Rekordkõrged kütusehinnad, mida oled muutnud?

Vaba teema
Vasta

Mida oled muutnud oma tarbimisharjumustes?

Olen hakanud kasutama ühistransporti
7
1%
Plaanin kasutama hakata ühistransporti
1
0%
Optimeerinud sõiduteekonda
53
10%
Muutnud sõidustiili rahulikumaks
106
20%
Käin rohkem jala ja sõidan jalgrattaga
36
7%
Pole midagi muutnud
279
52%
Plaanin osta ökonoomsema auto
21
4%
Olen ostnud ökonoomsema auto
31
6%
 
Hääli kokku: 534
bmw_msn_ee
Huviline
Postitusi: 247
Liitunud: 10.02.2006 00:15 43
Asukoht: Tartu - 56305508
Kontakt:

Postitus Postitas bmw_msn_ee »

no_name kirjutas:kui kütuse hinnad üle 20eek liitri hakkavad maksma, siis vast peaks esimese kütuse varguse ära tegema
Ega sellega nalja pole. Nüüd peavad kütusevargad ka vaatama, et üle 50L ei tangiks, muidu kahju üle 1000 EEKi ja järelikult ka kuritegu :)
Kasutaja avatar
Ain
Huviline
Postitusi: 3229
Liitunud: 13.10.2003 22:19 20
Asukoht: Tallinn

Postitus Postitas Ain »

Midagi pole muutunud ja väiksema mootoriga autot ka ostma ei hakka.
Kasutaja avatar
Iff_
Klubiliige EKBK
Postitusi: 67
Liitunud: 25.05.2004 15:25 39
Asukoht: Tartu

Postitus Postitas Iff_ »

Muutsin niipalju, et nüüd sõidan autoga mis võtab veel rohkem kütet. Enne seda sõitsin 750-ga
ArgoE
Huviline
Postitusi: 202
Liitunud: 03.11.2005 21:54 39
Asukoht: Rapla

Postitus Postitas ArgoE »

olen muutnud seda. et ei soida autoga enam juba 3nädalat seisab sama kohapeal :) ja rattas liigutab mind edukalt oma kilowattide ja 6l100kmi kohta
Honda CBR1000RR 128kw
Kasutaja avatar
Tõnis
Klubiliige EKBK
Postitusi: 400
Liitunud: 19.03.2004 19:25 50
Asukoht: Pärnu

Postitus Postitas Tõnis »

Ei ole ka midagi muutnud. Sõidan ikka nii kuidas vajadust on, 1-2 paaki kulub nädalas. Enne 5,2 jeebiga, nüüd 750 ga. Ja arvatavasti sõidan normaalse autoga ka siis kui liiter üle 20 maksma hakkab.
Carclassic OÜ
Lauri
Klubiliige
Postitusi: 679
Liitunud: 08.12.2002 10:55 42
Peamine sõiduk: 325TDSA
Asukoht: Tartu lähiümbrus

Postitus Postitas Lauri »

no_name kirjutas:kui kütuse hinnad üle 20eek liitri hakkavad maksma, siis vast peaks esimese kütuse varguse ära tegema ja kuidagi optimaalsemalt sõitma hakkama
Selle teooriaga võib väga valusalt lõpetada, ning antud küttehind pole koht kus vargusemõttega lapsikult keksida.Mõtle debiilik ka sellele mida see teeks neile inimestele kelle tagant kanistri ja voolikuga kütet nõristad . . .
meil võeti eile öösel sadulveokist 650 liitrit meie soovide vastaselt . . .
andke andeks kui ma neid väärastunud ajude nalju ei mõista.

oma tarbimuse kohalt niipalju, et diiselmaastur seisab rohkem, ning ökonoomne riisipüss saab rohkem kasutust.Samas läbisõidud pole muutunud seoses töö iseloomuga.
Bec7
Huviline
Postitusi: 28
Liitunud: 04.01.2008 00:14 37
Peamine sõiduk: e36 328i
Asukoht: Tallinn

Postitus Postitas Bec7 »

