võõrandamiskeeld

Vaba teema
Vasta
Kasutaja avatar
mastergut
Huviline
Postitusi: 785
Liitunud: 14.11.2007 15:51 55
Peamine sõiduk: BMW 530xd
Asukoht: Rakvere
Kontakt:

võõrandamiskeeld

Postitus Postitas mastergut »

näiteks kui ma ostan kellegilt auto ostumüügilepinguga ja ma seda kohe ümber ei vormista oma nimele.
Mis siis saab kui selle ajajooksul paneb kohtutäitur autole võõrandmaiskeelu eelmise omaniku võlgade pärast. Ostumüügilepingu alusel olen ju mina auto uus omanik ja kas selle lepingu alusel oleks võimalik töestada et mina olen selle sõiduki uus omanik enne võõrandamiskeeldu ja siis se keeld uuesti maha saada?

ei oma selist probleemi lihtsalt tekkis seline küsimus :D
kui nii lihtne oleks siis oleks võimaalik kõik autod ostumüügilepinguga õigeks saada
AUDI b3 2.3 Quattro , E46 320I , e39 530d 142kw , e61 530xd , e34 524td
Paharett21
Huviline
Postitusi: 72
Liitunud: 03.10.2005 16:07 06
Asukoht: Tallinn

Re: võõrandamiskeeld

Postitus Postitas Paharett21 »

Põhimõtteliselt ongi kui ost/müük on sooritatud enne keelu peale panemist.Ark-is ei pea isegi omanikku kaasas olema lähed ja teed mida hing ihkab:)
Elagu bemarid!
eko89
Huviline
Postitusi: 372
Liitunud: 02.07.2008 22:08 37
Asukoht: jõhvi

Re: võõrandamiskeeld

Postitus Postitas eko89 »

Paharett21 kirjutas:Põhimõtteliselt ongi kui ost/müük on sooritatud enne keelu peale panemist.Ark-is ei pea isegi omanikku kaasas olema lähed ja teed mida hing ihkab:)

Ma arvan, et see on jama ja kui keeld peal, ei tohiks sa kuidagi saada autot ümber kirjutatud!
Kui just sul pole see ost/müük kuskil ametlikult fikseeritud, et see on ennem võõrandmis keeldu!

Ostu/müügi lepingusse võib kirjutada ükskõik mis kuupäeva ja auto peab uus omanik vist arvele võtma 5 päeva jooksul?!
Kasutaja avatar
mastergut
Huviline
Postitusi: 785
Liitunud: 14.11.2007 15:51 55
Peamine sõiduk: BMW 530xd
Asukoht: Rakvere
Kontakt:

Re: võõrandamiskeeld

Postitus Postitas mastergut »

eko89 kirjutas:
Paharett21 kirjutas:Põhimõtteliselt ongi kui ost/müük on sooritatud enne keelu peale panemist.Ark-is ei pea isegi omanikku kaasas olema lähed ja teed mida hing ihkab:)

Ma arvan, et see on jama ja kui keeld peal, ei tohiks sa kuidagi saada autot ümber kirjutatud!
Kui just sul pole see ost/müük kuskil ametlikult fikseeritud, et see on ennem võõrandmis keeldu!

Ostu/müügi lepingusse võib kirjutada ükskõik mis kuupäeva ja auto peab uus omanik vist arvele võtma 5 päeva jooksul?!
samas kui ei ole kirjutatud ostumüügilepingule tähtaega mil ümber peab vormistama siis ei pea
ega siis ostumüügileping kehtivust ei kaota
AUDI b3 2.3 Quattro , E46 320I , e39 530d 142kw , e61 530xd , e34 524td
Kasutaja avatar
mastergut
Huviline
Postitusi: 785
Liitunud: 14.11.2007 15:51 55
Peamine sõiduk: BMW 530xd
Asukoht: Rakvere
Kontakt:

Re: võõrandamiskeeld

Postitus Postitas mastergut »

aga imelik et selise asja pärast peab notari juures võtma alkirja. Saan aru et nii oleks kindlam aga sellepärast ei tohiks se leping olla ikka kehtetu.
AUDI b3 2.3 Quattro , E46 320I , e39 530d 142kw , e61 530xd , e34 524td
Madis.
Klubiliige - admin
Postitusi: 4591
Liitunud: 08.09.2005 23:35 57

Re: võõrandamiskeeld

Postitus Postitas Madis. »

Ei olegi tühine, aga kuidas sa kohtus tõestad ilma notariaalse kinnitamise/tõestamiseta lepingu sõlmimise kuupäeva? Sellel on põhjus, miks seda võistlevaks menetluseks kutsutakse :lol:
Kasutaja avatar
mastergut
Huviline
Postitusi: 785
Liitunud: 14.11.2007 15:51 55
Peamine sõiduk: BMW 530xd
Asukoht: Rakvere
Kontakt:

Re: võõrandamiskeeld

Postitus Postitas mastergut »

Madis_M kirjutas:Ei olegi tühine, aga kuidas sa kohtus tõestad ilma notariaalse kinnitamise/tõestamiseta lepingu sõlmimise kuupäeva? Sellel on põhjus, miks seda võistlevaks menetluseks kutsutakse :lol:
tõetan ostumüügilepinguga millel on peal kuupäev näiteks
AUDI b3 2.3 Quattro , E46 320I , e39 530d 142kw , e61 530xd , e34 524td
Kasutaja avatar
mastergut
Huviline
Postitusi: 785
Liitunud: 14.11.2007 15:51 55
Peamine sõiduk: BMW 530xd
Asukoht: Rakvere
Kontakt:

Re: võõrandamiskeeld

Postitus Postitas mastergut »

mastergut kirjutas:
Madis_M kirjutas:Ei olegi tühine, aga kuidas sa kohtus tõestad ilma notariaalse kinnitamise/tõestamiseta lepingu sõlmimise kuupäeva? Sellel on põhjus, miks seda võistlevaks menetluseks kutsutakse :lol:
tõetan ostumüügilepinguga millel on peal kuupäev näiteks

Koos sõidukiga annab MÜÜJA OSTJALE üle sõiduki registreerimistunnistuse ja muud
sõidukit puudutavad dokumendid.
3. MÜÜJA kinnitab, et käesoleva müügilepingu järgi üleantav sõiduk on MÜÜJA
ainuomandis ja müüdaval sõidukil ei ole kolmandatel isikutel mingeid õigusi.
4. Omandiõigus sõidukile läheb MÜÜJALT OSTJALE üle vahetult pärast müügilepingu
allkirjastamist.

5. Käesoleva müügilepingu täitmisest tulenevad vaidlused püütakse lahendada pooltevaheliste
läbirääkimiste teel. Kokkuleppe mittesaavutamisel lahendatakse vaidlused kohtus
AUDI b3 2.3 Quattro , E46 320I , e39 530d 142kw , e61 530xd , e34 524td
Madis.
Klubiliige - admin
Postitusi: 4591
Liitunud: 08.09.2005 23:35 57

Re: võõrandamiskeeld

Postitus Postitas Madis. »

Omandiõigus läheb lepingu allkirjastamisel üle juhul, kui rumal müüja pole lisanud omandireservatsiooni klauslit, millega läheb omand üle pärast ostja poolset lepingulise kohustuse täitmist, s.o. ostuhinna täielik tasumine.

Võta see "lepingu näidis" parem maha, sellist ei soovita mitte kellelgi sõlmida.
Kasutaja avatar
mastergut
Huviline
Postitusi: 785
Liitunud: 14.11.2007 15:51 55
Peamine sõiduk: BMW 530xd
Asukoht: Rakvere
Kontakt:

Re: võõrandamiskeeld

Postitus Postitas mastergut »

Madis_M kirjutas:Omandiõigus läheb lepingu allkirjastamisel üle juhul, kui rumal müüja pole lisanud omandireservatsiooni klauslit, millega läheb omand üle pärast ostja poolset lepingulise kohustuse täitmist, s.o. ostuhinna täielik tasumine.

