FOORUMI KODUKORD

Ettepanekud foorumi ladusamaks kasutamiseks
Suletud
hanno
Huviline
Postitusi: 4711
Liitunud: 01.10.2002 11:41 05
Peamine sõiduk: BMW 520d
Asukoht: Tallinn

FOORUMI KODUKORD

Postitus Postitas hanno »

Reeglid Eesti BMW Klubi foorumi kasutamiseks

OMANDUS JA JUHTIMINE
1.1. Eesti BMW Klubi foorum on mõeldud selleks, et BMW-huvilised saaksid otsida ja jagada infot BMW, klubi, autonduse ja liiklusega seotud teemade kohta. Teemad, mis siia foorumisse ei sobi, kuuluvad kustutamisele.

1.2. Veebiaadress foorum.bmwclub.ee on Eesti BMW Klubi omand, kuid foorumi kasutajaks võivad olla kõik, kes seda soovivad. Foorumi tavakasutaja staatus on "huviline", klubiliikme staatus on "klubiliige". Klubi juhatuse nõusolekul on erandkorras lubatud ka muud staatused.

1.3. Foorumi kodukorra kehtestab Eesti BMW Klubi üldkoosolek ja/või juhatus. Kodukord on kõikidele kasutajatele ühine ja sellest peab terves foorumis kinni pidama.

1.4. Foorumi kodukorra eest seisavad hea administraatorid ja moderaatorid. Kodukorrast mitte kinnipidamisel on administraatoritel ja moderaatoritel õigus võtta kasutusele vajalikud meetmed, milleks on postituste kärpimine või kustutamine, teemade lukustamine või kustutamine, kasutajale hoiatuse andmine või eemaldamine foorumist määratud või määramata ajaks. Nende otsused on lõplikud ja ei kuulu edasikaebamisele.

1.5. Foorumis on keelatud teiste kasutajate ründamine, mõnitamine, solvamine, halvustamine ja alandamine. Reegli rikkujaid karistatakse foorumist eemaldamisega määratud või määramata ajaks.

1.6. Foorum ei täida tarbijakaebuste komisjoni funktsiooni ehk kõik kaebused kauplejate vastu tuleb esitada Tarbijakaitseametile. Foorumis on lubatud esitada vaid tõendatud pretensioone ja isiklikke kogemusi. Kommentaari autor vastutab kommentaari eest.

1.7. Foorumi ametlik keel on eesti keel. "Eesti keel" nende reeglite mõistes tähendab ametlikku kirjakeelt vastavalt ametlikele õigekeelsusnormidele. Internetijututubade slängi (ks = x, ü = y, ts = c, s = z, näiteks teeks yhe zuicu) kasutamine foorumis on mittesoovitav.

KASUTAJAKONTO REGISTREERIMINE
2.1. Iga isik võib kasutada ainult ühte kasutajakontot.

2.2. Kasutajanimi: uutel liitujatel näeme meelsasti kasutajanimena eesnime. Juhul kui see on hõivatud, on võimalus nime järele lisada perekonnanime eestäht.

2.3. Kasutajakonto registreerimisel saadetakse uuele kasutajale registreerimise kinnitamiseks e-mail.

2.4. Ebatsensuursete, halvustavate, ebaviisakate ja "nilbete" kasutajanimede korral on administraatoritel õigus antud kasutaja kustutada.

2.5. Iga kasutaja võib endale valida avatari (pisipildi), mille suurus on 150x150px. Sellest suuremad pildid kustutatakse.
NB! Avatari ega ka piltide linkimine ei toimi zone ja album aadressidelt.
--- Kui soovite kasutada avatari, peab kasutama pilti oma sõidukist.
--- Autofoorumisse mittesobivad avatarid kuuluvad kustutamisele.
--- Avatar ei tohi olla animeeritud.

2.6. Iga kasutaja võib kasutada signatuuri. Signatuuris võib kasutada teksti maksimum 2 rida ning foorumis kasutatava fondi ja suurusega. Piltide kasutamine signatuuris on keelatud.
NB! Signatuur ei tohi sisaldada mitte mingit reklaami.

2.7. Kasutajakirjeldus ei tohi sisaldada mitte mingit reklaami (st. kasutaja asukohaks ei tohi olla märgitud veebiaadress)

TEEMAD JA POSTITAMINE
3.1. Enne uue teema postitamist peab kasutama otsingut ja veenduma, et soovitud teemat tõepoolest pole. Dubleerivad teemad lukustatakse.

