330d külmalt mootor puterdab.

Spetsiifilisemad arutelud ning nõuanded
Vasta
rynno300
Huviline
Postitusi: 910
Liitunud: 14.02.2006 13:01 50
Asukoht: Tartu

330d külmalt mootor puterdab.

Postitus Postitas rynno300 »

Tere,
lugu selline et 3,0d 135kw jätaks nagu külmalt vahele. Kui panna käiguvalits "D" peale on tunda ka tühikäigul nõksutamist. Kui külmalt minema startida, siis kuni järsult gaasi ei vajuta ei juhtu midagi, aga kui kiiremini startida, siis lööb tagant sinist/valget välja ja lööb mootori (eelsüüte) tule põlema. Peale seda asi auto suhteliselt jõuetu ning lööb imeliku tigina sisse- eeldatavasti pihusti? Kui kohe veakood ära kustutada on kohe kuulda kuidas tigin kaob.
Kui mootor juba soe, siis talla palju tahad ja ühtegi veateadet sisse ei tule.
INPA annab järgmised veakoodid: 5651 Rough idle speed controller; 4496 Rail-pressure plausibility; 13573 glow device

Siin näha küll eelsüüte viga, aga arvan, et selles asi ei ole. Huvitab just, kuhu see esimene veateade suunab. Välismaa foorumites ka teistel see viga olnud, aga lahenduseni mina ei jõudnud neid uurides.
Esivedu on lastele Nelikvedu on naistele Tagavedu on meestele
Kasutaja avatar
teet82
Huviline
Postitusi: 1945
Liitunud: 16.03.2010 19:33 15
Asukoht: võru

Re: 330d külmalt mootor puterdab.

Postitus Postitas teet82 »

Esimese veakoodiga peaks tõenäoliselt tegema sellise testi:
" onclick="window.open(this.href);return false;
Pole ise aktiivne INPA kasutaja ja ei oska öelda, kas seal on analoogne test võimalik.
Kui tundun ülbe, siis on mul lihtsalt halb tuju kellegi kolmanda pärast, ära võta isiklikult!
rynno300
Huviline
Postitusi: 910
Liitunud: 14.02.2006 13:01 50
Asukoht: Tartu

Re: 330d külmalt mootor puterdab.

Postitus Postitas rynno300 »

Tegin seda testi. INPA järgi olid kõik väärtused OK. Iseasi, et äkki peaks ka koormuse all tegema?
Esivedu on lastele Nelikvedu on naistele Tagavedu on meestele
kristjan99
Huviline
Postitusi: 45
Liitunud: 06.03.2011 00:31 38
Peamine sõiduk: 330

Re: 330d külmalt mootor puterdab.

Postitus Postitas kristjan99 »

Oled saanud targemaks?
Mul tundub olevat sama probleem, ainult et eelsüüteküünalde tuli ei põle. Ise kahtlustan karterituulutus klappi. Kui õlikork avada, siis aurab, tundub nagu oleks surve sees. Kui kartertuulutusklapp ei tööta korralikult, kas see võib surve sisse lüüa?
Vabandan risustamise pärast.
Kasutaja avatar
Tauri_J
Huviline
Postitusi: 3533
Liitunud: 30.10.2011 08:45 55
Asukoht: Tartu

Re: 330d külmalt mootor puterdab.

Postitus Postitas Tauri_J »

mul ka puterdas kui karterituulutus umbes oli
rynno300
Huviline
Postitusi: 910
Liitunud: 14.02.2006 13:01 50
Asukoht: Tartu

Re: 330d külmalt mootor puterdab.

Postitus Postitas rynno300 »

Sain targemaks. Siiski oli viga küünaldes. Eelnevalt välistasin küünalde vea, kuna oli meeles, et M51 ei käivitunud absoluutselt hästi isegi sooja ilmaga, kui küünlad ei töötanud. M57 käivitus ideaalselt, kuigi küünlad ei töötand. Selle saagaga sai vahetatud üheskoos ka küttefilter, kuid arvan et see ei olnud määrav asjaolu. Internetist leiad, kuidas küünlad ära mõõta kas taoimivad ilma neid eemaldamata.
Esivedu on lastele Nelikvedu on naistele Tagavedu on meestele
rynno300
Huviline
Postitusi: 910
Liitunud: 14.02.2006 13:01 50
Asukoht: Tartu

Re: 330d külmalt mootor puterdab.

Postitus Postitas rynno300 »

kristjan99 kirjutas:Oled saanud targemaks?
Mul tundub olevat sama probleem, ainult et eelsüüteküünalde tuli ei põle. Ise kahtlustan karterituulutus klappi. Kui õlikork avada, siis aurab, tundub nagu oleks surve sees. Kui kartertuulutusklapp ei tööta korralikult, kas see võib surve sisse lüüa?
Vabandan risustamise pärast.
Tõenäoliselt siis ei tööta sul relee. Välismaa foorumites uurides ka levinud viga.
Esivedu on lastele Nelikvedu on naistele Tagavedu on meestele
Vasta