Rekordkõrged kütusehinnad, mida oled muutnud?

Vaba teema
Vasta

Mida oled muutnud oma tarbimisharjumustes?

Olen hakanud kasutama ühistransporti
7
1%
Plaanin kasutama hakata ühistransporti
1
0%
Optimeerinud sõiduteekonda
53
10%
Muutnud sõidustiili rahulikumaks
106
20%
Käin rohkem jala ja sõidan jalgrattaga
36
7%
Pole midagi muutnud
279
52%
Plaanin osta ökonoomsema auto
21
4%
Olen ostnud ökonoomsema auto
31
6%
 
Hääli kokku: 534
Raivo
Huviline
Postitusi: 3609
Liitunud: 01.10.2002 10:58 38
Peamine sõiduk: BMW 530D
Asukoht: Tallinn

Rekordkõrged kütusehinnad, mida oled muutnud?

Postitus Postitas Raivo »

Mõtlesin, et teeks sellise teema. Loodetavasti ei lähe siin halamiseks ning Ansipi, OPECI jt kirumiseks (selleks on siin vist analoogseid teemasid).
Vaid paneks kirja siis konkreetsed tegevused, kes on reaalselt ka oma tarbimisharjumusi muutnud?
Muidu kõik kipuvad küll halama aga reaalselt ise midagi selle vastu ei tee. Teoreetiliselt, kui ikka tarbimine langeb siis see soodustab ka hinnalangust. Aga et see tarbimine ikka tõesti langeks, uuriks, kas või kes ja kui suures ulatuses on ise oma tarbimist vähendanud.

Toon välja siia mõningad variandid, kellel on veel mingi hoopis teine variant, siis andke aga märku. Eriti põnev oleks veel leida statistikat, et kui palju liitreid kütust nüüd vähem (või jääb samaks või suisa rohkem?!) kulutatakse.
Oleks kena, kui siia panete kirja ainult konkreetsed abinõud, mida olete kasutusele võtnud. Niisama üldist loba võiks võimalikult vähe olla!

Allpool on mõningad variandid:
St:
- kas on hakanud kasutama ühistransporti
- optimeerinud sõiduteekonda (kasutab lühemaid marsruute, ei tiiruta niisama igavusest ringi jne)
- muutnud oma sõidustiili rahulikumaks (ei pane alati täisgaasil kohalt minema ning maanteel sõidab piirkiirustel mitte +15 kiiremini jne)
- sõidab mitme inimesega koos (st ei ole ainult 1 autos)
- sõidab ainult nädalavahetusel
- on vahetanud auto ökonoomsema vastu
- käib poes jalgrattaga
- käib poes jala
- käib tööl jalgrattaga/jala
- pole üldse oma tarbimisharjumusi muutnud.

Ise olen teinud:
- optimeerinud sõiduteekonda (st väldin igasuguseid suhteliselt ebavajalikke sõite ja ajan korraga linnas korda, poes käin töölt tulles jne)
- muutnud oma sõdustiili (maanteel lubatu kiirustega (vanasti kippus ikka veidi üle minema), kohalt startides võtan rahulikult, linnaliikluses üritan võimalikult sujuvalt sõita)
- vahetanud auto ökonoomsema vastu (540i->316ia->audi 2.8q->120dA)
- ettevõtte masinapargi sõitusid kõvasti efektiivsemaks muudetud (väiksema km arvuga või vähemasti samaga oluliselt rohkem kaupa vedanud)

Mida oled teinud sina?
Viimati muutis Raivo, 28.05.2008 08:24 49, muudetud 1 kord kokku.
530d
Kasutaja avatar
Henri.
Klubiliige - admin
Postitusi: 12078
Liitunud: 03.03.2008 18:24 02
Peamine sõiduk: 328 kuut
Asukoht: Tln/kesklinn
Kontakt:

Postitus Postitas Henri. »

Hommikuti olen Piritalt linna hakanud sõitma Lasna kanali ja Gonsiori kaudu, aga seda rohkem ajalistel kaalutlustel - jõuab kiiremini kohale - aga tänu sellele, et ummikus ei istu hoiab kindalsti ka kütet kokku.

Enda tarbimisharjumusi pole muutnud, pigem olen täheldanud, et kui veebruaris auto ostsin, sain paagi täis (ca. 60l ääreni täis) 930 eegiga, siis tänasel päeval läheb juba mõnikümmend krooni üle tuhande..

Sellega seoses on minu igakuine kütusearve kasvanud 3200.- pealt 4000.- kanti.

