BMW - sõidurõõm ?

Vaba teema
Vasta
Kasutaja avatar
bemm730
Huviline
Postitusi: 774
Liitunud: 30.10.2007 21:15 16
Peamine sõiduk: MB w221 s63 amg
Asukoht: Tallinn,Õismäe

Re: BMW - sõidurõõm ?

Postitus Postitas bemm730 »

randolsd kirjutas:Huvitav kas keegi siit foorumist üldse on e34 uuena ostnud?? Ja kuidas kvaliteedi lood olid...
Isa mul omas kunagi uut e34-ja,tegemist oli 93a 520i , mis oli 520 kohta vägagi hea varustusega,nagu näiteks nahksisu,puitliistud jne.Auto oli tema käes aastani 2001,mil soetas ta e38,siis selle aja jooksul vahetati autol üks rooliots ja mõned korrad piduriklotsi ja ketta ring+ siis loomulikult korralised hooldused :)
Auto läbisõiduks oli enne vahetusse minemist 240tuhat!
Ah jaa unustasin mainida ,auto veetis enamusest sellest ajast Soome vabariigis.
MB w221 s63 AMG
Kasutaja avatar
tonisk
Huviline
Postitusi: 357
Liitunud: 25.08.2007 18:54 32
Asukoht: Palmse

Re: BMW - sõidurõõm ?

Postitus Postitas tonisk »

Olen omanud E36 2a ja 6 kuud. Vahetatud osad pidurikettad ja klotsid kõigil ratastel, Esisillas nipet näpet, a-la 2000 EEK ja tagasillas vedrud. Kõik muu raha on kulunud välimuse muutmisele. Ei kurda ühesõnaga.
E36 320. 95/11
Kasutaja avatar
Direktor
Huviline
Postitusi: 218
Liitunud: 07.08.2006 23:03 45
Peamine sõiduk: BMW E65 LCI
Asukoht: Tartu-Viljandi

Re: BMW - sõidurõõm ?

Postitus Postitas Direktor »

bemm730 kirjutas: Isa mul omas kunagi uut e34-ja,tegemist oli 93a 520i , mis oli 520 kohta vägagi hea varustusega,nagu näiteks nahksisu,puitliistud jne.Auto oli tema käes aastani 2001,mil soetas ta e38,siis selle aja jooksul vahetati autol üks rooliots ja mõned korrad piduriklotsi ja ketta ring+ siis loomulikult korralised hooldused :)
Auto läbisõiduks oli enne vahetusse minemist 240tuhat!
Ah jaa unustasin mainida ,auto veetis enamusest sellest ajast Soome vabariigis.

ma ostsin 3a tagasi E36 325 kupee, saksast, mis vähemalt minu arust oli nagu paar aastat vana auto (nii korralik) 90% sõitnud soomes ja nüüdseks umbes 60 000 km, vahetatud selle aja jooksul on esimesed kondid ja esiamordid ja nüüd siis šarniirid. Lihtsalt siin soomes on nii võrd head teed :)
mina olen küll autoga väga rahul ja sõidurõõmu pakkunud ikka piisavalt
Kasutaja avatar
oo7
Huviline
Postitusi: 4507
Liitunud: 29.12.2008 14:28 16
Peamine sõiduk: BMW 330Ci
Asukoht: Tallinn

Re: BMW - sõidurõõm ?

Postitus Postitas oo7 »

bemm730 kirjutas:
randolsd kirjutas:Huvitav kas keegi siit foorumist üldse on e34 uuena ostnud?? Ja kuidas kvaliteedi lood olid...
Isa mul omas kunagi uut e34-ja,tegemist oli 93a 520i , mis oli 520 kohta vägagi hea varustusega,nagu näiteks nahksisu,puitliistud jne.Auto oli tema käes aastani 2001,mil soetas ta e38,siis selle aja jooksul vahetati autol üks rooliots ja mõned korrad piduriklotsi ja ketta ring+ siis loomulikult korralised hooldused :)
Auto läbisõiduks oli enne vahetusse minemist 240tuhat!
Ah jaa unustasin mainida ,auto veetis enamusest sellest ajast Soome vabariigis.
Minu isa küll ei omanud E34ja aga töötas tolleaegses bmw esinduses ASC-s ja ütles ka et autod olid väga vastupidavad (E34/36) uuena..
StenV70
Huviline
Postitusi: 1440
Liitunud: 12.04.2009 13:34 56
Peamine sõiduk: Mercury Grand Marquis
Asukoht: Tallinn

Re: BMW - sõidurõõm ?

