BMW - sõidurõõm ?

Vaba teema
Vasta
Kasutaja avatar
mart551
Huviline
Postitusi: 447
Liitunud: 16.06.2004 09:31 32
Asukoht: Viljandi - Tartu
Kontakt:

Re: BMW - sõidurõõm ?

Postitus Postitas mart551 »

Tartu UM'i suurem eelis kuni masuni seisnes selles,et kui ma läksin sinna õli vahetama, siis öeldi,et kuule, sul see varras ja too puks kerge lõtkuga.. et võime need garantiikorras ära vahetada. iva selles, et igal pool kus ei ole head tuttavat tööl,lastakse korralikult üle. Selleks,et enda autot remontida tema reaalse remonditava väärtuse suuruses, pead ise teemas täielikult sees olema, uurima ja sebima.. tegelikult on tüütu,et on väheseid,keda saab usaldada.btw - täna e61 vajus jälle alla ning käima pannes tõusis üles nagu peab. ehk peaks ka amordid ringi pistma !? ning pärast egr-termostaadi vahetust hakkas jahutusvedelikku küsima.. :evil:

ma ei kurdaks siin üldse kui vahetust vajaks aeg-ajalt,põhiliselt mehaaniliselt liikuvad detailid. aga vähemalt e39 puhul laguneb pmst kõik,mis küljes on.. ning varuosad ei ole ka ju kvaliteetsed kui neid peab pidevalt välja vahetama...
e39 540i + zaz 968M
Kasutaja avatar
Holari
Huviline
Postitusi: 1011
Liitunud: 23.04.2004 23:24 43
Asukoht: Pärnu

Re: BMW - sõidurõõm ?

Postitus Postitas Holari »

Kirjutaks kah nata omadele kogemustele tuginedes......E28 518 66kw, 1983a, pole midagi pikalt kirjutada, see oli elu lollikindel auto, aint elementaarsed hooldused, mitte midagi muud. Läbisõit oli suur :D
E24 520, 1993a, oli väga hea auto samuti, aga tahtis ka remonti peale hoolduse, vahetatud mootorikett, mis osutus kalleimaks tööks, muud suurt ka polnud.Ostes oli igati korralik ja seda lõpuni. mina sõitsin läbi kuskil 40000, remonti umbes 15k(aint UM.ise olin loll)
Siis E39 540T 1996a. Selle auto kohta võib rääkida enamvähem ülivõrdes, kuigi temal olid juba igasugu ime vigureid ja ehituselt suht keeruline, aga umbes 50K läbisõidu juures jäid hooldused ja mõned pisemad remondid...tagumine õhk padi ja muud pudipadi esisillas, vb umbes 5-10K EEK. Samuti pole hullu midagi, kahjuks ajad olid sellised, et bena kulu hakkas mõtetuks muutuma ja kui aus olla, siis V8 hääle ohvriks panna, siis praegused 142diislid väheke järeleaidatuna teevad sama töö ära. ja seda tuntavalt väiksema kütusekuluga. Kuigi olen lugenud, kuidas kõik neid mootoreid laidavad, aga ma ei tahaks uskuda, et korralikult hooldades see asi nii hull on, või on?
Siis nüüd sõidan juba 2,5a ringi 320d aastast 2001, millel 100kw. Saades oli spidol mäletamist mööda 150-160 tuhat, mitte rohkem. Nüüd 235000. Selle ajaga olen vahetanud.....termostaadid, seda juba alguses, siis esimesed amordid, mis läksid vahetusse kaskoga, siis tagasillas kõik puksid ja kütuse etteande pumba. Siis veel EGR klapp kah. Muud mitte midagi, olen küll "nussinud" palju, aga see on olnud nata omal süül kah, sest vahetasin etteande pumba ja ostsin mingi odava ja seda kaks korda järjest ja mõlemad korrad jäin teepeale. Aga tehnilise poole pealt....pole midagi ette heitta. Mina olen küll rahul, kuigi peale nii pikka aega hakkab tsipa üle viskama ja tahaks muud, siis kui kilomeetrid rahasse arvutan, siis mida ma peaks tahtma?
Pikk ja segane jutt, aga siiski midagi...



Holari
Polegi BMWd, on oopis Mitsubishi
Robska
Huviline
Postitusi: 787
Liitunud: 16.12.2007 18:22 16

Re: BMW - sõidurõõm ?

