BMW maastur vs. tavaauto

Vaba teema

Kas vahetaksid oma praeguse masina võimaluse korral (luksus)maasturi vastu välja?

Hääletus lõppes 17.06.2008 22:57 45

Jah, mida suurem seda parem.
44
41%
Ei, eelistan nö tavaautot.
53
49%
Vahet pole millega sõidan, peaasi et kohale jõuaks.
11
10%
 
Hääli kokku: 108
Kasutaja avatar
Reili
Huviline
Postitusi: 397
Liitunud: 08.10.2004 22:14 15

BMW maastur vs. tavaauto

Postitus Postitas Reili »

Ajendatuna delfis paar päeva tagasi ilmunud artikklist
http://www.delfi.ee/archive/article.php ... 1213045200 , siin toimunud küsitlusest kütusekulu ja tarbimisharjumuste kohta ning UM-i seisukohast, et nende klient trammiga ei sõida, tekkis huvitas küsimus.
Kas siinsed nö tavasõidukite omanikud vahetaksid võimaluse korral oma praeguse sõiduki maasturi vastu välja?

Kes uue X6 tellis võib käe kohe eriti kõrgele tõsta :lol:
X3 3,0D E83 & 123c E82
Kotkas1
Huviline
Postitusi: 192
Liitunud: 01.06.2005 18:18 14
Peamine sõiduk: palju
Telefon: 58696077
Asukoht: Riia-TLN-Tartu-Põlva

Postitus Postitas Kotkas1 »

mina eelistan siiski enda e30 320 ja 325touringut, otseselt maarturit vaja ei ole. olen aegajalt sõitnud vanema x5 ga ja e46 330d aga need on minu jaoks liiga mugavusi täis :oops: rooli tunnetus on veidi kehvem ja aeglasem kui e30/e36
Kasutaja avatar
Leho
Huviline
Postitusi: 4557
Liitunud: 29.03.2005 21:41 31
Peamine sõiduk: BMW E60 550I
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Postitus Postitas Leho »

mida suurem seda mõnusam.
BMW E60 550i MY05 270KW. Telefoni number : +372 56 206 746
Iga foorum on täpselt tema omanike ja modede andekat nägu.
prelude20
Huviline
Postitusi: 3724
Liitunud: 19.02.2007 20:38 33
Peamine sõiduk: Metroo
Asukoht: Pärnu / Stockholm-Fittja

Postitus Postitas prelude20 »

ei vaheta. ja hääl viimasele variandile. väike plaan oli kunagi mingi vana 4veoline soetada kuna palju sõitu ka katteta või väga kehval teel kuhu sõidukaga terve mõistusega ei lähe :D
Kasutaja avatar
Reimers
Huviline
Postitusi: 6153
Liitunud: 16.01.2007 23:16 36
Peamine sõiduk: CUPRA ST400
Asukoht: Rae

Postitus Postitas Reimers »

Ei meeldi jeebid :? kohe üldse mitte. Varsti mõtlevad kõik nii et mida suurem seda parem, aga varsti on kõigil suured :? Tulemus ju sama
MESHUGGAH
Huviline
Postitusi: 175
Liitunud: 07.06.2006 23:12 56
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Postitus Postitas MESHUGGAH »

Ma soidaks trolliga selle asemel et suure Jeebiga linnas ringi liikuda.
tambets
Huviline
Postitusi: 578
Liitunud: 15.12.2006 01:56 17
Asukoht: Tallinn-Tartu-Võru

Postitus Postitas tambets »

Kui mul reaalselt läheb hea läbivusega autot vaja 2 korda astas ja sedagi talvel maale sõites, kui teed on lükkamata, siis miks ma peaks igapäev sõitma mingi jeebiga?
Las jeepidega sõidavad inimesed, kellel neid tõeliselt vaja (a'la maakohad, kus teed on sellised et tavaautoga ei kannata)

Hääl viimasele variandile.

Ja sellele uuele bemmikeskuse vennale ütleks:

Kui Võrus sõidaks trollid, siis ma sõidaks trolliga. Ja väikse poja viin ka bemmiga Tallinnasse, et ta saaks trolli näha ja trolliga sõita. Punkt.

