BMW maastur vs. tavaauto

Vaba teema

Kas vahetaksid oma praeguse masina võimaluse korral (luksus)maasturi vastu välja?

Hääletus lõppes 17.06.2008 22:57 45

Jah, mida suurem seda parem.
44
41%
Ei, eelistan nö tavaautot.
53
49%
Vahet pole millega sõidan, peaasi et kohale jõuaks.
11
10%
 
Hääli kokku: 108
ArgoV
Huviline
Postitusi: 296
Liitunud: 25.11.2004 20:17 08
Asukoht: Harjumaa

Postitus Postitas ArgoV »

Ilves kirjutas:Arenenud riikides soetavad inimesed autosid, mille jooksev turuhind üldiselt aastapalka ei ületa, huvitav milline on suhe Eestis?
Jah, see väide kõlab oluliselt usutavamana kui kunagi siin foorumis kellegi poolt öeldu, et välismaal peetakse heaks tooniks kui auto ei maksa rohkem kui 3 kuupalka. Sellise arvutuse järgi ei saaks keskmine soomlane mitte kunagi uut autot osta :)

Edit: Küsitluses minu jaoks sobivat varianti pole, seega ei hääleta. Väiksemat maasturit suurema vastu vahetada ei pea hetkel küll mingi raha eest otstarbekaks. Küll võiks mootori suurema vastu vahetada :)
E83 X3 2,0dA 2010.a.
Relk
Huviline
Postitusi: 1665
Liitunud: 21.08.2004 00:06 09
Asukoht: Tallinn

Postitus Postitas Relk »

No tahaks loota, et ka eesti inimese auto hind aastapalka ei ületa. Vähemalt ei tohiks.

No mina hakkasin paar nädalat tagasi maasturi poole vaatama vajadusest rohkem peret autosse mahutada. Seega X5 oma 7 istmega tundub vägagi mõistlik lahendus. 5 seeria sedaani kahte lastekäru ei pane ning mõnikord tahaks veel kellegi peale võtta peale laste.
Kasutaja avatar
Zipp
Huviline
Postitusi: 4147
Liitunud: 08.09.2006 11:56 42
Peamine sõiduk: E36>E46>E93>F30>Audi>G20

Postitus Postitas Zipp »

Oleks võimalus siis võtaks küll eelmise kere facelift X5! Ilus, turvaline, mugav ja suur auto!
Uue X5 asemel võtaks sto protsenta X6 kuna 3 last ei plaani nii ehk naa et 5ndat kohta vaja oleks ja välimus ning olemus parem imho :P
On the 8th day, God created boost.
Kasutaja avatar
Ilves
Huviline
Postitusi: 1974
Liitunud: 23.02.2005 11:07 45
Asukoht: Tallinn

Postitus Postitas Ilves »

Juss kirjutas:No tahaks loota, et ka eesti inimese auto hind aastapalka ei ületa. Vähemalt ei tohiks.
Teeme foorumis küsitluse :P
Kasutaja avatar
toivoku
Huviline
Postitusi: 12044
Liitunud: 04.02.2003 23:56 20
Peamine sõiduk: 524td
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Postitus Postitas toivoku »

kusjuures jussi vaatenurgast ma ei olegi seda asja vaadanud, et noh x5l 7 kohta jne,et suur pere, ma koguaeg pidanud seda rohkem eputamise asjaks. Kui ollakse margis kinni ja vaja rohkem inimesi ja peret vedada siis on see loomulikult parim lahendus. Aga kui peres 2 last siis noh raudpolt kindel,et sõiduauto sest bmw ei tee maastureid ja x6 on mu arust 4veoline mahuniversaal :P . Sõitudeks sõiduauto ja maastikul möllamiseks ikka korralik maastiku auto nagu on seda Toyota Hilux, Suzuki Vitara, Nissan Navara jne.
Kasutaja avatar
tr22nsmees
Huviline
Postitusi: 328
Liitunud: 02.07.2003 15:59 10
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Postitus Postitas tr22nsmees »

Mina näiteks ostsin endale maasturi - Jeep Grand Cherokee 4.7 V8.