AARE530 kirjutas:Tegelikult on juba praegu kütusehinnad rekordilised, huvitav, kuhumaale need välja lähevad? Kas varsti oleme selles staatuses, et inimese sissetuleku kohta kõrgeim kütusehind Euroopas?
ETV alles eile mainis, eestis on peaaegu kõige odavam bensiin euroopas.
meie keskmine palk on 12 000, elagu kõige odavam kütus :s
e36 328i
Kasutaja avatar
AARE540
Huviline - moderaator
Postitusi: 11703
Liitunud: 31.01.2004 21:43 11
Peamine sõiduk: Scania 500R '24 Mercedes-Benz E350 '15 BMW 540i'94
Telefon: 53311120
Asukoht: Pärnu
Kontakt:

Postitus Postitas AARE540 »

Meie keskmine palk on nii kõrge just nende Toompea ohmoonide palkade tõttu. Isegi kui ETVs väideti, et on Eesti üks riikie, kus bensiin on odavaimate killast, kuid sellise tempoga on see vaid kuu-paari küsimus, et oleme samal pulgal kõikide Euroopa riikidega, ja seda kõikide hindade poolest, küll aga mitte palkade poolest.
Kalli kütuse all pidasin silmas seda, et inimese keskmise sissetuleku kohta on siiski Eesti kütus minu meelest Euroopa üks kallimaid, kui mitte kõige kallim.
Kasutaja avatar
Genne
Huviline
Postitusi: 767
Liitunud: 10.06.2007 02:27 33
Asukoht: Järvamaa

Postitus Postitas Genne »

Kui teemasse tagasi minna, siis mina kaalusin juba Jaanuari alguses teist autot perre, mõnda riisiökot. Aga kahjuks sõidetavat alla 30- 35 000 eegu ei saa. Lisada sinna kindlustus, hooldus jms, (ega olemasolev auto tahab ikkagi raha) siis selle 40-45 tuhande eest ostan hoopis bensiini ja sõidan ikkagi 3,5 L mootoriga. Kes teab, mis elu ühe-kahe aasta pärast on...
Tõsi ta on, et auto seisab rohkem garaažis...et tolmuseks ei läheks lihtsalt :D :D :D
Räägi tõtt või vähemalt ära valeta.;
E34 94a. 2,5 TDSA Touring
MartenL
Huviline
Postitusi: 2548
Liitunud: 05.09.2007 21:54 36
Peamine sõiduk: Alltrack
Asukoht: Tallinn

Postitus Postitas MartenL »

Mõtlesin gaasiseadme peale: 10 eeki liiter.

Siiski lugesin 5.seeria alt vastavat teemat ja tuju kadus ära.

Senikaua optimeerin sõite ja lohutan sellega, et on 318 mitte 328 :lol:
Kasutaja avatar
AARE540
Huviline - moderaator
Postitusi: 11703
Liitunud: 31.01.2004 21:43 11
Peamine sõiduk: Scania 500R '24 Mercedes-Benz E350 '15 BMW 540i'94
Telefon: 53311120
Asukoht: Pärnu
Kontakt:

Postitus Postitas AARE540 »

Mul üks sõber ostis gaasi+bensiini tarbivat auto ja tema igatahes on sellega ülimalt rahul. Auto oli tulnud Belgiast ja gaasiseade oli kohe olemas (sealtpoolt tulnud autodest on vist üsna paljudel gaasiseade peal). Selge on see, et eraldi seda süsteemi peale panemine läheb mõttetult kulukaks. Ise tegelt väga sellest gaasivärgist midagi ei arva :roll:
Raivo
Huviline
Postitusi: 3609
Liitunud: 01.10.2002 10:58 38
Peamine sõiduk: BMW 530D
Asukoht: Tallinn

Postitus Postitas Raivo »

Palun, ärgem siin teemas libastugem sellel heal teemal, et miks küll meil on kallis ja mujal odavam jne jne...
Siia ikka ootaks konkreetset vastust, kas oled midagi muutnud või mitte :)
Või hoopis mõnda head ettepanekut, kuidas efektviisem olla(seaduse piires siiski).

