Teema: Varuosad Ostan-Müün-Vahetan

Ettepanekud foorumi ladusamaks kasutamiseks

Kas peaks olema "Varuosad" liigitatud kaheks ost ja müük või mitte.

Jah, peaks olema 2 eraldi teemat: Ost ja Müük-vahetus.
103
74%
Ei, sest asi toimib niigi praegu:
36
26%
 
Hääli kokku: 139
Jan_K
Huviline
Postitusi: 288
Liitunud: 28.06.2006 21:41 43
Peamine sõiduk: BMW 530i E60
Asukoht: Jälgimäe
Kontakt:

Teema: Varuosad Ostan-Müün-Vahetan

Postitus Postitas Jan_K »

Täitsa tekkis selline mõte, et kui oleks võimalik jagada "Varuosade" teema kaheks. Esimene oleks kus saab müüa ja vahetada ning teises saaks osta. Põhjendan seda järgmiselt, et kui panna varuosade teemasse kuulutus siis kaob ta päris ruttu teisele ja juba kolmandale lehele ning tõenäoliselt kaotatakse selle kuulutuse vastu juba huvi sest ei viitsita sirvida mitmeid lehti tagasi. Iga päev tuleb meeletult kuulutusi ju juurde. UP-da ka ei tohi tihemini kui 1 kord 7 päeva tagant viimasest postitusest. Kui mul on mõttekaaslasi siis oleks igakülgne toetus teretulnud. Teiste alafoorumitega tundub olevat ok.
Viimati muutis Jan_K, 23.02.2008 14:14 30, muudetud 1 kord kokku.
Kasutaja avatar
jarmo
Huviline
Postitusi: 977
Liitunud: 09.12.2006 20:29 13
Asukoht: Haapsalu/Puise

Postitus Postitas jarmo »

Kui sul mingit juppi ikka vaja on siis viitsid otsida küll
jaanike
Huviline
Postitusi: 203
Liitunud: 20.12.2007 12:54 42
Asukoht: Harju-Risti\Keila

Postitus Postitas jaanike »

minu meelest võiks olla eraldi kaust Tuuning tulede,spoilerite jne! kus saaks osta/müüa/vahetada!

Se siis oleks minu mõte kuidas üht asja nata lihtsamaks saaks ;)
Kasutaja avatar
Kalmer K.
Huviline
Postitusi: 1095
Liitunud: 10.03.2004 22:54 18
Asukoht: Võrumaa

Postitus Postitas Kalmer K. »

No kõike ka vast ei oleks hõbekandikul otstarbekas ette kanda, kes otsib see leiab............... ;)
E90 325I LCI´10 M-Tech
Kasutaja avatar
Cardo
Huviline
Postitusi: 4221
Liitunud: 27.12.2002 00:08 12
Asukoht: Jüri

Postitus Postitas Cardo »

Ei tasuks igat ideed kohe maha tampida , kõik head ideed on ju ainult kasuks !!
E28:2,0, E28:2,5, E28:3,0; F21
Kasutaja avatar
Viljar
Huviline
Postitusi: 5047
Liitunud: 02.01.2004 21:25 37
Asukoht: Tallinn-Harjumaa

Postitus Postitas Viljar »

Cardo kirjutas:Ei tasuks igat ideed kohe maha tampida , kõik head ideed on ju ainult kasuks !!
Väga hästi öeldud, kahju, et ei ole mingi kolme aasta tagust pilti foorumist, foorum oli julgelt poole väiksem ja kui foorumisse tulid, siis mahtus kogu teemaderida kuvarile ära, nii et ei pidanu isegi kerima.
Ja minu mäletamist mööda on kõik need uued teemad, selliste arutelude põhjal tekkinud.
Mercedes EQS 450+ 2022
Kasutaja avatar
TarmoV12
Klubiliige - admin
Postitusi: 2399
Liitunud: 27.12.2006 22:15 52
Peamine sõiduk: BMW X5 4.8i
Asukoht: Tallinn

Postitus Postitas TarmoV12 »

AFF-i pakutud idee minuarust hea (Y) E38 foorumis on asi niiviisi lahendatud ja tundub tõesti käepärasem kasutada. liiatigi see foorum siin kordi aktiivsem ja teemad liiguvad kiiremini..
V8
hanno
Huviline
Postitusi: 4711
Liitunud: 01.10.2002 11:41 05
Peamine sõiduk: BMW 520d
Asukoht: Tallinn

