Suur küttekulu m40

Spetsiifilisemad arutelud ning nõuanded
Vasta
motoroller
Huviline
Postitusi: 81
Liitunud: 26.05.2009 19:16 21

Suur küttekulu m40

Postitus Postitas motoroller »

kah küttekulu üsna jube. Vahetasin nukkvõlli ja nookurid. Peale seda on maanteel küttekulu 15L/100km. Pöörete kõikumine kohapeal on suur aga kui tühikäigu moootor lahti ühendada on pöörded vähe stabiilsemad. kas se võib küttekulu mõjutada? Summutist kuulates ei käi kah ühtlases tahtis. tatistab vahele. Õhulugeja juhtme lahti ühendamine suretab mootori välja.
Mootoriks m40b18 e36. Asun tallinnas äkki keegi saab aidata?
Kasutaja avatar
martinr112
Huviline
Postitusi: 324
Liitunud: 29.01.2008 21:25 18
Asukoht: Tallinn/Viljandimaa

Re: Suur küttekulu m40

Postitus Postitas martinr112 »

Kui peale nukkvõlli vahetust see kütusekulu tõusis siis äkki on rihm valesti paigaldatud. Korrektne paigaldusprotseduur on siin foorumis juba kirjeldatud kui otsida.
motoroller
Huviline
Postitusi: 81
Liitunud: 26.05.2009 19:16 21

Re: Suur küttekulu m40

Postitus Postitas motoroller »

märkide järgi kõik tip top. klap kinni/lahti silmajärgi õieti. Ise kahtlustan et tühikäigu mootor 0 protsenti töökorras ja sama ka lambdaga aga testida ei ole minu vahenditega võimalik
Kasutaja avatar
teet82
Huviline
Postitusi: 1945
Liitunud: 16.03.2010 19:33 15
Asukoht: võru

Re: Suur küttekulu m40

Postitus Postitas teet82 »

motoroller kirjutas:märkide järgi kõik tip top
Juhul kui panid oma vana rihmaratta uue nukkvõlli külge, siis pidid märkama, et seda annab vaatamata kiilu olemasolule natuke edasi-tagasi pöörata nukkvõlli peal. Seega on nukkvõlli tegelik asend teadmata, kuigi märgid on paigas. Mõned on väitnud siin foorumis, et ka väntvõlli märki ei tohiks usaldada ja tuleks kasutada kõiki ettenähtud rakiseid.. Võimalik, et ka hüdrotõukuritega on mingi jama, mõni klapp ei sulgu täielikult :?
Kui tundun ülbe, siis on mul lihtsalt halb tuju kellegi kolmanda pärast, ära võta isiklikult!
Kasutaja avatar
martinr112
Huviline
Postitusi: 324
Liitunud: 29.01.2008 21:25 18
Asukoht: Tallinn/Viljandimaa

Re: Suur küttekulu m40

Postitus Postitas martinr112 »

motoroller
Huviline
Postitusi: 81
Liitunud: 26.05.2009 19:16 21

Re: Suur küttekulu m40

Postitus Postitas motoroller »

Nii sai õpetuste ja oma teadmiste järgi paika panna. tõesti peale seda olid märgi vähe nikes aga mootor palju erksam, kuid suur küttekulu pole kuhugile kadunud. Täna lasin soojas tühikäigumootoril liguneda erinevates möksides ja kylge pannes olid u 20min asi parem peale seda k6iguvad jälle(küll mitte niipalju kui ennem). Proovisin kas midagi muutub kui lambda k2imise ajal lahti yhendan, Ei juhtunud midagi!!!
motoroller
Huviline
Postitusi: 81
Liitunud: 26.05.2009 19:16 21

Re: Suur küttekulu m40

Postitus Postitas motoroller »

haha:D See jutt kõlas küll naq lapsevanemalt.
punkt 1 mina ei pannud mootorit kokku seda lihtsalt ajakokkuhoiu mõttes
punkt 2 ma olen mootorite hingeeluga vägagi sinapeal.
Vasta