Foorumi crash

Ettepanekud foorumi ladusamaks kasutamiseks
Kasutaja avatar
Viljo
Huviline
Postitusi: 313
Liitunud: 17.07.2005 15:22 31
Peamine sõiduk: BMW 530d
Asukoht: Hareid, Norra

Re: Mis juhtus...

Postitus Postitas Viljo »

Ma eeldan, et illukas mõtles seda, et versiooni uuendamisega lihtsalt struktuur muutus, see aga jah ei saa takistada backupi tegemist. Kuna backupi fail oli poolik, siis ilmselt juhtus mysqlhotcopy timeout.

Kogu foorumi jamaga tundub olevat kaks eraldiseisvat probleemi, mida nii mõnigi ühte patta paneb.

1) Foorumi backupid olid juba pool aastat poolikud, mis andisd võimaluse suureks probleemiks!
2) SQL lõpetas töö (põhjus teadupärast teadmata) ja tabelid said kahjustada. Nüüd aga siis ilmses probleem 1, ehk backupid puuduvad.

teist probleemi ei oleks saanud foorumi haldajad kuidagi ära hoida, aga nad oleks saanud hoida ära esimest probleemi ja siis oleks teine probleem kiire lahenduse saanud.
E39 530i, E61 530d
Kasutaja avatar
indro
Huviline
Postitusi: 231
Liitunud: 31.01.2003 02:34 14
Peamine sõiduk: Audi
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Re: Mis juhtus...

Postitus Postitas indro »

See on iseenesest mõistetav, et ka parimatega meie seast võib juhtuda. Teenusepakkuja backup peaks alati viimane võimalus olema, backupe tuleb ikka ise teha ja võimalikult tihti. Virtuaalserver on natukene teine teenus ka, seal on backup vaikimisi töös.

PS: Illukas ja Viljo teavad millest nad räägivad, ei ole mõtet neid mutta tampida. Kogu selle jutu mõte on ikka ainult see, et edaspidi selliseid asju enam ei juhtuks.
Viljo kirjutas:Kahjuks ei saa ühegi teenusepakkuja peale 100% kindel olla. Paar aastat tagasi rentisin Zone'st dedicated serverit. Pärast 4 kuulist kliendiks olemist oli vaja varukoopiat andmebaasist ja helistasin Zone'sse, kui küsisin varukoopiat siis sealt tuli pikk paus ja "uups" :!: Vabandati ja öeldi, et NÜÜD on sinu server ka varukoopiat tegema pandud. Ei pea Zonet halvaks teenusepakkujaks, kuid tahan sellega õelda, et juhtuda võib kõigil. Selliste asjade vältimiseks peaks aegajalt lisakoopiaid tegema mujale serverisse, lisaks teenusepakkuja varukoopiale.
Kasutaja avatar
Zipp
Huviline
Postitusi: 4147
Liitunud: 08.09.2006 11:56 42
Peamine sõiduk: E36>E46>E93>F30>Audi>G20

Re: Mis juhtus...

Postitus Postitas Zipp »

ma ei tea kas on mainitud aga pildid ei ole enam nii et teeb kõik ühesuuruseks ja nurgas "+", hetkel lõigub
On the 8th day, God created boost.
Mart_J
Huviline
Postitusi: 334
Liitunud: 15.01.2008 23:28 20
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Re: Mis juhtus...

Postitus Postitas Mart_J »

Kui mysqli kasutatakse nüüd ka edaspidi siis teeks ettepaneku viia tabelitüübid MYISAM pealt INNODB peale.
Ma ei tea milline on teenusepakkuja konff aga kui server on enda käsutuses siis lülitada sisse ka binary logimine. InnoDB on oluliselt kvaliteetsem tabeltitüüp.
Samuti võiks mõelda ostu/müügi teemade automaatsele kustutamisele/arhiveerimisele ning otsingumootori osas võiks foorumirahvas kollektiivselt pappi maksta ning osta google appliance otsing selle saidile. Kui on täpsustavaid küsimusi siis andke privas teada.
Kasutaja avatar
vahur_s
Huviline
Postitusi: 1289
Liitunud: 08.12.2008 10:16 10
Asukoht: Tartu - Jõgevamaa

Re: Mis juhtus...

