Rekordkõrged kütusehinnad, mida oled muutnud?

Vaba teema
Vasta

Mida oled muutnud oma tarbimisharjumustes?

Olen hakanud kasutama ühistransporti
7
1%
Plaanin kasutama hakata ühistransporti
1
0%
Optimeerinud sõiduteekonda
53
10%
Muutnud sõidustiili rahulikumaks
106
20%
Käin rohkem jala ja sõidan jalgrattaga
36
7%
Pole midagi muutnud
279
52%
Plaanin osta ökonoomsema auto
21
4%
Olen ostnud ökonoomsema auto
31
6%
 
Hääli kokku: 534
foxy007
Huviline
Postitusi: 1321
Liitunud: 31.01.2005 22:28 34
Asukoht: Tallinn, Kose

Postitus Postitas foxy007 »

olen optimeerinud teekonda nüüd viimasel ajal....minu kütusearved jäävad sinna 5-7 tuhande kr kanti. Enam niisama vabal ajal ei ole naisele töö juurde ka järele sõitnud..sobib talle marsaga ka sõita ( teekond Kosel Tallinna).Aga jah kõrgenenud kütusehind paneb mõtlema küll juba vaikselt kokkuhoiule.Enam niisama chillimist ei ole linnapeal. Auto mul küll kütust palju ei võta,kuid sõitu on olnud ikka palju ( dets 2007- mai 2008 sõidetud maha juba nii vajalikke sõite kui chille 27 000km,seda on päris palju).
Mercedes- Benz V250 - 2016
Kasutaja avatar
toivoku
Huviline
Postitusi: 12043
Liitunud: 04.02.2003 23:56 20
Peamine sõiduk: 524td
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Postitus Postitas toivoku »

Mitte midagi pole teinud peale selle,et üritan leida võimalikult siledat teed, sõidan 70 ga 5nda käigugaja auto võtab ökonomaiseri järgi 1,5-2l sajale . Sõite vähemaks ei jää, tuleb lithsalt rohkem tankida.
Kasutaja avatar
Margus_
Huviline
Postitusi: 767
Liitunud: 02.12.2005 14:06 11
Peamine sõiduk: Babyracer

Postitus Postitas Margus_ »

Niisama õhtused chillimised on praktiliselt täiesti kadunud, muud pole midagi muutunud :)
--kala--
Huviline
Postitusi: 677
Liitunud: 20.02.2007 14:27 31
Asukoht: Läänemaa

Postitus Postitas --kala-- »

toots kirjutas: ,need kütusehinnad on kuidagi sujuvalt kasvanud,et ei pane tähelegi :) oleks järsk hinnatõus,siis võibolla oleks midagi muutunud. Paratamatus...
kilukarpidega liiklema.
ma panin küll tähele et iga tankimisega on kytte hind ca.40 senti tõusnud
viimasel ajal ei ole kahte paagitäit yhe ja sama hinnaga saanud :evil:
<powered by 330xd 09>
Toyota LC HJ61
VW b5 tdi
Kasutaja avatar
Karl_L
Huviline
Postitusi: 488
Liitunud: 07.10.2007 19:37 20
Asukoht: Pärnu
Kontakt:

Postitus Postitas Karl_L »

Sõidustiili olen muutnud ja niisama enam ringi ei sõida. Hiljuti hakkasin kütusetšekke alles hoidma ja kuu lõpus arvestan alati summad kokku kui palju ma selle peale kulutan. Vaikselt ikka püüan kütusele kuluvaid summasid vähendada.

Karl
E34 525TDS 1994
E39 530D 2002
Kasutaja avatar
AARE540
Huviline - moderaator
Postitusi: 11703
Liitunud: 31.01.2004 21:43 11
Peamine sõiduk: Scania 500R '24 Mercedes-Benz E350 '15 BMW 540i'94
Telefon: 53311120
Asukoht: Pärnu
Kontakt:

Postitus Postitas AARE540 »

Mind ikkagi huvitab, kas ja mida tavainimene selle jaoks saaks ära teha?
Kas tõesti on ainult äärmuslikud lahendused asja võtmeks, rekkameeste streik [loe:size matters]?
--kala--
Huviline
Postitusi: 677
Liitunud: 20.02.2007 14:27 31
Asukoht: Läänemaa

Postitus Postitas --kala-- »

see on ju tõesti arulage et ei saa yhte paagitäitki ära sõita kui kytte hind ei tõuseks
<powered by 330xd 09>
Toyota LC HJ61
VW b5 tdi
Mihkel(Kops)
Huviline
Postitusi: 515
Liitunud: 16.12.2004 17:59 39
Asukoht: Tallinn

Postitus Postitas Mihkel(Kops) »

Tere.

