Foorumi crash

Ettepanekud foorumi ladusamaks kasutamiseks
Indrek_M
Huviline
Postitusi: 3449
Liitunud: 31.08.2004 12:58 12
Asukoht: Tallinn

Re: Mis juhtus...

Postitus Postitas Indrek_M »

Doris_A kirjutas:Tänud! Nii saab enamus info kätte ;)
Veab. Mu auto kohta viimasest kahest aastast on olemas ainult üks lehekülg, umbes 5 viimast lehekülge on kadunud. Ilmselt läheb teema kustutamisele.
Indrek
Kasutaja avatar
Günther
Huviline
Postitusi: 3483
Liitunud: 01.04.2007 13:27 25
Peamine sõiduk: Bmw e39 M5
Asukoht: Haapsalu

Re: Mis juhtus...

Postitus Postitas Günther »

leidsin oma teema ka üles googlis, aga kuidas selle puuduva tagasi saan oma teemasse?
* e39 M5 http://foorum.bmwclub.ee/viewtopic.php?f=4&t=282508
* f10 530d 2011 Xdrive 190kw
Rain.
Klubiliige - admin
Postitusi: 6403
Liitunud: 17.11.2005 16:20 10
Asukoht: Tallinn/Pärnu

Re: Mis juhtus...

Postitus Postitas Rain. »

Kes soovib oma poolikut teemat kustutada andku teada mõnele modele, tõstame vana teema prahti ja kui tahate saate uue teha!
Rene
Huviline
Postitusi: 60
Liitunud: 04.11.2008 15:23 30
Asukoht: Tallinn

Re: Mis juhtus...

Postitus Postitas Rene »

Ärge veel kustutama päris hakake. Väike lootus on siin vanemad postitused veel taastada. Aga eks see ole sihuke õhkõrn lootus.
Kasutaja avatar
Henri.
Klubiliige - admin
Postitusi: 12078
Liitunud: 03.03.2008 18:24 02
Peamine sõiduk: 328 kuut
Asukoht: Tln/kesklinn
Kontakt:

Re: Mis juhtus...

Postitus Postitas Henri. »

Googli puhvermälu ftw! Varemgi sealt häid asju kätte saadud, tundub, et enamus oma teemast saab ka tagasi :)
Kasutaja avatar
Ultron
Huviline
Postitusi: 2733
Liitunud: 22.01.2008 14:02 39
Asukoht: Lennuväljad

Re: Mis juhtus...

Postitus Postitas Ultron »

Sain googli puhvrist oma auto teemale 17st lehest 7 kätte. Parem kui mitte midagi :)

Olen nüüd IT alal töötanud üle 10a. Näinud kuidas analoogse situatsiooni tõttu inimesi töölt vallandatud jpm. Foorumi backupindus kriitikat eriti ei kannata. Loodab siiski, et sellest tehakse nüüd tõsised järeldused. Vähemalt kuu full backup võiks veel kusagil eraldi masinas vedeleda. Võin vajadusel kasvõi ise üle 1 Gbit/s netiühenduse selle regulaarselt kusagile RAIDi ketastega masinasse sikutada.
11,09@1/4mile, 300km/h@1mile- e39 540i
vull
Huviline
Postitusi: 2660
Liitunud: 08.07.2006 05:31 32

Re: Mis juhtus...

Postitus Postitas vull »

nii tuleb ka veidi rohkem inif välja:
site:foorum.bmw-club.ee "Vaata teemat - BMW 520i e39 Shadowline, Doris_A"

uvitav ainult miks mul nii vähe "puhverdatud" nuppe on? :roll:
site:foorum.bmw-club.ee "Vaata teemat - <teema nimi>"
ainer kirjutas:
Mul ka teema algus ja lõpp puudu, aga Google'i abil saab otsida nii et on veidi rohkem infot kui foorumis ja oma teemale juurde lisada nii palju kui võimalik kätte saada otsides.

Näiteks pane otsingusse nii: site:foorum.bmw-club.ee "e39 Shadowline, Doris_A"
Tulemus! Pealkirja avades satute olemasolevale foorumi teemale (sellele, mis õnnestus taastada), aga vajutage "Puhverdatud"
Mul õnnestus terve enda teema kätte saada.
NB! Proovige erinevate märksõnadega :) EDU!
Viimati muutis vull, 22.01.2010 16:07 56, muudetud 1 kord kokku.
Kasutaja avatar
Ultron
Huviline
Postitusi: 2733
Liitunud: 22.01.2008 14:02 39
Asukoht: Lennuväljad

Re: Mis juhtus...

