Remonditöökodade ametieetika

Vaba teema
xenomorph
Huviline
Postitusi: 8
Liitunud: 10.02.2009 20:21 50

Remonditöökodade ametieetika

Postitus Postitas xenomorph »

Juhtumid, mis mind pahandanud:
1. sõidan töökoja ette, küsin hinda konkreetse töö kohta
Vastus: a) ma ei tea b) pole enne sellele autole säärast tööd teinud, läheb tunnitasu alusel (~300-400 EEK/h)
Järeldus: a) kuidas pean siis teadma, kas suudan selle töö eest üldse maksta?
b) tunnitöö alusel=käpard teeb kauem ja kehvemini, küsib rohkem raha. On ette tulnud, et ei saadagi
tööga hakkama, ei leita viga üles. Maksma pean ikka. Mille eest ometi? Siis võiks ju kasvõi sada
autot korraga ette võtta ja vastata alati, et ei leidnud viga, aga palun, arve on siin...

Kas oskab keegi ütelda mõne töökoja suuremates Eesti linnades, kus ei võeta raha, kui tööga hakkama ei saada? Kus osatakse konkreetse töö puhul hind ette määrata, mitte ei pea ka lihtsamate tööde puhul minema
kassasse tuhande kroonise puhvriga rahatasku vahel?

Ette tänades,
Xenomorph
Kasutaja avatar
Kivissaar
Huviline
Postitusi: 1981
Liitunud: 14.09.2008 18:45 21
Peamine sõiduk: Ducati
Telefon: 56863083
Asukoht: Rakvere

Re: Remonditöökodade ametieetika

Postitus Postitas Kivissaar »

mina igatahes olen selle poolt et kui keegi midagihästi teeb siis on täiesti õigustatud ka see et ta rohkem raha küsib.. ennemini olen nõus rohkem maksma selle eest et asi saaks korralikult tehtud kui hakata seda varsti jälle ümber tegema. ;)
vöiks ju arusaada et kui inimene enivei Passatiga söidab on ta juba eos elule käega löönud nii et vahet pole mis velg seal talvel all on
Rakvererax22
Huviline
Postitusi: 1011
Liitunud: 10.03.2007 12:30 31

Re: Remonditöökodade ametieetika

Postitus Postitas Rakvererax22 »

Ma arvan et kui sa ise tead mida konkreetselt tegema peab, oskad tegijale rääkida, mida ta tegema peab, nt vaheta vasak esi amort ära. Ütleb ta sulle ikka täpselt mis maksab ja kaua umbes läheb. Mõned tööd ongi tunnitööga neil seal. Ei oskagi kohe näidet tuua. Üldjuhul küsin hinna ette, et palju läheb, et millest üle ei lähe, kui auto kuskile remonti viin. Nt oli juhus mul selline, et lasin oma ühel autol tagaratta laagri vahetada ühes remonditöökojas. Öeldi et paar tundi läheb max( 300.- h). Aga läks hoopis 4,5 tundi. ehk siis 1350.- Sain auto kätte. Helistasin Um-i (niisama, oma tarbeks) , küsisin et mis maksab tagaratta laagri vahetus, vastus oli 1200. Ajaliselt 1,5h vist. See mulle esinduse juures meeldibki, et on kindlad hinnad säärastele asjadele. Sama värk on Audaceriga. ( ei tee otseselt reklaami ! - kui kellegi süda valutama peaks ).

Ühesõnaga, soovitan käia kohtades, kes tegelevadki konkreetsete automarkidega. Mitte suva kohtades. Nt "Autoremont" - üldjuhul on sealt tõesti vastus, ei tea, ei oska öelda.
Alati saad ette helistada ja küsida, et mis töö maksab. Ning sellest omad järeldused teha, kuhu minna, ning mida targemaks, kiiremaks pead.
Sest vahel tuleb soodsam isegi lasta teha asi korralikus kohas, kui käia suva õlirulli juures korduvalt sama asja tegemas.
Snow
Huviline
Postitusi: 775
Liitunud: 20.12.2005 23:05 02
Asukoht: Tartu

Re: Remonditöökodade ametieetika

Postitus Postitas Snow »