Postitus Postitas StenV70 »

mart551 kirjutas:olen selles osas topfueliga küll nõus, et saksas kestavad need autod tõesti paremini... aga maailm ei piirdu ju ainult arenenud ja rikka kesk-euroopa, põhjamaade ning usa'ga, kus on siledad teed ning kvaliteetne kütus.
rohkem siiski häirib mind olukord, et kui võrrelda BMW'd kasvõi sõprade Audide, Mersude, Volvodega, siis peavad nende autod oluliselt paremini vastu.
Audi ja mersu nüüd küll ei kesta...Uute BMW-de kohta ei tea aga audi ja mersu kohta tean küll,et parajad peavalu tekitajad.Sõbrad ehk aasivad lihtsalt,et mu auto idüll jne("iga l*ts kiidab oma v*t*u")... :shock:
Kliendid kiruvad nii,et tapab kui uuel audil lased püssiga ratast lahti ning see väriseb nagu haavaleht,kõik puksid jumala läbi,inimene olevat 15k km tagasi esinduses käinud ja lasknud 70k auto ALLA panna(?C6? kerega a6(2004-..) siis(üks ärikas rääkis,et tal on jäänud mitmed lepingud sõlmimata kuna pidi teeääres treilat ootama kuskil poolas,lätis,hollandis jne)..Mõni mersu ei lähe käimagi kui garaašist välja hakkad ajama jne(muuseas olen täheldanud,et inimesed eriti ei kipu E ja CLS mersuga servisesse(mingi 15k km vähemalt üle sõitnud) ja ma ei tea kas mersul hakkab siis mootorituli põlema kui servisesse ei lähe kuna enamusel on põlenud see.. On käinud ka läbikulunud sildadega bmw-sid kuid need on 90% vanad olnud(eriti üks e36,mingi punane ground zero kleepsudega).
Volvo kohta jälle ei tea,endal on 1998 V70 ning seda on olnud vaja 1 korra 4a jooksul pukseerida kuna väntvõlli andur läks. BMW on mul 1992 e32 ja oma lolluse pärast on treilat vaja läinud(lükkasin veepumba vahetust edasi kuna tüütu töö) ent raha on auto alla kõvasti läinud,kuid tegu pole uue autoga ja mis on kellelgi vahetamata jäänud pean ju mina vahetama.
Ütlen kohe ausalt,et uue auto jaoks mul raha pole(kui oleks siis ilmselt paneks selle mingi vana auto alla nt. 635csi vms.),kuid mulle isiklikult meeldib nii audi a6(1998-..),MB E(alates esimesest) ja muidugi enamus bmw mudelid.
Viimati muutis StenV70, 18.04.2010 11:18 18, muudetud 1 kord kokku.
Kasutaja avatar
Direktor
Huviline
Postitusi: 218
Liitunud: 07.08.2006 23:03 45
Peamine sõiduk: BMW E65 LCI
Asukoht: Tartu-Viljandi

Re: BMW - sõidurõõm ?

Postitus Postitas Direktor »

StenV70 kirjutas:
mart551 kirjutas:olen selles osas topfueliga küll nõus, et saksas kestavad need autod tõesti paremini... aga maailm ei piirdu ju ainult arenenud ja rikka kesk-euroopa, põhjamaade ning usa'ga, kus on siledad teed ning kvaliteetne kütus.
rohkem siiski häirib mind olukord, et kui võrrelda BMW'd kasvõi sõprade Audide, Mersude, Volvodega, siis peavad nende autod oluliselt paremini vastu.
Audi ja mersu nüüd küll ei kesta.... :shock:
ei pea paikka jah see jutt, see kõik on nii suhteline.
hea näide oli kui ühks tuttav ostis passati, samal ajal ühel teisel tuttaval oli samasugune passat,
ja see tuttav kes ostis hiljem endale, vahetas aasta jooksul enam vähem kõik osad ära mis vahetada võimalik, ja müüs siiis lõpuks auto võileiva hinna eest ära kuna hakkasid jamad otsast peale...
samal see tuttav kellel oli juba varem passat, sama aasta jooksul vahetas vist õli ainult :D
Kasutaja avatar
yllar21
Huviline
Postitusi: 538
Liitunud: 13.04.2009 11:03 18
Asukoht: Tallinn/Saaremaa

Re: BMW - sõidurõõm ?