Aga teise päeva kokkuvõtteks võiks öelda, et ühistransporti pole veel mitte keegi kasutama hakanud. Kuid juba vähemalt 41% inimestest on muutnud või plaanivad muuta oma igapäevaseid autosõidu tegevusi.
530d
no_name
Huviline
Postitusi: 544
Liitunud: 17.02.2008 15:49 18
Asukoht: igalpool

Postitus Postitas no_name »

Lauri kirjutas:
no_name kirjutas:kui kütuse hinnad üle 20eek liitri hakkavad maksma, siis vast peaks esimese kütuse varguse ära tegema ja kuidagi optimaalsemalt sõitma hakkama
Selle teooriaga võib väga valusalt lõpetada, ning antud küttehind pole koht kus vargusemõttega lapsikult keksida.Mõtle debiilik ka sellele mida see teeks neile inimestele kelle tagant kanistri ja voolikuga kütet nõristad . . .
meil võeti eile öösel sadulveokist 650 liitrit meie soovide vastaselt . . .
andke andeks kui ma neid väärastunud ajude nalju ei mõista.

oma tarbimuse kohalt niipalju, et diiselmaastur seisab rohkem, ning ökonoomne riisipüss saab rohkem kasutust.Samas läbisõidud pole muutunud seoses töö iseloomuga.
asi oli rohkem sarkastiliselt 6eldud, aga ok. Samuti ei pidanud silmas eraisikute paakidest imemist, vaid pigem ikka kytuse jaamasid.

Aga nali naljaks...
Kasutaja avatar
VeikoA
Huviline
Postitusi: 1162
Liitunud: 16.04.2007 17:20 37
Asukoht: Prn - Tln - Rkv

Postitus Postitas VeikoA »

Midagi pole muutunud ja pole plaaniski. Autoga meeldib sõita ja n.ö mõttetuid ringe linnas ja üldse sõite mööda Eestit on kõvasti. Ei viitsi tüdrukuga kodus passida vabal ajal. Mingi tegevus ju peab olema.

Ega mu 1.8 ei võtagi eriti midagi, ainult nuusutab :)

Ma vaatan diisli hinda ja imestan. Kunagi oli see odavam kui bena ja kõik ostsid diisleid.
Kasutaja avatar
Joosep325i
Huviline
Postitusi: 172
Liitunud: 12.03.2007 23:28 28
Asukoht: Pirita

Postitus Postitas Joosep325i »

Järgmiseks autoks tuleb kindlasti mingi 1.5 diisel ja seda juba võibolla sügisel. :(
E30 jätan ka alles, aga see jääb siis niisama "ketsi" laskmiseks, kui raha on :P

Praegu saan 325i-ga sõita täispaagiga sõita mingi ca 500kilti ja paak plekib ca 950 eeku :roll: :cry: :cry:
Kasutaja avatar
ankruman85
Huviline
Postitusi: 515
Liitunud: 08.07.2007 22:06 59
Asukoht: Tartu

Postitus Postitas ankruman85 »

muutunud ple midagi kuna ostan eestist eemal olles 26 eeku liiter kütet ja eestis olles 20 eeku küte tundub ikka odavam :D
E39 530i*E64 M6
Indrek_M
Huviline
Postitusi: 3449
Liitunud: 31.08.2004 12:58 12
Asukoht: Tallinn

Postitus Postitas Indrek_M »

Raivo kirjutas:Aga teise päeva kokkuvõtteks võiks öelda, et ühistransporti pole veel mitte keegi kasutama hakanud. Kuid juba vähemalt 41% inimestest on muutnud või plaanivad muuta oma igapäevaseid autosõidu tegevusi.
Täna kasutan ühistransporti. Ausõna :)
Üldiselt pole mul ühistranspordi vastu midagi kui sellega reaalselt ka kuidagi hakkama saaks. Aga ma ei kujuta ette, et peaksin poekottidega puupüsti täis marsa peale ronima.
Kui aga auto teeninduses, siis paar päeva saan ühistranspordiga hakkama ja aus olla siis need paar päeva isegi naudin seda - sealsed inimesed on ikka nii teistmoodi ... huvitavad vaadata.