Hiljuti oli just sama teema mul Tartus asuvas Dia´s, läksin sinna murega et bmw320d pöörded kõikusid tühikäigul ja tosooli tilkus, kohe hakkas pihta et nemad kohvipaksu pealt ei ennusta mis auto viga et peab uurima hakkama, ok olin nõus sellega ja auto jäi ööseks sisse et hommikul saaks probleemi otsima hakata, päevapeale hakkas sisi kõnesi tulema et küll on egr-klapp katki ja sumpas mingid kogujad umbes jne...ja hakkasid muudkui juppe vahetama, nii siis öeldi et tõenäoliselt jahutusradikas katki ja hakati kohe tel. teel uue radika hinda uurima, ütlesin et võtku vana radikas maha ja ma ise lähen ja lasen bussipargis ära kontrollida ning saigi nii tehtud ja oh üllatust radikas ja paisupaak oli täisti terved, sellepeale öeldi et see vana radikas ei kesta enam kaua ja et siis vaja lõdvikutele uusi rõngastihendeid,ok sai siis kõik uued tihendid pandud......auto oli Dia´s 2 ja pool päeva sees olnud siis helistati et valmis tulge järgi ja raha võtke kaasa 7800.- ( kauplesin tel. teel 7500.- peale) .....NB!(ennem pöörded hakkasid kõikuma kui mootor soojaks läks)
läksin siis autole järgi, maksin ära ja läkisme koos tegelasega proovisõitu tegema, tegime väikse ringi ja tundus et kõik korras....tänasin ja läksin ära( mootor ei jõudnud täiesti soojaks minna ja põhja alt leket ka otsima ei hakkand, uskusin et kõik on korras) . Õhtupoole oli vaja nats pikem sõit teha u.15km ja siis hakkas pull jälle pihta pöörded hakkasid kõikuma (mitte nii tihedalt kui ennm aga ikkagi) mõtlesin et savi las ta siis veits hüpleb, järgmine hetk oli see kui tosooli tule lõi armatuuris põlema, läksin vaatasin siis põhja alla ja sealt tuli lausa sirinal...siis sai hing täis ja läksin tagasi Dia´sse, auto aeti sisse ja hakatki otsima et kust lekib ja kujutate ette nad ütlesin et ei leki kuskilt siis lasin ise põlve maha ja näitasin näpuga NÄETE ...kohe aeti auto kõrval kanaliga boxi ja jooksti alla vaatama ning uus versioon oli soojendusradikas lekib salongis.... ja jällegi hakkas jutt nagu alguses et jätke auto siia me esmaspäeval hakkame viga otsima ja üks tüüp vudistas kohe õhtul lammarisse et tuua õppematerjali et milline see salongiradikas on ja kust võiks viga otsida ......ja tundub et nii ongi et maksad neile 400.- tunni eest ja poisid hakkavad õppima et kuda su autot remontida ......kusjuures aastaid tagasi olin kuulnud linnapeal Dia kohta et ``ahned ja kobad`` ja tõesti sellise mulje nad jätsidki kahjuks
Loomulikult ma esmaspäeval autot sinna enam ei viinud, põmst jäin 7500 eegust ilma ja auto seis oli samasugune nagu ennemgi, Jääbki selline mulje et nüüdsel ajal on popp kliendi rahakoti arvel õppida autot remontima, ei ole ju mõtet kallitel koolitustel käia kus peab ise maksma
TarMoH
Huviline
Postitusi: 1260
Liitunud: 21.12.2008 09:21 34
Asukoht: Tallinn/Tartu

Re: Remonditöökodade ametieetika

Postitus Postitas TarMoH »

Endal ka samasugune kogemus autotöökojaga (Autoprofi???), kus algselt öeldi mulle 8h tööd ( sillajuppe vaja vahetada) ... öeldi a'la, et see puks on tavaliselt kinniroostetand, et vaja leeklambiga kuumutada ja sada imet veel teha, et lahti saada. Okei, ütlesin, et teeme ära.... aga mul oli tol päeval vaba aega ja istusin siis töökojas nii kaua, kuni nad autot remontisid.... kokku läks 5h (ei olnud midagi kinni, kõik tuli kenasti lahti) ja vahepeal vaatas veel remondimees autot nagu mingit 2200 aasta mudelit.... Amorti võttis maha ja tagasi peale 3,5h :D (okei, selle sees oli 1h amorditoolmukatte toomine, mis kogemata juhtus vale olema - õnneks selle jaburduse eest lisatasu ei võetud). Samas, kui käisin korraks poes, et mingit näksimist tuua, siis tagasijõudes ajas töömees juba teises töökojaotsas juttu ja lillegi ei liigutanud (20min jooksul). Suht närvi ajas. See siis töökodade eetika. UM'is pole siiamaani veel jama olnud... Öeldud summa on klappinud, isegi siis, kui on mingi 30 min kauem läinud.

