Varastavad **** !

Vaba teema
Suletud
Kasutaja avatar
Martin_R
Huviline
Postitusi: 451
Liitunud: 13.01.2003 16:57 38
Asukoht: Tallinn

Varastavad **** !

Postitus Postitas Martin_R »

Iga päev kuuleme raadiost vähemalt ühe (kui mitte 3 või 4) BMW vargusest. Olen minagi käinud oma 730i kuskilt Rahumäe majade vahelt peksva südamega ära toomas. Ei soovitaks seda kellelegi.

Hiljuti räägiti vist Roolivõimu saates uuest Mul-T-lock süsteemist. Jube viisakas värk. Autos jääb näha vaid väike võtmeauk konsoolis ja üks auk, kust metallpulk sisse lükatakse. Käigukang kinni ja nuta või naera, ära ajada ei saa. Reval Auto müügimees rääkis, et tema pole kuulnud veel kordagi, et selle seadmega auto oleks uitama läinud.

Uskuda seda juttu või mitte??? Käisin täna Revalis uurimas seda seadet. Tundub küll usaldusväärne. Külge monteerides keeratakse nii kõvasti kinni, kuni poldipead puruks lähevad ja siis saab lahti ainult maha puurides. Maksab see seade koos paigaldusega 4000 - 5000 krooni. Asi on margi- ja mudelipõhine, seega igale autole erinev.

On kellelgi kogemusi sellise seadmega.
Mulle tundub see üsna kasulik investeering olevat, sest mina ei mõtle kuidagi älja, kuidas pätid auto sellise seadmega auto ära suudavad ajada. Ainult Pamperi variant. Mingi parem alarm maksab ka mitu tuhat, kuid alarmist on kasu vist ainult sellise mehe vastu, kes kogemata valesse autosse istus, mitte ei taha varastada.

On keegi kuulnud, et Mul-T-lock auto on siiski ära aetud? On see raha seda väärt, et ca 60 000 maksnud autot kaitsta seadmega, mis maksab 8% auto enda hinnast. Äkki saab neid kusagilt odavamalt, kui mitu tükki osta. Kas on veel keegi, kes on selle peale mõelnud ja plaaniks näiteks osta? Siin on ju meestel häid autosid küllaga.
Kasutaja avatar
Aare
Huviline
Postitusi: 2907
Liitunud: 24.12.2002 11:18 44
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Postitus Postitas Aare »

Kõige lihtsam asi mida keegi kasutama/ostma
ei vaevu on kvaliteetne roolilukk. Maksab see
min 800-900 eek ja peaks olema lukustatava
kaarega (Kryptonite näiteks), mille saab panna
ümber rooliratta kodara, mitte ümber rooli
võru. Parkas näen 1M autodel ikka 200 kr
maksvat taiwani saasta. Milleks selline
kokkuhoid

[/quote]:o
Kasutaja avatar
Cardo
Huviline
Postitusi: 4221
Liitunud: 27.12.2002 00:08 12
Asukoht: Jüri

Postitus Postitas Cardo »

Kui vaja head abivahendit siis ma mingi 1500-2000 eest saaxin sebida hea asja autole ja sellest kõva häälega ei räägix kui kellelgi tõsist huvi siis teeb ära. Salalukud ja muu selline ehk natuke tõesti omaenda rahustamisex. Asi toimib oma tunni enne kui auto käima saab ja ainult töökojatingimustes. Nii et kui keegi auto treilapeal töökotta tarib ja asja üles leiab laäeb selle kõrvaldamisex tunnikekeskeltläbi sõltuvalt varga proffessioonist.
E28:2,0, E28:2,5, E28:3,0; F21
Margus_H
Huviline
Postitusi: 288
Liitunud: 30.09.2002 15:39 28
Asukoht: Tallinn

Postitus Postitas Margus_H »

To: Martin_R: olen isegi selle peale mõelnud, minu teada eriti mersuomanikest taksistid kasutavad seda päris laialdaselt ja siiani olen kuulnud vaid, et peale selle peale panekut lakkasid katsed autot varastada. Tundub üsna usaldusväärse asjana. Juhul, kui tellimiseks läheb, oleks ka ilmselt huviline.
To: Aare: roolilukk ei kaitse midagi, päris algajaid vast peletab eemale.
To: Cardo: ma vist tean, mida mõtled, aga kas selline asi ka kuskil maa all garaazhis töötas?

Igasugused ise välja mõeldud/tehtud salalülitid on tegelikult ka päris tõhusad. Ise mõtlen praegu, et panna auto mõne turvafirma valve alla, asja miinuseks on vastavate seadmete kõrge hind, aga eks näis.
Kasutaja avatar
Martin_R
Huviline
Postitusi: 451
Liitunud: 13.01.2003 16:57 38
Asukoht: Tallinn

Postitus Postitas Martin_R »

To: Margus_H
Ilmselt olen peagi ikka selle seadme tellija. Eriti kui mersuomanikud on kogenud seadme tõhusust. Mersu omaniku nahas ei tahaks küll kuidagi olla, sest selle margi vastu on pättidel lausa haiglane huvi.