Postitus Postitas hanno »

Mõttel ple midagi viga.
Aga minu silmis ei oma väärtust.
Täna tõstame Ostu ja müügi eraldi.
Siis on natuke lihtsam jälgida.
Aasta pärast on vaja juba eraldada erinevate keretüüpide ostu-müügi teemad jne jne.
Täna on foorum juba piisavalt palju killustatud ning edasine lahterdamine ei anna minu hinnangul enam midagi juurde.
Jan_K
Huviline
Postitusi: 288
Liitunud: 28.06.2006 21:41 43
Peamine sõiduk: BMW 530i E60
Asukoht: Jälgimäe
Kontakt:

Postitus Postitas Jan_K »

Tänan SiilV12!! Aga tõesti on neid O ja V või M tähti aeganõudvalt tülikas eristada, et näha millega tegu. Foorum pole selle jaoks, et "kui sul ikka vaja siis viitsid küll otsida" see on jabur. Siin on ikka asjalikud inimesed ja tegemised nii, et miks mitte endal ja teistel elu lihtsamaks teha. Ja muuseas:
To: Hanno . Olgu see on Sinu arvamus praegu ja kuna sina oled siin vanem tegija ja klubi liige siis ma austsan seda. Aga ma siiralt usun et vaidlustes sünnib tõde ja kõik mis on uus tekitab inimestes vastumeelse reaktsiooni alguses aga tagantjärgi vaadates kui muudatus sisse viidud on kõik rahul. :cool:
Viimati muutis Jan_K, 22.02.2008 12:54 48, muudetud 2 korda kokku.
53 036 056 Jan
Kasutaja avatar
kimmo
Klubiliige - admin
Postitusi: 2998
Liitunud: 30.09.2002 15:51 18
Peamine sõiduk: BMW 530d xDrive
Asukoht: Harjumaa

Postitus Postitas kimmo »

AFF kirjutas:Tänan SiilV12!! Aga tõesti on neid O ja V või M tähti aeganõudvalt tülikas eristada, et näha millega tegu. Foorum pole selle jaoks, et "kui sul ikka vaja siis viitsid küll otsida" see on jabur. Siin on ikka asjalikud inimesed ja tegemised nii, et miks mitte endal ja teistel elu lihtsamaks teha.
Paratamatult pead ju otsima? Ega ostu või müügi teema all ainult sinule vajaminevat toodet ei müüda...
Jan_K
Huviline
Postitusi: 288
Liitunud: 28.06.2006 21:41 43
Peamine sõiduk: BMW 530i E60
Asukoht: Jälgimäe
Kontakt:

Postitus Postitas Jan_K »

Vaadake ise ka et Varuosade teema on kõige mahukam. Ma pole ka selle poolt et mikrokosmiliseks kõik ajada.
OK sis selline küsimus et kui ma muudan oma kuulutust ja lisan sinna uusi juppe ja muudan hinda kas siis tohib UP-da. Sisuliselt on ju kuulutus siis uus. Peale muutmist jääb kuulutus sinna järjekorra lehele kus ta oli.
53 036 056 Jan
Kasutaja avatar
Cardo
Huviline
Postitusi: 4221
Liitunud: 27.12.2002 00:08 12
Asukoht: Jüri

Postitus Postitas Cardo »

Mina tegelikult toetan seda arvamust, kui olen paar päeva foorumit mitte avanud on varuosade teema see, mida ei jõua läbi järada. Kui teemad oleks eraldi, siis oleks lihtsam ka silmadel üle lasta, kas ja millega tegu.

to: Hanno ja Kimmo, kunagi oli foorumis tõesti vist 4 teemarida ja see ongi paratamatu, et mahu kasvades PEAB miskit ka sisu ja vormiga muutuma.
E28:2,0, E28:2,5, E28:3,0; F21
Indrek_M
Huviline
Postitusi: 3449
Liitunud: 31.08.2004 12:58 12
Asukoht: Tallinn

Postitus Postitas Indrek_M »

