Tere lumi !

Vaba teema
Suletud
Kasutaja avatar
Kriisa H
Klubiliige - admin
Postitusi: 1775
Liitunud: 30.08.2006 16:35 05
Asukoht: Saaremaa

Postitus Postitas Kriisa H »

umptsik kirjutas:
bjorli kirjutas:...
raadiost kuulsin kui kinni istusin :P
Ma loodan, et ummikus ja lumes ikka :lol:
Jah istusin lumes kinni :D
Kahetsen et maha sai müüdud Ford F-150 :cry:
käisin arsti juurest ~10km=4,5h. :? :D
Kuid mitte ummikus, väike pilt siis minust esialgu :P
Pilt


Ja mõni pilt siis paar tundi peale mind tehtud(tuttav), ja kah rõngu elva lähistel :P
Pilt
Pilt

Ja kohale kutsusime 82 :cool:

Pilt
Wots
Huviline
Postitusi: 53
Liitunud: 01.05.2006 19:42 40

Postitus Postitas Wots »

Ka minul oli huvitav lumepäev.

Ärkasin nati hiljem kui tavaliselt.Kella 1 oli määratud minu lõppastme koolituse ökosõit. Nu kraapisin auto puhtaks. Hoovist sain ilusti välja ja siis tänava peal jäin pmts kinni. Pika edasi tagasi nikerdamisega sain jälle liikuma. Elan Tallinna Nõmme kandis kus täna ainult ÜKS korda käis lumesahk mööda suuremaid tänavaid. Enamus on ju ikkagi väiksed/kitsas ühesuunalised mis olid praktiliselt läbimatud.

Ökosõit kestis pea 50 minutit ning keskmise kiirusega alates sõpruse puiestee Rimist kuni Sauele ja sealt ringiga tagasi 33km/h. Kütuse kulu oli 7.1L/100kmh. Autoks A klassi mercedez. No sõiduõpetaja arvates päris hea arvestades ilma.

Ühtegi avariilist autot ei näinud,kõik lihtsalt laperdasid tee peal :D

Õhtul sadas lund juurde ning jäin nõmmel Raudtee tänaval autoga kinni.
Tee hooldus on suur ümmargune null!

Muidu oli lahe,sai autoga mõnusalt kelgutada.
Kasutaja avatar
raunz
Klubiliige EKBK
Postitusi: 1429
Liitunud: 08.02.2006 17:07 18
Peamine sõiduk: 135i E88
Asukoht: Saku

Postitus Postitas raunz »

Hommikul andis autot välja kaevata küll aga endalegi üllatuseks sain aiast väga vabalt välja. Kinni jäin bussipeatusesse, kui võtsin sõbra auto peale. Veidi jõnksutamist ja sain ka sealt lahti. Nõmme väikesed tänavad ja ristumine Vabaduse pst-ga päris ägedad küll, tegin ise kah hobikorras madala stangega sahatöid :P
BMW E21 323i M50B25 1981 + BMW E88 135i Cabrio 2008 + BMW E21 320i M20B25 1980
Kasutaja avatar
wirx
Huviline
Postitusi: 793
Liitunud: 08.05.2003 10:14 54
Peamine sõiduk: M5
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Postitus Postitas wirx »

Marko S kirjutas:
wirx kirjutas:selline ilm võiks nädalakese püsida..et igapäev jõhkralt lund ning siis peale nädalat +15c
unistada ju võib :cool:
Mis sa tahad oma Porgest paati teha või ? :lol:
Porschest mitte...mazda on küll amfiibliikur :)

mazda ruulib...nii 60cm lumemägedest läheb läbi....tegin siin just oma naabritele heategu...lükkasin teed puhtaks, kuna sahk pole siin kõiki teid puhastanud :)
julgelt üle kapoti kõrgused lume vallid olid....hooga sisse ja läbi...ma arvan, et cayenne oleks oma suvalise lamelliga hätta jäänud...
ühe korra jäin ainult kinni...seda ka sellepärast, et unustasin kojamehed välja ning järgmine lumevall mattis klaasi paksu lumekihiga ja kuna enne seda lumepahmakat nägin elektrikilpi läheduses ei hakanud väga piitsa andma :devil
BMW M5 V10
Kasutaja avatar
Roland325
Huviline
Postitusi: 1767
Liitunud: 10.12.2006 13:44 30
Peamine sõiduk: BMW 650
Asukoht: Tartu

