Politsei enam kiirust mõõta ei tohi!

Vaba teema
Vasta
Kasutaja avatar
Kristo_P
Huviline
Postitusi: 841
Liitunud: 28.09.2003 23:40 21
Asukoht: Florida - Miami

Politsei enam kiirust mõõta ei tohi!

Postitus Postitas Kristo_P »

Et ,mis siis nagu nüüd juhtunud on ,uudistes rääkis ka ,kiirust mõõta ja trahvi teha ei tohi :shock: Seda ma mõtlesin ,et midagi nagu on valesti kui vabakal kulgedes tavapärasest kiiremini kaasliiklejatele jalgu jääma kippusin.
Lancer EVOLUTION 9
Kaidos
Huviline
Postitusi: 180
Liitunud: 03.06.2003 17:10 11

Postitus Postitas Kaidos »

Radarid vist pole uute nõuete kohaselt taadeldud .
Kasutaja avatar
meph
Huviline
Postitusi: 3271
Liitunud: 07.08.2003 03:16 05
Peamine sõiduk: BMW 320Ci E92
Telefon: 5140229
Asukoht: Tallinn, Kesklinn
Kontakt:

Postitus Postitas meph »

Politseinikud ka mitte :)
Olts
Huviline
Postitusi: 279
Liitunud: 28.06.2004 11:38 30
Asukoht: Tallinn-Pärnu

Postitus Postitas Olts »

Vabakal ma siiski kiiremaid tegema ei kipuks, kuna laserid peaks vist veel nõuetekohased olema. Linnas radariga mõõtmine ei ole kuigi mõistlik tegevus, kuna võimatu on tõestada kelle kiirust mõõdeti. Kui siis vast öösel saaks. Praegune seaduseauk toob rõõmu pigem maanteel kulgejatele. Kahju ainult, et halval ajal see tuli, praeguste teedega polegi eriti isu kimada, oleks see suvel juhtunud siis...
E 34 M50B25
53 840 111
Aaro
Huviline
Postitusi: 1599
Liitunud: 24.08.2004 10:13 04
Peamine sõiduk: E30
Asukoht: Siin ja seal maakera

Postitus Postitas Aaro »

suvel hakkaks siis rahvast nagu loogu langema, ise küll ei taha, et keegi mulle radarite puudumise pärast sisse sõidab. isegi hea aeg ehk saavad suveks oma radarid korda.
meeldib omalegi kiiresti sõita :mrgreen: , aga selleks peab ikka korras auto olema, aga millist saasta eesti teedel liigub - lendavad mürsud :mad:
Kasutaja avatar
Hans
Huviline
Postitusi: 2193
Liitunud: 17.11.2003 00:42 10
Asukoht: Tallinn

Postitus Postitas Hans »

Pole mõtet hõisata midagi.
"Kiirust mõõtvad politseinikud on kuni märtsikuuni olukorras, kus nad võivad küll eeskirjarikkumise fikseerida, kuid autojuhti karistada ei saa."

Nii et kui ületad kiirust siis rahatrahvi ei saa aga kui näiteks mis iganes muus olukorras on põhjust politseil sind seaduserikkumise eest liikluses peatada siis vaadatakse ka fikseeritud kiiruseületamist ning ka muid seaduserikkumisi liikluses ja maksad tunduvalt rohkem kui "puhas".

Mõelge ikka hoolega ja kainelt ning katsuge ikkagi jääda seaduse piiridesse.
E30 316i ´90, E34 518i ´95
Kasutaja avatar
Ilmar
Huviline
Postitusi: 215
Liitunud: 18.11.2004 09:06 59
Peamine sõiduk: BMW 318d E91
Asukoht: Päälinn
Kontakt:

Postitus Postitas Ilmar »

Kas keegi sellisest tähelepanekust ka midagi kuulnud on, et puhuma enam ei pea? Et ei pea lihtsalt enam puhuma.
E91 318d 105kw '09
jjanno
Huviline
Postitusi: 2320
Liitunud: 01.10.2002 12:07 07
Peamine sõiduk: VW
Asukoht: Ravila

Postitus Postitas jjanno »

Tere

Seaduse kontrolli puudulikus ei vabasta inimesi seaduse täitmisest! See, et väidetavalt liikluspolitsei ei tohi teha trahvi radariga mõõdetud väära kiiruse eest, et vabasta inimesi kohustusest liikluda LE järgse maksimaalse kiirusega.