Jalgratas pole linnas küll kuidagi alternatiiv ... niikaua kuni jalgrattateed on sõiduteel ei saa mingist alternatiivist rääkida. Sain jalgrattateel kuu tagasi jalgrattaga sõites autoga kokku ... veetsin 3 päeva haiglas, praeguseni paranen. Jalgrattatee peab olema siiski sõidutee kõrval, selgelt eraldatud ja tähistatud. Praegused jalgrattateed on lihtsalt linnukese kirja saamiseks.
Indrek
mytology
Huviline
Postitusi: 207
Liitunud: 05.12.2004 13:20 06

Postitus Postitas mytology »

Muutnud siis nii palju, et ajastanud enda kütusevõtu aja sellele hetkele kui satub olema sõpruse pst-linnu tee risti kandis. Tundub, et sealse hinnasõja tulemusel saab kütet odavaimalt Tallinnas. Neste on peamaja ees teinud kütte 20senti odavamaks kui mujal enda tanklates. Sellise hinnaalandusega on kaasa läinud ka 5+ aga seal saab kliendikaardiga veel lisaks 20senti alla. Seega kokku sääst 40 senti liitri pealt võrreldes teiste automaattanklatega ja näiteks Statoiliga lausa 65 senti. 98 pealt 95 peale veel minemas ei ole.
F11
Kasutaja avatar
Henri.
Klubiliige - admin
Postitusi: 12078
Liitunud: 03.03.2008 18:24 02
Peamine sõiduk: 328 kuut
Asukoht: Tln/kesklinn
Kontakt:

Postitus Postitas Henri. »

Ütleks ka sama kui mytology; isegi kui muidu sõpakale ei satu siis tuleb iga nädala-pooleteise tagant välja mõelda põhjus, miks mööda sõpruse pst-d vaja sõita oleks, et siis nii muuseas ka 20 senti soodsamat kytet võtta. Kuigi praeguste hindade juures muutub see 20 senti juba mõttetuks tähendab see siiski 60 liitri /ca. ühe paagitäie/ pealt 12 eegust võitu, ehk siis üle poole liitri kütust saab justkui kauba peale - 5 km tasuta sõitu või midagi :D Kui arvestada, et aastas on 52 nädalat, siis kujuneb see pisike võit aasta peale juba üle 600 eegi, mis tähendab üle poole paagi kütust tasuta.
Kasutaja avatar
trillian
Huviline
Postitusi: 731
Liitunud: 20.11.2007 10:28 08
Telefon: 56670631
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Postitus Postitas trillian »

Sõite vähemaks küll pole jäänud, vast juurdegi tekkinud aastaajaga seoses. Vist alateadlikult on surve gaasipedaalile väiksemaks jäänud ja viimase kahe paagitäiega saanud ~ 200km rohkem sõita kui varem, vb asi ka pikemates maantee otsades. Ja teeb lausa rõõmu, et algselt plaanitud 730´i asemel is soetatud sai..
MuiduMees
Huviline
Postitusi: 1444
Liitunud: 13.01.2006 19:11 29
Asukoht: tartu-jõgeva

Postitus Postitas MuiduMees »

sõitnud olen ma koguaeg 95-ga, tipptundide ajal ka tavaliselt linna ei roni.
vähemaks on jäänud lühikesed mõttetud otsad, ilma milleta saab nagunii hakkama( nt käin ligemal poes-jala). Ja maanteel ka ei talla nii meeletult seda pedaali enam, jälgin rohkem ökonomaiserit.
Üliõpilaste värk ikkagi ju :D aga ainult nädal veel :cool:
2000 a. 320d, e46
Kasutaja avatar
Ilves
Huviline
Postitusi: 1974
Liitunud: 23.02.2005 11:07 45
Asukoht: Tallinn

Postitus Postitas Ilves »

Raivo kirjutas:Või hoopis mõnda head ettepanekut, kuidas efektviisem olla(seaduse piires siiski).
Õnneks sõidan vähe ja elan linnas töökohale lähedal. Seega midagi muutnud ei ole. Samas kui peaks iga päev ca tund aega ummikutes kütust põletama või käiks 30km kauguselt tööle, mõtleks elukoha vahetuse peale. Kinnisvara hea odav ka praegu osta :P
Kasutaja avatar
Annely
Klubiliige - admin
Postitusi: 1828
Liitunud: 24.10.2007 16:32 01
Peamine sõiduk: BMW
Asukoht: Tallinn

Postitus Postitas Annely »

Mina tahtsin endale nii väga 530d bemmi. Ostsingi ära. Aga ega eriti ei mõelnud (blondiinile omane).
* Nimelt on minu sõidud väga lühikesed. Hommikul tööle max 6km, lõuna ajal ka 6km ja õhtul jälle 6k.
* Talvel ei jõua mootor leigekski minna :?
* Lisaks väike asula, kus palju ristmikke ehk keskmisest sagedamini tuleb pidurdada ja uuesti kiirendada, mis 2tonnise kere juures ei ole just kõige mõistlikum.
* Ühest poest teise on 500-1000m. Akule selline piinamine ka ei meeldi.