T.
Kasutaja avatar
Olari525
Huviline
Postitusi: 194
Liitunud: 29.04.2006 20:45 36
Asukoht: Tallinn

Postitus Postitas Olari525 »

Mina eelistaks võimalikult rikka varustega X5-te . Iseasi on see, kas ma selle kunagi saan ja kas ma seda ka pidada jõuan :D
Jõudu annab 2.5 TDS
ruut
Klubiliige EKBK
Postitusi: 538
Liitunud: 03.09.2004 09:55 48
Asukoht: tln-harju

Postitus Postitas ruut »

Garaazhis peavad lihtsalt mitu autot olema. Kui metsa minek või rasket haagist vedama, siis võtad maasturi, linna/maantesõiduks sõiduauto.
Aga IMHO on BMW-dest, kui maasturitest, kohatu rääkida. Kõik need XX-d on sellised nje rõba nje mjaso. Kontsern oli küll seotud maasturite tootmisega lühikese ajaperioodi jooksul, kuni otsustati Land Roverist loobuda.
e10 & e21 & e24 & e30 & R
Kasutaja avatar
Fred
Huviline
Postitusi: 4689
Liitunud: 10.04.2006 20:40 57
Peamine sõiduk: F34
Asukoht: Norge

Postitus Postitas Fred »

Jälle riistapikendamise teema, no milleks. Tüüpiline eestlane: veel viimaste sentide eest liisiks kalli auto ja kui on vaja rehve vahetada, pole sellegi jaoks raha. Millal küll eestlane hakkab mõtlema nagu normaalne eurooplane, kes ei soovi iga hinna eest naabrist parem olla?
Enne: 7xE36, 2xE46, E39, E61, E32. Nüüd: F34 320dxDrive GT, E36 M3 cabrio
tambets
Huviline
Postitusi: 578
Liitunud: 15.12.2006 01:56 17
Asukoht: Tallinn-Tartu-Võru

Postitus Postitas tambets »

Vastan sulle:
Ei hakkagi.
Eestlaste tüüpviga: lollakaid on palju.
Kasutaja avatar
Maris
Huviline
Postitusi: 478
Liitunud: 18.01.2007 16:12 01
Asukoht: Pärnu

Postitus Postitas Maris »

ma jälle vaidleks veidi vastu. ma arvan, et need kes esindusest uhiuue auto tellivad ilma et pealegi vaataks, neil on seda raha küll, et sellist omale lubada.
Kui pöörad näo päikese poole, jäävad varjud seljataha.
E53 X5 4,6is
Kasutaja avatar
aise
Huviline
Postitusi: 2296
Liitunud: 28.02.2006 11:15 25
Asukoht: Tallinn

Postitus Postitas aise »

ma vahetaks oma 5se hoopis väiksema vastu nagu 135i :P maasturid jätavad külmaks.
UPS
Huviline
Postitusi: 2121
Liitunud: 24.03.2006 11:50 56
Asukoht: Tln

Postitus Postitas UPS »

Hääl teise variandi kasuks. Kui teid hoitaks korras, siis ei tuleks maasturimõtted kunagi pähe. Aga kui talvel ja kevade perioodil sõita ja augu kõrval on auk (just Nõmmel), siis mõtlen küll, et võiks midagi toekamat olla. Saaks sõita nii, et autost poleks kahju.
Kasutaja avatar
Fred
Huviline
Postitusi: 4689
Liitunud: 10.04.2006 20:40 57
Peamine sõiduk: F34
Asukoht: Norge

Postitus Postitas Fred »

Jah Maris, ka selliseid Eestis leidub ja lasku käia. Aga naljakad on lihtsalt need keskklassi inimesed, kes ilgelt pingutavad, et jõukad välja paista... See mingi Venemaa ja Ida-Euroopa teema, arenenud riigid on sellest juba ammu üle saanud.

Eriti naljakad on need nn ehitajad, kes käivad välismaal tööl selleks, et jumala eest saaks E38 endale osta. Soomes üsna igapäevane nähtus, et 7ga sõidavad kohalikud firmadirektorid ja Eesti ehitajad. Täiesti haige, kogu Eestimaale vaadatakse ju imeliku pilguga.