Edit: Paragrahv 124 pole ainus LE peatükis 11. Soovitan soojalt vahest LE'd lugeda.

jJanno
Viimati muutis jjanno, 20.01.2005 12:18 18, muudetud 1 kord kokku.
exTouring
Jaan
Huviline
Postitusi: 60
Liitunud: 20.09.2004 16:40 07

Postitus Postitas Jaan »

Loodetavasti leidub igal autojuhil teatud piirkonnas spetsiaalne seade (seal kus asub tavaliselt pea)... ütleme "laser" või "andmete registreerija/edastaja" mis registreerib muuhulgas teeääres olevad liiklusmärgid ning neil oleva vajaliku informatsiooni.

See seade registreerib ka lubatud suurima kiiruse antud teelõigul ja loomulikult juhindub autojuht oma käitumises liikluses nendest signaalidest mis nendelt märkidelt tema ajju jõuavad (vähemalt peaksid jõudma). Ei mingit radariprobleemi ja kas tohib või ei tohi :D

Teoreetiliselt peaks sama organ autojuhti automaatselt teavitama sellest, et kui ta on alkohoolseid jooke endale manustanud siis pole rooli taha asja. Ehk langeb ära dilemma kas peab/tohib "puhuda" või mitte kuna see lihtsalt pole teema millega oma pead vaevata :D
Kasutaja avatar
Mutjuki
Huviline
Postitusi: 14
Liitunud: 08.05.2004 02:53 44
Asukoht: Tallinn/Kose

Postitus Postitas Mutjuki »

"Kas keegi sellisest tähelepanekust ka midagi kuulnud on, et puhuma enam ei pea? Et ei pea lihtsalt enam puhuma."

Kas Sul ajas selline külameeste jutt kohe kurgu kuivaks:)

Kui oled roolis alkoholijoobes, siis Sind viiakse ekspertiisi, kus siis tuvastatakse/ei tuvastata Sinu alkoholijoove. Autoroolis ja politseiautos pole Sa kunagi pidanud puhuma, alati on inimesel olnud võimalus seda teha ekspertiisis ja kui Sa seal keeldud puhumast või andmast vereproovi, siis võid ise arvata, millena seda tõlgendatakse.

Siiski kainet mõistust Sulle soovides,
Mutjuki
Kasutaja avatar
Ilmar
Huviline
Postitusi: 215
Liitunud: 18.11.2004 09:06 59
Peamine sõiduk: BMW 318d E91
Asukoht: Päälinn
Kontakt:

Postitus Postitas Ilmar »

Mutjuki kirjutas:"Kas keegi sellisest tähelepanekust ka midagi kuulnud on, et puhuma enam ei pea? Et ei pea lihtsalt enam puhuma."

Kas Sul ajas selline külameeste jutt kohe kurgu kuivaks:)

Kui oled roolis alkoholijoobes, siis Sind viiakse ekspertiisi, kus siis tuvastatakse/ei tuvastata Sinu alkoholijoove. Autoroolis ja politseiautos pole Sa kunagi pidanud puhuma, alati on inimesel olnud võimalus seda teha ekspertiisis ja kui Sa seal keeldud puhumast või andmast vereproovi, siis võid ise arvata, millena seda tõlgendatakse.

Siiski kainet mõistust Sulle soovides,
Mutjuki
Tean seda, et mul valida kas puhun või mitte ... selle all ma tegelt mõtlesin seda, et kas üleüldse peab puhuma ... aga noh paistab et sul kiire mind joodikuks tembledada ...