Postitus Postitas vahur_s »

Tagant järgi tarkus ei tee juhtunt olematuks.
Peaksime keskenduma tulevikule, et sellist asja enam ei juhtuks ja kui juhtubki, siis on kasutusel võetud kõik võimalikud abinõud, mis tagavad et kahjustuste hulk oleks minimaalne.
Riivo kirjutas::!: Wooshil sünnipäevanädalavahetus, eks uuest nädalast hakkab nokitsema jälle...külma närvi! :!:
Sellega seoses, et kas tõesti on Woosh ainuke inimene kes tegeleb foorumi tehnilise poole haldamisega :roll: :!:

Olles olnud mõniaeg selle foorumi aktiivne kasutaja, on silma jäänud, et mõningate väiksemat sorti tehnilist laadi probleem lahendamine võtab tõesti üle mõistuse palju aega.
Ma ei soovi miskit moodi vihjata et Woosh oleks teinud kehva tööd, aga minule on jäänud mulje, et Woosh üksi ei jõua kõigega tegelda.
Minu arvates peaks olema selliseid inimesi veel kellel on oskusi, tahet ja aega hoolitsemaks foorumi tervise eest.

Selline väike mõte siis ja kindlasti sooviks ma vastust saada, kas peale Wooshi on veel keegi kes tegeleb foorumi igapäevaste tehniliste probleemide lahendamisega.
Tauri_K
Huviline
Postitusi: 2652
Liitunud: 20.08.2008 23:00 36
Peamine sõiduk: F02
Asukoht: Tartu/

Re: Mis juhtus...

Postitus Postitas Tauri_K »

vahur_s kirjutas:Tagant järgi tarkus ei tee juhtunt olematuks.
Peaksime keskenduma tulevikule, et sellist asja enam ei juhtuks ja kui juhtubki, siis on kasutusel võetud kõik võimalikud abinõud, mis tagavad et kahjustuste hulk oleks minimaalne.
Riivo kirjutas::!: Wooshil sünnipäevanädalavahetus, eks uuest nädalast hakkab nokitsema jälle...külma närvi! :!:
Sellega seoses, et kas tõesti on Woosh ainuke inimene kes tegeleb foorumi tehnilise poole haldamisega :roll: :!:

Olles olnud mõniaeg selle foorumi aktiivne kasutaja, on silma jäänud, et mõningate väiksemat sorti tehnilist laadi probleem lahendamine võtab tõesti üle mõistuse palju aega.
Ma ei soovi miskit moodi vihjata et Woosh oleks teinud kehva tööd, aga minule on jäänud mulje, et Woosh üksi ei jõua kõigega tegelda.
Minu arvates peaks olema selliseid inimesi veel kellel on oskusi, tahet ja aega hoolitsemaks foorumi tervise eest.

Selline väike mõte siis ja kindlasti sooviks ma vastust saada, kas peale Wooshi on veel keegi kes tegeleb foorumi igapäevaste tehniliste probleemide lahendamisega.
+1
illukas
Huviline
Postitusi: 71
Liitunud: 11.03.2008 13:06 33

Re: Mis juhtus...

Postitus Postitas illukas »

Kas on võimalik saada neid vigaseid backuppe? Ma suisa tahaks neid uurida/katsetada ja ehk kellelgi on alles ka käsitsi tehtud backuppe.
Kas teenusepakkuja on vahetatud, kui ei, kuhu suundutakse?
Kas klubi on MTÜ vormis, kuidas käib tasumine?
Teadjad mehed võivad asja ka ps panna, ei pea avalikult olema, on mõttes üks pakkumine
Kasutaja avatar
Ain
Huviline
Postitusi: 3229
Liitunud: 13.10.2003 22:19 20
Asukoht: Tallinn

Re: Mis juhtus...

Postitus Postitas Ain »

illukas kirjutas:Kas on võimalik saada neid vigaseid backuppe? Ma suisa tahaks neid uurida/katsetada ja ehk kellelgi on alles ka käsitsi tehtud backuppe.
Kas teenusepakkuja on vahetatud, kui ei, kuhu suundutakse?
Kas klubi on MTÜ vormis, kuidas käib tasumine?
Teadjad mehed võivad asja ka ps panna, ei pea avalikult olema, on mõttes üks pakkumine
Klubi on jah MTÜ! Tasumine toimub vastavalt kehtivale seadusele. Täna uue teenusepakkujaga leping sõlmitud ja uues serveris hakkab seadistamine see nädal. Valituks sai zone.ee

Edaspidi selle laadsetele küsimustele võin klubi juhatuse poolt PS või emailiga vastata! Kõik pakkumised on teretulnud!

Parimat!
Ain
Kasutaja avatar
Annely
Klubiliige - admin
Postitusi: 1828
Liitunud: 24.10.2007 16:32 01
Peamine sõiduk: BMW
Asukoht: Tallinn

Re: Mis juhtus...

Postitus Postitas Annely »

Seltsimehed,
vat mina ei saa aru, miks te nii vaenulikud olete?
Täiesti arusaamatu :shock:
Meil kõigil on kurb, et foorum pange jooksis, aga kas te tõesti arvate, et nüüd siin teemas sajatamine ja süüdistamine ja mõnitamine aitab midagi?! On teil nüüd parem enesetunne, kuna saite oma üleolevad arvamused foorumisse postitada??