Hea küll, tunnistan, Tüdrukul lasen teinekord Sakust marsaga linna sõita, et mitte Pirita-Saku-Pirita, vaid parem Pirita-kesklinn-Pirita sõita, aga seda vast ka rohkem enda laiskusest, kuna Sakku ja tagasi sõidab ca. 2h, aga linna ja tagasi kõigest 1h, seega saab tund aega kauem kodus jalad seinal vahtida :lol:
Ergo750
Huviline
Postitusi: 1103
Liitunud: 04.09.2005 16:14 50
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Postitus Postitas Ergo750 »

Linnasõidu kulu on langenud 25-lt 21-le :lol: ...järelikult olen hakanud alateadlikult väheb pedaali tallama :P
Kasutaja avatar
Silwer
Huviline
Postitusi: 3459
Liitunud: 23.12.2003 15:36 10
Asukoht: TLN

Postitus Postitas Silwer »

Mina olen pea alati säästlikult sõitnud ja optimeerinud teekonda. Niisama linnas tiirutamas ka ei käi. Alates eelmise aasta augustist on ka mõnevõrra säästlikum pereauto kasutusel - aga seda ei muretsenud säästu eesmärgil vaid lihtsalt seetõttu et oli oma kõikide omaduste poolest väga hea kombinatsioon.
BMW 325i E30 2,7 Turbo & BMW X3 F25 xDrive20d & BMW E46 S54B32 + M SMG & BMW X7 G07 Pure Excellence
randos
Klubiliige
Postitusi: 1627
Liitunud: 29.09.2004 17:40 32
Asukoht: Järvamaa

Postitus Postitas randos »

Kuna elan suhteliselt väikeses kohas, siis olen hakanud liiklema enamjaolt jala. Töö, poed ja erinevad meelelahutus asutused-piirkonnad jäävad kuni 10 minutilise jalutuskäigu kaugusele. Kuna töötan kahe kohaga, siis teisele tööle minnes kasutan siiski autot (vahemaa koduga 15km). Seoses kütuse hinnatõusuga olen vahetanud ka auto marki, eelmisel oli keskmine kulu kuskil 17, nüüd saan 12 liitriga sajale hakkama. Pinksamalt jälgin ka ökonomaiserit maantesõidul. Eelmise autoga pikemaid sõite vältisin, kasutasin ökosõprade abi.
Kaks päeva tagasi tankisin 20l bensiini, seieri langust veel ei märka.
Eelmist tankisin üle päeva 30l kaupa, samas kui läbisõitu kogunes nende liitritega vaevu 200km.
Nüüd, kus jalavaeva rohkem ja ökonoomsem auto, seisab ka bensiin paagis ja raha arvel palju paremini :P
Kasutaja avatar
trummar
Huviline
Postitusi: 248
Liitunud: 27.05.2006 10:50 44
Asukoht: Päälinn, vahel ka Mulgimaal
Kontakt:

Postitus Postitas trummar »

Kuna hiljuti sai omale jalgratas soetatud, mitte kõrgete kütusehindade tõttu, vaid olin juba ammu plaaninud. Juhtus nii kokku :)
Tänu sellele sõidan autoga küll vähem, tööl saab peamiselt nüüd rattaga käidud. Kõik ülejäänud sõidud teen ikka autoga.
Kasutaja avatar
Leho
Huviline
Postitusi: 4557
Liitunud: 29.03.2005 21:41 31
Peamine sõiduk: BMW E60 550I
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Postitus Postitas Leho »

midagi pole muutunud
BMW E60 550i MY05 270KW. Telefoni number : +372 56 206 746
Iga foorum on täpselt tema omanike ja modede andekat nägu.
Kasutaja avatar
ermicas
Huviline
Postitusi: 704
Liitunud: 06.09.2006 16:18 20
Asukoht: Tallinn

Postitus Postitas ermicas »

olen hakanud seda niisama linnapeal ringi sõitmist piirama ja kõvasti...kui eelmine aasta sai näiteks iga nädal 2-3 õhtut mingi 10-15l bensu niisama maha sõidetud siis nüüd ajan vast 1-2 korda 2nädala jooksul auto hoovist välja :P
enamjaolt saab asjad aetud tööautoga, mis võtab diislit ~5l 100-le linnas :lol:
prelude20
Huviline
Postitusi: 3724
Liitunud: 19.02.2007 20:38 33
Peamine sõiduk: Metroo
Asukoht: Pärnu / Stockholm-Fittja

Postitus Postitas prelude20 »