Viibisin mõned aastad tagasi Iirimaal. Seal oli mingi kohalik vabrik, kus töötas palju inimesi. Kohalikud sõitsid tavaliste a la 2 liitriste autodega ja siis tulevad mingid Ida-Euroopa (loe: Eesti) rullerid, kes töötavad ise koristajatena samas kohas, aga sõidavad E38-ga. :lol:
Sorry, aga mulle ei mahu see pähe. Seetõttu on mul ka vahel soov (jumal karistagu mind), aga võiks tõesti mingi suuremate mootorite/autode maks olla, et igasugused tattnokad 7/A8/S jne autodega ei ülbitseks. Sain ennast nüüd välja elada...

PS! See on ainult mingu arvamus ja ei mõelnud kedagi konkreetset.
Enne: 7xE36, 2xE46, E39, E61, E32. Nüüd: F34 320dxDrive GT, E36 M3 cabrio
Kasutaja avatar
Martin_S
Huviline
Postitusi: 1421
Liitunud: 17.11.2004 14:15 06
Asukoht: Kakumäe

Postitus Postitas Martin_S »

mis mõttes ei ülbitseks? Näiteks E38 725td on igati tava auto suhteliselt väike ka veel. E38 on juba vana masin, samas sa ju võiks viriseda nende kallal kes sõidavad e32 ringi (ka ju priiskamine suur mootor jne) Igaüks elab millegi nimel Kui sa ise leiad et sul on raha targemate asjade alla panna kui seda on auto siis miks mitte Ja auto maks :D Nu nii kui nii suuremate autode omanikud maksavad niikuinii rohkem.Seega pole seda maksu vaja. Sama moodi ma võiks vigisema hakata 1.2 ja 1,3 mootoritega autodepeale kes vaevu jaksavad mööda sõita ja koperdavad jalus. Nokk kinni, saba lahti.!!
Mina siiski valiks X5 poole sest maal vaja käia ja ruumikus on suht määrav!
Suur
Huviline
Postitusi: 253
Liitunud: 25.06.2005 21:04 37

Postitus Postitas Suur »

Olen oma E32-ga ülirahul ning ei plaani teda eriti välja vahetada.
Loomulikult võiks garaazis olla veel midagi, mõni porge või (E30) M3 rajal tühjaks tallamiseks ning E24 ja/või E31 pühapäevaseks poosetamiseks. Kui miski elumuutuse tulemusena ei peaks enam nädalas mitusada kilomeetrit maanteid mõõtma, siis mõtleks auto väiksema vastu vahetamise peale küll. BMW maasturid on minu jaoks kindlalt "out", kuhugi sohu elama kolides oleks valiku eesotsas tõenäoliselt Nissan Patrol vms.
BMW 735i E32 1991+BMW 318iS E36 1992+ Suzuki GSX-R 600 K3
Kasutaja avatar
Kairi
Klubiliige
Postitusi: 1680
Liitunud: 08.04.2006 19:24 21
Peamine sõiduk: BMW 320I
Asukoht: Tallinn

Postitus Postitas Kairi »

Ma vist olen ka snoob ja lollakas keskklass, aga mulle meeldib ka X5, mõnusalt suur ja ruumikas. Kui saaks, vahetaks oma kolmeka iga kell selle vastu välja :P
Kõike mida sa ütled, kasutatakse kindlasti sinu vastu :D
Kasutaja avatar
Luuk
Huviline
Postitusi: 275
Liitunud: 19.12.2007 20:36 19
Peamine sõiduk: BMW 320i
Asukoht: Tallinn, Mustamäe
Kontakt:

Postitus Postitas Luuk »

Mitte ei vahetaks vaid hangiks igapäevasõiduks mingi korraliku maastikuauto lisaks, mis konarlikule teele mõeldud. Need linnamaasturid, millel sile ja läikiv kere, mõeldud lihtsalt kõvatamiseks, mitte oma algset funktsiooni täitma, ei istu sugugi. Ei ole usku neisse. Wannabe'd!
Samas olen kambakesi sõpradega Nivaga läbi metsasihi ja üle kändude vuranud, superluks. Vot midagi sellist Tallinna teedel vaja ongi. Oma kenakese rullikast e30 jätaks nö pühapäevasõiduks. Ta, kurivaim, on mulle nii kalliks saanud, et kahju kohe lõhkuda ja igapäevaselt kulutada. Ilus on ta ju ka(kui välja arvata see neetud kriim seal vasakul küljel).
Naine roolis, auto kraavis!
BMW 320i e30 90.a.
Kasutaja avatar
Fred
Huviline
Postitusi: 4689
Liitunud: 10.04.2006 20:40 57
Peamine sõiduk: F34
Asukoht: Norge