Hiljuti käisin ühe remondimehe juures (Tartus Ujula tänavas). Tal läks amordi vahetuseks aega 1,5h (maha, laiali, uus amort, uuesti amort kokku ja uuesti auto kokkupanek) ja tema ütles kohe, et tükitöö, et tema ajaliselt ei võta neid asju, kui just mingi ilgelt suur töö pole (mootor kap remont äkki). Selle eest võttis 250 krooni, minumeelest suht mõistlik .. sillajubina (õõts) eest 100 krooni, mis ka väga mõistlik. Ja kohe näha, et vend tunneb bemme. Väga kiirelt käis igaljuhul see tegemine tal - ei olnud mingit uudistamist ega jura... kohe asjakallale jne. ;)
Kasutaja avatar
Raul_A
Huviline
Postitusi: 927
Liitunud: 02.12.2007 22:26 37
Peamine sõiduk: BMW 735iA
Telefon: 358406813770
Asukoht: Tartu - Elva - Helsinki - Espoo

Re: Remonditöökodade ametieetika

Postitus Postitas Raul_A »

Selliste asjade pärast tulebki kas ise teha või hind kokku leppida!
Tartus käisin enda e34-ga foorumikasutaja Einar juures. Leppisime eelnevalt tööd ja tasud kokku ja nii oligi. Minu pärast tehku tund või kümme. Töö oli tehtud ja mina rahul. :lol:

terv. R
jaaHah
HrHuu
Huviline
Postitusi: 323
Liitunud: 19.01.2005 19:36 40
Asukoht: Läänemaa

Re: Remonditöökodade ametieetika

Postitus Postitas HrHuu »

Käisin e39 esiratta laagrit vahetamas. Töö käigus purunes ABS andur. Sellest teada ei antud vaid avastasin ise töökoja juurest ära sõites, et ABS tuli põleb. Andur vahetati ära ja öeldi, et see oligi juba mäda.
Mis teie arvate, kas oli eetiline, et pidin selle anduri täies mahus kinni maksma? Kuidas sellises olukorras käituda? Pole nagu eriline skandaalitseja ja nõudja...
Steven89
Huviline
Postitusi: 3069
Liitunud: 25.11.2007 23:16 17
Asukoht: Tartu/Helsinki

Re: Remonditöökodade ametieetika

Postitus Postitas Steven89 »

Mina tavaliselt sellistesse kohtadesse ei viigi, kus ise kõrval ei saa olla, mulle ei sobi siuke asi.
Tean, et paljusid remonditöökodasid häirib see, aga siiski.

Ja kui peaksingi kunagi auto kuskile pikemaks ajaks viima, siis uurin ikka töökäiku ka, just sellepärast, et vältida 10 000kr arveid.
BMW E28 524td
Kasutaja avatar
birgit123
Klubiliige EKBK
Postitusi: 2817
Liitunud: 26.12.2005 20:10 36
Peamine sõiduk: BMW 530d xDrive 09/2018, BMW 318iS 09/1993
Asukoht: Tallinn/Mähe

Re: Remonditöökodade ametieetika

Postitus Postitas birgit123 »

HrHuu kirjutas:Käisin e39 esiratta laagrit vahetamas. Töö käigus purunes ABS andur. Sellest teada ei antud vaid avastasin ise töökoja juurest ära sõites, et ABS tuli põleb. Andur vahetati ära ja öeldi, et see oligi juba mäda.
Mis teie arvate, kas oli eetiline, et pidin selle anduri täies mahus kinni maksma? Kuidas sellises olukorras käituda? Pole nagu eriline skandaalitseja ja nõudja...
Töömees ei ole süüdi ju, et andur otsad andis.
Ma ei näe põhjust, miks peaks töökoda sellest osa summat kompenseerima.
Klienti peab loomulikult enne teavitama, et selline asi juhtus.
Kasutaja avatar
eero
Huviline
Postitusi: 5624
Liitunud: 05.06.2003 13:50 21
Peamine sõiduk: F07 535i GT
Telefon: 5256627
Asukoht: Kadaka tee 187C Tallinn. Tel. 5256627, eero@autoint.ee
Kontakt:

Re: Remonditöökodade ametieetika

Postitus Postitas eero »

Aga äkki oligi mäda? :roll:
Akki oligi karvakese najal veel koos, aga isolatsiooni sees, niiet pealtnäha ei saand midagi aru?