ökonoomne venna auto :D . juhusõidud on ära jäänud. kuna elan alevis siis kõik poed jne ca 5minuti kaugusel või 1km raadiuses siis ka harrastame kõndimist :cool:
guido500
Huviline
Postitusi: 322
Liitunud: 24.03.2006 16:18 30

Postitus Postitas guido500 »

kuna diisli hind on ikka üsna krõbedaks läinud, siis olen rohkem naise ökobensukat (Jazz) kasutanud. kütuse tarbimine on vähenenud 4paagitäielt kuus 2le paagitäiele, s.t. 2x vähenenud. Muidugi on see hetkeline sest pole tööl pidanud käima ja seega polegi eriti sõite.
Lisaks olen hakanud tõsiselt kaaluma ka E36 316iA Touringu soetamist+gaasiseade peale panna (Gaasi liiter 9.90)
bemar, bemar, über alles! :)
Kasutaja avatar
TanelE34
Klubiliige
Postitusi: 904
Liitunud: 18.10.2004 19:45 16
Peamine sõiduk: BMW Alpina B5
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Postitus Postitas TanelE34 »

Optimeerinud olen sõiduteekonda ja sõiduaega ning mitmeid asjaajamisi ühte sõitu üritanud panna.

Muuseas, kõrged naftahinnad tulenevad lihtsalt sellest, et olemasolevad naftamaardlad ammenduvad, ehk odava nafta ajastu hakkab otsa saama.
Ansipit ja OPEC-it pole tõesti mõtet süüdistada, põhjused peituvad palju kaugemal.

Isegi, kui õnnestuks ekspluateerida Arktika või Brasiilia uusi leiukohti, millest hiljuti on ajakirjanduses juttu olnud, hakkab sealt arvestatavas koguses naftat tulema alles (kümnete) aastate pärast ja tõenäoliselt ei rahulda ka see järjest kasvavat nõudlust ja teiste riikide naftatootmismahtude vähenemisest tulnud puudujääki.
320i 1983 92kW -> 525i 1993 141kW -> 750iLA 1988 220kW ->
M5 3.6 1990 232kW -> Alpina B5 2006 368kW
Kasutaja avatar
Oliver525
Huviline
Postitusi: 381
Liitunud: 20.01.2007 20:34 25
Asukoht: Harjumaa

Postitus Postitas Oliver525 »

Pole ka muutnud midagi ..tundub et olen hoopis rohkem sõitma hakanud :D
BMW
V2ike_Suur
Huviline
Postitusi: 910
Liitunud: 25.07.2006 15:08 37
Kontakt:

Postitus Postitas V2ike_Suur »

Niipalju kui võimalik liiklen tööautoga. Sinna ise otseselt kütust ostma ei pea ja seda kulub ka märksa vähem.
Mõttetuid sõite ka eriti ei tee, kui siis vahest lihtsalt selleks, et oma mustale ratsule vahelduse mõttes elu sisse puhuda.

No nädalavahetusel muidugi tuleb üks suuremat sorti "mõttetu" sõit, ehk Lõuna-Eesti tuur, saab BMW mõnusid nautida üle pika aja ja kohe palju korraga.
730iA e32 138kW 12/1992
Kasutaja avatar
Meelis
Huviline
Postitusi: 2698
Liitunud: 05.08.2004 00:27 18
Asukoht: Tartu

Postitus Postitas Meelis »

Sõidan sama palju, kuid tundub, et rahulikumalt.
Ilmad ilusad, mõnel õhtul saab poes õlle järel jalgsi ka käia.
Tööl praegu ei käi, raha ei tule - peab säästlikult elama :)

Eks kui vaja sõita, siis tuleb ikka sõita. Loodan, et diisel Jaanipäevaks 25 eek liiter ei ole. Veidi kaugemale sõit kavva võetud :)

Ja mõtlen, et kumb oleks mõttekam: Panna BMW-le 3.0 või 3.5 mootor peale? :D
528iA E28 1984
Uued autod on saadanast ...
Kasutaja avatar
joh
Huviline
Postitusi: 491
Liitunud: 26.07.2006 21:33 05
Asukoht: Saue

Postitus Postitas joh »

Ei saa öelda, et oleks eriti midagi muutnud. Võib-olla sobiks kõige paremini see, et olen optimeerinud sõiduteekonda (Mõnikord sõidan näiteks Laagrist Nõmmele mööda Pärnu mnt'd, mida vanasti eriti ei juhtunud; Tegelikult ei juhtu ka praegu eriti). Üldjoontes sõidan ma alati suhteliselt rahulikult. See sõltub siis sellest, kas sõidan eesmärgiga jõuda punktist A punkti B (seljuhul on sõiduviis enamasti ökonoomne; vahel harva mitte nii ökonoomne) või sõidan driving pleasurei pärast :P Siis ei mõtle küttekulule.
Kasutaja avatar
Raul_A
Huviline
Postitusi: 927
Liitunud: 02.12.2007 22:26 37
Peamine sõiduk: BMW 735iA
Telefon: 358406813770
Asukoht: Tartu - Elva - Helsinki - Espoo