Lausa masendav, kuidas ma vihkan sellist ärategemist..... arghhh! :evil:

Selle asemel võiksite saata oma konstruktiivsed ideed Wooshile ja info@bmw-club.ee ...!
Kasutaja avatar
Viljo
Huviline
Postitusi: 313
Liitunud: 17.07.2005 15:22 31
Peamine sõiduk: BMW 530d
Asukoht: Hareid, Norra

Re: Mis juhtus...

Postitus Postitas Viljo »

No ma leian, et kriitika on vaid edasiviiv jõud. Võibolla ma pole lihtsalt märganud, kuid keegi administratsioonist pole vastutust mitte natukenegi enda peale võtnud. Kõik tundub olevat teenusepakkuja ja vääramatu jõu süü :?

Ja kui olen enda abi pakkunud (mitte küll just antud teemas), siis sellele on väga tõrges ja asjatundmatu vastus tulnud, seega ei leia, et ka praeguseid ideid tõsiselt võetakse. Asjassepuutujad on nii iseteadjad ja need kes kritiseerivad, kuna teavad asjast midagi, on kohe pahad.
E39 530i, E61 530d
Kasutaja avatar
Riivo
Huviline
Postitusi: 8162
Liitunud: 27.02.2003 10:13 41
Peamine sõiduk: Ateca 4Drive
Asukoht: Edgarlandia
Kontakt:

Re: Mis juhtus...

Postitus Postitas Riivo »

Eks see tagantjärele tarkus on alati olnud täppisteadus...ja ise ollakse alati targemad kui see kes asjaga tegeleda viitsib..
´17 4Drive
Kasutaja avatar
vaikeboa
Huviline
Postitusi: 2371
Liitunud: 18.08.2006 11:41 26
Asukoht: Pärnumaa 5213266
Kontakt:

Re: Mis juhtus...

Postitus Postitas vaikeboa »

Annely kirjutas:
Lausa masendav, kuidas ma vihkan sellist ärategemist..... arghhh! :evil:
Rahu ... ainult rahu ... küll kõik saab korda! :D
Ära osta omale kunagi esimest BMW-d, sest see ei jää viimaseks...!
E34 524td ATM, E39 525tds ATM, E53 3,0td ATM
Kasutaja avatar
Viljar
Huviline
Postitusi: 5047
Liitunud: 02.01.2004 21:25 37
Asukoht: Tallinn-Harjumaa

Re: Mis juhtus...

Postitus Postitas Viljar »

Eks ta ole jah, kahjuks on selliseid hetkelisi abilisi vägagi palju, aga samas on EBK ja sellega koos foorum toiminud juba 2002 aastast ja plaan oleks sellega veel pikalt edasi minna, seega peame rohkem proovima koostööd teha selliste inimestega, kes on stabiilsed ja kellega saame pikalt koostööd teha, aga paraku neid pole lihtne leida ja neid pole palju, arvestades seda, et seda tehakse ikkagi praktiliselt aitähh eest ja enamalt omast vabast ajast, tihtipeale uneajast ja perega koos olemise ajast.
Palju räägitakse, et mul autoteemas see, või too kadunud, arvan et vähesed teavad palju lisandus mul ja veel mõnel abivalmis klubilisel selle jamaga tööd, alates ürituste, särkide, liikmete, reklaami asjade jne teemade kadumisest, ei tahagi sellele eriti mõelda :D
Aga igaljuhul head ideed ja abivalmis inimesed on alati teretulnud foorumisse ja ka klubi ridadesse.

Egas muud midagi, proovime õppida vigadest ja asjaga rõõmsalt edasi minna.
Mercedes EQS 450+ 2022
Kasutaja avatar
iisak
Huviline
Postitusi: 1702
Liitunud: 31.08.2006 19:04 49
Asukoht: Kadaka tee 187c, Tallinn
Kontakt:

Re: Mis juhtus...

Postitus Postitas iisak »

Viljar kirjutas: arvestades seda, et seda tehakse ikkagi praktiliselt aitähh eest ja enamalt omast vabast ajast, tihtipeale uneajast ja perega koos olemise ajast.
Andke mulle nüüd andeks aga paarile küsimusele ei ole veel ikka SELGET JA ÜHEST vastust antud:

1. Miks peale eelmist jama(foorumi kokkukukkumist) ei tehtud järeldusi ja hakatud juba siis backupidele ja serverihaldaja vahetamisele mõtlema?

2. Miks korrutatakse jätkuvalt ja idioodi visadusega, et kogu tegevus foorumi haldamisel on aitähhi eest ja vabast ajast kui selleks on raha olemas Reklaamitasude näol?
Anneli kirjutas:
Lausa masendav, kuidas ma vihkan sellist ärategemist..... arghhh! :evil:
Mis krdi ärategemine????
Inimestel on küsimused millele MITTE KEEGI ei ole veel ammendavat vastust andnud....
......................Ja mulda kukkus suust, kui 1000-aastane tüdruk naeris.....................
Kasutaja avatar
Ain
Huviline
Postitusi: 3229
Liitunud: 13.10.2003 22:19 20
Asukoht: Tallinn

Re: Mis juhtus...

