Remonditöökodade ametieetika

Vaba teema
pancho villa
Huviline
Postitusi: 657
Liitunud: 04.04.2009 11:02 59

Re: Remonditöökodade ametieetika

Postitus Postitas pancho villa »

HrHuu kirjutas: Remondimehed... teie tehke oma teema.
milleks, et ei oleks mõlemapoolset avalikku ja edasiviivat diskussiooni, vaid turumuttide nutt ja hala, et seal sain nüüd küll piki udaraid?
leits
Huviline
Postitusi: 1030
Liitunud: 21.03.2008 11:22 13

Re: Remonditöökodade ametieetika

Postitus Postitas leits »

No ma ei eta, konkreetselt Carmastersiga on küll minul positiivsed kogemused.
Viisin auto ketaste ja klotside vahetsuse ning tehti ka silla kontroll ning see oli vedel, mis vedel.

valdek helistas 3-4x ning ütles, mis konkreetselt läbui, ala amordid õõtsad, rattalaagrid, rooliotsad jne jne .. Ütles ka umbkaudse hinna ~35k (ketaste ja klotside esmane eelarve oli midagi muud obv olnud) .. ning sinna kanti ta tuligi. Ennem ei pandud mitte midgai töösse, kui küsiti minu nõusolekut .. Samas kui nuud klient ytleks et jah pange töösse ning auto valmis läheb kohale ning ytleb, et mul raha pole, siis töökoja poolt on ka suht nutune seis ... oma raha eest on jupid alla pandud + töö jne, kuid raha ei kuskil ..

Loodame, et meie ühiskond natukene areneb ning tekib nö "usaldus" kliendi ja töökoja vahel ..

Samas eks klientidel ka raske, kuid kui ei jõua remontida tuleb autot vahetada .. Pool tartut on E39 ja E60 täis, mis üle lamava politseri sõites kägisevad nagu sead aiavahel (ei pea kedagi isiklikult silmas, vaid üleüldiselt ...)
HrHuu
Huviline
Postitusi: 323
Liitunud: 19.01.2005 19:36 40
Asukoht: Läänemaa

Re: Remonditöökodade ametieetika

Postitus Postitas HrHuu »

pancho villa kirjutas:
HrHuu kirjutas: Remondimehed... teie tehke oma teema.
milleks, et ei oleks mõlemapoolset avalikku ja edasiviivat diskussiooni, vaid turumuttide nutt ja hala, et seal sain nüüd küll piki udaraid?

Loe teema pealkirja, siis saad aru milleks. Teemast kõrvale kalduvad just remondimehed millegipärast. Ja ma ei leia, et siin teemas oleks tekkinud mingi diskussioon. Paar inimest on kirjeldanud halba kogemust, mis nende eetikanorme arvestades on olnud ebaeetiline. Ja paar autoremonditeenust pakkuvat isikut peksavad selle eest oma klientisid. Kus see diskussioon on? Ja siis on veel vahepalaks paar irvet, umbes et ässitaja pole aga verd tahaks näha.

Carmastersiga endal ka sarnane kogemus. Ei ütle midagi paha töö ja teeninduse kohta. Kunagi ammu ei tahetud seal küll arveid anda, kuid viimasel ajal pole ka sellega probleemi olnud.

Lisaks tundub, et siia teemasse ei saa kirjutada ühtki teema pealkirjaga seonduvat posti, ilma et see poleks nutt ja hala kellegi meelest. Võibolla te ise nutate ja halate kusagil pidevalt, et teil see hala kogu aeg meeles püsib. Ning näita mulle koht, kus mina näitkes kirjutan, et ma kusagil konkreetselt seal vastu udaraid sain!?
Viimati muutis HrHuu, 13.05.2010 15:31 41, muudetud 1 kord kokku.
HrHuu
Huviline
Postitusi: 323
Liitunud: 19.01.2005 19:36 40
Asukoht: Läänemaa

