E36 el akende paigaldus

Spetsiifilisemad arutelud ning nõuanded
Vasta
Kasutaja avatar
Heix
Huviline
Postitusi: 1611
Liitunud: 15.10.2010 23:46 14
Peamine sõiduk: E38 3.0 D FL
Asukoht: Helsinki-Tallinn-Jõgeva

E36 el akende paigaldus

Postitus Postitas Heix »

Tere,foorumis on sellel teemal jutte küll kuid ei midagi konkreetset...
ehk siis sooviksin paigaldada enda autole esimesed el aknad,tõstukid on olemas,juhtmestik on olemas ja lülitid samuti.Aga minu teada käib vahele ka relee vms kuna mootor peab ju kahte pidi töötama..
Äkki keegi oskab seletada,kuda ja kuhu lähevad juhtmed salongis,kuskohast soovitatakse võtta voolu jne...
Ise sooviksin paigaldada nad nii nagu nad on originaalis,kõige lollikindlamalt.
Igasugu ettepanekud on oodaud.

Ette tänades,Heiki.
E36 m50b20
Kasutaja avatar
darkie
Huviline
Postitusi: 4286
Liitunud: 28.10.2006 14:48 26
Peamine sõiduk: 750iL
Asukoht: Kesk-Eesti

Re: E36 el akende paigaldus

Postitus Postitas darkie »

Mind huvitaks sama asi, või teeks keegi mingi summa eest ära ajas?
Kasutaja avatar
Heix
Huviline
Postitusi: 1611
Liitunud: 15.10.2010 23:46 14
Peamine sõiduk: E38 3.0 D FL
Asukoht: Helsinki-Tallinn-Jõgeva

Re: E36 el akende paigaldus

Postitus Postitas Heix »

darkie kirjutas:Mind huvitaks sama asi, või teeks keegi mingi summa eest ära ajas?

Niipalju sain välja uuritud et on erinevat tüüpi lültid,kahe nõksuga ühele poole ja ühe nõksuga ühele poole,nende teistega pidi asi üsna lihtne olema kuid praegu välismaal ja pole aega mässata,kui eestisse siis katsetan kindlasti ära ja kui korralikult tööle saan teen DIY kindlasti.
Ja kindlasti on foorumis inimesi kes sellise asja raha eest ära teeks....aga ise on ikka huvitavam:D
E36 m50b20
Romek-Olen
Huviline
Postitusi: 176
Liitunud: 18.10.2010 20:19 30
Asukoht: pärnu
Kontakt:

Re: E36 el akende paigaldus

Postitus Postitas Romek-Olen »

on jaah kahe nõksuga lülitid kahe nõksuga tähendab et teise vajutuse ajal lähevad klaasid automaatselt alla ja üles! kahe nõksuga lülititel oli minu teada keerulisem see süsteem!
kõige lihtsam on paigaldada ühe nõksuga midagi keerulist pole!
soovitav osta akna tõstukid koos juhtmetega siis pole seal ulme teadust, et need ära ühendada, sest pesasid on nagunii vaja, kuhu lülitid järgi panna! vähem mõistatust mootorimehanismi saad näiteks neetimise teel paika!
Kasutaja avatar
Heix
Huviline
Postitusi: 1611
Liitunud: 15.10.2010 23:46 14
Peamine sõiduk: E38 3.0 D FL
Asukoht: Helsinki-Tallinn-Jõgeva

Re: E36 el akende paigaldus

Postitus Postitas Heix »

Romek-Olen kirjutas:on jaah kahe nõksuga lülitid kahe nõksuga tähendab et teise vajutuse ajal lähevad klaasid automaatselt alla ja üles! kahe nõksuga lülititel oli minu teada keerulisem see süsteem!
kõige lihtsam on paigaldada ühe nõksuga midagi keerulist pole!
soovitav osta akna tõstukid koos juhtmetega siis pole seal ulme teadust, et need ära ühendada, sest pesasid on nagunii vaja, kuhu lülitid järgi panna! vähem mõistatust mootorimehanismi saad näiteks neetimise teel paika!

ühesõnaga otse lülititele vool taha,mingeid releesid jms pole vaja?
E36 m50b20
Kasutaja avatar
darkie
Huviline
Postitusi: 4286
Liitunud: 28.10.2006 14:48 26
Peamine sõiduk: 750iL
Asukoht: Kesk-Eesti

Re: E36 el akende paigaldus

Postitus Postitas darkie »

no mul on kõigi 4 ukse mootorid koos hoovastikuga olemas, ja see juhtmestik mis iga ukse ees, on ka olemas el akende valmidusega + siis see pundar mis jookseb armatuuri alt keskkonsooli. leiaks sellise inimese kes oleks nõus mõisliku hinnaga ära tegema, siis ma heameelega laseks selle töö kellelgi ä teha.
Kasutaja avatar
Heix
Huviline
Postitusi: 1611
Liitunud: 15.10.2010 23:46 14
Peamine sõiduk: E38 3.0 D FL
Asukoht: Helsinki-Tallinn-Jõgeva

Re: E36 el akende paigaldus

Postitus Postitas Heix »

darkie kirjutas:no mul on kõigi 4 ukse mootorid koos hoovastikuga olemas, ja see juhtmestik mis iga ukse ees, on ka olemas el akende valmidusega + siis see pundar mis jookseb armatuuri alt keskkonsooli. leiaks sellise inimese kes oleks nõus mõisliku hinnaga ära tegema, siis ma heameelega laseks selle töö kellelgi ä teha.

minul täpselt sama asi,muu kõik megalihtne....aga eks ma teen testimisi ja annan teada kui välja juurutatud see süsteem.
E36 m50b20
Vasta