Remonditöökodade ametieetika

Vaba teema
Snow
Huviline
Postitusi: 775
Liitunud: 20.12.2005 23:05 02
Asukoht: Tartu

Re: Remonditöökodade ametieetika

Postitus Postitas Snow »

diislijoodikule tuleb aasta Targutaja tiitel anda
Mihkel_O
Huviline
Postitusi: 645
Liitunud: 15.12.2004 00:10 50
Asukoht: Tartu
Kontakt:

Re: Remonditöökodade ametieetika

Postitus Postitas Mihkel_O »

joffe kirjutas:
diislijoodik kirjutas:Eetika on tore asi, kuid kuidas saab lukksepp olla läbinisti eetiline, kui...
Loe teema uuesti ja kaine peaga läbi ja arva ära, miks su jutt mööda kisub. Sulle seletatakse mitu korda, aga nagu ube vastu seina... Oled sa keegi lukseppade a/ü-st, kes seisab "omade" eest ja süüdistab kõiges "kõrgemal tasemel asuvat" ehk siis tehast. Selleks pead paraku kasvõi uue teema tegema, sest siia ei sobi sinu targutamine mitte! :|
+1, asi polegi niivõrd selles, kas midagi on katki läinud ja kes vastutab, kuivõrd selles, et katkiläinud/kaotatud/ohtlikest vigadest jms. asjadest ei teavitata klienti. Ja see on selgelt teenust pakkuva isiku poolt ebaeetiline/kuritahtlik. Diislijoodiku jutt on kõik õige aga koht on vale. Selleks on meil ju olemas Sõidurõõmu teema.
Kasutaja avatar
ratteh
Huviline
Postitusi: 255
Liitunud: 22.10.2008 09:15 09
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Re: Remonditöökodade ametieetika

Postitus Postitas ratteh »

Tegelt kuluks ära üks netisait auto töökodadest, kus inimesed saavad hinnata erinevaid aspekte (hind, teenindus, töö kvaliteet jmt) ja lisaks sisse kanda ka omapoolsed kommentaarid koos tehtud tööde ja tekkinud probleemidega.

Lisaks sellele võiks inimesed tehtud tööde eest makstud summad üles kirjutada.

Praegu siit topicust sain head infot, et oma amortide vahetuse eest peaksin maksma ca 350 eeki amort.
Varem mul polnud sellest aimugi ja seetõttu on suur võimalus üle saada :D

p.s. UM-i klienditeenindus on üsna ****, 2 päeva jooksul ei suudetud mind ühendada õige inimesega, sest ta oli üksi tööl ja olevat hullumaja. Lõpuks sain meiliaadressi, kuhu kirja saatsin kuid vastust pole ma 3 nädala jooksul veel saanud :D
1,8l E46 coupé 12/1999
HrHuu
Huviline
Postitusi: 323
Liitunud: 19.01.2005 19:36 40
Asukoht: Läänemaa

Re: Remonditöökodade ametieetika

Postitus Postitas HrHuu »

Ja seal saidil võiks olla veel üks osa varuosapoodidest, sealhulgas ka netipoodidest.
Just oli ebameeldiv kogemus Acar.ee -ga. Tellisin üsna kalli jupi, mida ikkagi lõppkokkuvõttes vaja ei läinud, sest õnnestus vana korda teha. Netipoodidest tellides kehtib teatavasti meil 14 päevane tagastusõigus küsimusi esitamata. Teatasin kolm päeva peale jupi saamist, et soovin selle tagastada. Vastu tuli kiri, et kompenseeritakse kuni 70% kauba hinnast. Kui selle peale imestust avaldasin, vastati et neil on selleks täielik seaduslik õigus ja auto varuosade netist tellimine on sama mis poest ostmine. Võibolla ongi, aga mis seadusele nad viitavad, seda ma ei tea. Diislijoodik kindlasti teab. Igatahes kirjutasin kaebuse tarbijakaitsesse, eks näis mis edasi saab. Muidugi ei ole seda kuni 70% juttu nende veebilehel.
Raha sain lõpuks tagasi 80% ja muidugi mitte 2 päeva jooksul, nagu nad oma lehel lubavad. Eks nad hakkavad rõhuma sellele, et pakend oli rikutud, aga see oli rikutud juba siis, kui mina selle kätte sain. 5kilone raudkolakas lõhub transportimisel enda ümber papppakendi üsna kenasti ära, eriti kui see ainult kilesse mässida.
Acari poolt mulle saadetud kirjas on öeldud ka, et see kuni 70% kehtib ka garantiijutumite korral. Nii et palju õnne, kui sealt vigase jupi saate.
guido500
Huviline
Postitusi: 322
Liitunud: 24.03.2006 16:18 30