Postitus Postitas Robska »

Lugesin ka teema läbi ja ohkasin( endal ka e39). Enda autost kirjutama ei hakka, tiba värske veel,et miskeid kokkuvõtteid siia tuua, siiiamaani olen rahul. Agaaa, sõbra ja isa e39. Isa tõi enda oma juba ee, mai mäleta 3a tagasi ja ls oli minu mäletamist mööda allla 100k. 3.0D ja automaat, lisasi hulga. Ka to auto on saaanud pikslii remonti ja samuti tehti hiljuti webasto ära,aga kurja, vot mootor ja sild , ning ukse lingid ja muu säärane on tal küll super hästi vastu pidanud. Hetkel e61 igasugu imelikke ja veidrate vigadega tegelenud ,et ikka kiidab e39. SIis teine auto, mis on no super vastupidamisega on sõbra 525d manuaal. Pidanud ca 2a ja tema sõidustiil on kõike muud kui rahulik( ofc ei kima ta aukudest läbi ja turbo saaab alati maha jahutatud). Pea aasta ei vahetanud ta esisillas midagi, siis tegi korraga remondi ära ja siiamaani pole tal küll midagi halba öelda olnud. Samuti pole tol autol jama olnud ei nende klappide, ega eelsüüte küünalde, ei kõverate ketaste, webasto on ka kenasti toimetanud.
mart551 kirjutas:mis on ka kehv variant, sest kui 1 oluline kriteerium on tagavedu, siis pole peale mersu,mõne usaka ja ...ja...
Jaaa, see ongi jama,et midagi sarnast pole saada. Heaküll, endale meeldibveel omega,aga omegat alla 00 oma ei võtaks ja neid kuidagi jube vähe müügil, ei sobinud nagu kuidagi. Mersusi ka meeldivaid ei leidnud ja no mersud aastates 98-00 pole kindlasti nüüd vastupidavad.
-RV-
Huviline
Postitusi: 360
Liitunud: 12.01.2007 10:08 11

Re: BMW - sõidurõõm ?

Postitus Postitas -RV- »

Siit küsimus, miks kõik forssi töötajad laulavad kui ühestsuust, et ainuke sõite kannatav auto on opel(See rohkem naljaga pooleks, aga nii on)? Viimaste nn ''Forssi'' andmete põhjal on sedaan audi a6 2006 üles, olnud auto, millele ostetakse pm. ainult õli ja filtreid. (Ja kui tuleb jutt, et siis muud asjad lasevad need, kes oma õlisid ja filtreid ka forssist ostavad, esinduses teha siis, hmmm... miks nad peaks siis kõige odavamate asjade pealt säästma) :roll: . BMW'ede kohta kahjuks seda öelda kohe kindlasti ei saa...
Viimati muutis -RV-, 09.03.2010 10:58 25, muudetud 1 kord kokku.
Kasutaja avatar
Tarmo
Huviline
Postitusi: 8446
Liitunud: 02.10.2002 16:52 21
Peamine sõiduk: BMW G11 740XD
Asukoht: Tallinn

Re: BMW - sõidurõõm ?

Postitus Postitas Tarmo »

Väga huvitav teema , lugesin terve 4 lk läbi ja mõtlesin et panen oma mõtted/teadmised kirja :mrgreen:

Omanud 13 aasta jooksul ainult bmw marki sõidukeid ja praegune on 7mes :D :cool: .

E30 318, 325, 325- oli hea ja vastupidav , sillapulki kindlasti väga ei vahetanud. Viimasel 325 pidin mootori kap remondi tegema , summa 10K. :roll:
E34 530 r6 motoga, kestis ilusti , mõned pulgad sillas ja plokikaane tihendi vahetus koos lihvimisega- kuskil 7K kokku :)
kokku omasin seda autot natuke üle aasta ja ega ei mäleta et oleks sinna rohkem väga midagi sisse pidanud panema ;) .
E34 524td - superhea auto minu autode ajaloos , 2 aastat teenis mind , mootoril vaid hammasrihma vahetus 2 korda , esimesed amordid , mõned kaikad sillas ja puhas sõidurõõm :cool: -läbisõit minu käes kuskil 80tKM ostes oli spidol 398000 ja müües 480000.
E39 530d - auto mis ajas suht närvi , küll oma sildadega , kui ka mingite mõtetute asjadega mootori juures :evil: .
ostes oli spidol mingi 230000mis arvatavasti ei olnud õige. 2 aastat omasin ls minu käes kuskil 60 tkm aastas.
Silla juppe läks nagu leiba , 1 õhkpadi, esimesed amordid. Ühesõnaga suht suured kulud olid, ma arvan mingi 50K läks selle auto sisse esimese aastaga ja ega teine aasta ka väga lilleline ei olnud :? .

E46 328ci :P ls 200000 millegiga ostes, täpselt ei mäleta- aga kolmene on minu silmis oluliselt vastupidavam , kui viiene. Kohe kohe on auto minu käes olnud 2 aastat, ls minu käes selle ajaga pea 80tkm ja sillapulkadest on vahetusse läinud 1 õõts , 1 rooliots , stabikakondid, tagumised amordipadjad, amordiring minu enda algatusel , sest vanadest oli 1 esimene otsa saanud, kettad klotsid ja korralised õlide filtrite vahetused.
2 aasta peale kulu juppidele kuskil 15K sinna ei ole korralisi hooldusi sisse arvestatud. Aga hooldus on mingi 2-3k ja iga 25tkm tagant.
Mina igatahes olen väga rahul kuidas 3 seeria on ennast üleval pidanud ja väga pettunud, kuidas e39 lagunes.
E34-dega olin ka rahul ja e30-d olid nii kaugel minevikus , et nendest suurt ei mäleta.
Aga läbi aegade on 3 serial pulki vähem mida vahetada ja paistab et kestavad ka paremini.
Omatud BMW tüüpi sõidukid : E30 318, E30 325i, E30 325i, E34 530i, E34 524td, E39 530dT, E46 328Ci, E30 324td, e34 525tds, e36 316i, E39 530dT, E38 730d, E65 730d, G11 740XD, E36 328i cabrio, E46 316ti, E82 120d coupe, E88 120d cabrio
Madis399
Huviline
Postitusi: 140
Liitunud: 09.10.2005 21:01 30
Asukoht: Tallinn/Koluvere

Re: BMW - sõidurõõm ?