Re: Remonditöökodade ametieetika

Postitus Postitas HrHuu »

No minu jaoks on minu jutu nimetamine kraaksumiseks ja halaks juba asi, mis ei peaks nagu kliente teenindavate inimeste poolt tulema. Ok, päris peks veel ei ole, pakkusin üle, olen õrna hingega.
Ma küsisin Patricu käest konkreetselt, kas tema meelest on vigase ABS anduri leidmine täisdiagnostika. Tema vastuses loen aga mingist pihustist ja kapotist ja remondiga kaasnevatest ootamatutest kulutustes. Lisaks veel klientidest, kes jooksevad ära, ei maksa ja käivad sõpradega "mölisemas".
Laiematest tagamaadest rääkides on diislijoodiku point selge, see on see, et kaasnevad ootamatud kulud. Selle põhjuseks tehnika iga ja läbimõtlemata inseneritöö. Nagu eelpool ütlesin, see on täiesti normaalne nähe. Ma ju ei vingu selle pärast... või vingun? Vana purunenud ABS anduri kohta ütlesin, et ma ei ole seda tahtnud tasuta, aga arvan ka, et selle pealt poleks pidanud endale kasumit teenima. Lisaks teavitamatta jätmine... Millised need laiemad tagamaad veel on?
HrHuu
Huviline
Postitusi: 323
Liitunud: 19.01.2005 19:36 40
Asukoht: Läänemaa

Re: Remonditöökodade ametieetika

Postitus Postitas HrHuu »

Õigust räägid diislijoodik, aga ütle siis otse, mis Sind minu jutus häirib? Et milles see hala seisneb? Kas minus pole head tahet? Olen kõik küsitu "mölisemata" ära maksnud. Millist head tahet ma oleks saanud veel üles näidata? Teised andurid ka puruks peksta ja ennast teenindada lasta või? Või pean ma Sinu meeleheaks lihtsalt vait olema?
Või häirib Sind see, et ma nüüd tagantjärele "mölisen" Tead, see häirib mind ka! Aga loe eestpoolt, ma küsisin, et kuidas siis sellises olukorras käituda. Ei ole ühtegi vastust saanud, milline see õige käitumine oleks. Kohe tarbijakaitsesse ronida? Maksuametisse arvete mitteandjate peale kituda? Võsapets kutsuda?
Minu juhtumid ongi just sellised, kus teenindajapoolne hea tahe puudub.
Relk
Huviline
Postitusi: 1665
Liitunud: 21.08.2004 00:06 09
Asukoht: Tallinn

Re: Remonditöökodade ametieetika

Postitus Postitas Relk »

Kogu selle pika jutu kokkuvõtteks võib öelda, et käige rohkem margiesinduses. Seal ei tulda teid tülitama hoolduse/remondi käigus kannatada saanud muude osade pärast. Väikestel nurgatagustel tegijatel ei ole paraku seda võimalust mõelda kliendi rahulolule pikemast perspektiivis. Neil on vaja kuu lõpus üür ära maksta ja ka külmkapp ära täita. Samuti on margiesindustega keerulisemaid vahejuhtumeid lihtsam lahendada. Suvalised kaks meest, koer ja tõstuks saadavad su lihtsalt pikalt.
pancho villa
Huviline
Postitusi: 657
Liitunud: 04.04.2009 11:02 59

Re: Remonditöökodade ametieetika

Postitus Postitas pancho villa »

HrHuu kirjutas: Loe teema pealkirja, siis saad aru milleks. Teemast kõrvale kalduvad just remondimehed millegipärast.
ma ei loe teema pealkirjast välja palvet teemasse vastata vaid juhul, kui on tahtmine kõikvõimalikud õlinäpud ja mutrivellod maapõhja kiruda. lisaks tundub, et sõna eetika tähendus on mõnele mehele küll väga kauge ja tähistab seda, et tema kui klient võib töömeest sõimata palju tahab, tema on ju ikkagi klient ja kui töömees vastu annab, nutetakse "ametieetikast" ja võibolla tuuakse esile ka mõni muu keeruline sõna, mis kõlab tähtsalt aga mille tähendust päris hästi ei tea.