Postitus Postitas Roland325 »

Neliveolistel on jah eriti lust sõita. Aga endal all suvekad ja põhimõtteliselt üherattavedu, kuid sai väga hästi hakkama. Vihale ajas ainult see, et hommikul oli traktor põlvedeni lumevalli auto ette lükanud ja välja sain sealt alles 5-dal katsel :) Ja ristmike pealt on jube vaevaline minema saada. Muidu sai liigeldud ilusti ja kinni ka kuhugi ei jäänud, tuleb lihtsalt valida õige kiirus ja hoida parajat pikivahet.
Wots
Huviline
Postitusi: 53
Liitunud: 01.05.2006 19:42 40

Postitus Postitas Wots »

Ahjaa üks huvitav asi tuli veel meelde. Nimelt oli vaja korraks Mustamäe ARKist läbi käia. No jah sinna sõit ja parkimine oli tükk tegu. Kõige naljakam see,et eksami auto istus platsis sees ning eksamineerija koos 2 õpilasega kaevasid välja! :D
maestro
Huviline
Postitusi: 66
Liitunud: 30.01.2007 18:58 27
Asukoht: Tallinn/Tartu

Postitus Postitas maestro »

Lugesin ka selle tema huviga läbi ja hakkas häirima see moraali lugemine teemal "suvekummi mehed" - vähegi mõtlev inimene kelle autol on suvekad all ja pole viimane häda liikuda, ei sõida autoga täna. Milleks peab seda pidevalt korrutama :?: Mu enda auto on suvekatega ja seisab lumehanges.
Ja täna jäi silma et osad "talvekummi mehed" sõidavad nagu suvel :? Seega ma ise kardaks neid "talvekummi mehi" rohkem kohati.
Siin eespoolgi üks kodanik mainis, kus teeolud olid pehmelt öeldes sitad ja tema sõitis rahulikult 90-100ga(kuna temal on talverehvid all), kui teised venisid 60-70ga.

Aga hoiame ikka oma liikurid tervetena ja rahuliku õhtupoolikut :D
BMW E39 528i Shadowline 98' -˃ Volvo V70 Move 05' -˃ Toyota LC120 05' -˃
Honda CR-V 16'
Kasutaja avatar
Alari.
Huviline
Postitusi: 3007
Liitunud: 14.02.2004 19:21 21
Peamine sõiduk: Bmw e38 730d
Telefon: 5181397
Asukoht: Lääne Virumaa Tapa
Kontakt:

Postitus Postitas Alari. »

Wots kirjutas:Ahjaa üks huvitav asi tuli veel meelde. Nimelt oli vaja korraks Mustamäe ARKist läbi käia. No jah sinna sõit ja parkimine oli tükk tegu. Kõige naljakam see,et eksami auto istus platsis sees ning eksamineerija koos 2 õpilasega kaevasid välja! :D
saavad lihtsalamtl sõidueksami ehk läbi :D saavad rohkem kaevata kui sõita :D
Kasutaja avatar
Jaanus_P
Huviline
Postitusi: 3102
Liitunud: 05.08.2004 18:42 53
Asukoht: Tallinn/Mustvee
Kontakt:

Postitus Postitas Jaanus_P »

maestro kirjutas:Ja täna jäi silma et osad "talvekummi mehed" sõidavad nagu suvel :? Seega ma ise kardaks neid "talvekummi mehi" rohkem kohati.
Mina küsin, et miks ei peaks sõitma nagu suvel? Miks peaks esimesel ja teisel lumisel päeval sõitma ~30-40kmh ja siis võib kiiremini?

Tallinna liiklus just selline ongi... esimesel päeval kui on libe kardavad kodanikud sõita, aga teisel päeval lasevad kiiremini... kas teisel päeval ei ole enam libe? Kas terve talve peaks kulgema ~30km/h?