Korralik X5 on põhjendamatult kallis (ca 300t+) - kui raha hetkel rohkem liiguks, ostaks kindlasti. Üldiselt meeldib endale sõita siiski suure autoga (7-seeria jms, maastur, minivan) kuigi vahetevahel on hea ka tüdruku 328i'ga karti sõita. :P
W12
Kasutaja avatar
Karol
Huviline
Postitusi: 806
Liitunud: 14.04.2006 07:58 01
Asukoht: Põlvamaa
Kontakt:

Postitus Postitas Karol »

Ma ei oskaks seda tahta. (maasturit) Olen oma sedaan e39ga rahul. Võiks veel olla sama või uuema kere peal M5. See oleks unistus, aga X5-te ei taha. Esiteks pole ma kuskile sellisesse kohta roninud kust välja ei saa ja isegi x5-ga ei raatsiks sinna ronida, kus võib sisse jääda. Linnaliikluses on hea sõita aga mitte parkida. Ülalpidamiskulud on ka tapvad ja auto orjaks ei taha ma muutuda. Ma olen selle auto roolis olnud ja erilist muljet ei jätnud. Isegi volkari Touraeg jättis parema mulje. Aga kindlasti pole see paha auto. Ma pole ka mingi off-roadi fänn ja pole vaja ka suuremat haagist vedada, kui praeguse autoga on lubatud (2T). Hobiautod on mul teised ja lihtsalt pole mulle seda vaja.
E 39 535 1997.a.
prelude20
Huviline
Postitusi: 3724
Liitunud: 19.02.2007 20:38 33
Peamine sõiduk: Metroo
Asukoht: Pärnu / Stockholm-Fittja

Postitus Postitas prelude20 »

see vana müüt et e38 ehitajate auto. nüüd hakkavad silma juba e60 käruga ja kipsitahvlite jne matrjalidega. kui maastur siis patrol või länkar aga nii 80ndatest. tuim ja lahja diisel pada aga veab läbi kõikjalt :cool: bmw võiks projekteerida mini kaubiku. nagu berlingo/partner on. kunagi oli isa töömasin ja perfekt masin perele. 5kohta ja kaubaruum või istmed kokku voltida ja vea pool maja minema :lol:
KristjanS
Huviline
Postitusi: 946
Liitunud: 27.09.2005 19:42 02
Asukoht: Tallinn

Postitus Postitas KristjanS »

Oman nii maasturit kui ka tavaautot.
Küsitlusest ei olnud ühtegi varianti millele vastata.
Linnas liiklen enamasti E39'ga. Hea ja mugav.
Linnast välja aga maasturiga. Pääseb igale poole ja ei pea muretsema, et metsa sattudes kuhugi põhjaga kinni jääks. Ühesõnaga vabadus :cool:
Relk
Huviline
Postitusi: 1665
Liitunud: 21.08.2004 00:06 09
Asukoht: Tallinn

Postitus Postitas Relk »

Ilves kirjutas:
Juss kirjutas:No tahaks loota, et ka eesti inimese auto hind aastapalka ei ületa. Vähemalt ei tohiks.
Teeme foorumis küsitluse :P
Võibolla olin tõesti liiga ennatlik. :lol: Paljud ostavad vist ene poole millise auto kui vanemate juurest välja kolivad.
Kasutaja avatar
Luuk
Huviline
Postitusi: 275
Liitunud: 19.12.2007 20:36 19
Peamine sõiduk: BMW 320i
Asukoht: Tallinn, Mustamäe
Kontakt:

Postitus Postitas Luuk »

Juss kirjutas:
Ilves kirjutas:
Juss kirjutas:No tahaks loota, et ka eesti inimese auto hind aastapalka ei ületa. Vähemalt ei tohiks.
Teeme foorumis küsitluse :P
Võibolla olin tõesti liiga ennatlik. :lol: Paljud ostavad vist ene poole millise auto kui vanemate juurest välja kolivad.
Poole milliga omale uut kodu ei osta ;)
See ei tähenda, et ma kiidaks poolemilliste autode ostmist.
Naine roolis, auto kraavis!
BMW 320i e30 90.a.
KnX
Huviline
Postitusi: 695
Liitunud: 03.10.2007 00:52 25

Postitus Postitas KnX »

Oleks raha, et luksus"maastur" osta, siis ma isegi ei kaaluks seda, niipalju muud huvitavat oleks siis kättesaadav.