Ka mina pole midagi muutnud ja ega mul enam midagi suurt muuta ei ole kuna autoga sõidan niigi minimaalselt. Viimati oli aastane läbisõit ~7700km ja ma ei mäleta, et kunagi oleksin aastaga rohkem kilomeetreid läbinud. Sõidustiil on ka alati rahulik olnud. Üritan nii vähe kui võimalik kasutada stop & go sõidutehnikat ning võimalikult sujuvalt liigelda. Autot kasutan peamiselt siis kui on vaja päeva jooksul mitmes eri kohas käia ning kindlaks ajaks kohal olla või kui pean teise linna otsa sõitma nii, et ennast higiseks ei aja, muidu läheks rattaga. Vanasti käisin autoga kord nädalas tööl - talvel selleks, et pidurid ja summuti rooste ei läheks ja suvel selleks, et autot pesta. Praeguse auto ostsin alles talve lõpus ja nüüd käin teda tööl pesemas ainult enne suuremaid väljasõite. Tegelikult ostsingi ta veidi teisel eesmärgil.
Kui vähegi kannatab, siis osad isiklikud sõidud teen ka töö ajast. Sel juhul arvestan, et maršruut ühtiks ja et kohapeal ei läheks aega rohkem kui 10-15min.
Muul ajal kasutan siis kas ühistranspordi teenuseid (pealegi saab praegu tasuta sõita :D ) või jalgratast. Suvekuudel koguneb ratta sadulas ~2200km. Kuna kortermaja elanikuna pole rollerit kahjuks kusagil hoida (kuigi väga tahaks endale rollerit), siis olen juba kaks aastat mõtteid mõlgutanud teise jalgratta ostuks. Ühega sõidaks siis igapäevaselt ja ka vihmase ilmaga (praegusega vihmaga ei sõida) ja teisega käiks "pühapäeviti kirikus". Viis! suurt kaubanduskeskust on ka päris kodu lähedal, niiet sinna võib kasvõi jala minna (mul on auto parklasse praktiliselt sama pikk maa).

Tuli praegu meelde, et kui ma eelmisel aastal enne Lõuna-Eesti tuuri pakkusin välja variandi - nagu ma üldjuhul enne igat üritust teen, et keegi võiks minu auto peale tulla või keegi ise mind peale võtta, siis mõni foorumlane sai sellise "koonerdamise" peale väga pahaseks. Selle aasta teemas on aga - oh üllatust - lausa tabel koostatud kellel kui palju autos ruumi on. Niiet kütuse hinna tõus annab ikka tunda küll. Kuid nii ökonoomselt nagu mina ei saa ikkagi keegi hakkama neli inimest autos. Autoks E30 ja veel kupee kerega :roll:

Raivo küsitluse tabeli lahtrisse - pole midagi muutnud - tärni ei pane kuna minu vastus ei mõjuks päris adekvaatselt.
Kasutaja avatar
Henri.
Klubiliige - admin
Postitusi: 12078
Liitunud: 03.03.2008 18:24 02
Peamine sõiduk: 328 kuut
Asukoht: Tln/kesklinn
Kontakt:

Postitus Postitas Henri. »

Karl_L kirjutas:Hiljuti hakkasin kütusetšekke alles hoidma ja kuu lõpus arvestan alati summad kokku kui palju ma selle peale kulutan. Vaikselt ikka püüan kütusele kuluvaid summasid vähendada.
Tee ennast parem http://www.spritmonitor.de/en/ kasutajaks, ei pea tšekke koguma. Märgid sinna oma andmed ära ja soovi korral saad oma allkirjas ka demoda palju sul kütust keskmiselt kulub, nagu nt. mina, andresv ja nii mõned teisedki teevad.
KnX
Huviline
Postitusi: 695
Liitunud: 03.10.2007 00:52 25