Postitus Postitas Raul_A »

s_ttagi pole muutund. kõik mis sisse kallan, võtab ka ära. iga päev 50-60km tööl käia võtab jämedalt 100.- nädalas juurde. midagi oluliselt sõitmata/käimata küll ei jää.
jaaHah
Kasutaja avatar
AARE540
Huviline - moderaator
Postitusi: 11703
Liitunud: 31.01.2004 21:43 11
Peamine sõiduk: Scania 500R '24 Mercedes-Benz E350 '15 BMW 540i'94
Telefon: 53311120
Asukoht: Pärnu
Kontakt:

Postitus Postitas AARE540 »

Ma olen mingil määral oma sõiduteekonda optimeerinud, kuigi siin Pärnus ei ole seda võimalik suurt optimeerida ja olenevalt hetkeolukorrast olen ka niisama ''tsillimisi'' hakanud piirama. Samas, mis puutub optimeerimisse, siis just Rootsis olen hakanud rohkem marsruuti valima, ja seda nii keskmise sõidukiiruse kui ka vahemaa järgi- kui ikka on üks marsruut mingi 580km ja teine 530km, siis pole nagu kaksipidi mõtlemist :)
Eks see kõik sõltub ka sellest, kuda olukord on- hetkel olen juba kuu sinisel lehel olnud ja see nats paneb mõtlema.
Samas, ka jalgratta ost on lähiajal plaanis, ja seda nii omale kui ka naisele- suveõhtuti paras Pärnus rattaga ringi tsillida- põhiliiklemine jääb nagunii kesklinna-ranna piirkonda ja ise ka kesklinna piiril elan, seega nagu pole mõtet iga uitmõtte pärast autot piinama hakata, et üheks minutiks külma mootorit käivitada ja siis uuesti seisata.
Eks ma nats vanemaks ja ratsionaalsemaks ka vast muutunud ja eks elu teeb ise ka korrektuure inimese tarbimisharjumustes.
Muid suuremaid kulutusi vaja nagunii teha kui aint kütuse alla taguda.
Aga need reeglid kehtivad nii rangelt vaid siis, kui rahakotis nats hõredam on- kui asi sujub, siis lasen ka püksirihma lõdvemaks :P
Lauri_R

Postitus Postitas Lauri_R »

Ma olen muutnud seda, et kasutan jalgratast vähem kui enne :)
--kala--
Huviline
Postitusi: 677
Liitunud: 20.02.2007 14:27 31
Asukoht: Läänemaa

Postitus Postitas --kala-- »

Sõian vähem ja rahulikumalt
käin rohkem jala
tööl käimiseks ostsin rolleri (ca:6l/kuus)
<powered by 330xd 09>
Toyota LC HJ61
VW b5 tdi
Kasutaja avatar
Riivo
Huviline
Postitusi: 8162
Liitunud: 27.02.2003 10:13 41
Peamine sõiduk: Ateca 4Drive
Asukoht: Edgarlandia
Kontakt:

Postitus Postitas Riivo »

Ei ole muutnud midagi...eks üritan modreniseerida vana ütlust "kui kulud suurenevad siis tuleb kulusid kärpida" ja sihin sinnapoole "kui kulud ületavad tulusid siis tuleb tulu kasvatada"....oluliselt pole muutnud midagi...kui kütte jaoks raha pole siis istun kodus ja kogu muusika :D
´17 4Drive
Kasutaja avatar
-Tauno-
Huviline
Postitusi: 298
Liitunud: 30.11.2006 11:31 00
Asukoht: Soome

Postitus Postitas -Tauno- »

Põhimõtteliselt pole muutnud miskit,sest sõite tarvis teha , tööle 44km hommikul ja õhtul koju .. ega ei tihka bussiga või jalgrattaga minna :lol:
Kuna ei ole eriline kihutja tüüp ka olnud siis ei saa öelda ka et ma " olen hakanud rahulikult liiklema " . Seega jätkub vanaviisi.. :)
-=Team Kaunitar=-
Kasutaja avatar
Toots
Huviline
Postitusi: 1367
Liitunud: 16.12.2005 00:01 45
Peamine sõiduk: Peamine sõiduk ei ole bmw. Pühapäev: e34 550i V12
Asukoht: Tallinn/Harjumaa