Postitus Postitas Madis399 »

e46 325 02 a. manuaal. Kaks aastat peres olnud, ostes oli 98 000 km (100% reaalne), praegu läbisõit 181000 km ja peale ostu kohe sai vahetatud: eest õõtsad, rooliotsad, kondid, amordid, tugilaagrid, roolilatt, kettad-klotsid. 120 000 peal sai vahetatud: roolilatt uuesti(garantii), vanost remontida 2x, uus roolivõimu pump(võll pooleks), difri padjad, käigukasti tagumine simmer + käigukasti padjad ja hoovastikust mingeid vidinaid. 140 000 tagumised kettad-klotsid. 180 000 km uus aku (originaal aku kestis 7 aastat). Hoolduses käib alati auto esinduses + iga hoolduse vahel kodus õlivahetus!

Samal ajal peres olnud ka kaks mazda6...mõlemaga sõidetud umbes 150 000 km ja ainult vaja läinud piduriklotse, õli ja klaasipesuvett:D
Kasutaja avatar
mart551
Huviline
Postitusi: 447
Liitunud: 16.06.2004 09:31 32
Asukoht: Viljandi - Tartu
Kontakt:

Re: BMW - sõidurõõm ?

Postitus Postitas mart551 »

no näed.. sinna ma vaikselt jõuda tahtsingi :) meie peres on ka lisaks 1 vw golf V, mis sai ostetud uuena ning sõitnud on ta 5 aasta jooksul 60 000. vahetatud pole seal peale mingisuguse anduri ühtegi asja (no jah, 3 korda õli ka) okei,et uus auto ja pmst ei sõidetagi temaga, aga BMW'l tekkisid esimesed probleemid juba ~20k juures..

Samas, Madis, mille põhjal sa väidad,et ls on 100% õige ? ma seda eelnevalt ka korra rääkinud,et meil oli Subaru Outback - käisin temaga ca 215k läbisõidu juures hoolduses. Seejärel müüsime maha, rändas käest-kätte ja hiljem oli auto24 kuulutus,et mariine auto müüb sedasama outbacki 160k läbisõiduga. võltsitakse kõike - mingine hooldusraamat ei tähenda ööd ega mütsi. arvate,et see BMW smartkey on ka mingi üliturvaline asi ? vaevalt... küll UM (või mõni pädevam tehnikaga remondimees) sellestki jagu saab kui vajadus tekib.

iseasi on tõesti see,kui sõber/tuttav/pereliige vms ostab tutikana auto ja siis ise tead, palju ta sõidab. aga kui tulevad riburadapidi saksast, "saksast", šveitsist v tont teab kust, siis ei saa enam millegi üle kindel olla.
e39 540i + zaz 968M
Kasutaja avatar
birgit123
Klubiliige EKBK
Postitusi: 2815
Liitunud: 26.12.2005 20:10 36
Peamine sõiduk: BMW 530d xDrive 09/2018, BMW 318iS 09/1993
Asukoht: Tallinn/Mähe

Re: BMW - sõidurõõm ?

Postitus Postitas birgit123 »

328Ci 1999

Ostetud sai 2007 detsember. Ees oli 131 000 km, Itaaliast toodud, eraisiku käest ostetud.
Hooldusraamatu sai kaasa, mida oli regulaarselt täidetud. Viimane kanne oli 1.detsember 2005/ 102 726km.

Vaadates välimust siis tundus suht reaalne summa olevat.
Selle 2,5 aastaga sõidetud 25 000 km.

Vahetatud selle ajaga on absurdselt palju asju:

Hooratas, õõtsad, siduriketas, tagumised õõtsa puksid, difri- ja käigukastipadi, roolivardad, pidurikettad-klotsid, amordiring ( vanad olid pehmed), tagumised silikoonpuksid, klapikambrikaan, karterituulutuseklapp, veovõll, rihmad ja rullikud, vanose renoveerimine ja softi uuendamine. (tehnilise poole pealt). Kindlasti on neid asju veel, kõik kohe meelde ei tule.

Muidugi kõik õlid ja filtrid nii nagu käib. Korraline õlivahetus on 10-12kkm tagant. Uued suve- ja talverehvid jms pudi-padi.
Autoga sõidetakse nagu penskar ja ta lihtsalt laguneb.