Võta see "lepingu näidis" parem maha, sellist ei soovita mitte kellelgi sõlmida.
ostuhind tasutud kohapeal koguulatuses
mis sellel lepingul häda on siis :D
AUDI b3 2.3 Quattro , E46 320I , e39 530d 142kw , e61 530xd , e34 524td
Kasutaja avatar
Riivo
Huviline
Postitusi: 8162
Liitunud: 27.02.2003 10:13 41
Peamine sõiduk: Ateca 4Drive
Asukoht: Edgarlandia
Kontakt:

Re: võõrandamiskeeld

Postitus Postitas Riivo »

Ma olen ka aru saanud et kui ma olen teinud ostu-müügilepingu, ma olen maksnud raha koheselt ning mingil põhjusel ei ole ümber kirjutanud masinat (nt auto ei sõida ja vajab pikemaajalist remonti ja otsene vajadus ümberregamiseks puudub) siis mida mul siis veel vaja hiljem keelu pannud kohtutäiturile tõestada?...paber polegi piisav tõestus?...Nahhui seda üldse vaja siis :D
´17 4Drive
seppa
Huviline
Postitusi: 3082
Liitunud: 03.11.2005 08:53 58
Asukoht: Rakvere ja ''Põhjaeesti''

Re: võõrandamiskeeld

Postitus Postitas seppa »

Mina olen kõigi autodega sellise jama vältimiseks lähipäeval kohe auto ümber vormistanud.(no natuke näeb kahtlust ja usaldust ka müüja näost)
Päras jookse võidu tuuleveskitega ,nii et süda paha.
Kuigi ,ostsin alles endale audi ja ostu-müügilepingu tegemisel oli viimasel müüjal neid lepinguid päris mitu .Igaksjuhuks võtsin kõik kaasa .ARK-s selgus et võõrandamiskeeld peal .Teenindaja ütles et üks paber nendest oli ainult tähtis ja sain auto endale .Samas kui poleks neid kõike pabereid kaasa haaranud ,ma ei tea mis siis oleks saand :roll: :evil:
Nutan ja kallan ,naeran ja tallan
Fack The Fuel Economy
Kasutaja avatar
iisak
Huviline
Postitusi: 1702
Liitunud: 31.08.2006 19:04 49
Asukoht: Kadaka tee 187c, Tallinn
Kontakt:

Re: võõrandamiskeeld

Postitus Postitas iisak »

Riivo kirjutas: siis mida mul siis veel vaja hiljem keelu pannud kohtutäiturile tõestada?...paber polegi piisav tõestus?...Nahhui seda üldse vaja siis :D
Tehke omale selgeks, et omavaheline ostu-müügileping ilma notari pitsatita on lihtsalt paljas paberitükk mis ei oma mingit kaalu.
Kuidas sa tõestad kohtutäiturile, et sa hiljem uut lepingut ei kirjutanud ja kuupäeva ära ei muutnud?
Puust ja punaseks:
Ostsid inimese käest 12.02`10 auto. ARKi ei jõudnud(viitsinud-tahtnud) minna. Lähed näiteks 30.02`10 ümber regama. Seal selgub, et 10.02`10 on peale pandud võõrandamiskeeld. Kribad ruttu valmis lepingu sõlmimiskuupäevaga 05.02`10 ja nuiad müüjalt ka allkirja sinna. Ideeliselt peaksid ju nüüd puhas poiss ja heauskne ostja olema. Paraku see nii ei ole...
......................Ja mulda kukkus suust, kui 1000-aastane tüdruk naeris.....................
Kasutaja avatar
mastergut
Huviline
Postitusi: 785
Liitunud: 14.11.2007 15:51 55
Peamine sõiduk: BMW 530xd
Asukoht: Rakvere
Kontakt:

Re: võõrandamiskeeld

Postitus Postitas mastergut »

iisak kirjutas:
Riivo kirjutas: siis mida mul siis veel vaja hiljem keelu pannud kohtutäiturile tõestada?...paber polegi piisav tõestus?...Nahhui seda üldse vaja siis :D
Tehke omale selgeks, et omavaheline ostu-müügileping ilma notari pitsatita on lihtsalt paljas paberitükk mis ei oma mingit kaalu.
Kuidas sa tõestad kohtutäiturile, et sa hiljem uut lepingut ei kirjutanud ja kuupäeva ära ei muutnud?
Puust ja punaseks:
Ostsid inimese käest 12.02`10 auto. ARKi ei jõudnud(viitsinud-tahtnud) minna. Lähed näiteks 30.02`10 ümber regama. Seal selgub, et 10.02`10 on peale pandud võõrandamiskeeld. Kribad ruttu valmis lepingu sõlmimiskuupäevaga 05.02`10 ja nuiad müüjalt ka allkirja sinna. Ideeliselt peaksid ju nüüd puhas poiss ja heauskne ostja olema. Paraku see nii ei ole...
selist asjadekäiku ma silmas pidasingi
aga ostumüügileping tõestab ark le et auto on omaniku vahetanud miks siis kohtutäituritele ei peaks mõjuma. Lahen käin arkis milagil.
AUDI b3 2.3 Quattro , E46 320I , e39 530d 142kw , e61 530xd , e34 524td
Lauri_R

Re: võõrandamiskeeld

Postitus Postitas Lauri_R »

Paharett21 kirjutas:Põhimõtteliselt ongi kui ost/müük on sooritatud enne keelu peale panemist.Ark-is ei pea isegi omanikku kaasas olema lähed ja teed mida hing ihkab:)
Nii või naa käib see keelu mahavõtmine kohtutäituri kaudu, sest ARK-l pole mingit juurdepääsu võõrandamise keelu muutmisele.
Eks see paras jebimine ole, kuid kui ost sooritatud enne keeldu, siis õigus ostja poolel (muidugi vaja vastavaid dokumente selle tõestamiseks, hea oleks ka müüjapoolne sõna).
Kasutaja avatar
Riivo
Huviline
Postitusi: 8162
Liitunud: 27.02.2003 10:13 41
Peamine sõiduk: Ateca 4Drive
Asukoht: Edgarlandia
Kontakt:

Re: võõrandamiskeeld

Postitus Postitas Riivo »

iisak kirjutas:
Riivo kirjutas: siis mida mul siis veel vaja hiljem keelu pannud kohtutäiturile tõestada?...paber polegi piisav tõestus?...Nahhui seda üldse vaja siis :D
Tehke omale selgeks, et omavaheline ostu-müügileping ilma notari pitsatita on lihtsalt paljas paberitükk mis ei oma mingit kaalu.
Kuidas sa tõestad kohtutäiturile, et sa hiljem uut lepingut ei kirjutanud ja kuupäeva ära ei muutnud?
Puust ja punaseks:
Ostsid inimese käest 12.02`10 auto. ARKi ei jõudnud(viitsinud-tahtnud) minna. Lähed näiteks 30.02`10 ümber regama. Seal selgub, et 10.02`10 on peale pandud võõrandamiskeeld. Kribad ruttu valmis lepingu sõlmimiskuupäevaga 05.02`10 ja nuiad müüjalt ka allkirja sinna. Ideeliselt peaksid ju nüüd puhas poiss ja heauskne ostja olema. Paraku see nii ei ole...
see ongi see viga et tegelt miks krt peaksin mina tõestama...üritagu keegi ka vastupidist tõestada...
´17 4Drive
enigma
Huviline
Postitusi: 123
Liitunud: 08.10.2005 02:05 54
Peamine sõiduk: Bmw 730i Shadowline
Asukoht: raplamaa

Re: võõrandamiskeeld

Postitus Postitas enigma »

Kui on normaalne kohtutäitur ja sa seletad ära talle,et heausklikult ostsid ja sul polnud mingit aimu sellest siis võetakse see maha kohtutäituri poolt enamjaolt.Küsitakse sult veel ostu-müügi lepingut näha ja valma.Paraku ei oska iga ostja seda kontrollida ega tule pähegi kõigil,et võib võõrandamiskeeld peal olla.Ning kohtutäiturid ikka arvestavad sellega.
Kasutaja avatar
m2x
Huviline
Postitusi: 626
Liitunud: 11.04.2012 18:18 41
Peamine sõiduk: E39 530d Touring
Asukoht: Neli ratast õhus...