Mina isiklikult ennast tagasi ei hoidnud... kurvid olid meeldivalt pikad ja 4WD maasturid jäid stardis maha. Lund teile :D .
E34 520iT 09.06a.- 09.09a. E38 740 09.09a. - 08.10a. E36 323 08.10a. - 11.10a. E39 523 11.10a. - 03.11a. 2 korda a***, E34 520iT 08.11a. - 04.12a. Seat Toledo 04.12a. - 12.14a. Seat Leon 12.14a.
Kasutaja avatar
umptsik
Huviline
Postitusi: 258
Liitunud: 19.03.2007 10:09 17
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Postitus Postitas umptsik »

0101

Jutu mõte on pigem see, et mine eputa kinnisel rajal- muul ajal liigu ühtlase vooluga kaasa. Sinu kiiremini sõitmine võib tähendada liiklusvoolu segamist ;)
Kasutaja avatar
Jaanus_P
Huviline
Postitusi: 3102
Liitunud: 05.08.2004 18:42 53
Asukoht: Tallinn/Mustvee
Kontakt:

Postitus Postitas Jaanus_P »

Ja kaks juhti kõrvuti sirgel teel kiirusega 30 ei takista liiklust? Hommikul sai kristiine keskuse ristmikul ühe valgusfoori tsükliga ~3-4 autot korraga läbi. Samas ei olnud tol hetkel teeolud nii halvad, et ei oleks võinud kiiresti ristmiku vabastada.
E34 520iT 09.06a.- 09.09a. E38 740 09.09a. - 08.10a. E36 323 08.10a. - 11.10a. E39 523 11.10a. - 03.11a. 2 korda a***, E34 520iT 08.11a. - 04.12a. Seat Toledo 04.12a. - 12.14a. Seat Leon 12.14a.
Kasutaja avatar
Ain
Huviline
Postitusi: 3229
Liitunud: 13.10.2003 22:19 20
Asukoht: Tallinn

Postitus Postitas Ain »

diislijoodik kirjutas: Ei viitsi su jama rohekem käsitleda, sõitsin päev otsa täna ringi, elusalt tagasi. Nii, et veel kord, hoia oma loba endale. Ja kui midagi juhtub, ei tähenda, et 1. põhjus on kellegi suvekumm. 0-nähtavus on ka sul mingi sulepeast imetud nali, nähtavus oli täitsa normaalne. Täna jäi mulle hoovi peale lisaks talverehvidega taksist kinni, ise liigun suverehvidega seal lõbusalt. Minu jaoks teema lõpp, moralistid, õppige sõitma ja ärge nähke tonti seal, kus teda pole.
Sina ja sinu käsitlemised... enam ei viitsi isegi neid teemasid lugeda, midagi tarka sealt nagunii ei tule ja oma mätta otsast tatti pritsida sa oskad.

Vaata natuke kaugemale enda hoovist ja saad aru mis toimub...Kui ei näe, siis võta delfi.ee ette ja loe sealt. Samas võid ka sinna iga hetk enda moraali kirjutada ja siinse foorumi puhtana hoida....

Kui ei usu, et maanteed viivad ka Tallinnast välja, siis hetkel ETV uudised....vaata mis mujal toimub. Edu sulle ja su oskustele!
Kasutaja avatar
Mardo
Huviline
Postitusi: 1238
Liitunud: 05.10.2005 22:25 01
Asukoht: Võru
Kontakt:

Postitus Postitas Mardo »

EILNE
Pilt

VS.

TÄNANE
Pilt
ImreR
Klubiliige
Postitusi: 2609
Liitunud: 26.03.2006 21:10 40
Peamine sõiduk: BMW E39 530d
Asukoht: Hiiumaa

Postitus Postitas ImreR »

Mind häirib siin teemas, see kuidas suverehvidega sõitjad uhkustavad ja justkui õigustavad kui hästi nad hakkama saavad. No palju õnne teile, aga kas tõesti on mõtet oma saatusega nii mängida ja siis veel hoobelda, et olen elus terve????
Just oli endal juhus kus vähese libedaga(laupäeval) suutsin väga ohtliku manöövriga maha saada, peale seda vahetasin kohe talvekate vastu rattad tagasi ja oli võrdlus olemas. Suvekas ei ole mingit moodi mõeldav sellise ilmaga sõitmiseks isegi siis kui oled hull äss roolikeeraja. Ise võid ju üritada rahulikult kulgeda, aga kui keegi keerab ette vms., pidama te vaevalt saate???? Nii et vast ikka pole mõtet kõvatada siin kui ägedalt lasete suvekatega või mis...