Postitus Postitas Toots »

Mõtlesin siin,kas olen midagi muutnud aga ei tule küll midagi pähe,et muutunud ei ole mitte midagi,need kütusehinnad on kuidagi sujuvalt kasvanud,et ei pane tähelegi :) oleks järsk hinnatõus,siis võibolla oleks midagi muutunud. Paratamatus...
Ühistranspordiga sõitsin viimati u 8 aastat tagasi ja ei kipu nende haisvate kilukarpidega liiklema.
Indrek_M
Huviline
Postitusi: 3449
Liitunud: 31.08.2004 12:58 12
Asukoht: Tallinn

Postitus Postitas Indrek_M »

Ma olen vähem niisama tiirutama hakanud, teekond ja sõidu kellaaeg on niigi optimeeritud - kell 8 tööle ja kell 17 töölt koju sõitma ei hakka. Pigem lihtsalt on nüri ummikutes passida.
Samas on lihtsalt masendav, et varem maksis paagitäis alla tuhande, nüüd pole tuhandega tanklas enam midagi teha.
Indrek
soldat
Huviline
Postitusi: 184
Liitunud: 14.01.2008 20:47 48
Asukoht: Tallinn, Nõmme

Postitus Postitas soldat »

--kala-- kirjutas:Sõian vähem ja rahulikumalt
käin rohkem jala
tööl käimiseks ostsin rolleri (ca:6l/kuus)
sama siin,sõidan rolleriga kui ilm vähegi lubab
Kasutaja avatar
Günther
Huviline
Postitusi: 3483
Liitunud: 01.04.2007 13:27 25
Peamine sõiduk: Bmw e39 M5
Asukoht: Haapsalu

Postitus Postitas Günther »

Vahepeal kui raskemad ajad on, siis vajutan tõesti vähem pedaali, sest hind on tõesti meeletu. Aga üldiselt pole midagi muutunud...
* e39 M5 http://foorum.bmwclub.ee/viewtopic.php?f=4&t=282508
* f10 530d 2011 Xdrive 190kw
Bec7
Huviline
Postitusi: 28
Liitunud: 04.01.2008 00:14 37
Peamine sõiduk: e36 328i
Asukoht: Tallinn

Postitus Postitas Bec7 »

Pole midagi muutnud.
kuna olen roheline veel, siis eriti ei mõtle küttele vaid et saaks tallata ja sõita iga päev. :d
minu Touring võtab hämmastavalt palju kütet, eks ma piinan ka seda lahjat mootorit rohelist tuld oodates :d
e36 328i
Kasutaja avatar
andresv
Huviline
Postitusi: 247
Liitunud: 30.06.2004 15:01 23
Asukoht: Tartu

Postitus Postitas andresv »

Autosõidu harjumusi pole muutnud, igapäevaseks töölkäimiseks ei kasutanud seda enne ega ka nüüd.

Küll aga vahetasin ühistranspordi mootorratta vastu. :D
hansu
Huviline
Postitusi: 1384
Liitunud: 02.10.2005 23:06 07
Peamine sõiduk: BMW F11 535D ´13

Postitus Postitas hansu »

525 sedaan sai vahetatud 530 V8 Touringu vastu :lol:
Kulu kohta ei oska tegelt veel miskit öelda, kuna pole veel sõitnud eriti (vajab vähe kohendamist veel)
Kasutaja avatar
Zipp
Huviline
Postitusi: 4147
Liitunud: 08.09.2006 11:56 42
Peamine sõiduk: E36>E46>E93>F30>Audi>G20

Postitus Postitas Zipp »

Niisama linnas tiirutamisi vähemaks jätnud, sõidustiil rahulikumaks ja kui võimalik siis jätan auto koju ja lähen jala :) Üliõpilasena annab ikka tunda...
On the 8th day, God created boost.
Raivo
Huviline
Postitusi: 3609
Liitunud: 01.10.2002 10:58 38
Peamine sõiduk: BMW 530D
Asukoht: Tallinn

Postitus Postitas Raivo »

Üldpilt ei tundu üldse halb. Paistab, et ca 40% foorumlastest on siiski üritanud midagi ette võtta, et oma harjumusi muuta :)
Tore ja tublid!

Vaatame mis veel inimesed arvavad.
Kas meil vist ei ole mingit "naftaühingut", kes igakuiselt eestis müüdava kütusekoguse üle arvet peaks?
530d
Vasta