Mis siis teha? Ma olen sillakontrolli käigus käe vahel õõtshoova pooleks murdnud. Oleks siis pidand kinni maksma, sest auto sõitis ju "tervelt" sisse?
Steven89 kirjutas:Mina tavaliselt sellistesse kohtadesse ei viigi, kus ise kõrval ei saa olla, mulle ei sobi siuke asi.
Selle pärast sa nt a'la um-is ei käigi?
Normaalne koht ei lasegi klienti töökotta jalgu tolgendama, kuklasse hingama ja tööriistu käest ära kiskuma.
E34 540 - X5 E53 4,4 - E30 316i - R28 R1150R - E32 740 - E34 540 touring - E36 325i - E30 325ixa - Z3 1,9 M44 - F07 535i GT
Kasutaja avatar
toivoku
Huviline
Postitusi: 12044
Liitunud: 04.02.2003 23:56 20
Peamine sõiduk: 524td
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Re: Remonditöökodade ametieetika

Postitus Postitas toivoku »

Kusjuures tihtipeale on raske kliendiel selgeks teha,et kaasnevad ka muude kulunud juppide vahetused, Näiteks piduri vedeliku vahetusega kaasneb tihtipeale ka piduri õhutusnipplidevahetus, ja tee nüüd selgeks,et töökoda peab selel nippli kuskitl vajadusel organiseerima ja kohale tarnima ja see ei maksa teps mitte 25 eeku. Või siis piduri voolikute vahetus, tee kellelegi selgeks,et ka piduritorud on mädad 15 aastat vanal autol, või mõni polt on nii hullusti kinni roostetanud,et kättesaamiseks kulub kaua aega, aga ei taheta uskuda ja töömees on see debiil kes ära lõhkus. Siiani konkreetsete tööde osas olen suutnud ikka hinna välja mõelda, samas kui klient tuelb ukse taha,et mul midagi taga koliseb tehke korda siis on törts teine jutt juba. ja näidake mulle töökoda mis tööga hakkama ei saa ja võtab veel raha ka?
524td, 750il , e12 520(m52b28), e21 315(m10turbo), E30 325i coupe, e39 530d, audi allroadc5 , e36 2,5 cabrio :) Kui midagi vaja siis 58344541
HrHuu
Huviline
Postitusi: 323
Liitunud: 19.01.2005 19:36 40
Asukoht: Läänemaa

Re: Remonditöökodade ametieetika

Postitus Postitas HrHuu »

Jah... võis olla küll andur veel niidikesega kinni. Aga kindlalt väita, et töömees ei ole süüdi!? Vabalt võis olla. Need andurid on ju suht õrnad, eriti siis kui juba mingi aeg all on olnud. Käsi vääratas, võti tuli kusagilt mutri pealt maha, andur sai matsu ja ongi kogu lugu. Ma küsisingi, et kuidas käituda, kui tekib kahtlus? Selge see, et ma ei hakka midagi nõudma ja lõugama. Aga eetiline oleks ikkagi oma viga tunnistada ja see jupp kasvõi omahinnaga anda. Ei usu, et põlev ABS tuli jäi töö teostajal märkamata proovisõidu ajal, mida ta oma sõnade kohaselt tegi. Töökojast välja vähemalt sõitis.
Ja jäi eespool ütlemata, et peale töid avastasin ka poritiivalt kena sügava kriimu, mida esialgu ei näinud. Kuna kohe ei näinud, siis ei saa öelda kindlalt, et see seal tekkis. Aga kriimu uurides ei ole suutnud küll välja mõelda, kuidas ja kus see mujal sai tekkida, kui töökojas. Ei käinud ka autoga peale laagri vahetust kusagil. Sõitsin otse koju ja auto läks paariks päevaks garaazi, kus hiljem kriimu avastasin. Nii et midagi seal kahtlast toimus. Kui lõppu veel arvestada ka mehaaniku suht ebaadekvaatne jutt selle laagri kohta, mida siinkohal kordama ei hakka, siis...

Tegelikkus on siiski see, et klient jääb selliste juhtumite puhul alati nö. kaotajaks, kui remondi teostaja midagi ära lõhub. Nii kerge on ju "lollile" selgeks teha, et see oligi kohe minemas jne. Mis võimalused on kliendil tõestada, et kasutati valesid töövõtteid või tööriistu? Praktiliselt polegi mingit võimalust.

Aga veel selline juhtum...kuidas teie käituksite, kui lähete autole remonti järele ja tee peal näete, kuidas kogu töökoja pande teie autoga teist mööda paneb, töölised kõik õliste tunkedega sees. Arvatavasti tulevad kusagilt lõunalt, sest kellaaeg selline :D Minuga juhtus selline lugu ühes üsnagi tuntud BMW-sid remontivas kohas Tallinnas.

Tuttaval juhtus selline lugu, et viis auto õlivahetusse. Kui järgi läks teatati rõõmsalt, et õli ei saanud vahetada, kuna filtri plastikaan ei tule lahti. Aga makske meile tunni aja töötasu, sest me tund aega üritasime. Oli vist 350.- Kuna tegu oli õrna hingega naisterahvaga, siis ta maksis. Samal õhtul keeras suvaline külasepp filtri kaane õige tööriistaga lahti esimese katsega. Mis see nüüd siis eetiline on? Töö eest raha küsida millega hakkama ei saadud? Huvitav et mina oma tööd tehes selle eest kunagi raha ei saa, nagu ka paljud teised elukutsete esindajad.

