Foorumi vaikne hääbumine

Ettepanekud foorumi ladusamaks kasutamiseks
Kasutaja avatar
darkie
Huviline
Peamine sõiduk: E46 320d

Re: Foorumi vaikne hääbumine

Postitus Postitas darkie » 25.06.2020 20:42 14

Ei ole ka mul moluraamatut, ei hakka kunagi olema ka! Kõik mis toimub seal, see on tume maa.
Kasutaja avatar
Tarmo
Huviline
Peamine sõiduk: BMW G11 740XD

Postitus Postitas Tarmo » 25.06.2020 21:49 29

No ma tänan Raivo :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

Passis võib ju mingi number olla, aga ise tunnen ennast ikka alles poisikesena :D
Või tuli nüüd siis see keskea kriis, et see cabrio sai ostetud :shock: :shock: :shock: :lol: :lol: :lol:
Raivo kirjutas:
25.06.2020 14:36 55

Tore on näha et ka nö vana generatsiooni (sorry Tarmo :D) esindajad hoiavad lippu kõrgel ja postitavad/jagavad oma autode teemasid siin endiselt, ja aktiivselt :)
Tegelikult on see FB leht täitsa olemas.

https://www.facebook.com/eestibmwklubi/
Cryptopsy kirjutas:
25.06.2020 19:25 34
Kui kedagi huvitab minu arvamus, siis BMW Foorum vajab oma Facebooki lehte, rohkem kogunemisi ja natukene ka reklaami, et uued tulijad saaksid sellest foorumist teada.
(Ise sain teada BMW Foorumist teada alles eelmine aasta täieliku juhuse läbi...)

Omatud BMW tüüpi sõidukid : E30 318, E30 325i, E30 325i, E34 530i, E34 524td, E39 530dT, E46 328Ci, E30 324td, e34 525tds, e36 316i, E39 530dT, E38 730d, E65 730d, G11 740XD, E36 318i
Kasutaja avatar
AARE540
Huviline - moderaator
Peamine sõiduk: Saab 9-5 Aero, BMW 540i '94, Scania R500 '18
Telefon: 53311120
Kontakt:

Postitus Postitas AARE540 » 25.06.2020 23:05 18

Tarmo, RAUDSELT on keskeakriis :mrgreen:
Aga mul ka FB-d ei ole ja ei näe ka tulemas, kui EBK peaks lõusta minema, siis vähemalt mina ja ilmselt ka nii mõnigi teine seda enam ei külastaks, sest pelgalt selle pärast ikka virtsavihiku kontot ei teeks.
Raivo, miks sa minu ees ei vabandanud? :D
Ma ju Tarmost veel vanem :mrgreen:
Kasutaja avatar
6Tenz
Huviline
Peamine sõiduk: e46 320d

Postitus Postitas 6Tenz » 26.06.2020 12:45 46

Kuna olen ka suht uus kasutaja siin, siis ei ole ise veel tunnetanud seda foorumi hääbumist. Vahel harva külastan ka mõne teise margi foorumit ja pole seal see seis nii lilleline isegi nagu meil siin. See on muidugi tõsi, et noored mehed vist ei viitsi eriti kirjutada. Pannakse pigem instagrami oma pilt ja ongi kõik väljendatud. Ise muidugi sinna leeri ei kuulu ja instagramis on mul ka pigem sellised inimesed kes neid auto pilte suure õhinaga ei oota, sestap ma pigem panen nad foorumi kus on auto inimesed koos. Facebooki kolimine oleks muidugi täielik hukk minuarust. Kellel näoraamat on see vaadake "Audide-kuur" gruppi. See mis seal toimub on ikka paras huumor. Meil siin suht soliidne seltskond koos ikka.
Küll aga see Eesti BMW leht mis meil seal näoraamatus eksisteerib, jälgin ka seda kuid sinna tuleb üldiselt suht harva mingeid pilte jne. Minu ettepanek oleks midagi sellist, et võiks aegajalt kajastada seal lehel mõningaid toredaid ja ilusaid "Lugejate autod" postitusi ja seiku mida siis sinna koos pildi ja jutuga tsiteerida, ning alla siis loomulikult lingiga viide siia foorumisse ja samas ka kerge jutt juurde, et foorumist leiab veel huvitavat lugemist ja inspiratsiooni. Võiks panna miskeid selliseid pilte kus keegi jällegi auto suve seadesse saanud jms, ilusaid pilte meil foorum tegelikult täis ja mõnda neist noppida ei oleks ju raske. Samas käib meil Ultron kiirendamas oma bemariga ja üldiselt hiljem ka pikemat lugemist seal teemas. Ka see võiks siia rahvast tuua. Et siis mingi pilt FB lehele ja paar sõna sinna pealkirjaks ning "edasi loe juba foorumist" vms.
Kasutaja avatar
VeikoA
Huviline
Peamine sõiduk: BMW E36, 316i

Postitus Postitas VeikoA » 28.06.2020 11:38 14

SR.org on ka juba põhimõttelist hingusele läinud. Nagu ka torulorufoorum.
Mitte, et ma oleks seal aktiivne kasutaja, lihtsalt polnud seda 2a külastanud. Tuli meelde, et see koht olemas, vaatasin ja pmst kõik sama mis oli 2a tagasi.
Uusi teemasid vähe, aktiivsus üliväike.