Cardo kirjutas:Mina tegelikult toetan seda arvamust, kui olen paar päeva foorumit mitte avanud on varuosade teema see, mida ei jõua läbi järada.
Mida seal järada on? Mina 99% juhtudel nii varuosade kui autode ostu-müügi märgin lihtsalt loetuks. Ost-Müük pole ju selline alajaotus, kus niisama surfata ja mida mõnuga lugeda.
Mul kas on mingit varuosa vaja ja ma otsin seda ... või on midagi müüa ja ma müün seda :) Aga ma ei surfa seal võõrastes kuulutustes põnevusega :)
Mida vähem on mingeid lisateemasid, mida peab jälle lihtsalt loetuks märkima, seda mugavam.
Indrek
Kasutaja avatar
Fred
Huviline
Postitusi: 4689
Liitunud: 10.04.2006 20:40 57
Peamine sõiduk: F34
Asukoht: Norge

Postitus Postitas Fred »

Indrek_M kirjutas:Mina 99% juhtudel nii varuosade kui autode ostu-müügi märgin lihtsalt loetuks.
Aga mõni mees tegeleb ostu-müügiga iga päev, seega peab koguaeg olema ülevaade, mida müüakse, mis hinnaga müüakse ja kellele oleks midagi pakkuda. Kui üks-kaks inimest laidavad mõtte kohe maha või ei pea seda vajalikuks, ei tähenda see, et enamus sellega nõus oleks.
Enne: 7xE36, 2xE46, E39, E61, E32. Nüüd: F34 320dxDrive GT, E36 M3 cabrio
hanno
Huviline
Postitusi: 4711
Liitunud: 01.10.2002 11:41 05
Peamine sõiduk: BMW 520d
Asukoht: Tallinn

Postitus Postitas hanno »

Issand, kas te tahate ostu-müügi all kõik teemad üle lugeda?
Vaatategi teema pealkirjad kolme lehekülje pikkuses üle ning kui midagi huvi ei paku, siis ei ava seda teemat.

Ja kui keegi ainult ostu-müügiga tegeleb, siis see foorum ei ole selle jaoks ette nähtud.
Indrek_M
Huviline
Postitusi: 3449
Liitunud: 31.08.2004 12:58 12
Asukoht: Tallinn

Postitus Postitas Indrek_M »

Fred22 kirjutas:
Indrek_M kirjutas:Mina 99% juhtudel nii varuosade kui autode ostu-müügi märgin lihtsalt loetuks.
Aga mõni mees tegeleb ostu-müügiga iga päev, seega peab koguaeg olema ülevaade, mida müüakse, mis hinnaga müüakse ja kellele oleks midagi pakkuda. Kui üks-kaks inimest laidavad mõtte kohe maha või ei pea seda vajalikuks, ei tähenda see, et enamus sellega nõus oleks.
Võtsin liikmete nimekirja ... umbes 10 tuhat liiget. Samamoodi ma väidan, et kui 1-2 inimest leiavad, et on vaja, ei tähenda see, et enamus sellega nõus oleks :)

Ma saan aru, et mõnel kasutajal on eluliselt oluline oma kola müüa/osta/vahetada ja nad teevad kõva kisa aga foorumi põhieesmärk on siiski infovahetus, hädaliste aitamine nõu ja jõuga, ost-müük on siiski kõrvaltegevus.
Pole mõtet paari aktiivsema kaubitseja pärast ülejäänud kasutajate elu keerulisemaks teha.
Enamus kasutajaid siiski ei osta ega müü iga päev, isegi mitte iga nädal ega iga kuu.

Praegune kisa on minu arusaamist mööda ainult sellest, et kellegi kuulutus kukub kolme päevaga ära teisele leheküljele ja upitada ei tohi rohkem kui korra nädalas ... :lol:
Indrek
Jan_K
Huviline
Postitusi: 288
Liitunud: 28.06.2006 21:41 43
Peamine sõiduk: BMW 530i E60
Asukoht: Jälgimäe
Kontakt:

Postitus Postitas Jan_K »

Võtsin liikmete nimekirja ... umbes 10 tuhat liiget. Samamoodi ma väidan, et kui 1-2 inimest leiavad, et on vaja, ei tähenda see, et enamus sellega nõus oleks :)
Sa mõtled ikka "kasutjat" mitte EBK liiget
Ma saan aru, et mõnel kasutajal on eluliselt oluline oma kola müüa/osta/vahetada ja nad teevad kõva kisa aga foorumi põhieesmärk on siiski infovahetus, hädaliste aitamine nõu ja jõuga, ost-müük on siiski kõrvaltegevus.
Kui sa nimetad Minu müüdavat E38 740 kolaks hmmmm... :oops:

See konkreetne kuuluts on mul esimene siin foorumis ja ma märkasin et asi nii ei toimi. Sellisel juhul pole siin üldse mõtet mul midagi müüa. Ja muuseas oma BMW-ga seotud osade müümine on ka tegelikult teiste foorumlaste aitamine või mis???
Praegune kisa on minu arusaamist mööda ainult sellest, et kellegi kuulutus kukub kolme päevaga ära teisele leheküljele ja upitada ei tohi rohkem kui korra nädalas ... :lol
Ma ei võta seda isiklikult aga ma tegelikult ei kisa ja üritasin olla aktiivne foorumlane kes nägi siin kitsaskohta ja viitasin sellele. :lol:

Edit by Hanno: Parandasin viitamist, et oleks arusaadav.
53 036 056 Jan
Kasutaja avatar
Cardo
Huviline
Postitusi: 4221
Liitunud: 27.12.2002 00:08 12
Asukoht: Jüri

Postitus Postitas Cardo »

Tuli selline illustratiivne võrdlus ette. Kellele meeldiks variant, kui minna BMW romulasse ostma polti 12x75 ja sulle antakse ette terve vanametalli minev prügikastitäis polte ja üteldakse, sinu otsitav mõõt on punast värvi ! Sobra kastis kuni leiad.

Teine variant on selline, kui otsid romulast 12x75 polti, siis antakse ette pappkarp ja seal on sees kõik 12x...poldid ja tuleb nendeseast õige leida.

Kumba varianti sina valiksid ?

Need kes hetkel irvitavad vajavad seda polti võibolla 1 x 10aasta jooksul.
Mõnel läheb seda polti aastas rohkem kui paar korda vaja.

Võimalus on ju kohe autot lammutades poldid oma kasti panna, aga loomulikult, mis selle poldiga jännata, viskame kõik metalli ühte kohta kokku.

Kui sa oled selline valgete kinnastega sohver, siis sa vaevalt polti ise kätte võtad.
Kui aga pead olema selle sohvri auto remontija, on ost/müük teema pisut vajalikum.
E28:2,0, E28:2,5, E28:3,0; F21
Indrek_M
Huviline
Postitusi: 3449
Liitunud: 31.08.2004 12:58 12
Asukoht: Tallinn

Postitus Postitas Indrek_M »

Cardo kirjutas:Tuli selline illustratiivne võrdlus ette. Kellele meeldiks variant, kui minna BMW romulasse ostma polti 12x75 ja sulle antakse ette terve vanametalli minev prügikastitäis polte ja üteldakse, sinu otsitav mõõt on punast värvi ! Sobra kastis kuni leiad.

Teine variant on selline, kui otsid romulast 12x75 polti, siis antakse ette pappkarp ja seal on sees kõik 12x...poldid ja tuleb nendeseast õige leida.

Kumba varianti sina valiksid ?
See võrdlus on sul veel illustratiivsem :lol:
Püüa nüüd ette kujutada kasutajat, kellele pole üldse polti vaja :) ... tal on siis lihtsam öelda ühe kastitäie kohta, et "ei huvita", kui eraldi iga poldikasti kõrval öelda, et "ei huvita".
Miks te inimesed eeldate, et kõik siin foorumis ostavad-müüvad -vahetavad?
Indrek
jjanno
Huviline
Postitusi: 2320
Liitunud: 01.10.2002 12:07 07
Peamine sõiduk: VW
Asukoht: Ravila

Postitus Postitas jjanno »

Tere
Fred22 kirjutas:Aga mõni mees tegeleb ostu-müügiga iga päev...
Siis on "Mõni Mees" selle foorumi mõttest valesti aru saanud. Ost/Müük vahendamine pole kunagi olnud selle foorumi põhitegevus. Selle foorumi ost/müük osa mõte on BMW huviliste/klubiliikmete üle jäävate BMW osade vahendamine teistele huvilistele/klubilistele.
Igapäevase äri ajamiseks on ikkagi firma koduleht, reklaamkataloog jms.