Siis oli vahepeal Haapsalu kandis üks firma, kes autot kontrolli viies pool autot vigaseks kuulutas ja kangesti kõike vahetada tahtis. Hiljem selgus tihtipeale, et pooled asjad olid ainult paberil vahetatud. Ohvriteks olid üldiselt naisterahvad.

Lõpetuseks selline jutt, et oli ajateenistuse ajal minuga ühes jaos poiss, kes eelnevalt töötas ühes autofirma esinduses mehaanikuna. Peale tema lugude kuulamist on mul suht vähe remonditöökodade eetikasse usku. :D
Rain.
Klubiliige - admin
Postitusi: 6403
Liitunud: 17.11.2005 16:20 10
Asukoht: Tallinn/Pärnu

Re: Remonditöökodade ametieetika

Postitus Postitas Rain. »

eero kirjutas:
Steven89 kirjutas:Mina tavaliselt sellistesse kohtadesse ei viigi, kus ise kõrval ei saa olla, mulle ei sobi siuke asi.
Selle pärast sa nt a'la um-is ei käigi?
Normaalne koht ei lasegi klienti töökotta jalgu tolgendama, kuklasse hingama ja tööriistu käest ära kiskuma.
Eerol ju täitsa õigus, miks peaks töökoda klienti laskma töökotta. Ja kui töö võtab 2 päeva, kas siis klient istub kõik need 2 päeva seal. Samas kliendi tolknemise vastu töökojas aitab lihtne lahendus, tuleb seinale panna hinnakiri näiteks:
töötunni hind: 400.-
töötunni hind kliendi juuresolekul: 500.-
töötunni hind kliendi juuresolekul ja kliendi juhendamisel 600.-

kõiki hindu võib muidugi igas suunas muuta, aga see peaks kliendile piisavalt ütlema, et mingu ja tehku rahus oma tööd, mitte ärgu viibigu töökojas.
seppa
Huviline
Postitusi: 3082
Liitunud: 03.11.2005 08:53 58
Asukoht: Rakvere ja ''Põhjaeesti''

Re: Remonditöökodade ametieetika

Postitus Postitas seppa »

Mul sugulase juures on topelt tunnihinne kliendi juures olekul .

Olen ise ka klientidel auto rehve vahetanud ,hooajal kitsas ka veel eriti kui klient tuleb veel 3 sõbraga ja siblivad ümber auto ,siis komistavad ,küll vooliku otsa ja teab kuhu veel .Üpris ebamugav niimoodi tööd teha.
Nutan ja kallan ,naeran ja tallan
Fack The Fuel Economy
Kasutaja avatar
..heigo..
Huviline
Postitusi: 223
Liitunud: 22.09.2009 11:53 24
Peamine sõiduk: e36 universaal

Re: Remonditöökodade ametieetika

Postitus Postitas ..heigo.. »

Aga, mis arvatakse selisest ametieetikast, kus lihtsalt osad kinnituskruvid jäetakse tagasi panemata.

Kruvid paiknesid varjatud kohas ja saan kindlalt väita, et varem olid kõik kruvid olemas, kuna paar päeva enne remondis käimist keerasin neid ise lahti ja kinni ning sealt ei kao need aastaga ka ära, isegi kui natuke lahti jätta.

Tegu oli siis ühe paljude siinsete foorumikasutajate lemmikkohaga.

Saan aru, et kruvid vahest kaovad, aga siis tuleks sellest ka teavitada.

Ei ärata just väga usaldust
M3
randolsd
Huviline
Postitusi: 280
Liitunud: 03.02.2008 18:27 21

Re: Remonditöökodade ametieetika

Postitus Postitas randolsd »

Kambaga kuhugi remontima minna ja siis muliseda on out.. Aga teema kas sa siis ei usalda meid, minule ei sobi.. Oleneb ka muidugi tööst ja kaua aega võtab.. Loomulikult on igal töökoja omanikul omad reeglid ja ise teab mis teeb. Õnneks leidsin hea iseteenindus koha. Hea, et need ongi loodud minusugustele kes vahel harva küsib mõne küsimuse ja kellele meeldib vaadata mida enda autoga tehakse samas õppides ise ka.
e39. 99a. 535. tumesinine. manual. M-pakett. <--- Müüdud.. Thank you GOD:)
ReinoT
Huviline
Postitusi: 505
Liitunud: 31.10.2007 09:26 54
Peamine sõiduk: BMW e39 530d
Asukoht: Tartu

