Huvitavad BMW müügikuulutused

Vaba teema
Vasta
Kasutaja avatar
Anti_K
Huviline
Postitusi: 1631
Liitunud: 08.05.2010 01:51 34
Peamine sõiduk: E92 330d
Asukoht: Tallinn/Haapsalu

Re: Huvitavad BMW müügikuulutused

Postitus Postitas Anti_K »

Ma saan kõigest aru peale selle, mis puudutab liisingut. Ega auto omanik ise ju ei anna liisingut, ostja esitab taotluse pangale ja maksab omanikule raha kohe välja, hiljem on ostja lihtsalt panga ori. Seega ei mõjuta see ju kuidagi müüjat.
Kui siuksed lunijad vennad hakkavad sonima, et teeme otse omanikuga järelmaksulepingu, pole see enam liising! :)
E34 520ia - E39 528i - Volvo S60 d5 - E39 530da m-pack - E36 IS - E39 525d - VW Passat B6 - E92 330d
Kasutaja avatar
Jokker
Huviline
Postitusi: 872
Liitunud: 04.06.2010 10:44 23

Re: Huvitavad BMW müügikuulutused

Postitus Postitas Jokker »

Anti_K kirjutas:Ma saan kõigest aru peale selle, mis puudutab liisingut. Ega auto omanik ise ju ei anna liisingut, ostja esitab taotluse pangale ja maksab omanikule raha kohe välja, hiljem on ostja lihtsalt panga ori. Seega ei mõjuta see ju kuidagi müüjat.
Päris nii lihtne see liising ikka pole. Pank KOHE sulle raha ei maksa ning ostjal jääb veel isegi mingi tagastamisõigus teatud päevade jooksul.
BMW E36 316i kupee '95 -> BMW E39 525d sedaan '00 -> BMW E36 318i kabrio '96 -> BMW E46 320Ci M-tech II kupee '02 -> BMW E39 528i touring '98 -> BMW E39 528i sedaan '97
Kasutaja avatar
Anti_K
Huviline
Postitusi: 1631
Liitunud: 08.05.2010 01:51 34
Peamine sõiduk: E92 330d
Asukoht: Tallinn/Haapsalu

Re: Huvitavad BMW müügikuulutused

Postitus Postitas Anti_K »

Selge see, et kogu protsess ei ole nii lihtne kui tavamüügi puhul. Tuleb ostja, vaatab üle ja siis viskab plärtsti eurorublade pataka letti ja lahkub. Minu jutu mõte oli pigem see, et raha ei jää osamaksete kaupa tilkuma, nagu pank seda ostjalt sisse kasseerib. Seega nagu müüja seisukohalt vahet ju pole.
Seda ma tean, et ostes platsilt või müües liisinguga on ostjal õigus 2 nädala jooksul auto tagastada ja raha tagasi nõuda. Aga selle vastu on ka üks lihtne retsept: Tuleb müüa korralikke asju mitte põrsast kotis. Loogiline, et müüja ise ei pruugi ka kõikidest vigadest olla teadlik ja siga leiab pori alati (pean silmas selliseid inimesi kes lähevad kasutatud autot ostma ja eeldavad uueväärset seisukorda), aga mingi kaitse peab ju ostjale ka säilima süstemaatiliste kottijate suhtes kes crappi müüvad.
E34 520ia - E39 528i - Volvo S60 d5 - E39 530da m-pack - E36 IS - E39 525d - VW Passat B6 - E92 330d
MartenL
Huviline
Postitusi: 2548
Liitunud: 05.09.2007 21:54 36
Peamine sõiduk: Alltrack
Asukoht: Tallinn

Re: Huvitavad BMW müügikuulutused

Postitus Postitas MartenL »

Liisingusse annan väga hea meelega, isegi sama hinnaga kuid auto seisab parklas kuni raha panga poolt makstud. Lugege panga lepingud läbi kui liisingusse tahate anda:

Pank on ainult vahendaja, kes dikteerib. Kui ostja loobub ostust, siis on SINU MURE oma auto ostja käest kätte saada. See on minu meelest väga suur õiguslik riive.
Tsetseen
Huviline
Postitusi: 1071
Liitunud: 15.04.2008 18:08 06
Asukoht: Zürich

Re: Huvitavad BMW müügikuulutused

Postitus Postitas Tsetseen »

Ja kogu selle liisingurottide teema ongi see, et minul pole 15 päeva ei autot ei raha. Samas keegi võõras sõidab autoga ringi..selletõttu ongi kallim hind liisingusse ostjatel.
Kasutaja avatar
skit
Huviline
Postitusi: 523
Liitunud: 22.04.2011 13:41 24