3.2. Uue teema pealkirjaks sobib võimalikult täpselt teema sisu kirjeldav lühilause (nt. auto mudel, varuosa nimetus, probleemi põhiolemus jm). Teemad üldistavate pealkirjadega kuuluvad kustutamisele (nt. "vajan abi", "kas keegi teab?" jm)

3.3. Teema pealkirjas ei ole lubatud kasutada suuri tähti (v.a. mudeli tähised ja tehingu tüübi kirjeldus (O, M, V))

3.4. Teemade korrektne vormistamine
3.4.1. Lugejate autod
--- korrektne teema pealkiri sisaldab auto marki ja mudelit, väljalaskeaastat, foorumi kasutajanime, näiteks "BMW 316i E30 '85 - Hanno".
--- keelatud on oma kasutajanime all esitleda teistele kuuluvaid sõidukeid (va juhul, kui on olemas omaniku nõusolek). Kõik sellised teemad kuuluvad kustutamisele.

3.4.2. Üritused
--- korrektne teema pealkiri sisaldab ürituse nime, aega, kohta.
--- Teema esimene postitus sisaldab endas täit informatsiooni ürituse kohta. Postitust uuendadakse vastavalt vajadusele.

3.4.3. Tehniline
--- Tehnilises foorumis tuleb teema luua õigesse alamfoorumisse. Kui tegu on tehnilise teemaga mingi seeria kohta, siis tuleb teema tekitada vastava seeria alamfoorumisse jne.
--- Mudelipõhise teema pealkiri peab sisaldama vähemalt auto mudelit, keretüüpi, mootorit ja väljalaskeaega, näiteks E39 530d Touring 11/2001 ja kindlasti lühidalt probleemi olemust
--- Teema esimene postitus peab sisaldama piisavalt informatsiooni selle kohta, millele lahendust otsitakse, näiteks:
"Elektriaknad liiguvad üles-alla jupikaupa, probleem tekkis nädal tagasi. Enne töötasid normaalselt (probleem tekkis külma saabudes; vahepeal kaob probleem ära/ ei kao ära; sain juba probleemiga auto, üksikasju ei tea; jne). Olen ise proovinud teha seda ja teist; jama tekkis peale alarmi paigaldamist" jms.

3.4.4. Ost-Müük-Vahetus
--- Lubatud on osta/müüa/vahetada ainult BMW sõidukeid, mootorrattaid ja BMW-dega seotud varuosi.
--- Kaupade ja teenuste müük/ost/vahetus ärilisel eesmärgil on tasuline.
Reklaami müüakse kalendrikuu kaupa. (kalendrikuu = jaanuar, veebruar, märts jne)
Reklaami eest tasumiseks tuleb enda
1) kontaktandmed (nimi (firma korral kontaktisiku ees- ja perekonnanimi, eraisiku korral ees- ja perekonnanimi, aadress/asukoht, tel nr)
2) foorumi kasutajanimi
3) soovitud reklaamiperioodi pikkus
saata aadressile reklaam@bmwclub.ee.
Vajalike andmete puudumisel arvet ei väljastata.

Reklaami hinnakiri:
Foorumi teema
* 1kuu 7€
* 6 kuud 35€
* 1 aasta 64€
--- Reklaami eest tasumine annab õiguse reklaamida oma toodet/teenust foorum.bmwclub.ee veebikeskkonnas. Juhul, kui foorumi tehniline olukord ei võimalda reklaami esitada, on reklaami ostnul õigus kasutamata reklaamiperioodi eest raha tagasi küsida.
--- Kasutaja, kes on tasunud reklaami eest, võib foorumisse postitada kuni 5 ostu-müügi teemat. Enamate teemade korral sõlmitakse erikokkulepe.

Banner foorumis
Bännereid saab lisada kolme erinevasse sektsiooni: ÜLDINE, TEHNILINE, OST-MÜÜK.
Bännereid saab tellida nädala kaupa. Korraga võib ühel pinnal olla aktiivseid bannereid kasutusel kuni 3, mida kuvatakse vaheldumisi.
Bännerite suurused ja hinnakiri (ühe sektsiooni kohta):

* 1152x144 – 38€ nädal

Muud suurused ja pikemad perioodid kokkuleppel.