Üpris algtasemel offroad sõitu olen firmaüritusel teinud ja see oli küll väga tore elamus. Mingi vastav auto võiks olla küll, millega lumes, poris ja metsa vahel trööbata.
raimo_r
Huviline
Postitusi: 2108
Liitunud: 05.04.2005 16:05 41
Asukoht: Pärnu

Postitus Postitas raimo_r »

ermicas kirjutas:kindlasti ei vahetaks oma autot mingisuguse maasturi vastu...esiteks täiesti ebareaalselt suured ülalpidamiskulud ja suht ebapraktilised on need igasugused luksusmaasturid...pmst ju ainult linnas kulgemiseks, ega nendega kuhugile maastikule asja pole :P
eelmine aasta oli autol all 15" velg millel oli peal 225/60 rehv ja väga mõnus ja pehme oli sõita !
niiet kui nö. tavaautol on sillad korras ja korralikud kõrge profiiliga rehvid siis pole hullu midagi :)
Ma tahaks siiski natuke vastu vaielda väitele, et linnamaasturiga, näiteks siis X5 või X6, ei ole maastikule asja.
Palun pange mõnele tõsisele maasturile alla rehvid mõõduga 305 lai ja 20 tolli ja vaatame kaugele see mudamülkas jõuab. Vastus: sama kaugele kui X5 või X6.
E30 325iX '86 (müüdud) || E53 X5 4.6is '02 (müüdud) ||
E30 M3 '88 || E39 530d M-Technik || E60 550iA '06 ||
ruut
Klubiliige EKBK
Postitusi: 538
Liitunud: 03.09.2004 09:55 48
Asukoht: tln-harju

Postitus Postitas ruut »

raimo_r kirjutas:Ma tahaks siiski natuke vastu vaielda väitele, et linnamaasturiga, näiteks siis X5 või X6, ei ole maastikule asja.
Palun pange mõnele tõsisele maasturile alla rehvid mõõduga 305 lai ja 20 tolli ja vaatame kaugele see mudamülkas jõuab. Vastus: sama kaugele kui X5 või X6.
Ma hästi ei tahaks su eelneva väitega nõustuda. No velje läbimõõt ei puhu küll pilli ning laius vähesel määral. Maksab rehvimuster. Huvipärast võiks võrdluskatsed teha aga hoopis korraliku maastikumustriga näiteks sellisel trassil.
http://www.landrover.ee/est/galerii/200 ... /index.htm
Siin jäi see hõbedane D2 naisterahvaga roolis, kes esimest korda offroad-il, küll kõige suuremasse mülkasse kinni ja tuli välja tõmmata aga sellel autol olid all ka n.ö. asfaldirehvid.
Ma ei väida siinjuures, et linnamaasturiga ei võiks asfaltilt maha keerata aga seda võib põhimõtteliselt teha iga vähegi kõrgema kliirensiga (neliveolise)sõiduautoga.
e10 & e21 & e24 & e30 & R
Kasutaja avatar
Kairi
Klubiliige
Postitusi: 1680
Liitunud: 08.04.2006 19:24 21
Peamine sõiduk: BMW 320I
Asukoht: Tallinn

Postitus Postitas Kairi »

Ei saa aru teie lausetest "kiidan heaks" ja "laidan maha". Igaüks elab nii nagu tahab ja oskab, ei ole teiste asi arutada, kas ta sõidab kamassiga või "millise" luksusautoga. Elagem igaüks ikka oma elu ja tegelegem oma probleemidega. Nõme eestlase komme- naabri rahakotti vahtida :evil:
Viimati muutis Kairi, 16.06.2008 11:27 37, muudetud 1 kord kokku.
Kõike mida sa ütled, kasutatakse kindlasti sinu vastu :D
Relk
Huviline
Postitusi: 1665
Liitunud: 21.08.2004 00:06 09
Asukoht: Tallinn

Postitus Postitas Relk »

Rääkides elukvaliteedist ja elamustest siis peab tõedema, et erinevatele inimestele tähendavad nad väga erinevaid asju.