Postitus Postitas Fred »

Absoluutselt ei õhuta mingit tüli või vaenu, lihtsalt ütlesin, mida mõtlen. Kellele meeldib ja kui raha on, siis miks mitte. Aga häirivad need, kes arvavad, et auto näitab staatust ja pingutatakse viimase sendini selle jaoks. Oleks mul kuupalk 50 000, ostaks ka kalli luksauto. :)
Ärge mind nüüd vihake. :D
Enne: 7xE36, 2xE46, E39, E61, E32. Nüüd: F34 320dxDrive GT, E36 M3 cabrio
Kasutaja avatar
Maris
Huviline
Postitusi: 478
Liitunud: 18.01.2007 16:12 01
Asukoht: Pärnu

Postitus Postitas Maris »

Fred22 kirjutas:häirivad need, kes arvavad, et auto näitab staatust ja pingutatakse viimase sendini selle jaoks. Oleks mul kuupalk 50 000, ostaks ka kalli luksauto. :)
Minu arust sa räägid omale vastu veidi :lol: sa ostaksid omale uhkema auto kui su palk suurem oleks...
Kui pöörad näo päikese poole, jäävad varjud seljataha.
E53 X5 4,6is
Kasutaja avatar
Fred
Huviline
Postitusi: 4689
Liitunud: 10.04.2006 20:40 57
Peamine sõiduk: F34
Asukoht: Norge

Postitus Postitas Fred »

Kuna kõik bemmid käivad luksautode alla, siis võtaks E90 vast, sest ei vaja seda ruumikust niipalju. :D Mõtlesin ennem enda juttu rohkem 7 ja X kohta... Aga see on juba OT. Põmst mis ma tahtsin öelda, on see, et ma enda autot maasturi vastu ei vahetaks. :)
Enne: 7xE36, 2xE46, E39, E61, E32. Nüüd: F34 320dxDrive GT, E36 M3 cabrio
Kasutaja avatar
Ilves
Huviline
Postitusi: 1971
Liitunud: 23.02.2005 11:07 45
Asukoht: Tallinn

Postitus Postitas Ilves »

Fred22 kirjutas:Oleks mul kuupalk 50 000, ostaks ka kalli luksauto. :)
Sellise palga eest luksusautot üleval ei pea ;)

Üldselt peaks auto olema selline, et tema pidamine ei tooks kaasa muus elukvaliteedis järeleandmisi. Alustuseks võiks olla perekond, normaalne elamine, võimalus aastas korra kuskil kaugel maal käia ja alles siis vaadata, mis autoga on mõistlik sõita. Eestis on järjekord pigem tagurpidi.
Kasutaja avatar
Henri.
Klubiliige - admin
Postitusi: 12078
Liitunud: 03.03.2008 18:24 02
Peamine sõiduk: 328 kuut
Asukoht: Tln/kesklinn
Kontakt:

Postitus Postitas Henri. »

Maasturit ei ostaks, kuna ruumika luksusauto näol langeks otsus hoopis M5 Touringu kasuks. Vaatasin just, et Tallinna UM müüb sellist asja kasutatuna (esindusauto) ja eile nägin sama asja ka linna vahel liikumas. Ülikuri ikka.

Aga jah, ise eelistaks viiekat vist kui rahakotivahele nuts ära ei mahuks.
raimo_r
Huviline
Postitusi: 2108
Liitunud: 05.04.2005 16:05 41
Asukoht: Pärnu

Postitus Postitas raimo_r »

Kuna meie teed meenutavad kuumaastikku, siis üks suurendatud läbivusega ja kõrgem auto paha ei teeks. Üldiselt eelistan siiski sõiduautot tema klassikalises vormis.
E30 325iX '86 (müüdud) || E53 X5 4.6is '02 (müüdud) ||
E30 M3 '88 || E39 530d M-Technik || E60 550iA '06 ||
Kasutaja avatar
Kairi
Klubiliige
Postitusi: 1680
Liitunud: 08.04.2006 19:24 21
Peamine sõiduk: BMW 320I
Asukoht: Tallinn

