Trahvid tõusevad, kiiruskaameratest, vampiiridest

Vaba teema
Vasta
Kasutaja avatar
vaikeboa
Huviline
Postitusi: 2371
Liitunud: 18.08.2006 11:41 26
Asukoht: Pärnumaa 5213266
Kontakt:

Re: Trahvid tõusevad, kiiruskaameratest, vampiiridest

Postitus Postitas vaikeboa »

Mehed,naised-ärge dramatiseerige seda asja üle.
Ei ütle,et isegi olen mingi muster liikleja aga ega ma nüüd midagi enda juures muutma ka ei hakka.Ma tegelikult ei usu ka,et ise peaksin millegi pärast muretsema hakkama.Mind need kaamerad küll ei muuda sest ega nad muidu ju välja pandud ei ole ja kui jääd pildile eks siis ikka ise süüdi.
Olen nende kaameratega juba vana tuttav ja euroopas isegi kaks pilti minust ringlemas.Ühe sain kunagi saksas kiiruse eest ja teine belgias foori eest.See viimane läks ka minu tööandja "svensoni" kätte ja otsus oli hoiatus.Mina ei usu küll,et midagi hullu sellest tuleb,liikleme korralikult ja pole hullu midagi.
Nende õhtuste tsillimiste kohta võin ka lisada,et vähemalt Pärnus küll mind veel kinni pole peetud.Olen ka selline nädalavahetuse öö inimene,käin tavaliselt õhtu hilja poes ja keerutan siis ka linnas ringi.Kodu poole stardin tavaliselt ühe-kahe paiku öösel,ning ei saa küll midagi politsei kohta öelda sest mind pole veel kunagi selle pärast kinni peetud,et ma sõidan BMW autoga.
Liigelgem korralikult ja karta pole midagi. ;)
Ära osta omale kunagi esimest BMW-d, sest see ei jää viimaseks...!
E34 524td ATM, E39 525tds ATM, E53 3,0td ATM
Relk
Huviline
Postitusi: 1665
Liitunud: 21.08.2004 00:06 09
Asukoht: Tallinn

Re: Trahvid tõusevad, kiiruskaameratest, vampiiridest

Postitus Postitas Relk »

vaikeboa kirjutas:käin tavaliselt õhtu hilja poes ja keerutan siis ka linnas ringi.Kodu poole stardin tavaliselt ühe-kahe paiku öösel,ning ei saa küll midagi politsei kohta öelda
Sa teed kõike valesti. Pane autosse minimum 5 inimest + juht. Kõik lõbusas tujus ja auto tuleb seest nii täis suitsetada, et enam sisse näha poleks. Ja siis kui Politsei kell 3 öösel kinni peab siis tuleb neilt kohe küsida, et miks te just meie kallal nokite.
Kasutaja avatar
vaikeboa
Huviline
Postitusi: 2371
Liitunud: 18.08.2006 11:41 26
Asukoht: Pärnumaa 5213266
Kontakt:

Re: Trahvid tõusevad, kiiruskaameratest, vampiiridest

Postitus Postitas vaikeboa »

Ütlen ausalt-politsei pidas mind viimati jaanuaris 2008!
Ööseti Pärnu vahel pole ma politseid eriti näinudki või kui siis mõni üksik kord.
Ära osta omale kunagi esimest BMW-d, sest see ei jää viimaseks...!
E34 524td ATM, E39 525tds ATM, E53 3,0td ATM
Indrek_M
Huviline
Postitusi: 3449
Liitunud: 31.08.2004 12:58 12
Asukoht: Tallinn

Re: Trahvid tõusevad, kiiruskaameratest, vampiiridest

Postitus Postitas Indrek_M »

Samas kui pandi kaamera tunniks ajaks maanteele (ilmselt Tallinn-Pärnu lõigu algusse) üles ja tunni ajaga fikseeris kaamera ~2000 kiiruse ületamist rohkem kui 5km/h võrra siis on asi liikluses ikka hull küll.
Indrek
Kasutaja avatar
vaikeboa
Huviline
Postitusi: 2371
Liitunud: 18.08.2006 11:41 26
Asukoht: Pärnumaa 5213266
Kontakt:

Re: Trahvid tõusevad, kiiruskaameratest, vampiiridest

Postitus Postitas vaikeboa »

Indrek_M kirjutas:Samas kui pandi kaamera tunniks ajaks maanteele (ilmselt Tallinn-Pärnu lõigu algusse) üles ja tunni ajaga fikseeris kaamera ~2000 kiiruse ületamist rohkem kui 5km/h võrra siis on asi liikluses ikka hull küll.
Ära usu hülge möla!
Tunni ajaga 2000 kiiruse ületamist rohkem kui 5km/h võrra pole ju reaalselt võimalik.Selle 2000 vahel oli ka kindlalt mingi osa neid kes korralikult sõitsid ja kaamera mõõdab-kontrollib ainult ühte suunda.Seega pidi ju sellel lõigul olema selle tunni vältel mingi 6000 autot?Meie ministri härra tunneb end juba euroopa ühe suurriigi ministrina ja null ei ole tema jaoks number.
Ära osta omale kunagi esimest BMW-d, sest see ei jää viimaseks...!
E34 524td ATM, E39 525tds ATM, E53 3,0td ATM
Relk
Huviline
Postitusi: 1665
Liitunud: 21.08.2004 00:06 09
Asukoht: Tallinn

