Sõidukiirus halbade teeolude korral

Vaba teema
Vasta
Kasutaja avatar
wirx
Huviline
Postitusi: 793
Liitunud: 08.05.2003 10:14 54
Peamine sõiduk: M5
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Sõidukiirus halbade teeolude korral

Postitus Postitas wirx »

Kuidas liiklete Teie, kui on pime ja padukat kallab või kui näiteks Tallinn-Tartu mnt on paraja lume kihi all?

Kohe-kohe algab aeg, kui lumi on maas ja "mustjää" pole mingi ime, samuti saab alguse massiline kõksimine. Kahjuks ei tehta minuteada ühtegi liiklusõnnetuste statistilist aruannet "talv vs suvi" ja seal poleks nagunii sees vähemalt pooli teelt välja sõite, aga vahe suve ja talve vahel on vististi 2-3x
Minumeelest on kogu põhjus, miks sõidetakse välja see, et lubatud on sõita 90km/h, aga talvel on pidurdusmaa pikem ja auto kontrolli alt väljumine tunduvalt lihtsam tulema(Ka peale minu autoga tehtud õnnetust väitis juht, et aga oli ju lubatut 90km/h ). Mina igatahes pooldaks sellist seadust, mis libedate teeoludega vähendaks lubatud sõidukiirust 10-20km/h võrra maanteel.
Ise liiklen maanteel libedate teeoludega üldiselt kas täpselt 90km/h või tsipa alla(kuna ei taha liiklust pidurdada) ja kindlasti ei võta enne erilisi riske, kui iga talve alguse jääralli läbitud ja libeda sõidu tõed jälle käe sees on.
wirx@armastab jäärallit ja enda arusaamade kohaselt on tugevalt üle keskmise hea juht, kuid siiski ei võta mõttetuid riske ning on omad vitsad juba aastaid tagasi saanud.

Väike ettepanek ka: Kui lumi maha tuleb võiks mingi raha kokku panna ja kutsuda http://www.autosoit.ee/ mõne lektori sellisest firmast ning kuhugile platsile neid tõdesid õppima minna, sest teada tuntud vana tõde juba, et suvel on bmw-d need kes mööda sõidavad ja talvel need, kellest mööda sõidetakse :)
BMW M5 V10
Kasutaja avatar
Toomas_V
Huviline
Postitusi: 89
Liitunud: 25.07.2004 15:35 50

Postitus Postitas Toomas_V »

LE§ 123. Juht peab kohandama oma sõiduki kiiruse selliseks, mis arvestab tema sõidukogemusi, teeolusid, tee ja sõiduki seisundit, veose iseärasusi, ilmastikutingimusi, liikluse tihedust ning muid liiklusolusid, et ta suudaks peatada sõiduki eespoolse nähtavusulatuse piires ning teel etteaimatava mis tahes takistuse ees. Juht peab vähendama kiirust ning vajaduse korral peatuma, kui tingimused seda nõuavad, eriti siis, kui nähtavus on halb.

Ei ole öeldud, et maanteel peab 90km/h sõitma
Kui maanteele minnes "papu" liiiga kergelt ringi käib ja proovipidurdamisel ABS koheselt rakendub on ikka libe küll.
Kuulakem hommikuti ilmateadet ja arvestagem, et sügis-talvise ajaga teed lihtsalt lähevad libedaks. OHUTUS ikka eelkõige! :)
Indrek_M
Huviline
Postitusi: 3449
Liitunud: 31.08.2004 12:58 12
Asukoht: Tallinn

Re: Sõidukiirus halbade teeolude korral

Postitus Postitas Indrek_M »

wirx kirjutas:Kuidas liiklete Teie, kui on pime ja padukat kallab või kui näiteks Tallinn-Tartu mnt on paraja lume kihi all?
No mina tuledest ette ei sõida - kui ikka ei näe kuhu ma sõidan siis võtan vaiksemalt.
Libedaga samamoodi - kui ikka ujuma hakkab siis mööda sõitma ei hakka ja hoian parajat pikivahet ning tagumikus kinni sõitjatele annan suunaga märku, et kadugu mööda. Las kihutavad.
Lumi üldiselt pole nii hull kui jää - rool kindlamalt pihku ja muud midagi.
Indrek
Kasutaja avatar
wirx
Huviline
Postitusi: 793
Liitunud: 08.05.2003 10:14 54
Peamine sõiduk: M5
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Postitus Postitas wirx »

ja kui tihti näed sa libeda teekorral, näiteks hetkel vihmase ilma puhul 70-ga liiklevaid juhte?
eriti tihti vist ei näe:P
BMW M5 V10
Kasutaja avatar
Charly
Huviline
Postitusi: 509
Liitunud: 08.01.2004 10:27 00
Asukoht: Tallinn, Kristiine