Reeglina kasutatakse A osi, UM's ei käi.

Väidetavalt on ls kontrollitud.
Mõtleisn seda minna ise ka tegema, aga mulle tehti selgeks, et see on aja raiskamine. Kõiki asju on võimalik tänapäeval petta.

Siin inimestega konsulteerides öeldigi, et see on normaalne.
Et ärgu ma virisegu, et isegi heas korras on.
Kui tahan pommikindlat autot, vaadaku rullikat.

Kuna ma ise sõidan e36, siis hinnavahe varuosade pealt hästi näha.
Kasutaja avatar
Viljo
Huviline
Postitusi: 313
Liitunud: 17.07.2005 15:22 31
Peamine sõiduk: BMW 530d
Asukoht: Hareid, Norra

Re: BMW - sõidurõõm ?

Postitus Postitas Viljo »

birgit123 kirjutas:328Ci 1999

Hooratas, õõtsad, siduriketas, tagumised õõtsa puksid, difri- ja käigukastipadi, roolivardad, pidurikettad-klotsid, amordiring ( vanad olid pehmed), tagumised silikoonpuksid, klapikambrikaan, karterituulutuseklapp, veovõll, rihmad ja rullikud, vanose renoveerimine ja softi uuendamine. (tehnilise poole pealt). Kindlasti on neid asju veel, kõik kohe meelde ei tule.
Vaadates seda nimekirja tekib kahtlus, et kas selle auto eelmine omanik ka nagu penskar sõitis :?: Ilmselt auto uuena ostja oleks ostnud 318, kui oleks tahtnud penskari sõidustiili harrastada. Hooratas, sidur, diffripadi, veovõll...see kõik viitab sellele, et autot on ikka KASUTATUD mehiselt.
E39 530i, E61 530d
tauno777
Huviline
Postitusi: 108
Liitunud: 14.07.2008 22:59 12
Asukoht: Tartu

Re: BMW - sõidurõõm ?

Postitus Postitas tauno777 »

Indrek_M kirjutas:
mastergut kirjutas:Paranda ühekorraga kõik vead ära siis saad rohkem muretumalt sõitu. Kui ei jaksa siis ära sõida autot nii raipeks et remondikulud üle pea käivad.
Ei ole päris normaalne, et E39 puhul tagaluugid roostetavad, numbrituled kõdunevad, automaatkastid lendavad, roolilatid on lõtkuga, diislitel sisselaskest kukuvad klapid silindrisse, esimesed pidurikettad ei kesta 20 tuhandet kilomeetritki, kliima siilid surevad ridamisi, pikslid armatuurist kaovad, esituledel on peaaegu kõigil vardad puru, diislitel turbosid läheb nagu putru, bensiinikatel vanoseid, touringute luugituled tuhmuvad, Webasto pooltel ei tööta, õhkvedrustus jamab, parkimisandurid, ABS-i andurid ja blokid surevad, pidurivõimendi paun külmub, kliima vent sureb paari aastaga, kliimaploki ventikas siriseb, kliimanupud purunevad, stereo balansi, faadri ja häälega on jamad, ukselingid jäävad pihku, airbagi sensormatid lagunevad.
Lugesin üles esimesena pähe turgatanud E39 vead, tüüpvigu on veelgi.

Normaalne hooldus peaks olema siiski kulumaterjalide vahetamine, mitte tehase praagi lappimine. Auto peaks kestma kui seda regulaarselt korraliste hoolduste käigus hooldada. Mitte, et enamus teenindusse minekuid on erakorralised.
See jutt võtab hästi e39 kokku(õige jutt). Aga ikkagi ei taha loobuda sellest autost :D
daniil_d
Huviline
Postitusi: 485
Liitunud: 31.12.2008 17:41 12
Asukoht: Tallinn

Re: BMW - sõidurõõm ?

Postitus Postitas daniil_d »

"Once you buy a BMW you will notice that over the years you will slowly become a certified mechanic, your trunk will be filled with coolant, rags and ATF fluid but your life will feel PERFECT"

:)
Võta pikem samm, kulub vähem talda!
Kasutaja avatar
oo7
Huviline
Postitusi: 4507
Liitunud: 29.12.2008 14:28 16
Peamine sõiduk: BMW 330Ci
Asukoht: Tallinn

Re: BMW - sõidurõõm ?

Postitus Postitas oo7 »

Kas E38 on ka sama õnnetu nagu E39 ?

Äki keegi teab rääkida, see mõeldi natuke varem välja..
Kasutaja avatar
birgit123
Klubiliige EKBK
Postitusi: 2815
Liitunud: 26.12.2005 20:10 36
Peamine sõiduk: BMW 530d xDrive 09/2018, BMW 318iS 09/1993
Asukoht: Tallinn/Mähe

Re: BMW - sõidurõõm ?

Postitus Postitas birgit123 »

daniil_d kirjutas:"Once you buy a BMW you will notice that over the years you will slowly become a certified mechanic, your trunk will be filled with coolant, rags and ATF fluid but your life will feel PERFECT"

:)
Kuldsed sõnad :)
pancho villa
Huviline
Postitusi: 657
Liitunud: 04.04.2009 11:02 59

Re: BMW - sõidurõõm ?