Re: Trahvid tõusevad, kiiruskaameratest, vampiiridest

Postitus Postitas Relk »

Ega ta nii võimatu vast ei olega. Vaata tallinna liiklusloenduse kaarte. Tallinnas on küll ja küll kohti mida läbib ühes suunas tunnis üle 3000 auto. Ja polegi nii võimatu kui nendest 2/3 ületab kiirust rohkem kui 5km/h.
Indrek_M
Huviline
Postitusi: 3449
Liitunud: 31.08.2004 12:58 12
Asukoht: Tallinn

Re: Trahvid tõusevad, kiiruskaameratest, vampiiridest

Postitus Postitas Indrek_M »

vaikeboa kirjutas:Meie ministri härra tunneb end juba euroopa ühe suurriigi ministrina ja null ei ole tema jaoks number.
Ka 200 kiiruseületust tunnis on väga suur number. Rõõmustada pole siin millegi üle.
Pigem kui menetletakse kiiruseületusi pool-automaatselt, jääb politseil fööniga passimise asemel äkki aega ka millegi loovamaga tegelemiseks.
Indrek
Relk
Huviline
Postitusi: 1665
Liitunud: 21.08.2004 00:06 09
Asukoht: Tallinn

Re: Trahvid tõusevad, kiiruskaameratest, vampiiridest

Postitus Postitas Relk »

Vaatasin järgi. Tallinn-Pärnu-Ikla maantee alguses läbib 28002 autot ööpäevas. Pea pooled nendest hommikusel ja õhtusel tipptunnil. See teeb 3500 autot tunnis. Tulemus, et nendest 2000 ületavad kiirust on vägagi usutav.
Kasutaja avatar
vaikeboa
Huviline
Postitusi: 2371
Liitunud: 18.08.2006 11:41 26
Asukoht: Pärnumaa 5213266
Kontakt:

Re: Trahvid tõusevad, kiiruskaameratest, vampiiridest

Postitus Postitas vaikeboa »

Relk kirjutas:Vaatasin järgi. Tallinn-Pärnu-Ikla maantee alguses läbib 28002 autot ööpäevas. Pea pooled nendest hommikusel ja õhtusel tipptunnil. See teeb 3500 autot tunnis. Tulemus, et nendest 2000 ületavad kiirust on vägagi usutav.
Loendurid loevad autosid mis läbivad antud lõiku mõlemil suunal aga kaamera mõõdab kiirust ühel suunal.
Tehke mis tahate kuid ma ei usu seda numbrit.See,et liiklus on tõsiselt käest ära on õige kuid nii palju rikkujaid...?Sellisel juhul pole ju mõtet üldse mingit kiirust mõõta vaid võtta järjest A tähest alates ja trahvikviitungeid hakata trükkima.Milleks veel mingeid kaameraid ja muid lisa kulutusi teha.
Ära osta omale kunagi esimest BMW-d, sest see ei jää viimaseks...!
E34 524td ATM, E39 525tds ATM, E53 3,0td ATM
Relk
Huviline
Postitusi: 1665
Liitunud: 21.08.2004 00:06 09
Asukoht: Tallinn

Re: Trahvid tõusevad, kiiruskaameratest, vampiiridest

Postitus Postitas Relk »

3500 läbibki ühel suunal samamoodi nagu kaamera kiirust mõõdab.

Pole siin midagi imestada. Kui selline asi panna üles pirita teele siis õhtusel tupptunnil ei leia sa vist ühtegi autot kes EI ületaks 55km/h.

Olukord liikluses ongi äärmiselt halb.
pets1
Huviline
Postitusi: 902
Liitunud: 30.09.2002 18:37 48
Asukoht: Tallinn

Re: Trahvid tõusevad, kiiruskaameratest, vampiiridest

Postitus Postitas pets1 »

Relk kirjutas:Vaatasin järgi. Tallinn-Pärnu-Ikla maantee alguses läbib 28002 autot ööpäevas. Pea pooled nendest hommikusel ja õhtusel tipptunnil. See teeb 3500 autot tunnis. Tulemus, et nendest 2000 ületavad kiirust on vägagi usutav.
Olge nüüd maru rahulikud selle 2000 auto suhtes ühes tunnis. Tunnis on kõigest 3600 sekundit ning Pärnu maanteel 2 sõidurada ühes suunas. 2000 autot ühes suunas saaks teoreetiliselt liikuda ainult mõlema rea ühtlase ja täieliku koormuse korral, siis aga ei saaks Sharani pandud kaamera kuidagi mõõta ühe autoderea teist sõidurida. Seega peaks kõik need 2000 (lisame siia veel 20% "korralikke" liiklejaid, kes ei sõida +5 km/h üle) ning saame ühte sõiduritta (teoreetiliselt on see parempoolne sõidurida, kuna ei kaamerapostid ega Sharanid ei pargi Pärnu maanteel sõiduridade vahel, seega võiks seda "korralike" protsenti veel suurendada, aga see selleks) 2400 liiklejat ehk üks auto iga 1,5 sekundi tagant. Kui loeme keskmiseks kiiruseks 90 kmh, teeb see 25 m/s ehk auto iga 37,5 meetri tagant, mis on oluliselt väiksem number kui ma reaalselt näinud olen kuskil.