To: Cardo
Loomulikult enne kui Mul-T-lock tellin, oleks huvitatud su lahendusest. Ei hakka seda teemat siis siin lahkama ning räägime sellest, kui kunagi mingi koosviibimine tuleb.
Kasutaja avatar
Cardo
Huviline
Postitusi: 4221
Liitunud: 27.12.2002 00:08 12
Asukoht: Jüri

Postitus Postitas Cardo »

See ei ole see margus
E28:2,0, E28:2,5, E28:3,0; F21
Kasutaja avatar
Aare
Huviline
Postitusi: 2907
Liitunud: 24.12.2002 11:18 44
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Postitus Postitas Aare »

[quote][i]Algselt postitas Margus_H[/i]
To: Aare: roolilukk ei kaitse midagi, päris algajaid vast peletab eemale.
To: Cardo: ma vist tean, mida mõtled, aga kas selline asi ka kuskil maa all garaazhis töötas?
Igasugused ise välja mõeldud/tehtud salalülitid on tegelikult ka päris tõhusad. Ise mõtlen praegu, et panna auto mõne turvafirma valve alla, asja miinuseks on vastavate seadmete kõrge hind, aga eks näis. [/quote]

olnud kokkupuutumist selliste vendadega, kes
selle asjaga vahele jäänud ning lukku ostma
asudes pole sügavat mõtet eriti avalikku arvamust
küsida, sest nimetatud meeste hinnangu kohaselt
arvab enamik autoomanikke vales suunas:(

Erinevad ärandamisvastased meetmed jaotati
nii tõhususe järjekorras
-valvatav parkla/garaaz
-ebastandardne immo (mitte signa ega mingi
cobra bs) vaid kordumatu skeemi järgi valmistatud
mootori tööd tugevasti häiriv elektrooniline jubin
või kütuse katkestus
-käigukangilukk
-nõukogude aegne korraliku tabaga pedaalilukk
-korralik käivitustõkestiga immo või korralik roolilukk
-vilets signa tõkestiga või kehva roolilukk

muideks käigukangi luku kohta on see 100%
ilmne ülepakkumine,selle tõhusus sõltub eelkõige
südamiku muukimiskindlusest, mis kõigub kõvasti.
Keskmisel lukul on see 600 kr abloiluku
tasemel, seega avatav profi poolt 1-2 min
jooksul
Raivo
Huviline
Postitusi: 3609
Liitunud: 01.10.2002 10:58 38
Peamine sõiduk: BMW 530D
Asukoht: Tallinn

Postitus Postitas Raivo »

Keskmisel lukul on see 600 kr abloiluku
tasemel, seega avatav profi poolt 1-2 min
jooksul [/quote]


täiesti nõus. lukk on loomadele.

Oli nädalake tagasi juhus, kus pidime tellima lukufirma, kes avaks korteriukse. kuna võtmed olid kaduma läinud.

tüüp nokitses umbes minuti, kui luku südamik lendas laias kaares minema. ning siis kruvikeerajaga hopsti keeras luku lahti. kusjuures tegu oli multilock ja abloy südamikuga.
mul jäi ausalt öeldes karp lahti, kui ma seda nägin, mismoodi ja kui kiiresti on KÕIK lukud avatavad.

seega kui mingi salajane mehhaaniline näiteks käigukangi lukk panna, siis peab kindlasti peitma südamiku. ja veel kindlasti palju muud tegema.:mad:
530d
Kasutaja avatar
Aare
Huviline
Postitusi: 2907
Liitunud: 24.12.2002 11:18 44
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Postitus Postitas Aare »

[quote][i]Algselt postitas Raivo[/i]
Oli nädalake tagasi juhus, kus pidime tellima lukufirma, kes avaks korteriukse. kuna võtmed olid kaduma läinud.
tüüp nokitses umbes minuti, kui luku südamik lendas laias kaares minema. ning siis kruvikeerajaga hopsti keeras luku lahti. kusjuures tegu oli multilock ja abloy südamikuga.
mul jäi ausalt öeldes karp lahti, kui ma seda nägin, mismoodi ja kui kiiresti on KÕIK lukud avatavad.
seega kui mingi salajane mehhaaniline näiteks käigukangi lukk panna, siis peab kindlasti peitma südamiku. ja veel kindlasti palju muud tegema.:mad: [/quote]

mullegi tundus see audi esinduse venna jutt
hülgejutuna natuke. 4000 maksval kangulukul
on südamik täpselt samaturvaline kui su luku-
vana lõhutud lukul. Edasi fantaseeri ise....
Kasutaja avatar
Martin_R
Huviline
Postitusi: 451
Liitunud: 13.01.2003 16:57 38
Asukoht: Tallinn

Postitus Postitas Martin_R »

[quote][i]Algselt postitas Aare[/i]
mullegi tundus see audi esinduse venna jutt
hülgejutuna natuke. 4000 maksval kangulukul
on südamik täpselt samaturvaline kui su luku-
vana lõhutud lukul. Edasi fantaseeri ise.... [/quote]

Jutt võib jumala õige olla, kuid millega ma oma autot kaitsen.?Tõsi, ta seisab mul valvega garaazis, kuid garaaziga koos sõitmas käia on jube tüütu. Ja varastatakse enamjaolt siiski 10 minuti jooksul kusagilt parkalst.