Postitus Postitas Charly »

kiiruspiirangu ekstra kahandamine on mõttetu. pigem peaks juhi enda ja auto võimeid reaalsemalt tunnetama.
Möödunud talvel esimese (suure) lumetormiga süitsin esiveolise uue autoga kulunud suvekummidega paidest tallinnasse.....kiirus oli mul u 50kmh, sest kiiremal süidul muutus alajuhitavaks ja seejärel üldse juhitamatuks. Kahjuks aga kürge liikluskultuuriga kaassõitjad olid valmis minust üle süitma ja maha tapma...selline suhtumine oli. tallinnasse jõudsin õnnelikult, teeääres nägin sellel trassil 3 autot kraavis ja inimesi ümber siiberdamas.
ex-Audi A2, ex-Fleetwood, ex-GT4, ex-944
525 ´94 & Hybrid ´08
56 201 649
Kasutaja avatar
Cardo
Huviline
Postitusi: 4222
Liitunud: 27.12.2002 00:08 12
Asukoht: Jüri

Postitus Postitas Cardo »

ja ärge unustage kaugtuledega sõitu . lähituled on mõeldud krt teab milleks .
E28:2,0, E28:2,5, E28:3,0; F21
Kasutaja avatar
Simsa525
Huviline
Postitusi: 178
Liitunud: 05.09.2004 23:30 57
Asukoht: Tartu-Võru-Tallinn
Kontakt:

Postitus Postitas Simsa525 »

Mul lähituledaga võimatu sõita... mitte kui midagi ei näe... tuleb nüüd vist 100w pirnid osta... sis vast paraneb olukord....
E34, 535i, 155kw
E39, 525tds, 105kw
Nissan Primera 2.0d 55kw
Kasutaja avatar
Martti
Huviline
Postitusi: 327
Liitunud: 07.01.2003 18:24 25
Asukoht: Tallinna oblast
Kontakt:

Postitus Postitas Martti »

Simsa525 kirjutas:Mul lähituledaga võimatu sõita... mitte kui midagi ei näe... tuleb nüüd vist 100w pirnid osta... sis vast paraneb olukord....
Üks võimalus on ka endale korralikud tuled osta....
Mõned ei tule kohe selle peale, kui sa endale 100w pirnid sisse surud, siis nad põletavad sul juhtmed ja reflektorid maha, muud midagi.
Olge inimesed ja 100w pirnide asemel tehke endal tuled korda. :cool:
EDIT: kirjavead
Kõigist sõidan mööda välja arvatud bensujaam...
Indrek_M
Huviline
Postitusi: 3449
Liitunud: 31.08.2004 12:58 12
Asukoht: Tallinn

Postitus Postitas Indrek_M »

Martti kirjutas:
Simsa525 kirjutas:Mul lähituledaga võimatu sõita... mitte kui midagi ei näe... tuleb nüüd vist 100w pirnid osta... sis vast paraneb olukord....
Mõned ei tule kohe selle peale, kui sa endale 100w pirnid sisse surud, siis nad põletavad sul juhtmed ja reflektorid maha, muud midagi.
Olge inimesed ja 100w pirnide asemel tehke endal tuled korda. :cool:
EDIT: kirjavead
Võimalus on osta ka mingid korralikumad pirnid sisse. Ise olen kasutanu Philips UltraVision Plus pirne ja annavad sama võimsuse juures valgemat valgust küll.
Indrek
antoshka
Huviline
Postitusi: 83
Liitunud: 20.05.2004 13:59 29

Postitus Postitas antoshka »

Pirnidest võin öelda et kasutan Osram Cool Blue. Nad ei anna rohkem valgust kui teised korralikud pirnid aga valge/helesinine valgus on mugavam silmadele. Ja ärge ostke need 100w pirnid, mõelge teistedest ka.

Aga siin teema oli kiirusest. :) Ütlen nii, ükskõik kas talv või suvi on vaja koguaeg arvestada oma/auto ja TEISTE liiklejate võimalused. Suvel ja sügisel on rohkem raskeid õnnetusi, talvel inimesed mõtlevad, et on libe ja ei ole näha midagi, muidugi mitte alati.
Kasutaja avatar
Cardo
Huviline
Postitusi: 4222
Liitunud: 27.12.2002 00:08 12
Asukoht: Jüri

Postitus Postitas Cardo »

??? kas üldse veel kusagil müüakse neid 100W pirne ?? .Mina isiklikult ei ole oma aastaotsa enam kohanud. Võibolla ei käi ka urkapoodides kolamas :)
E28:2,0, E28:2,5, E28:3,0; F21
Indrek_M
Huviline
Postitusi: 3449
Liitunud: 31.08.2004 12:58 12
Asukoht: Tallinn

Postitus Postitas Indrek_M »

Cardo kirjutas:??? kas üldse veel kusagil müüakse neid 100W pirne ?? .Mina isiklikult ei ole oma aastaotsa enam kohanud. Võibolla ei käi ka urkapoodides kolamas :)
Igal pool müüakse ... kasvõi Statoilis, Automaailmas ...
Indrek
Vasta