Mõni peab elukvaliteediks 400m2 betoonelementmaja viimsis, teine arvab et korter õismäel on sama hea kui seinal ripuks Picasso. Mõni peab elamuseks Canaridel päikse käes vedeleda, teine aga saab oma elamuse Saugal paar tundi autot lõhkudes.
EnnR
Huviline
Postitusi: 66
Liitunud: 21.06.2007 23:39 21
Asukoht: Tallinn

Postitus Postitas EnnR »

X6 asemel näeksin pigem BMW valikus näiteks midagi sarnast nagu Audi A6 Allrad - näiteks 3-seeria baasil. X3 pole nagu päris see, kuigi ise kasutan ja olen rahul. Tava 3-seeria kõrgemale tõstetud ja (linna-)maastiku kapasiteediga variant oleks sobivaim, kuna poleks nii suur.
X1 E84 2.0d 2011 a.
Kasutaja avatar
Alfonze
Huviline
Postitusi: 1496
Liitunud: 12.06.2005 12:57 24

Postitus Postitas Alfonze »

Juss: olen sinuga 100% nõus, kellegi teise valikut ei saa kuidagi kõrvalseisja hinnata omade valikute järgi. Keegi siin juba mainis ka, et reisil käid ühe korra ja nädala vms, aga autoga kulged igapäev, võta siis kinni, kumb on olulisem, kas roolilatt osta või reisil olla.
Kasutaja avatar
Ilves
Huviline
Postitusi: 1974
Liitunud: 23.02.2005 11:07 45
Asukoht: Tallinn

Postitus Postitas Ilves »

Alfonze kirjutas:Juss: olen sinuga 100% nõus, kellegi teise valikut ei saa kuidagi kõrvalseisja hinnata omade valikute järgi.
Kisub filosoofiliseks, aga mille järgi siis veel?

Minu jaoks on inimesed, kes roolilatti reisile eelistavad pehmelt öeldes imelikud tegelased. Üks on investeering tervisesse, teine laguneva raua lappimine.

Aga eks see vist on vananemise tundemärk ka. 10 aasta eest oleks raudselt roolilati võtnud :P
Kasutaja avatar
Kairi
Klubiliige
Postitusi: 1680
Liitunud: 08.04.2006 19:24 21
Peamine sõiduk: BMW 320I
Asukoht: Tallinn

Postitus Postitas Kairi »

Ilves kirjutas:
Alfonze kirjutas:Juss: olen sinuga 100% nõus, kellegi teise valikut ei saa kuidagi kõrvalseisja hinnata omade valikute järgi.
Kisub filosoofiliseks, aga mille järgi siis veel?

Minu jaoks on inimesed, kes roolilatti reisile eelistavad pehmelt öeldes imelikud tegelased. Üks on investeering tervisesse, teine laguneva raua lappimine.

Aga eks see vist on vananemise tundemärk ka. 10 aasta eest oleks raudselt roolilati võtnud :P
Mismõttes see reis siis tervislik on? Saad mingi välismaise kõhutõbi kallale, vabandust väljendit- pasandad täis ennast, ja siis kirud ja vannud nii et maa must. Roolilatt on tervislikum. Ja kas sa oled siis selline autoomanik, kes sõidab ohtliku autoga, kuna kõik, mis vähegi suudab, logiseb, kuna sa eelistad pigem reisil käia, kui autot lappida? Mina arvan, et ka liigne reisimine sel juhul on sama snooblik kui omada luksusautot.
Kõike mida sa ütled, kasutatakse kindlasti sinu vastu :D
Indrek_M
Huviline
Postitusi: 3449
Liitunud: 31.08.2004 12:58 12
Asukoht: Tallinn

Postitus Postitas Indrek_M »

Kairi kirjutas:
Ilves kirjutas:Minu jaoks on inimesed, kes roolilatti reisile eelistavad pehmelt öeldes imelikud tegelased. Üks on investeering tervisesse, teine laguneva raua lappimine.
Mismõttes see reis siis tervislik on? Saad mingi välismaise kõhutõbi kallale, vabandust väljendit- pasandad täis ennast, ja siis kirud ja vannud nii et maa must. Roolilatt on tervislikum. Ja kas sa oled siis selline autoomanik, kes sõidab ohtliku autoga, kuna kõik, mis vähegi suudab, logiseb, kuna sa eelistad pigem reisil käia, kui autot lappida? Mina arvan, et ka liigne reisimine sel juhul on sama snooblik kui omada luksusautot.
Esiteks ... reisimine ei ole ainult mingi India või Egiptus, ma saan aru, et need on mingid eestlaste mekad, rohkem eestlasi on käinud Egiptuses kui Pühajärvel :lol:
Noh ja teiseks ... reisimine on siiski oma maailmapildi avardamine - ilmselt hariv tegevus, investeering puhkusesse (loe: tervisesse), investeering tulevikku.

