Üle 139 kW autodele luksussõiduki maks?

Vaba teema
Kasutaja avatar
Priit_R
Huviline
Postitusi: 997
Liitunud: 05.05.2007 20:29 38
Asukoht: DNA

Üle 139 kW autodele luksussõiduki maks?

Postitus Postitas Priit_R »

Sai siis täna kuulatud raadiot kuku ja seal oli siis teemaks üle 139 kW autodele luksussõiduki maks. Nüüd pilk esimesele lehele ja opaa: Sotsiaaldemokraadid käisid riigi eelarvestrateegia töörühmas koalitsioonipartneritele välja idee kehtestada luksusauto maks mootorsõidukitele, mille võimsus ületab 139 kW. Noh... loeks siin ka kommentaare. Viide siis uudisele kui sellisele: :evil:
http://www.postimees.ee/090508/esileht/ ... 329369.php
Take Me To The Hospital / Invaders Must Die
Kasutaja avatar
Martin_S
Huviline
Postitusi: 1421
Liitunud: 17.11.2004 14:15 06
Asukoht: Kakumäe

Postitus Postitas Martin_S »

normaalne ju :D Kui juba lehma peer tahetakse maksustada siis mis sellest veel arvata. Riigi katel podiseb edasi ja on vaja ju kusagilt riigimasinate kütus, liising, taksoarved ja "Ärilõunad" tasuda.
Igatahes kui selline maks tuleb- siis tuleb ega riigi lauslolluse vastu ei saa..



Agrrrr :evil: mõistlikuma valiku suunas sorry vaaan aga tõesti ei kujuta ennast istumas mingi daihatsu roolis millel aiste vahel 1.2 :lol:
Viimati muutis Martin_S, 09.05.2008 16:41 16, muudetud 1 kord kokku.
bmw_msn_ee
Huviline
Postitusi: 247
Liitunud: 10.02.2006 00:15 43
Asukoht: Tartu - 56305508
Kontakt:

Postitus Postitas bmw_msn_ee »

/....Autoregistrikeskuse andmetel hõlmab selline maksustamine ligi 28 000 autot, mis tooks esialgsete arvestuste kohaselt riigieelarvesse täiendavalt üle 1 miljardi krooni..../

Täiendavalt 1 miljard mis aja jooksul siis??
Kui aasta jooksul, siis on hästi :)

1'000'000'000/28'000=35'715 kroonu keskmiselt auto kohta.
Kasutaja avatar
Priit_R
Huviline
Postitusi: 997
Liitunud: 05.05.2007 20:29 38
Asukoht: DNA

Postitus Postitas Priit_R »

Puhtama looduse nimel ... mis **** imenipiga need Kama3 veokad küll sõidavad 2008 aastal. pole ju kohta nendel veokitel mis suudaks olla vastavuses mingigi EU nõudega. Neid peaks ju maksustama ja mingi jubeda protsendiga.. :roll: :?
Take Me To The Hospital / Invaders Must Die
Kasutaja avatar
Martin_S
Huviline
Postitusi: 1421
Liitunud: 17.11.2004 14:15 06
Asukoht: Kakumäe

Postitus Postitas Martin_S »

krt ega keegi ei tea kas see jama läbigi läheb, nuu kui arvestada sellega et kõvasti lisa raha on tulekul siis arvata on et selline asi on ju kaalumist väärt. nii et alates 325/525i 141 kw on kõik luksus masinad

Teades eestlast siis ma arvan et ega tänavapilt eriti ei muutu, pigem vingutakse, kirutakse ja makstakse :roll:
Viimati muutis Martin_S, 09.05.2008 16:47 12, muudetud 1 kord kokku.
V2ike_Suur
Huviline
Postitusi: 910
Liitunud: 25.07.2006 15:08 37
Kontakt:

Postitus Postitas V2ike_Suur »

KamAZ-e ja MAZ-e ei tuleks maksustada, need tuleks lihtsalt utiili saata. Ükspäev sõitsin ühe sellise järel Nõmme mäkke, paks sinine suitsuvine kattis vahemaad TTÜ-st Nõmmeni.