Re: Remonditöökodade ametieetika

Postitus Postitas ReinoT »

Snow kirjutas:...kohe hakkas pihta et nemad kohvipaksu pealt ei ennusta mis auto viga et peab uurima hakkama...
Kui ühel sõbral selle kohaga kokkupuude oli, siis meenutame seda sama lauset. :D
Snow kirjutas:...ja tundub et nii ongi et maksad neile 400.- tunni eest ja poisid hakkavad õppima et kuda su autot remontida...
Minu arvamist mööda on kasulikum margipõhistemate kohtadega tegeleda. Enamjaolt see vist peab paika.
Kasutaja avatar
iaanek
Huviline
Postitusi: 976
Liitunud: 02.05.2007 18:02 50
Asukoht: tallinn

Re: Remonditöökodade ametieetika

Postitus Postitas iaanek »

HrHuu kirjutas:...Käisin e39 esiratta laagrit vahetamas. Töö käigus purunes ABS andur. Sellest teada ei antud vaid avastasin ise töökoja juurest ära sõites, et ABS tuli põleb. Andur vahetati ära ja öeldi, et see oligi juba mäda.
...
Mis iganes põhjusel see andur ka purunes, oli see konkreetne "remontija" süüdimatu tavotiööbik. Mis õigusega ta saadab kliendi teadlikult liiklusesse ohtliku veaga sõidukiga? Selline pidurisüsteemi rike on ohtlik viga, sellega ei läbi ÜV ja kui ment tee peal näeb, et ABS tuli põleb, saadab kordusülevaatusele.
Mis järgmiseks? Lõhume mingi töö käigus pidurivoolikud ja saadame kliendi auto kiirendust proovima? Et pärast ütleme omastele, et möh voolikud olid nigu niidi otsas jah, aga ei mina pidand pidurisi parandama :evil:
..
Kasutaja avatar
iaanek
Huviline
Postitusi: 976
Liitunud: 02.05.2007 18:02 50
Asukoht: tallinn

Re: Remonditöökodade ametieetika

Postitus Postitas iaanek »

Samadel põhjustel miks autoremontijad oma hambaid ise ei ravi.
..
seppa
Huviline
Postitusi: 3082
Liitunud: 03.11.2005 08:53 58
Asukoht: Rakvere ja ''Põhjaeesti''

Re: Remonditöökodade ametieetika

Postitus Postitas seppa »

Muidu pole keelegi peale viriseda ja näpuga näidata :)
Viimati muutis seppa, 08.05.2010 00:42 44, muudetud 1 kord kokku.
Nutan ja kallan ,naeran ja tallan
Fack The Fuel Economy
HrHuu
Huviline
Postitusi: 323
Liitunud: 19.01.2005 19:36 40
Asukoht: Läänemaa

Re: Remonditöökodade ametieetika

Postitus Postitas HrHuu »

diislijoodik kirjutas:Arusaamatu, miks kritiseerijad ise laagreid ei vaheta...
Teen seda tööd ka ise, nagu muid töid auto kallal. Antud olukorras polnud selleks aega ega kohta. Olid -20sed külmad ja muid tegemisi nii palju, et otsustasin auto "proffide" kätte viia.
Loodan, et nüüd on arusaadav.
Lisaks ongi see teema ju kritiseerimiseks. Mul on ka häid näiteid tuua. On tasuta töid ümber tehtud, mis väheke nihu läinud. Sidurivahetusel leidsin sidurikomplekti pakendilt märke, palju selle vahetus aega peaks võtma ja mehaanik oli nõus, et saab selle järgi tasustatud, kuigi lõppkokkuvõttes läks mitte otseselt tema süül kaks korda rohkem aega. Üldiselt saab hästi hakkama meestega, kes üksi oma tööd teevad ja selle eest ka vastutuse võtavad. Kus on aga juba palju töölisi ja bossid ja ooteruumid, kipub asi jamaks minema, vähemalt minu kogemused on sellised.
Viimati muutis HrHuu, 08.05.2010 00:49 34, muudetud 1 kord kokku.
Kasutaja avatar
Riivo
Huviline
Postitusi: 8162
Liitunud: 27.02.2003 10:13 41
Peamine sõiduk: Ateca 4Drive
Asukoht: Edgarlandia
Kontakt:

Re: Remonditöökodade ametieetika

Postitus Postitas Riivo »