Postitus Postitas pancho villa »

oo7 kirjutas:Kas E38 on ka sama õnnetu nagu E39 ?

Äki keegi teab rääkida, see mõeldi natuke varem välja..
on küll, Indrek_M jutust ei loe välja midagi E38-gi jaoks võõrast.
Kasutaja avatar
mart551
Huviline
Postitusi: 447
Liitunud: 16.06.2004 09:31 32
Asukoht: Viljandi - Tartu
Kontakt:

Re: BMW - sõidurõõm ?

Postitus Postitas mart551 »

e38 peal on üldjuhul rohkem varustust.. aga bmw'l ei kesta vist mitte ükski asi.. ehk teisisõnu on lihtsalt rohkem asju,mis kõik mingi (lühikese) aja jooksul korduvalt katki lähevad...
a jep.. ilus on ning sõita ka hea :)
e39 540i + zaz 968M
Kasutaja avatar
Raiko R
Huviline
Postitusi: 71
Liitunud: 31.05.2005 22:19 38

Re: BMW - sõidurõõm ?

Postitus Postitas Raiko R »

Lugesin selle teema läbi ja lugu tundub hirmus :( . E39 523 minu käes nõks üle 3a olnud selle ajaga ls 43 000, vahetatud sidur, sildades on vahetamata vist mõni üksik vidin esiamordid-vedrud, hooldusi ja nn. mitte vajalikku mitte arvestades on kulunud um 35 kilo, aga koguaeg on nii et nii kui midagi vahetatud, siis karjub kohe juba miski muu appi, jne. Seda korrasolevat auto aega vist ei jõuaga ära oodata :roll: Samas mida teha, E34 enam tagasi ei taha, ja krt paistab et E65 peale pole üldse mõtet mõelda.
mingit jama>E34>E39
Kasutaja avatar
Henri.
Klubiliige - admin
Postitusi: 12078
Liitunud: 03.03.2008 18:24 02
Peamine sõiduk: 328 kuut
Asukoht: Tln/kesklinn
Kontakt:

Re: BMW - sõidurõõm ?

Postitus Postitas Henri. »

daniil_d kirjutas:"Once you buy a BMW you will notice that over the years you will slowly become a certified mechanic, your trunk will be filled with coolant, rags and ATF fluid but your life will feel PERFECT"
:)
Hahahahaaa, täiesti pe***s, ei tea kas mul praegu kõik 3 on aga vahelduva eduga on 1-2 kolmest või kõik 3 kuudis kaasas küll :mrgreen: :mrgreen:
Kasutaja avatar
mart551
Huviline
Postitusi: 447
Liitunud: 16.06.2004 09:31 32
Asukoht: Viljandi - Tartu
Kontakt:

Re: BMW - sõidurõõm ?

Postitus Postitas mart551 »

lisaks käib ilgelt närvidele see,et aknad külmuvad talvel kogu aeg kinni ja kui vaja lahti teha (parkimispiletit võtta,politseile dokumente anda,suitsetada vms) siis ei saagi..ning iga talv läheb selles aknatõstuki mehhanismis miskit puruks... ehk siis ~ 5 kuud sellega probleeme...
väga ebameeldiv on ka selline olukord, kui on miinus ja sajab lund, siis külmuvad kojameestekummid ära ja peab neid enamvähem iga 25-50km tagant lahti koputama,sest muidu ei näe midagi..
e39 540i + zaz 968M
Indrek_M
Huviline
Postitusi: 3449
Liitunud: 31.08.2004 12:58 12
Asukoht: Tallinn

Re: BMW - sõidurõõm ?

Postitus Postitas Indrek_M »

mart551 kirjutas:lisaks käib ilgelt närvidele see,et aknad külmuvad talvel kogu aeg kinni ja kui vaja lahti teha (parkimispiletit võtta,politseile dokumente anda,suitsetada vms) siis ei saagi..ning iga talv läheb selles aknatõstuki mehhanismis miskit puruks... ehk siis ~ 5 kuud sellega probleeme...
väga ebameeldiv on ka selline olukord, kui on miinus ja sajab lund, siis külmuvad kojameestekummid ära ja peab neid enamvähem iga 25-50km tagant lahti koputama,sest muidu ei näe midagi..
Absoluutselt - ise pean iga päev parkima parkimismajas ja no enamus kordadest juhiaken alla ei tule. :lol: Samuti miinuskraadidega kojamehi kasutada pole mõtet - need on kogu aeg kinni külmunud ja ei pühi mitte midagi. Tagaluugi kojamees on ka tore - sisuliselt vähemalt paar korda tuleb puhastada/õlitada, et pühiks :)
Indrek
Kasutaja avatar
Viljo
Huviline
Postitusi: 313
Liitunud: 17.07.2005 15:22 31
Peamine sõiduk: BMW 530d
Asukoht: Hareid, Norra

Re: BMW - sõidurõõm ?

