BMW 318is surve karteris

Spetsiifilisemad arutelud ning nõuanded
Vasta
hfwklu
Huviline
Postitusi: 15
Liitunud: 20.07.2010 20:56 20

BMW 318is surve karteris

Postitus Postitas hfwklu »

Küsimus siis selline, et tühikäigul töötaval mootoril õlikorki ära keerates mis peaks juhtuma? Kas on normaalne, et sealt puhub õhku ja hakkab õli kapoti alla pritsima või äkki on see selle mootori mõni eripära vms? Avaldage palun arvamust.
Kasutaja avatar
Martin1
Huviline
Postitusi: 1726
Liitunud: 30.06.2010 01:25 55
Peamine sõiduk: F31
Asukoht: Tallinn/Laulasmaa

Re: BMW 318is surve karteris

Postitus Postitas Martin1 »

Millist õlikorki? kas mootori peal olevat, või varrast? Peaks olema normaalne jah.
Steven89
Huviline
Postitusi: 3069
Liitunud: 25.11.2007 23:16 17
Asukoht: Tartu/Helsinki

Re: BMW 318is surve karteris

Postitus Postitas Steven89 »

Martin1 kirjutas:Millist õlikorki? kas mootori peal olevat, või varrast? Peaks olema normaalne jah.
Kas varras on kork?

Ja ma ei taha eriti usksuda, et see on normaalne, kui hakkab õli PRITSIMA..äkki karterituulutusklapp umbes? Eks targemad räägi edasi.
BMW E28 524td
hfwklu
Huviline
Postitusi: 15
Liitunud: 20.07.2010 20:56 20

Re: BMW 318is surve karteris

Postitus Postitas hfwklu »

Õlikork ikka, ehk see mis mootori peal on, mitte õlivarras.
Ron23
Huviline
Postitusi: 332
Liitunud: 23.06.2007 18:03 40
Asukoht: Tartu

Re: BMW 318is surve karteris

Postitus Postitas Ron23 »

Minu ISil ei tulnud sealt õlikorgi avast midagi välja. Ja ma kahtlen kas sealt peabki tulema mingit asja välja. Pigem jah on karterituulutus kinni jäänud.
Autosid igasuguseid. Nii suuri kui väikeseid.
illukas
Huviline
Postitusi: 71
Liitunud: 11.03.2008 13:06 33

Re: BMW 318is surve karteris

Postitus Postitas illukas »

jätkan teemat
tuttaval mure natuke vastupidine, e46 ja õlikorki maha keerates on kerge, kuid tuntav vaakum mootoris...
Karterituulutus?
hfwklu
Huviline
Postitusi: 15
Liitunud: 20.07.2010 20:56 20

Re: BMW 318is surve karteris

Postitus Postitas hfwklu »

Minu teada ka ei tohiks niimoodi õli välja pritsima hakata. Olen paljude autodega tegelenud ja endalegi üllatuseks tuli see, et käies ühte ISi vaatamas siis omanik üritas selgeks teha, et peabki nii olema, et muretsemiseks on põhjust siis, kui sealt õli välja ei pritsiks. Ma siis mõtlesingi, et küsin igaks juhuks foorumist üle inimestelt, kes on võib-olla reaalselt omanud ISi, et äkki on see mõni mootori eripäradest vms. Äkki on õlipihustid mingil sellisel kohal või nukkvõlli liikumisest tekib see pritsimene vms.
Ron23
Huviline
Postitusi: 332
Liitunud: 23.06.2007 18:03 40
Asukoht: Tartu

Re: BMW 318is surve karteris

Postitus Postitas Ron23 »

Korras mootoril ei aja õlikorgi august midagi välja ega taha ka sealt ise midagi sisse imeda. Küll aga õli korgi eemaldamisel töötava mootori korral tahab mootor vägisi välja surra.
Autosid igasuguseid. Nii suuri kui väikeseid.
hfwklu
Huviline
Postitusi: 15
Liitunud: 20.07.2010 20:56 20

Re: BMW 318is surve karteris

Postitus Postitas hfwklu »

Ron23 kirjutas:Korras mootoril ei aja õlikorgi august midagi välja ega taha ka sealt ise midagi sisse imeda. Küll aga õli korgi eemaldamisel töötava mootori korral tahab mootor vägisi välja surra.
Huvitav, selle väljasuremise probleemiga ei ole ise kokku puutunud. Konkreetsel ISil küll toimus korraks pööretekõikumine, kui õlikork sai maha keeratud aga ülejäänud autodega millega ise tegelenud olen ei ole väljasuremise probleemi täheldanud.
Vasta