Postitus Postitas yllar21 »

Direktori jutule jätkuks, isal oli kunagi 83' aasta universaal diiselpassat. Mootor küll pommikindel, ei ole see mingit suurt hooldust saanud/vajanud, peale filtrite ja õli vahetuse. Küll aga ülejäänu hakkas viimastel kasutusaastatel kiiresti vanusest lagunema- ukselingid tulid eest, toolikorjad läksid puruks.. :mrgreen:
BMW e34 525tds 105kW & Honda CBR1000f 98kW & CBR1000rr 126kW
Kasutaja avatar
aise
Huviline
Postitusi: 2296
Liitunud: 28.02.2006 11:15 25
Asukoht: Tallinn

Re: BMW - sõidurõõm ?

Postitus Postitas aise »

Teema pealkiri peaks olema ikka "BMW - remondirõõm" :mrgreen:
Kasutaja avatar
AZL
Huviline
Postitusi: 4476
Liitunud: 01.10.2009 01:07 47
Peamine sõiduk: BMW

Re: BMW - sõidurõõm ?

Postitus Postitas AZL »

Oman E36 95a 318Tds läbisõit 350tkm sellest ise 50tuhat sõitnud kuskil poole aastaga , tänu oma lollusele olen ühe korra mootorit kapremontinud selle ajajooksul kuna kettid olid ostes vahetamata (ilmselt oligi see müügi põhjus) muidu ikka päris vastupidav masin sellise läbisõidu kohta peale mootori remondi ,vahetanud amorte ja muid kuluvaid osi mille peale üle tuhande eegu pole kulunud (amordid olid tehase omad veel:O)
aga piinavad samad asjad millest keegi eelpool rääkis nimelt pika otsa eestist välja poole ei julge küll masinaga ette võtta ala tasa tahab teele jätta , mitu korda geneka pingutid x ajal laiali lennanud ja kena 4 korda sleppis koju tulnud , ajab ikka närvi küll sellised pisi asjad . eelmine auto enne seda oli audi 100 c4 mis oli kindlasti pool milli sõitnud aga teele ei jätnud ta kunagi ja sillad olid ikka jõle pommi kindlad, aga muidugi bensiin ja diisel auto kaks eriasja kokkuvõtvalt ei ole selle margi kohta ühtegi halba sõna hooldatud masinaga on sõidurõõm garanteeritud bmw juhitavus (korras masinal) on ikka peajagu üle teistest :)
Kasutaja avatar
mart551
Huviline
Postitusi: 447
Liitunud: 16.06.2004 09:31 32
Asukoht: Viljandi - Tartu
Kontakt:

Re: BMW - sõidurõõm ?

Postitus Postitas mart551 »

muideks.. hetkel ise tööbussiga pea 2 kuud järjest ringi sõitnud ning nädalavahetustel vb kokku 1000km uhanud BMW'ga.. ning kerge irooniaga võib öelda jah,et maruhää auto - ei lagune üldse (kui ei sõida) :)
e39 540i + zaz 968M
Kasutaja avatar
Hiis
Huviline
Postitusi: 1319
Liitunud: 22.08.2004 15:00 12
Peamine sõiduk: Bmw F02 730 ld
Asukoht: Tallinn

Re: BMW - sõidurõõm ?

Postitus Postitas Hiis »