Muidu ohutut liiklemist kõigile ja jõudke sihtpunkti kasvõi hiljem, peaasi et terve nahaga!!!
EBK Kossutiim
maestro
Huviline
Postitusi: 66
Liitunud: 30.01.2007 18:58 27
Asukoht: Tallinn/Tartu

Postitus Postitas maestro »

Jaanus_P kirjutas:Mina isiklikult ennast tagasi ei hoidnud... kurvid olid meeldivalt pikad ja 4WD maasturid jäid stardis maha. Lund teile :D .
Palju õnne. Jutt ei käinud kõigi "talvekummi meeste" pihta, aga ei olnud ka talverehviga see pidamine midagi head.
Ma ei pea normaalseks kui mingi vend laseb autode lähedal külgees (ja oli näha et sellel autol ei olnud suverehvid all) ja samas tuli ka auto vastu.
Hommikul niimõnigi "kaval" mees mõtles et läheb mööda kõnniteed (et saada kiiremini, kuid niimõnigi mees jäi kinni sinna) samal ajal kui inimesed kõndisid seal.
Kindlasti on talverehviga parem pidamine kui suverehviga, aga siis ei pea talverehve ülehindama - sõidame mõistlikult ja ettevaatlikult. Sina saad oma talverehviga pidama aga vb taga sõitev mees enam ei saa.

PS. Sõitsin täna ka naastrehviga autoga ja pidamine oli kaugel suvisest!!!
Viimati muutis maestro, 26.03.2008 21:10 37, muudetud 2 korda kokku.
BMW E39 528i Shadowline 98' -˃ Volvo V70 Move 05' -˃ Toyota LC120 05' -˃
Honda CR-V 16'
Kasutaja avatar
täpp
Huviline
Postitusi: 221
Liitunud: 12.06.2007 18:21 25
Asukoht: hps
Kontakt:

Postitus Postitas täpp »

paramparaa :D
selle talve ilusaim päev :D
mitte küll pemm, aga õrritamiseks ikkagi piisav :D
Pilt

Pilt
Pilt
Pilt

loodame et nüüd ära ei bannita :P
JannP
Huviline
Postitusi: 930
Liitunud: 19.04.2005 20:58 41

Postitus Postitas JannP »

Ma mõtlesin ka et mis seal ikka suverehv all, küll ikka kuidagi saab sõidetud.. kuni tänase hommikuni. Sõitsin autoga 1km ja sellest aitas kui tartu mnt mäest alla tulles külg ees pani, parkisin auto haigekassa juurde ja läksin trammi peale.. ja tramm läks järgmises peatuses KATKI! Edasi liikusin jala.

Praeguseks on rehvid vahetatud ja vahe on nagu öö ja päev. Suvekaga ei saa kohalt ära, pidurdades ragiseb nii ABS ja kui veidi rooli keerata siis paneb tagaosa jälle ära.
Viimati muutis JannP, 26.03.2008 21:15 03, muudetud 1 kord kokku.
Kasutaja avatar
Mardo
Huviline
Postitusi: 1238
Liitunud: 05.10.2005 22:25 01
Asukoht: Võru
Kontakt:

Postitus Postitas Mardo »

pidamise kohapealt vähemalt mina alahindan oma oskusi ja rehvi
pidamist kui hakkan sõitma üle oma oskuste või rehvi pidamise nagu
täna sai näha mitmel puhul. Üks jeeb'i mees mõtles et nelik teeb töö ära
ja sinna posti najale ta oma auto siis jättiski, pilti kahjuks pole aga väike
õppetund temale ma loodan :)
Indrek_M
Huviline
Postitusi: 3449
Liitunud: 31.08.2004 12:58 12
Asukoht: Tallinn

Postitus Postitas Indrek_M »