Re: Huvitavad BMW müügikuulutused

Postitus Postitas skit »

Tsetseen kirjutas:Ja kogu selle liisingurottide teema ongi see, et minul pole 15 päeva ei autot ei raha. Samas keegi võõras sõidab autoga ringi..selletõttu ongi kallim hind liisingusse ostjatel.
Nõustun täiesti sellega, 2 nädalaga jõuab autoga nii mõndagi korda saada. Sellise riski võiks aint mingi suuremad firmad võtta, eraisikud jne võiks rohkem ikka hand2hand diile teha ehk siis inimene üritab laenu võtta.
mytology
Huviline
Postitusi: 207
Liitunud: 05.12.2004 13:20 06

Re: Huvitavad BMW müügikuulutused

Postitus Postitas mytology »

Huvitav palju neid ässasid on, kes oleksid valmis nt elektriarve järgmiseks kaheks aastaks ette ära maksma?
Sama mõttetuks pean ka ilma liisinguta auto ostu. Tegu on täpselt samasuguse kuluobjektiga, ainult et siinkohal kiidetakse kaasa kui kogu kasutusperioodi amortisatsioon ette ära makstakse.
F11
Tsetseen
Huviline
Postitusi: 1071
Liitunud: 15.04.2008 18:08 06
Asukoht: Zürich

Re: Huvitavad BMW müügikuulutused

Postitus Postitas Tsetseen »

mytology kirjutas:Huvitav palju neid ässasid on, kes oleksid valmis nt elektriarve järgmiseks kaheks aastaks ette ära maksma?
Sama mõttetuks pean ka ilma liisinguta auto ostu. Tegu on täpselt samasuguse kuluobjektiga, ainult et siinkohal kiidetakse kaasa kui kogu kasutusperioodi amortisatsioon ette ära makstakse.
Ära siis osta autot, mis Sul üle võimete käib :)
Kasutaja avatar
oo7
Huviline
Postitusi: 4507
Liitunud: 29.12.2008 14:28 16
Peamine sõiduk: BMW 330Ci
Asukoht: Tallinn

Re: Huvitavad BMW müügikuulutused

Postitus Postitas oo7 »

Elektrit sa ei saa käega katsuda, ega ise edasi müüa. Auto on siiski asi, mille võid homne päev maha ärida.

Ei tasu unustada, et auto on tavaliselt kalliduselt teine asi mille inimesed ostavad (ok mõndadel juhtudel on selleks veljed :lol: :lol: aga see selleks)

Teiseks normaalse auto raha võiks ikka suuta välja köhida küll, mitte panka orjata. Kuna ma olen üliõpilane ja väga palju veel ei teeni, siis olen piirdunud hetkel ~3000 maksnud autodega (e36+e30). Ostsin need oma enda raha eest.

Tean mitmeid kõvasi vendi omaaruga, kes tegelt mingid kradi lihttöölised ja siis orjavad elueest mingit uut lukspilli maksta iga kuu...
mytology
Huviline
Postitusi: 207
Liitunud: 05.12.2004 13:20 06

Re: Huvitavad BMW müügikuulutused

Postitus Postitas mytology »

Tsetseen kirjutas:
mytology kirjutas:Huvitav palju neid ässasid on, kes oleksid valmis nt elektriarve järgmiseks kaheks aastaks ette ära maksma?
Sama mõttetuks pean ka ilma liisinguta auto ostu. Tegu on täpselt samasuguse kuluobjektiga, ainult et siinkohal kiidetakse kaasa kui kogu kasutusperioodi amortisatsioon ette ära makstakse.
Ära siis osta autot, mis Sul üle võimete käib :)
Ära siis tarbi elektrit kui see sul üle võimete käib. Paari aasta arve võid nt minu kätte toimetada ;)
Siis tekib kindlasti küsimus, et mille eest sel juhul autoäri ajada kui kulusid hniipalju ette maksan.
Viimati muutis mytology, 14.02.2013 16:55 55, muudetud 1 kord kokku.
F11
Kasutaja avatar
KalevK
Huviline
Postitusi: 362
Liitunud: 01.08.2011 21:34 13
Peamine sõiduk: F07 535xd 265kw
Asukoht: Vantaa

Re: Huvitavad BMW müügikuulutused

Postitus Postitas KalevK »

