325 TDI ei käivitu peale poole päevast seismist

Spetsiifilisemad arutelud ning nõuanded
Vasta
jannop
Huviline
Postitusi: 11
Liitunud: 01.03.2009 01:10 56

325 TDI ei käivitu peale poole päevast seismist

Postitus Postitas jannop »

Tervist!

Umbes nädal tagasi algas probleem, et auto ei taha hommikuti käima minna. Alguses läks kolmanda korra peale käima, aga see arv pidevalt suureneb. Kui juba töötab siis mingeid probleeme ei ole ja päeva jooksul käivitub koheselt.
Viimase pooleteise kuuga on auto ka 2 liitrit õli söönud. Enne seda sai peale valatud täissünt 5w40 õli (ei tea, mis õli ennem sees oli ja siis soovitati seda). Kas seos võib olla õliga, et seda hetkel miinimumi peal ja täissünt õlis. Plaanis oligi just õlivahetus, aga nüüd üritaks ennem probleemi välja selgitada. Õlituli ei põle...

Ma ei tea, mida ma veel kontrollima peaks? Sirvisin hulgaliselt siinseid teemasid ka, aga kellelgi ei olnud midagi sellist.
Kasutaja avatar
vaikeboa
Huviline
Postitusi: 2371
Liitunud: 18.08.2006 11:41 26
Asukoht: Pärnumaa 5213266
Kontakt:

Re: 325 TDI ei käivitu peale poole päevast seismist

Postitus Postitas vaikeboa »

Omal oli kunagi 524td sama jamaga. Selge on see, et kütus vajub tagasi, seega saab kusagilt lisa õhku. :roll: Vahetasin ära tagasivoolu voolikud mis olid kuumusest ja vanadusest kõvaks muutunud, paremaks läks aga mitte väga. Järgmise asjana läks vahetusse paagis asuv O-rõngastihend (ei tea kas E36 on selline asi olemas) ka läks paremaks aga paugust ikka ei käivitunud. Paagipumpa ei kahtlustanud kuna kütus tuli ilusti üles ja õhumulle ka ei olnud. Jätsin asja rahumeeli nii teadmisega, et vana 2,4td ei peagi koheselt käivituma seniks kuni paagipump otsad andis. Uue pumbaga käivitub poolest pöördest ka peale paari kuu pikkust seismist. :D
Eks tee omad järeldused. ;)
Ära osta omale kunagi esimest BMW-d, sest see ei jää viimaseks...!
E34 524td ATM, E39 525tds ATM, E53 3,0td ATM
jannop
Huviline
Postitusi: 11
Liitunud: 01.03.2009 01:10 56

Re: 325 TDI ei käivitu peale poole päevast seismist

Postitus Postitas jannop »

Saan aru, et paagipump on kütusepump ehk töö läheks kuskil 5-6k vanas rahas. Sellist asja ei oodanud :|

325TDI on mulle passi kirjutatud. Olen aru saanud, et TDI on 104kw-ne ja TDS u 90-ga midagi...
Kasutaja avatar
vaikeboa
Huviline
Postitusi: 2371
Liitunud: 18.08.2006 11:41 26
Asukoht: Pärnumaa 5213266
Kontakt:

Re: 325 TDI ei käivitu peale poole päevast seismist

Postitus Postitas vaikeboa »

jannop kirjutas:Saan aru, et paagipump on kütusepump ehk töö läheks kuskil 5-6k vanas rahas. Sellist asja ei oodanud :|

325TDI on mulle passi kirjutatud. Olen aru saanud, et TDI on 104kw-ne ja TDS u 90-ga midagi...
Midagi sa ei saa aru. :mrgreen:
Paagipump on ka kütusepump kuid on paagis asetsev pump mitte kõrgsurvepump mis asub mootori küljes ;).
Ära osta omale kunagi esimest BMW-d, sest see ei jää viimaseks...!
E34 524td ATM, E39 525tds ATM, E53 3,0td ATM
jannop
Huviline
Postitusi: 11
Liitunud: 01.03.2009 01:10 56

Re: 325 TDI ei käivitu peale poole päevast seismist

Postitus Postitas jannop »

Suured tänud põhjaliku info eest. Asun asja kallale :)
Vasta