Võid teadmiseks võtta, et põhimõtteliselt ei joo ma peaaegu üldse ... ning kui joon siis kohe kindlasti ei sõida

Kainet mõistust sulle inimeste koha pealt. Egas kõik pole roolijoodikud kohe, kui joovad :)
E91 318d 105kw '09
Kasutaja avatar
Mutjuki
Huviline
Postitusi: 14
Liitunud: 08.05.2004 02:53 44
Asukoht: Tallinn/Kose

Postitus Postitas Mutjuki »

Tean seda, et mul valida kas puhun või mitte ... selle all ma tegelt mõtlesin seda, et kas üleüldse peab puhuma ... aga noh paistab et sul kiire mind joodikuks tembledada ...

Võid teadmiseks võtta, et põhimõtteliselt ei joo ma peaaegu üldse ... ning kui joon siis kohe kindlasti ei sõida

Kainet mõistust sulle inimeste koha pealt. Egas kõik pole roolijoodikud kohe, kui joovad :)

Selle jutuga ma proovisingi vastata, et loomulikult võid keelduda puhumast. Kui keeldud sellest politseiautos, siis läheb teekond edasi ekspertiisi. Kui keeldud seal, siis võetakse seda nii, et oled alkoholijoobes.
Meediast käis vist ainult läbi selline artikkel, mis on juba mõnda aega kehtinud, et politseiniku poolt mõõdetud alkoholijoobest enam ei piisa ja peab selleks minema juhiga ekspertiisi. Sellest tulenevalt ongi jutud, et enam ei pea puhuma.

See oli niisama lõõpimiseks, mis ma muud juttu kirjutasin. Ära pikka viha pea:)
Tom
Huviline
Postitusi: 742
Liitunud: 03.01.2003 15:28 41
Asukoht: Tallinn

Postitus Postitas Tom »

jjanno kirjutas:Tere

Seaduse kontrolli puudulikus ei vabasta inimesi seaduse täitmisest! See, et väidetavalt liikluspolitsei ei tohi teha trahvi radariga mõõdetud väära kiiruse eest, et vabasta inimesi kohustusest liikluda LE järgse maksimaalse kiirusega.

Edit: Paragrahv 124 pole ainus LE peatükis 11. Soovitan soojalt vahest LE'd lugeda.

jJanno
Kas mitte riigil ei ole kohustus oma seadusi jõustada? Ja kui seda ei suudeta teha siis vaikimisi see seadus on jõuetu ehk ei kehti.
Kasutaja avatar
meph
Huviline
Postitusi: 3271
Liitunud: 07.08.2003 03:16 05
Peamine sõiduk: BMW 320Ci E92
Telefon: 5140229
Asukoht: Tallinn, Kesklinn
Kontakt:

Postitus Postitas meph »

Mida see "vaikimisi" siis nüüd tähendama peaks? Analoogiana võiks tuua siis, et kui teedeparanduse rahastamiseks on ressursid puudulikud, siis vaikimisi võib kõik teed parandamata jätta? :)
jjanno
Huviline
Postitusi: 2320
Liitunud: 01.10.2002 12:07 07
Peamine sõiduk: VW
Asukoht: Ravila

Postitus Postitas jjanno »

Tere
Tom kirjutas:Kas mitte riigil ei ole kohustus oma seadusi jõustada? Ja kui seda ei suudeta teha siis vaikimisi see seadus on jõuetu ehk ei kehti.
Kas radar on ainus kiiruse mõõtmise vahend? Kui tekitad lubatud sõidukiiruse ületamisest põhjustatud õnnetuse, siis ei ole ju kidagi võimalik tagantjärgi auto kiirust enne õnnetust radariga mõõta. Küll aga on võimalik auto kiirus välja arvutada erinevate teepinnale jäetud märkide järgi. Sry, pole küll õnnetustega (õnneks) kokku puutunud, kuid midagi need politseinikud mõõdavad ja pildistavad.
Ja muideks. Seadus jõustub vist pärast riigiteatajas avaldamist. See, mis praegu jutuks, see on LE täitmise kontrollimine.

jJanno
exTouring
Kasutaja avatar
Lauri_L
Klubiliige
Postitusi: 961
Liitunud: 24.01.2003 19:43 33
Asukoht: Harjumaa
Kontakt:

Postitus Postitas Lauri_L »

Kusjuures selline enne avariid pidurdusjälgede mõõtmisega arvutatud kiirus võib tihtipeale vägagi täpne olla. Minu avariile tehti ekspertiis ja mõõtmistulemused eksisid minu spidomeetri kiirusest 1km/h :shock: .