Kusjuures see tundub nii uskumatuna, et seda jõle keerulise võtmega multilocki südamikku saab lihtsalt kahe minutiga puruks keerata :( Ju ta ikka nii on siis.

Huvitav, kas kusagilt kindlustuse statistikat saab kätte, et kui paljudel varastatud autodel on olnud multilockid.
Raivo
Huviline
Postitusi: 3609
Liitunud: 01.10.2002 10:58 38
Peamine sõiduk: BMW 530D
Asukoht: Tallinn

Postitus Postitas Raivo »

Nojah, ega sa ei suudagi takistada vargust, kui ikka tahetakse ära viia.

lihtsalt saad aeglustada seda protsessi.
heal juhul, kui varas juba tuleb sul uksest sisse, ning avastab et käivitada ei saa(immod), rool on lukus, käigukang on lukus, pedaalid on lukus...siis võiks loota et ta loobub. kui ei, siis lihtsalt Sina võid võita ajas.
Ja kui ta nende lukkude muukimisega hakkama ei saa, siis tuleb teine päev treileriga, ning viib ikka minema.:(


That's life:o


See jutt muidugi oli suht ekstreemsuste vallast, aga mõtlemisainet pakub siiski.
530d
Kasutaja avatar
Aare
Huviline
Postitusi: 2907
Liitunud: 24.12.2002 11:18 44
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Postitus Postitas Aare »

[quote][i]Algselt postitas Martin_R[/i]
Jutt võib jumala õige olla, kuid millega ma oma autot kaitsen.?Tõsi, ta seisab mul valvega garaazis, kuid garaaziga koos sõitmas käia on jube tüütu. Ja varastatakse enamjaolt siiski 10 minuti jooksul kusagilt parkalst.
Kusjuures see tundub nii uskumatuna, et seda jõle keerulise võtmega multilocki südamikku saab lihtsalt kahe minutiga puruks keerata :( Ju ta ikka nii on siis.
Huvitav, kas kusagilt kindlustuse statistikat saab kätte, et kui paljudel varastatud autodel on olnud multilockid.
[/quote]

Ma ei tea su autot ju, et ennustada, kes on
potentsiaalne "sihtgrupp". Kui jutt pildil
E32-st, siis a)tattidest rallimehed b)varuosadeks
lammutajad. Kõige kindlam valvatav parkla-on
muideks parem kui garaaz - ümberringi liigub
inimesi, maa-aluses garaazis hea vaikne toimetada,
kui elekter ka sees, võtavad vandid tööriistad
kaasa ja volaaa--iga lukk lõigatakse läbi.

6-10 k maksev kangilukk on pigem "ajaviitmiseks",
et võetaks kõrval seisev auto, selleks nats kallis
vast, pigem mingi ebastandardne immo.

Ise hoian parklas, ööseks maja juurde
ei jäta, põhohtu näen võidusõidukiimas
tattides ja narkarites. Pärast kole kurb
autot kraavist leida või avastada, et ära
lõhutud sinine keskkonsool on defitsiit nii
romulas kui esinduses.
Kasutaja avatar
Martin_R
Huviline
Postitusi: 451
Liitunud: 13.01.2003 16:57 38
Asukoht: Tallinn

Postitus Postitas Martin_R »

[quote][i]Algselt postitas Aare[/i]
Kui jutt pildil E32-st, siis
a)tattidest rallimehed
b)varuosadeks
lammutajad. [/quote]

Tegelikult läheb selline asi ikka pigem tagasimüümiseks, kui rallisõiduks. Olen paraku kokku puutunud nende kollidega juba.
Kasutaja avatar
Aare
Huviline
Postitusi: 2907
Liitunud: 24.12.2002 11:18 44
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Postitus Postitas Aare »

[quote][i]Algselt postitas Martin_R[/i]
Tegelikult läheb selline asi ikka pigem tagasimüümiseks, kui rallisõiduks. Olen paraku kokku puutunud nende kollidega juba. [/quote]

hehh, see on samalaadne EV-s leidub business
nagu MB peegiklaaside varastamine:(

korraliku auto probleem vist:(

eks parem seisuplats tuleb otsida.
Kasutaja avatar
Cardo
Huviline
Postitusi: 4221
Liitunud: 27.12.2002 00:08 12
Asukoht: Jüri

Postitus Postitas Cardo »

üks hea vahend varastevastu on disainida auto ja mitte ainult kleepsuga vaid lasta teha maaling või midagi taolist. Sellise auto liikumisteekond ei tohix küll märkamatux jääda. Nägin linnapeal eelmine suvi üht autot sorry mudelit ei mäleta millel olid peale värvitud väikesed hõbedased taevatähekesed. Asi oli ilus ja samas silmatorkkav kõigile.
E28:2,0, E28:2,5, E28:3,0; F21
Suletud