258
Liitunud: 19.03.2007 10:09 17
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Postitus Postitas umptsik »

Nagu ma ütlesin- inimesed on harjumuse ohvrid. Piisava etteteatamisega oleks olukord vast leebem..

Harjume ümber ja hiljem leiame vast asjas ka head ;)

Liiklusseaduses isegi punkt &agrave; la kui õigel hetkel oma pööret teha ei saanud, siis otsin lähim järgmine võimalus ilma, et peaksid liikluseeskirja rikkuma :) Ära jää toppama ;)

Edu tallinlastele :p
no_name
Huviline
Postitusi: 544
Liitunud: 17.02.2008 15:49 18
Asukoht: igalpool

Postitus Postitas no_name »

need paar jonnipunni mis yle vabaduse pst estonia poole on, enne seda kurvi, nendest kaks v6ib minu arvele panna, sest n2gin ma neid alles siis kui juba tundsin.
6nneks olin sellel hetkel maasturiga, ning t2nu k6rgemale autole, ei tekitanud need suurt viga, ainult v2rvi kahjustus ja 1 m6ra.

Kuid minumeelest laus idiootsus. tekitab see ummikutes veel suuremat segadust ning halvemal juhul ka materjaalset kahju,

Kuid siin ei ole midagi imestada, kui eesti viimaste aastate liiklus korraldust vaadata, siis jah... :mad:
v6i 6elda et kogu see eesti riik on paraja emmi otsa maandunud.
Kasutaja avatar
TanelE34
Klubiliige
Postitusi: 904
Liitunud: 18.10.2004 19:45 16
Peamine sõiduk: BMW Alpina B5
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Postitus Postitas TanelE34 »

no_name kirjutas:
Kuid siin ei ole midagi imestada, kui eesti viimaste aastate liiklus korraldust vaadata, siis jah... :mad:
v6i 6elda et kogu see eesti riik on paraja emmi otsa maandunud.
Antud juhul see konkreetne pakazuhha toimub Tallinnas, kus valitseb Keskerakond :idea: Palun minge valima järgmistel omavalitsusvalimistel ja hääletage kasvõi vähem-halvem variantide poolt, kuid ärge laske KE taas võimu juurde :!: :|
320i 1983 92kW -> 525i 1993 141kW -> 750iLA 1988 220kW ->
M5 3.6 1990 232kW -> Alpina B5 2006 368kW
Kasutaja avatar
Riivo
Huviline
Postitusi: 8162
Liitunud: 27.02.2003 10:13 41
Peamine sõiduk: Ateca 4Drive
Asukoht: Edgarlandia
Kontakt:

Postitus Postitas Riivo »

eelkõige ma leian et krt joonigu tänavad nii ära et seal oleks miskised read üldse näha ja saaks harjudagi...nemad aga topivad mingiseid krdi jullasid teele...pangu selle idee väljamõtleja nad oma koduaeda kui meeldib...seda ma ütlen et kui ma olude sunnil peaksin oma auto sinna otsa ära nikastama siis ma piltlikult öeldes keeran sellesama junni asja linnapoolsetele heakskiitjatele ja idee autorile kuhugile omal moel...
´17 4Drive
Kasutaja avatar
LOWRY
Huviline
Postitusi: 312
Liitunud: 12.05.2005 20:42 50
Asukoht: Tallinn

Postitus Postitas LOWRY »

Ma leian, et alustada võiks sellest, et kõigepealt ehitada teed ja alles siis hakata vaatama milliseid "punne" kuhu toppima hakata. Näiteks see sama Viljandi mnt´e algus - no mai tea, vaadake seda teed mis seal samas linnast välja läheb. Kui seal paneks ka need punnid püsti, et iga vend oma reas püsiks, siis arvestades neid roopaid seal, istuks iga 3-s vend põhjapidi autoga kinni.
Krt ma arvan küll et iga selle jonnipunni asemel võiks parem 1 augu ära parandada, arvestades lisaks seda, et see lapp seisab tunduvalt kauem seal teel kui need punnid.
Kui ei peaks igal meetril auke jälgima, oleks vb aega ka ümbritsevale liiklusele keskenduda !!! :D
no_name
Huviline
Postitusi: 544
Liitunud: 17.02.2008 15:49 18
Asukoht: igalpool

