E36 318i tõrgub ja sureb sooja mootoriga välja.

Spetsiifilisemad arutelud ning nõuanded
Vasta
Kasutaja avatar
T-Rock
Huviline
Postitusi: 6
Liitunud: 27.09.2011 20:42 32

E36 318i tõrgub ja sureb sooja mootoriga välja.

Postitus Postitas T-Rock »

Tere. probleem siis selline, et sai ostetud omale hiljuti 318i (E36) 1.8, 83kW, 91 aasta. (auto oli seisnud umbes 4 kuud sõitmata) Alguses pöörded kõikusid aga see oli arvatavasti sellest, et oli nii kaua seisnud. pärast töötas ideaalselt ja sain umbes selle ajaga ligi 400 km maha sõita ja siis äkki ei läinud enam auto lihtsalt käima, lõpuks pika käiamise peale sain käima ja edasi sõites tõrkus päris kõvasti ja hoogu maha võttes suri välja sõidu pealt. paar tundi hiljem läks ilusti käima ja sõitis ka aga kui temperatuur tõusma hakkab, siis hakkab jälle tõrkuma ja kiirendus on üli uimane, peale selle veel ei lähe auto sooja mootoriga käima tihti ja kui läheb siis pika käiamise peale (külmalt töötab enamvähem ilusti). Vahepeal käisin diagnostis see näitas lambda viga, lambda sai vahetatud aga endiselt näitas sama viga. peale selle olen vahetanud ära ka küünlad ja kütusefilter, see andis natuke jõudu juurde aga ikka tõrgub ja puperdab. tühikäigul ei saa gaasi ka põhja lükata siis sureb välja (hakkab podisema ja mootor seiskub). hetkel endiselt seis täpselt sama ainult, et iga päevaga nagu hakkab aina raskemalt töötama ja viga on suuremaks muutunud külma mootoriga ka. kütusekulu ka kõigub 10-20L vahel. äkki on viga kütusepumbas või siiski lambda anduris? on kellelgi samasuguseid probleeme olnud ja oskab sellel teemal aidata? endal mõistus otsas :D
Romek-Olen
Huviline
Postitusi: 176
Liitunud: 18.10.2010 20:19 30
Asukoht: pärnu
Kontakt:

E36 318i tõrgub ja sureb sooja mootoriga välja.

Postitus Postitas Romek-Olen »

T-Rock kirjutas:Tere. probleem siis selline, et sai ostetud omale hiljuti 318i (E36) 1.8, 83kW, 91 aasta. (auto oli seisnud umbes 4 kuud sõitmata) Alguses pöörded kõikusid aga see oli arvatavasti sellest, et oli nii kaua seisnud. pärast töötas ideaalselt ja sain umbes selle ajaga ligi 400 km maha sõita ja siis äkki ei läinud enam auto lihtsalt käima, lõpuks pika käiamise peale sain käima ja edasi sõites tõrkus päris kõvasti ja hoogu maha võttes suri välja sõidu pealt. paar tundi hiljem läks ilusti käima ja sõitis ka aga kui temperatuur tõusma hakkab, siis hakkab jälle tõrkuma ja kiirendus on üli uimane, peale selle veel ei lähe auto sooja mootoriga käima tihti ja kui läheb siis pika käiamise peale (külmalt töötab enamvähem ilusti). Vahepeal käisin diagnostis see näitas lambda viga, lambda sai vahetatud aga endiselt näitas sama viga. peale selle olen vahetanud ära ka küünlad ja kütusefilter, see andis natuke jõudu juurde aga ikka tõrgub ja puperdab. tühikäigul ei saa gaasi ka põhja lükata siis sureb välja (hakkab podisema ja mootor seiskub). hetkel endiselt seis täpselt sama ainult, et iga päevaga nagu hakkab aina raskemalt töötama ja viga on suuremaks muutunud külma mootoriga ka. kütusekulu ka kõigub 10-20L vahel. äkki on viga kütusepumbas või siiski lambda anduris? on kellelgi samasuguseid probleeme olnud ja oskab sellel teemal aidata? endal mõistus otsas :D
kui uue lambda panid siis järsku ei saa sealt kuskilt ühendust mul endal oli seal vigane juhe:D ning klemmid ei pruugi ka korralikud ühendust anda!
teine võimalus kontrolli õhulõtvik üle järsku praguline!
Kasutaja avatar
T-Rock
Huviline
Postitusi: 6
Liitunud: 27.09.2011 20:42 32

Re: E36 318i tõrgub ja sureb sooja mootoriga välja.

Postitus Postitas T-Rock »

Romek-Olen kirjutas:
T-Rock kirjutas:Tere. probleem siis selline, et sai ostetud omale hiljuti 318i (E36) 1.8, 83kW, 91 aasta. (auto oli seisnud umbes 4 kuud sõitmata) Alguses pöörded kõikusid aga see oli arvatavasti sellest, et oli nii kaua seisnud. pärast töötas ideaalselt ja sain umbes selle ajaga ligi 400 km maha sõita ja siis äkki ei läinud enam auto lihtsalt käima, lõpuks pika käiamise peale sain käima ja edasi sõites tõrkus päris kõvasti ja hoogu maha võttes suri välja sõidu pealt. paar tundi hiljem läks ilusti käima ja sõitis ka aga kui temperatuur tõusma hakkab, siis hakkab jälle tõrkuma ja kiirendus on üli uimane, peale selle veel ei lähe auto sooja mootoriga käima tihti ja kui läheb siis pika käiamise peale (külmalt töötab enamvähem ilusti). Vahepeal käisin diagnostis see näitas lambda viga, lambda sai vahetatud aga endiselt näitas sama viga. peale selle olen vahetanud ära ka küünlad ja kütusefilter, see andis natuke jõudu juurde aga ikka tõrgub ja puperdab. tühikäigul ei saa gaasi ka põhja lükata siis sureb välja (hakkab podisema ja mootor seiskub). hetkel endiselt seis täpselt sama ainult, et iga päevaga nagu hakkab aina raskemalt töötama ja viga on suuremaks muutunud külma mootoriga ka. kütusekulu ka kõigub 10-20L vahel. äkki on viga kütusepumbas või siiski lambda anduris? on kellelgi samasuguseid probleeme olnud ja oskab sellel teemal aidata? endal mõistus otsas :D
kui uue lambda panid siis järsku ei saa sealt kuskilt ühendust mul endal oli seal vigane juhe:D ning klemmid ei pruugi ka korralikud ühendust anda!
teine võimalus kontrolli õhulõtvik üle järsku praguline!
tänud! eks ma homme päeval vaatan kõik ühendused ja lõdvikud uuesti üle. ja peale selle avastasin et kuskilt ülevalt tilgub lambda pistiku peale õigemini tilgub ülevalt mööda juhet alla sealt pistiku peale õli! kas see võib ka probleeme tekitada lambdale?
Vasta