Inimesed on hulluks läinud

Vaba teema
Suletud
Kasutaja avatar
max55
Huviline
Postitusi: 206
Liitunud: 29.12.2005 12:59 24
Asukoht: Eesti

Postitus Postitas max55 »

M.P kirjutas:Näiteks,kes liiklevad hommikuti ringteel,nemad teavad missugune on sausti rist Keila poolt tulles, siis seal mingid vennad arvavad, et jube vahva on lasta kogu rivist mööda piki teepeenart ja Rapla suunalt teha tagasipööre Talllinna poole. Võiks nagu mõelda mitmelt autolt nad võtavad ära liikumisvõimaluse oma tegevusega. Ka seal päris tihti suured hoiavad serva kinni, et kõik saaksid lõpuks tööle ja kooli.
Antud tegevust ma nüüd õigeks ka ei peaks. Samas võivad need kinnihoidjad hoida ju kinni hoopis neid kes tahavad antud ristmikult paremale keerata? Ka parempöörde ootajaid leidub selles rivis ja võib-olla hoopis pikendate asjatult seda ootajate järjekorda ning selle asemel, et teha head.... kukub välja nagu alati.
Eks see antud ristmik üks paras probleem ole ja tipptunnil võid seal tõesti ootama jäädagi. Tihti satub sinna rivi etteotsa ka "autojuht" kellel läheb a´0,5 tundi aega, ennem kui ta üle ristmiku julgeb sõita. Ise üritan võimalusel oma marsuudi seada nii, et sinna tipptunnil ei satu. Ja kui tõesti peab sealt sõitma, siis tuleb meie jätkuva autostumise ja ummikute suurenemisega arvestada ning külma närvi säilitada. Elu läheb edasi :D
Kasutaja avatar
AARE540
Huviline - moderaator
Postitusi: 11703
Liitunud: 31.01.2004 21:43 11
Peamine sõiduk: Scania 500R '24 Mercedes-Benz E350 '15 BMW 540i'94
Telefon: 53311120
Asukoht: Pärnu
Kontakt:

Postitus Postitas AARE540 »

max55 kirjutas: Samas võivad need kinnihoidjad hoida ju kinni hoopis neid kes tahavad antud ristmikult paremale keerata? Ka parempöörde ootajaid leidub selles rivis ja võib-olla hoopis pikendate asjatult seda ootajate järjekorda ning selle asemel, et teha head.... kukub välja nagu alati.
Paraku on kuni Rapla poole keerava ristmikuni seal üks rida ning see teepervel sõelumine rikub kord ka teepeenra lõplikult... Muuseas ka Järvevanal olen tipptunnil täheldanud sarnast käitumist, kus üritatakse oma ooteaega teiste arvelt lühendada ning möödutakse põhimõtteliselt seisvatest autodest paremalt poolt... Selliseid vendi olen ka mina suurega blokkinud- krt mingisugune austus võiks ju teiste liiklejate vastu olla :evil:
hanno
Huviline
Postitusi: 4711
Liitunud: 01.10.2002 11:41 05
Peamine sõiduk: BMW 520d
Asukoht: Tallinn

Postitus Postitas hanno »

Indrek_M kirjutas: Ise ma ei jõua inimeste lollust ära imestada kesklinna poolt Ülemiste ristmikule lähenedes - enne Peterburi mnt ristmikku on 3 sõidurida otse, viadukti all on samuti 3 sõidurida otse ... aga vot Peterburi mnt ja Tartu mnt ristmikul suudetakse tekitada 4 sõidurida kuigi jooned on kenasti maas. Ja siis ongi mingi mõttetu signaalitamine ja tõmblemine seal viadukti all, et kes on millises reas ja kes peaks kellele teed andma, et neljast reast jälle kolm saaks. Võiks ju sõita joonte järgi nii nagu read üle ristmiku lähevad - pole vaja tekitada ise nelja rida sinna, kuhu neid 4 ei mahu.
Paar päeva tagasi läks sõnavahetuseks ühe taksojuhiga.
Mina jälgisin ilusti jooni ning olin kolmandas reas. Taksojuht tõmbas minust vasakule ja üritas sealt läbi pressida.
Sõnavahetuse käigus siis selgus, et mina olen nolk ja ei oska liigelda. Taksistil endal isegi klient peal, aga karjumine oli tema arvates mõistlik tegu sellel hetkel.