Postitus Postitas Viljo »

mart551 kirjutas:lisaks käib ilgelt närvidele see,et aknad külmuvad talvel kogu aeg kinni ja kui vaja lahti teha (parkimispiletit võtta,politseile dokumente anda,suitsetada vms) siis ei saagi..ning iga talv läheb selles aknatõstuki mehhanismis miskit puruks... ehk siis ~ 5 kuud sellega probleeme...
väga ebameeldiv on ka selline olukord, kui on miinus ja sajab lund, siis külmuvad kojameestekummid ära ja peab neid enamvähem iga 25-50km tagant lahti koputama,sest muidu ei näe midagi..
No nüüd te lähete küll liiale :!: KOJAMEHE KUMMID KÜLMUVAD ÄRA...tule taevas appi. Millistel autodel need ära ei külmu?? BMW klubi foorum peaks olema ikka BMW entusiastide foorum, mitte sarnanema Delfi kommenaariumiga, kus kibestunud viripunnid si**a pritsivad.

Ma ei mõista, et kui teile ei meeldi, miks te siis jätkuvalt sõidate BMW'ga...Turg on täis kordades odavamaid alternatiive.

PS! Ma ei laida seda teemat üldiselt, kuna tõsi ta on, et autod lagunevad, mõni rohkem, mõni
vähem, aga see pole enam mõistlik arutelu siin.
E39 530i, E61 530d
Kasutaja avatar
mart551
Huviline
Postitusi: 447
Liitunud: 16.06.2004 09:31 32
Asukoht: Viljandi - Tartu
Kontakt:

Re: BMW - sõidurõõm ?

Postitus Postitas mart551 »

et sa pooldad sellist üleüldist kiitmist rohkem ? et need teemad pole nõmedad, kus öeldakse, et BMW on ikka JÕLEEEE hää pill jne ? ma olen ju sellega nõus,et ta on hea...juhul kui kõik töötab..aga seda olukorda ei paista tekkivat,ükstapuha kui palju raha alla taguda... MIKS EI VÕI olla bmw-klubis teemat, kus räägitakse auto vigadest, ah ???
ja muideks - ma hea meelega müüks enda auto maha, aga ausalt öeldes mitte keegi ei osta seda.. olen korduvalt temast üritanud lahti saada - huvi on pmst 0... ainus variant ongi vist kogu enda postitused ära kustutada, odokanäit 175 peale kruttida, uus serviseraamat printida, auto üle poleerida ning seest korralikult silikooniga üle käia... sellised autod ju lähevad, mis läigivad nii seest kui väljast ning odokanäit on absurdne...
e39 540i + zaz 968M
Mr.Black
Huviline
Postitusi: 380
Liitunud: 08.12.2007 14:02 39
Asukoht: Harjumaa

Re: BMW - sõidurõõm ?

Postitus Postitas Mr.Black »

Täpselt minu mõte, ärge nüüd seda teemat delfiks ka kätte laske minna. Kuna omanud ainult ühte E32-te, siis ei kobise kvaliteedi pealt midagi. Jupid olid küll kallid (seepärast ka müüdud sai nuuks..) aga kui vahetatud siis oli rahu majas. Kasutasin autot ca 2 aastat ja peale mahlade/filtrite/rehvide :lol: ei vahetanud midagi rohkem kui üks kord. Onupojal E39 3,0 diisel ja sinna on raha päris mehiselt matnud. Samamoodi esiamordid, mingi õhkpadi, sensormatt ja ka turbo (18k) ja veel nipet näpet, ning seda kõike vähem kui aasta jooksul. Kahju, et laguneb, aga sõidurõõm kaalub hetkel remondirõõmu üles :mrgreen:
Kogenud fordimees võtab poodi vana jupi kaasa!
Mess with the best and u die like the rest...:)
Anti
Huviline
Postitusi: 737
Liitunud: 02.10.2002 13:25 52
Peamine sõiduk: Sarvedeta troll
Asukoht: Tallinn

Re: BMW - sõidurõõm ?

Postitus Postitas Anti »

mart551 kirjutas:no näed.. sinna ma vaikselt jõuda tahtsingi :) meie peres on ka lisaks 1 vw golf V, mis sai ostetud uuena ning sõitnud on ta 5 aasta jooksul 60 000. vahetatud pole seal peale mingisuguse anduri ühtegi asja (no jah, 3 korda õli ka) okei,et uus auto ja pmst ei sõidetagi temaga, aga BMW'l tekkisid esimesed probleemid juba ~20k juures..
Ja samas veetis minu kasutuses olnud tutikas Passat oma esimesest eluaastast kokku ligi kaks kuud Saksa Autos...

Preaguse E39 pole mul mingeid probleeme olnud, läbisõitu autol praeguseks ka muidugi vähe, alla 100kkm. Eelmine omanik pidi tõesti küll 48kkm läbidsõidu pealt roolilati vahetama, mis pole tõesti isegi 18" velgesid arvesse võttes normaalne.
kaupo.k
Huviline
Postitusi: 449
Liitunud: 08.12.2007 17:40 41

Re: BMW - sõidurõõm ?