Re: Remonditöökodade ametieetika

Postitus Postitas guido500 »

sidevahendi abil sõlmitud (telefon, net, tvshop. jne) ostumüügi-lepingule kehtib tagastusõigus 14päeva. Kaup peab olema komplektne ja originaalpakendis. müüjal on õigus ostuhinnast maha arvata kuni 10euri saatmiskuludeks, kõik ülejäänu tuleb tagasi maksta.
bemar, bemar, über alles! :)
randolsd
Huviline
Postitusi: 280
Liitunud: 03.02.2008 18:27 21

Re: Remonditöökodade ametieetika

Postitus Postitas randolsd »

Ühest asjast ma aru ei saa...
Foorumis teenuste all mitmed tublid meie neljarattaliste eest hoolitsejad...

AGA.. 2 näidet.. (vabalt valitud)

1) Mobilespa - Kiidulaulu väga palju ja ongi väga hea koht..

2) Valdek ja Patrik nüüd ühes kohas! - kommentaare 0 <-- miks ometi..

Isiklikult olen Valdeku ja Patriku tegemistega rahul. <-- kunagi ei jää probleem lahendamata..

Tehke siis suud lahti, küll siis asjad paranevad ka.
e39. 99a. 535. tumesinine. manual. M-pakett. <--- Müüdud.. Thank you GOD:)
Kasutaja avatar
Riivo
Huviline
Postitusi: 8162
Liitunud: 27.02.2003 10:13 41
Peamine sõiduk: Ateca 4Drive
Asukoht: Edgarlandia
Kontakt:

Re: Remonditöökodade ametieetika

Postitus Postitas Riivo »

..sa oled siis siin foorumis liiga vähe figureerinud et kuulda erinevate populaarsete remondikohtade kohta korduvat negatiivset vastukaja...aga põhjusel et ei taluta kriitikat siis on suht mõttetu asjast rääkima hakata...üritatakse vastu keerutada ja jääb õigust veel ülegi...nähtud siin mitu korda
´17 4Drive
joffe
Huviline
Postitusi: 1990
Liitunud: 01.11.2005 19:53 22
Peamine sõiduk: E61-2007-525D
Telefon: 56623817
Asukoht: Valga

Re: Remonditöökodade ametieetika

Postitus Postitas joffe »

diislijoodik kirjutas:Snow tähanedab antud teemas kodanikku, kelle auto ei tahtnud isegi DIA-s remondile alluda kelle post on siin teemas 30.01.2010 18:50 15.
Tänud! Pole enam meeles, kes teema alguse poole sõna on võtnud. Korrektselt väljendudes oleks võinud märkida "kasutaja Snow" või siis lihtsalt "Snow", eks ole?! ;)
joffe
Huviline
Postitusi: 1990
Liitunud: 01.11.2005 19:53 22
Peamine sõiduk: E61-2007-525D
Telefon: 56623817
Asukoht: Valga

Re: Remonditöökodade ametieetika

Postitus Postitas joffe »

Vastatud PS- i kaudu :| .
Kasutaja avatar
Riivo
Huviline
Postitusi: 8162
Liitunud: 27.02.2003 10:13 41
Peamine sõiduk: Ateca 4Drive
Asukoht: Edgarlandia
Kontakt:

Re: Remonditöökodade ametieetika

Postitus Postitas Riivo »

herr diislijoodik..üldiselt pole siin mingi juristieetika teema, see keerutamine poliitikakombel muudab su postitused suht raskesti mõistetavaks ja küsitavaks kas üritad koguda Savusaare kombel kõneldes postitusi või sa pole ammu lugenud teema pealkirja...jääb mulje et me räägime konkreetsest juhtumist nagu aiast ja sa laia juttu keerutades mingist aidatagusest..igatahes pole ma terve lehe ulatuses aru saanud kuidas su jutt oleks haakunud ülalkirjeldatud HrHuu kogemustega autoremonditöökojas.