Aga milleks paanitseda, tegu ju sotsdemmidega, nende olemasolu mõte ongi mingite imelike ideedega aeg-ajalt lagedale tulla ja siis jälle mõneks ajaks hääbuda. Ei usu mina, et selline maks läbi läheb.
730iA e32 138kW 12/1992
Kasutaja avatar
Karl_L
Huviline
Postitusi: 488
Liitunud: 07.10.2007 19:37 20
Asukoht: Pärnu
Kontakt:

Postitus Postitas Karl_L »

Mul on tunne, et need inimesed seal kõrgemal kohal vist tavainimese peale üldse ei mõtle. Ei tea küll mis järgmisena maksu alla läheb?
E34 525TDS 1994
E39 530D 2002
Kasutaja avatar
ermicas
Huviline
Postitusi: 704
Liitunud: 06.09.2006 16:18 20
Asukoht: Tallinn

Postitus Postitas ermicas »

Banaani Vabariik noh...pole sõnu lihtsalt :?
Kasutaja avatar
Reintz
Huviline
Postitusi: 103
Liitunud: 24.03.2008 23:25 28
Asukoht: Rakvere

Postitus Postitas Reintz »

«Meie selge eesmärk on suunata inimesi mõistlikuma valiku suunas, lootes, et autod, mida soetatakse tulevikus, tarbivad vähem kütust, on keskkonnasõbralikud ja väiksemad,» selgitas Saar.

Kui kõik ostavad autod, mis tarbivad vähe kütust, kas siis riik mitte vähem kütuseaktsiisi saama ei hakka?
Rock94
Huviline
Postitusi: 842
Liitunud: 18.11.2007 20:45 39
Asukoht: Tallinn

Postitus Postitas Rock94 »

Täiesti haige värk toimub eesti riigis :!:
luksusautode maks :lol: mis kui vana siks või mosse ehitada ülelaadimisega ja kw on üle 139 siis need on kohe luksusautod või?? :lol: :lol: :lol:
ei jah,päris ägedad asjad toimuvad siin riigis ;)
varsti hakatakse ka maksu võtma selle eest,kes kui palju kilomeetreid kõnnib päevas,et katta kulutused asfaldi kulumise osas :lol: :lol: :lol:
:cool:
prelude20
Huviline
Postitusi: 3724
Liitunud: 19.02.2007 20:38 33
Peamine sõiduk: Metroo
Asukoht: Pärnu / Stockholm-Fittja

Postitus Postitas prelude20 »

mis siis ikka. regame kõik oma m50b25 ümber m50b20neks :(
Kasutaja avatar
Olari525
Huviline
Postitusi: 194
Liitunud: 29.04.2006 20:45 36
Asukoht: Tallinn

Postitus Postitas Olari525 »

Pole mõtet põdeda :lol: See oli kõigest sotside mõte ja ma ei usu, et teised koalitsioonis olevad erakonnad sellel seaduseks kujuneda lasevad :!:

Isegi kui sellise seadus peaks tulema, siis kaasneks sellega hulgaliselt kohtusse kaebamisi.
Maailm ei saa olla ainult must ja valge. Kõikidele autodele ei saa seada ühtesid kriteeriume, sest kui võrrelda usa autosid (suurem mootor/kütte kulu, aga vähem kw-e) ja võrrelda euroopa ja jaapani autosid (väike mootor/kütte kulu, kuid palju kw-e), siis on selge kummad rohkem loodust säästavad.
Seaduses nende kriteeriumite paika panemine on väga raske ja toob kindlasti kaasa suured vaidlused.
Jõudu annab 2.5 TDS
KnX
Huviline
Postitusi: 695
Liitunud: 03.10.2007 00:52 25

Postitus Postitas KnX »