Re: võõrandamiskeeld

Postitus Postitas m2x »

Üks nõrk koht kogu mõtte sees- liiklusseadus näeb ette, et auto omanikuvahetus TULEB vormistada 5 päeva jooksul pärast selle toimumist. Ehk kui sa lähed ARK-i vanema, kui viis päeva vana müügilepinguga, ei ole see kehtiv.
Kinnitus selle kohta liikluspolitseilt- oli endal sama lugu, et 900 vaba eesti raha ei olnud, sõitsin mõnda aega ringi, leping sirmi vahel. Politsei pidas kinni, andsin dokid ja ostu-müügilepingu, kus oli üle nädala vana kuupäev peal. Öeldi, et see leping ei kehti enam, sisuliselt ei ole viie päeva möödudes autot mitte ümber registreerides mina enam auto omanik. Läksin ARKi, öeldi sama asja. Sõitsin Tallinnasse ja tegin omanikuga uue lepingu, miskit üle ei jäänud. (politsei oli mõistev ja lubas edasi sõita tookord)
Iga leping aegub kunagi, olgu selleks tööleping, üürileping, laenuleping... ka müügileping. Ja igaühel on erinevad tähtajad seaduse järgi.
Seega võib aretada igasuguseid variante võõrandamiskeelust üle saamiseks, kuid müügilepingu kuupäevadega mängides seda teha ei saa, või saab üpris olematutes piirides, MOTT.
Kasutaja avatar
Jaanus_P
Huviline
Postitusi: 3102
Liitunud: 05.08.2004 18:42 53
Asukoht: Tallinn/Mustvee
Kontakt:

Re: võõrandamiskeeld

Postitus Postitas Jaanus_P »

Nüüd tekib küsimus, et kui leping aegub viie päevaga ja lepingus on märgitud, et olen tasunud auto eest nt. 1000.- euri siis kas olen ma vähem auto omanik kui need viis päeva mis seadus mulle regamiseks andis? Kuna ümber ei reganud siis;
Saab vana omanik auto tagasi kuna mina ju enam seaduse järgi omanik ei ole?
Või olen endiselt auto omanik, aga regama enam ei pea (ei saa kuna puudub regamiseks seaduslik alus)?
E34 520iT 09.06a.- 09.09a. E38 740 09.09a. - 08.10a. E36 323 08.10a. - 11.10a. E39 523 11.10a. - 03.11a. 2 korda a***, E34 520iT 08.11a. - 04.12a. Seat Toledo 04.12a. - 12.14a. Seat Leon 12.14a.
Kasutaja avatar
m2x
Huviline
Postitusi: 626
Liitunud: 11.04.2012 18:18 41
Peamine sõiduk: E39 530d Touring
Asukoht: Neli ratast õhus...

Re: võõrandamiskeeld

Postitus Postitas m2x »

Täpselt, seda minagi arkionude käest küsinud ja sealtotsast vastus võlgu. Paljudel juhtudel see kuupäev ja viis päeva erilist rolli ei mängi, ark olevat arvele võtnud ka kuu aega tagasi sõlmitud müügilepinguga autosid, ju siis minul ei vedanud. Üldiselt tundub, et selle koha peal on praegu seadus natuke naljakas, jättes nii mõndagi lahtiseks.
Madis.
Klubiliige - admin
Postitusi: 4591
Liitunud: 08.09.2005 23:35 57