jJanno
exTouring
Indrek_M
Huviline
Postitusi: 3449
Liitunud: 31.08.2004 12:58 12
Asukoht: Tallinn

Postitus Postitas Indrek_M »

Indrek_M kirjutas:Võtsin liikmete nimekirja ... umbes 10 tuhat liiget. Samamoodi ma väidan, et kui 1-2 inimest leiavad, et on vaja, ei tähenda see, et enamus sellega nõus oleks :)
AFF kirjutas:Sa mõtled ikka "kasutjat" mitte EBK liiget
Ma saan aru, et mõnel kasutajal on eluliselt oluline oma kola müüa/osta/vahetada ja nad teevad kõva kisa aga foorumi põhieesmärk on siiski infovahetus, hädaliste aitamine nõu ja jõuga, ost-müük on siiski kõrvaltegevus.
AFF kirjutas:Kui sa nimetad Minu müüdavat E38 740 kolaks hmmmm... :oops:
Esiteks proovi viidata nii, et aru ka saaks.
Teiseks ma ei mõtle ei kasutajat ega ka EBK liiget vaid foorumi liiget. Kui sa näed, siis foorumi üleval servas on nupp "Liikmete nimekiri".
Kolmandaks ... teema pealkiri on varuosade ost-müük-vahetus. Kui tahta tähte närida, siis su E38 740 on mingi varuosa? Millele? :)
Ma nimetan kolaks kõike ostetavat ja müüdavat ... mitte halvas mõttes.

Üldiselt pole mõtet hakata otsima sõnu mille peale tüli üles kiskuda :)
Indrek
Kasutaja avatar
Tõnis
Klubiliige EKBK
Postitusi: 400
Liitunud: 19.03.2004 19:25 50
Asukoht: Pärnu

Postitus Postitas Tõnis »

Indrek_M kirjutas:
Praegune kisa on minu arusaamist mööda ainult sellest, et kellegi kuulutus kukub kolme päevaga ära teisele leheküljele ja upitada ei tohi rohkem kui korra nädalas ... :lol:
.
Tahaks natuke vastu vaielda, teisele leheküljele kukub kuulutus juba samal päeval.
Toon välja ühe enda hiljutise juhtumi. Nimelt oli suht kiiresti ühte varuosa vaja osta, tegin kuulutuse. Sain paar pakkumist esimesel päeval. Järgmiseks päevaks oli kuulutus 3 lehel juba, enam pakkumisi ei tulnud ka. Võtsin kauba pakkujatega ühendust, kaup ei sobinud. Kuna oli kuulutuse sisestamisest alles 3 päeva möödas, siis uppida ei tohtinud, samas kuulutus oli langenud juba 9 leheküljele. Suht väike võimalus et keegi sealt selle leiab ja vastab. Enamus kuulutusi mis eespool, olid müügi omad. Ostu, müügi ja vahetuse lahterdamine teeks natukenegi seda tahapoole kukkumist väiksemaks. Ei kasuta pidevalt siin foorumis ostmist ja müüki, vahest harva tuleb ette. Aga suht suletud seis tekkis.
Carclassic OÜ
Kasutaja avatar
Karl_L
Huviline
Postitusi: 488
Liitunud: 07.10.2007 19:37 20
Asukoht: Pärnu
Kontakt:

Postitus Postitas Karl_L »

Härrased. Kui keegi väga hädas leidmisega on, siis on veel üks tore asi :)
http://foorum.bmw-club.ee/search.php
E34 525TDS 1994
E39 530D 2002
Indrek_M
Huviline
Postitusi: 3449
Liitunud: 31.08.2004 12:58 12
Asukoht: Tallinn

Postitus Postitas Indrek_M »

Karl_L kirjutas:Härrased. Kui keegi väga hädas leidmisega on, siis on veel üks tore asi :)
http://foorum.bmw-club.ee/search.php
Tore asi jah ;)
Ainult, et kus häda kõige suurem, seal Cracker Tracker kõige lähem :)
Üldiselt olen mina otsinguga kõik vajaliku alati üles leidnud kuigi vahel läheb vaja kaamelikannatust :lol:
Indrek
Kasutaja avatar
Fred
Huviline
Postitusi: 4689
Liitunud: 10.04.2006 20:40 57
Peamine sõiduk: F34
Asukoht: Norge

