e46 kõva kolks või kõlks auto tagaosas.

Spetsiifilisemad arutelud ning nõuanded
Vasta
E46-janek
Huviline
Postitusi: 15
Liitunud: 17.01.2012 11:23 13

e46 kõva kolks või kõlks auto tagaosas.

Postitus Postitas E46-janek »

BMW 318i e46 1998 m43

Mure selline: sujuvalt sõites gaasi lahti lastes tekib auto tagaosas üsna kõva kolks või kõlks ja õrnalt nagu jõnguks, sama jama ummikus sõites esimese või teise käiguga jalga sujuvalt gaasil hoides hakkab jõnksutama, kolmas käik juba ei jõnksuta.
vahest ka käiku lihtsalt sisse pannes tekib tagaosas summutava häälega kõva kolks!

on kellelgi kogemusi sell teemal, mis võib viga olla?
Ma®tin
Huviline
Postitusi: 2521
Liitunud: 05.11.2009 12:50 40

Re: e46 kõva kolks või kõlks auto tagaosas.

Postitus Postitas Ma®tin »

Seal on palju asju mis kolksuda võivad, kuid kõlab kõige rohkem diffri pukside moodi. Väheusutav selle mootori puhul, kuid võimalik ka, et tagasild hakkab eralduma ja vajab keevitust. Mine kiiremas korras kuhugi ja lase üle vaadata, enne kui midagi hullemat juhtub.

Ma ei saagi iseenesest aru, miks nii kaua viivitada kui juba kõvad matsud käivad ja siis ka foorumisse küsima veel tulla? Peale selle õpi otsingut kasutama, e46 tagasilla kohta siin väga palju seletatud.
E46-janek
Huviline
Postitusi: 15
Liitunud: 17.01.2012 11:23 13

Re: e46 kõva kolks või kõlks auto tagaosas.

Postitus Postitas E46-janek »

otseloomulikult jätan ma auto seisma ja proovin enne ise midagi välja uurida ning parandada kui vähegi võimalik, mitte ei jookse kohe raha kandikul töökota tunditiksujatele viima!!! arusaamatuks jääb hopis see!! ja kus veel sada häda juurde mõeldakse!
E46-janek
Huviline
Postitusi: 15
Liitunud: 17.01.2012 11:23 13

Re: e46 kõva kolks või kõlks auto tagaosas.

Postitus Postitas E46-janek »

milleks vaevata pead hullu otsimisega kui on võimalik enne küsida ja võimalik et kellelgil on olnud sama probleem ning oskab kohe kõik lahti seletada??
Kasutaja avatar
Tauri_J
Huviline
Postitusi: 3533
Liitunud: 30.10.2011 08:45 55
Asukoht: Tartu

Re: e46 kõva kolks või kõlks auto tagaosas.

Postitus Postitas Tauri_J »

Täpselt! Küsija suu pihta ei lööda.
Kasutaja avatar
Heix
Huviline
Postitusi: 1611
Liitunud: 15.10.2010 23:46 14
Peamine sõiduk: E38 3.0 D FL
Asukoht: Helsinki-Tallinn-Jõgeva

Re: e46 kõva kolks või kõlks auto tagaosas.

Postitus Postitas Heix »

E46-janek kirjutas:milleks vaevata pead hullu otsimisega kui on võimalik enne küsida ja võimalik et kellelgil on olnud sama probleem ning oskab kohe kõik lahti seletada??

tasuks lihtsalt auto tõstuki peal üles tõsta ja kõik üle kontrollida,lõtkude tuvastamine pole väga raske ja kui midagi väga läbi on näed seda ka visuaalselt.
võiksid üle kontollida kardaani leevendi,asub otse kasti otsas minu teada,selline nagu kummist asjadus,seal siis ei tohiks olla nagu suuri mõrasid ja väändumisi..
siis diffri puksid,tõenäoliselt mõne kangiga väänata veidi ja vaadata kas leidub suuremaid lokse kuid ka visuaalselt peaks nägema kui need õhtal...
E46l ja E36l jooksevad ka diffril välja veovõllid,annab järele det 12 mille tagajärjel det 9 jookseb välja,nuudist ta päris välja ei jookse aga jällegi on silmaga näha kui midagi valesti.