Ja ära hakka siin järgnevalt kaagutama minu enda saamatusest enda harimise osas, ma võin mürki võtta, et ma pole einuke inimene kellel selline arvamus siin on.
´17 4Drive
Kasutaja avatar
Leho
Huviline
Postitusi: 4557
Liitunud: 29.03.2005 21:41 31
Peamine sõiduk: BMW E60 550I
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Re: Remonditöökodade ametieetika

Postitus Postitas Leho »

seses DIA-aga tartust siis. Sõbrapoisi auto käivitumisprobleem lahendati nii et EWS-i remondi asemel pandi arvutiga lihtsalt DISABLED ja selle eest esitati veel remondiarve ka. Mõistmatuks jääb miks hiiliti probleemist mõõda selle asemel et probleem lahendada.
BMW E60 550i MY05 270KW. Telefoni number : +372 56 206 746
Iga foorum on täpselt tema omanike ja modede andekat nägu.
Kasutaja avatar
Muhv
Klubiliige EKBK
Postitusi: 2206
Liitunud: 18.11.2002 22:35 02
Peamine sõiduk: i12, i01s, G05

Re: Remonditöökodade ametieetika

Postitus Postitas Muhv »

diislijoodik kirjutas:... "hambaarstid", kes tehnilisse rubriiki treivad teemasid:"Appi, ei käivittu!"..
.
12 points! See läheb küll foorumi kullafondi! Pole ammu nii heasti naerda saanud! :lol: :lol: :lol:
patrik
Huviline
Postitusi: 4587
Liitunud: 19.01.2003 20:29 39
Asukoht: BMW diagnstika, Kuma tee 8, Peetri
Kontakt:

Re: Remonditöökodade ametieetika

Postitus Postitas patrik »

paljud kaebavad et on kallis mõne juures käia- siis käivad mingi odava käpardi juures, maksavad hulka raha tühja aga ise on julmalt rahul- ikkagi odav vend ju. näiteks see:
http://foorum.bmw-club.ee/viewtopic.php ... 43&start=0
Ära saada mulle sõnumit, helista! Tel:5028520
patrik
Huviline
Postitusi: 4587
Liitunud: 19.01.2003 20:29 39
Asukoht: BMW diagnstika, Kuma tee 8, Peetri
Kontakt:

Re: Remonditöökodade ametieetika

Postitus Postitas patrik »

samuti on veel neid kes tellivad mingi töö ja nähes et on varjatuid vigu mis kalliks maksma lähevad siis sellest loobuvad ja on jällegi töömehe peale pahased. nagu see viimane keelevahetuse kaebaja. kui ikka mõni plokk autoga kokku ei sobi siis keelt vahetada ei saa. plokki vahetada kah ei taha ja töömehele raisatud aja eest kah ei taha maksta.
Ära saada mulle sõnumit, helista! Tel:5028520
HrHuu
Huviline
Postitusi: 323
Liitunud: 19.01.2005 19:36 40
Asukoht: Läänemaa