Postitus Postitas Fred »

jjanno kirjutas:
Fred22 kirjutas:Aga mõni mees tegeleb ostu-müügiga iga päev...
Siis on "Mõni Mees" selle foorumi mõttest valesti aru saanud.
Ei, tean väga hästi, mis on selle foorumi eesmärk ja ost-müük pole mu põhitegevus, lihtsalt osa kogu bmw-fanatismist. Üldjuhul loen ikkagi kõik uued postitused läbi. Lihtsalt nagu Tõnis ütles, kui on tarvis midagi osta, upub see palve kiiresti müügikuulutuste sisse.
Enne: 7xE36, 2xE46, E39, E61, E32. Nüüd: F34 320dxDrive GT, E36 M3 cabrio
Kasutaja avatar
Cardo
Huviline
Postitusi: 4221
Liitunud: 27.12.2002 00:08 12
Asukoht: Jüri

Postitus Postitas Cardo »

Indrek:M, saan aru, et sinujaoks ei ole seda teemat üldse vaja, siis ära ka sõna võta, nagu oleks see vajalik.

Kukub nüüd tükk küljest ära, kui on eraldi Ost / Müük ??
E28:2,0, E28:2,5, E28:3,0; F21
Kasutaja avatar
Andrez
Huviline
Postitusi: 820
Liitunud: 18.02.2007 23:22 17
Asukoht: Tallinna lähiümbrus

Postitus Postitas Andrez »

Ausalt öeldes olen ka selle poolt, et ost ja müük eraldi rubriigis oleks. Mõnikord loen niisama müügifoorumit. Iial ei tea millal midagi põnevat turule tuleb. Aga ehk paneb teemalgataja küsitluse püsti? Nii tuleks avalikuse arvamus ehk paremini välja.
Indrek_M
Huviline
Postitusi: 3449
Liitunud: 31.08.2004 12:58 12
Asukoht: Tallinn

Postitus Postitas Indrek_M »

Cardo kirjutas:Indrek:M, saan aru, et sinujaoks ei ole seda teemat üldse vaja, siis ära ka sõna võta, nagu oleks see vajalik.

Kukub nüüd tükk küljest ära, kui on eraldi Ost / Müük ??
Võtan sõna kus tahan, sina küll ütlema ei tule, kus ma tohin midagi arvata või kus mitte. Haiglane suhtumine pisut kui sõna võtta tohivad ainult nõus olijad - vastu olijad peavad vait olema :lol:
Ja mina olen vastu - minu jaoks teeb veel üks lisa-alajaotus foorumi ebamugavamaks. Mul ükskõik, meeldib see sulle või mitte :)
Indrek
Raivo
Huviline
Postitusi: 3609
Liitunud: 01.10.2002 10:58 38
Peamine sõiduk: BMW 530D
Asukoht: Tallinn

Postitus Postitas Raivo »

Kes ikka hirmsasti kaupa tahab teha, siis kõikvõimalikke turunduskanaleid peaks ju meil eestis piisavalt olema.
Ning ega ennem seda ostu-müügiteemat kontrolli alla ei saa, kui võtta ära õigus oma postitust muuta või vastata. Seda saaks teha ainult 1x nädalas ning siis samuti kasutades a-la "muuda nuppu", mis siis su teema üles tõstab. Täpselt sama süsteemi nagu audiklubi foorumis.
Ja kuna foorum on niigi üsna kirju juba, siis mina ka ei toetaks veel lisalahterdamist ostu-müügi-vahetuse näol.

Teine variant oleks veel, et kui kodanikel oleks võimalus oma profiili alt määrata, milliseid alamteemasid ta näha soovib. Näitena võib tuua tqhq foorumi.
530d
Indrek_M
Huviline
Postitusi: 3449
Liitunud: 31.08.2004 12:58 12
Asukoht: Tallinn

Postitus Postitas Indrek_M »

Raivo kirjutas:Teine variant oleks veel, et kui kodanikel oleks võimalus oma profiili alt määrata, milliseid alamteemasid ta näha soovib.
Ma nagu kunagi soovisin sama, siis väideti, et praegune foorumimootor sellist funktsionaalsust ei toeta :(

Variant oleks veel ka müük tasuliseks teha ;)
Indrek
Vasta