bemm730 kirjutas:
randolsd kirjutas:Huvitav kas keegi siit foorumist üldse on e34 uuena ostnud?? Ja kuidas kvaliteedi lood olid...
Isa mul omas kunagi uut e34-ja,tegemist oli 93a 520i , mis oli 520 kohta vägagi hea varustusega,nagu näiteks nahksisu,puitliistud jne.Auto oli tema käes aastani 2001,mil soetas ta e38,siis selle aja jooksul vahetati autol üks rooliots ja mõned korrad piduriklotsi ja ketta ring+ siis loomulikult korralised hooldused :)
Auto läbisõiduks oli enne vahetusse minemist 240tuhat!
Ah jaa unustasin mainida ,auto veetis enamusest sellest ajast Soome vabariigis.
Seda et jah soomes on minu tööauto idealses korras ,tulen Eesti tuune on selline et laguneb iga hetk koost.Auto siis mazda 626GL 89a.Mina olen rahul oma BMW-dega olnud ei oma küll uusi muudeleid aga 6a.E-38 96a.sõites on olnud remondi kuulusi aga need on norm.sellise vanusega auto puhul.Teed tuleb korda teha vot mis mina arvan need on ikka väga s==t siin.Aga noh elektroonika siia muidugi ei puutu need vead lähevad kellegi mu kapsa aeda.
]Datsun 120>E30 318i>E30 320i>E30 325i>E34 525I>E34 fl525i>.E-38 725tds>E-65 730D faclift.
Kasutusel ☺F02 730 ld , E-30 325i M-technik 1, Tööloom Opel Omega Caravan 2,5td.
Kasutaja avatar
AARE540
Huviline - moderaator
Postitusi: 11703
Liitunud: 31.01.2004 21:43 11
Peamine sõiduk: Scania 500R '24 Mercedes-Benz E350 '15 BMW 540i'94
Telefon: 53311120
Asukoht: Pärnu
Kontakt:

Re: BMW - sõidurõõm ?

Postitus Postitas AARE540 »

Mul sõbrapoiss, kes on pikemat aega Audi-fänn olnud (hobikaks on ca 480HP Audi 200 :cool: ), otsustas ka sügisel oma igapäevaliikuriks E39 osta, tõi siis 99. aasta 530d ära ja nüüd kui teda taas kuu aega tagasi nägin, avastasin tal õue peal S4 Biturbo seismas. selgituseks ütles, et bemm lagunes kui k***t. Mine siis võta kinni, mis lõppeks hea üldse on... :roll:
porku
Huviline
Postitusi: 1099
Liitunud: 27.04.2010 23:17 32
Asukoht: Harjumaa
Kontakt:

Re: BMW - sõidurõõm ?

Postitus Postitas porku »

Siin hakkaks nende jaapani auto fännidega vaidlema, kui kiidaks siis kiidaks nissanit, millel oma kasutus ajal ainult tagumise rattalaagri ära vahetasin.
Mitsut remontisin rohkem kui sõita sain.
Bmw-d olen küll alles kuu aega kasutada saanud ja sellest 3 päeva oli diagnostis, aga üldse ei kurda, kui mitsu 3 päeva remont maksis ligi 3000.- siis BMW-ga sain hakkama 250.- eest.
Ja võrdluseks :
Nissani rattalaager 1500.-
BMW oma 600.- ( Hinnad ümardatud. )
Veermiku on japanlastega võrreldes bmw-l ikka väga odav remontida, ja pealegi kui sa seda gaasi pedaali päevast päeva julmalt ei litsu, siis sul polegi muud teha kui teha korrapärane hooldus ja aegajalt vahetada kulu osi ( jah sinna alla kuulub kogu veermik ), eespool üks kirjutas, kui palju ta õõtshoovad maksavad, proovi äärekive ja suuremaid auke vältida ja oled sellest veast ka vaba, ei pääse sa kuidagi sellest.
Igasugune elektri lisa tähendabgi lisakulusid, Sellepärast ma ei tahtnudgi, ühtegi lisa oma bmw-l näha ja ostsin ilma.
Samamoodi lagunevad ka japanlastel elektri osad, nt mu galandil oli kogu parema külje elektroonika metsas ( massi jama kuskil ).
Teisel galandil jälle pold lisasid.
siis riskisin võtsin nissani, küll ei töötanud katuse luuk ja aknad, aga ise ma selle riski võtsin.

