E36 läheb keema

Spetsiifilisemad arutelud ning nõuanded
Vasta
Kasutaja avatar
koosu7
Huviline
Postitusi: 15
Liitunud: 30.06.2008 00:00 15

E36 läheb keema

Postitus Postitas koosu7 »

Tere oleks küsinud kas on keegi kellel on sama jama olnud, et auto läheb kohapeal seistes keema? Kui see jama hakkas tuli ka see jama, et sooja ei taha salongi visata. Ainult siis kui sõita suurtel pööretel. ?
Vastata võiksid need kes täpselt teavad milles jama.
Ette tänades.
Kasutaja avatar
AARE540
Huviline - moderaator
Postitusi: 11703
Liitunud: 31.01.2004 21:43 11
Peamine sõiduk: Scania 500R '24 Mercedes-Benz E350 '15 BMW 540i'94
Telefon: 53311120
Asukoht: Pärnu
Kontakt:

Postitus Postitas AARE540 »

Üsna suure tõenäosusega läks ta sul keema seepärast, et vendika sidur vigane. Soojaks ei lähe ta sul enam seetõttu, et jahutusvedeliku tase ei ole enam normis või siis on juba plokikaanetihend vigane, samuti keemaminemise tõttu. Termostaadi asi oleks nats kahtlasem- kui soojaks läheb ainult suurtel pööretel, viitab see sellele, et termostaat on kogu aeg avatud ja jahutusvedelik käib suurel ringil. Samas- suurel ringil käies ei tohiks ta keema minna, seega paneks siiski panused vendika sidurile.
Aga võid ju termostaadi ka üle vaadata, igaks petteks.
Kasutaja avatar
koosu7
Huviline
Postitusi: 15
Liitunud: 30.06.2008 00:00 15

Postitus Postitas koosu7 »

Mille järgi ma võin kindlaks teha, et vendika sidur vigane. Kuna silmaga vaadates töötab see asi korralikult.Muidugi see minu vaadatud :D asjatundja pole.
Ja kas see õige et kui termostaat vigane läheb soojaks ainult pool radikat.?
Kasutaja avatar
AARE540
Huviline - moderaator
Postitusi: 11703
Liitunud: 31.01.2004 21:43 11
Peamine sõiduk: Scania 500R '24 Mercedes-Benz E350 '15 BMW 540i'94
Telefon: 53311120
Asukoht: Pärnu
Kontakt:

Postitus Postitas AARE540 »

Ühest teisest teemast jupike:
tanel_s kirjutas:Nii, tegin töösooja mootoriga paar katset, naine hoidis pöördeid peal. :D .... aga toppisin ajalehe rulli ventika vahele ja see jäi täitsa seisma kas võib aravata siis, et sidur läbi??? Või käib see katsetamine kuidagi teistmoodi???
Sellised peaks siis umbes-täpselt välja nägema loomkatsed vendi siduri testimiseks.

Aga termostaadi kohta oled õigesti kuulnud ;)
Kasutaja avatar
koosu7
Huviline
Postitusi: 15
Liitunud: 30.06.2008 00:00 15

Postitus Postitas koosu7 »

oioi :D vot see on katse :D eks ma proovin ka ära siis :D
sombreero
Huviline
Postitusi: 62
Liitunud: 01.12.2005 23:08 50

Postitus Postitas sombreero »

vaata veepump üle.. tõenäoliselt on see otsad andnud.
Ta põhjendas oma viga sellega, et elas alles esimest korda.
Maxer1
Huviline
Postitusi: 149
Liitunud: 18.05.2009 19:35 47

Re: E36 läheb keema

Postitus Postitas Maxer1 »

Teemaalgataja võiks siia ka probleemi lahenduse kirjutada, oleks hea teada. ;)
Janek740
Huviline
Postitusi: 14
Liitunud: 01.10.2006 23:46 01
Asukoht: Padise

Re: E36 läheb keema

Postitus Postitas Janek740 »

ot ma ei saa aru hetkel millised on need ny loomkatsed ventika siduri testimiseks endal sama mure, et masin tahab kohapeal keema minna, sai remorexist uus sidur soetatud (kysiti 500 "uue" eest) aga ikka ei hakka kiiremini käima kui mootor soojaks läeb?...
bemmisõber pole, aga peres bemm on...
Kasutaja avatar
Alari.
Huviline
Postitusi: 3007
Liitunud: 14.02.2004 19:21 21
Peamine sõiduk: Bmw e38 730d
Telefon: 5181397
Asukoht: Lääne Virumaa Tapa
Kontakt:

Re: E36 läheb keema

Postitus Postitas Alari. »

Janek740 kirjutas:ot ma ei saa aru hetkel millised on need ny loomkatsed ventika siduri testimiseks endal sama mure, et masin tahab kohapeal keema minna, sai remorexist uus sidur soetatud (kysiti 500 "uue" eest) aga ikka ei hakka kiiremini käima kui mootor soojaks läeb?...
Aga keema läheb ikka?
enda masinal rakendub vent alles linnas ummikus sooja ilmaga,mujal ole kuulda,et väga puhuks.
Janek740
Huviline
Postitusi: 14
Liitunud: 01.10.2006 23:46 01
Asukoht: Padise