To: oo7 - enamus inimesi ostavad endale auto siiski pikemaks ajaks, mitte et seda järgmine päev maha ärida.
Ja otseloomulikult on see müüjale kehv 2nädalat raha oodata. Aga nagu siin eelnevalt mainiti on selleks üldjuhul kõrgem hind ja auto pidamine tasulises parklas. Ei ole vaja inimest kohe solvata sõnaga ROTT!
Buy BMW, they said, it will be fun, they said - TRUE, I'll say!
rynno300
Huviline
Postitusi: 910
Liitunud: 14.02.2006 13:01 50
Asukoht: Tartu

Re: Huvitavad BMW müügikuulutused

Postitus Postitas rynno300 »

Milleks maksta sulas välja 10 000 eur, kui saab sissemaksuks anda ainult 1000 eur ja ülejäänud 9000 euri panna raha teenima?
Esivedu on lastele Nelikvedu on naistele Tagavedu on meestele
JannP
Huviline
Postitusi: 930
Liitunud: 19.04.2005 20:58 41

Re: Huvitavad BMW müügikuulutused

Postitus Postitas JannP »

Kui sa suudad selle raha teenima panna, siis pead sellest tulust maha arvutama pangale makstud intressi+lepingu- jms tasud. Kui see tulu on väiksem, kui pangale makstavad tasud, siis on see ostja kahjum ja soodsam on kogu raha korraga välja käia. Olenevalt, millise isikuna sa rahasid liigutad, tekib tulu pealt maksukohustus riigi ees, aga see on teine teema. Tavaolukorras isikliku auto ost on alati kahjum.

Põhimõtteliselt võiks auto müüja küsida tilkurite vältimiseks proovisõidu eest 10 eurot 1 minuti eest, mis arvestatakse ostuhinnast maha. Kui pärast proovisõitu autot ära ei osteta, siis müüja võiks küsida amortitatsioonikulu-, aja- ja kütuseraha otse kätte.
Kasutaja avatar
MargusA
Klubiliige - moderaator
Postitusi: 3392
Liitunud: 27.01.2009 11:16 45
Peamine sõiduk: e61
Asukoht: Harjumaa

Re: Huvitavad BMW müügikuulutused

Postitus Postitas MargusA »

Mulle meenus kui keegi müüs M3 ja proovisõit maksis 1000 krooni.See mõistlik lahendus kui peaks bensiini ostma et nolkidele nädalavahetusel sõitu teha.
Kasutaja avatar
Reimers
Huviline
Postitusi: 6153
Liitunud: 16.01.2007 23:16 36
Peamine sõiduk: CUPRA ST400
Asukoht: Rae

Re: Huvitavad BMW müügikuulutused

Postitus Postitas Reimers »

No autot ennem kätte ei anna kui raha on banga poolt laekunud ;) Kes sellega nõus ei ole see jäägu jalameheks
pancho villa
Huviline
Postitusi: 657
Liitunud: 04.04.2009 11:02 59

Re: Huvitavad BMW müügikuulutused

Postitus Postitas pancho villa »

mytology kirjutas:Huvitav palju neid ässasid on, kes oleksid valmis nt elektriarve järgmiseks kaheks aastaks ette ära maksma?
Sama mõttetuks pean ka ilma liisinguta auto ostu. Tegu on täpselt samasuguse kuluobjektiga, ainult et siinkohal kiidetakse kaasa kui kogu kasutusperioodi amortisatsioon ette ära makstakse.
kui sellest tõuseks mulle märkimisväärne tulu (samas klassis autoostuga ilma pangaintressi ning kaskota), siis teeksin ma seda kindlasti. liising on loomulikult tore asi, kui ei jaksa uut autot kohe välja osta, aga pole mõtet silmad punnis pingutada tõestamaks, et see oli tahtlik valik.
Kasutaja avatar
Raul_A
Huviline
Postitusi: 927
Liitunud: 02.12.2007 22:26 37
Peamine sõiduk: BMW 735iA
Telefon: 358406813770
Asukoht: Tartu - Elva - Helsinki - Espoo

Re: Huvitavad BMW müügikuulutused

Postitus Postitas Raul_A »

SR foorumis keegi rääkis, et liisinguga autot müües pandi ostjaga koos auto kaheks nädalaks valvega parklasse ja mure murtud. Suto ei liigu enne raha. Lihtne.
jaaHah
ooDDoo
Huviline
Postitusi: 5352
Liitunud: 01.11.2007 12:01 11