Tegelt on jutu põhimõte see, et tuleb osta auto mida suudad üleval pidada, mitte selline, mis sul hoovipeal seisab ja saad kõigile kiita, et vot mul on viie liitrine bemm aga vot käima ta ei lähe, sest mul raha pole, et korda teha.
Kunagi oli üksjõle hea reklaam ka auto ostmise kohta, kus näitas pildis ja kirjas ilusti ära, et
tuleb osta auto vastavalt vajadusele ja vastavalt oma rahakotile.
Väga hea näide : Sõbra Golf 3 2.8L nelivedu ligi 140kw, Tõesti ilus auto, täislisadega ( nahast kuni kondini ),
aga enamusajast see auto seisab.
Ülevaatuse eelne remont : 15 000.- Pold raha, et maksta ( seisis kaks kuud remondi platsil )
Sai auto kätte, Kindlustus, maksta ei jõua, seisis jälel kuu aega.
Ja nüüd enamus ajast ikka seisab, sest küttekulu on tema rahakoti jaoks liiga kõrge.

Mina, aga müüsin oma kütteröövlist nissani maha, ostsin 316i bmw, Tutvusin tüüpvigadega ( siin samas foorumis ).
Läksin vaatama, tehniliselt kõik väga ilus tore, siit sealt natukene roostes / mõlkis
Veermik korralik, kindlustus odavam kui nissanil.
ise nühin kooli pinki, ja ostsin auto vastavalt vajadusele ja rahakotile.
Elu ilus, BMWGA RAHUL !

E : Ei suuda veel mainimata jätta, hea võrdlus veermikule, nissani esimesed õõtsapuksid ( Multilingid ) 700.- Tk, ja ülevaatuse läbimiseks pead seda iga aasta vahetama ( tüüp viga. )

BMW-l ümardatult 80.- krooni
Osta sakasa turust muu auto ja näed hinnavahesid.
Kasutaja avatar
TiitR
Huviline
Postitusi: 6439
Liitunud: 24.05.2006 19:16 00
Peamine sõiduk: E70 xDrive30d
Asukoht: Tartumaa + Ida-Viru

Re: BMW - sõidurõõm ?

Postitus Postitas TiitR »

Porku, sa vaatad neid hinnavõrdlusi paraku oma e36 mätta otsast. Mõne muu bemmi mudeli varuosade hindu sa ei julge vaadatagi :mrgreen:
P.S länkari esiratta laager 7000.- :mrgreen:
Enne: E30-1,8i/2,5i/2,4d, E34-2,4tda/2,5tds, E36-2,5td, E39-3,0d/3,0da, 2xE60-3,0da, E70 3.0sd M-pakett
Nüüd: ´12a. VW Passat 2.0 tdi DSG;´09 E70 3.0d M-pakett, ´85a. VAZ 21063, ´05a. Škoda Octavia 2.0 tdi DSG
Kasutaja avatar
topfuel
Huviline
Postitusi: 3207
Liitunud: 15.09.2006 17:54 34
Asukoht: Tallinn

Re: BMW - sõidurõõm ?

Postitus Postitas topfuel »

E39 on laager on natuke üle 2000.- nii, et jah E36 on jõudnud juba sinna ikka kus jupid on odavad. Võtaks E30 siis oleks veel odavamad, samas E30-l läheks sama raha "tuunimise" peale :mrgreen:
Kasutaja avatar
mart551
Huviline
Postitusi: 447
Liitunud: 16.06.2004 09:31 32
Asukoht: Viljandi - Tartu
Kontakt:

Re: BMW - sõidurõõm ?

Postitus Postitas mart551 »

kusjuures mu arust isegi e30 osad on kallimad kui e36 omad. viimane on tõepoolest väga madalate ülalpidamiskuludega kere...
Tegelt on jutu põhimõte see, et tuleb osta auto mida suudad üleval pidada, mitte selline, mis sul hoovipeal seisab ja saad kõigile kiita, et vot mul on viie liitrine bemm aga vot käima ta ei lähe, sest mul raha pole, et korda teha.
kui see nüüd natuke minu pihta käis, siis peab ära mainima,et minu auto on tehniliselt küll väga heas korras. okei, on nipet-näpet väikseid asju,mis vajaksid sättimist,aga kõik mis peal - see töötab !
sellega olen ma loomulikult nõus,et tuleb osta auto vastavalt võimalustele ja vajadustele... küll aga rohkem paneb mõtlema asjaolu,kas sellel kõigel on mõtet..
e39 540i + zaz 968M
porku
Huviline
Postitusi: 1099
Liitunud: 27.04.2010 23:17 32
Asukoht: Harjumaa
Kontakt:

Re: BMW - sõidurõõm ?