Postitus Postitas no_name »

just, yks jonnipunn pidi maksma 1000.- ringis..j2tku need jamad panemata ja tehku selle rahaeest korralikud jooned v6i parandagu teed 2ra. K6ik see jama sellep2rast, et mingi trollide liikluskorraldaja ei suuda enam trolle liikuma vist saada :?
Need jonnipunnid kohe sunnivad sinna bussi ritta keerama, kui seal tee tyhi ja k6rval 1 rida l2heb, mis paksul autosid t2is :mad:

Valimas sai k2idud, kuid jah kahjuks sai KE ikka v6imule..No mitte see mees ei meeldi :roll:
Kasutaja avatar
TanelE34
Klubiliige
Postitusi: 904
Liitunud: 18.10.2004 19:45 16
Peamine sõiduk: BMW Alpina B5
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Postitus Postitas TanelE34 »

no_name kirjutas: Valimas sai k2idud, kuid jah kahjuks sai KE ikka v6imule..No mitte see mees ei meeldi :roll:
tuleb kõiki eestimeelseid Tallinna tuttavaid agiteerida, muidu Lasnamäe muukeelsed teevad oma töö, sest nemad käivad ju kõik ilusti valimas oma lemmikerakonda.

Kui valimas ei käinud, siis ei tohi vinguda ka jonnipunnide pärast :idea:

Sest teised tegid valiku sinu eest, nende hääl sai määravaks, kes sai võimule ;-) Aga aitab juba poliitpropagandast :D
320i 1983 92kW -> 525i 1993 141kW -> 750iLA 1988 220kW ->
M5 3.6 1990 232kW -> Alpina B5 2006 368kW
Kasutaja avatar
Raul_A
Huviline
Postitusi: 927
Liitunud: 02.12.2007 22:26 37
Peamine sõiduk: BMW 735iA
Telefon: 358406813770
Asukoht: Tartu - Elva - Helsinki - Espoo

Postitus Postitas Raul_A »

varsti on kõik teede ääred jonnipune täis, et pimedad saaksid ka tunde järgi sõita :D

ok. nali naljaks. millegi pärast kaldun arvama, et need, kes sellist "jama" välja mõtlevad on piisavalt targad, et seda teha. ja mingil põhjusel oli neid sinna vaja ja need, kes neid maha niidavad on ise ikkagi midagi valesti teinud.
nagu mul sõber ütleb "kui ei meeldi, mine tee ise." lihtne.

alati on teiste kallal muidugi lihtsam vinguda.

tegelikult on paras lollus küll, kuigi pole ise kokku puutund.
jaaHah
no_name
Huviline
Postitusi: 544
Liitunud: 17.02.2008 15:49 18
Asukoht: igalpool

Postitus Postitas no_name »

jutu iva oli selles, et kui sa igap2ev s6idad m66da yhte ja sama teed,k6ik on OK ja siis yksp2ev on lihtsalt keset teed mingid hujakid pysti pandud, ilma MINGIGI hoiatava m2rgiga..siis on tiheda liiklusega ikka p2ris nyri neid n2ha.
Kasutaja avatar
Jaanus_P
Huviline
Postitusi: 3102
Liitunud: 05.08.2004 18:42 53
Asukoht: Tallinn/Mustvee
Kontakt:

Postitus Postitas Jaanus_P »

Aga keerad sa siis igapäev üle pideva joone? Need peaks olema pideva joone peal (vähemalt järvel).
E34 520iT 09.06a.- 09.09a. E38 740 09.09a. - 08.10a. E36 323 08.10a. - 11.10a. E39 523 11.10a. - 03.11a. 2 korda a***, E34 520iT 08.11a. - 04.12a. Seat Toledo 04.12a. - 12.14a. Seat Leon 12.14a.
Kasutaja avatar
Raul_A
Huviline
Postitusi: 927
Liitunud: 02.12.2007 22:26 37
Peamine sõiduk: BMW 735iA
Telefon: 358406813770
Asukoht: Tartu - Elva - Helsinki - Espoo

Postitus Postitas Raul_A »

no_name kirjutas:jutu iva oli selles, et kui sa igap2ev s6idad m66da yhte ja sama teed,k6ik on OK ja siis yksp2ev on lihtsalt keset teed mingid hujakid pysti pandud, ilma MINGIGI hoiatava m2rgiga..siis on tiheda liiklusega ikka p2ris nyri neid n2ha.



ma millegi pärast arva, et kui sa neid hujakeid ei näinud, siis on see sinu enda tähelepanematuse vili tegelikult.
jaaHah
Vasta