Postitus Postitas kaupo.k »

530d 2000a 142 kw Omanud kolm aastat ja sõitnud 150 000 km. Selle ajaga on sildades vahetatud mõlemad lühemad õõtsad, suurte õõtsade puksid, stabika kont ja tagasillas kaks väikest hooba. Peale autoostu ostsin ka terve esisilla ringi ja ka tagasilda mingid jupid mis ootavad oma aega. :D Vahetatud on kõik vedelikud ja filtrid- ka karterituulutuse ja käigukasti omad. Esimesed orig pidurikettad sai üle treitud,sest metelli kettad pidasid ainult 1000 km vastu.Mõlemad termostaadid viskasin ka ringi kuna varjatun menüü näitas 70 kraadi. Esimene tõsisem rike oli 5nda pihusti jama mis läks maksma koos tööga 3500 eeki (pihusti vahetusfondist).Teine rike-salongi ventilaator vahel ei käivitu.Ventilaator on olemas (orig 2400 eeki),aga vahetada pole veel viitsinud. Mootori õli (shell 5w 40) toon soomest.15 õlivahetust ja 13500 koos filtritega. Samuti ootavad karbis oma aega veel põhjaalune pump 2000 eeki,powerfleks pukside kogumik. Selle ajaga olen kulutanud (kõik pudi padi) kokku alla 30 000 nde-eeki koos õlidega. Bensukas lollikindlam,kuid mina olen diisliga kõvasti kasumis (ei sõida sinisega). Lihtsalt ei mõista kuidas mõnel laguneb mõnel mitte (nagu hambad suus)?
Kasutaja avatar
Viljo
Huviline
Postitusi: 313
Liitunud: 17.07.2005 15:22 31
Peamine sõiduk: BMW 530d
Asukoht: Hareid, Norra

Re: BMW - sõidurõõm ?

Postitus Postitas Viljo »

mart551 kirjutas:et sa pooldad sellist üleüldist kiitmist rohkem ? et need teemad pole nõmedad, kus öeldakse, et BMW on ikka JÕLEEEE hää pill jne ? ma olen ju sellega nõus,et ta on hea...juhul kui kõik töötab..aga seda olukorda ei paista tekkivat,ükstapuha kui palju raha alla taguda... MIKS EI VÕI olla bmw-klubis teemat, kus räägitakse auto vigadest, ah ???
ja muideks - ma hea meelega müüks enda auto maha, aga ausalt öeldes mitte keegi ei osta seda.. olen korduvalt temast üritanud lahti saada - huvi on pmst 0... ainus variant ongi vist kogu enda postitused ära kustutada, odokanäit 175 peale kruttida, uus serviseraamat printida, auto üle poleerida ning seest korralikult silikooniga üle käia... sellised autod ju lähevad, mis läigivad nii seest kui väljast ning odokanäit on absurdne...
Ei poolda üleliia kiitmist, ei seedi ka neid "bemmivendi", kes ruigavad ringi, et kõigil teistel on s**t auto.

Oma postituse lõpus ütlesin ka, et ei laida teemat üldiselt, aga vingumine teemal, et kojamehed külmuvad ära on lihtsalt liig. Rääkige vigadest, mis on rääkimist väärt. Pärast on kellelgi sellest teemast kasu ka ehk.

Huvi su auto vastu on ilmselt 0 mitte sellepärat, et "BMW on nii halb auto", vaid ikka seepärast, et majanduses kehvad lood.

Selle teema postitustest õhkub suhtuist, et KÕIK teised autod on vastupidavamad kui BMW.
E39 530i, E61 530d
Kasutaja avatar
mart551
Huviline
Postitusi: 447
Liitunud: 16.06.2004 09:31 32
Asukoht: Viljandi - Tartu
Kontakt:

Re: BMW - sõidurõõm ?

Postitus Postitas mart551 »

aga pane end ise minu olukorda.. kui on 3 BMW'd, mille kõigi remondiga pean mina tegelema.. ning iga ku**dima nädal on neist ühega mingi teema (homme jälle pool päeva jalamees), siis paneb ikka mõtlema küll,et pole selllest premium-kvaliteedist enam haisugi, liiatigi kui samade probleemidega peab tegelema aasta jooksul mitu korda..ja kui kasutad veel ideoloogiliselt parimat teenindust (united motors) ...
ei aja siis hinge täis ?
e39 540i + zaz 968M
Robska
Huviline
Postitusi: 787
Liitunud: 16.12.2007 18:22 16

Re: BMW - sõidurõõm ?

Postitus Postitas Robska »

Aga huvitav on tõesti see,et kuidas lihtslt mõnel laguneb tohutult ja teisel kestab ülemäära hästi? Kuivõtta arvesse kõike seda. ´+ ühel lähevad kohe esikettad, teistel pole nendega mingeid probleeme? Loeb äkki ,kuidas saksas omanik sõitnud on? Üldjuhul nad sealt tulnud on kõik . ..