--- Kuulutusi on lubatud uuendada/tõsta (UP-ida) 1x nädalas alates viimase postituse kuupäevast.
See tähendab, et kui viimane postitus tehti ostu/müügi teemasse täna, siis teema omanik tohib seda "upitada" mitte varem kui 7 päeva pärast.
Postitust sisuga "Vastus PS-is" loetakse "uppimiseks" ning kui see on postitatud varem kui 7 päeva peale viimast postitust teemas, on tegemist kõnealuse reegli rikkumisega.
--- Kui soovitud tehing on toimunud (varuosa müüdud, rehvid ostetud, auto vahetatud jm), siis peab teema algataja muutma teema pealkirja ja lisama sinna märke "MÜÜDUD/OLEMAS + LUKKU".
--- Kui tehing on sooritatud ja teema pealkirjas info välja toodud, siis tõstetakse teema moderaatori poolt prügikasti.

* Sõidukite ost-müük
--- ostuteema pealkirjas peab esimene tähis olema "O: ..." (ostan)
--- müügiteema pealkirjas peab esimene tähis olema" M: ..." (müün)
--- vahetusteema pealkirjas peab esimene tähis olema "V: ..." (vahetan) või "M/V: ..." (müün/vahetan)
--- teema pealkiri PEAB sisaldama: kere tähis, mudeli nimetus, keretüüp, käigukast, väljalaskeaasta (nimetatud järjekorras!), näiteks "M: E36 325 sedaan manuaal 1995"
--- teema sisus PEAB kajastuma asukoht, hind ja kontakt (kui tel.nr puudu, siis palve pöörduda e-maili või PS teel), näiteks "Müüa E36 325i, 1994. Asub Tallinnas, hind 1000 eurot. Kontakt: Karl tel 5123456"

* Ostuabi
--- Teema pealkirja tuleb märkida, millise auto kohta infot otsite: keretüüp, mudel, koht, kus autot müüakse. Ideaalne on pealkiri, milles märgitud ka auto regisreerimisnumber, näiteks "728ABC E39 523i Dalinger Autoaed"

* Varuosade ost-müük
--- Teema pealkirja ette tuleb märkida, millega ning millisele mudelile sobiva detailiga on tegemist, näiteks "O: E30 kupee juhiukse" või "M: E36 325i katalüsaator" või "V: E39 17" valuveljed E36 vastu".
--- Samale mudelile mitme erineva varuosa ostmisel/müümisel/vahetamisel peab selleks kasutama vaid ühte varuosade teemat.
--- Foorum on jaotatud mudeliseeriate kaupa alamfoorumiteks, kuulutused tuleb teha õigesse alamfoorumisse vastavalt müüdavale või otsitavale varuosale. Kui varuosa sobib erinevatele seeriatele või kaubeldakse universaalsete autokaupadega, võib teha teema peafoorumi sektsiooni (vastavalt "Müük" või "ost").

* Velgede/rehvide ost-müük
--- Teema pealkirja ette tuleb märkida soovitud tehingu liik, rehvi/velje suurus tollides, millisele BMW mudelile velg mõeldud on, rehvide puhul rehvi tüüp (suverehv, lamell, naast), näiteks "O: 17" E30 valuveljed" või "M: 15" E36 uued lamellrehvid" või "V: 17" E39 valuveljed E36 16" 5x120 plekkvelgede vastu".
--- Samale mudelile mitme erineva velje/rehvi ostmisel/müümisel/vahetamisel peab selleks kasutama vaid ühte teemat.

3.5. Postitustele vastamine ja viitamine
--- viitamine on mõeldud kas osalise postituse või mõne varasema postituse viitamise jaoks. Teemale vastamisel palume mitte viitamist kasutada.
--- viitega vastamisel eemaldatakse viidetavast postitusest üleliigsed read ning jäetakse alles vaid lõik, millele vastatakse.
--- pildiga postitusele viitamisel eemaldatakse postitusest (img)-tagid (Pilt), alles jääb vaid pildifaili aadress. Aadressid, millele vastuses ei viidata, kustutatakse.

3.6. Teemasse mittepuutuvad postitused kuuluvad kustutamisele.

FOTOMATERJALID
4.1. Foorumisse võib postitada ainult viisakaid ja sündsaid fotosid. Liiklusrikkumisi kujutavaid ja muude seadustega vastuolus olevaid fotosid ei ole lubatud avaldada, need kuuluvad kustutamisele.

4.2. Huviliste korraldatud ürituste korral on moderaatoritel kohustus linke kontrollida ja veenduda, et seal pole mittesobilikke fotosid. Fotode omanikku tuleb informeerida, kui on vaja mõni foto ära kustutada. Kui omanik ei reageeri, kuulub link kustutamisele.