Mis puutub rahulisse liiklemisse ning
kruiisida nt 50´ga mööda linna
, siis see on paratamatu, et kõiksugu pikivahed täidetakse kohe teiste poolt ära. Aga proovige sõita vahelduseks nii, et paika on pandud ainult sihtpunkt kuhu jõuda ja ülejäänud teguritele mitte tähelepanu pöörata. Kaugelt paistab, et foor punane, võtad varakult hoo maha. Keegi keerab sulle ette, jätad uuesti pikivahe vahele jne jne.
Joogatrennis pole kunagi käinud, kuid aeg-ajalt on selline mõnus lõõgastav tegevus ise VÄGA rahulikult ja ka ökonoomselt sõites ning samal ajal jälgides teiste stressirohket liiklemist.
Kasutaja avatar
AARE540
Huviline - moderaator
Postitusi: 11703
Liitunud: 31.01.2004 21:43 11
Peamine sõiduk: Scania 500R '24 Mercedes-Benz E350 '15 BMW 540i'94
Telefon: 53311120
Asukoht: Pärnu
Kontakt:

Postitus Postitas AARE540 »

hanno kirjutas:Mis puutub rahulisse liiklemisse ning
kruiisida nt 50´ga mööda linna
, siis see on paratamatu, et kõiksugu pikivahed täidetakse kohe teiste poolt ära. Aga proovige sõita vahelduseks nii, et paika on pandud ainult sihtpunkt kuhu jõuda ja ülejäänud teguritele mitte tähelepanu pöörata. Kaugelt paistab, et foor punane, võtad varakult hoo maha. Keegi keerab sulle ette, jätad uuesti pikivahe vahele jne jne.
Joogatrennis pole kunagi käinud, kuid aeg-ajalt on selline mõnus lõõgastav tegevus ise VÄGA rahulikult ja ka ökonoomselt sõites ning samal ajal jälgides teiste stressirohket liiklemist.
Nii uskumatu kui see ka on mõnede meelest, kuid linnas liigun põhimõtteliselt enamus ajast nii ja kusjuures ongi jube mõnus- seda ole ka varem öelnud, et proovige ;) Täiesti chill on nii sõita- lihtsalt kulged omas mullis, kedagi ei takista ja ise lolle liigutusi ei tee... Teiste tegemistele pilku visates rehmad mõttes käega ja ei lase sellest häirida... Ja miljonid närvirakud jäävad terveks :)
Indrek_M
Huviline
Postitusi: 3449
Liitunud: 31.08.2004 12:58 12
Asukoht: Tallinn

Postitus Postitas Indrek_M »

AARE530 kirjutas:
hanno kirjutas:Mis puutub rahulisse liiklemisse ning
kruiisida nt 50´ga mööda linna
, siis see on paratamatu, et kõiksugu pikivahed täidetakse kohe teiste poolt ära. Aga proovige sõita vahelduseks nii, et paika on pandud ainult sihtpunkt kuhu jõuda ja ülejäänud teguritele mitte tähelepanu pöörata. Kaugelt paistab, et foor punane, võtad varakult hoo maha. Keegi keerab sulle ette, jätad uuesti pikivahe vahele jne jne.
Joogatrennis pole kunagi käinud, kuid aeg-ajalt on selline mõnus lõõgastav tegevus ise VÄGA rahulikult ja ka ökonoomselt sõites ning samal ajal jälgides teiste stressirohket liiklemist.
Nii uskumatu kui see ka on mõnede meelest, kuid linnas liigun põhimõtteliselt enamus ajast nii ja kusjuures ongi jube mõnus- seda ole ka varem öelnud, et proovige ;) Täiesti chill on nii sõita- lihtsalt kulged omas mullis, kedagi ei takista ja ise lolle liigutusi ei tee... Teiste tegemistele pilku visates rehmad mõttes käega ja ei lase sellest häirida... Ja miljonid närvirakud jäävad terveks :)
Mõnus jah ... igati nõus. Hoian enda närvirakke kokku ja kui nüüd aus olla siis ega neid närviliselt mööda sipsijaid ja vahele trügijaid ju tegelikult väga palju ei ole ka. Tõrvatilgad meepotis rikuvad üldpilti aga ... rahulikult chillides tundub elu ilusam ja teised ka mõistlikumad :)
Indrek
Kasutaja avatar
AARE540
Huviline - moderaator
Postitusi: 11703
Liitunud: 31.01.2004 21:43 11
Peamine sõiduk: Scania 500R '24 Mercedes-Benz E350 '15 BMW 540i'94
Telefon: 53311120
Asukoht: Pärnu
Kontakt:

Postitus Postitas AARE540 »

Heh, nii uskumatu kui SEE nüüd tundus, vähemalt ÜHES asjas oleme Indrekuga ühel meelel :D Elu ongi ilus :D Vedas kohe naeratuse näole see mõte ;) :)
Indrek_M
Huviline
Postitusi: 3449
Liitunud: 31.08.2004 12:58 12
Asukoht: Tallinn

Postitus Postitas Indrek_M »

AARE530 kirjutas:Heh, nii uskumatu kui SEE nüüd tundus, vähemalt ÜHES asjas oleme Indrekuga ühel meelel :D Elu ongi ilus :D Vedas kohe naeratuse näole see mõte ;) :)
Juhtub ;)
Indrek
Kasutaja avatar
max55
Huviline
Postitusi: 206
Liitunud: 29.12.2005 12:59 24
Asukoht: Eesti

Postitus Postitas max55 »

Indrek_M kirjutas:
AARE530 kirjutas:
hanno kirjutas:Mis puutub rahulisse liiklemisse ning , siis see on paratamatu, et kõiksugu pikivahed täidetakse kohe teiste poolt ära. Aga proovige sõita vahelduseks nii, et paika on pandud ainult sihtpunkt kuhu jõuda ja ülejäänud teguritele mitte tähelepanu pöörata. Kaugelt paistab, et foor punane, võtad varakult hoo maha. Keegi keerab sulle ette, jätad uuesti pikivahe vahele jne jne.
Joogatrennis pole kunagi käinud, kuid aeg-ajalt on selline mõnus lõõgastav tegevus ise VÄGA rahulikult ja ka ökonoomselt sõites ning samal ajal jälgides teiste stressirohket liiklemist.
Nii uskumatu kui see ka on mõnede meelest, kuid linnas liigun põhimõtteliselt enamus ajast nii ja kusjuures ongi jube mõnus- seda ole ka varem öelnud, et proovige ;) Täiesti chill on nii sõita- lihtsalt kulged omas mullis, kedagi ei takista ja ise lolle liigutusi ei tee... Teiste tegemistele pilku visates rehmad mõttes käega ja ei lase sellest häirida... Ja miljonid närvirakud jäävad terveks :)
Mõnus jah ... igati nõus. Hoian enda närvirakke kokku ja kui nüüd aus olla siis ega neid närviliselt mööda sipsijaid ja vahele trügijaid ju tegelikult väga palju ei ole ka. Tõrvatilgad meepotis rikuvad üldpilti aga ... rahulikult chillides tundub elu ilusam ja teised ka mõistlikumad :)
Väike näide kuidas nii elu ilusam tundub :mad: Kord koolituselt tulles (kus muu jutu sees soovitati ka näiteks autoga rahulikult kruiisida ja mitte minna teiste tempoga kaasa ning säästa närvirakke) üritasin siis antud nõuannet järgida. Pärnust kuni Tallinnani oli kõik OK ja tõesti närv puhkas. Sattusin siis hoogu selle chillimisega ja mõtlesin naisele ka head meelt teha ning põikasin korra Viru lilleputkade juurest läbi, sealt naisele lilled ja kulgesin siis rahulikult kodu poole .... kuni Gonsiori tänaval tuli taksojuht Zafiraga Kuhlbarsist alla ja täiega mulle küljelt sisse. Arvake ära kaua mul selle jamaga seal aega läks ja närvirakke kulus :lol:
Aga erandid pidi ju reeglit kinnitama :lol:
Kasutaja avatar
AARE540
Huviline - moderaator
Postitusi: 11703
Liitunud: 31.01.2004 21:43 11
Peamine sõiduk: Scania 500R '24 Mercedes-Benz E350 '15 BMW 540i'94
Telefon: 53311120
Asukoht: Pärnu
Kontakt:

Postitus Postitas AARE540 »

Taksojuhuid on vist üldse teine rass... :D
Kasutaja avatar
max55
Huviline
Postitusi: 206
Liitunud: 29.12.2005 12:59 24
Asukoht: Eesti

Postitus Postitas max55 »