Luksusauto maksu alla läheksid kütusekulukad maasturid ja sportautod nagu näiteks Mercedes-Benzi S-klass, Hummerid, enamik Jaguaridest, teatas riigikogu sotsiaaldemokraatide fraktsiooni aseesimees Indrek Saar.
Hull vana ikka :lol: :mad:
rzmz
Huviline
Postitusi: 36
Liitunud: 04.07.2005 10:45 42
Asukoht: Tartu

Postitus Postitas rzmz »

Ahah et minu E36 325 on siis 2KW-ga juba lukssõiduk :)
Kasutaja avatar
Alari.
Huviline
Postitusi: 3007
Liitunud: 14.02.2004 19:21 21
Peamine sõiduk: Bmw e38 730d
Telefon: 5181397
Asukoht: Lääne Virumaa Tapa
Kontakt:

Postitus Postitas Alari. »

Kui riik maksustas lehma kõhutuuled siis see variant läheb ka käiku :D On ikka jo*ud! Eks ma sis kuulun ka maksumaksjate alla :lol:
Mis järgmisena maksustatakse? jalgrattaga sõitmine? :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
Kasutaja avatar
toivoku
Huviline
Postitusi: 12043
Liitunud: 04.02.2003 23:56 20
Peamine sõiduk: 524td
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Postitus Postitas toivoku »

freddy21 kirjutas:Kui riik maksustas lehma kõhutuuled siis see variant läheb ka käiku :D On ikka jo*ud! Eks ma sis kuulun ka maksumaksjate alla :lol:
Mis järgmisena maksustatakse? jalgrattaga sõitmine? :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
Hingamine ;)
toom
Huviline
Postitusi: 486
Liitunud: 12.07.2005 19:56 27

Postitus Postitas toom »

Mul oli paar päeva habe ajamata, hirmuga tõmbasin maha, äkki tulevad habememaksu kah nõudma.
Lauri_R

Postitus Postitas Lauri_R »

Igasugust lollusi suudetakse välja mõelda...ajab ikka naerma küll :lol:
Kasutaja avatar
AARE540
Huviline - moderaator
Postitusi: 11703
Liitunud: 31.01.2004 21:43 11
Peamine sõiduk: Scania 500R '24 Mercedes-Benz E350 '15 BMW 540i'94
Telefon: 53311120
Asukoht: Pärnu
Kontakt:

Postitus Postitas AARE540 »

Ma olen juba ses suhtes käed üles tõstnud- siin toimuvad asjad on idiootlikud, minu mõistus keeldub igasugu saastaga kaasa minemast igatahes ja selliste tobedate asjade puhul hakkab minu ajukäärude vahel mõttekäik liikuma hoopis selles suunas, kuidas neist ''lollusemaksudest'' mööda hiilida. Na***i sellel riigil nii palju vaja on, meiesugused rotipojad ei võida sellest nagunii suurt sittagi :evil:
Kasutaja avatar
LOWRY
Huviline
Postitusi: 312
Liitunud: 12.05.2005 20:42 50
Asukoht: Tallinn

Postitus Postitas LOWRY »

Näide luksusautost, sotside kriteeriumite järgi :lol: http://www.auto24.ee/webcache_kasutatud ... 24_ee.html
Peab maksustama!

Ja siis midagi lihtrahvale: http://www.auto24.ee/webcache_kasutatud ... 24_ee.html
Viimati muutis LOWRY, 09.05.2008 19:03 06, muudetud 1 kord kokku.
Kasutaja avatar
aise
Huviline
Postitusi: 2296
Liitunud: 28.02.2006 11:15 25
Asukoht: Tallinn

Postitus Postitas aise »

peab eestist jehat tõmbama üldse, mõttetu koht anyway :P
Kasutaja avatar
AARE540
Huviline - moderaator
Postitusi: 11703
Liitunud: 31.01.2004 21:43 11
Peamine sõiduk: Scania 500R '24 Mercedes-Benz E350 '15 BMW 540i'94
Telefon: 53311120
Asukoht: Pärnu
Kontakt:

Postitus Postitas AARE540 »

aise, aina rohkem ka omal sama mõte, vähemalt kui oled lihtne töötegija, pole sina/mina suurt keegi.
Aga ma ei saa ühest asjast aru- mis **** kriteerium see 139kw on, et üle selle on luksusautod? 140+- mõni kilovatt on veel keskklassi või kõrgema keskklassi auto, millel pole luksusega midagi pistmist, oleks veel mingi 200 või 300kw, siis veel mingi valemiga võiks kuidagi üritada mõista. Ja 10 aastat vana auto, mis luksusautona toodetud on- see ei maksa enam praegu suurt midagi ja põhimõtteliselt saab selle täitsa suvaline inimene kätte, kasvõi see põllamees, kes lehmapeerumaksu peab maksma...
Kasutaja avatar
darklight
Huviline
Postitusi: 1427
Liitunud: 08.07.2007 23:27 55

Postitus Postitas darklight »

[quote="AARE530"][/quote]

eks see 139 on pandud sellepärast, et mingi suurema numbri korral ei leiduks piisavalt ohvreid, et mingi märkimisväärne rull kätte saada :|
Kasutaja avatar
aise
Huviline
Postitusi: 2296
Liitunud: 28.02.2006 11:15 25
Asukoht: Tallinn

Postitus Postitas aise »

tv3 uudistes käis ahv välja ka oletatava summa, 2-5k kuus :lol: :lol: :lol: woooohoooo
Kasutaja avatar
Lauri_L
Klubiliige
Postitusi: 961
Liitunud: 24.01.2003 19:43 33
Asukoht: Harjumaa
Kontakt:

Postitus Postitas Lauri_L »

Kui sõiduatodele, selline maks, siis olen kahe käega poolt. Kes jaksab osta, see jõuab ka maksta.
Kasutaja avatar
Alari.
Huviline
Postitusi: 3007
Liitunud: 14.02.2004 19:21 21
Peamine sõiduk: Bmw e38 730d
Telefon: 5181397
Asukoht: Lääne Virumaa Tapa
Kontakt:

Postitus Postitas Alari. »

Lauri_L kirjutas:Kui sõiduatodele, selline maks, siis olen kahe käega poolt. Kes jaksab osta, see jõuab ka maksta.
Kadedus lõi pähe? :shock: ega see tähenda kui auto tibake võimsam on kui sul,et kohe maksma peab!Ma usun,et meie seas inimesi küll kellel muudki kulutused suured on ja see 2-5k kuus on üleliiast!isegi kindlustus aasta makse on väiksem kui see!
Lauri_R

Postitus Postitas Lauri_R »

Maksame luksusauto eest :lol: : http://www.auto24.ee/webcache_kasutatud ... 24_ee.html
...või siis ärme maksa: http://www.auto24.ee/webcache_kasutatud ... 24_ee.html

Minu arust see kilovattide järgi luksusautode ja "tavaliste" autode eristamine on ebaõiglane, vaja oleks palju rohkeim kriteeriumeid kui auto võimsus. Veel parem kui sellist lauslollust üldse ei tuleks :evil:
Kasutaja avatar
Alari.
Huviline
Postitusi: 3007
Liitunud: 14.02.2004 19:21 21
Peamine sõiduk: Bmw e38 730d
Telefon: 5181397
Asukoht: Lääne Virumaa Tapa
Kontakt:

Postitus Postitas Alari. »

lauri91 kirjutas:Maksame luksusauto eest :lol: : http://www.auto24.ee/webcache_kasutatud ... 24_ee.html
...või siis ärme maksa: http://www.auto24.ee/webcache_kasutatud ... 24_ee.html