Re: Remonditöökodade ametieetika

Postitus Postitas HrHuu »

patrik kirjutas:samuti on veel neid kes tellivad mingi töö ja nähes et on varjatuid vigu mis kalliks maksma lähevad siis sellest loobuvad ja on jällegi töömehe peale pahased. nagu see viimane keelevahetuse kaebaja. kui ikka mõni plokk autoga kokku ei sobi siis keelt vahetada ei saa. plokki vahetada kah ei taha ja töömehele raisatud aja eest kah ei taha maksta.
No minule ei pakutud mingit ploki vahetust, öeldi et ei saa ja kõik. Ja selle välja selgitamine, et seda teha ei saa, võttis aega umbes 5 minutit. Kui palju on veel töid, mille puhul tuleb 5 minutilise töö eest maksta 200.- ka juhul, kui tulemust pole? 2400.- krooni tund... Ja sellele otsa vigase abs anduri leidmine, teine 5 minutit ja 500.- 6000.- tunnitasu. Keskmiseks tuleb siis 4200.- tund. Ja muidugi ei anna see onu arveid ja ei maksa arvatavasti ka makse.
Arvan, et iga töömees on palka väärt. Ise tegelen päevatöö kõrvalt kodu- ja kontoriarvutite remondi müügi jne. seonduvaga. Sellised summad on minu jaoks ulmelised ja kui tulemust pole, ei leia ma kuidagi enda jaoks mingit õigustust inimese käest raha küsida. Pole ka kunagi enda poolt pekki keeratud asjade eest klienti koorima hakanud. Teen asja oma kuludega korda isegi siis, kui lõppkokkuvõttes miinusesse jään.

Ma ei ole kellegi peale pahane, eks igaüks küsib oma teenuse eest palju tahab. Aga näiteks minu ta kliendina kaotas ja ma tean, et ma pole ainus. Küsimus ongi selles, et kas selline teguviis tundub eetilisena? No mulle ei tundu ja ise teisi inimesi teenindades ma nii käituda ei suuda. Olen küll selle tõttu vaesem ja ei saa uue bemmiga ringi vurada, aga südametunnistus vähemalt ei piina.
patrik
Huviline
Postitusi: 4587
Liitunud: 19.01.2003 20:29 39
Asukoht: BMW diagnstika, Kuma tee 8, Peetri
Kontakt:

Re: Remonditöökodade ametieetika

Postitus Postitas patrik »

tegelikult minu kiri siia ei vii mitte kuhugi ja ei muuda kah midagi aga no räägiks kah südamelt ära:

eks põhjuse leiab ikka miks keegi paha on. võõrast raha oskab ka lugeda täpselt nii nagu hetkel vajalik tundub. unustatakse ära kasvõi see et sageli seadmed millega tööd tehakse maksavad mitu korda rohkem kui auto mida parandatakse, või rent või küte. kel vaja kiiret ja edukat lahendust asjale seda ka saab, kes vinguda tahab saab ka seda teha ükskõik mis asja kallal. hinnakiri ja disclaimer on seina peal ja alati on võimalik mitte töid tellida. naljakas on lihtsalt vaadata neid kes siin kõva häälega kraaksuvad aga siis kui häda käes ja keegi lahendada ei suuda siis tulevad tagasi ja teevad näo et nemad küll pole midagi halvasti öelnud ja äkki ikka saaks vaadata. ja neid on päris palju olnud.
eetiline oleks ka töömeest teavitada et tegelikult raha pole, mitte lasta rahulikult töö ära teha ja alles siis sellest teavitada. selliseid geeniusi leidub iga nädal vähemalt üks.
Ära saada mulle sõnumit, helista! Tel:5028520
leits
Huviline
Postitusi: 1030
Liitunud: 21.03.2008 11:22 13

Re: Remonditöökodade ametieetika

Postitus Postitas leits »

patrik kirjutas:tegelikult minu kiri siia ei vii mitte kuhugi ja ei muuda kah midagi aga no räägiks kah südamelt ära:

eks põhjuse leiab ikka miks keegi paha on. võõrast raha oskab ka lugeda täpselt nii nagu hetkel vajalik tundub. unustatakse ära kasvõi see et sageli seadmed millega tööd tehakse maksavad mitu korda rohkem kui auto mida parandatakse, või rent või küte. kel vaja kiiret ja edukat lahendust asjale seda ka saab, kes vinguda tahab saab ka seda teha ükskõik mis asja kallal. hinnakiri ja disclaimer on seina peal ja alati on võimalik mitte töid tellida. naljakas on lihtsalt vaadata neid kes siin kõva häälega kraaksuvad aga siis kui häda käes ja keegi lahendada ei suuda siis tulevad tagasi ja teevad näo et nemad küll pole midagi halvasti öelnud ja äkki ikka saaks vaadata. ja neid on päris palju olnud.
eetiline oleks ka töömeest teavitada et tegelikult raha pole, mitte lasta rahulikult töö ära teha ja alles siis sellest teavitada. selliseid geeniusi leidub iga nädal vähemalt üks.