Postitus Postitas Ultron »

Kas oleks võimalik kasvõi ajutiselt anda kasutajatele võimalus oma auto teema mineviku postitusi muuta/lisada ? See hoiaks modedel hulka tööd ära, kui tahetakse Google'i cache'st asju teemasse tõsta.
11,09@1/4mile, 300km/h@1mile- e39 540i
Kasutaja avatar
confu
Huviline
Postitusi: 512
Liitunud: 29.12.2007 23:38 40
Peamine sõiduk: e34 M51
Asukoht: Pärnu - Harjumaa
Kontakt:

Re: Mis juhtus...

Postitus Postitas confu »

võta puhver lahti ja hakka iga mehe postitust tsiteerima :D
Ma sain google'st kätte miski asju.. kopisin html'i ära ja panen eraldi faili kuhugi rippuma..
.
vull
Huviline
Postitusi: 2660
Liitunud: 08.07.2006 05:31 32

Re: Mis juhtus...

Postitus Postitas vull »

nii võib ka proovida, ainult et google blockib vist ip-aadressi ära(cache otsimiseks) kui sama lehte mitu korda otsid :roll:
otsingusse:
kui vaja sellele eelnevat lehte, siis muuta <number> väiksemaks 30 võrra(leheküljel on 30 posti)
(teemanumbrit ei pea muutma)

numbri, mille järgi arvutada, saab selle "site:" otsinguga teada


kellel on dünaamiline ip, sellel võib rohkem õnne olla kuna google vist ei luba ikka eriti "offline" otsinguid
Raivo
Huviline
Postitusi: 3609
Liitunud: 01.10.2002 10:58 38
Peamine sõiduk: BMW 530D
Asukoht: Tallinn

Re: Mis juhtus...

Postitus Postitas Raivo »

Ma loodan et vähemalt nüüdsest on küll foorumi haldajad teinud tösised järeldused oma teenusepakkujast ning edaspidi ei pea piinlikkust tundma sellise põlve otsas tehtud kodukootud weebi lahenduse pärast!!!
530d
Alvar_S
Huviline
Postitusi: 1291
Liitunud: 28.03.2006 12:29 46
Asukoht: Star Trek
Kontakt:

Re: Mis juhtus...

Postitus Postitas Alvar_S »

Kelle poole pöörduma peab,et kustunud postid lisada teemasse?
Mul on vist suht vedanud oma autoteemaga kuna 5st lehest on 4ja postitused põhimõtteliselt googlist kättesaadavad. :cool:
Ou Vööthüään!!!
Verner
Huviline
Postitusi: 172
Liitunud: 04.02.2009 15:34 13
Asukoht: Tartu

Re: Mis juhtus...

Postitus Postitas Verner »

Keegi võiks abi pakkuda, leidsin oma teema google puhvrist üles koos kõigi postitustega kuid kuidas see tagasi saada, foorumis oma teemat enam pole :oops:

Ette tänades,
Verner
Indrek_M
Huviline
Postitusi: 3449
Liitunud: 31.08.2004 12:58 12
Asukoht: Tallinn

Re: Mis juhtus...

Postitus Postitas Indrek_M »

Kuna nagu enamus postitusi enamustest teemadest on kadunud, kas poleks õigem lihtsalt foorumit tühjalt lehelt alustada? Ajapikku siis tõstaks asjalikud asjad üle. Praegune seis on mu meelest ikka kohutav kaos ja lappimine tundub enam kui otstarbetu.
Indrek
Kasutaja avatar
vahur_s
Huviline
Postitusi: 1289
Liitunud: 08.12.2008 10:16 10
Asukoht: Tartu - Jõgevamaa

Re: Mis juhtus...

Postitus Postitas vahur_s »

See mõte tundub üsna mõistlik
milo
Huviline
Postitusi: 684
Liitunud: 05.07.2007 01:06 17
Asukoht: Viimsi/Tartu

Re: Mis juhtus...

Postitus Postitas milo »

Mnjaa, reklaamlause infowebi kodulehelt - "Pakume Teile võimalust tõsta oma koduleht stabiilse internetiühendusega serverisse. Teie koduleht asuks sel juhul meie serveris, tagame omalt poolt pideva hoolduse ja järelvalve. Võite valida kolme erineva mahuga paketi vahel."

Kas nad oma sõnade eest vastutada ei taha?

Pilt
coley
Huviline
Postitusi: 3880
Liitunud: 07.06.2009 15:58 34
Peamine sõiduk: BMW
Asukoht: Tallinn

Re: Mis juhtus...

Postitus Postitas coley »

Indrek_M kirjutas:Kuna nagu enamus postitusi enamustest teemadest on kadunud, kas poleks õigem lihtsalt foorumit tühjalt lehelt alustada? Ajapikku siis tõstaks asjalikud asjad üle. Praegune seis on mu meelest ikka kohutav kaos ja lappimine tundub enam kui otstarbetu.
seda minagi... päris masendav on... näiteks mul on auto teemast esimesed paar postitust puudu, ja teema hakkab kellegi lausega et "pane paar pilti sisust ka" :D
no mida siin krt teha on.