ImreR kirjutas:Mind häirib siin teemas, see kuidas suverehvidega sõitjad uhkustavad ja justkui õigustavad kui hästi nad hakkama saavad.
Noh ma esindan siis teist äärmust - mul autol suverehvid all ja ma ei hakanud autot isegi mitte välja kaevama :)
Kui vaatasin kuidas talverehvidega autod maja eest minema ei saanud, siis ... mul on kogu maja ilmselt kõige madalam auto - suverehvid selle lumesaha parklast välja vedamisega ilmselt hakkama ei saa. Ja kui kaevamise ja lükkamise tulemusena saakski siis ... liiklusesse loteriid mängima pole ka mõtet minna - ilmselgelt kui mingi naastrehvimees ees järsult pidurdab, siis kelgutan tagant selga.

Muidugi noh ... tööle ma täna ei jõudnudki - alustuseks ootasin 45 minutit (marsa peaks käima iga 15 minuti tagant), esimene marsa läks külavahelt 18 paiku :lol:
Ehk homme õnnestub paremini, marsat pean silmas.
Indrek
Kasutaja avatar
Joonas530
Huviline
Postitusi: 97
Liitunud: 13.08.2005 10:18 23
Asukoht: tallinn

Postitus Postitas Joonas530 »

Väga ilus ilm on, kahju et seda varem ei tulnud. Lisaks oli täna korralik trenni päev. Kuna eelmine nädalavahetus sai ka suvekummid alla, mis ei ole just sügava mustiga, sai hommikul kell 7.00 aknast välja vaadatud ning soojad riided selga ning õue rehve vahetama. Umbes kolmveerand tundi ning suurt tuisku hiljem said hoovis tungraua abil talverehvid taas alla. Arvatavasti poleks muidu isegi hoovist välja saanud. Kuid sellega polnud spordipäev veel lõppenud, kui õhtul töölt tulema hakkasin oli töökoha parkla stabiilselt vähemalt 25cm lumekihi all(kohati ka palju rohkem). Seega kuna plonud ainus kes koju saada tahtis, siis hakkas tööle 3meheline labidameeste brigaad, ning 1tund hiljem said ka meie autod välja.
Ning suvekummidega kõvad sõidumehed tulge ja näidake, et teil pole probleeme oma suverehvidega sellistes tingimustes.
Kasutaja avatar
Reimers
Huviline
Postitusi: 6155
Liitunud: 16.01.2007 23:16 36
Peamine sõiduk: CUPRA ST400
Asukoht: Rae

Postitus Postitas Reimers »

Täna sai siis jala tööle mindud :lol: Ajasin küll auto välja hommikul ja sõitsin ka väikse jupi kuid siis otsustasin jala ikka edasi minna :D Asi oli ikka päris hirmus, nüüd panin siis talvekad tagateljele tgsi
Kasutaja avatar
hollow
Huviline
Postitusi: 1913
Liitunud: 02.08.2004 13:54 58
Peamine sõiduk: 520d xDrive

Postitus Postitas hollow »

maestro kirjutas:Lugesin ka selle tema huviga läbi ja hakkas häirima see moraali lugemine teemal "suvekummi mehed" - vähegi mõtlev inimene kelle autol on suvekad all ja pole viimane häda liikuda, ei sõida autoga täna. Milleks peab seda pidevalt korrutama :?: Mu enda auto on suvekatega ja seisab lumehanges.
Ja täna jäi silma et osad "talvekummi mehed" sõidavad nagu suvel :? Seega ma ise kardaks neid "talvekummi mehi" rohkem kohati.
Siin eespoolgi üks kodanik mainis, kus teeolud olid pehmelt öeldes sitad ja tema sõitis rahulikult 90-100ga(kuna temal on talverehvid all), kui teised venisid 60-70ga.