Aha, see boldis osa on eriti kuldne :D lased tää ära teha ja siis öelda et raha pole :D Jumal hoia:D Issanda loomaaed on ikka suur ..
Kasutaja avatar
toivoku
Huviline
Postitusi: 12044
Liitunud: 04.02.2003 23:56 20
Peamine sõiduk: 524td
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Re: Remonditöökodade ametieetika

Postitus Postitas toivoku »

leits kirjutas:

Aha, see boldis osa on eriti kuldne :D lased tää ära teha ja siis öelda et raha pole :D Jumal hoia:D Issanda loomaaed on ikka suur ..
Sa eitahagi teada kui palju on selliseid inimesi.
524td, 750il , e12 520(m52b28), e21 315(m10turbo), E30 325i coupe, e39 530d, audi allroadc5 , e36 2,5 cabrio :) Kui midagi vaja siis 58344541
Kasutaja avatar
andresv
Huviline
Postitusi: 247
Liitunud: 30.06.2004 15:01 23
Asukoht: Tartu

Re: Remonditöökodade ametieetika

Postitus Postitas andresv »

Üldiselt inimesed suhtuvad raha numbrisse erinevalt. Need kes kuu lõpus suudavad raha kõrvale panna pole mingit probleemi (mõtlemise tasemel siis) maksta viie min. töö eest 500 eeku. Kuna nende tööd hinnatakse tasuvalt, siis hindavad nad ka teiste tööd sarnaselt.

Samas inimesel, kellel pole raha üle, elab teises rahamaailmas ja näeb hindu teise pilguga. Selleks et teenida 500 krooni peab tema töötama terve päeva ning siis peab selle viie minuti töö eest ära andma.

Jutu point on see, et inimese mõttemaailm muutub, sõltuvalt sellest kui palju ta raha teenib.
See nagu nõiaring, mida rohkem raha teenid seda kergemini oled seda nõus ära andma ja arvad, et ka teised peaks sama kergelt oma rahast loobuma.
patrik kirjutas:unustatakse ära kasvõi see et sageli seadmed millega tööd tehakse maksavad mitu korda rohkem kui auto mida parandatakse
Lihtsalt norin, miks peaks klienti huvitama mingi seadme maksumus?
Viimati muutis andresv, 12.05.2010 16:44 46, muudetud 1 kord kokku.
patrik
Huviline
Postitusi: 4587
Liitunud: 19.01.2003 20:29 39
Asukoht: BMW diagnstika, Kuma tee 8, Peetri
Kontakt:

Re: Remonditöökodade ametieetika

Postitus Postitas patrik »

siit ka äkki jõuame lõpuks järelduseni et kui üritad üle oma võimete elada, ära süüdista selles teist.
kui ostad e39 või e38 siis ära süüdista töömeest et remont kallis. osta e30.
Ära saada mulle sõnumit, helista! Tel:5028520
Kasutaja avatar
Riivo
Huviline
Postitusi: 8162
Liitunud: 27.02.2003 10:13 41
Peamine sõiduk: Ateca 4Drive
Asukoht: Edgarlandia
Kontakt:

Re: Remonditöökodade ametieetika

Postitus Postitas Riivo »

..nagu näha siis aur vilele on üsna tugev :mrgreen: :mrgreen:
´17 4Drive
Kasutaja avatar
..heigo..
Huviline
Postitusi: 223
Liitunud: 22.09.2009 11:53 24
Peamine sõiduk: e36 universaal