Postitus Postitas Ain »

iisak kirjutas:
Viljar kirjutas: arvestades seda, et seda tehakse ikkagi praktiliselt aitähh eest ja enamalt omast vabast ajast, tihtipeale uneajast ja perega koos olemise ajast.
Andke mulle nüüd andeks aga paarile küsimusele ei ole veel ikka SELGET JA ÜHEST vastust antud:

1. Miks peale eelmist jama(foorumi kokkukukkumist) ei tehtud järeldusi ja hakatud juba siis backupidele ja serverihaldaja vahetamisele mõtlema?

2. Miks korrutatakse jätkuvalt ja idioodi visadusega, et kogu tegevus foorumi haldamisel on aitähhi eest ja vabast ajast kui selleks on raha olemas Reklaamitasude näol?
Anneli kirjutas:
Lausa masendav, kuidas ma vihkan sellist ärategemist..... arghhh! :evil:
Mis krdi ärategemine????
Inimestel on küsimused millele MITTE KEEGI ei ole veel ammendavat vastust andnud....
PUNKT 1
Eelmine kord ei jooksnud kokku foorum, vaid server. Foorumi kokku jooksmine oli ajaloo ESIMENE kord. Serveri vahetusele mõeldi ka juba siis, aga olid ka omad plussid antud serveris ja jätsime asja tookord sinna paika. Seekord jooksis esimest korda kokku foorumi soft ja backup'i küsima minnes seda ei olnud lihtsalt. Siinkohal võib kül kivi meie kapsaaeda visata, aga meiele teada olevalt pidid backup'id olemas olema kogu aeg.

PUNKT 2
Näita mulle inimene, kes on tulnud ja pakkunud oma abi äitähh eest peale wooshi. See tasu mis me suudame inimesele maksta selle töö eest on nö. sümboolne tasu. Mei ei suuda hoida korralikul palgal isegi sinu välja tood REKLAAMITASUDE eest ühtegi IT meest :!: Ja mis kõige huvitavam, suure suuga on paljud siin rääkinud, aga keegi otseselt enda abi pakkunud ei ole.

Kas sul on veel küsimusi? Kui on, siis jäta need mulle emaili või liikmete alla. Seni proovime me uude serverisse üle kolida ja normaalse elu siin jälle taastada!

Tänud tähelepanu eest!
Kasutaja avatar
Viljo
Huviline
Postitusi: 313
Liitunud: 17.07.2005 15:22 31
Peamine sõiduk: BMW 530d
Asukoht: Hareid, Norra

Re: Mis juhtus...

Postitus Postitas Viljo »

PUNKT 1
Eelmine kord ei jooksnud kokku foorum, vaid server. Foorumi kokku jooksmine oli ajaloo ESIMENE kord. Serveri vahetusele mõeldi ka juba siis, aga olid ka omad plussid antud serveris ja jätsime asja tookord sinna paika. Seekord jooksis esimest korda kokku foorumi soft ja backup'i küsima minnes seda ei olnud lihtsalt. Siinkohal võib kül kivi meie kapsaaeda visata, aga meiele teada olevalt pidid backup'id olemas olema kogu aeg.
Ma võin tunduda jube paha ja noriva inimesena, kuid mis k****i foorumi kokkujooksmisest siin räägitakse :?: Viga tekkis ju väidetavalt sellest, et MySQL daemon lõpetas miskipärast töö ja sellest sai andmebaas kahjustada. See ei puutu ABSOLUUTSELT foorumi softi! Ja see, et backupid olid vigased, see ei puutu ka foorumi softi.

Selles teemas võik juhtkonna poolt siiski korrektseid postitusi tulla.
PUNKT 2
Näita mulle inimene, kes on tulnud ja pakkunud oma abi äitähh eest peale wooshi. See tasu mis me suudame inimesele maksta selle töö eest on nö. sümboolne tasu. Mei ei suuda hoida korralikul palgal isegi sinu välja tood REKLAAMITASUDE eest ühtegi IT meest :!: Ja mis kõige huvitavam, suure suuga on paljud siin rääkinud, aga keegi otseselt enda abi pakkunud ei ole.
Aga küsimus ongi ju tekkinud sellest, et foorumi juhtkonna lehte vaadataes on administraatoreid 7! Väliselt ju ei paista, et abist puudu oleks. Samas peaks ühe phpBB foorumi haldamisega ikka üks inimene ka hakkama saama, aga siin on 7, miks ainult Wooshist räägitakse. Nii, et asi peaks ju ekstra kontrolli all olema.
E39 530i, E61 530d
Kasutaja avatar
vahur_s
Huviline
Postitusi: 1289
Liitunud: 08.12.2008 10:16 10
Asukoht: Tartu - Jõgevamaa

Re: Mis juhtus...