Aga kas keegi ei rääkinud kuskil juttu, et puhumised ja kiirusemõõtmise tulemused registreeritakse ning kui pärast jälle selgub et pärast kontrollimist osutusid politseinike tööriistad korralikeks, siis saadetakse juhile koju lihtsalt trahvikviitung :cool:
Kasutaja avatar
soon
Huviline
Postitusi: 229
Liitunud: 22.10.2003 22:14 41
Asukoht: Pärnu

Postitus Postitas soon »

jjanno kirjutas:Tere

Seaduse kontrolli puudulikus ei vabasta inimesi seaduse täitmisest! See, et väidetavalt liikluspolitsei ei tohi teha trahvi radariga mõõdetud väära kiiruse eest, et vabasta inimesi kohustusest liikluda LE järgse maksimaalse kiirusega.

Edit: Paragrahv 124 pole ainus LE peatükis 11. Soovitan soojalt vahest LE'd lugeda.

jJanno
See, et väidetavalt liikluspolitsei ei tohi teha trahvi radariga mõõdetud väära kiiruse eest, ei tekita kohustust liikluda LE järgse suurima lubatud kiirusega. Kuidas sa sellise kohustuse oled suutnud liikluseeskirjast välja lugeda?
jjanno
Huviline
Postitusi: 2320
Liitunud: 01.10.2002 12:07 07
Peamine sõiduk: VW
Asukoht: Ravila

Postitus Postitas jjanno »

Tere
soon kirjutas:See, et väidetavalt liikluspolitsei ei tohi teha trahvi radariga mõõdetud väära kiiruse eest, ei tekita kohustust liikluda LE järgse suurima lubatud kiirusega. Kuidas sa sellise kohustuse oled suutnud liikluseeskirjast välja lugeda?
Tähelepanelik lugeja :)
Tahtsin öelda:
See, et väidetavalt liikluspolitsei ei tohi teha trahvi radariga mõõdetud väära kiiruse eest, ei tekita õigust liikuda kiiremini kui LE järgne suurim lubatud kiirus.

jJanno
exTouring
Kasutaja avatar
soon
Huviline
Postitusi: 229
Liitunud: 22.10.2003 22:14 41
Asukoht: Pärnu

Postitus Postitas soon »

LE vastav liiklemine ongi tähelepanelikkus, mitte paragrahvide tundmine.
Tom
Huviline
Postitusi: 742
Liitunud: 03.01.2003 15:28 41
Asukoht: Tallinn

Postitus Postitas Tom »

jjanno kirjutas: Kas radar on ainus kiiruse mõõtmise vahend? Kui tekitad lubatud sõidukiiruse ületamisest põhjustatud õnnetuse, siis ei ole ju kidagi võimalik tagantjärgi auto kiirust enne õnnetust radariga mõõta. Küll aga on võimalik auto kiirus välja arvutada erinevate teepinnale jäetud märkide järgi. Sry, pole küll õnnetustega (õnneks) kokku puutunud, kuid midagi need politseinikud mõõdavad ja pildistavad.
Ja muideks. Seadus jõustub vist pärast riigiteatajas avaldamist. See, mis praegu jutuks, see on LE täitmise kontrollimine.
Jälgede järgi sa saad jah kiirust mõõta aga katsu sa seda teha kui ma järsult ei pidurda. Ja liiklusõnnetuse põhjustamine on midagi muud kui kiiruse ületamine.