See ei ole eetika et töökoja inimene ajab peale remonti auto välja ja ei näe et ABS-i tuli põleb...vaid annab südamerahuga kliendile et "kõik korras"...pohhuism on selle nimi....kumb variant on etem ja mõtlete "ikka juhtub"..kas see kui hellatakse et oli töö käigus selgus et anduriga kalasti, tuleks vahetada ja kas lisame hinnale?....või siis antud juhtum..

ehe näide kohast kuhu tagasi minna ei tahaks
´17 4Drive
HrHuu
Huviline
Postitusi: 323
Liitunud: 19.01.2005 19:36 40
Asukoht: Läänemaa

Re: Remonditöökodade ametieetika

Postitus Postitas HrHuu »

diislijoodik kirjutas:On küll arusaadav, ma vahetasin enda eelmisel autol esirattalaagrit (oli ilus suveilm, ei olnud maa külmand ja kärss kärnas), andur ei tulnud välja (oli kinni roostetanud), üritasin seda kangutada, lõin käega, pärast ei töötanud. Seisin peegli ette ja sõimasin endal näo täis. Samuti tõstsin rahakoti ühest servast teise 2000 kr ja lasin um-il uue anduri paika nu..da. Nüüd on võimalus kirjutada ka siia, missuguses sitas töökojas ma laagrit vahetasin. Hing on siiani haige ja edasipidi, kui selles töökojas midagi teha lasen, seisan töötegijal kõrval ja vaatan hoolega, et ta jälle mingit essu kokku ei keeraks.
Ära nii paranoiline ka ole. Ma ei seisa nüüd selle anduri pärast küll kellegi kõrval ja ei valuta hinge. Ei kiru ka kedagi, töökodade nimedki nimetamata, ei taha kedagi solvata. Tean, et need inimesed loeavad foorumit. Töökoda pole iseensest ****. See juhtum oli ****. Polegi midagi tasuta tahtnud. Arvan, et kui midagi töö käigus katki läheb, võiks selle kasvõi ilma omale lisaraha tegemata kliendile anda.
Eks olen minagi tööde käigus asju lõhkunud. Kahest esiklaasist olen lahti saanud. Aga see peakski proffe ja amatööre eristama, et üks saab tööga ilma sitta keeramata ja kiiresti hakkama ning julgeb ka vastutada, teine nokib niisama pool päeva, lõhub rohkem kui kasu tekitab ning vastutab ainult iseenda ees.
Kasutaja avatar
Riivo
Huviline
Postitusi: 8162
Liitunud: 27.02.2003 10:13 41
Peamine sõiduk: Ateca 4Drive
Asukoht: Edgarlandia
Kontakt:

Re: Remonditöökodade ametieetika

Postitus Postitas Riivo »

krt diislijoodik sa nagu ei saand mõttest aru...jutt on eetikast...klienditeeninduses räägitakse-suheldakse-arutatakse...aga antud näite puhul oli selgelt mühaklikkust tunda
Olen ise ka viind auto remonti ja tulnud välja "vääramatu jõu tulemusel" veel vigu...mulle anti neist enne teada nii olemuse kui umbkaudse hinna suhtes...kalkuleerisime ja leppisime kokku...poleks old minagi rahul kui masinat kätte saades oleks mõni ohtlikku viga teatav tuli armatuuris põlemas ja töökojas kehitatakse aint õlgu...
´17 4Drive
joffe
Huviline
Postitusi: 1989
Liitunud: 01.11.2005 19:53 22
Peamine sõiduk: E61-2007-525D
Telefon: 56623817
Asukoht: Valga

Re: Remonditöökodade ametieetika

Postitus Postitas joffe »

diislijoodik kirjutas:Eetika on tore asi, kuid kuidas saab lukksepp olla läbinisti eetiline, kui...
Loe teema uuesti ja kaine peaga läbi ja arva ära, miks su jutt mööda kisub. Sulle seletatakse mitu korda, aga nagu ube vastu seina... Oled sa keegi lukseppade a/ü-st, kes seisab "omade" eest ja süüdistab kõiges "kõrgemal tasemel asuvat" ehk siis tehast. Selleks pead paraku kasvõi uue teema tegema, sest siia ei sobi sinu targutamine mitte! :|
Kasutaja avatar
..heigo..
Huviline
Postitusi: 223
Liitunud: 22.09.2009 11:53 24
Peamine sõiduk: e36 universaal

Re: Remonditöökodade ametieetika

Postitus Postitas ..heigo.. »

diislijoodik kirjutas: Kes kirjutab paigaldamata kruvidest, võiks esitada küsimuse, kas tagaamortide vahetuseks tõesti tuleb terve touringu pakiruumi sisu välja rookida, äkki oleks tehase poolt saanud teha mõistuspärasemalt jne. Kes aru sai, see sai, pikem loba tõenäoliselt ei tõesta ka midagi.
Jutt ei käi pakiruumi sisust vaid ühest detailist kapoti all, mis kinnitub 4 kruviga. Mis arvamusel sa oleks kui keegi rehvivahetusel sul velje kinnitaks 4 poldiga, kuna üks on kaduma läinud ja ei viitsita otsida?
M3
HrHuu
Huviline
Postitusi: 323
Liitunud: 19.01.2005 19:36 40
Asukoht: Läänemaa