Postitus Postitas vahur_s »

Ain kirjutas:Näita mulle inimene, kes on tulnud ja pakkunud oma abi äitähh eest peale wooshi.
Kas foorumi juhtkond on foorumi kaudu avalikult abi palunud?
See lõpetaks arutelud teemal et keegi ei ole oma abi pakkunud!
Ain kirjutas:See tasu mis me suudame inimesele maksta selle töö eest on nö. sümboolne tasu. Me ei suuda hoida korralikul palgal isegi sinu välja tood REKLAAMITASUDE eest ühtegi IT meest
Et vältida lõpmatuid arutelusid kuhu MTÜ oma raha kulutab olge head ja tooge välja igakuised kuluartiklid.
Kuna tegu ei ole ärilist tulu teeniva organisatsiooniga ei peaks olema antud organisatiooni kulud riigisaladus.

Ning Ain miks peame sellist laadi küsimused kusagil nurgataga lahendama. Ma arvan et peale nende inimeste kes on avalikult mõningased küsimused tõstatanud on ka teised foorumi kasutajad huvitatud foorumi käekäigus.
Vastame tõstatatud küsimustele ükskord ja lõplikult nii et nendel teemadel enam arutelusid ei tekiks ja saame keskenduda järgmiste probleemide lahendamisele.

Jätkuvalt on vastamata eelnevalt tõstatatud küsimus:
Kas Woosh on ainuke inimene kes sisuliselt tegeleb foorumi tehniliste probleemide lahendamisega?
Lihtne jah ei vastus on piisav.

Kui nii tõesti on siis siis tekib põhjendatud küsimus mis on ülejäänud 6 administraatori, keda võime juhtkonna lehelt tuvastada, tööülesanded antud foorumis.

Tänan tähelepanu eest
Viimati muutis vahur_s, 26.01.2010 10:33 21, muudetud 1 kord kokku.
Kasutaja avatar
iisak
Huviline
Postitusi: 1702
Liitunud: 31.08.2006 19:04 49
Asukoht: Kadaka tee 187c, Tallinn
Kontakt:

Re: Mis juhtus...

Postitus Postitas iisak »

Ain kirjutas: Kas sul on veel küsimusi? Kui on, siis jäta need mulle emaili või liikmete alla. Seni proovime me uude serverisse üle kolida ja normaalse elu siin jälle taastada!

Tänud tähelepanu eest!
Kui mul on midagi küsida siis ma teen seda siin ja otse mitte PS kaudu.
Ma ei ole IT spets ja mind ei huvita kas eelmine kord kukkus kokku server või foorum või Pisa torn.
Küll aga huvitab mind miks ei tehtud sellest järeldusi?
Teiseks. Miks ei ole kasutatud siis Reklaamitulusid? Kui palju on Reklaamitulusid siis laekunud, et see summa nii väike on? Milleks seda väikest raha siis kasutatud on?
Ma arvan, et ma ei ole ainuke kes vastuseid tahab...
......................Ja mulda kukkus suust, kui 1000-aastane tüdruk naeris.....................
Kasutaja avatar
ttlauri
Huviline
Postitusi: 138
Liitunud: 18.05.2009 16:37 29

Re: Mis juhtus...

Postitus Postitas ttlauri »

iisak kirjutas:
Ain kirjutas: Kas sul on veel küsimusi? Kui on, siis jäta need mulle emaili või liikmete alla. Seni proovime me uude serverisse üle kolida ja normaalse elu siin jälle taastada!

Tänud tähelepanu eest!
Kui mul on midagi küsida siis ma teen seda siin ja otse mitte PS kaudu.
Ma ei ole IT spets ja mind ei huvita kas eelmine kord kukkus kokku server või foorum või Pisa torn.
Küll aga huvitab mind miks ei tehtud sellest järeldusi?
Teiseks. Miks ei ole kasutatud siis Reklaamitulusid? Kui palju on Reklaamitulusid siis laekunud, et see summa nii väike on? Milleks seda väikest raha siis kasutatud on?
Ma arvan, et ma ei ole ainuke kes vastuseid tahab...
Väga hea point. Foorum ei crashi kord kuus või soft ei anna otsasid üle päeva, seega ei saa olla suuri kulutusi tihti, et teha elulise tähtsusega väljaminekuid klubi poolt, nagu näiteks praegu. Ma loen ainult juhatuse poolt materdamist, et keegi ei paku abi, ma pole ka näinud, et te oleksite küsinud abi!
Kasutaja avatar
Annely
Klubiliige - admin
Postitusi: 1828
Liitunud: 24.10.2007 16:32 01
Peamine sõiduk: BMW
Asukoht: Tallinn

Re: Mis juhtus...