Ja seda et nad trahvid hiljem koju saadavad on kaheldav. Kuna keegi ei saa välistada fakti, et politseinik kruttis radari paigast ära ja enne taatlemist kruttis tagasi või midagi taolist.
Siia sobikas vast analoog kus sa sõidad ilma ülevaatuseta, jääd politseile vahele, teed peale seda ülevaatuse ära ja saad trahviraha tagasi.
Kasutaja avatar
soon
Huviline
Postitusi: 229
Liitunud: 22.10.2003 22:14 41
Asukoht: Pärnu

Postitus Postitas soon »

taatlemata seadega mõõdetud tulemus on kehtetu ka siis kui seade on hiljem tunnistatud nõuetele vastavaks. sama jabur kui sõitmine juhilubadeta ning hiljem õigeks jäämine, kuna suudad tõestada vajalikke sõiduoskusi kui aasta pärast load teed ja suudad tõestada, et pole vahepeal rohkem sõiduoskusi omandanud ega LE õppinud..

iseasi on, kas kõike seda tsirkust on vaja lihtsalt kiiruse ületamise pärast. ise praeguse ilmaga küll ei kipuks kiirust ületama.

kõrvalpõikena liiklusohtutusest veel niipalju, et piirkiiruse mitteületamine iseenesest ei taga veel mingit liiklusohutust. tähtsam on valida antud olukorras õige sõidukiirus, mida normaalne inimene ei tee spidomeetri järgi. julgen arvata, et mõni inimene liigeldes asulas 60-70 km/h teeb seda ohutumalt kui mõni 40 km/h liigeldes. ning on neid, kes sõidavad rangelt kogu aeg suurima lubatud kiirusega, endale teadvustamata, et see ei pea kogu aeg nii olema. sellest siis ka minu esimene "tähelepanelik" vahemärkus.
Kasutaja avatar
vanaisa
Huviline
Postitusi: 325
Liitunud: 07.10.2004 06:37 02
Asukoht: K.-Nõmme

Postitus Postitas vanaisa »

Kiirusest ja mõõtmisest.

Eks see muidugi iga persooni oma valik palju ja kuna ta LE-s kehtestud eeskirju täidab. Paar nädalavahetust pikemad sõidud mööda kallist kodumaad. Eks see liiklus ole täpselt meie endi nägu. Teedel ilus ühtlane 120. Sellise kiirusega kolonnis sõites (tunnistan seda siin ausalt) ei jäänud teisi ette ja ka meist keegi mööda ei sõitnud. "Ilus, ühtlane, meeldivalt paras" tempo. Vaid paar Läti numbriga autot (ilmselt teadmatusest meie politsei ridades toimuvaga) liiklesid nii enam/vähem kuskil 105km/h. See kõik trasside kohta muidugi

Tallinn ikka omaette vaatamisväärsus. Kui seni liikusid kolonnid nii 65-70 siis nüüd igatahes selle tempoga jäin jalgu ja sain palju keskmise näpu osaliseks. Pärnu seevastu oma 55-60 lausa rahulik auul. Tegelikult mõnus ja ei mingit actioni.

Mida öelda tahtsin? Eks me oleme sellised nagu oleme. Ilus oleks elada ideaalses maailmas ja ise ka ideaalne olla aga ... . Just see AGA ???
Kasutaja avatar
alar
Huviline
Postitusi: 343
Liitunud: 22.09.2003 14:12 48
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Postitus Postitas alar »

seadmed millega mõõdetakse on taadeldud ja tegelikult vägagi täpsed, lihtsalt tänu ajanappusele või juhtide mõtlematusele ei ole politsei isikkoosseis vajalikku atesteerimist läbinud ning ei tohi rikkujat vastutusele võtta. mina leidsin sellise lihtsa lahenduse. kuna väärteomenetluse seaduse alusel võib väärtegu menetleda 2 aastat siis on ju asi iseenesest lihtne. tuleb rikkuja üle kuulata tunnistajana ning fikseerida rikkumine, sellest hetkest hakkab tiksuma 2 aastat. samas kahe aasta jooksul jõuan ma atesteerimise läbida kohe kindlasti ja ega see kivigi kapsaaeda tulemata jää. :lol:
bizarrini
Huviline
Postitusi: 49
Liitunud: 30.09.2003 11:44 07
Asukoht: Tartu