Re: Remonditöökodade ametieetika

Postitus Postitas HrHuu »

No ja mis me selle teadmisega peale peame hakkama, et BMW on sünnist saati üks hunnik s..ta? Iga kord remonditöökoda külastades mõned tonnid igaks juhuks kaasas hoidma, sest midagi võib puruks minna? Ma enda arvates ei püüagi selle auto olemust lahata. Jutt käib remonditöökodadest ja nende suhtumisest klienti, sellest kas mõned selliste asutuste poolt praktiseerivad tegevused tunduvad eetilised, või mitte? Ja mida siis teha, kui järjekordselt on tunne, et kott on pähe tõmmatud.
Kõik ei ole sellised supermanid nagu diislijoodik, et teevad kõike ise ja loevad TISi ja vaidlevad pollaritega ja tunnevad seaduseid. Enamik meist on siiski tavalised jobud ja peavad vahel remonditöökodasid külastama :D

Tooksin ühe näite ka diagnostika vallast. Head kogemused Kalamaja diagnostikaurka ja Audaceriga. Vaja surnud ABS andur tuvastada või lihtsalt airbagi tuli kustutada. Tehakse ka möödaminnes ja vahel päris tasuta või väikse kopka eest. Aga siis on meil Tallinnas veel üks supediagnostik, kes ka iga oma kuldse sõna eest meeleldi kasseeriks. Korra olen tema juures käinud. Ebaõnnestunud kompuutri keele vahetus, 5 minutit, 200.- Vigase ABS anduri leidmine on mingil põhjusel täisdiagnostika, hind oli vist 500.- nii et selle 10 minutilise külastuse eest maksin kokku 700.- Kas see hind tundus õiglane... ütleme nii, et tundus nii õiglane et enam ma seda nägu näha ei taha :D
Kasutaja avatar
ktmracer2
Huviline
Postitusi: 87
Liitunud: 30.06.2004 21:32 30

Re: Remonditöökodade ametieetika

Postitus Postitas ktmracer2 »

Lgp. Hr Huu
Lugedes sinu viimast postitust, siis huvitaks, et ega sinu e 39 pole valmistatud 1998 ja 2000 aasta vahemikkus ?
Seda küsin selle pärast, et oman ka ise sellises ajavahemikus ehitatud autot ning seda täisdiagnostikat tehti sellepärast, et sa pärast ABS-i anduri vahetamist ei avastaks, et endiselt ABS-i ja veoka tuli põleb ning kasu pole kottigi. Räägin seda sellepärast, et endal oli kogemus, kui diagnostika tuvastas, et ABS-i andur läbi, aga kuna puudub vajalik aparaat, mis tuvastaks ka aju rikke, siis olin sunnitud teistkordselt (seda sinu nimetatud superdiagnostikut, juhul kui me räägime ühest ja samast isikust) külastama ning maksma kokku 850 eeku kahe diagnostika eest, pluss küte, mis kulub Tallinna sõidule, kuna elan Tallinnast 100 km kaugusel. Kuigi oleks saanud hakkama 500 eegi ja ühekordse Tallinnasse sõiduga.
Loo moraal - et tuleb kasutada õigeid ja pädevaid teenindusi!
HrHuu
Huviline
Postitusi: 323
Liitunud: 19.01.2005 19:36 40
Asukoht: Läänemaa

Re: Remonditöökodade ametieetika

Postitus Postitas HrHuu »

Ei ole... 97 aasta. Ja ei olnud seal pikka pidu, ühendati diagnostikaseadmega ja öeldi mis andur läbi on. Papp siia ja aidaa. Mujal maksnud selle eest maksimum 100 või üldse tasuta.
Aga probleem on vist pigem minus, pole nii rikas, et selliseid mehi toita.
joffe
Huviline
Postitusi: 1989
Liitunud: 01.11.2005 19:53 22
Peamine sõiduk: E61-2007-525D
Telefon: 56623817
Asukoht: Valga

Re: Remonditöökodade ametieetika

Postitus Postitas joffe »

hr diislijoodik, et ennast keeleliselt harida, palun sind lahti seletada väljend "Snow nutt ja hala...".Mida väljendab selles fraasis sõna "snow"? Aitäh!
Suletud