Roolilatt tuleb muidugi ka uus osta aga normaalne oleks siiski valida sellises hinnaklassis auto, et jääb raha nii reisimiseks, puhkamiseks kui jõuab ka autot remontida :)
Indrek
Kasutaja avatar
aise
Huviline
Postitusi: 2296
Liitunud: 28.02.2006 11:15 25
Asukoht: Tallinn

Postitus Postitas aise »

mismoodi reisimine tervist paremaks teeb?
Indrek_M
Huviline
Postitusi: 3449
Liitunud: 31.08.2004 12:58 12
Asukoht: Tallinn

Postitus Postitas Indrek_M »

aise kirjutas:mismoodi reisimine tervist paremaks teeb?
Värskendab keha ja vaimu.
Indrek
Kasutaja avatar
Ilves
Huviline
Postitusi: 1974
Liitunud: 23.02.2005 11:07 45
Asukoht: Tallinn

Postitus Postitas Ilves »

Kairi kirjutas:Mismõttes see reis siis tervislik on? Saad mingi välismaise kõhutõbi kallale, vabandust väljendit- pasandad täis ennast, ja siis kirud ja vannud nii et maa must.
Miks sa ennast nii puudutatuna tunned? Puhtalt selle pärast on tervislikum reisil käia, et närvid püsivad korras ;)

Seda ma üritangi tõestada, et mõlemat peaks suutma teha - nii autot korras hoida kui ka täisväärtuslikku elu elada. Auto ei ole selles osas oluline muutuja.
Kasutaja avatar
Alfonze
Huviline
Postitusi: 1496
Liitunud: 12.06.2005 12:57 24

Postitus Postitas Alfonze »

hehe, lahe vaidlus:-) heakene küll, jätame auto valemist välja, kui mul on lihtsalt 20k eeku taskus, kas ma siis läheksin kuhugi kus on palju välismaalasi, või läheksin võrumaale vanaema juurde ja oleksin seal nädal aega 1000 eegu eest, ilmselt läheksin vanaema juurde. Kusjuures eesmärk on ka täidetud, keha ja vaim on värske. Ehk siis ei saa öelda, et puhkus on kõikidele inimestele sama asi. Lisaks tervise eest hoolt kandmine on trennide ja muu aktiivsuse teha ikka pigem, ja loomulikult see mida näost sisse ajad, aga see on juba teine teema.

Samas ma saan ka vaidlejate poindist aru, et kui viimane piir siis tõepoolest mage kui vorsti polegi leiva peal, aga auto on uhke.
Kasutaja avatar
Raitz
Huviline
Postitusi: 366
Liitunud: 06.06.2006 14:53 39
Asukoht: Tallinn + Rakvere

Postitus Postitas Raitz »

Tuhat krooni ei ole ju mingi summa, eks? Aga kui selle raha eest poest ainult nätsu osta. Tekitab ju tähelepanu :lol:

Asi on pigem selles, kui efektiivselt see keegi, teise inimese arvates oma ressursse kasutab. Isegi kui taust on teada, tekitab kellegi omatav luksasi ikkagi hämmastavalt palju kadedust ja põhjendamatuid eelarvamusavaldusi. Kes räägib taga, kes paiskab oma kadeduse delfisse, kes lihtsalt vahib tigeda näoga. Juhul, kui taoline ese osta, tuleb sellega ka arvestada. Minu ja paljude teiste arvates on BMW omamine üldse väga suur luksus, seda enam on seda sihtotstarbetu X5 omamine.

Hakkame voolima--->teeme esmalt eeskujuliku 535xi --->venitame ta pikaks 7-kohaliseks mahtuniversaaliks--->kuna aga selleks pole ta mõeldud, lööme tagumiku kirvega maha--->võtame kõrvupidi pihku ja tõstame maasturiks--->kuna selleks pole ta marketingi arvates mõeldud, laseme poole peale tagasi ja lihtsalt lisame suured rattad--->pidamasaamiseks lähevad alla suuremad pidurid--->et edasi jõuaks minna, viskame V8 aiste vahele--->sirgel teel sõidab juba päris hästi, aga kurvide jaoks lisame jäiga vedrustuse--->saame 535xiT-st pool tonni rasvasema ja pool miljonit kallima eluka. Palun väga.