ma ei taha väita, et manseti-matid teinekord räiget haltuurat ei tee, aga hakata nüüd nende juttu maha tegema väitega, et teemast kõrval ja loe pealkirja on suht iba.
HrHuu
Huviline
Postitusi: 323
Liitunud: 19.01.2005 19:36 40
Asukoht: Läänemaa

Re: Remonditöökodade ametieetika

Postitus Postitas HrHuu »

pancho villa kirjutas:
HrHuu kirjutas: Loe teema pealkirja, siis saad aru milleks. Teemast kõrvale kalduvad just remondimehed millegipärast.
ma ei loe teema pealkirjast välja palvet teemasse vastata vaid juhul, kui on tahtmine kõikvõimalikud õlinäpud ja mutrivellod maapõhja kiruda. lisaks tundub, et sõna eetika tähendus on mõnele mehele küll väga kauge ja tähistab seda, et tema kui klient võib töömeest sõimata palju tahab, tema on ju ikkagi klient ja kui töömees vastu annab, nutetakse "ametieetikast" ja võibolla tuuakse esile ka mõni muu keeruline sõna, mis kõlab tähtsalt aga mille tähendust päris hästi ei tea.

ma ei taha väita, et manseti-matid teinekord räiget haltuurat ei tee, aga hakata nüüd nende juttu maha tegema väitega, et teemast kõrval ja loe pealkirja on suht iba.
Ma ei ole ühtegi töömeest sõimanud ega maapõhja kirunud. Ehk viitsid ka lugeda, mida ma kirjutan.
Kirjeldan oma halbu remonditöökoja külastamise kogemusi, mida kõikidest külastustest kokku on umbes 1%
Pole kunagi käinud kusagil bossamas suhtumisega, et mina olen klient ja kuningas.
Võib-olla on minu jutt suht iba, aga hakata teemas, kus räägitakse remonditöökodade ametieetikast seletama sellest, et vaadake, millised te tõprad kliendid ise olete, on vähemalt samasugune iba.

No nüüd on Sinu võimalus, räägi siis oma kogemustest räiget haltuurat teinud manseti-matidega, mitte ära kiru mind, et mina oma kogemused kirja olen pannud. Või räägi, millist ametieetikat Sina ootad. Või räägi, mida teha, kui Sinu arvates on käitutud nii, nagu pole seaduslik või inimlik. Või räägi, miks ma peaksin enda juhtumite puhul enda suhtumist muutma, võib-olla olen tõesti asjadest valesti aru saanud.


Lisaks sain tarbijakaitsest vastuse Acar.ee loole. Hiljem täpsustan, aga eelinfoks nii palju, et Acar.ee tegelased otsustasid minu peale tarbijakaitsele valetada. Ja ega ma seda valet kuidagi ümber lükata ka ei saa, nii et... lõppkokkuvõttes jääb klient ikkagi lolliks :D
Kasutaja avatar
kapa
Huviline
Postitusi: 2609
Liitunud: 18.03.2006 17:26 57
Kontakt:

Re: Remonditöökodade ametieetika

Postitus Postitas kapa »

targemat pole teha teil ?
Kasutaja avatar
ratteh
Huviline
Postitusi: 255
Liitunud: 22.10.2008 09:15 09
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Re: Remonditöökodade ametieetika

Postitus Postitas ratteh »

Siin võeti ühelt poolt väga kaitsev positsioon sisse kohe, nagu tuntakse, et kriitika olla sinna suunatud.
Taluge rohkem kriitikat ja tehke sellest omad järeldused ja proovige asju paremuse poole liigutada.

Tehakse ju siin ja seal head tööd tegelikult :)
Asi kisub esialgsetest postitustest ja eetikast väga kaugele...
1,8l E46 coupé 12/1999
Suletud