Postitus Postitas KnX »

Ainus, mis ma muuta saaks on sõidustiil, aga no läheb see liitrike rohkem, siis läheb, ei hakka nüüd juuksekarva lõhki ka ajama. Ja ega seda sõitu eriti palju pole kah (1kuu=1paak).
Kui viimati tankisin oli 16.70, ei tea kas järgmine kord tuleb juba 18.- ära :mad:
Kasutaja avatar
TarmoV12
Klubiliige - admin
Postitusi: 2399
Liitunud: 27.12.2006 22:15 52
Peamine sõiduk: BMW X5 4.8i
Asukoht: Tallinn

Postitus Postitas TarmoV12 »

mitte midagi pole ette võtnud .. teadlikult vähemalt mitte.

kui siis üritan tulusid suurendada, et väga kitsaks ei läheks :lol:
V8
Rain.
Klubiliige - admin
Postitusi: 6403
Liitunud: 17.11.2005 16:20 10
Asukoht: Tallinn/Pärnu

Postitus Postitas Rain. »

Sõite on tegelikult hoopis rohkem nüüd ja kütuse pärast mingit sõitu ära ei jäta, pigem veab auto alt. Samas kui kulud suurenevad tuleb tulusid ka suurendada nagu Tarmo just kommenteeris.
Kasutaja avatar
Ingmar
Huviline
Postitusi: 589
Liitunud: 10.02.2005 12:46 17
Asukoht: Tartu

Postitus Postitas Ingmar »

Aga miks sellist varianti pole, et olen muretsenud/kaalun muretseda ökonoomsemat sõiduvahendit?
Oleks ju päris arvestatav alternatiiv või mis?
Kasutaja avatar
darklight
Huviline
Postitusi: 1427
Liitunud: 08.07.2007 23:27 55

Postitus Postitas darklight »

Olen hakanud kasutama ühistransporti - ei
Plaanin kasutama hakata ühistransporti - ei
Optimeerinud sõiduteekonda - mõnikord
Muutnud sõidustiili rahulikumaks - jah
Käin rohkem jala ja sõidan jalgrattaga - jah

ja see on ka muutunud et tanklas enam numbreid ei jälgi (närv ei pea vastu :lol: ) ja tankuri voolikusse ei jäta mitte tilka kah sisse enam, kõik pigistan välja sealt :P
kummar
Huviline
Postitusi: 145
Liitunud: 04.06.2006 16:30 28
Peamine sõiduk: BMW 525TDSA
Asukoht: vändra

Postitus Postitas kummar »

omal diisel autoga küllalt palju ja keskmine kütuse kulu kah seal 12 kandis. Olen läinud sama vastupanu teed, et meie banaani vabariigis on palju bussijuhte ja muid mehi kes tahaksid kah teenida midagi oma alla 10 tuhandese kuupalga juurde. Hunt söönud ja lambad alles ;)
Kasutaja avatar
Rasmus
Huviline
Postitusi: 124
Liitunud: 02.03.2008 20:40 52

Postitus Postitas Rasmus »

Väga haige... õhtul koju tulles märkasin et diisel on Statolils juba 20.30.... täiesti masendav.

Iseenesest veel midagi ette pole võtnud, aga peaks niisama tiirutamisi piirama vist. Muidu linnas kasutan pidevalt kruiisi. Samas vahepeal teen kiiremaid manöövreid ka endiselt.
jjanno
Huviline
Postitusi: 2320
Liitunud: 01.10.2002 12:07 07
Peamine sõiduk: VW
Asukoht: Ravila

Postitus Postitas jjanno »

Tere

Ei anna siin suurt midagi muuta. Ainuke kokkuhoiu meetod oleks linnasõitudeks mingi ökopill muretseda, kuid ühel juhil kahe auto omamine on ka natuke mõttetu. Linnast välja sõitudeks on autol vaja ka tagumist ust.
Sõite olen koguaeg teinud nii palju, kui vaja. Ajad, mil sai käidud niisama sõidu pärast sõitmas jäävad ikka mitme aasta taha. Mis kõige rohkem kütust võtavad on just hommikused ja õhtused ummikus passimised. Eks üritan trassi valida nii, et liikumine ikka ühtlane oleks. Paraku Tallinna närvilises liikluses pole võimalik väga pikalt liikluses ette vaadata (aga see on siin teemas juba OT).
Maantee sõitude jaoks olen mõelnud püsikiirushoidja paigaldamisele ;)

jJanno
exTouring
Kasutaja avatar
Martin_S
Huviline
Postitusi: 1421
Liitunud: 17.11.2004 14:15 06
Asukoht: Kakumäe

