IRC kanal fooorumi kõrvale

Ettepanekud foorumi ladusamaks kasutamiseks
Vasta

Kas oleks vaja IRC kanalit BMW foorumi kõrvale?

Jah
18
56%
Ei
4
13%
Ei tea mis asi on IRC
10
31%
 
Hääli kokku: 32
Ceed
Huviline
Postitusi: 819
Liitunud: 14.05.2005 00:34 14
Asukoht: Tallinn

IRC kanal fooorumi kõrvale

Postitus Postitas Ceed »

Ma arvan et see oleks kasulik paljudele kasutajatele.
näiteks teed foorumis mingi suht mõttetu teema et kuidas midagi lahti saada, siis oleks palju lihtsam küsida irc-s ja keegi LIVE-s ütleks kuidas seda teha.
Mis asi on IRC kanal?
IRC on siis pm jututubade serveritesse ühendav programm. IRC-ga saad olla ühes serveris kus on palju jututubasid, ehk kanaleid. Seal saab rääkida nii privas(ehk privaatselt kellegiga) ja kanali esiaknas.

Tegelt ma ei oska seda eriti hästi lahti seletada aga te olete kindalsti käinud mõnes jutukas. Siis kujutate ette kuidas see välja näeb. Ainult kui teha enda isiklik siis sinna saab ühendada ainult programmigamIRC.
Paljudel suurtel kohtadel on selline asi juba olemas. Näiteks biker.ee, linuxi foorumil, hinnavaatlus.ee jne....

Võtaksin kanali tegemise siis oma õlule kui kui adminid nõus ja seda ise teha ei taha.

Ootan kriitikat :)
Mihkel(Kops)
Huviline
Postitusi: 515
Liitunud: 16.12.2004 17:59 39
Asukoht: Tallinn

Postitus Postitas Mihkel(Kops) »

Tere.

Mina vastasin, et ei tea, mis asi on IRC. Jututubades pole mitte kunagi käinud ja ka MSN´i pole ma kordagi kasutanud (olen ainult kõrvalt vaadanud, kuidas teised MSN´is on) ja ka igasugused chatid on minust puutumata jäänud. Seepärast andestage mulle, kui mu küsimus veidi imelik tundub, aga milleks siin siis chat on? Kas chat ja IRC on midagi väga erinevat?
Pille
Klubiliige
Postitusi: 1383
Liitunud: 11.12.2003 13:59 31

Postitus Postitas Pille »

Minu arvates peaks ju ka bmw klubi jutukasse irc kaudu saama...
Kasutaja avatar
Kristjan_K
Huviline
Postitusi: 1780
Liitunud: 04.06.2004 17:31 37
Asukoht: Tallinn

Postitus Postitas Kristjan_K »

Enamus jututubasi käib üle IRC protokolli, kaasaarvatud BMW klubi jutukas.
Sinna saab täiesti mIRC -iga ka sisse.
jjanno
Huviline
Postitusi: 2320
Liitunud: 01.10.2002 12:07 07
Peamine sõiduk: VW
Asukoht: Ravila

Postitus Postitas jjanno »

Tere

Paneme siis lingi ka varasemale teemale:
http://foorum.bmw-club.ee/viewtopic.php ... hlight=irc

Kuna Ceed nii lahkelt kriitikat ootab, siis soovitaks näiteks Pilt nuppu ;)

Kops: IRC on pikalt lahti öelduna Internet Relay Chat. Seega sama asi.

Kes ei saa või ei soovi enesele IRC programmi lisada, siis seda on võimalik kasutada ka foorumi lehel oleva veebiliidese kaudu. Link on minu eelnevas viites Kimmo postituses.

jJanno
Ceed
Huviline
Postitusi: 819
Liitunud: 14.05.2005 00:34 14
Asukoht: Tallinn

Postitus Postitas Ceed »

sry.... ma käisin korra küll otsingu läbi aga see jäi vist kahesilma vahele. Ei pannud tähele et teil juba oma chat olemas on :oops:

Aga raffas on seal vähe kuna te olete küll channeli pannud aga serverist pole haisugi... mainiks serveri ka ära, et saa mIRC-ga sisse connectida. Ja teiseks see chat-i link minu IE 6.0-iga küll ei tööta....... (Ei tööta sellepärast et pole javat, aga paljudel foorumi kasutajatel on üldse java ja paljud teavad mis asi see on? ;) )

Ok leidsin serverid ja annan ka teistele teada.

#bmw-club

irc.ircworld.org
spawn.ircworld.org
delfi.ircworld.org

Port 6667
Vasta