Postitus Postitas porku »

Oma tekstiga ma üritasin järgnevat selgeks teha :
Kui sa omale auto ostad, siis enne ostmist peaksid sa hoolega järele mõtlema kas sa seda autot üldse üleval suudad pidada.
See oleks sama hea, kui ma läheks ostaks omale ühe seitsmeka ja nuriseks siin foorumis, et nii mugav auto on, hea on sõita aga vot parandada ei jõua :). ( Ja **** on ka mugav ju :D. )
Minu võrdlus oli suhteliselt sama aasta käigu masinatega.
Ehk siis :
Nissan Primera 2.0 bensukas 1992
Mitsubishi Galant 2.0bens ja 1.8 bens + gaas 1990
Bmw 316i bensukas 1992
Ehk siis modelit mahuvad kõik aasta käiku 1988 - 1994.

Loomulikult kui ma hakkan võrdlema oma 92 aasta bmw-d ja 2000 + aasta länkarit siis saan mõelda, et oi kui odav mu autot üleval on pidada, asja tuleb mõistlikult võtta.

See on lihtsalt nii lai ja teema mille üle siin vaielda.
Kurdad, et sul auto alla nii palju raha läinud, ma täna vaatasin, et üks vend oli oma e36-el pooled jupid vist ära vahetanud, aga see ei tähenda seda, et mina nüüd peaks mõtlema hakkama, et mul sama töö ees on,
Kunagi oli SkyPlussis reklaam : Kõik mis liigub, see kulub. ma ei mäleta mille kohta see käis aga õieti oli öeldud.
Võta või lapsepõlv kus sai jalgrattaga ringi sügatud ja kui midagi juhtus siis oli ka niiiii kallis remontida seda. ( Lihtne loogiline, elu on kallis. )
mart551 kirjutas:kusjuures mu arust isegi e30 osad on kallimad kui e36 omad. viimane on tõepoolest väga madalate ülalpidamiskuludega kere...
Tegelt on jutu põhimõte see, et tuleb osta auto mida suudad üleval pidada, mitte selline, mis sul hoovipeal seisab ja saad kõigile kiita, et vot mul on viie liitrine bemm aga vot käima ta ei lähe, sest mul raha pole, et korda teha.
kui see nüüd natuke minu pihta käis, siis peab ära mainima,et minu auto on tehniliselt küll väga heas korras. okei, on nipet-näpet väikseid asju,mis vajaksid sättimist,aga kõik mis peal - see töötab !
sellega olen ma loomulikult nõus,et tuleb osta auto vastavalt võimalustele ja vajadustele... küll aga rohkem paneb mõtlema asjaolu,kas sellel kõigel on mõtet..
Ei kiida ei laida kedagi, aga kui hakkad mõtlema, kas sellel kõigel on mõtet, siis ei olnud ostes asjad vast korralikult läbi mõeldud, või on majanduslik seisund halvenenud, julgen isegi tunnistada,et ei mõelnud e36-e ostu korralikult läbi, uurisin varuosade hinnad ära ja kimasin ligi kuna sakslast on odav üleval pidada tegelikult. )
Kui võrrelda hindasid 1988 aasta masinal ja 2008 omasid siis on ilmselge, et 2008 oma on kallim.
Pigem hinna võrdluses tuleks kasutada enamvähem sama klassi masinat aga mõne teise margiga.

Sorry kui kedagi riivasin, ausalt ei ole üldse paha mõttega, aga kuna kõik arvamust avaldavad siis ma tahtsin ka avaldada :D.
UPS
Huviline
Postitusi: 2121
Liitunud: 24.03.2006 11:50 56
Asukoht: Tln

Re: BMW - sõidurõõm ?

Postitus Postitas UPS »

Mardi point polnud mitte selles kas suudad üleval pidada, vaid nendib tõsiasja, et auto tahab remonti rohkem kui margikohane oleks. Kuna pidevalt midagi remonditakse, siis raha taha vast asi ei jää :) Küll aga hakkab see lõpuks segama igapäevaseid toimetusi ja tüütab ära. Auto osteti siiski ju sõitmiseks, mitte selleks et seisaks pidevalt kuskil töökojas.
Ehk on ikkagi kõik kinni konkreetses autos sul, Mart? Proovi mõne teise (kobedama/uuema/väiksema läbisõiduga) vastu välja vahetada. Kui siis ka pidama ei jää, osta auto mis on töökindlam :) Tänapäeval loeb isegi see millisest tehasest auto tulnud on. Näiteks Inglismaal kokku pandud Civicutega oli rohkem jamasid, kui võrrelda autodega, mis tulid Jaapanist. Ja neid näiteid on veel ja veel.