Postitus Postitas Annely »

Khmm.
Esiteks. Klubi rahakotis sorida võivad AINULT klubiliikmed. Huvilistel ei ole mitte mingit õigust nõuda, et klubi andku aru oma finantstegevustest.

Teiseks. Need, kes ei ole kursis MTÜ Eesti BMW Klubi tegevusega, hoidku oma arvamus rahade kasutamisest endale. Foorum ei ole EBK ainus rahaline kohustus ega ka ainus eksistentsi eesmärk.

Kolmandaks. Antud teemast on näha, et siin esineb maru palju väga tarkasid inimesi. Mul tekkis aga kohe küsimus: kui te nii suured Eesti BMW Klubi patrioodid olete, siis miks ei kuulu te klubisse? Sorry, aga teie käitumine ei veena mind teie tõsises suhtumises EBK-sse ega foorumisse. Miks te imestate, et teid tõsiselt ei võeta, kui te ise ei käitu tõsiseltvõetavalt?

Klubi juhatuses on inimesed, kes on tõsised BMW patrioodid. Foorum on omaette muusika - hea BMW-tundja ei pea olema tugev IT alal. Kui keegi tunneb, et tal on ajaressurss ja teadmised, et foorumi töös kaasa lüüa, võtke kõigepealt ühendust inimesega, kellega koos töötama peaksite. Kui te ei saa sellelt inimeselt vastust, võite alati pöörduda juhatuse poole (või minu poole, elu näitab, et mul on õnnestunud olla katalüsaator paljudes protsessides).

Miks jääb siinsetest sõnavõttudest mulje, et klubil oleks justkui ükskõik, kas ja mis toimub ning hoopis mingi seltskond huvilisi valutab 24/7 oma südant foorumi pärast?

Ei ole nii. Foorumi tööshoidmine on suur töö. Näiteks kirjavigade parandamine võib ju tunduda lihtne töö, aga see võtab ropult aega ja paraku oma põhitöö ja pere kõrvalt mul sellist aega ei ole. Kui keegi lööks kampa, oleks see minu jaoks ainult hea uudis! Hetkel on foorumis ainult üks inimene, kes hoolitseb tehnilise poole eest - Woosh - ja siiani, terve 2009 aasta vähemalt - oli see meie jaoks piisav.

SEEPÄRAST teen ettepaneku, et kõik need inimesed, kes tunnevad, et neist võiks foorumile PIKAS PERSPEKTIIVIS kasu olla, andke endast mulle märku meilile annely@bmw-club.ee . Analüüsiks olukorda ja vaataks, mida head saaks üheskoos ära teha. Käitugem täiskasvanulikult!

Seega, tänasel päeval pole ENAM mõtet otsida süüdlasi, vaid lahendusi. Fakt on see, et lähipäevil kolib foorum üle uude serverisse. Foorumi ülesehitamine ja koristamine on hullumeelne töö, andke aega ja kannatust ning üheskoos saame sellega hakkama.

Parimat,
Annely (iisak õpib ka mu nime kirjutamise ära, ei ole ju eriti keeruline)
Kasutaja avatar
Ain
Huviline
Postitusi: 3229
Liitunud: 13.10.2003 22:19 20
Asukoht: Tallinn

Re: Mis juhtus...

Postitus Postitas Ain »

Minu poolt on vastatud kõikidele küsimustele. Iseasi on see, et kui palju te nendest aru tahate saada. Kui suuremad sõnavõtjad ei ole kursis selle klubi käekäigu ja hingeeluga, siis ei ole mõtet halge enam alla loopida. See lõke on niigi suur ja vajab kustutamist, millega me ka hetkel tegeleme.

Kui keegi küsib adminide ja modede kohta, siis hetkel on nende tööks(suured tänud abi eest) klubi foorumi igapäevane jälgimine ja selle delfiks muutumise ära hoidmine. Sellega oleme enamvähem hakkama saanud ja hoiame ka seda joont kindlasti edaspidi :!:

IT'ga ja foorumi tehnilise poolega tegeleb Woosh.

Foorumi ajaloo jooksul on palutult huvilistelt abi mitmel korral, aga ainukeseks abi pakkujaks isiklikult on olnud Woosh ja meil on selle üle hea meel.

Klubi rahaline pool on teada klubi liikmetele ja huvilistele me seda avalikustama ei hakka. Kui keegi soovib klubi nimel midagi ära teha ja kaasa rääkida, siis uued aktiivsed liikmed on teretulnud.