Re: Huvitavad BMW müügikuulutused

Postitus Postitas ooDDoo »

rynno300 kirjutas:Milleks maksta sulas välja 10 000 eur, kui saab sissemaksuks anda ainult 1000 eur ja ülejäänud 9000 euri panna raha teenima?
Endale 10000 euro eest BMW-d soetada sooviv isik ei mõtle niguinii eriti ratsionaalselt.
Ja kui nüüd arvutada siis ükskõik kuidas pidi ma arvutan ei näe ma ikka kuidagi et ma 10000 eurose vana bemmi liisisdes kuidagi võitjaks jään. Kui ikka sulas sellist pappi kokku ei suuda ajada osta mazda6 või siis mõni muu vähe odavam auto. mida liisingukõrvalt ikka hooldada ka kannatab.
Oskan suhelda e31-e92 mudelitega
Kasutaja avatar
KalevK
Huviline
Postitusi: 362
Liitunud: 01.08.2011 21:34 13
Peamine sõiduk: F07 535xd 265kw
Asukoht: Vantaa

Re: Huvitavad BMW müügikuulutused

Postitus Postitas KalevK »

See inimene, kes €85K eest bemmi liisib mõtleb ratsionaalsemalt v? :D
Autoost on pea alati emotsionaalne ost, kui tegemist ei ole tööautoga :)
Buy BMW, they said, it will be fun, they said - TRUE, I'll say!
ooDDoo
Huviline
Postitusi: 5352
Liitunud: 01.11.2007 12:01 11

Re: Huvitavad BMW müügikuulutused

Postitus Postitas ooDDoo »

KalevK kirjutas:See inimene, kes €85K eest bemmi liisib mõtleb ratsionaalsemalt v? :D
Autoost on pea alati emotsionaalne ost, kui tegemist ei ole tööautoga :)
Isiklikult minule mängib ikka väga suurt rolli see ,et see auto millega ma sõidan oleks ikka päriselt minu oma (olgugi kasvõi vanem mudel) Mitte ei kuulu kuhugi finantseerimis firmale.
Oskan suhelda e31-e92 mudelitega
Kasutaja avatar
Anti_K
Huviline
Postitusi: 1631
Liitunud: 08.05.2010 01:51 34
Peamine sõiduk: E92 330d
Asukoht: Tallinn/Haapsalu

Re: Huvitavad BMW müügikuulutused

Postitus Postitas Anti_K »

E34 520ia - E39 528i - Volvo S60 d5 - E39 530da m-pack - E36 IS - E39 525d - VW Passat B6 - E92 330d
mytology
Huviline
Postitusi: 207
Liitunud: 05.12.2004 13:20 06

Re: Huvitavad BMW müügikuulutused

Postitus Postitas mytology »

JannP kirjutas:Kui sa suudad selle raha teenima panna, siis pead sellest tulust maha arvutama pangale makstud intressi+lepingu- jms tasud. Kui see tulu on väiksem, kui pangale makstavad tasud, siis on see ostja kahjum ja soodsam on kogu raha korraga välja käia. Olenevalt, millise isikuna sa rahasid liigutad, tekib tulu pealt maksukohustus riigi ees, aga see on teine teema. Tavaolukorras isikliku auto ost on alati kahjum.

Põhimõtteliselt võiks auto müüja küsida tilkurite vältimiseks proovisõidu eest 10 eurot 1 minuti eest, mis arvestatakse ostuhinnast maha. Kui pärast proovisõitu autot ära ei osteta, siis müüja võiks küsida amortitatsioonikulu-, aja- ja kütuseraha otse kätte.
Ära siinkohal inflatsiooni unusta! Raha, mis on auto all kulutab lisaks amordile ka inflatsioon. Viimasel ajal on inflatsioon keskmise autoliisingu intressiga samas suurusjärgus olnud.
pancho villa kirjutas:kui sellest tõuseks mulle märkimisväärne tulu (samas klassis autoostuga ilma pangaintressi ning kaskota), siis teeksin ma seda kindlasti. liising on loomulikult tore asi, kui ei jaksa uut autot kohe välja osta, aga pole mõtet silmad punnis pingutada tõestamaks, et see oli tahtlik valik.
Küll teise foorumi teema kuid alternatiivse investeeringuna on näiteks Tallinna Vee aktsia tootnud ca 8% divikaid(see on puhtalt kätte). See ületab igasuguse pangaintressi ja inflatsiooni. Lisaks on taoline varaliik tunduvalt likviidsem mingisugusest ebamäärase vanusega autost.
Pole tuttavat(ise kaasaarvatud), kes poleks kaskoga "plussi" jäänud. Seega selle teeks midagigi väärt olevale autole igal juhul peale.