BMW foorum aktiivsem, aga on näha mäest alla minekut. Ja ega ma pole suur asi postitaja ka. Vahest vaja varuosa vms, või mingit nõu, siis küsin.
Oma auto teemat pole ammu viitsinud uuendada. Lihtsalt ei viitsi. Polegi midagi teinud temaga. Algaastatel oli huvitav putitada, aga kui koguaeg mingid rikked jms, siis tüütab ära see pidev putitamine.
Ja ongi kadunud huvi teda putitada.
Oli vahepeal müügimõte peas, kuna rekka peale tööleminek ees, aga las veel seisab.

Teiste teemasid ka väga ei jälgi.
On plaan võtta uuem BMW, aga see juhtub võibolla alles aasta pärast.
Kui see foorum veel elus siin on sel ajal, siis teen ka teema, kui tõesti saan selle auto.

Aga üldiselt jah, foorumid "kaovad" mitte ainult eestis, ka muud mõned mind huvitavad foorumid vaevu hingitsevad või siis on ära spämmitud. Mitte kõik muidugi, aga neid on.
Facebooki inimene ei ole, vahest leian seal kasulikku, aga ei käi seal koguaeg. Instat üldse pole.

Kunagi nooremana hoidsin BMW foorumi lehte koguaeg lahti all, et kõik tundus uus ja huvitav. Vanusega vist hajub see kõik (35a).
Lihtsalt minu vaatepunkt ja kogemus selle kõigega.
Kasutaja avatar
TarmoV12
Klubiliige - admin
Peamine sõiduk: BMW X5 4.8i

Postitus Postitas TarmoV12 » 28.06.2020 12:52 15

Kommenteeriks ka lühidalt paar lauset.

Foorumi (te) külastatavuse langus on olnud paratamatu peamiselt sotsiaalmeedia võidukäigu tõttu, sinna pole midagi parata. Ent samas nagu eelnevad postitajad on välja toonud, siis sotsiaalmeedia kõike ei asenda, sealne kasutuskogemus on reeglina kardinaalselt teine ning olulisemad foorumid on ja jäävad oma spetsiifika tõttu, seda nii meil kui mujal. Pigem tekib ülemaailmne koondumine populaarsematesse foorumitesse, kus räägitakse huvitavatel spetsiifilistel teemadel. Näitena võib tuua f30.bimmerpost või bmwcoding jne.

Meie teeme omalt poolt kõik, et ka meie väike eestikeelne nurgake jääks ja toimiks ka aastate pärast. Tegelikult mõjutab peamiselt üks näitaja - niikaua kuni keegi midagi selle keskkonna kaudu ostab/müüb ja selle eest maksab, on võimalik virtuaalserveri teenust osta ning keskkonda mõistlikult üleval hoida. Sisu loomise eest foorumi haldajad (Eesti BMW Klubi) muidugi kuidagi vastutada ei saa, seda peavad ikka tegema kasutajad.

Mis puutub piltidesse, siis siin jah on otsustatud tegelikult juba ammu, et EBK ei hakka tekitama oma pildipanka, kuna selle haldamine võib meile kiiresti üle jõu hakata käima (eeskätt mahu tõttu) ning kui see on juba kord tekitatud, siis tekib kasutajatel õigustatud ootus, et need pildid püsivad seal igavesest ajast igavesti puutumatuna. Seega peab igaüks leidma omale sobiva teenusepakkuja, kus pilte hoiustada. Kui korraks mõtlete selle peale, mis vahendid on kasutada Googlel, Facebookil jt megafirmadel ... ka need miljardid pildid peavad kuskil serveris olema ja keegi peab selle kinni maksma.

Kui rääkida klubilisest tegevusest, siis on veel vara väljasuremisest rääkida. Suvepäevad toimuvad ka see aasta, kuigi viirusepandeemia on vähemal või rohkemal määral meie elud pea peale keeranud. Väiksemaid kogunemisi ja üritusi toimub aeg-ajalt ikka ning tore on näha et klubilised/huvilised nendest ka osa võtavad. Siinkohal ka ikkagi üleskutse - klubi loovad liikmed ja huvilised, juhatus teeb oma kohustusliku programmi ära, aga rohkemaks on vaja liikmete/huviliste suuremat aktiivsust.
V8
Kasutaja avatar
RazzKalbass
Huviline
Peamine sõiduk: Passat

Postitus Postitas RazzKalbass » 30.06.2020 21:44 11

Mul on näiteks vanus peale tulnud, ei pea vajalikuks autosid promoda, tundub pointless seega foorumis käin ka üliharva.
Olnud :BMW F01 730D, BMW 745D e66, BMW M5, 3x BMW E53 X5, BMW E60 530D, BMW M6, 5x BMW E70, BMW 320D E91, 320D E46, E38 728i, BMW 316i
Vasta