AARE530 kirjutas:Taksojuhuid on vist üldse teine rass... :D
Tüüp oli 24h järjest tööl olnud ja pooleldi magas roolis. Omaarust oli ta hoopis paralleelsel tänaval ja ei osanud aimatagi, et Gonsioriga ristub. Igatahes hetkel kui üksteist nägime, siis olid mõlemal silmad :shock: suurused :lol:
Hea, et kedagi vastu ei tulnud ja sain vastassuuna vööndisse eest ära põigata, muidu oleks otse uksepostist sisse tulnud. Nüüd tabas tagaratast ja nurka.
Jan_K
Huviline
Postitusi: 288
Liitunud: 28.06.2006 21:41 43
Peamine sõiduk: BMW 530i E60
Asukoht: Jälgimäe
Kontakt:

Postitus Postitas Jan_K »

Jah mul ka üks tore togemus vantidega. Sõidan mööda merivläja teed koju iga päev ja ükskord naine istus kõrval ja loopis kirsikiva aknast välj. Tavaliselt on mu sõidukiirus no ~90 selle kiirusega siis möödusin ka ühest vanast mersust ja naine jätkas kirsikivide loopimist ;) nu seekord tuli tuju ja lisasin gaasi, vaatan tahavaate peeglisse et mersu kulgeb samas tempos juba. Vajutan veelgi juurde no nii umbes 110 km/h MB teeb sama. Sellest hetkest tekkis juba mingi kahtlus. Ok lisasin siis veel 30 km/h-s juurde- ikka järgi teine mul. Sirge lõpuks oli kiirus 170 ja ikka meie kahekesi koos, mina ees nemad järgi. Siis oli selge et asi on jama. Pöörasin meriväljale ära ja kodu hoovi sisse(mul väravad tihti lahti). Kujutage ette nemad sõitsid aeda sisse järgi :shock: autost välja ja karjuma et mis *****´i su naine meile siin näitab. Mina vastu et naine sõi kirsse ja loopis kive välja ainult. lõppes siis 10 mintsane karjumine sellega et üks neist lõi jalaga vastu minu auto pagassi (ja nii õnnetult et napilt mööda ja nihestas oma kubemelihased ära :lol: ) naine mul muidugi nuttis suurest ehmatuses sest vennad olid tursked ja jube argessiivsed. Mina ise kaalun 61kg ja nendega jõudu katsuda ei julenud nii nad lahkusid oma välja venitatud lihastega ja kakelda ei saanudki...hihi. Ja õige on alati säilitada rahu see on ainus võimalus ära hoida vägivalda mida meie ühikonnas niigi palju on. Vaadake ülevalt alla neile tõmblejatele siis on pärast õhtul kodus hea muiata aj mõelda, et kui rumalad ja mõttetud mõned inimesed võivad olla.
Viimati muutis Jan_K, 18.05.2007 00:51 00, muudetud 1 kord kokku.
53 036 056 Jan
Kasutaja avatar
max55
Huviline
Postitusi: 206
Liitunud: 29.12.2005 12:59 24
Asukoht: Eesti

Postitus Postitas max55 »

Loodetavasti naine enam kirsikive aknast välja ei loobi :D
Madis.
Klubiliige - admin
Postitusi: 4591
Liitunud: 08.09.2005 23:35 57

Postitus Postitas Madis. »

merivälja teel kulged 90ga? :lol:
Kustas
Huviline
Postitusi: 3407
Liitunud: 11.02.2004 02:31 21

Postitus Postitas Kustas »

Madis_M kirjutas:merivälja teel kulged 90ga? :lol:
Ise mõtlesin sama. AFF, sul pole mõistus ikka päris kodus vist.
E90 330i 190 kW, 6MT / Yamaha XS650 Cafe 1979
jjanno
Huviline
Postitusi: 2320
Liitunud: 01.10.2002 12:07 07
Peamine sõiduk: VW
Asukoht: Ravila

Postitus Postitas jjanno »

Tere
AFF kirjutas:naine istus kõrval ja loopis kirsikiva aknast välj.
...
Millest me räägime? Kas autos prügikasti ei ole? Või siis suvaline kilekott või Statoilist "Eesti puhtaks" paberkott. Kui mingi tüüp mulle kapotile kirsikiva loobiks, saaks ma ka päris kurjaks.

jJanno
svenman
Huviline
Postitusi: 50
Liitunud: 17.05.2006 23:46 45
Asukoht: Tallinn