Re: võõrandamiskeeld

Postitus Postitas Madis. »

m2x kirjutas:Üks nõrk koht kogu mõtte sees- liiklusseadus näeb ette, et auto omanikuvahetus TULEB vormistada 5 päeva jooksul pärast selle toimumist. Ehk kui sa lähed ARK-i vanema, kui viis päeva vana müügilepinguga, ei ole see kehtiv.
Kinnitus selle kohta liikluspolitseilt- oli endal sama lugu, et 900 vaba eesti raha ei olnud, sõitsin mõnda aega ringi, leping sirmi vahel. Politsei pidas kinni, andsin dokid ja ostu-müügilepingu, kus oli üle nädala vana kuupäev peal. Öeldi, et see leping ei kehti enam, sisuliselt ei ole viie päeva möödudes autot mitte ümber registreerides mina enam auto omanik. Läksin ARKi, öeldi sama asja. Sõitsin Tallinnasse ja tegin omanikuga uue lepingu, miskit üle ei jäänud. (politsei oli mõistev ja lubas edasi sõita tookord)
Iga leping aegub kunagi, olgu selleks tööleping, üürileping, laenuleping... ka müügileping. Ja igaühel on erinevad tähtajad seaduse järgi.
Seega võib aretada igasuguseid variante võõrandamiskeelust üle saamiseks, kuid müügilepingu kuupäevadega mängides seda teha ei saa, või saab üpris olematutes piirides, MOTT.
Sa olid ikka kaine, kui selle jutu siia kirjutasid? :)

Majandus- ja kommunikatsiooni ministri 03.03.2011 määrus nr 19 - Mootorsõiduki ja selle haagise registreerimise tingimused ja kord:
§ 6 lg 4 - Liikluses kasutatav sõiduk tuleb registreerida viie tööpäeva jooksul pärast sõiduki Eestis kasutusele võtmist.


Nüüd oletame, et jäid miilitsale liikluses silma ning peeti kinni. Auto vana omaniku nimel, sul müügileping taskus ning lepingu järgi on vallasasja omandiõigus rohkem kui 5 päeva tagasi üle läinud (ärme müügilepingu õigsuse küsimust arutama hakka, see on iga ühe enda asi kuidas ta seda tõendab).

Liiklusseadus: § 203. Kehtestatud korras ümberregistreerimata mootorsõiduki või maastikusõiduki juhtimise eest karistatakse rahatrahviga kuni 100 trahviühikut.

Omandiõiguse muutumisest pole sõnagi.

Mootorsõiduki ja selle haagise registreerimise tingimused ja kord:
§ 5 lg 2 - Sõiduki registreerimisel tuleb esitada sõiduki seaduslikku omandamist tõendavad dokumendid.


Jällegi ei ole lepingu kehtivusest sõna juttu, kui peaks viie päevase tähtaja maha magama (seadusest tulenevad tehingu kehtetuse sätted on kirjas Tsiviilseadustiku üldosa seaduses). Mitte keegi ei võta autot käest ära, kui auto on ümber vormistamata. Auto omandiõigus läheb müügilepingu alusel üle, sõltumata mingitest Liiklusseaduse nõuetest, ole lihtsalt mees ja tõenda ära see (v.a. võõrandamiskeelu puhul, kuid see on omaette ooper jälle).
Kasutaja avatar
rallyiff
Huviline
Postitusi: 249
Liitunud: 30.10.2009 09:17 18

Re: võõrandamiskeeld

Postitus Postitas rallyiff »

pange siia see link ka kus kohast ma saan kontrollida kas on keeld või mitte, ise olen vist veidi saabas aga ei leidnud enam üles
Caspar
Klubiliige - moderaator
Postitusi: 1816
Liitunud: 19.02.2009 21:07 37
Peamine sõiduk: BMW E34 540i
Asukoht: Lääne-Virumaa

Re: võõrandamiskeeld

Postitus Postitas Caspar »

http://195.80.106.137:9050/soidukiPiirang" onclick="window.open(this.href);return false;
Vasta