Postitus Postitas Martin_S »

TarmoV12 kirjutas:mitte midagi pole ette võtnud .. teadlikult vähemalt mitte.
kui siis üritan tulusid suurendada, et väga kitsaks ei läheks :lol:

Ega jah pole nagu muutund. Linnas ikka sama palju sõite ja õhtul niisama tsillimist tuleb ka ikka kõvasti ette :roll:
Raivo
Huviline
Postitusi: 3609
Liitunud: 01.10.2002 10:58 38
Peamine sõiduk: BMW 530D
Asukoht: Tallinn

Postitus Postitas Raivo »

Lisasin siis küsimustikku 2 lisavarianti:
- plaanin osta ökonoomsema auto
- olen muretsenud ökonoomsema auto
530d
Kasutaja avatar
AARE540
Huviline - moderaator
Postitusi: 11703
Liitunud: 31.01.2004 21:43 11
Peamine sõiduk: Scania 500R '24 Mercedes-Benz E350 '15 BMW 540i'94
Telefon: 53311120
Asukoht: Pärnu
Kontakt:

Postitus Postitas AARE540 »

Raivo, kui sa kaks hääletusvarianti juurde lisasid, siis need, kes juba vastanud on, ei saa ju enam hääletada? Mis sellesse ökopilli puutub, siis plaan on selline oma bemmi kõrvale soetada ja endiselt ei ole mu plaan kadunud, et bemmist veel ebaökonoomsem pill teha :D
no_name
Huviline
Postitusi: 544
Liitunud: 17.02.2008 15:49 18
Asukoht: igalpool

Postitus Postitas no_name »

hetkel nagu ei h2iri...saab k6igil autodel paagi t2is panna, aga ega nad tegelikult ilusad hinnad ei ole.
Nii m6nigi mees, kellega parasjagu tanklas tangid, krimpsutab nina ja on muidu n2ost 2ra, kahe silmaga tankuri displei poole :lol:

protest tuleb teha, nagu mujal maailmas, isegi paatidega kalurid streigivad..rekkajuhid, k6ik noh ....

ja meie peaks streikima siis kui prantsuse minister vms siia tuleb kylla, kuna prantsusmaa peaminister/president vms tahab hakata v6itlema hindade vastu, kuid eesti riigi isad pistsid pea mulla alla kui neilt infot sooviti kuulda :D
Kasutaja avatar
Riddick
Huviline
Postitusi: 107
Liitunud: 04.12.2005 21:56 14
Asukoht: Järvamaa

Postitus Postitas Riddick »

Oma tarbimisharjumusi pole muutnud, pigem kogu aeg selline rahulik olnud. Muidugi tuleb ka ette natuke suurema kuluga sõite, aga seda vähe. Jalgsi käin pidevalt, kuna tööle ainult 1km ja rattaga sõitmine pole ka võõras. Ökonoomsemat autot osta ei plaani, kuna alla enda praeguse auto (E36, 325i) ei tahagi ja kütusekulu on sellel täiesti normaalne :cool:
Ökoautoks on mul tööauto ja sellega liigeldes saab niigi juba oma ökoauto vajadused rahuldatud :D

Tervitades,

Jannar
BMW on auto ja teised kõigest masinad
Kasutaja avatar
Kairi
Klubiliige
Postitusi: 1680
Liitunud: 08.04.2006 19:24 21
Peamine sõiduk: BMW 320I
Asukoht: Tallinn

Postitus Postitas Kairi »

Olen vist hakanud vähem sõitma, eelmine kuu sain vaid ühe paagitäiega läbi. Ja keskmine kütusekulu on ka langenud, iseasi kas see sellest on, et ma miski ime läbi oleks hakanud rahulikumalt (loe: nagu vanaema) sõitma.
Kõike mida sa ütled, kasutatakse kindlasti sinu vastu :D
Kasutaja avatar
mart154
Huviline
Postitusi: 614
Liitunud: 27.12.2005 10:42 22
Asukoht: Tallinn, Tel 55 620 699

Postitus Postitas mart154 »

Vahel natuke optimeerin sõite... ja gaasi ka KoguAeg ei vajuta :)
Aga üldiselt vähe...