Postitus Postitas svenman »

Täna hommikul tööle sõites tegi üks A6-ga naisterahvas tuju suht nulliks. Kadaka teel peale selverit suunaga leiburi poole võtsin enne ristmikku esimesse ritta, kuna teises reas oli suht palju autosid. Sain siis üle ristmiku, sealt mingi TAK-i transit keeras TAK-i juurde ja pidin hoo maha võtma. Muljusin hoo uuesti üles, et teiste autodega sama kiirusega kulgedes teise ritta tõmmata, teatavasti lõpeb seal esimene rida ära. Suund sisse ja ootasin, et Audi mind vahele laseks, jäingi ootama. Niasterahvas kes A6-ga oli ei kavatsenudki vahele lasta, selle asemel tuli sealt selline käeviibutus, et kadugu ma üldse oma Comboga kuskile põllu peale sõitma. Asi lõppes siis sellega, et lasin kahe rattaga muru peal, põigates vahepeal puudest mööda. Seda kõike jälgis autojuht kes audi ees kulges ja tundub, et mehel hakkas minust kahju, kuna tüüp pidurdas ja lasi mind lõpuks hoopis enda ette. Tänud selle eest tublile kodanikule. Lootust veel on.
Indrek_M
Huviline
Postitusi: 3449
Liitunud: 31.08.2004 12:58 12
Asukoht: Tallinn

Postitus Postitas Indrek_M »

svenman kirjutas:Täna hommikul tööle sõites tegi üks A6-ga naisterahvas tuju suht nulliks. Kadaka teel peale selverit suunaga leiburi poole võtsin enne ristmikku esimesse ritta, kuna teises reas oli suht palju autosid. Sain siis üle ristmiku, sealt mingi TAK-i transit keeras TAK-i juurde ja pidin hoo maha võtma. Muljusin hoo uuesti üles, et teiste autodega sama kiirusega kulgedes teise ritta tõmmata, teatavasti lõpeb seal esimene rida ära. Suund sisse ja ootasin, et Audi mind vahele laseks, jäingi ootama. Niasterahvas kes A6-ga oli ei kavatsenudki vahele lasta, selle asemel tuli sealt selline käeviibutus, et kadugu ma üldse oma Comboga kuskile põllu peale sõitma. Asi lõppes siis sellega, et lasin kahe rattaga muru peal, põigates vahepeal puudest mööda. Seda kõike jälgis autojuht kes audi ees kulges ja tundub, et mehel hakkas minust kahju, kuna tüüp pidurdas ja lasi mind lõpuks hoopis enda ette. Tänud selle eest tublile kodanikule. Lootust veel on.
Ma saan su kirjast aru, et su tuju rikkus ära see, et tahtes kenasti sabas ootajate aja arvelt neist mööda tõmbamise ja vahele surumisega enda aega kokku hoida, läks su plaan luhta ning sind ei lastud vahele? Ning selle asemel, et oodata kuni saba möödub ja sa selle lõppu ennast võtta saad, sõitsid sa mööda teeperve ja muru puude vahel oma kuudiga?
Jube jama küll.
Alustuseks võiks liikluses teisi, teiste aega ja teiste närve austada, mitte, et surud kuskilt kõrvalt mööda ja siis oled tige kui vahele lasta ei taheta.
Indrek
Kasutaja avatar
Ilves
Huviline
Postitusi: 1987
Liitunud: 23.02.2005 11:07 45
Asukoht: Tallinn

Postitus Postitas Ilves »

svenman kirjutas:Seda kõike jälgis autojuht kes audi ees kulges ja tundub, et mehel hakkas minust kahju, kuna tüüp pidurdas ja lasi mind lõpuks hoopis enda ette. Tänud selle eest tublile kodanikule. Lootust veel on.
Ei oleks pidanud kahju olema. Endine kolleeg sai analoogse manöövriga oma Omega parema külje velgedest ja sildadest lahti - kujutas ka ette, et 2.5-ne bensukas on piisavalt käre mootor, millega 2-s reas ootavaid inimesi läbi bussitasku lüpsta. Õnnetuseks oli tema kõrval E30, kes plaanile vee peale tõmbas ;)

Ma saan aru kui on tõsiselt kiire (naine sünnitab näiteks), siis pane ohukad peale ja sõida nii, et teised sinu probleemist aru saavad.