Nüüd mõtlengi aina rohkem, et peaks mõne ökoma bemmi ostma. Olen mõelnud 323i peale. Aga see hetkel veel mõttevälgatus, eks konkreetsema analüüsiga hakkan tegelema siis, kui kütet ikka liiga palju hakkab kuluma.

Muutunud on see, et enam ei käi eriti Tartus (kuigi maanteel on tarbimine meeldiv 7/100km). Kui enne sai käidud 1-2x nädalas, siis nüüd juhtun sinna 1-2x kuus. Kui enne sobis iga põhjus sõiduks (kasvõi näiteks vajadus solaariumi minna või kassile süüa osta), siis nüüd ajatan kõik arsti- ja juuksuriajad samadele päevadele.
Kasutaja avatar
Raido_7
Huviline
Postitusi: 12
Liitunud: 27.10.2007 08:03 58
Asukoht: Haapsalu

Postitus Postitas Raido_7 »

Sõidan ikka nii nagu enne.
Kasutaja avatar
Cardo
Huviline
Postitusi: 4221
Liitunud: 27.12.2002 00:08 12
Asukoht: Jüri

Postitus Postitas Cardo »

Ma sõidan nagu segane, sõidaks veelgi rohkem, minugipoolest võiks kütus ka 50 eeku liiter maksta, sõita mulle meeldib, mina annan veel rohkem gaasi kui ennem. Nafta tuleb kärmelt ära kulutada, saabgi rutem veega sõitma hakata :P
E28:2,0, E28:2,5, E28:3,0; F21
Kasutaja avatar
VeikoA
Huviline
Postitusi: 1162
Liitunud: 16.04.2007 17:20 37
Asukoht: Prn - Tln - Rkv

Postitus Postitas VeikoA »

Cardo kirjutas:Nafta tuleb kärmelt ära kulutada, saabgi rutem veega sõitma hakata :P
Cardo, mina nii ei ütleks. Ütleme nii, et üritame vähem sõita ja kütust kokku hoida. Hinges rahulikum!!
Kasutaja avatar
Mirko
Huviline
Postitusi: 1428
Liitunud: 25.11.2005 21:50 26
Peamine sõiduk: G30 545eX M-Sport
Asukoht: Pärnu

Postitus Postitas Mirko »

Mina olen muutnud niipalju, et igal kiirendusel ei suru enam gaasipedaali põhja, ei tea kas just kütusehinna tõttu, või siis olen lihtsalt rahulikumaks muutunud.
Kasutaja avatar
Margus_
Huviline
Postitusi: 767
Liitunud: 02.12.2005 14:06 11
Peamine sõiduk: Babyracer

Postitus Postitas Margus_ »

Korra käis nagu selline mõte peast läbi, et äkki võimud kruvivad osaliselt ka selle tagamõttega aktsiisi lakke, et tänu sellele muutub liiklus rahulikumaks. Mitmed on kirjutanud, et sõidustiil on muutunud. Üks võimalus kihutajaid vähendada (mõjub kohati kindlasti paremini, kui patrullide juurde sebimine) :P
Janek_K
Huviline
Postitusi: 299
Liitunud: 17.12.2004 13:29 48
Asukoht: Tallinn

Postitus Postitas Janek_K »

Margus_ kirjutas:Korra käis nagu selline mõte peast läbi, et äkki võimud kruvivad osaliselt ka selle tagamõttega aktsiisi lakke, et tänu sellele muutub liiklus rahulikumaks. Mitmed on kirjutanud, et sõidustiil on muutunud. Üks võimalus kihutajaid vähendada (mõjub kohati kindlasti paremini, kui patrullide juurde sebimine) :P

Siit võiks protsentuaalselt rohkem ka teede remonti tiksuda.

Aga ise olen rohkem tsikliga sõitma hakanud.
toom
Huviline
Postitusi: 486
Liitunud: 12.07.2005 19:56 27

Postitus Postitas toom »

Ostsin võimsama auto.
Vasta