Ilmselt räägiksin ma teistsugust juttu kui tegu poleks lihtsa amortiseeruva tarbeeseme vaid millegi sellisega. Isegi Alpina B9 oleks mõistlikum liisida, kuna võõrkapitali abil saab tootlusprotsente tükkmaad ilusamaks:) Seda küll riski hinnaga.
F11
MartenL
Huviline
Postitusi: 2548
Liitunud: 05.09.2007 21:54 36
Peamine sõiduk: Alltrack
Asukoht: Tallinn

Re: Huvitavad BMW müügikuulutused

Postitus Postitas MartenL »

Aitab juba mikroökonoomikast, teema on muu :!:

Huvitav number, nagu oleks tavanumber aga eritellimusega nr 0 või 4 juurde pandud.
Pilt

http://www.auto24.ee/kasutatud/auto.php?id=1060792" onclick="window.open(this.href);return false;
taunod
Huviline
Postitusi: 3958
Liitunud: 10.08.2007 06:54 43
Asukoht: Viljandi

Re: Huvitavad BMW müügikuulutused

Postitus Postitas taunod »

M5-d olid, paras üks M3 ka lisada :)
Pilt
Pilt
http://www.auto24.ee/used/1241023" onclick="window.open(this.href);return false;
2X328 '95
Kasutaja avatar
Hendri
Huviline
Postitusi: 1754
Liitunud: 05.03.2007 12:32 11

Re: Huvitavad BMW müügikuulutused

Postitus Postitas Hendri »

Pilt

See kui nüüd õigesti mäletan väljamaalt toodud mingi 3.5k euriga vms?? Vvb panen ka võssa.
Oli ühe 15 aastase kuti käes. Vahepeal minuarust oli pikalt ka kuskil ära, ala remondis vms miskipärast. Samas mingi retsi ja ruunamist ei näinud.
Kasutaja avatar
skit
Huviline
Postitusi: 523
Liitunud: 22.04.2011 13:41 24

Re: Huvitavad BMW müügikuulutused

Postitus Postitas skit »

See M5 näeb täpselt selline välja nagu minu silmis üks viiene võiks näha :D
aga mingi huvitav müügikuulutus ka lisaks siis juba :
http://www.auto24.ee/used/1243702
Pilt
Pilt
Tahaks ühekorra proovida seal taga istuda, väga huvitav lahendus tundub olevat :D
Kasutaja avatar
Anti_K
Huviline
Postitusi: 1631
Liitunud: 08.05.2010 01:51 34
Peamine sõiduk: E92 330d
Asukoht: Tallinn/Haapsalu

Re: Huvitavad BMW müügikuulutused

Postitus Postitas Anti_K »

Mis hakkab kuulutusest kuulutusse silma on see, et igal pool lastakse süstemaatilisi vigu sisse. 740 ei ole 4,0, vaid hoopis 4,4! 750 ja 850 ei ole 5,0 mootorid vaid 5,4 liitrised mootorid. Võiks ju ometi suuta ennem müümist end natukenegi kurssi viia ja kasvõi tehnopassist järgi vaadata cm3.
E34 520ia - E39 528i - Volvo S60 d5 - E39 530da m-pack - E36 IS - E39 525d - VW Passat B6 - E92 330d
Asko_I
Huviline
Postitusi: 1801
Liitunud: 09.06.2008 14:33 28
Peamine sõiduk: Bmw e60
Asukoht: Käravete

Re: Huvitavad BMW müügikuulutused

Postitus Postitas Asko_I »

5.0l on 220kw
5.4l on 240kw
Kasutaja avatar
Fred
Huviline
Postitusi: 4689
Liitunud: 10.04.2006 20:40 57
Peamine sõiduk: F34
Asukoht: Norge

Re: Huvitavad BMW müügikuulutused

Postitus Postitas Fred »

Ka 740 võib olla nii 4,0 kui 4,4. Ennem tuleks ennast kurssi viia ja siis võib seda teistelt nõuda. :lol:
Enne: 7xE36, 2xE46, E39, E61, E32. Nüüd: F34 320dxDrive GT, E36 M3 cabrio
dann875
Huviline
Postitusi: 800
Liitunud: 23.12.2006 02:16 53
Peamine sõiduk: BMW X5 E53 3,0d

Re: Huvitavad BMW müügikuulutused

Postitus Postitas dann875 »

MartenL kirjutas:Aitab juba mikroökonoomikast, teema on muu :!:

Huvitav number, nagu oleks tavanumber aga eritellimusega nr 0 või 4 juurde pandud.
Pilt

http://www.auto24.ee/kasutatud/auto.php?id=1060792" onclick="window.open(this.href);return false;
Olen näinud samasugust numbrit 4 numbrit ees ja 3tähte taga aga ainult euromärgiga ja euromärgil oli S.
Olen ka seda aparaati näinud linnavahel liikumas.
BMW X5 3,0d 160kw xDrive 10/2005a.
Vasta