To Iisak: sul on võimalus klubiliikmena alati kutsuda kokku erakorraline koosolek ja nõuda seal klubi juhatuse vahetust, kontrolli endale asjade üle või sellise süüdistuse laviini asemel hoopis asjalikke ettepanekuid teha klubi liikmetele mõeldud osas.

Siinkohal vabandused kõigi huviliste ja liikmete ees veelkord, meie soov ei olnud sellist olukorda tekitada, aga me proovime kiiremas korras seda lahendada.
Kasutaja avatar
ttlauri
Huviline
Postitusi: 138
Liitunud: 18.05.2009 16:37 29

Re: Mis juhtus...

Postitus Postitas ttlauri »

Annely kirjutas:Khmm.
Esiteks. Klubi rahakotis sorida võivad AINULT klubiliikmed. Huvilistel ei ole mitte mingit õigust nõuda, et klubi andku aru oma finantstegevustest.

Teiseks. Need, kes ei ole kursis MTÜ Eesti BMW Klubi tegevusega, hoidku oma arvamus rahade kasutamisest endale. Foorum ei ole EBK ainus rahaline kohustus ega ka ainus eksistentsi eesmärk.

Kolmandaks. Antud teemast on näha, et siin esineb maru palju väga tarkasid inimesi. Mul tekkis aga kohe küsimus: kui te nii suured Eesti BMW Klubi patrioodid olete, siis miks ei kuulu te klubisse? Sorry, aga teie käitumine ei veena mind teie tõsises suhtumises EBK-sse ega foorumisse. Miks te imestate, et teid tõsiselt ei võeta, kui te ise ei käitu tõsiseltvõetavalt?
Jällegi eelnes mõistlikule lõpplahendusele tõsine ja kuri materdamine. VÄGA tublit tööd teevad inimesed, kes viitsivad tegeleda selle klubi ja foorumiga ning praeguse probleemiga, mis ei ole lihtne nagu suitsu tegemine. Päris kindlasti kohe ei arva ma, et peaksin kuuluma EBK-sse, et olla huviline foorumis ja lihtsalt poolehoidja.
Küsimus + vastus x analüüs = veel alternatiivseid lahendusi.
Katsuks emotsioonide ajel mitte vastuseid anda :)
Kasutaja avatar
woosh
Huviline
Postitusi: 413
Liitunud: 24.02.2006 19:16 35
Asukoht: Kuressaare
Kontakt:

Re: Mis juhtus...

Postitus Postitas woosh »

iisak kirjutas: 1. Miks peale eelmist jama(foorumi kokkukukkumist) ei tehtud järeldusi ja hakatud juba siis backupidele ja serverihaldaja vahetamisele mõtlema?
Sellepärast, et eelmine probleem oli hoopis teistsugune. Kukkus kokku aga kõik oli alles ja varukoopiat vaja ei läinud.
Serverihaldaja vahetuse plaan oli seetõttu, et kohati oli foorum aeglane. Selle aga sai haldaja korda. Kadus ka vajadus vahetada.
iisak kirjutas: 2. Miks korrutatakse jätkuvalt ja idioodi visadusega, et kogu tegevus foorumi haldamisel on aitähhi eest ja vabast ajast kui selleks on raha olemas Reklaamitasude näol?
Sest see on nii olnud lihtsalt.

Mis puutub vigadest õppimisse siis peale praegust viga salvestatakse igapevaselt varukoopia teenusepakkuja poolt ning mina teen ise täiendavalt varukoopia üle päeva.
Teenusepakkuja vahetamisega tegime algust esmaspäeval. Sellega seoses läheb foorum kinni täiendavalt veel 1heks päevaks. Kuniks EEnet on DNS kirjed on uuendanud. Vastavasisuline teade ilmub ka foorumisse ennetavalt.
Raivo
Huviline
Postitusi: 3609
Liitunud: 01.10.2002 10:58 38
Peamine sõiduk: BMW 530D
Asukoht: Tallinn

Re: Mis juhtus...

Postitus Postitas Raivo »

Minu meelest on huvilistel täiesti õigustatud küsimused ning kui nendele küsimustele vastused saab siis pole probleemi.
Asi nimelt selles, et ilmselt paljud ei tea, et kui oled klubiline, siis avaneb foorumis veel paar tavakasutajale nähtamatut lisasektsooni. Seal tõenäoliselt lahatakse samuti neidsamu teemasid. Kui seda juttu mis seal räägitakse (eelkõige siis praegune kuuma kartuli asi) ka foorumi tavakasutajatele rohkem peegeldatakse siis vast ei tekiks nii palju ka küsimusi siin.

Kuna aga foorum oli ka minumeelest täiesti ebamõistlikult kaua "maas" ning kaotas ka minu silmis oma usaldusväärsuse, siis ma leian et asjaosalised ei tohiks kindlasti ka seda jõuku kes ei ole liikmed (pakun et ca 95% foorumi külalistest) kohe mutta tampida, kui tekib mõni "hell küsimus" või teema.