Minu arust see kilovattide järgi luksusautode ja "tavaliste" autode eristamine on ebaõiglane, vaja oleks palju rohkeim kriteeriumeid kui auto võimsus. Veel parem kui sellist lauslollust üldse ei tuleks :evil:
:lol: üli hea näide :D ma naeran nüüd tükkaega omaette :D
Kasutaja avatar
TarmoV12
Klubiliige - admin
Postitusi: 2399
Liitunud: 27.12.2006 22:15 52
Peamine sõiduk: BMW X5 4.8i
Asukoht: Tallinn

Postitus Postitas TarmoV12 »

kommenteeriks omalt poolt niipalju, et.. kW number on ilmselgelt väga meelevaldselt ja suvaliselt valitud. ükskõik, mis see number ka olema ei hakkaks (juhul, kui see rumal seaduse-eelnõu üleüldse peaks mingil kujul läbi minema), alati jääb hulk rahulolematuid inimesi.

teaduslikus valguses jutt tohutust loodushoiust on pehmeltöeldes pläma.. siiamaani ju vaieldakse teemal, kas ülemaailmset soojenemist põhjustab peamiselt inimene oma tegevusega või on see looduse normaalne tsükkel.
hiljuti jooksis ka uudis läbi, et tegelikult on "ökod" diiselmootorid hoopis kahjulikumad, kuna isegi kübemefiltrid ei püüa ülipeeneid tahmaosakesi kinni ja saastatus on paratamatu.. isiklikult ei seedi absoluutselt linnapildis tahmavaid sõidu- ja veoautosid, ükskõik, mis mootorimaht või võimsus seal on.
niiet võta nüüd kinni, mis on õige, mis vale :roll:

mis puutub sotside eelnõusse, siis see on ilmselge püüdlus riigi rahakotti iga hinna eest täita, põhjalikult analüüsimata, mis see endaga kaasa toob. vaevalt, et nad tegelikult mingeid keskkonnauuringuid selle tarbeks tegid :P
siukeste tainapeade pärast tekib justnimelt trots - ja sõidangi V12-ga edasi, niikaua kuni vähegi võimalik :D
Viimati muutis TarmoV12, 09.05.2008 19:55 43, muudetud 1 kord kokku.
V8
Kasutaja avatar
darklight
Huviline
Postitusi: 1427
Liitunud: 08.07.2007 23:27 55

Postitus Postitas darklight »

"«Meie selge eesmärk on suunata inimesi mõistlikuma valiku suunas, lootes, et autod, mida soetatakse tulevikus, tarbivad vähem kütust, on keskkonnasõbralikud ja väiksemad,» selgitas Saar."
ahah, et tulevikus enam põhjendamatult võimsaid autosid ei ostetaks peedistame kõigepealt olemasolevate omanikke, suurepärane idee :) lisaks on veel see huvitav, et keskkonna sõbralikkus ja auto suurus otseselt kWst sõltuvad... mille jaoks meil siis veel trobikond üv punkte tegutseb, kes heitgaaside normidele vastavust mõõdavad. Vaadaku kohe parem passist kW järgi ja pilt selge, kes kuipalju saastab :idea:
Tema sõnul saab nii samal ajal suurendada riigi tulusid, soodustada ühistranspordi kasutamist ja keskkonnahoidu.
riigi tulud kahtlemata suurenevad, iga väljapressimisega saab edukalt enda tulusid suurendada, küsimus ainult, et kuhu jääb eetika :| lisaks ka väga loogiline oletada, et just LUKSUSAUTODE OMANIKUD OTSUSTAVAD ÜHISTRANSPORDI kasuks peale maksu kehtestamist (no sellist mõttelendu pole enne näind ausõna!)
«Oleme valmis arutama näiteks seda, kas just 140 kW on see piir, millest alates autosid maksustada,» lisas ta.
olete muidugi jah... äkki peaks ikka veel madalamale piiri panema, 85kW näiteks oleks paras koht... siis jääks sportauto opel calibra ka ikka sisse. samas ega nissan 100nx tundub ka päris sportlik kaugelt vaadates.. äkki paneks hoopis 66kW peale piiri tegelt :roll:
Vasta