VASTUTAVAD ISIKUD
5.1. Eesti BMW Klubi juhatus
* Annely (annely ät bmwclub . ee)
* Rain. (rain ät bmwclub . ee)
* TarmoV12 (tarmo ät bmwclub . ee)

5.2. Foorumi moderaatorid
* Ander (ander@bmwclub.ee)
* Henri. (henri@bmwclub.ee)
* Kert
* margusa
* Caspar
* Aare540

5.3. Kõik küsimused, ettepanekud
* info ät bmwclub . ee
Kasutaja avatar
Annely
Klubiliige - admin
Postitusi: 1828
Liitunud: 24.10.2007 16:32 01
Peamine sõiduk: BMW
Asukoht: Tallinn

Re: FOORUMI KODUKORD

Postitus Postitas Annely »

Alates 01.01.2015 muutub reklaami hinnakiri, ümardame täiseurodeni:

Foorumi teema:
1 kuu 7 € (enne 6,39 €)
6 kuud 35 € (enne 35,15 €)
1 aasta 64 € (enne 63,91 €)

Bänner foorumis:
* 728x90 – 38 € nädal (enne 38,35 €)
* 728x60 – 29 € nädal (enne 28,76 €)
* 728x35 – 23 € nädal (enne 22,37 €)
Kasutaja avatar
Henri.
Klubiliige - admin
Postitusi: 12078
Liitunud: 03.03.2008 18:24 02
Peamine sõiduk: 328 kuut
Asukoht: Tln/kesklinn
Kontakt:

Re: FOORUMI KODUKORD

Postitus Postitas Henri. »

3.4.4 *Sõidukite ost-müük alla lisatud baasinfo nõue.

--- teema sisus PEAB kajastuma asukoht, hind ja kontakt (kui tel.nr puudu, siis palve pöörduda e-maili või PS teel), näiteks
Müüa E36 325i, 1994. Asub Tallinnas, hind 1000 eurot. Kontakt: Karl tel 5123456

Rohkem infot auto24/motors24 lingilt.
Kasutaja avatar
TarmoV12
Klubiliige - admin
Postitusi: 2403
Liitunud: 27.12.2006 22:15 52
Peamine sõiduk: BMW X5 4.8i
Asukoht: Tallinn

Re: FOORUMI KODUKORD

Postitus Postitas TarmoV12 »

Lisatud 3.4.4, * Varuosade ost-müük:

--- Foorum on jaotatud mudeliseeriate kaupa alamfoorumiteks, kuulutused tuleb teha õigesse alamfoorumisse vastavalt müüdavale või otsitavale varuosale. Kui varuosa sobib erinevatele seeriatele või kaubeldakse universaalsete autokaupadega, võib teha teema peafoorumi sektsiooni (vastavalt "Müük" või "ost").
V8
Kasutaja avatar
Henri.
Klubiliige - admin
Postitusi: 12078
Liitunud: 03.03.2008 18:24 02
Peamine sõiduk: 328 kuut
Asukoht: Tln/kesklinn
Kontakt:

Re: FOORUMI KODUKORD

Postitus Postitas Henri. »

Juhin tähelepanu Foorumi Kodukorra punktile 3.4.4 :!: :!: :!:
--- Kaupade ja teenuste müük/ost/vahetus ärilisel eesmärgil on tasuline.
Toon selle eraldi välja, kuna foorumis tegutseb suhteliselt palju kiirmüügihinnaga kokkuostjaid, kelle "teenus" on siin ilmselgelt ärilisel eesmärgil.
Kasutaja avatar
TarmoV12
Klubiliige - admin
Postitusi: 2403
Liitunud: 27.12.2006 22:15 52
Peamine sõiduk: BMW X5 4.8i
Asukoht: Tallinn

Re: FOORUMI KODUKORD

Postitus Postitas TarmoV12 »

Muudetud Bännerite hinnakiri/suurused:
Banner foorumis
Bännereid saab lisada kolme erinevasse sektsiooni: ÜLDINE, TEHNILINE, OST-MÜÜK.
Bännereid saab tellida nädala kaupa. Korraga võib ühel pinnal olla aktiivseid bannereid kasutusel kuni 3, mida kuvatakse vaheldumisi.
Bännerite suurused ja hinnakiri (ühe sektsiooni kohta):

* 1152x144 – 38€ nädal

Muud suurused ja pikemad perioodid kokkuleppel.
V8
Suletud