Järjekorras küünarnukkidega vehkimise eest võib vahel vastu nina saada, sellega tuleb arvestada kui sarnaseid manöövreid ette võtad.

P.S. See teema on siin nagu Darwini auhindade jagamise gaala.
Kasutaja avatar
elm
Huviline
Postitusi: 550
Liitunud: 03.01.2007 11:57 26
Asukoht: tln/bl.mount

Postitus Postitas elm »

svenman kirjutas:...Asi lõppes siis sellega, et lasin kahe rattaga muru peal, põigates vahepeal puudest mööda...
Päris nõme. Seda konkreetset lõiku mööda liiklen praktiliselt iga päev ja ka esimesest reast saab tihti ristmikku ületatud. Kuna roheline seal väga lühikest aega põleb, siis üle saamisega tõesti kiire, seda enam, et järgmine TAK'i ristmik ka paari seki pärast kinni läheb. Aga edasi, seal kus esimene rida ära lõpeb, ju aega küll, naguni liiklus 20km/h. Mille krdi pärast seal trügida ja miks alati peab ümber reastuma teise ette ja mitte kunagi järele? No jääb kuskile pikem vahe, laseb keegi hea inimene ette - ok, aitäh, ei lase - nutma ei hakka, trügima ka mitte, nagunii tee täis ja liiklus teosammul.
Kasutaja avatar
AndresS
Huviline
Postitusi: 776
Liitunud: 21.03.2003 11:52 37
Asukoht: Tallinn

Postitus Postitas AndresS »

Ma pole absoluutselt mingi nõelumise ja bussitaskute kaudu ärategemise pooldaja, kuid antud juhul keeravad mõned idealistid küll vinti ikka jõhkralt üle. Paha kohe hakkab.

Antud kohas jookseb 2 rida üle ristmiku. Ja need 2 rida jooksevad ikka mõnisada meetrit veel peale ristmikku. Kas te arvate, et see esimene rida on ainult Autobussikoondisse või bensukasse keerajatele? Ei ole! Sealt võib ka otse sõita. Teil oleks nagu okas hinges või ma ei tea mis kompleks kellegi vahele laskmise osas. Ja seal pole mingit bussitaskut ju! Kui autod ületaksid ristmiku kahes reas ning siis lõpuks esimese rea kadumisel järgijäävasse üksteist vahele laseksid, mahuks palju rohkem autosid sellelt ristmikult korraga üle.

Kasvage suureks ja vaadake asja natuke laiemalt, tahaks öelda...
Kasutaja avatar
AARE540
Huviline - moderaator
Postitusi: 11703
Liitunud: 31.01.2004 21:43 11
Peamine sõiduk: Scania 500R '24 Mercedes-Benz E350 '15 BMW 540i'94
Telefon: 53311120
Asukoht: Pärnu
Kontakt:

Postitus Postitas AARE540 »

Ei ole küll hetkel selle ristmiku märgimajandus silme ees, kuid olen kindel, et ka märgid näitavad, et sealt otse saab kahes reas üle... Ja lõppeks,olen Andresega nõus, et alati ei saa näpuga eeskirjas järge ajada, vaid peaks selle ühendama inimliku viisakusega ja loogilise ning ratsionaalse mõtlemisega, kuidas ristmike läbilaskevõimet suurendada...
Viimati muutis AARE540, 18.05.2007 13:28 29, muudetud 2 korda kokku.
jjanno
Huviline
Postitusi: 2320
Liitunud: 01.10.2002 12:07 07
Peamine sõiduk: VW
Asukoht: Ravila

Postitus Postitas jjanno »

AndresS kirjutas:Ma pole absoluutselt mingi nõelumise ja bussitaskute kaudu ärategemise pooldaja...
Siinkohal nõustuks Andresega. Eestis on palju sellisedi ristmikke, kus pärast ristmikku kaob esimene rida ära. Kasvõi seesama Kadaka tee sealsamas ristis suunaga linna poole. Kui mõni tüüp tuleb tõesti suure lennuga tagant pikalt rivist mööda ning loodab kõige esimeseks maanduda, siis see tal vähemalt minu kõrvalt ei õnnestu. Kui aga on näha, et esimesse ritta minek on selgelt ristmiku läbilaskevõime suurendamisest ajendatud, siis lasen hea meelega korrektselt suunatuld näitava auo vahele. Loomulikult oleks hea, kui see kõik toimuks tõmbluku meetodil. Kui ise satun sellises reas olema, siis pole pahane, kui mind vahele ei lasta. Küll siis järgmine laseb ehk...