Re: Remonditöökodade ametieetika

Postitus Postitas ..heigo.. »

patrik kirjutas:siit ka äkki jõuame lõpuks järelduseni et kui üritad üle oma võimete elada, ära süüdista selles teist.
kui ostad e39 või e38 siis ära süüdista töömeest et remont kallis. osta e30.
Üldiselt mul pole midagi hindade kohta öelda, aga kui sa tööd teed, siis võiks muretseda ka selle eest, et kõik auto küljest võetud detailid ka sinna tagasi saaksid, olgu tegu või tühise poldiga.
M3
HrHuu
Huviline
Postitusi: 323
Liitunud: 19.01.2005 19:36 40
Asukoht: Läänemaa

Re: Remonditöökodade ametieetika

Postitus Postitas HrHuu »

Patric, kas nimetad minu lugu kraaksumiseks kõva häälega? Oma arvates räägin vaikselt ja respekteerivalt oma juhtumitest autoremonditöökodades(Selge see, et "patused" tunnevad ennast puudutatuna :D ) . Nagu ennist ütlesin, igaühe oma asi palju oma teenuse eest raha võtab. Minul on hea meel, et ma ei pea seda onu nägema ja kindlasti on ka sellel onul hea meel, et ei pea minusugust senti veeretavat rotti enam nägema.
Seadmete hinnast... tõsi ta on, seadmed maksavad, aga teised tegijad samade seadmetega võtavad oluliselt vähem(või minu auto jaoks samade, mind eriti ei huvita, et nende seadmetega saab näiteks 2008 aasta auto kallal asjatada). Kas sinu meelest on siis vigase ABS anduri leidmine võrreldav täisdiagnostikaga? Huvitav, miks ma neid diagnostika tulemusi siis ei saanud? Või ongi kogu diagnostika tulemus: vasak tagumine andur on läbi? Kliendist hooliv töökoda tuleb kliendile vastu, eriti kui see on püsiklient. Nagu eespool kirjutasin, olen selle vigase anduri teada saanud ka tasuta või 100.- eest. Mis lõbu mul peaks olema selle eest 500.- maksta, kui saab odavamalt?

Patric kirjutab: kel vaja kiiret ja edukat lahendust asjale seda ka saab, kes vinguda tahab saab ka seda teha ükskõik mis asja kallal.

Ma ei saanud ju oma keelevahetusprobleemile lahendust...
Ja ma ei vingu ükskõik mis asja kallal, vaid konkreetsete juhtumite kallal, mis ebameeldivust on valmistanud. On olnud ka palju juhtumeid, mis on meeldivad olnud. See teema on aga ju millestki muust!

Kui Sul, Patric on probleeme kilentidega, kes teatavad peale töid, et raha pole, siis äkki Sa laiatad ka neile kokkuleppimata ala 6000.-/ h arveid? Huvitav, miks minul sellist probleemi kunagi oma 10 aastase tegevusperioodi jooksul pole olnud?

Ahh, et ärge ostke e39 . Sinu jutus on iva... mul on ka vana e34. Tihtipeale on teenuste hinnad hoopis teised, kui sellega kuhugi kohale vajun. Odavamad nimelt. Ja üldse kavatsen selle BMW teema enda jaoks maha matta ja uue garantiilise auto osta, sest igasuguste jupijumalate külastamisest on pehmelt öeldes kõrini.
325 ix
Huviline
Postitusi: 220
Liitunud: 27.06.2004 20:01 40

Re: Remonditöökodade ametieetika

Postitus Postitas 325 ix »

See teema on juba liiga isiklikuks poriloopimiseks läinud. Ehk oleks aeg kinni panna? Või siis püsige teemas ja lahendage omavahelised asjad isiklike kokkulepete kaudu.
Bmw remont Tartus. 50-97478.
HrHuu
Huviline
Postitusi: 323
Liitunud: 19.01.2005 19:36 40
Asukoht: Läänemaa

Re: Remonditöökodade ametieetika

Postitus Postitas HrHuu »