Aga hoiame ikka oma liikurid tervetena ja rahuliku õhtupoolikut :D
vat ma ei näe põhjust teepeal pidurdada... teeolud nüüd nii kehvad ka ei ole, et peab sõitma 90 alas 60ga ja 70 alas 40ga... olles läbinud libedakoolitusi kümneid kordi mida enamik siinseid kasutajaid healjuhul korra peale autokooli on läbinud, ja kui ma siiski tunnen ennast roolis kindlalt, siis milleks venida?
Viimati muutis hollow, 26.03.2008 21:42 28, muudetud 1 kord kokku.
Kasutaja avatar
aise
Huviline
Postitusi: 2296
Liitunud: 28.02.2006 11:15 25
Asukoht: Tallinn

Postitus Postitas aise »

hommikul jäin maja ees kinni, õhtul jäin maja ees kinni :| hetkel on auto nii kinni pargitud maja ette, et enne sula minema ei saagi enam :D lamell ja lahtine differ imevad koos lahinal...
Kasutaja avatar
redline
Huviline
Postitusi: 2181
Liitunud: 08.02.2006 19:04 31
Asukoht: Võru/Tartu
Kontakt:

Postitus Postitas redline »

aise kirjutas:hommikul jäin maja ees kinni, õhtul jäin maja ees kinni :| hetkel on auto nii kinni pargitud maja ette, et enne sula minema ei saagi enam :D lamell ja lahtine differ imevad koos lahinal...
Ega suure lume sees ei loegi vast eriti palju kas lamell või nael, juhul kui jääd all pole :)
Kasutaja avatar
wirx
Huviline
Postitusi: 793
Liitunud: 08.05.2003 10:14 54
Peamine sõiduk: M5
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Postitus Postitas wirx »

lähen täppi õrritusega kaasa

http://www.wirx.ee/porsche/?dir=.%2Flumes%2F siin on kenasti näha ka, et linn peaks ikka mulle soti päevas viskama...mõni tee sai kindlasti puhtamaks :)

Pilt
BMW M5 V10
Sqad
Huviline
Postitusi: 169
Liitunud: 29.08.2005 20:05 10
Asukoht: Tallinn

Postitus Postitas Sqad »

njahh,tänane "talv tuli ootamatult" päev seljataga.
Negatiivne see,et krt sahkasid ei näinud ma küll ,mis tegi muidugi meele kurvaks...aga samas mõistlikult liikudes oli päris mõnus.
õhtul sai siis naise auto võetud ja sellega lumesõõrikuid teha,nummi oli.
Eero sõitu sai ka vaadatud...liigub küll see ix tal :)
Kasutaja avatar
umptsik
Huviline
Postitusi: 258
Liitunud: 19.03.2007 10:09 17
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Postitus Postitas umptsik »

Harjumatu näha lumise esikapotiga soojaks sõidetud autot :roll:
Kasutaja avatar
CSR
Huviline
Postitusi: 1079
Liitunud: 22.06.2006 10:52 12
Peamine sõiduk: e38
Asukoht: Tallinn

Postitus Postitas CSR »

Tallinnas mustamäel istusin 4tundi kinni.Üksinda ja ilma labidata
Pilt
hanno
Huviline
Postitusi: 4711
Liitunud: 01.10.2002 11:41 05
Peamine sõiduk: BMW 520d
Asukoht: Tallinn

Postitus Postitas hanno »

Mina ei jaksa nende talveilmadega linnavõimudega kakelda enam.
Terve päev on möödas aga kodu juures minu hinnangul päris palju sõidetav tänav ei ole sahka näinud.
Iga hetk on keegi kahe tee ristumise kohas kinni, kuna lumi on ees paks.
Tänaval ise on kaks jälge autode poolt sisse sõidetud, mis tähendab, et 2 autot korraga sõita ei saa. KUi keegi vastu tuleb, siis üks peab järgi andma ning suure tõenäosusega jääb lumme kinni.
Kasutaja avatar
Marko S
Huviline
Postitusi: 3549
Liitunud: 11.10.2005 19:02 22
Peamine sõiduk: E39 530d
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Postitus Postitas Marko S »

Ma just tulin mööda sõpruse puiesteed ja R*ISK,mingi idoot oma audiga (arvatavasti 4x4) lasi rahulikult külgees autode vahel :evil: :evil:
Ausõna tahaks pahasti öelda,aga no mida sa tõmbled sirgel teel külees.Aga no ikka kui sünnist saadik pea kui munakoor,siis pole ikka midagi teha.
Suletud