Maitea küll mis te nende akendega teete, aga mul olid aknd kinni ainult 1x talvejooksul. Ja siis lülitiga mängides ja akent teatud kohtades lükkates hakkas ta käima. Ausalt, hetkel ei meenu,et oleks sellega veel jamasi olnud..
Kasutaja avatar
Viljo
Huviline
Postitusi: 313
Liitunud: 17.07.2005 15:22 31
Peamine sõiduk: BMW 530d
Asukoht: Hareid, Norra

Re: BMW - sõidurõõm ?

Postitus Postitas Viljo »

Ma saan aru, et ajab hinge täis. Sul on ilmselt kohe eriti kurvasti läinud nende autodega.

Aga ütlesid väga õieti: "ideoloogiliselt parim teenindus", kas tegelikult see praktikas ka nii on?

Mul endal kahjuks/õnneks UM'ga kokkupuuted puuduvadm aga nii mõnegi teise margiesinduse kohta ei saa küll õelda, et tegemist on parima teenindusega. Julgen väita, et enamus töökodades on tegemist "spetsialistidega", kes ei ole oma ametinimetuse väärilised. Näiteks töötasin aastaid tagasi Pärnus ühe autoremonditöökoja kõrval ja oli suht selge ülevaade sellest mis seal toimus. Üldine teema oli see, et kui mõni diiselauto sinna remonti tuli, siis seal ta ka järgmised aastad kogu aeg käis. Lihtsalt suudeti midagi kogu aeg pe***e keerata. Ilmselt nendele autoomanikele ka tundus, et diiselauto on suurim õnnetus mis üldse olla saab, mõni teine aga sõidab aastaid probleemivabalt.

Paljud näiteks ütlevad, et pidurikettad kuluvad ülemäära kiiresti...aga mis tootja kettad? kas originaalid või mingi kolmanda tootja omad? Mul näiteks vahetati tagumised kettad ära mingisuguste tundmatu tootja omade vastu, mis pärast 15 000 km läbimist olid sellised nagu 200 000km sõitnud originaalid. Nüüd on brembo kettad ja kulumismärke pole näha ka peale 40 000 km
E39 530i, E61 530d
Kasutaja avatar
mart551
Huviline
Postitusi: 447
Liitunud: 16.06.2004 09:31 32
Asukoht: Viljandi - Tartu
Kontakt:

Re: BMW - sõidurõõm ?

Postitus Postitas mart551 »

ega ei tea tõesti teistest uuematest autodest väga palju, aga kui neist paljudel esineb probleeme naeruväärsete asjadega, siis kokkuvõttes on viimase kümnendi tehnika areng pointless - ohtralt tarvitatakse loodusressursse loomaks suhteliselt mõttetuid lisaväärtusi autole. eks tõesti - iga asi neist on omamoodi mugav, aga u. 30 aastaga (1980-2010) sai küll jõutud sinnamaani, kust edasi läheb "võidurelvastumise" efekt mõnes mõttes korstnasse. kui siin toyotadel kiiluvad pedaalid kinni (kuramus, oma sapaka pedaali vajutan ikka (enam-vähem) sama mugavusega nagu praeguse e61 oma. miks ta siis ei või olla lihtsam ja töökindlam? kellele ei meeldiks välja vahetada see 0,1 l/100km kütusesääst olukorra vastu, kui start-stop funktsioon hakkab streikima ja näiteks iga foori taga pead hakkama enda BMW'd uuesti käivitama. või kui adaptiivne kiirusehoidik ei saa enam aru vahemaast, mida tal hoida kästakse... ka vihmasensor on tore asi,aga selle tundlikust on vaja samamoodi sättida, sest näiteks lumesaju puhul paneb ta küll villast...
eks neid näiteid võib veelgi tuua... kuid need üüratud abimehed röövivad tagatipuks lõivu sõidurõõmu arvelt, mis asenduvad probleemide ja närvikulu kasvuga
e39 540i + zaz 968M
Kasutaja avatar
Viljo
Huviline
Postitusi: 313
Liitunud: 17.07.2005 15:22 31
Peamine sõiduk: BMW 530d
Asukoht: Hareid, Norra

Re: BMW - sõidurõõm ?

Postitus Postitas Viljo »

Ega tegelikult on kohati autotööstuses midagi mäda küll jah. Toon näite mitte küll BMW aga Volkswageni najal (mul ei ole vw vastu tegelikult midagi). Pean silmas Volkswageni värvitud siesmisi uksekäepidemeid, mis ikka lubamatult kiiresti kuluvad jubedaks. Tegemist ei ole ju mitte mingi ühe mudeli lastehaigusega, vaid neid on värvitud aastaid. Miks ei tehta muutust, kui on selge, et kasutusel olev lahendus ei õigusta end. Tegelikult on sama teema BMW roolilattidega ja veel mõningate lahendustega.
E39 530i, E61 530d
Vasta