Pilt
E36 m50b20
Ma®tin
Huviline
Postitusi: 2521
Liitunud: 05.11.2009 12:50 40

Re: e46 kõva kolks või kõlks auto tagaosas.

Postitus Postitas Ma®tin »

Kui hullu otsimisega pead vaevata ei viitsi, siis oleks aeg minna ja lasta üle vaadata, sest nagu ma ütlesin, võib seal väga palju erinevaid asju sarnast matsu teha ja asi võib diffris endas, kardaanis või milles iganes veel olla, see võib sulle ainult tunduda et see tuleb tagant ja interneti vahendusel keegi seda selgeks ei tee.

Peale selle, ära tule väitma et see kolks tekkis sul üle öö, sellised asjad kolksuvad väga vaikselt alguses ja siis oleks olnud õige aeg kuskil mõne euro eest lasta üle vaadata ja kokkuvõttes odavamalt hakkama saada. Üle vaatamise eest "tunditiksujad" kandikute kaupa raha ei võta, ilmselt on targem sellest mõnest eurost loobuda, sest kui sa siiani ei ole ise viitsinud kuskil kellegi tuttava kanali või tõstuki peal käia, ei tee sa seda ka enne, kui differ või tagasild või kardaan või mis iganes mööda maad järgi lohiseb.
E46-janek
Huviline
Postitusi: 15
Liitunud: 17.01.2012 11:23 13

Re: e46 kõva kolks või kõlks auto tagaosas.

Postitus Postitas E46-janek »

varem oli auto pidevas kasutuses ja ei tundunud midagi valesti ja ka ei kuulnud mingit kolksu nüüd auto seisnud kuskil nädal aega ja ilmad soojad kolksub. Vahest oli eelmine suvi kah kuid kadus ära eks nüüd tuleb siis terav pilk sinna visata ja asi korda teha.
Kasutaja avatar
siiim_k
Huviline
Postitusi: 662
Liitunud: 16.11.2011 15:24 18
Asukoht: Järvamaa, Paide

Re: e46 kõva kolks või kõlks auto tagaosas.

Postitus Postitas siiim_k »

E46-janek kirjutas:varem oli auto pidevas kasutuses ja ei tundunud midagi valesti ja ka ei kuulnud mingit kolksu nüüd auto seisnud kuskil nädal aega ja ilmad soojad kolksub. Vahest oli eelmine suvi kah kuid kadus ära eks nüüd tuleb siis terav pilk sinna visata ja asi korda teha.
Ilmselt ei tegele sa sellega ka nüüd.
Kui ikka pm aastaga viga ei leia/viitsi otsida, sõites vabalt edasi koliseva loksuga ja „tunnitiksujate”juurde ka ei raatsi ka kandikul raha viia siis ilmselt on see auto varsti sellises olukorras, et kandik ta väärtus veel vaid ongi.
Ma®tin
Huviline
Postitusi: 2521
Liitunud: 05.11.2009 12:50 40

Re: e46 kõva kolks või kõlks auto tagaosas.

Postitus Postitas Ma®tin »

Nõustun eelkõnelejaga. Ja varsti näeme heas korras 318-t müügis, millel tagasilla detailid macroflexi täis lastud.
Kasutaja avatar
Heix
Huviline
Postitusi: 1611
Liitunud: 15.10.2010 23:46 14
Peamine sõiduk: E38 3.0 D FL
Asukoht: Helsinki-Tallinn-Jõgeva

Re: e46 kõva kolks või kõlks auto tagaosas.

Postitus Postitas Heix »

Ma®tin kirjutas:Nõustun eelkõnelejaga. Ja varsti näeme heas korras 318-t müügis, millel tagasilla detailid macroflexi täis lastud.

Ei no andke andeks aga inimene küsib ja otsib abi,see kuidas kus ja kes tema autot remondib on TEMA asi ju!
Nagu eided siin,üks kiidab ja kolm tükki takka!

Nõu anname ju siin olenemata sellest kas omanik ise remondib või laseb remonti viia.
Niiet OT välja ja kui kellelgi midagi teemakohast ka öelda siis palun.
E36 m50b20
Kasutaja avatar
siiim_k
Huviline
Postitusi: 662
Liitunud: 16.11.2011 15:24 18
Asukoht: Järvamaa, Paide

Re: e46 kõva kolks või kõlks auto tagaosas.