Mingi liiklusplaneerija on isegi öelnud, et Eesti probleem on selles, et inimesed ei oska suurendada ristmike läbilaskevõimet.

jJanno
Kasutaja avatar
Tauri
Klubiliige
Postitusi: 2672
Liitunud: 22.04.2004 12:37 25
Peamine sõiduk: BMW
Telefon: 56220022
Asukoht: Harku vald
Kontakt:

Postitus Postitas Tauri »

AndresS kirjutas:Ma pole absoluutselt mingi nõelumise ja bussitaskute kaudu ärategemise pooldaja, kuid antud juhul keeravad mõned idealistid küll vinti ikka jõhkralt üle. Paha kohe hakkab.

Antud kohas jookseb 2 rida üle ristmiku. Ja need 2 rida jooksevad ikka mõnisada meetrit veel peale ristmikku. Kas te arvate, et see esimene rida on ainult Autobussikoondisse või bensukasse keerajatele? Ei ole! Sealt võib ka otse sõita. Teil oleks nagu okas hinges või ma ei tea mis kompleks kellegi vahele laskmise osas. Ja seal pole mingit bussitaskut ju! Kui autod ületaksid ristmiku kahes reas ning siis lõpuks esimese rea kadumisel järgijäävasse üksteist vahele laseksid, mahuks palju rohkem autosid sellelt ristmikult korraga üle.

Kasvage suureks ja vaadake asja natuke laiemalt, tahaks öelda...
100% nõus :!:

ise pidevalt Tehnika tänavalt endlasse suundudes kogen pidevalt ummikut millest 50% on põhjustatud nö "korralikust kaasliiklejate pedereerimisest" - lihtsalt inimesed ei näe ette ja ei oska ka peeglisse vaadata.

Samas sel ummikus aega veetes olen tähelepannud, et stamp kellaaegadel on suht sama "klubi" kogunenud :) ja pikapeale "tõmbeluku" stiilis vahele laskmine kõrvaltänavatelt on hakanud toimima- kusjuures on väga tuntav, et 1 näitab ette ja teised teevad järele. Kuid nagu ikka on mõnel juhil arvamus, et kuna tema oli essa siis nii ka jääb ja on ka tegelasi kes otsustavad enda ette lasta 5-10 autot, mis on jälle teine äärmus.
Mingi liiklusplaneerija on isegi öelnud, et Eesti probleem on selles, et inimesed ei oska suurendada ristmike läbilaskevõimet.

jJanno
selle asja nimi ongi liiklusviisakus- viisakus ei seisne vaid suunatule kangiga opereerimises, vaid kogu liikluse hindamises ja ise selle kujunemisele positiivses suunas kaasaaitamises.
E70 X5 3.0d 173kw ; E83 X3 160kw
Kasutaja avatar
Kairi
Klubiliige
Postitusi: 1680
Liitunud: 08.04.2006 19:24 21
Peamine sõiduk: BMW 320I
Asukoht: Tallinn

Postitus Postitas Kairi »

Kalle_K kirjutas:Vaevalt nüüd "bussitasku manöövrit" päris isikliku solvanguna tasub võtta. Pigem iseloomustab see sooritaja üleüldist suhtumist liiklusse ja kaasliiklejatesse. Isehakanud "karistajad" on minu arvates hoopis hullem ja ohtlikum nähtus kui agressiivsema sõidumehe manöövrid. Alati on võimalus 110 valida ja teatada keelatud manöövrist, kuid ega sellestki midagi muutu, ameti-isiku fikseerimata rikkumise eest trahvi ju ka kellelegi ei kirjutata.
Teise külje pealt vaadatuna, selline liikleja kaob su silmist ridade vahel süstides lähima minuti jooksul küllaltki suure tõenäosusega niikuinii ja jalgu tolgendama anyway ei jää, seega ei näe ma põhjust ennast häirituna tunda.