Vana foorum pange kuskile teise urli peale tiksuma et ajapikku saab sealt midagi asjalikku üle tuua nõudmisel.

uus foorum is a must!!! :roll:
Kasutaja avatar
indro
Huviline
Postitusi: 231
Liitunud: 31.01.2003 02:34 14
Peamine sõiduk: Audi
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Re: Mis juhtus...

Postitus Postitas indro »

Minu arusaamist mööda peaks ühe auto klubi foorum ennekõike ikka tehnilise info kogumiseks olema loodud. Foorumis on seda infot alates 2002 aastast, ühe puuduva aasta pärast peab veel 6 aastat ära kustutama?

Auto teemadega on lihtne, tehke uus teema ja kopige google caches olev sinna ümber. Minu arust on peamine teema algataja enda postitused, teiste kommentaare ei pea ju kopima. Ega foorumi haldajad ei hakka teile neid puuduvaid postitusi sinna sellisel kujul genereerima nagu nad varem olid.
Indrek_M kirjutas:Kuna nagu enamus postitusi enamustest teemadest on kadunud, kas poleks õigem lihtsalt foorumit tühjalt lehelt alustada? Ajapikku siis tõstaks asjalikud asjad üle. Praegune seis on mu meelest ikka kohutav kaos ja lappimine tundub enam kui otstarbetu.
vull
Huviline
Postitusi: 2660
Liitunud: 08.07.2006 05:31 32

Re: Mis juhtus...

Postitus Postitas vull »

nii saab lihtsamalt asjad kätte kui keegi tahab..

1) google otsingusse:
need on 4 esimest lehte.
edasised lehed saab sama loogika järgi -> vaja lisada +30

2)Siis prauseri menüüst "File->Save Page As.." (siis salvestada "leht1", "leht2" jne)

saab vähemalt mingi infi taastatud oma kõvakettale.
NB!!! MITU KORDA EI TOHI SAMA LEHTE AVADA, MUIDU BLOKEERIB IP ÄRA!
Raivo
Huviline
Postitusi: 3609
Liitunud: 01.10.2002 10:58 38
Peamine sõiduk: BMW 530D
Asukoht: Tallinn

Re: Mis juhtus...

Postitus Postitas Raivo »

Indro jutus on iva sees.
Tehnilist teavet küll ei tahaks kusagile kaotsi lasta minna.

Eks oma enda auto teema/päeviku pidamise osas saab igaüks omad järeldused teha kuid kasutajate kogemusi ja teadmisi tehnilises valdkonnas prügikasti visata on kah nagu jama.
530d
Kasutaja avatar
Ott_S
Huviline
Postitusi: 267
Liitunud: 10.03.2008 18:28 57
Asukoht: Tallinn

Re: Mis juhtus...

Postitus Postitas Ott_S »

Mul ei leia mitte kui midagi nii otsides.. :roll:
525i 2003a
Kasutaja avatar
Fred
Huviline
Postitusi: 4689
Liitunud: 10.04.2006 20:40 57
Peamine sõiduk: F34
Asukoht: Norge

Re: Mis juhtus...

Postitus Postitas Fred »

Kui ma nüüd aru sain, siis umbes eelmisest märtsist on osad postitused kadunud?

Seega tuleks teha nii, et alates 1 märtsist eelmisel aastal kõik postid kustutada. Siis ei jää mingeid poolikuid teemasid üles, mis algavad mitte-teema-algataja postiga. Samas säiliks kenasti kõik eelmisele märtsile eelnev (k.a tehniline, autode teemad jne).
Enne: 7xE36, 2xE46, E39, E61, E32. Nüüd: F34 320dxDrive GT, E36 M3 cabrio
coley
Huviline
Postitusi: 3880
Liitunud: 07.06.2009 15:58 34
Peamine sõiduk: BMW
Asukoht: Tallinn

Re: Mis juhtus...

Postitus Postitas coley »

krt google cache on viimase "pildi" mu lehest teinud 9ndal jaanuaril... kui juba foorum peetis oli, ehk siis algab isegi puhvris lihtsalt poole pealt teema. :(
Kasutaja avatar
audcedes
Huviline
Postitusi: 77
Liitunud: 10.04.2007 13:01 00
Peamine sõiduk: e39 530d M-tech
Asukoht: Tallinn, Nõmme

Re: Mis juhtus...