Re: E36 läheb keema

Postitus Postitas Janek740 »

freddy21 kirjutas:
Janek740 kirjutas:ot ma ei saa aru hetkel millised on need ny loomkatsed ventika siduri testimiseks endal sama mure, et masin tahab kohapeal keema minna, sai remorexist uus sidur soetatud (kysiti 500 "uue" eest) aga ikka ei hakka kiiremini käima kui mootor soojaks läeb?...
Aga keema läheb ikka?
enda masinal rakendub vent alles linnas ummikus sooja ilmaga,mujal ole kuulda,et väga puhuks.

tavaolekus käib norm ringi, temp alla keskmise kriipsu, mootori pööördeid tõstes, vent eriliselt kiiremini käima ei hakka, aga temp juba juab törts üle keskmise kriipsu. keema ei ole julgend uuesti enam päris ajada...ei saa praegu ka nagu erilist sõitu katsetama minna , need õlifiltrihoidja korgid lekivad... ikka sada häda korraga... :evil:
bemmisõber pole, aga peres bemm on...
Janek740
Huviline
Postitusi: 14
Liitunud: 01.10.2006 23:46 01
Asukoht: Padise

Re: E36 läheb keema

Postitus Postitas Janek740 »

mina igatahes sain oma vastuse teada, sidur töötab, kohapeal ei saanudki aru asjast, tegin tiiru ajasin mootori korralikult soojaks, jäin seisma, kapott lahtija oo vent käib täishooga ja päärdeid tõstes tuleb ilusti kaasa, kapott lahtises olekus ei saagi aru sellest siduri töötamisest. enam keema ka ei läinud peale korralikku õhutamist.
bemmisõber pole, aga peres bemm on...
Maxer1
Huviline
Postitusi: 149
Liitunud: 18.05.2009 19:35 47

Re: E36 läheb keema

Postitus Postitas Maxer1 »

Koosu7, räägi mis mure siis oli ja kas said korda?
t6nu
Huviline
Postitusi: 98
Liitunud: 05.12.2009 17:10 42

Re:

Postitus Postitas t6nu »

AARE530 kirjutas:Ühest teisest teemast jupike:
tanel_s kirjutas:Nii, tegin töösooja mootoriga paar katset, naine hoidis pöördeid peal. :D .... aga toppisin ajalehe rulli ventika vahele ja see jäi täitsa seisma kas võib aravata siis, et sidur läbi??? Või käib see katsetamine kuidagi teistmoodi???
Sellised peaks siis umbes-täpselt välja nägema loomkatsed vendi siduri testimiseks.
karmid mehed pole midagi öelda!
mul oli kunagi 5-seeria omal suur kipsikruvi läbi vendi siduri korpuse keeratud :-))) ausõna, juba enne minu kätte sattumist oli nii, aga vent uhas ka täiega :-) ajalehe ja sõrmed oleks kohe ära viilutanud. norra mägedes läks suvel ikka raip keema.
svensson123
Huviline
Postitusi: 34
Liitunud: 15.12.2011 13:32 40

Re: E36 läheb keema

Postitus Postitas svensson123 »

Mu hakkas 1.6 sel taoline jama, linnas foori taga kisub tempi sinna viimase kolmandiku peale ja kui sõitma hakata kukub tagasi normi. Pöörded ka nagu veitsa kõiguivad, pidurdamisel viskab pöörded üles ja kohapeal käies ka veidi kõrgevõitu. Millest peale hakata :?:
Kasutaja avatar
Osvald
Huviline
Postitusi: 63
Liitunud: 09.01.2012 18:40 09
Peamine sõiduk: BMW 320i
Asukoht: Lääne-Virumaa
Kontakt:

Re: E36 läheb keema

Postitus Postitas Osvald »

Aga mul 2.0 ja asi täitsa vastupidi... Talvel, praegu käima pannes külma mootoriga võtab kohe ventika järgi.
Kasutaja avatar
siiim_k
Huviline
Postitusi: 662
Liitunud: 16.11.2011 15:24 18
Asukoht: Järvamaa, Paide

Re: Re:

Postitus Postitas siiim_k »

t6nu kirjutas:
AARE530 kirjutas:Ühest teisest teemast jupike:
tanel_s kirjutas:Nii, tegin töösooja mootoriga paar katset, naine hoidis pöördeid peal. :D .... aga toppisin ajalehe rulli ventika vahele ja see jäi täitsa seisma kas võib aravata siis, et sidur läbi??? Või käib see katsetamine kuidagi teistmoodi???
Sellised peaks siis umbes-täpselt välja nägema loomkatsed vendi siduri testimiseks.
karmid mehed pole midagi öelda!
mul oli kunagi 5-seeria omal suur kipsikruvi läbi vendi siduri korpuse keeratud :-))) ausõna, juba enne minu kätte sattumist oli nii, aga vent uhas ka täiega :-) ajalehe ja sõrmed oleks kohe ära viilutanud. norra mägedes läks suvel ikka raip keema.
Peatad tagant poolt ju! Kuidas see siis viilutada saab? Või võttis sinu vent siis erandina mootori ruumist sooja õhku, et radiaatorit jahutada? :lol:
svensson123
Huviline
Postitusi: 34
Liitunud: 15.12.2011 13:32 40

Re: E36 läheb keema

Postitus Postitas svensson123 »

Visco sidur vahetatud ja asi korras :D
Vasta