Postitus Postitas bizarrini »

alar kirjutas:seadmed millega mõõdetakse on taadeldud ja tegelikult vägagi täpsed, lihtsalt tänu ajanappusele või juhtide mõtlematusele ei ole politsei isikkoosseis vajalikku atesteerimist läbinud ning ei tohi rikkujat vastutusele võtta. mina leidsin sellise lihtsa lahenduse. kuna väärteomenetluse seaduse alusel võib väärtegu menetleda 2 aastat siis on ju asi iseenesest lihtne. tuleb rikkuja üle kuulata tunnistajana ning fikseerida rikkumine, sellest hetkest hakkab tiksuma 2 aastat. samas kahe aasta jooksul jõuan ma atesteerimise läbida kohe kindlasti ja ega see kivigi kapsaaeda tulemata jää. :lol:
Sa teed nalja või? Mitte et ma praegust olukorda normaalseks peaks, aga see , et sa kahe aasta pärast tankijuhi koolituse läbid, ei anna sulle õigust praegu tankiga ringi kimada. Kogu point ongi ju selles, et atesteerimata mõõtja/taatlemata seadme mõõtetulemus pole kehtiv.
Kasutaja avatar
alar
Huviline
Postitusi: 343
Liitunud: 22.09.2003 14:12 48
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Postitus Postitas alar »

"tuleb rikkuja üle kuulata tunnistajana" sellega mõistega kaasnevad juba menetlusseadustikus ettenähtud õigused ja kohustused. detailidest vaikin, kuid selle alusel on mul õigus väärtegu menetleda ning karistust määrata.
bizarrini
Huviline
Postitusi: 49
Liitunud: 30.09.2003 11:44 07
Asukoht: Tartu

Postitus Postitas bizarrini »

alar kirjutas:"tuleb rikkuja üle kuulata tunnistajana" sellega mõistega kaasnevad juba menetlusseadustikus ettenähtud õigused ja kohustused. detailidest vaikin, kuid selle alusel on mul õigus väärtegu menetleda ning karistust määrata.
Ma pole küll jurist, aga "rikkuja ülekuulamine tunnistajana" tundub mulle kergelt ebaloogiline. Rikkuja on menetlusalune isik, mitte tunnistaja. Ma ei saa aru millistest detailidest sa vaikid, politseinikul on ju kogu aeg olnud õigus väärtegu menetleda ja selle eest karistust määrata. Kuid kuna tõendid ei pea vett, siis pole selline tegevus eriti otstarbekas, kuna kohus tõenäoliselt tühistab selle karistuse. Või mis?
Kasutaja avatar
alar
Huviline
Postitusi: 343
Liitunud: 22.09.2003 14:12 48
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Postitus Postitas alar »

menetlusalune isik kuulataksegi tunnistajana üle, va kriminaalmenetluses... samas menetlusalune isik küll aga kuna menetleda hetkel ei tohi siis peab leidma teise meetodi kuidas seda hiljem teha. vanad 10-15 aastat töötanud patrullimehed räägivad, et mis sa jamad. küll auto küljes ikka midagi on mille eest trahvida st. vigu leiab alati, kui hakkad otsima. tihti ongi lihtsam millegi muu eest trahvida, kui jamada mingite paberitega, paraku paljud ka nii teevad.
Kasutaja avatar
Mutjuki
Huviline
Postitusi: 14
Liitunud: 08.05.2004 02:53 44
Asukoht: Tallinn/Kose

Postitus Postitas Mutjuki »

Alariga nõus!
Apsakas seaduses ei anna õigust kiirust ületada.
Ja uskuge, keegi karistamata ei jää ;)
Vasta