No ma ei tea, ei hala enda arvates eriti midagi.
Käisin ära, nägin et hind minu jaoks liiga kõrge(tagantjärele meenutades tuli see täisdiagnostika jutt alles raha küsides, loll ei taibanud muidugi enne küsida ka hinda) ja enam ei lähe. Kus see hala siin on?
Arvutustehnikast rääkides, siis olen rohkem see süvitsi Nokia mees, mitte suvalt juppide vahetaja. Nii et ma poleks Sulle, härra diislijoodik neid asju arvatavasti pähe määrinud.
Isiklikult kellegi pihta pori ei loobi. Kui inimene julgeb sellist hinda küsida, miks ta ei peaks julgema seda tunnistada? Või on see selline salastatud asi? Minu jaoks on liigkasuvõtmine ebaeetiline ja ise seda ei harrasta.
Ega ma ei jõuagi mingit xenontuledega uut autot osta. Käivad mulle halogeenid ka. Ja mis lepinutasust Sa räägid? Ma ostan auto, mitte ei liisi. Odavamapoolse küll, aga ostan. No eks näis, mis "hala" siis tuleb, aga igal juhul ei tule see BMW foorumis, nii et pole vaja muretseda.
Riigilõivude asja olen isegi mõelnud. Aga riik oskab kulutada isuga ja küll ta küsijale selgeks teeb, et asi ongi kulupõhine.
Üldiselt on minu "hala" otsas. Rohkem juhtumeid, millest paha maitse suhu oleks jäänud, pole olnud. Nimetan siis ka ära kohad, kus on olnud positiivseid kogemusi, et ainult "hala" minust siia teemasse maha ei jääks.

Türi diislimees
Audacer
Carmasters (üks negatiivne erand, üldmulje positiivne)
autoosad.ee
autoladu.ee
Truumu
Haapsalu remondiurgas haigla kõrval... nime ei tea
Kalamaja diagnostikaurgas... nime ei tea

Teiste heade tegijate juurde pole veel jõudnud! Tänud teile!
Mina siinkohal lõpetan. Kellegi vastu viha ei pea! Jõudu kõigile!
Viimati muutis HrHuu, 13.05.2010 00:36 54, muudetud 1 kord kokku.
Kristjan
Huviline
Postitusi: 352
Liitunud: 30.10.2002 19:26 49
Asukoht: Tallinn

Re: Remonditöökodade ametieetika

Postitus Postitas Kristjan »

Remondi poolelt:

Kui Kunde võlgu jääb, siis jäävad ka osad poldid endale. Et ikka tagasi tuleks.

Näited: e6o omanik ei peaks kasti õli ja filtrit liisinguse võtma, e65 omanik võiks leida selle 8 küünla raha. jne jne

Mis eetikast te räägite kui kõike on vaja saada võimalikult odavalt ja kiiresti. Uutel autodel võtab see vigase õõtsa otsimine ka oma aja. Seda ei maksa ju keegi kinni kuna EI TEINUD JU MIDAGI. Pigem võtan peale Sierra mehe kes tuleb ja ütleb, et midagi koliseb. Tal vähemalt on reaalselt PLEKK olemas, et see õõts/rooliots ära vahetada.
Kasutaja avatar
..heigo..
Huviline
Postitusi: 223
Liitunud: 22.09.2009 11:53 24
Peamine sõiduk: e36 universaal

Re: Remonditöökodade ametieetika

Postitus Postitas ..heigo.. »

Kristjan kirjutas:Remondi poolelt:

Kui Kunde võlgu jääb, siis jäävad ka osad poldid endale. Et ikka tagasi tuleks.

Kui sa mind selle all mõtlesid, siis ma pole elu sees kellelegi võlgu jäänud (ei poolda laene ja üle oma võimete elamist), seega su kommentaar veits kohatu.

Üritasid nalja teha või, kui sa päriselt nii mõtled, siis on küll kahju.
M3
Kasutaja avatar
Mrk
Huviline
Postitusi: 321
Liitunud: 23.12.2005 22:04 09

Re: Remonditöökodade ametieetika

Postitus Postitas Mrk »

Ühelt poolt kliendid toovad probleemiks ettearvamatult kasvavad kulud ja selle, et kui auto valmis, lajatatakse mingi ulmearve ette.