Igapäevaautoks plaanin nüüd ökodiislit.. Kahjuks aga ei õnnestu kuidagi oma praegust autot maha müüa... :lol:

Ja ringrajasõidukiga muutun hoopis roheliseks - hakkan E85-t tankima :D
Kasutaja avatar
Zipp
Huviline
Postitusi: 4147
Liitunud: 08.09.2006 11:56 42
Peamine sõiduk: E36>E46>E93>F30>Audi>G20

Postitus Postitas Zipp »

kui varem sõitsin 98-ga siis nüüd 95 :|
On the 8th day, God created boost.
Kasutaja avatar
AARE540
Huviline - moderaator
Postitusi: 11703
Liitunud: 31.01.2004 21:43 11
Peamine sõiduk: Scania 500R '24 Mercedes-Benz E350 '15 BMW 540i'94
Telefon: 53311120
Asukoht: Pärnu
Kontakt:

Postitus Postitas AARE540 »

Tegelikult on juba praegu kütusehinnad rekordilised, huvitav, kuhumaale need välja lähevad? Kas varsti oleme selles staatuses, et inimese sissetuleku kohta kõrgeim kütusehind Euroopas? Kas see kord lõpeb, huvitav? :roll: Vist mitte. Aga ikkagi see küsimus kummitab mind endiselt- kuidas on nii, et just Eestis see väidetav maailmaturu hind nii palju bensu hinda mõjutab, aga mujal mitte? Just see on kummaline :roll:
no_name
Huviline
Postitusi: 544
Liitunud: 17.02.2008 15:49 18
Asukoht: igalpool

Postitus Postitas no_name »

kui kütuse hinnad üle 20eek liitri hakkavad maksma, siis vast peaks esimese kütuse varguse ära tegema ja kuidagi optimaalsemalt sõitma hakkama :lol:
Kuid bemm on maanteel mul väga öko..sõidan 6-7l sajale kui 100 - 110km/h sõita. Püsikiiruse hoidjaga siis.

Ja maantee sõite mul rohkem kui linnas :lol:
Ander
Klubiliige - moderaator
Postitusi: 2422
Liitunud: 03.04.2007 12:20 51
Peamine sõiduk: E70 4.8i
Asukoht: Tallinn

Postitus Postitas Ander »

Mina oma sõiduharjumusi pole muutnud,sõidan ikka samapalju aga ostsin tööl käimiseks riisiraketi,BMW jääb pühapäeva autoks ;)
Ei kannatanud enam igapäev 100 km tööle-tagasi sõita V8-ga
Ootan juba iga nädalavahetust,et saaks AUTOGA sõita.
E70 4.8i /// E93 335i
Kasutaja avatar
b2m5w
Huviline
Postitusi: 183
Liitunud: 14.02.2008 09:53 48

Postitus Postitas b2m5w »

vastamis varjantides polnud...ostsin 1,8 is asemel(maantel üli öko 5l/100 km) 325i mis on natuke janusem :D
Nüüd organiseerin pikemaid sõite nii et üritan mitu asja ühekorraga.
Transpordi võimalus Eestis kui Euroopas Ford Transit Jumboga(täispikk-täiskõrge) 14m3
Info Ps või 50 44 952
MSW
Huviline
Postitusi: 727
Liitunud: 16.10.2004 21:19 49
Asukoht: Jüri/Tallinn

Postitus Postitas MSW »

Zipp kirjutas:kui varem sõitsin 98-ga siis nüüd 95 :|
Proovisin ka nädalakese 95-ga sõita ja vahe oli vägagi märgatav - 1. 95`t läheb natuke rohkem ja 2. auto on sellega sõites tunduvalt uimasem. Mingit kokkuhoidu sellest ka eriti ei saa :roll:
Vasta