Postitus Postitas siiim_k »

No lihtsalt inimesel on olnid aasta aega aega foorumit sirvida ja auto all kükitada. Natuke naiivne oleks mõelda, et „oh saigi ise korda” pealegi vaevalt, et keegi siin nüüd netikaudu diagnoosi paneb. Pakkuda me võime siin kõik igasugu asju ja tema võib neid vahetada ka aga kelle peale ta siis pahseks saab kui ta valed detailid vahetab? Piisas juba lihtsalt sellest, et inimene keema ajada, et ta töökotta saadeti.
Ja rääkides OT-st siis kuulub ka sinu eelmine postitus sinna alla.
Kolmas eit oled ise?
Kui lugenud oleme siis võid teada anda, eks kustutame ükshaaval ära või kasuta seda punast hüüumärki ja anna modedele teada.
Kasutaja avatar
Heix
Huviline
Postitusi: 1611
Liitunud: 15.10.2010 23:46 14
Peamine sõiduk: E38 3.0 D FL
Asukoht: Helsinki-Tallinn-Jõgeva

Re: e46 kõva kolks või kõlks auto tagaosas.

Postitus Postitas Heix »

Natuke naljakas kuid mulle tundub et just teie keete siin...
Vahet ju pole millal ta seda autot remondib?!? või mis? ja üldse kõik mis puutub tema auto remontimisse pole ju meie teema.
Kolmas eit?Ei ole,lihtsalt teie kritiseerimine jäi veits torkima kuna see ei puutu ju absoluutselt meisse kuidas tema oma asju ajab?!
ehk,me anname ju nõu mitte ei kritiseeri kui keegi ei ole jõudnud oma probleemi õigeaegselt lahendada.
Igatahes,kui tahate nöökida,andke minna!
E36 m50b20
Kasutaja avatar
siiim_k
Huviline
Postitusi: 662
Liitunud: 16.11.2011 15:24 18
Asukoht: Järvamaa, Paide

Re: e46 kõva kolks või kõlks auto tagaosas.

Postitus Postitas siiim_k »

Ma ei vaidle, et inimese enda asi millal remondib, kuidas remondib ja kas remondib. See ei ole tõesi minu öelda aga juhul kui ta seda ikkagi ei tee ja nimetab lukkseppasid üldistavalt tunnitikksujateks ja eeldades, et omanik ei sõida sellega põllurallit vaid sõidab oma tehniliselt mittekorras ja võimalik, et teistele liiklejatele ohtliku liikumisvahendiga siiski liikluses ringi siis see tõesti ei ole normaalne. Aga no kelle asi eks?
Samas on sellel autol jahutusega ka mingi kala võibolla see siiski ei olsale liikluses, et siksminu vabandused omaniku ees!
Loodan, et saab siis tõstuki peale ja kontrollib asja üle samas tasuks tähele panna, et kardaan juhib üllatavalt hästi heli ja oskamatu (mitte, et omanik seda oleks) ei pruugigi aru saada heli tegelikku asukohta.
Kasutaja avatar
alari15
Huviline
Postitusi: 1242
Liitunud: 22.07.2009 18:48 38
Asukoht: Tartu

Re: e46 kõva kolks või kõlks auto tagaosas.

Postitus Postitas alari15 »

mul e36 ja tekkis ka üleöö tagasilda päris korralik kolks :D... arvatavasti diffri esimene puks saab ta olla nii et teema algatajal vb sama viga, et differ käib siis koja vastu vms
iffprove
Huviline
Postitusi: 19
Liitunud: 24.11.2011 21:46 48

Re: e46 kõva kolks või kõlks auto tagaosas.

Postitus Postitas iffprove »

Mina sain endal kolksu väiksemaks kui lasin ära vahetada kardaani risti, reduktori puksid ja sillatala puksid. Ennem oli paigalt minnes selline kolks nagu käiks sild kuhugi pihta ( taguistmete alla ). Nüüd on vaiksem kuid mingi lõtk on ikka veel
Kasutaja avatar
alari15
Huviline
Postitusi: 1242
Liitunud: 22.07.2009 18:48 38
Asukoht: Tartu

Re: e46 kõva kolks või kõlks auto tagaosas.

Postitus Postitas alari15 »

mul tagasild kereküljest lahti ,sellepärast kolks :|
Vasta