Teiselt poolt töömehed toovad probleemiks selle, et pärast tööde teostamist selgub, et kliendil pole raha ja et klient vingub suurte arvete eest, kuigi töömehe meelest on arve õigustatud.

Milles probleem - ? Tehke kokkuleppeliselt ettemaksuarve. Kogenud ja tasemel töömees peaks suutma hinnata küll enne remondi teostamist, palju töö maksma võiks minna ja kasseerida see raha ettemaksuna.
See annaks ka kliendile garantii, et kuskilt taevast ei saja järsku pärast töö valmimist mingi 6000.- / h arve selga...
patrik
Huviline
Postitusi: 4587
Liitunud: 19.01.2003 20:29 39
Asukoht: BMW diagnstika, Kuma tee 8, Peetri
Kontakt:

Re: Remonditöökodade ametieetika

Postitus Postitas patrik »

see on lihtne kui on kindlad tööd mille eelarvet oskad hinnata.
palun ütle kuidas kliendile öelda palju maksab m57 pihustite remont?
alates normaalsest variandist kus pihustid tulevad ilusti välja lõpetades sellisega kus pihustid tuleb maha võtmiseks lahti võtta, kapott eemaldada, suure tõmmitsaga pihustid välja tõmmata, siis tuleb välja et pihusti augud on roostepaska täis, millest osa kukkus silindrisse-järelikult pea maha koos kaasnevate kuludega. arve vahe mitmekordne- kas ikka on töömees süüdi? aga tavaliselt kui nii juhtub siis kuigi on kliendile jooksvalt töö käiku selgitatud ja üksikasjalikult öeldud ka varuosade ja tööoperatsioonide hinnad jooksvalt ( seda tehakse alati) siis kui kõik kokku võtad vaatab ikka sulle otsa jä ütleb et kirvest panid ju. äkki klient ei oska jooksvalt asju kokku arvutada?? või siis kaovad kliendid ära ja ei ilmu välja sest tegelikult sellist summat ei ole. või hakkavad karjuma et miks nii kaua aega läks??

sisuliselt võib lõpmatuseni seda teemat arutada, ikka on keegi süüdi. pigem peaks klient üle küsima ja endale selgeks tegema kui ta teemast aru ei saa. töömees seletab alati lahti kui küsida. kui kohe ei ole võimalik siis töö käigus saab asjad selgeks kus viga on ja palju maksab. kui üle jõu hakkab käima siis kasvõi remont peatada ja seina äärde lükata kuni võimalus tekib edasi teha. kui ei sobi saab alati loobuda.
samuti võiks pilves karjuvad ja ülbitsevad sõbrad koju jätta. mingu hängigu kuskil mujal. mölisemisega allahindlust kaubelda on mõttetu
Ära saada mulle sõnumit, helista! Tel:5028520
HrHuu
Huviline
Postitusi: 323
Liitunud: 19.01.2005 19:36 40
Asukoht: Läänemaa

Re: Remonditöökodade ametieetika

Postitus Postitas HrHuu »

Tänan diislijoodik hoolitsuse eest! Sellest sakslaste karistusest ma kindlasti hoian eemale, pealegi ei jõua ma uut Audit osta ja ei tunne erilist ihalust selle järele ka.

Remondimehed... teie tehke oma teema. Remonditöökodade klientide käitumine ja kiruge seal oma klientisid, kes pole raha maksnud, kes on ära jooksnud ja kes koos sõpradega lõugama on tulnud. Mina paraku pole seda kunagi teinud.

Patric... muidugi on igasuguse vana risu puhul olemas võimalus, et tekkivad ootamatud kulud. See on mulle täiesti arusaadav, kuna ise olen laevamehaanik. Ja on ka minul neid auto remondi puhul tekkinud. Pole probleemi, kui sellest teavitatakse ette. Aga loe palun minu mure uuesti läbi, kui viitsid, jutt ei ole ju sellest. Milleks tuua täiesti asjasse mittepuutuvaid näiteid?
Suletud