Rohkem avatud suhtlemist ning palun ärgem muutugem siin lahmivateks teismelisteks. Enamuses on suured inimesed ja mõistus peas, palun kasutagem seda siis!
530d
Kasutaja avatar
Ain
Huviline
Postitusi: 3229
Liitunud: 13.10.2003 22:19 20
Asukoht: Tallinn

Re: Mis juhtus...

Postitus Postitas Ain »

INFOKS KÕIGILE!

1)Zone Meediaga leping sõlmitud
2)Uues serveris soft ülesse seatud ja vajalikud uuendused ära tehtud
3)Kogu foorumit teavitakse 12H ette foorumi sulgemisest 12-24H tunniks
4)See nädal kolime ümber
Kasutaja avatar
woosh
Huviline
Postitusi: 413
Liitunud: 24.02.2006 19:16 35
Asukoht: Kuressaare
Kontakt:

Re: Mis juhtus...

Postitus Postitas woosh »

Puhastatud on ka adminnide list. Enne oli lihtsalt segadus gruppidega.
Kasutaja avatar
Ain
Huviline
Postitusi: 3229
Liitunud: 13.10.2003 22:19 20
Asukoht: Tallinn

Re: Mis juhtus...

Postitus Postitas Ain »

Kui siin enne räägiti, et foorumil on 7 adminni, miks nemad ei vastuta foorumi tehnilise toimivuse eest, siis adminne oli palju selle pärast, et neil oli natuke rohkem õigusi, kui moderaatoritel. Samas ei olnud nad IT-spetsialistid selle kõige tavapärasemas mõttes.
Kes nüüd seda "juhtkonna" linki vajutab, siis sai sisse viidud parandused, et asi veel selgem oleks.
Kui see tekitas enne segadust, siis äkki nüüd on arusaadavam.
Kasutaja avatar
Cardo
Huviline
Postitusi: 4221
Liitunud: 27.12.2002 00:08 12
Asukoht: Jüri

Re: Mis juhtus...

Postitus Postitas Cardo »

Annely kirjutas : Kolmandaks. Antud teemast on näha, et siin esineb maru palju väga tarkasid inimesi. Mul tekkis aga kohe küsimus: kui te nii suured Eesti BMW Klubi patrioodid olete, siis miks ei kuulu te klubisse? Sorry, ..... tõesti sorry



Raivo kirjutas : Kuna aga foorum oli ka minumeelest täiesti ebamõistlikult kaua "maas" ning kaotas ka minu silmis oma usaldusväärsuse, siis ma leian et asjaosalised ei tohiks kindlasti ka seda jõuku kes ei ole liikmed (pakun et ca 95% foorumi külalistest) kohe mutta tampida, kui tekib mõni "hell küsimus" või teema.


Kas juhatus annaks täpsema statistika !!

Kas jõuame selleni, et kui sa ei ole klubi liige, siis oled sa üks tavaline rullnokk ja tundub, et see foorum on ainult klubi liikmetele, kui nii, siis ei tunne üldse kurbust, kui see foorum ka igaveseks kinni jääks. Nagu keskvikute paretei, täpsemat nime ei annaks, kurb, sellist klubi ja foorumit me tahtsimegi.
E28:2,0, E28:2,5, E28:3,0; F21
Kasutaja avatar
Ain
Huviline
Postitusi: 3229
Liitunud: 13.10.2003 22:19 20
Asukoht: Tallinn

Re: Mis juhtus...

Postitus Postitas Ain »

Mis statistikat sa soovid?
Kasutaja avatar
Ain
Huviline
Postitusi: 3229
Liitunud: 13.10.2003 22:19 20
Asukoht: Tallinn

Re: Mis juhtus...

Postitus Postitas Ain »

Cardo kirjutas: Kas jõuame selleni, et kui sa ei ole klubi liige, siis oled sa üks tavaline rullnokk ja tundub, et see foorum on ainult klubi liikmetele, kui nii, siis ei tunne üldse kurbust, kui see foorum ka igaveseks kinni jääks. Nagu keskvikute paretei, täpsemat nime ei annaks, kurb, sellist klubi ja foorumit me tahtsimegi.
Seda ei ole keegi maininud ja ei ole ka keegi mõelnud. Kui keegi soovib seda ise selles valguses näha, siis ei saa ka mina seda kuidagi ümber lükata. Ma olen üritanud siin võimalikult palju asju lahti seletada ja rääkida mis juhtus ja mis tehtud selleks, et sellist asja enam ei juhtuks.
Samas ma tunnen, et suht mõttetu on siia kuskile vahele kisada, kõik suudavad ikka ridade vahelt lugeda ja ajavad oma teemat edasi!

Siinkohal oleks asjalik öelda, et püsime teemas!
Suletud