BTW: hiljuti lugesin miskist uuringust, et kõva häälega autos endamisi ropendamine pidi liikluses tekkinud viha ja pingeid päris hästi maandama ja seeläbi juhi närvikava kõvasti säästma :!:
Minu ainukesed ropendamised toimuvadki üksi rooli taga olles ja kõva häälega, Saab südamelt ära ja endal on kergem :lol:
Kõike mida sa ütled, kasutatakse kindlasti sinu vastu :D
Indrek_M
Huviline
Postitusi: 3449
Liitunud: 31.08.2004 12:58 12
Asukoht: Tallinn

Postitus Postitas Indrek_M »

AndresS kirjutas:Antud kohas jookseb 2 rida üle ristmiku. Ja need 2 rida jooksevad ikka mõnisada meetrit veel peale ristmikku. Kas te arvate, et see esimene rida on ainult Autobussikoondisse või bensukasse keerajatele? Ei ole! Sealt võib ka otse sõita.
Otse muru peale? Point polnudki selles, et sealt ei tohiks otse sõita vaid pigem selles, et minu meelest polnud õigustatud muru peal ja puude vahel sõitmine ja kiunumine, et esimene ettejuhtuv autojuht kohe vahele ei lasknud - järgmine ju lasi. Mõne sekundi võib ju rahulikult oodata ka.
Indrek
Kasutaja avatar
mart154
Huviline
Postitusi: 614
Liitunud: 27.12.2005 10:42 22
Asukoht: Tallinn, Tel 55 620 699

Postitus Postitas mart154 »

minu arust on ikka erilised piidrid, kes juba põhimõtteliselt vahele ei lase...
korra liikluseeskiri lahti võtta, siis seal on ka kirjas, et ümberreastuja tuleb vahele lasta.

endal oli juhus pärnu mnt. järve "kiirteel"
tulin mustamäe poolt ja tahtsin sõita viljandi maanteele... lõik ümberreastumiseks pole just lühike, aga mingi tropp tõmbas teise ritta ja hakkas mind kinni hoidma... andsin gaasi, kiirendas tema ka, pidurdasin, siis ka tema...

punase E36 juht, kui sa seda lugema peaksid, siis järgmine kord keeran ma sulle sisse, hea meelega remondiks mõned parklamõlgid sinu kuludega. :roll:
V2ike_Suur
Huviline
Postitusi: 910
Liitunud: 25.07.2006 15:08 37
Kontakt:

Postitus Postitas V2ike_Suur »

mart154 kirjutas: punase E36 juht, kui sa seda lugema peaksid, siis järgmine kord keeran ma sulle sisse, hea meelega remondiks mõned parklamõlgid sinu kuludega. :roll:
Olukord tundub kirjelduse järgi nõme küll, kuid sisse keeramisega saad sa oma kindlustuskoefitsendi lakke lihtsalt. Ümberreastuja peab tagama manöövri ohutuse, vahelelaskmise kohtustus on teisejärguline.

Ja selle kaubikujuhi juhtumi peale ütleks, et oma viga. Ristmiku läbilaskevõime suurendamine on üks asi, aga omale konkreetse ohvri valminine, kellele iga hinna eest ette reastuda, on ikka lausrumalus. Varakult suund sisse ja niipalju saad oma kiirust ikka varieerida, et jääks vähemalt 3-4 autot, kes saaks sind rahulikult vahele lasta. Üks neist ju ikka laseb. Ja kui ka ei lase, siis võib ju oodata kolonni möödumist, et ennast sinna sappa haakida.
730iA e32 138kW 12/1992
Kasutaja avatar
Erki
Huviline
Postitusi: 144
Liitunud: 28.09.2004 21:57 25
Asukoht: Tallinn

Postitus Postitas Erki »

Taksojuht ei pidavat amet olema vaid vaimne seisund :cool:
Kasutaja avatar
Ingmar
Huviline
Postitusi: 589
Liitunud: 10.02.2005 12:46 17
Asukoht: Tartu

Postitus Postitas Ingmar »

Linnakiirus 90 ja mersusid märgates 170 km/h?
Kirsikivid ja muu sodi peaks ikka prügikasti mitte teiste inimeste esiklaasidele ja jalakäijate pihta lendama.
Jube.
Kasutaja avatar
AARE540
Huviline - moderaator
Postitusi: 11703
Liitunud: 31.01.2004 21:43 11
Peamine sõiduk: Scania 500R '24 Mercedes-Benz E350 '15 BMW 540i'94
Telefon: 53311120
Asukoht: Pärnu
Kontakt:

Postitus Postitas AARE540 »

Pealkirja lugesid, inxx- inimesed on TÕESTI hulluks läinud... :D :roll:
Suletud