E36 suhtes pean nõustuma, on tõesti odav pidada ja rääkides jooksvatest remont-töödest, siis mis tehtud see ka unustatud. Juppe tuleb vahetada rohkem vanusest tingituna, konkreetne auto on 92a siiski. Muidugi seal on teine konks kah.... jupid võivad olla ju odavad, aga kui käid kogu auto üle, siis täna võiks juba E39 osta selle raha eest :D Ja mitte üldse halva E39... Kuid ausalt öeldes tõmbaks rohkem E34 poole, mis on ka veel n.ö. rauast auto ja ei lagune nii tohutult. E36 juurde tagasi tulles, olenemata sinna alla pandud summadest võin öelda, et sõidurõõmu on ikka ja rohkemgi. Korralike E36 hakkab jääma kah üsna väheks (eriti suuremate mootoritega), nii et heas konditsioonis E36 puhul pole omanikul küll midagi häbeneda.
Wots
Huviline
Postitusi: 53
Liitunud: 01.05.2006 19:42 40

Re: BMW - sõidurõõm ?

Postitus Postitas Wots »

Kahju,et nii vana teema elustan kuid nüüd on aeg edasi läinud ja oleks hea kui inimesed paneksid uuesti oma muljed ja arved kirja.

Ise omasin E30 324TD. Jällegi kahe otsaga asi palju kulutasin raha. Et hoida autot LIIKUMISVÕIMELISENA läksid uued filtrid,mahlad,rihmad,terve esisilla ja tagasilla puksid(sarniiid kah),eelsüüte küünlad,summuti,piduri kettad ja klotsid,kõrgsurve pumba korpuse tihendid,klapikambri kaane tihend,tõmberelee, siis igast pirne ja pisiasju(lekkiv salongiradikas) jne. Täpset hinda ma ei mäleta kuna vahetasin varuosad ise ära aga arvestame kuskil 10-12K+vähemalt 1K varuosade järel käimine ning jamamine mõne asjaga.

Isegi kui need asjad said tehtud siis auto REAALNE seisukord oli järgmine: Iga võimalik tihend,voolik,lõdvik kergelt lekkis. Sisselase oli õline st. turbo kulunud. Tagatuled töötasid kuidas jumal juhatas kuna konstruktsioon juba selline kehva. Tihti jäi jahutusvedeliku taseme andur kinni ja valetas. Tagaluugi amordid läbi,tagaklaasi pesudüüs kinni roostetanud. Ideeliselt peaks kõik piduritorud ära vahetama ja põhja ERITI nö karbi äärest serva keevitama kuna tehtud kole õhukesest plekist ning näiteks tagasilla ematala puksid kinnituvad osaliselt sinna külge. Salong iseenest pleekinud ning plastmaas muutunud ebameeldivaks.Lisaks küllaltki suur sisemüra. Välimisest roostest,eriti tagaluugi omast ärme parem räägigi.

Kokkuvõtteks: Näiteks E30 324TD sa võid käigus hoida suhteliselt odavalt umbes 500 krooni kuus remondi raha aga päriselt kordategemine läheb terve varanduse! Usun,et 90% E30 on reaalsuses samas seisukorras ainult remondi all mõeldakse seda tavaliselt "kui enam üldse ei liigu siis hea küll paneme uue jupi" .
Wots
Huviline
Postitusi: 53
Liitunud: 01.05.2006 19:42 40

Re: BMW - sõidurõõm ?

Postitus Postitas Wots »

Natukene tahaks selle koha pealt veel lisada,et "kõik on hoolduse taga kinni". Konkreetselt kui me hakkame asja lahkama siis ju avastame,et peale vedelike/filtrite ja mõne sõlme määrimise/puhastamisega ME EI SAA JU vastupidavust suurendada.

Mõnede inimeste arust peaks igal õhtul kui sõidan autoga koju selle algosadeks võtma ning siis ahju peale sooja viima.
Vasta