E36 kaob vahepeal jõud ära

Spetsiifilisemad arutelud ning nõuanded
Vasta
talis
Huviline
Postitusi: 15
Liitunud: 07.04.2011 15:23 22

E36 kaob vahepeal jõud ära

Postitus Postitas talis »

Tervist! Mure on siis järgmine, et vahepeal kaob sõites jõud ära. Mootoriks on 1.8 83kw. Põhimõtteliselt tundub nagu ei saa kätte, sest gaasi andes tõmbab täiesti hingest kinni. Siis seisma jäädes tuleb vahel ette ka sellist asja, et kohapeal tyhikäigul töötades lähevad pöörded kusagile 500 peale ning kohalt minek on omaette kunst siis. Milles võib probleem olla? Kütuse filter sai vahetatud, lambdat olen kah kontrollinud mingil määral. Kõige naljakam on see, et viga ilmneb väga suvalisel hetkel ja kaob sama imelikult kuni järgmise korrani. Tavaliselt näiteks pool päevast viga puudub, kuid õhtu poole jälle võimatu liikuda.
Kasutaja avatar
Kris K
Huviline
Postitusi: 166
Liitunud: 14.03.2010 12:55 34
Peamine sõiduk: E90 318iA '06
Asukoht: Tallinn, Pirita

Re: E36 kaob vahepeal jõud ära

Postitus Postitas Kris K »

Ehk saab kuskilt lisaõhku? Vaata õhulugejast minevat õhulõdvikut, ehk on mõrane vms. Võid proovida ka õhulugeja pistiku lahti ühendada ja vaadata, kas esineb ikka sama viga.
talis
Huviline
Postitusi: 15
Liitunud: 07.04.2011 15:23 22

Re: E36 kaob vahepeal jõud ära

Postitus Postitas talis »

Seda lõdvikut olen ka uurinud, tundub, et on terve. Olen täheldanud veel seda, et viga ilmneb just niiskemate ilmadega. Mulle on välja pakutud, et lamda andur põhjustab seda. Tõesti pean siis lamdat vahetama hakkama?
Kasutaja avatar
Kris K
Huviline
Postitusi: 166
Liitunud: 14.03.2010 12:55 34
Peamine sõiduk: E90 318iA '06
Asukoht: Tallinn, Pirita

Re: E36 kaob vahepeal jõud ära

Postitus Postitas Kris K »

Täitsa võimalik jah, et lambda anduri pistik saab niiskust. E36 tüüpviga see. E36l asub lambda anduri pistik põhja all. Võta pistik lahti ja vaata, kas on niiske. Tee see näiteks WD40ga kokku. Soovitaks selle pistiku ka kuhugi ülespoole viia.
Kasutaja avatar
Rommi-
Huviline
Postitusi: 612
Liitunud: 18.11.2010 21:58 32
Asukoht: Tartu

Re: E36 kaob vahepeal jõud ära

Postitus Postitas Rommi- »

lambda viga vast jah..

mina panin tavotti natuke vahele ja oli korras.
Kasutaja avatar
alari15
Huviline
Postitusi: 1242
Liitunud: 22.07.2009 18:48 38
Asukoht: Tartu

Re: E36 kaob vahepeal jõud ära

Postitus Postitas alari15 »

kui niiske ilmaga siis võid ju süütepoole ka küünlajuhtmed ka üle vaadata
talis
Huviline
Postitusi: 15
Liitunud: 07.04.2011 15:23 22

Re: E36 kaob vahepeal jõud ära

Postitus Postitas talis »

Siin teemas pikka aega vaikus olnud, sest vahepeal oli suvi, see tähendab vihmaseid ilmasid oli vähe ja viga põhimõtteliselt ei esinenud. Kahjuks täna oli väga vihmane ilm ja auto järjekordselt puterdas ning jõud kadus. Olen täheldanud seda, et vihmaga sõites saab miski oluline asi vett, kuid ma ei tea, mis see olla võib. Mina arvan, et see ei saa olla lambdaanduri pistik, sest see pistik on väga tihedalt koos ning ei saa olla võimalik, et vesi sinna sisse läheb (see on minu arvamus). Mis võib veel märjaks saades puterdamist põhjustada. Olen vahetanud küünlajuhtmed, olen lambda pistiku wd 40-ga üle käinud. Ehk oskab keegi pisut nõu anda.
Vasta