Postitus Postitas audcedes »

Aga äkki oleks tark kõik vanad ostu-müügi teemad ära kustutada, sest neid ikka nii tohutlult palju ju... :roll:
Kasutaja avatar
confu
Huviline
Postitusi: 512
Liitunud: 29.12.2007 23:38 40
Peamine sõiduk: e34 M51
Asukoht: Pärnu - Harjumaa
Kontakt:

Re: Mis juhtus...

Postitus Postitas confu »

Minu lahendus on selline ;)
Uude teemasse panin lingi lihtsalt, et seal nagu Arhiiv. Kuigi jah, ma ei ole jõudnud nagu autoga veel midagi teha ka. Seega on seal miski paar kommentaari ja kõik. Pole mingit kadu nö..
.
Kasutaja avatar
Henri.
Klubiliige - admin
Postitusi: 12078
Liitunud: 03.03.2008 18:24 02
Peamine sõiduk: 328 kuut
Asukoht: Tln/kesklinn
Kontakt:

Re: Mis juhtus...

Postitus Postitas Henri. »

kas siis ei tekiks küsimus kui vana on vana? Kui ma tahaks midagi spetsiifilist otsida, mida tean et näiteks kuu aega tagasi müüdi, kas see postitus peaks siis olema kustutatud või mitte? Ostu/müügi-teemades tehti regulaarset cleanupi nii või naa imo.
Indrek_M
Huviline
Postitusi: 3449
Liitunud: 31.08.2004 12:58 12
Asukoht: Tallinn

Re: Mis juhtus...

Postitus Postitas Indrek_M »

akibo kirjutas:kas siis ei tekiks küsimus kui vana on vana? Kui ma tahaks midagi spetsiifilist otsida, mida tean et näiteks kuu aega tagasi müüdi, kas see postitus peaks siis olema kustutatud või mitte? Ostu/müügi-teemades tehti regulaarset cleanupi nii või naa imo.
Ostu-müügi võiks ka lihtsalt puhtaks tõmmata, kellel on midagi müüa, teeb uue teema, kellel osta, teeb ka. Ostu-müügi all midagi väärtuslikku küll ei ole.
Indrek
tryku
Huviline
Postitusi: 575
Liitunud: 26.12.2005 12:03 03
Peamine sõiduk: Volvo
Asukoht: Jõgeva/Tartu

Re: Mis juhtus...

Postitus Postitas tryku »

Nende poolikutega teemadega on jah asi kahtlane. Otsisin tehnilise alt käigukasti õliga seonduvaid teemasid ning sain palju selliseid, et teema ise oli kunagi asja kohta, kuid sisukad postitused olid puudu. Alles olid jäänud umbes sellised "Mul oli sama probleem" vms. Keeruline küll, kuid samas peaks võibolla need poolikud teemad prügikasti pilduma ära, kui seal midagi sisukat ei ole, otsinguga lihtsam leida midagi kasulikku. See eeldaks muidugi kõikide teemade läbi lugemist.
Wanker (auto) - see on mehaaniline olend, mis koosneb kahest lahutamatust osast: masinast ja juhist. Mõlemal neist on iseloom, tahe ja nõrkused.
coley
Huviline
Postitusi: 3880
Liitunud: 07.06.2009 15:58 34
Peamine sõiduk: BMW
Asukoht: Tallinn

Re: Mis juhtus...

Postitus Postitas coley »

ma olen nüüd natuke tuulanud igasugustes suvalistes teemades... ja tegelikult mis välja tuleb on see et kaduma läinud postitused ajaliselt paiknevad täiesti suvaliselt - ehk ei ole mingit reeglipärasust et peale/enne mingit kindlat kuupäeva tehtud postitused on alles... igast ajast on midagi leida aga samas on väga väga väga palju puudu asju.

poisid tehke hääletus... kas uus foorum või mitte.

Sest praegu on küll täiesti narr olukord kus kõik on täiesti segi paisatud ja ma ei usu et näiteks härra woosh suudaks käia üle KÕIK teemad/postitused ja veel selle pilguga et kas seda on mõtet alles hoida või mitte.

:( päris kurb seis.
vull
Huviline
Postitusi: 2660
Liitunud: 08.07.2006 05:31 32

Re: Mis juhtus...

Postitus Postitas vull »

njah, selle cache-ga leiab ainult uue foorumi süsteemi järgi need teemad üles.

varem algas teema lehekülg mingi suvalise postituse numbri järgi(iga post terves foorumis liitis+1 vms) ja neid on suht võimatu ära arvata(kuna postitati segamini igalpool), kui serveri backupis neid juhuslikult näha pole

ma ise pakun, et see "bugi" tuli just foorumi uuendusega sisse ja peale toda läks backup pekki.
crash ise juhtus vast nii, et lendas terve ketas, millele peegeldust ei tehtud ja seega pandi korraks poolik backup peale kuni selgus et see ongi poolik ja siis hakati parandama?:p
Suletud