Ja üldse, BMW viimane maastur selle sõna kõige otsemas tähenduses oli 325ix :P
Kasutaja avatar
Kairi
Klubiliige
Postitusi: 1680
Liitunud: 08.04.2006 19:24 21
Peamine sõiduk: BMW 320I
Asukoht: Tallinn

Postitus Postitas Kairi »

Ilves kirjutas:
Kairi kirjutas:Mismõttes see reis siis tervislik on? Saad mingi välismaise kõhutõbi kallale, vabandust väljendit- pasandad täis ennast, ja siis kirud ja vannud nii et maa must.
Miks sa ennast nii puudutatuna tunned? Puhtalt selle pärast on tervislikum reisil käia, et närvid püsivad korras ;)

Seda ma üritangi tõestada, et mõlemat peaks suutma teha - nii autot korras hoida kui ka täisväärtuslikku elu elada. Auto ei ole selles osas oluline muutuja.
Ma ei tunne ennast puudutatuna, sa lihtaslt üldistad liiga palju ja näed asju ainult oma mätta otsast.
Kõike mida sa ütled, kasutatakse kindlasti sinu vastu :D
Relk
Huviline
Postitusi: 1665
Liitunud: 21.08.2004 00:06 09
Asukoht: Tallinn

Postitus Postitas Relk »

Ilves kirjutas: Kisub filosoofiliseks, aga mille järgi siis veel?

Minu jaoks on inimesed, kes roolilatti reisile eelistavad pehmelt öeldes imelikud tegelased. Üks on investeering tervisesse, teine laguneva raua lappimine.

Aga eks see vist on vananemise tundemärk ka. 10 aasta eest oleks raudselt roolilati võtnud :P
Läheb vaikselt temagoogiaks ära.

Ilves, miks sa näiteks ühistranspordiga tööl ei käi? Kui kaugel sa oma töökohast elad?
Kasutaja avatar
Maris
Huviline
Postitusi: 478
Liitunud: 18.01.2007 16:12 01
Asukoht: Pärnu

Postitus Postitas Maris »

Juss kirjutas: Ilves, miks sa näiteks ühistranspordiga tööl ei käi? Kui kaugel sa oma töökohast elad?
:lol: või jalgrattaga.. investeering tervisesse :!:
Kui pöörad näo päikese poole, jäävad varjud seljataha.
E53 X5 4,6is
Relk
Huviline
Postitusi: 1665
Liitunud: 21.08.2004 00:06 09
Asukoht: Tallinn

Postitus Postitas Relk »

Naerda pole midagi. Mina elan viimsis ja töötan kesklinnas. Tegelikult peaksin tööl käima ühistranspordiga kuna see oleks oluliselt soodsam ning mis siin salata ka kiirem, rääkimata tervislikust aspektist. Tööalased liikumised teen 95% jala kuna kõik enamasti kesklinnas.

Nädalavahetuse väljasõidud oleks odavam rendiautoga teha. Seega pole mul mingit reaalset põhjust autot üldse omada.

Fakt on aga see, et mulle meeldib autoga sõita. See on mulle nauding ja seega ei kuulu edasikaebamisele. Auto vahetan tõenäoliselt suurema vastu kuna kahe lapsega on rohkem istmeid vaja ja sinna taha on võimalik ka 2 lastekäru ära mahutada. Näen sellel enda jaoks vägagi suurt mõtet.

Mõni ostab autole laiemaid ja suuremaid velgi, et kena välja näeks, teine aga et kontakt teega parem oleks, kolmas paneb autosse kilode viisi helitehnikat, et heli parem oleks ning on inimesi kes käivad jala aga ostavad auto hinnaga väärilise maali enale seinale.

Minu jaoks on nad kõik täie mõistuse juures seni kuni nad teistele ohtlikuks või koormaks ei muutu. Ehk minu mõte on selles, et kuluta raha mille iganes peale tahad, seni kuni sa seda teiste (näiteks pere) arvelt ei tee. Stiilis, et lapsele lükkan jalgratta ostu edasi kuna autole ole vingemaid velgi vaja.

Kokkuvõtteks, nagu ühes eesti laulus lauldi: "Ela oma elu mis see sinu asi on".
Suletud