Postitus Postitas Kairi »

Ilves kirjutas:
Fred22 kirjutas:Oleks mul kuupalk 50 000, ostaks ka kalli luksauto. :)
Sellise palga eest luksusautot üleval ei pea ;)

Üldselt peaks auto olema selline, et tema pidamine ei tooks kaasa muus elukvaliteedis järeleandmisi. Alustuseks võiks olla perekond, normaalne elamine, võimalus aastas korra kuskil kaugel maal käia ja alles siis vaadata, mis autoga on mõistlik sõita. Eestis on järjekord pigem tagurpidi.
Noh, see maal käimine ei ole minu jaks nii oluline näiteks kui mugav liikumine. Lõunas käid sa korra või paar aastats, liigelda on aga vaja iga päev. Miks peaksin siis seda ebamugavalt tegema?
Kõike mida sa ütled, kasutatakse kindlasti sinu vastu :D
Kasutaja avatar
Hendrik
Huviline
Postitusi: 166
Liitunud: 02.04.2003 17:53 09
Asukoht: Tallinn

Postitus Postitas Hendrik »

Maris kirjutas:ma jälle vaidleks veidi vastu. ma arvan, et need kes esindusest uhiuue auto tellivad ilma et pealegi vaataks, neil on seda raha küll, et sellist omale lubada.
Need autod, mida "pealegi vaatamata" müüakse on Dacia Loganid, Mazda 6-ed, S-klassi Mercedesed jms. See, et inimene ostab auto seda nägematagi, väljendab pigem usaldust toote vastu, mitte rahakoti paksust. Inimene, kes läheb poodi kahe miljoni krooniga maasturit ostma, omamata seejuures selget margi eelistust, hakkab ikkagi valima Mercedese, BMW, Porsche, Infinity jms vahel.
raimo_r kirjutas:Kuna meie teed meenutavad kuumaastikku, siis üks suurendatud läbivusega ja kõrgem auto paha ei teeks.
Maasturid raputavad siiski päris korralikult, ma ise valiks siis juba midagi sellist, millega auklikul teel normaalkiirusel võimalikult mugav kulgeda oleks ja mille silladetailid võimalikult odavad oleks... a la mingi Chrysler 300 vms.
Kasutaja avatar
ermicas
Huviline
Postitusi: 704
Liitunud: 06.09.2006 16:18 20
Asukoht: Tallinn

Postitus Postitas ermicas »

kindlasti ei vahetaks oma autot mingisuguse maasturi vastu...esiteks täiesti ebareaalselt suured ülalpidamiskulud ja suht ebapraktilised on need igasugused luksusmaasturid...pmst ju ainult linnas kulgemiseks, ega nendega kuhugile maastikule asja pole :P
eelmine aasta oli autol all 15" velg millel oli peal 225/60 rehv ja väga mõnus ja pehme oli sõita !
niiet kui nö. tavaautol on sillad korras ja korralikud kõrge profiiliga rehvid siis pole hullu midagi :)
Kasutaja avatar
Ilves
Huviline
Postitusi: 1971
Liitunud: 23.02.2005 11:07 45
Asukoht: Tallinn

Postitus Postitas Ilves »

Kairi kirjutas:Noh, see maal käimine ei ole minu jaks nii oluline näiteks kui mugav liikumine. Lõunas käid sa korra või paar aastats, liigelda on aga vaja iga päev. Miks peaksin siis seda ebamugavalt tegema?
Ega peagi. Ja lõppude lõpuks on see igaühe isiklik valik, millest ta rõõmu tunneb. Kes paneb silmagi pilgutamata pool palka iga kuu auto alla, kes investeerib elukvaliteeti ja elamustesse.

Arenenud riikides soetavad inimesed autosid, mille jooksev turuhind üldiselt aastapalka ei ületa, huvitav milline on suhe Eestis?
Kasutaja avatar
525touring
Huviline
Postitusi: 438
Liitunud: 18.01.2007 01:46 41
Asukoht: Tallinn

Postitus Postitas 525touring »

Oleks patt rääkida BMW puhul maasturist..
Isegi parima tahtmise(muutmise) puhul ei vääri nad nime - "maastur" IMO.
Suletud