Linnas soovitatakse hoida pikivahet pool kiirusest (50 kmh tunnis korral 25 meetrit) ning maanteel 1 kmh = 1 meeter pikivahet, mida üldiselt ka praktiseeritakse. Seega väheneks sõidurea koormus 2,4 korda ehk 1000 võimaliku autoni tunnis, mis on juba natuke sinna poole, mis näitab uuring ehk 4x1000 = 4000 autot tunnis, mis on pea sama, mis uuringu 3500 autot. Samas jälle ei ole kunagi mõlemas sõidusuunas võrdset koormust...

Ja siis ärme veel unustagem, et see kummaline kaamera ei suudaks iial teha 2x2000 pilti minutis :D ehk siis 1 lüustast ja 1 autost tervikuna
Ok läks pikaks... sry
Indrek_M
Huviline
Postitusi: 3449
Liitunud: 31.08.2004 12:58 12
Asukoht: Tallinn

Re: Trahvid tõusevad, kiiruskaameratest, vampiiridest

Postitus Postitas Indrek_M »

diislijoodik kirjutas:Kiiruseületamist ennast järgida pole asjakohane, normi eesmärk on siiski ohutuse tagamine, kui piisav ohutus on piisaval määral tagatud suurema kiiruse puhul.
Ohutundega, tundub, on Eestis viimasel ajal halvasti. Ohutuse piisavust ei saa ilmselt lugeda ka ainult laipade järgi vaid minu arvates selle järgi, kas tuntakse ennast liikluses ohutult. Ma ennast Tallinn-Tartu maanteel reede õhtul küll turvaliselt ei tunne ... näiteks.
Ohutuse tagamine peaks olema politsei peamine prioriteet ... ma ei väidagi, et kiiruse mõõtmine on ülim ja ainus vahend - kaugeltki mitte. See on lihtsalt üks vahendeid ja mul pole midagi selle vastu.
Muidugi hetkel on kaalukauss kuidagi liiga kallutatud kiiruse mõõtmise poole, jättes teised meetmed tähelepanuta aga samas kui kiiruse mõõtmine saab automaatseks, ehk jääb ressurssi ka teiste meetmete jaoks.
Mingi algus seegi, vahepeal lasti liiga lõdvaks rihm ja tulemused on ka näha. Eks kisavad ikka need, kelle king pigistama hakkab.
Indrek
Kaido S
Huviline
Postitusi: 758
Liitunud: 07.01.2003 10:45 07

Re: Trahvid tõusevad, kiiruskaameratest, vampiiridest

Postitus Postitas Kaido S »

Naljakas, minul on liikluspolitseiga ainult positiivsed kogemused. Endal on õnnestunud ca 5 aastat puhas leht olla, nüüd sain kaks nätakat järjest, järgnevatel päevadel. Teine kord oli päris koomiline – vana Viljandi maanteel (vist Kehtna) alevikus - pläägutasime seltskonnaga autos, minu meelest oli küla juba läbi (sõitsin 50ga juba väga pikalt, majad-värgid said juba läbi, kuid märki asula lõpust polnud) ja hakkasin vestluse taustal kiirust hooletusest veidi kasvatama. Siis muidugi politsei ees - tunnistasin süüd ja palusin kiirelt vormistada, meil kella peale minek. Mõlemad konstaablid kukkusid nii kiiresti vuhtima, et pastaka alt pritsis tuld. Enne kontrollimist küsis politseinik, et kas rikkumisi on? Vastasin ausalt, et alles eile sain sama asja eest. Seepeale pööras kodanik end minu poole, hakkas peale pausi muhelema ning lausus, et seaduse ees olen ma ju siis täiesti puhas leht. Pääsesin absoluutse miinimumiga ning takkajärgi veel lohutati, et tegijatel ikka juhtub, eriti NII HEA autoga (diisliga poekäru X5). Eriti koomiliseks teeb tõiga see, et eelmisel päeval lasti mind pea samade sõnade saatel tulema – politsei märkis vabatahtlikult protokolli, et rikkumine toimus kiirendamisel ning manitses ettevaatlikusele NII VÕIMSA auto roolis (E30 325i). Sellised mehed mulle meeldivad – teevad oma tööd ausalt, aga kohtumisest negatiivset kogemust ei jää – pigem vastupidi. Viimasel ajal on neist isegi kahju. mõtlevatel ametnikel on juhtide ees ilmselge trahvinuiamise ja eelarve lappimise ees vist vähe piinlik.
Vasta